Follower Special

Sekce pro SinglePlayer hráče.
WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Re: Follower Special

Příspěvek od WulFgaR77 » 10.10.2014, 15:19 hod.

cywe, já jsem ale líná veš, pardon :oops: ;) a díky za odpovědi :wave:

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 10.10.2014, 15:22 hod.

Za nic, aspoň se trochu provětrá vlákno ;) 8-)

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Follower Special

Příspěvek od Demogorgon » 10.10.2014, 15:26 hod.

Jo taky díky. Jako pravda, moc logicky by to neznělo. A hlavně to vlákno na battle.netu je i dost dlouhé, třeba to tam taky rozebírali v pozdějších příspěvcích.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 10.10.2014, 15:34 hod.

Tak, tak. Tohle tam je nestastne napsane.

Uživatelský avatar
sansaj
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sansaj#2804

Re: Follower Special

Příspěvek od sansaj » 12.10.2014, 10:28 hod.

A tak redukce o 50 procent je sakra znát, na T6 dostáváš jako kdyby jsi jel T4 a pokud nestojíš dlouho ve s*ač nebo tě někde nezavřou z řetězama kde nemáš jak uniknout tak jsi nesmrtelný, druhá stránka věci je pak to jestli máš equip a dostatečnou dmg na T6 abys byl schopen rozumě progressovat a ne aby Ti jeden rift trval třeba 30 minut místo 10 +- 2-3 minuty...

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Follower Special

Příspěvek od Demogorgon » 12.10.2014, 14:04 hod.

Jo, ten Unity jde obrovsky znát.. to potvrdí snad i slepý, kdyby to hrál :)

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Follower Special

Příspěvek od WulFgaR77 » 15.10.2014, 09:16 hod.

Ten mám na svý "Eirine" a je to zajímavá věcička, procuje to sice dost sporadicky, ale aspoň něco ...

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 15.10.2014, 11:16 hod.

Určitě jsem zmiňoval, akorát asi ne v tomhle vláknu, ale vláknu Wiz.

Možná bych shrnul ideální výbavu Templáře, především pro buildy kde je potřeba aby follower pomáhal procovat Trapped gem:
- Relic na nesmrtelnost, na statech v podstatě vůbec nezáleží (dmg Templáře je pro aktuální stav charů tak malá, že nemá smysl ji řešit a potřebné staty (CDR a ATS) tam nejdou
- TF je nejdůležitější a nejlépe aby byl s 10% CDR + 7% ATS, ostatní staty jsou nepodstatné; tohle se většinou nepovede obojí, tak aspoň s CDR (já mám u Wiz. i DH s CDR)
- Ess of Johan, tady nejde jen o secondary vlastnost, která se hodí, ale také, že padá rovnou s CDR; k tomu by měl mít ještě zase ATS
- Freeze of Deflection
- Unity s 8% CDR (případně ještě i s ATS, ale to už je extrémně vzácný drop)
- druhý ring s 8% CDR + 7% ATS

- a pak společná vlastnost všude kde to jde dát "reduce duration of control impairing efects", je to hodně důležité. Když to nemá, tak v kritických situacích, kdy by normálně zafungoval Guardien skill, tak je Templář často pod nějakým cc efektem a nepomůže. Mám na třech itemech (35%, 35%, 38%), ještě bych mohl poladit rolly na vyšší, ale už jsem nechtěl dávat za to materiál, potřebuju jinde
- s maximálním CDR jsou dostupné skilly po 21s (místo původních 30s), což je sakra znát
- co nejvíce ATS je potřeba pro zvýšení počtu útoků a větší procování potřebných vlastností

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Follower Special

Příspěvek od Demogorgon » 15.10.2014, 13:40 hod.

Ještě teď si vyčítám, když jsem možná tak před 2 týdnama v rychlosti rozbil TF :( . Nevšiml jsem si té pasivky a nedoslo mi, jak je důležitá pro follovera. A druhou jsem zatím nenašel. Dokud ji nebudu mít, tak se mi nechce uvažovat o gemu Trapped (expený už level 28). Ale Powerfull mě občas začíná štvát.

