Fire Crusader

Uživatelský avatar
Sadrokarton
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Fire Crusader

Příspěvek od Sadrokarton » 02.07.2014, 13:24 hod.

Rozhodl jsem se zde uvést build, který již nějakou dobu hraji. Toto je zábavnější varianta jak hrát crusadera, více rychlá a poziční. S brokovnicí jsem toho nalítal už dost a nebavilo mě jak pomalý a těžkotonážní tank jsem byl(i když s HF jsem se dostal na crity kolem 120-140M což je taký pěkné).
Teď zpět k fire crusaderovi, který vyžaduje trochu jiný styl hraní a proto může být pro dost lidí atraktivní.

Fire build:

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/c ... SWZ!ZabZbY
Jelikož hraji na SC, je přispůsoben spíše SC hraní

1. Základním wrath spendrem je zde Fist of The Heavens (runa Heavens Tempest)
FoTH můžeme podpořit několika zbraněmi:
- pro mě zatím nejlepší varianta, která mě hodně baví je tato http://eu.battle.net/d3/en/item/darklight , zde máte 45-60% šanci na vykouzlení FoTH tam kde stojíte(ano, při aktivaci skillu to může vykástit 2x FoTH)
- pokud Vám ještě nedropnul darklight, můžete ho nahradit tímto http://eu.battle.net/d3/en/item/the-bur ... -of-sankis
-když nemáte obecně štěstí na dropy, tak snad pomůže craft http://eu.battle.net/d3/en/artisan/blac ... devastator

2. Akarat's Champion (runa Fire Starter)
pokud máte nižší paragon, je možnost tuto runu nahradit runou Hasteful, kde získáte +15% attack speedu a paragon body dát jinam.

3. Provoke
Výhradně používám jako generátor Wrathu a k manipulaci s davem, v kombinaci s koníkem jsem schopen vodit elity 4s za nos :)

zde si můžete zvolit dvě varianty run:
- runa Too Scared to Run : s touto runou hraji já a taky méně umírám :lol: . Na T6 se mi daří lepé manipulovat s elitkami, přeci jenom zpomalení pohybu o 80% a útoku o 50% se hodí, pokud toho natáhnete více. Tato runa má i nevýhodu, bohužel většina bossů jsou imunní vůči její efektu.

- runa CHarged Up : +50% poškození ke všem útokům, které se dá využit i na bosse :) výhoda o proti runě nahoře i když v koncovém výsledku jsem byl méně spokojený.

výslednou runu si vyzkoušejte a zvolte sami

4. Koník (runa Nightmare)
Na T6 je koník důležitý. Dobře se s nim pohybuje mezi elitami(zároveň dostávají dmg) a sbírají se Health globy.
Pokud chodím rychlé bounties, občas tuto runu zaměním za Endurance

5. Laws of Valor (runa Critical)
po aktivaci 15% attack speed a 100% Critical dmg?? toto nepotřebuje komentář >:D

6. Consecration (Runa Shattered Ground)
každou sekundu dostávají fire dmg v okolí, tohle jsem si hodně oblíbil i kvůli 8253hp/s

Passivky:
1. Wrathful - tuto passivku doporučuji s kombinaci bonusu +Health Globes and Potion Grants. Já na itemech nasbíral 105000. (825+1050+311= 2186hp/ 1spálený wrath, pokud FotH stojí 30wrathu dostanete heal za 65580hp). S holy equipem mám bonus 130000.
2. Finery - na SC se vždy hodí
3. Holy Cause - 10%dmg, pokud ovšem hrajete Fire, nedostáváte heal
4. Fervor - +15% attack speed a 15% cooldown reduction - haleluja bratři ve zbrani!


Celý build krásně funguje na sólo v kombinaci s templářem a jeho Lericem(díky kterého neumře a nedostává dmg) a kombinací 2x Unity. Dmg který dostanete se dělí mezi Vás a Vašeho templáře. Pokud tyto itemy nemáte doporučuji na T6:

Zaměnit v bodě 6. Consecration za Iron Skin s (runou Steel Skin)
tímto si prodloužíte svoji šanci přežití

Jak docílit většího dmg?
Pokuste se nalézt věci s tímto bonusem:

Helma - +15%Fist of The Havens dmg nebo +20Fire dmg, např http://eu.battle.net/d3/en/item/andariels-visage
Amulet - +20Fire dmg
Bracers - +20Fire dmg
Chest - +20%Fire dmg, např http://eu.battle.net/d3/en/item/cindercoat
Ring - +20Fire dmg
Gloves - +20Fire dmg, např http://eu.battle.net/d3/en/item/magefist
Shield - +15%Fist of The Havens dmg nebo +20Fire dmg, např http://eu.battle.net/d3/en/item/lidless-wall
Boots - +15%Fist of The Havens dmg


Přikládám zde videa:
1. https://www.youtube.com/watch?v=lMIvE8R ... e=youtu.be

ve videu lze vidět build, paragon, staty a itemy. V inventaři mám i 2prsteny, které měním pokud hraji v partě. štít Hellskull se k tomuto buildu moc nehodi, mám ho jenom kvůli jeho statů a doufám v dobrý drop s +Fire dmg http://eu.battle.net/d3/en/item/lidless-wall V inventáři jde vidět jeden jediný štít, který mi zatím padnul :) s +Lightning dmg

2. https://www.youtube.com/watch?v=wJrw9J5 ... e=youtu.be
solo rift.

