X45 Challenge

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world
Re: X45 Challenge

Příspěvek od Slw » 28.07.2021, 10:48 hod.

óó děkuji Zaxi 8-)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 28.07.2021, 10:53 hod.

K tomu, že budou někdy opakované nájezdy nevyhnutelné: když se nedostanete k následujícímu waypointu, tak příště se k němu znovu nedostanete, protože byste se přes tuny monster museli probíjet znovu. Uvidíte sami. Ale pokud budete mít silná plošná kouzla, tak to časově nebude zas tak zlé. Na pl1 jsem předevčírem zkoušel Chain Lightning sorcku, level 84 a s výbavou rozhodně neodpovídající end-game výbavě, a i s ohromným množstvím monster dokázala ve WK2 uspět. Celý jsem to tam nečistil, ale postup nakonec nebyl až tak pomalý, jak jsem se obával. Horší by to bylo na players 8, pokud si někdo troufne tak jet i hell. Další poznatek byl, že merc dokázal posloužit jen k odhadu palebné síly nepřátel. :green: Chcípne, aniž se kohokoliv tam dotkne.

On někdo hrál plugy ze složky jiné než ze složky Diablo II? :shock: Mně Plugy zapínané z jiné složky nikdy nefungovaly. Ale jsem rád, že jste řešení našli, chlapi. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: X45 Challenge

Příspěvek od dawemorraless » 28.07.2021, 11:55 hod.

Trapa to je moje zuzo labuzo. Im in :) ja to kdysi hrál a je to hukot. Ještě bych doplnil ničemu se nevyhnete roluji se vždy všechny tipy monster. Tak se připravte na trůn na NM hell. Dolsky soulove sukuby knighti hadice bejci unraveleri. GL with that shiet boys :green:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

alesh88
Quill Rat
Příspěvky:45

Re: X45 Challenge

Příspěvek od alesh88 » 28.07.2021, 16:00 hod.

líbí se mi velký časový rozsah turnaje, protože mám někdy v týdnu volný celý den i dva, a někdy se dva týdny kvůli práci a rodině nezastavím ani na jednoduché posezení v hospodě...

zkusím amazon multishot a guided arrow (build z webu od autora Bubackkk)

a děkuji za radu s Plugy a modem. měl jsem stejný problém, překopírování do kořenového adresáře D2 pomohlo (instaloval jsem verzi z blizzardu 1.14. přes ten jejich downloader)

edit:

tak jsem to teď chvíli zkoušel a hned v té první mapě je to úplný walking dead. to bude šílený :-D

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 28.07.2021, 22:16 hod.

Tož, vítejte oba v turnaji.

alesh88: Na tu multiplešotku jsem osobně velmi zvědav, jak se jí povede. Hodně času jsem pro tento turnaj vyčlenil i proto, aby měl šanci si to užít i člověk zaneprázdněný. Hodně zdaru! :twisted:

dawe: Nejsem si úplně jistý, zda jsme to hráli se stejnou konfigurací. Uvidíme. Každopádně od tebe očekávám, že budeš jedním z favoritů turnaje. :wave:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Slw » 29.07.2021, 08:26 hod.

trochu jsem to testoval a abych řekl pravdu, untwinked meelečko se v pozdějších fázích moc chytat nebude. tady bude král nerco s corpse/curse a jeho královnou trapa s cloakem. obzvláště zvedači sou nechutní - nedokážu si představit tomby :shock: nebo takové 3-4 bosspacky frenzy lordů s imunitou na primal skill :shock:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: X45 Challenge

Příspěvek od dawemorraless » 29.07.2021, 08:36 hod.

Ja ten mod mám ani ne vic jak rok. Je tam zvedly jen spawn elit na max nic víc tam není predelano. Hraju pres D2SE s plugama a zomb modem ktery jen zvyraznuje set uniq rune itemy. So im gucci right?
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 29.07.2021, 08:57 hod.

dawemorraless píše:
29.07.2021, 08:36 hod.
Ja ten mod mám ani ne vic jak rok. Je tam zvedly jen spawn elit na max nic víc tam není predelano. Hraju pres D2SE s plugama a zomb modem ktery jen zvyraznuje set uniq rune itemy. So im gucci right?
Kde ten mod seženu a jak ho nainstaluji?

