KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Sekce pro SinglePlayer hráče.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261
Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 09.01.2015, 21:40 hod.

Jo, tak to buď v klidu. Někteří dokonce nadávaj, že je tu cenzura jak..... :D
To funguje. Hlídá se to ale musí se to zase dělat rozumně, aby se lidi mohli taky bavit.
OT třeba mě až zas tak nevadí, když je to v klidu a všichni se bavěj. Obvykle se dřív nebo pozdějc někdo ze zůčastněnejch ozve sám, že by bylo dobrý se vrátit k tématu..

Proč zamykat neaktuální? I když je to starý, je to archiv. Někdo třeba nehraje RoS a hodí se mu to atd..nikomu to nezavazí, starý Témata se odsouvaj dolů z očí a pokud byly závadný, tak jsou zamčený..

Jestli budeš mít někde pocit, že se něco takovýho děje nebo zvrhlo, klidně mi napiš, vyřešíme.

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Cartman » 09.01.2015, 22:06 hod.

No, předevšim to bylo myšleno tak, že záložka "Zamčeno" je prostě archiv, kde se dají vyhledat všechny témata, ale už jsou absolutně mino, neaktuální a tudíž nepoužitelný, třeba v případě nový = datadisk = patch : )

Jako nováček, když sem sem zavítal poprvé, tak sem nevěděl, jak se v tom mám orientovat, když sem otevřel složku "obecné" tak tam bylo 50+ stran a když něco začnu číst a dozvim se, že už to neplatí, to by mě švihlo :D

Taky když sem přišel k barbarům, bylo tam skoro vše zcestný = starý a nedalo se z toho těžit, jen sem se přehraboval zbytečnýma vláknama a zjišťoval, jestli to mám vlastně vůbec začít číst.

Prostě zanechat vlákna, co maj přínos = dá se z nich těžit, nebo se na nich stále debatuje, ale vlákno, který je zastaralý, nic se z něj nedovim a nikdo se tam nebaví, by klidně mohl být v tom archivu "Zamčeno" a kdokoli by měl bezesné noci, tak by si tam mohl pročítat bezcenné informace :) :wave:

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 09.01.2015, 22:45 hod.

Je to o názoru, filozofie tu je taková, že se zamykaj jen závadný témata. Starý se poznaj podle starejch datumů, já v tom problém nevidím.
Rozhodovat od boku, co je užitečný a co ne a to zametat někam do kouta je zbytečně násilný.
Já na Foru považuju polovinu témat za zbytečný :D a ani dost vláken nečtu a jiní se jimi zabývají a přijdou jim zajímavý a naopak,...jeden holky, druhej vdolky 8-) - je to těžko řešitelný ke spokojenosti všech

Já pro tohle nakloněnej nejsem. Čte to tu pravidelně i Kuki, počkáme na názor a uvidíme, jak se změní skóre..

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Cartman » 09.01.2015, 22:53 hod.

JE naprosto v pořádku, že e to měnit nebude, dkyž k tomu neni vůle a vyhovuje to tak ; )- Byl to jen názor a návrh, je to práce no, ale ty extrémně "bezcenný" vlákna se poznají snadno, jasný, datum no... Zbytečných témat je tu mraky, taky nečtu vše, jen co má přínos : ) Ale taky to má své záložky.

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od WulFgaR77 » 12.01.2015, 11:19 hod.

Tak po víkendu menší update …
Sice jsem tvrdil, že mi Furnace už nikdy nepadne, ale … ano, jsem svině, padla mi další, ale nebojte, roll celkem průměrný/špatný. I tak jsem si ji proděroval, vždyť mi padl už pátý gift :D promiň DrSmo ;) Včera jsem ji testoval. No jako dobrý na obyč elitky, ale jinak se asi vrátim k Maximovi, páč řetěz mě asi baví víc a bossové jsou s tímhle buildem voprz tak jako tak a dmg do trash mobů se zhoršuje – vono honit se po mapě s 5ti skákajícíma židama v zádech je fuj. Pro ukázku jí mám teď v ruce. V základu byla díra, tu jsem na druhý pokus rerollnul na 10pct. dmg. Některý kousky FB setu se podařilo dropnout zase o kousek lepší. Co mě potěšilo ještě o kousek víc je, že jsem si dropnul „řetězec uřezanejch uší“ kolem pasu, což dělá s „vočičkem“ na krku skvělý obraný kombo 30pct. redukce na melee a ranged. Škoda, že „vočičko“ není vydloubnutý na další kámen, ale tak nemůžu mít všechno hned. Asi jako FB rukavice s vitkou. Trifektový už mám, dokonce mi padnul i trifektovej ring, kde můžu rollnout z MS díru, ale ne, ten AS se bude teď cpát prostě všude, když ho teď vlastně nechci ;) To je tak asi jediný, co jsem pochytil z Mlokova výkladu. Chtěl jsem zkusit ten jeho excel, ale trochu mě vyděsilo, že max zbraně bylo nižší než min zbraně ;) Celej život dělám statistiku, tak v diablu na to „podrobnější“ radši kašlu, nebo mě z toho počítání už vážně praskne žilka.