Pokud bude zájem dodám i další videa. Neváhejte se v komentářích na něco zeptat, rád pomůžu i lidem co teprve začínají a neví jaký to poskládat, když nemají skoro žádně uvedené itemy ani perma Akkarata.
Naposledy upravil(a) Sadrokarton dne 02.07.2014, 15:52 hod., celkem upraveno 5 x.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire Crusader

Příspěvek od AlterEgo » 02.07.2014, 15:03 hod.

Ja mam skilly takhle
Redukce wrathu na Laws of valor z toho duvodu, ze nosim Harrington pasek a ne captains, tak to vykryva prodlevy, kdy neni nahozeny Akarat.

Pasivka Holy Cause ti zadny heal nedava, kdyz delas fire damage.

U tech veci na zvyseni dmg si mohl zminit Cindercoat, ktery jednak zveda fire skill dmg a hlavne snizuje i resource cost.

Jak koukam na to video, tak nevyuzivas potencial toho fire buildu. Duvod je ten, ze proste jen spamujes na jednoho moba porad dokola FoH dokud neumre, ale mnohem efektivnejsi je prostridavat targety, protoze u fire elementu ten FoH nechava na zemi ohen a tim, ze to spamujes na jedno misto, tak ti utika zbytecne dmg, kterou muzes rozmistit pod nohy vice mobu. Pro tyto ucely je dobre i pouzivat Shield Glare, kterym si ty moby stopnes, ze tolik neutikaji a nahazes to packu elitaku pod nohy.

Uživatelský avatar
Sadrokarton
Fallen Shaman
Příspěvky:57

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Sadrokarton » 02.07.2014, 15:45 hod.

Diky za info, trochu sem to upravil a něco přidal.

Ano přiznávam, kdyby bylo třeba mohl bych více targetovat, ale jak se podíváš je to potřeba? Píšeš, že nevyužívam potenciál svého buildu ale jaký je rozdíl že dostanou na 4s blind (elity na 2s), stejne to pod ně musís spamovat, což je základ ne? :twisted: Nepřipadá mi že bych měl problém s wrathem, proto hraji jak hraji. Se Shield Glarem jsem hrál dlouho, lépe se mi hraje s Consecration.

Pokud se na to video podíváš, většinou si vybírám target s nejvíce HP, abych skupinku mobu dostal dolů zhruba za stejný čas.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Fire Crusader

Příspěvek od hulkxxxl » 02.07.2014, 16:26 hod.

takže uvedl bych že hlavním dmg dealerem je ten firestarter, kterej procuje z consecration, i z těch bouřek z fisty takže bych se ho nezbavoval (consec) ale zbavil se koně na t6

jinak dobrej je i bulkathos ring kterej taky procuje firestartera, a pozor jeho dmg se stackuje!!! otom to celé je

co se týče itemů tak set je základ - pernamentní firestarter, cdr 51 - 53%

pak bracery od mathaela na regen wrathu, bulkathos nebo fire SOJ a pak co vám volný místa dovolí


pS: na HC to není moc dobré nad t3 je malá toughness, SC si to dává na t6 raz dva
Obrázek Obrázek

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire Crusader

Příspěvek od AlterEgo » 02.07.2014, 16:32 hod.

Tim potencialem neni myslena vymena Shield Glare za Consecration, ale prave ten ohen, ktery to dela na miste dopadu, ze se nestackuje a proto je lepsi to pokladat vedle sebe, kde u velkych targetu to jde resit i pres shift.

Problemy s toughness resi runa na armor misto fire starteru, kdyz nekdo umira a je to pak bez problemu i na t6. Ono to cisti na t6 ty moby pekne i bez toho.

icecrom
Fallen Shaman
Příspěvky:65
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Icecrom#2293
Bydliště:Kladno

Re: Fire Crusader

Příspěvek od icecrom » 02.07.2014, 17:18 hod.