EDIT: tak jsem ti to opět zakřikl, chvíli jsem dnes hrál a TF jsem opět našel :)
Naposledy upravil(a) Demogorgon dne 15.10.2014, 16:42 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 15.10.2014, 13:56 hod.

Uter: já ten Amulet taky už na Followerovi měl, ale musím souhlasit s Wulfem. Že pracuje sporadicky, se mi zdá to samý..
Je teda pravda, že pokud zase mluvíme o účinku Stunovacího Templa (1.5 sec s max 17% pravděpodobností a prodloužené době účinku o pár desetin sec.) tak to taky zase není kdovíjaká účinnost.

Nevím, jestli ho zařazovat jako zájmovej Item do čl.1, jestli jeho použití za to stojí, zatím je málo hlasů.
Počkám, jestli se tu neozve víc lidí s dobrou zkušeností s tímhle Amulem..
(pokud se mi podaří opět dropnout, zkusím ho na podruhé taky důkladněji testnout)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 22.10.2014, 14:01 hod.

Tak jsem pár dní testoval ten Amulet. Závěr je asi takovej, že pro ranged to nemusí bejt špatný, ale třeba pro hopsálka to není nic moc. Přesně bych to vyjádřil 50 na 50. Protože jednou mi Follower za letu vyfoukne všechny mobky a já doskočím do prázdna :D a jindy zase naopak natáhne potvory a když si toho stihnu všimnout, skáknu pěkně do chumlu..
Osobně se ale asi vrátím ke stunovacímu Amuletu..

Uživatelský avatar
Gepi
Fallen Shaman
Příspěvky:98
BattleTag:Gepi#1756
Bydliště:Kladno

Re: Follower Special

Příspěvek od Gepi » 24.10.2014, 13:00 hod.

Zdravím, jelikož většinu času Hraju s někým tak sem folowera nějak moc neřešil ale poslední dobou Hraju často i sólo a díky za tohle téma je tu spousta užitečných rad.
A teď dotaz z věcí po barbarovi bych chtěl templáře trochu poladit. TF mám a myslím že mám i ten prsten i amulet na ten stun... Teda doufám no :-)
Hraju DH a chtěl bych se zeptat zda tedy s tímhle stun templářem bych mohl přejít na fire zda se templar postará o impairing sám a nemusel bych používat Frost arow a dal bych immolation. Díky
Obrázek

Uživatelský avatar
Gepi
Fallen Shaman
Příspěvky:98
BattleTag:Gepi#1756
Bydliště:Kladno

Re: Follower Special

Příspěvek od Gepi » 24.10.2014, 13:03 hod.

A nebo tedy navrhnout jak složit templáře aby se o impairing postaral a já mohl vyměnit skilly. Dikec
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 24.10.2014, 13:31 hod.

Gepi: Díky za pochvalu.
Jestli chápu otázku, tak odpověď je v tomto článku, druhé odrážce https://www.diablofans.cz/forum/viewtopi ... 20#p266232 ;)
Problém je, že ti to nezabezpečí dostatek imparing efektu, aby ses mohl spolehnout jen na Templáře. Funguje to, ale Gem bys rozhodně dost nevyužil.

Pro DH a s tímto účelem bych jednoznačně volil posledně zmiňovaný Amulet http://eu.battle.net/d3/en/item/the-ess-of-johan k tomu TF, Freeze of deflection, Unity a Wyrdward. Relikvie na nesmrtelnost.

EDIT: na Itemech pro Templa neřeš DPS - priorita je u tebe AS, CDR a taky Reduce imparing efects.
Pomocníci jsou dost dobrý doplněk, ke Skillu/Buildu, ale obecně nejsou tak silní, aby něco plně nahradili.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 24.10.2014, 14:38 hod.

