Vyšší rozlišení?

Diskuze o programech, jako je např. Maphack, C3PO a další.

Moderátor:Dark_Deamon

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Vyšší rozlišení?

Příspěvek od xatra » 03.02.2011, 22:04 hod.

Tak D2 lod pařím na ntb, 10", 1026x600, orzlišení hry mám 640x480 a jsem spokojenej. Horší je, když chci hrát na desktopu-19" monitor. Ty čtverečky sou horší než tetris a v okně je to moc malý. Vím, že na to cosi existuje a je to na diablo2lod.diablo3.cz, ale budou pak savy z toho kompatibilní ze savama z normal diabla? a pojedou mi tam pomocný programy?
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Garn » 03.02.2011, 22:09 hod.

Já mám 24'' monitor a hraju D2 fullscreen na 800x600 v pohodě.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od xatra » 03.02.2011, 22:10 hod.

omg to musí bejt sada
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od siroga » 03.02.2011, 22:25 hod.

programek na vyssi rozliseni existuje, na yt najdes i ukazky hry v 1920x1080 ale podle mne to uz vypada divne, hlavne by se mi nelibil ten fakt ze potvory ve vetsi vzdalenosti (tam kam bys s 800x600 nevidel) jen stojej na miste i kdyz po nim utocis - dela to hru pro range chary nehorazne snadnou, pak tam je aspousta veci v puvodni velikost takze to vypada dost divne kdyz se ti treba otevre nabidka s wp ale samotny okno je na pulku obrazovky a uzitecna cast z toho je malinkatej obdelnicek, podle mne je u puvodni hry lepsi pouzivat puvodni rozliseni (sice uplne puvodni je 640x480 ale jelikoz 800x600 je oficialne od vyrobce tak to za puvodni povazuju taky-aspon se nemuze stat ze budes utocit po nehejbajicich se potvorach nebo ze te prekvapi nejakej ten erorek), ale na yt sem taky videl kde rozliseni 1920x1080 pouzivaji s modem medianxl (nebo jak se jmenuje) a tam uz ty chyby nejsou, vsechno na co vidis vidi i tebe.
jinak kdybyses precejen rozhodl pro vyssi rozliseni tak ty save by asi nebyl problem a podpurny programky asi by zalezelo na tom ktery, jestli myslis treba plugy tak k tomu je navod jak nainstalovat plugy,medianxl i multi ress dohromady, nebo kdyz tema programkama myslis atmu nebo neco externiho tak s tim to nema vubec nic spolecnyho jelikoz se hra nicim kromne vetsiho dohledu nelisi od puvodni.

ps: na tom nb si prepni rozliseni na 800x600 a uvidis ze to nebude horsi nez 640x480 :P

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od xatra » 03.02.2011, 22:32 hod.

@siroga...je to desetipalcový netbook, 800x600 je tam straaašně malý.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od siroga » 03.02.2011, 23:26 hod.

ja mam sice 14,6 ale videl sem to u kamose na 10 s 800x600 a vypadalo to lip nez 640x480 precejen ani jedno z toho neni tak zazracny rozliseni aby to s jednim bylo hodne velky a z druhym hodne maly xD

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od xatra » 03.02.2011, 23:36 hod.

jo ale víš co závisí na nativním rozlišku netboku(1024x600), já to mám na 800x600 fakt ku*vsky malý, to se nedá ani přečíst pomalu ty písmenka v dialogách...
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Tordah » 04.02.2011, 00:35 hod.

Siroga: suhlasim. Problemom mega rozlisenia je, ze niekedy mas gameplay mapu len cez pol obrazovky. pouzivas to nasilu, ale realne nevyuzijes.


btw. pracuje sa na programe pre 1024x768 do 1.10
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od xatra » 04.02.2011, 12:38 hod.

1024x768 by bodlo ale na v 1.13 a na 1.10 pro MP...
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Rusty333
Wraith
Příspěvky:114
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Rusty#2388

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Rusty333 » 11.02.2011, 20:23 hod.

xatra: tvoje přání bylo vyslyšeno
je to ten projekt jak psal Tordah, už released

http://phrozenkeep.hugelaser.com/forum/ ... 13#p449913

ale jen SP !

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Slayer » 21.04.2011, 16:14 hod.

Zdravím, mám sice trochu jiný problém ale nechce se mi kvůli tomu dělat téma, tak to střelím sem.

Po nějaké pauze bych si zase rád zahrál Diablo ale od té doby co se pos*al počítač a mám tady jen toho zmrda s win7 jsou s tím jenom potíže.