Ale že d-progress je někdy divnej, dokazuje DrSmo tvůj wiz. Můžeš mi říct, proč ti ukazuje dmg do elit 96pct. ? To máš tu SoJku 2x i na noze nebo jak ? :D Jsem si říkal, že se s tebou porovnám, ale tohle mi vzalo vítr z plachet :D

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 12.01.2015, 14:02 hod.

Proč mám 96% do Elit? - no,..jak bych ti to,..no protože je tam prostě mám >:D - DP je OK.
Možná jsi přehlídnul něco z: Gem 15%, Aughild 15%, BT Set 10%, Para 10% - to jen tak z hlavy a pak samo Sunkeeper a Sojčička :) - a mělo by to sedět..

Gifty asi malinko otevřeli, páč mi včera a předevčírem po jednom taky padlo - málem jsem se pos*al radostí :P (mám teď tři v bedně pro DrSmáka na Ancienty :green: ) - Furnací už máš stejně jako já :ble: :D

Ještě k té poradě s Mlokem - zkus si testnout Vylepšovač bolesti místo Zeis s Toxinem ;)
Nahodil jsem to i na Barbra (místo Powerful) a DoTka se zlepšila - dořáží mi víc mobů sama a na T6 to jde poznat i při mým malým DPS. Jedu teď Skákače tak trochu jako Wiznu, jen s tím rozdílem, že nemám DMG a co zabere jedna Apokalypsa, Barb musí poskákat na 4x jak luční koník, což není moc výhodný, ale zase se při zpětným hopsání vracím zpět k matroši...o moc víc toho v současným stavu už od skákače asi chtít nemůžu 8-)

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od WulFgaR77 » 12.01.2015, 15:14 hod.

Tak to je podvod :D ale jn, zapomněl jsem přičíst banána a set, teď už mi to vychází ...

Myslíš teda, že bych měl zkusit třeba toxin + vylepšovač ? Já Zeis používal proto, že to hraju ve stylu "forrest gump" a myslel jsem, že to bude lepčí. Průšvih je, že se mi nechce studovat, jak to bude fungovat s tím nastackováním FB dotky resp. jsem línej to zjišťovat/testovat. Já vůbec nějak nevím, jak tenhle build hrát na bosse. Asi teda vyměním Disintegrate za hydru ? Jak mám trefit bosse BH ?

Nebo jinak, jak toho wizarda vlastně hraješ ty ? :green:

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 12.01.2015, 16:05 hod.

WulFgaR77 píše:Nebo jinak, jak toho wizarda vlastně hraješ ty ? :green:
Jako Barbar - na hulváta :green:

Na T6 je DMG/DoT tak obrovký, že ani RG není do pár sekund problém. Prostě hážu Apokalypsy a v klidu kroužím okolo a to stačí. Je to glasscanónek ve stylu sejmi dřív. A funguje tak mocně, že než Butcher roztopí podlahy je tuhej a ustojím to v klidu i bez Unity.. Mám velký CControl redukce, takže mě Elity podržej opravdu jen na maličkou chvíli a nechcípu na T6 ani bez portu. Tak jsem si jako volnej Skill dal Spectral Blade na bouchání do bedýnek nebo do Bose, když je nuda (navyšuju tak i nějaký to % do Fire Skillů) - ale to je docela nepodstatný nijak zvlášť Apokalypse pomáhat netřeba... Nějak se necítím moc fundovanej ti kafrat do buildu, ale máš DMG na to, abys ten Disintegrate vyhodil úplně a šoupl si tam Magic Weapon a zbytek nechal na Apokalypse..

Jo, myslím, že Tox+Vylepšovač by měla bejt lepší kombinace. (toxin totiž má procovat vylepšovač - úvaha: pro Wiznu by mělo v tomhle případě být cennější CD před CC)
Já už nevěřím ničemu, takže testuju někdy i divný věci - třeba kvůli zmíněnýmu forrest stylu (kterej praktikuju, bohužel, taky často) jsem včera na skákačovi testoval Zeis místo Trapped :D
Kupodivu mi tam skákaly docela zajímavý čísla, ale pak mi zlobil přípoj a večer už jsem nestihl porovnání - zkusím dneska. Je to ale divočina. Podle mě ten Zeis sám neví, odkud má měřit - velice často mám vyšší DPS z Gemu ve chvílích, kdy jsem cílí blíž někdy ne, prostě chaos - může hrát roli, že mi tam lítaj Staříci, takže to možná někdy měří i od nich, nevim.. Obhlídnul jsem si nejčastější DPS, kterou mi Zeis udržuje, to vím docela spolehlivě. No a dneska to chci porovnat s tím Trapped..