Ahoj, jelikož jsem vzdal snahu ject crusadera bez Akkhan setu tak jsem ten tvuj build okopíroval na zkoušku už včera po tom co jsme spolu dohrály.
No na T4 v pohodě (ale to jsem dávál i bez Akkhanu) T5 hrůza a T6 jsem ani nezkoušel.
Koukni se dyžtak na muj profil v čem je ta chyba - mam víceméně stejný vybavení i skily a přesto mi to nejde.
Podle mě je to celý v tom prstenu Unity, jestli jsem to dobře pochopil tak 50% dmg kterou obdržíš přejde na Follovera, v tom případě by ten prsten hrál větší roly než všechno ostatní. (Doufam že se mýlim jelikož ten prsten nemam :) )
Jo a na co Hellskull když máš 1H, je v tom nákej úmysl? Zrovna tak nerozumim pasivce Holy Cause když jedeš Fire?
Neber to jako rejpání - jenom chci popochopit v čem dělam chybu když ty s tim jedeš T6 a já T4.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Icec ... o/39481684

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Brum » 02.07.2014, 17:32 hod.

Tak si dovolím odpovědět:

1/ Ano, Unity transferuje polovinu dmg taken na followera. K tomu přidáš na followera token, který říká, že nemůže umřít.

2/ OP píše ve svém návodu, že se mu tam ten štít nehodí a čeká na lepší drop ...

3/ pasivka Holy Cause sice v tomto buildu neléčí, ale stále to je flat +10% dmg

icecrom
Fallen Shaman
Příspěvky:65
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Icecrom#2293
Bydliště:Kladno

Re: Fire Crusader

Příspěvek od icecrom » 02.07.2014, 17:46 hod.

Tak to s tim štítem jsem přehlédnul, sorry. No a s tou pasivkou mi to přišlo jako škoda jí používat jenom kvuli tomu bonusu do dmg ale asi proč ne no.

Uživatelský avatar
Sadrokarton
Fallen Shaman
Příspěvky:57

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Sadrokarton » 02.07.2014, 17:48 hod.

Cau icecrome,
nevěš hlavu, styl hry se ti dostane pod kůži, budeš se postupně zlepšovat a pujdeš nahoru. Když sem schodil shotguna tak jsem se stím ze začátku taky pral. Dej si to na T5 ať máš nějakou výzvu a postupem času přejdeš na T6. Vybavu máš už celkem slušnou, měl by si zvládat stabilně T5. Jinak ja vícemeně přešel se stejným vybavením z T5 na T6. Unity opravdu ulehčí práci a to hodně, ale dá se to hrát i bez toho, jen častěji umřu. V partě hraji zasadně bez unity, pokud ho nemá celá parta.

A jaký máš problém na T5? rychle umíráš či nedostatečný dmg? Kolik máš ve hře Cooldown redukci?

Diky brume odpověděl bych stejně :)

icecrom
Fallen Shaman
Příspěvky:65
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Icecrom#2293
Bydliště:Kladno

Re: Fire Crusader

Příspěvek od icecrom » 02.07.2014, 18:31 hod.

No jestli T6 zvládáš i bez toho prstenu tak to musí bejt v něčm jinym - ale včem když tu výbavu máme skoro identickou?

Je to jedno s druhym - peostě je rychle nezabíjim a tim pádem dostávam větší poškození...Dokonce mi i dochází wrath a to mam oproti tobě výhodu v Cindercoat. Jinak CD mam necelejch 48% ale v tom to podle mě neni protože kolikrát zařvu i v Akkhanu.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire Crusader

Příspěvek od AlterEgo » 02.07.2014, 19:48 hod.

icecrom píše:No jestli T6 zvládáš i bez toho prstenu tak to musí bejt v něčm jinym - ale včem když tu výbavu máme skoro identickou?

Je to jedno s druhym - peostě je rychle nezabíjim a tim pádem dostávam větší poškození...Dokonce mi i dochází wrath a to mam oproti tobě výhodu v Cindercoat. Jinak CD mam necelejch 48% ale v tom to podle mě neni protože kolikrát zařvu i v Akkhanu.
Zkus udelat par uprav a uvidis, ze to pujde hrat i na t6.
U Laws of Valor si dej runu Unstoppable Force, coz by melo poresit problem s Wrathem.
Mas malo life, tak by to chtelo trosku pritlacit a muzes zacit tak, ze gemy na silu vymenis za gemy na vitalitu.
Nevim jak mas rozdelene paragony, tak jestlize to mas jinak, tak dej rezisty a zbytek life.
Celkove bys mel mit na ten t6 asi kolem 1100 rezistu a 450k life, kdyz budes k tomu pouzivat na Akaratu runu Prophet, kterou tam mas danou. Pak bys mel prezivat v pohode i bez Unity.
Ja pouzivam jeste Shield Glare, ktery dost redukuje dmg, kterou nikde v char screenu nevyctes, protoze si tim ty moby proste oslepis a behem toho nedelaji zadnou dmg, ale ty se v pohode dolecis pres pasivku Wrathful, kdyz spamujes FoH. Pak tam mas dve runy na vyber a to sice Divine Verdict na boost dmg, nebo Zealous Glare pro dalsi zisk Wrathu, tak muzes otestovat.
Jeste dost pomaha pasivka Indestructable, takze ji klidne nahod misto Holy Cause. U ni plati, ze procuje prednostne pred Akarathem.

