Follower Special

Sekce pro SinglePlayer hráče.
Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261
Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 16.07.2014, 09:56 hod.

No jasný, to je právě ono, je to takový jo a ne. A hlavně to v podstatě nikdo teď nepoužívá - opravte mě pokud to není pravda, já jsem hodně slabej internetovej slídič - prostě raději hraju vše po svým

Hlavně vidím kolosální nevýhodu, že je to výbava hlavně pro postavu a zabírá to na ní místo pro cennější Itemy. Což je asi hlavní problém, proč se to nechytlo. Unity, to je jiná. Hodně muziky za jeden prsten a ten navíc klidně může bejt i kvalitní, když se zadaří.

Mám toho teď na úpravy docela naloženo, takže to zatím nechám trochu uležet a asi to spíš vidím tak, že jen udělám do Follower Speciálu nějakou poznámku o tom, že takový Set existuje. Ale jako radu "kluci, jeďte Ashearu, nemá to chybu" to moc nevidím. Myslím, že tak by to mohlo být takové korektní.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Follower Special

Příspěvek od hulkxxxl » 16.07.2014, 10:11 hod.

ne určitě bych nedával že jeďte ashearu, to určitě ne ale zmínit že to existuje a když už náhodou někdo poskládá celej set ať si vybaví všechny followery a ne jen jednoho
Obrázek Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 16.07.2014, 10:35 hod.

Tak za vyzkoušení to stojí, to zase jo. Hlavně když nejsou potřeba už esence na craft (na Asheru ale byla stejně nejsnáze dostupná), tak to nestojí skoro žádné úsilí si to vyzkoušet.
Já to ze začátku zkoušel hlavně proto, že jsem měl Thundergods jen s mizerným rollem a 2 kousky Ashera setu nosil stejně. Když pak padnul lepší Thundergods, tak už nebylo co řešit a co mám konečně Vyr's set, tak už není místo na Ahseru vůbec (anina ty 2 kousky).

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 16.07.2014, 10:39 hod.

U unity ta ztráta je ale také poměrně velká. Mám unity s dobrým rollem (int + 14% elitky + 6% ChC), takže po rerollu LoH bude téměř perfektní (rezerva už jen 15% elitky a o něco vyšší int).
Jenže SoJ je pořád někde jinde díky 20% elem. dmg.

Ale souhlas, že je to pořád menší ztráta než kdybych musel nahodit 3 kousky Ashera setu.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 16.07.2014, 10:56 hod.

Ok, takže tohle máme vyřešený.
Jak se k tomu dostanu, hned to zapracuju.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 16.07.2014, 17:29 hod.

Borci, díky za připomínky. Vše jsem zapracoval a vypadá to velice dobře. :wave:
(něktré rady jsem napsal podle vás a nemám je odzkoušené osobně - mrkněte na to, jestli jsem všechno pochopil a nejsou tam nějaké nepřesnosti)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 20.09.2014, 08:42 hod.

Po delší době jsem narazil na zajímavou kombinaci pro Followera. Teda, právě nevím, jestli zajímavou, protože určit míru funkčnosti je dost obtížný a proto píšu nejdřív sem na posouzení. Asi půjde hlavně o úvahy.

Používám to teď na Templářovi a jde o zpomalovací kombinaci k Azurewrath.

štít: http://us.battle.net/d3/en/item/freeze-of-deflection
prsten: http://us.battle.net/d3/en/item/justice-lantern

- jde o mražení štítem při bloku, posílené blokem z prstenu
- block chance 43% z Itemů (celkem má můj Templář block slušných 59%)
- pak musí zapracovat štít, ale na štítech specky celkem dobře makaj

V kombinaci s Azurem už je to docela dost mražení na pomocníkovi.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 20.09.2014, 20:28 hod.

Od 2.1 je to s followerem mnohem jednodušší, protože existuje v podstatě jediná správná cesta:
- Templář je jasná volba, tady není do vyšší lvl GR co řešit
- zbraň musí být TF a to kvůli Trapped gemu; TF je zcela jasně nejlepší varianta co nejvíce plošeného cc efektu po nejdelší čas, samotný Templář dokáže procovat Trapped gem ve všech zásadních situacích (RG + elitky); Azur. je oproti tomu téměř nefunkční (pouze 1 cíl, krátké trvání cc efektu a ještě menší proc než TF)
- maximum CDR
- Freeze of deflection ano, ten také dlouhodobě nosím, je to další navýšení cc
- Justice Lantern ring jako druhý k unity klidně také ano, ale pouze v případě, že se povede (což by neměl být takový problém); u něj je super, že má v základu Reduces duration of control impairing effects a to ještě vysokou hodnotu (tohle by mělo být aspoň na dvou itemech, aby Templář pokud možno za každé situace mohl healovat a nebyl třeba zmražený a také aby dával po co nejvíce času cc); povedený ring znamená, aby měl 8% CDR + AS

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 20.09.2014, 21:44 hod.

Šlo jen o ten štít s prstenem na blok. (vše ostatní už ve Specialu je) - Azuro mám na Templovi jen kvůli tomu, že mám jen jednu TF a to na jiný postavě..

OK, vidím, že píšeš, že štít s prstenem maká. Taky jsem s tím spokojenej. (takže to asi přidám do Specialu, ale vždy se před zařazením ptám ostatních na zkušenost - díky za odezvu)


EDIT: štít i prsten doplněn do čl.1 (RoS - "FINE FOLLOWER EQUIP TIPS")
23.9.2014 provedena revize a aktualizace Follower Specialu (část RoS)

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Follower Special

Příspěvek od Demogorgon » 10.10.2014, 14:25 hod.