Myslím na to zvíraznění věcí

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: X45 Challenge

Příspěvek od dawemorraless » 29.07.2021, 09:03 hod.

Zkusím ho pohledat někde v ntb nebo je ve vlakne MF 6 odkaz kolem strany 34? @zax viewtopic.php?t=11619&start=620 tady je odkaz nekde v pulce stranky příspěvek od Zomba
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 29.07.2021, 09:17 hod.

Myslím, že bude dawe lepší, raději ať máš stažené to, co je pro tento turnaj, ať je vše stejné jako u ostatních. Po jeho dohrání to pak klidně smaž.

Slw: Nechutní budou i střelci, takže i kouzelníci a střelci si musí dát majzla. A nevrhat se na hellu bezhlavě do davů monster jako na normalu.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 29.07.2021, 09:54 hod.

Fraxinus píše:
29.07.2021, 09:17 hod.
Myslím, že bude dawe lepší, raději ať máš stažené to, co je pro tento turnaj, ať je vše stejné jako u ostatních. Po jeho dohrání to pak klidně smaž.

Slw: Nechutní budou i střelci, takže i kouzelníci a střelci si musí dát majzla. A nevrhat se na hellu bezhlavě do davů monster jako na normalu.
On je fakt problém něco na zemi vidět. Ten mod na zobrazení uniq a setů a run se docela hodí.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 29.07.2021, 10:12 hod.

Tady jde o to, že ten mod, který má on, je ve své podstatě stejný jako v příloze, ale ten můj a jeho má odlišný původ. Navíc, ten můj je verze z půlky března a ten jeho někdy z loňska.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 29.07.2021, 10:40 hod.

Fraxinus píše:
29.07.2021, 10:12 hod.
Tady jde o to, že ten mod, který má on, je ve své podstatě stejný jako v příloze, ale ten můj a jeho má odlišný původ. Navíc, ten můj je verze z půlky března a ten jeho někdy z loňska.
Ja myslel ten zobrazovací mod na uniq set a runy, pokud se nějak nemlatí se souborama z toho 45x módu

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: X45 Challenge

Příspěvek od ZOMB » 30.07.2021, 09:23 hod.

Fraxi: Ještě jsem se na to trochu koukal, a nějak se mi nezdá ta vygenerovaná složka. Podle mě je tam toho mnohem víc, než je nutné, asi i nějaké další změny. Když jsem si zkoušel vygenerovat to samé (na nejnovější verzi D2 Mod Makeru, jen 45x hustota monster), výsledná Data složka byla mnohem menší a bylo tam mnohem méně souborů. Odpoledne se na to můžu mrknout a kdyžtak nasdílet, teď jsem mimo herní PC.
Zax píše:
29.07.2021, 10:40 hod.
Ja myslel ten zobrazovací mod na uniq set a runy, pokud se nějak nemlatí se souborama z toho 45x módu
Já jsem autorem toho modu, který zvýrazňuje runy, sety a unikáty. Mlátit by se to s ničím nemělo, můžu se na to zítra podívat a případně vyrobit přímo verzi pro tenhle turnaj. Můžete už začít hrát, tohle dodat do hry by mělo jít za pochodu a nijak neovlivnit savy postav.

Jinak já přemýšlel, s čím pojedu. CE se pro tenhle turnaj rozhodně hodí, ale trapku už zabral dawe. Nekro by byl fajn, ale slušnou plošnou škodu dokáže napáchat i amazonka.
Nakonec jsem se tedy rozhodl pro hybridní javazon / freezing arrow:
20 Lightning Fury
20 Charged Strike
20 Freezing Arrow
20 Cold Arrow
9 Pierce
1 Decoy
Nic do Valkýry ani Dodge / Avoid / Evade

Svoje hraní budu podobně jako u MF turnaje točit a nahrávat na youtube. Tak se můžete těšit :twisted:
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 30.07.2021, 10:27 hod.

Fraxinus píše:
29.07.2021, 10:12 hod.
Tady jde o to, že ten mod, který má on, je ve své podstatě stejný jako v příloze, ale ten můj a jeho má odlišný původ. Navíc, ten můj je verze z půlky března a ten jeho někdy z loňska.
Takže jestli jsem to pochopil správně, lokace nemusím čistit celé že? Můžu je čistit jak chci nebo skoro vůbec ale jakmile lokaci opustím, již bych se neměl vracet. Je to tak? S výjimkou toho kfmdy třeba nebudu mít WP, protože na jeden zátah se třeba nedostanu od stony field WP do dark Wood WP aniž bych znal rozložení podzemí dopředu.