Uživatelský avatar
TeS
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fire Crusader

Příspěvek od TeS » 03.07.2014, 20:40 hod.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/shar ... o/38754280

diky unity a furnace t6 v poho, uz nvm co bych mel nejak vylepsit ale ze by to bylo bejak moc zabavne to ani ne..

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Cartman » 26.07.2014, 13:08 hod.

Ta runa fire starter dává dmg při každym utoku? A Akarat pořád ruší zmrazení, stun atp.? V popisku to už nění, ale všiml sem si že to přeruší aktivace a když je aktivní, tak se mi nic neděje, ale to umrtí, že mě to jednou vrátí k životu už nějde co? To je nějaky domrvený? : ))

ekro
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:nakasi#2902
Bydliště:Opava

Re: Fire Crusader

Příspěvek od ekro » 01.08.2014, 08:34 hod.

Zdravas,
může mi nekdo vysvetlit jak vlastně funguje ACH s runou FireStarter? 3s, po aktivaci nebo po celou dobu ACH. Faktem je, že i s holy cruzem a bez shattered ground to padá jak hrušky. D

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Cartman » 01.08.2014, 16:34 hod.

Ja uz to vim : ))

Stackuje se kazdym utokem, takze s takovym FoTH a aspon 50% attack speed to dela randal na entou a s 1h weap a pasivkou na ni, viz. Profil ; )- ale chce to k tomu darklight : )
Naposledy upravil(a) Cartman dne 01.08.2014, 22:57 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Vendetta » 01.08.2014, 17:36 hod.

Zdar draci mam par dilem ktore potrebujem poriesit s mojim fire crusakom ... riesim aku zbran pouzivat ci dvojrucku s velkym dps alebo maximusa co mam teraz alebo jednorucku a zmenit pasivku na dvojrucky za fervor ? s jendoruciek ten cep co dava efekt fist of the heaven nemam ale predpokladam ze je to asi najlepsia volba pripadne hodit the burning axku ...gatata planujem zmenit za akkhram a ruky hodim s efektom 20 do fire. Solidni stone of jordan s fire nemam takze pracujem na tom tak isto ako na amulete ktory nieje to prave co by som tam chcel mat..... zatial t4 s prstom v nose aj to odsipava. Kuknite profil a kazdu radu uvitam ....dakujem a lovu zdar.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire Crusader

Příspěvek od AlterEgo » 01.08.2014, 20:55 hod.

Podle profilu jedes FoH, tak zbran jednoznacne Darklight.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Fire Crusader

Příspěvek od hulkxxxl » 04.08.2014, 06:10 hod.

takže full set na sebe, runu firestarter, craft bracerů reapers na kkuličky, do pasivek si pak dáš 15% cdr to je paráda, do ruky darklight s pekným dps a šancí padá docela časti

ta runa firestarter dává hezký poškození a navíc se dmg stackuje čímkoliv já chodil na primárním útoku fistu a na sekundáru consecration s fire dmg

jako ring je super bulkathos co máš kterej taky dělá poškození a stackuje tu dmg z firestaetera

mannercookie udělal pěkný video na yt s tímhle buildem čistil T6, já jsem s tím chodil na HC t3 ani jsem nestihl přečíst afixy monster :D

pak padla brokovnice a přešel jsem na ni

kdyby něco písni
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: Fire Crusader

Příspěvek od Vendetta » 04.08.2014, 18:43 hod.

Diki kamo za usmernenie neak sa vtom zacinam placat . Takze ono vpodstate nejde neak ani o ten fire dmg% ale o to mat full set plus cep s efetkom na Foh a prsten bull khatos ... Takze ked mam full set tak pridem o bonus s andarielky , tela , rukavic pridem o botky ktore mam hodne rad . No tak neak som zdeseny minimalne 5 casti setu treba + ring a to zasa pridem o Bud Soj alebo Unity. a minus 60% fire dmg.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire Crusader

Příspěvek od AlterEgo » 04.08.2014, 20:07 hod.

Nez ti padne Darklight na FoH, nebo Fate of the Fell na shotgun, tak muzes vyzkouset s tim aktualnim equipem Shield Bash s fire runou misto FoH. Pripadne si k tomu jeste docraftit stit Piro Marella.

U toho Akkhan setu hlavne o to, ze to redukuje wrath cost abilit, protoze bez toho se prakticky ten shotgun build neda moc efektivne hrat. Tech 40 wrath, ktere to stoji v zakladu je strasne moc.

Odpovědět

Zpět na „Crusader“