Na battle.net foru se piše, že spolu s Unity je dobré mít věci co zmírní vysoké poškození. Tedy jestli to dobře chápu, tak tím, že se followerovi sníží poškození přes legendární věci (příklad Coven's Criterion -> http://us.battle.net/d3/en/item/covens-criterion-dzvKS), tak může více absorbovat a tím se například poměr 50:50 změní na 60:40 ?

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 10.10.2014, 14:35 hod.

No, nevim, co tam píšou, nehodils odkaz. Ale je to tak, že nelze jít víc jak 50:50. Prtože se poškození dělí mezi postavu a pomocníka.
Co píšeš je logika bez použití Relikvie na nesmrtelnost pro Templáře.

Pokud použiješ Relikvii na nesmrtelnost, pomocník nedostává žádné poškození, což je ideál a maximum, čeho lze dosáhnout. (50% redukce)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 10.10.2014, 14:36 hod.

Ne. Při použití 2x unity je rozdělení dmg prvním krokem a až jako druhý krok se řeší redukce rozdělené dmg na tebe a na followera. Tedy vždy je to 50:50 nezávisle na tom, co followerovi dáš za gear.

DrSma:
Ani bez Tokenu na nesmrtelnost by to tak fungovat nemělo, nikdy jsem to ale v praxi neověřoval (bez Tokenu na nesmrtelnost to nemá tak či tak smysl).

S Tokenem nedostane vůbec dmg, takže se ani nic nerozděluje. To by naznačovalo, že bez použití Tokenu na nesmrtelnost by gear tohle ovlivňovat měl. Ale co si vybavuju, co jsem dříve kde viděl, tak dle testů to tak není. Ale jak jsem psal, tak sám jsem to nikdy neověřoval, protože je to stejně celkem fuk, Tokone je nutné použít. A tam to je 100% vždy 50% redukce.
Naposledy upravil(a) Mlok dne 10.10.2014, 14:44 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 10.10.2014, 14:44 hod.

Odkaz odkud to berete nikde.
I tak je to jedno. Jistý je, že se nedá jít pod 50% redukce s použitím nesmrtelnýho Templáře.
Jakýkoliv jiný redukce přes itemy (i kdyby to třeba fungovalo) by byly nesmyslný a naprosto zanedbatelný, když si ten Jaryn stoupne na pět Arcane, Moltenů :roll:

EDIT: jsi to doplnil, než jsem dopsal. Každopádně tak to je.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 10.10.2014, 14:45 hod.

Ten příspěvek jsem doplnil. Už je to delší čas, co jsem tohle studoval, takže odkaz už nemám. Ale jak se shodneme, tak je to úplně fuk, protože Token je nutný a pak to prostě je 50% redukce. Proto hledat ani odkaz už nebudu.

Já o tom četl ještě ohledně situace, že nosí unity více lidí v partě.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 10.10.2014, 14:47 hod.

Tak víc lidí jsem zase, z pochopitelných důvodů, nikdy neřešil já :)
EDIT: jasný, nic nehledej, není co řešit 8-)

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Follower Special

Příspěvek od WulFgaR77 » 10.10.2014, 14:50 hod.

By mě jenom zajímalo, co se stane s Asheara setem ? ... když tam naskáčou 3 nesmrtelný followeři s unity, tak se redukuje na 25pct. ? Sice je to trochu o náhodě, ale ...

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 10.10.2014, 14:55 hod.

Na followerovi vyvolaném z Ashera setu to na 100% nefunguje vůbec.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 10.10.2014, 15:00 hod.

Wulfe pravda co píše Mlok, ale trochu to ještě upřesním, ať nejsi zmaten - Unity funguje jen na "Primárním pomocníkovi". (ten co s tebou chodí pořád) Takže u Asheary, když dáš 4 Unity, nic tím nevylepšíš (na vyvolanejch se Unity nebere v potaz)


EDIT: teď jsem to kontroloval - Wulfe, ty dacane jeden :green: - v čl.1 to o té Asheaře a Unity na pomocníkách je napsaný ;) - a já se s tím pro vás tak píšu, beee :D

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Follower Special

Příspěvek od Demogorgon » 10.10.2014, 15:08 hod.

Odkaz je z předešlé stránky od mloka.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12945954611

Hledejte výraz "templar unity", je tam samozřejmě psané i o tom, že musíš mít relikvii na to, že follower nemůže zemřít.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 10.10.2014, 15:18 hod.

Jo, to je pěknej odkaz, je zařazen hned na začátek Specialu, jen jsem nevěděl, že hledáš v něm.

Takhle, já si osobně myslím, že to je trochu chybka. Je to z 23.5. - chvíli po vydání RoS a možná to chlapec taky jen nedomyslel, všechno bylo čerstvý. Já si pamatuju několik vláken tady a dlouhý diskuse, jestli to s tou Relikvií maká a jak. Dneska už to vědí všichni.

Ty štíty, co tam maj jako příklad, podle mě, při nošení nesmrtelnýho Tokenu nic nevylepšej..
(nemá to logiku, pokud nedostává Templ dmg, co by pak měly štíty ještě snížit?..)

Odpovědět

Zpět na „Solo Selffound“