Pro DH to rozhodně vhodné není. U DH je to jednoduché. Pure fire build pouze pro týmovou hru, kde zajistí cc jiný char. Pro sólo vždy aspoň jeden spender cold. Templář se nikdy nepostará o cc všech mobů a u DH to pro sólo vždy vyjde lépe na dmg s cold spenderem, který zajistí 100% uptime Trapped gemu.

Změna z Frost arrow na imolation zase tak moc dmg nepřinese. Pro dost situací dmg naopak výrazně sníží (hodně mobů roztroušených dále od sebe). A to beru pro situaci % fire dmg na gearu.
Oproti tomu 100% uptime Trapped gemu (zvlášť když je na vyšším lvl) přinese dmg hodně (27%+).

Nesmíš navíc zapomínat, že tu nejde jen o Trapped gem, ale také o Cull the Weak. To je další co bys ztratil u dost mobů. Proto pro sólo DH je povinnost mít jeden cold spender (s vyjímkou slow ball buildu, kde se to řeší pomocí polar station a ani tak to není ideální, ale v tomhle buildu to jinak nejde).

U Wiz. to jinak zajistit nelze (pro variantu buildu s BH) a pro klíčové okamžiky (což je především RG, který trvá pak i 4-5 minut a pak většina elitek) ve vysokých GR Templář už stačí + trochu něco zajistí samotná BH. Jiná lepší varianta tam není, pořád je to u Wiz. lepší než použít jiný gem.
Lze tedy hrát slow time, ale ten má svoje nevýhody, které začínají být na GR40-GR41+ vážným problémem (na GR39 ještě určitě ok, když jsem ho v limitu se slow timem dal).

A něco nového k tématu:
Na EU a US fóru se teď řeší použití Moonlingt wardu pro Templáře. Díky němu hitne o dost více monster a více procuje Intimidate. Budu muset někdy zkusit jak to je nebo není výhodné oproti EoJ. Teď ale hraju hlavně DH a tam je to stejně fuk (tam právě vždy budu mít jeden Cold spender). U DH se spíše chystám vyzkoušet Enchantress, zvlášť na trial. Problém je, že je na to potřeba The Sultan of Blinding a ten nemám. A na DH mi jako jediné postavě jen tak nepadne (to by musel v 15% non smart lootu).

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 25.10.2014, 14:14 hod.

Dneska mi padnul první Moonlingt ward.
Tak jsem ho nahodil. Templ s 350k DPS na T4 dokáže za cca 10 sec zabít sám Elitu!! (záleží jakou) To je na Followera nevídané DMG.
(otázka ale zůstává stejná, jestli u Followera DPS vůbec řešit - na T6 nebo v GR už to nebude nic, ať to na T4 vypadá sebelíp..)
Impairing to nepřináší žádnej.
Rozhodně je to ale další zajímavá možnost pro pomocníka.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 25.10.2014, 16:20 hod.

Pokud z amuletu nefunguje cc tak to moc smysl nema. Jsem to zatim nezkousel, i kdyz jich tu mam nekolik.

vacicak
Wraith
Příspěvky:103

Re: Follower Special

Příspěvek od vacicak » 16.03.2015, 15:51 hod.

chci se zeptat zda nekdo ma otestovany zda skutecne funguje redukce colldownu na foloverovi

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 16.03.2015, 18:22 hod.

Ano, funguje. Pokud tě to zajímá víc, Mlok tu někde ve vláknu uváděl dokonce i max. redukci vyčíslenou v sec. Základ je 30 sec, pak snižuješ. Pokud nehraješ T6 s Unity, je zajímavá volba i nová Relikvie (2.1.2) pro pomocníky na 50% zkrácení času mezi použitím Skillu.
EDIT: tak jsem to našel. S max. CDR u pomocníka by měl kouzlit už po 20 sec. (bez Relikvie)

Odpovědět

Zpět na „Solo Selffound“