EDIT: jo a ta BH - já to vidím tak, že na bosáky normálně maká její DMG, akorát to s nima nepohne. (těžko říct, co by na to řekly třeba Strongarmy, že?) Takže na ně prostě BH peru a věřím, že je to zraňuje.. 8-)

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od WulFgaR77 » 12.01.2015, 16:41 hod.

Jakože když vytiká vylepšovač, tak ho toxin (nebo jiná dotka) sám zase nahodí jo ? Až takhle tý hře nerozumim ? :lol:

Jinak magic weapon u mě patří místo familiara, toho tam mám, jenom protože s nim vypadám dobře, což je u hry na HC to nejdůležitější, to určitě chápeš :D
A Disintegrate tam mám asi jako ty - na bedýnky - nemusím k nim běhat ;) a zkoušel jsem s ním právě stackovat tu nekonečnou FB dotku na bossech.

Jinak peti/dědkové se do Zeis pletou, to je pravda. Druhá věc je, že Zeis nejede spojitě, ale diskrétně tj. mění se skokově podle yardů.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Mlok » 12.01.2015, 16:55 hod.

BH Blazer dává právě dost dmg, tedy jak píše DrSma. Strongarmy na RG a některé větší elitky nezafungují.

Pain E. procuje spolehlivě Apocal., která na pozadí velmi rychle (hodněkrát za sekundu) střídá crity x non crity (dmg se pak ukazuje rovnou normalizovaná). V reálu to znamená, že procne Pain okamžitě a to i v případě dost nízkého ChC.
Toxin sám nedokáže procnout Pain, tedy cíleně jsem netestoval, ale nikdy jsem o tom neslyšel a to by se určitě řešilo. To už by bylo slušně přepálené, kdyby Toxin samovolně prodloužil dobu Painu na 12s.

Nejlepší by bylo použít klasiku, tedy všechny tři ty gemy (Zeis, Toxin, Pain). Při dvou gemech bych se asi přiklonil k variantě Zeis + Pain.

Ohledně rozbíjení předmětů je strašně pohodlné používat Frozen Storm. V kombinaci z Warzechiany je to pak parádní (o nic se nestaráš a dostáváš pořád speed boost za rozbíjení).
A Frozen Storm funguje také podobně jako Apocal., tedy také okamžitě procuje Pain. Tohle se ale tak nevyužívá, nechceš většinou chodit tak blízko k mobům.

Na HC to bude ale trochu problematické z Frozen Storm. Bez GC v případě solo s unity bych to ale klidně hrál i na HC. A místo Conflagrantion bych pak použil EE. Conflagration použít jedině až jako další pasivku když už se používá i EE a GC, protože conflagration zafunguje pouze pro přímo udělovanou fire dmg, což bude slabší i než EE s jediným elementem.

S Furnace na T6 se pak právě dost hraje Familiar i MW, tedy bez Hydry (nebo bez Moltenu).

Pro infinite DoT musí stačit Apocal. + 2x BH (i když to bude dost záležet na konkrétním setup).

DrSma:
Dle koukání na dmg čísla bohužel u Wiz. nic změřit relevantně nejde. Stačí na infinite DoT hodit další Apocal. a ona změní frekvenci zobrazení čísel a tím je to úplně v háji (pak stejné číslo neznamená stejnou dmg...).

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 12.01.2015, 17:28 hod.

WulF: tak a máš to! :green: - takže Zeis + Vylepšovač ;)
Obojživelník :green: : jasný, chápu, na ty čísla se nedá koukat, ani to nejde, kolik jich je, myslím to tak, že při testech prostě pozoruju, jak ty samý potvory rychle padaj. To se docela dá udělat - často zkouším např. vykosením FoM 8-) - kozlové a hlavně stromy jsou na porovnání 1hit užiteční...je to sice dost nevědecké, ale mě to docela stačí a WulFovi je to jedno, protože řídí často podnapilej :D

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Mlok » 12.01.2015, 17:34 hod.

Tak jak to delas je to ok. Co das x nedas na 1 apocal. je jedno z mala relevantnich a snadno distupnych srovnani ve hre.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 12.01.2015, 17:45 hod.

No vida ;) A pak že to bez čísel nepůjde :wave:

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od WulFgaR77 » 12.01.2015, 20:24 hod.