Co jsem tak o tom módu přemýšlel a i ze zkušenosti z testu, range potvory jsou to nejhorší.

Chtěl jsem původně jet hammerdin ale ty range potvory mi dělají vrásky na čele, chce to něco s crowd control což by mohl být necro.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: X45 Challenge

Příspěvek od dawemorraless » 30.07.2021, 14:39 hod.

@zomb zkus to sem pak hodit at to valí s D2SE. Ja mám tzv shietfest (bez e zam... Cenzura) mod který ma jen max spawn monster jinak žádné další upravy v něm nejsou.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 30.07.2021, 14:43 hod.

ZOMB: Také jsem koukal na to velké množství souborů, ale možná je to výsledkem toho, jak jsem nejprve s tím mod makerem experimentoval. Ten mod maker totiž umí i takové věci, že ti náhodně generuje vlastnosti unikátů a setů, tudíž z nich zůstával jenom název, dále generuje jiná pravidla pro určování, jaké má mít předmět vlastnosti a kolik atd. Jen je mám v konfiguraci vypnuté, ale soubory zůstaly. A dále: mod maker je stále ve fázi alfa, takže není úplně odladěný (a bůhví co s tím modem bude, až vyjde ressurected). Ale radši si s tím, co jsem poslal, nehraj a nech to, jak to je. Hodně štěstí s Jawou, jen ti doporučím naprat do pierce všech 20.

Zax: Správně. Nemusíš lokace čistit celé a jakmile ji opustíš, již se tam nevracej. S tím, že se ze Stony Field nestihneš dostat do Dark Woodu, si nelam tolik hlavu. Nekromancer by to snad měl zvládnout i v tomhle modu za méně než hodinu. V tu dobu už budeš mířit určitě k levlu tak 15. Pokud pojedeš kostry, tak ty už něco zabijou rychle. A pokud pojedeš bonera, tak když budeš mít vše v zubech, tak to zvládneš možná i jenom za 20 minut. Co jsem zkoušel během testování, tak vůbec nejefektivnější build je frost nova sorc. Ta to vykostí zrovna tak rychle jako ve vanile.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: X45 Challenge

Příspěvek od ZOMB » 30.07.2021, 14:51 hod.

Vytvořil jsem tedy dva D2SE pluginy:
x45 - 45x větší hustota
x45-drop - 45x větší hustota + zvýraznění run, unikátních a setových předmětů na zemi

Po rozbalení vám vznikne složka, kterou akorát vložíte do D2/MODS (pokud používáte D2SE).
Pokud nepoužíváte D2SE, stačí vám vzít jen adresář 'data' a vložit ho do kořenového adresáře D2 a spustit zástupcem s argumenty -direct -txt (to už vytvořil Frax).

Fraxi - to cos nasdílel mění na první pohled víc, než jen hustotu monster. Asi se tam dostalo nějakým nedopatřením něco navíc (např. to zvýrazňování run).
Co jsem zběžně testoval tu svou nasdílenou verzi, tak tam všechno správně funguje.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 30.07.2021, 16:44 hod.

Fraxinus píše:
30.07.2021, 14:43 hod.
ZOMB: Také jsem koukal na to velké množství souborů, ale možná je to výsledkem toho, jak jsem nejprve s tím mod makerem experimentoval. Ten mod maker totiž umí i takové věci, že ti náhodně generuje vlastnosti unikátů a setů, tudíž z nich zůstával jenom název, dále generuje jiná pravidla pro určování, jaké má mít předmět vlastnosti a kolik atd. Jen je mám v konfiguraci vypnuté, ale soubory zůstaly.
No a co to pro challenge zprovoznit? byla by to docela zajímavá chellnge s tím generátorem a trochu lepším dropem na uniq a set itemy.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 30.07.2021, 22:32 hod.

Zax: Třeba příště. ;)

ZOMB: Na první pohled ano. Ale na druhý pohled to aktivuje realmová runová slova i pro neplugaře. A pak může jít o relikty toho, když jsem s tím modmakerem experimentoval.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“