Ok Mloku, díky za nalejvárnu ... du zkusit vylečovač a EE

Jinak normálně v pasivce na HC by měl být asi ilusionista, ale tím, jak to hraju jen na T5 s unity, tak ho tam logicky nemám - jen málo mobů mi dá takovou pecku.
Co se týče familiar+MW+Furnace, tak to jsem netušil. To bych moh taky zkusit.

Frozen Storm asi přijde na řadu na nižších T-čkách nebo až mi omrzí život :) přecijen při těch DCčkách tuhne krev v žilách a nevím esli 3s froznu vyměnit za tu vyšší taffnes ...

DrSma: nedělej ze mě hned vožralu :lol: teď musím hrát po tej nemoci střízlivej :cry: ale už jen chviličku a bude mi to zase všechno jedno :green:

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 12.01.2015, 21:41 hod.

Hoši, asi jsem zaspal, ale co má Familiar + MW společnáho s Furnace :?: :) - já to jel vždy a celkem bez ohledu na to, co jsem měl za zbraně..
WulFe, na Wizírku teď nemám čas ani náladu hrát, ale na Barbovi mi fakt super vychází Toxin+Pain (+Trapped). Oproti Zeis+Pain (+Trapped) to bylo fakt o moc lepší :wave: - testoval jsem dnes - doporučuju porovnat obě verze ;)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Mlok » 12.01.2015, 21:57 hod.

Společného to má s Furnace (u Furnace musí být i slušný zbytek gearu) limit dostatečné dmg, abys oneshootoval většinu elitek. Přesně jak to má poladěné Dava_C.

Bez Furnace to pak už tahle nefunguje, protože chybí dmg (ani s Familiar to nestačí). A v takovém případě je celkově efektivnější nehrát Familiar, ale místo toho buď Molten nebo hydru. Ten druhý dmg skill k BH pomůže zrychlit elitky na které musíš přihodit ještě něco k Apocal. když chybí dmg oproti optimálnímu setupu s Furnace.

Testoval jsem to hodně mezi Familiar x Molten x Hydra. Dmg mimo elitky mám pořád dost, takže tam Familiar nepotřebuju (pořád ještě vše oneshootuju Apocal.) a na elitky je to rychlejší s tím jedním dmg skillem navíc oproti Familiaru.

Uvidíme až craftnu ancient Devastator. To pak zřejmě už bude zase na přechod na Familiar.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 12.01.2015, 22:36 hod.

Jo ták,..oneshot na Elitky, chápu..

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od WulFgaR77 » 13.01.2015, 09:24 hod.

Takže si napíšeme zhodnocení:

Vylepšovač vs. Toxin - ANO - rychlá dotka dobrá dotka
EE vs. Conflagration - asi ANO/NEVÍM, ale mohli by tam dát nějakou ikonku na buf :OXO
Toxin vs. Zeis - u mě ANO - zřejmě jsem levej, takže můj positioning je zlej. A je to lepší na ty portovací bosse, který mi dávaj do riftů furt

Jako největší boost do damage je ovšem Cindercoat - víc apocalypse víc dmg. škoda, že k němu mám špatný rukavice (trifekta :( ) druhá věc je, že bedny už rozbíjím taky přes apocalypse ;)
Warzechian - ANO zvlášť na bounty a na otravný rifty bez density super, když nemám teleportovací hůl. Všude jinde a do party raději strongarmy

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 13.01.2015, 10:14 hod.

No vidíš,...tak teď směle šup na T6 :green:
Co ten Disintegrate? Když už není ani na bedýnky, nebylo by lepší Familiar?..
Já jsem včera Wiznu nezapnul, ale až zapnu, doufám, že nezapomenu zkusit vyměnit EE za Conflagrantion. :wave: - nebo nejlépe přidat :twisted:

EDIT: copak ruce, ty nejsou zlý 8-) , ale trochu mi tam u tebe spíš chybí Blizzard na ramenech..
(ideálně ještě na Cinder ale tam se blbě dává - taky se mi to tam nepovedlo nacpat :roll: ) - ale 30% do Apo je 30%..

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Cartman » 13.01.2015, 10:31 hod.

Confla neni dobry reseni, uz to myslim psal mlok. Da ti tech 6% jen ciste na appo, na docasnou DoT a infinite ne a ani na gemy, ale kdyby to aplikoval jiny mag, tak ty z toho profitujes(docasna DoT, infinite a gemy asi taky) a on zase jen ciste z fire dmg, takze appo, bh atp ; )- snad sem to nepopletl. Takze kdyz to mas ty, tak je to spise pro partu.
Naposledy upravil(a) Cartman dne 13.01.2015, 10:34 hod., celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Solo Selffound“