Hru jsem nainstaloval a jde mi celkem dobře, to co mi vadí je rozlišení. Už někdy dříve co jsem hrál Diablo na notebooku jsem měl sice rozlišení 800 * 600 ale roztáhlo se to na fullscreen tedy do 1024 * 768, přičemž rozlišení plochy mám 1366 * 768 takže hra ve fullscreenu nebyla nijak roztažená, obraz byl od vrchu až dolů, jen na krajích byly 2 černé pruhy.

Teďka, co jsem hru opět nainstaloval tak se ve fullscreenu spouští jinak. Když mám rozlišení 800*600 tak hra je tomu úměrně velká čiže okraje nejsou jen na bocích ale i nad a pod. Když dám ještě menší tak jsou ty okraje ještě větší, a hra zabírá uprostřed jen malý obdélníček.

Zkoušel jsem to poštelovat ve vlastnostech, kompatibilita a tak a potom ještě videotest (tím moje IT skilly taky končí) ale nevyřešil jsem to.

... Nevíte někdo jak bych to mohl nastavit tak, aby při rozlišení 800*600 byla hra stále 3:4 ale zabírala co největší prostor na obrazovce ? (Tak jak to popisuju výše) Já jsem totiž slepý, a když se to ve fullscreenu neroztáhne, tak na to moc nevidím.

Edit: Tady funguje nějaká samo cenzura :D

Uživatelský avatar
Andrew26
Wraith
Příspěvky:111
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Andrew26 » 21.04.2011, 17:28 hod.

Mám naprosto stejný problém (tedy pokud tvému problému rozumím) a nepodařilo se mi to nijak předělat. Nicméně jakmile jsem si zvyknul nedám na tohle placaté roztáhlé rozlišení dopustit. Když zjistíš co s tím tak se mi prosím ozvi.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od hami » 21.04.2011, 18:09 hod.

já s tímhle problémem zkušenosti nemám jen mě napadlo - když dáš video test tak ti nakonci vyběhne takový výběr (asi graf adaptérů) zkoušels nastavit něco jinýho než defaultně??
http://ufonan.rajce.idnes.cz/Diablo_II/#test.jpg

další možnost je před každou hrou změnit rozlišení monitoru
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Slayer » 21.04.2011, 18:20 hod.

Andrewe, My jsme se moc nepochopili. Mě se nejdedná o to, že se mi hra rozhatuje na širokoúhlé rozlišení. To právě že na štěstí ne. Vysvětlím to graficky. Udělal jsem takový malý schématický obrázek. Berte to s rezervou :D

Obrázek

Myslím, že už neni co dodat. Chci to udělat jak to bylo. Mám to jak to je :D
Nejvíc mě ale irituje to, že předtím když jsem měl Diablo nainstalované na tady tom slavném notebooku, tak to bylo dobré, teď to nainstaluju a je to jiné. Žádné ovladače nebo tak, jsem myslím neaktualioval, tak nevím.

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Slayer » 21.04.2011, 18:24 hod.

hami: člověče, já tam ani nemám 3 možnosti. Mám tam jen dvě a z toho v jedné to nejde...

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od hami » 21.04.2011, 22:21 hod.

a ten 3DFX glide tam zrovna máš či ne??
ale když snížíš rozlišení tak by ti to mělo fachat ne??
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Slayer » 22.04.2011, 10:01 hod.

Mám tam tyto možnosti. viz obrázek

Obrázek

Ta druhá možnost, co ji mám zatrhlou, s tou mi hra jde.
S tou první jsou přeházené barvy,... s tou to prostě nejde.

My jsme se asi ale stejně nepochopili, tak ještě jednou. Snad se někdo chytí...

- Hra mi jde
- Ve správném poměru 4:3
- To, o co se snažím je to, aby se herní rozlišení 800*600 roztáhlo na nejvyšší možné rozlišení obrazovky, ale přitom se zachoval poměr 4:3
- Podívej se ještě jednou na ten obrázek tam je to ukázané zřetelně.

Ještě jednou to raději pro jistotu shrnu. Dříve jsem na notebooku už Diablo měl, a jelo tak jak jsem schématicky nakreslil v tom předešlém obrázku v pravo nahoře.
Teď mi hra sice jede, ale jde jako kdyby v reálném rozlišení nebo nevím jak to nazvat. Prostě když je to 800*600 vidím rámeček 800*600 když je 640*480 vidím rámeček 640*480 (okolo jsou černé okraje viz dolní obrázky z předešlého schématu). Mě jde o to proč se to neroztáhne. Kamarád s rozlišením monitoru 1600*1200 když hraje Diablo na 800*600 tak hra ve fullscreenu zabírá celou obrazovku. U mě zabírá jen obdélník přesně velký jako rozlišení... Neroztahuje se... Přitom vím že by se rozáthnout měla, protože už jsem to tu u sebe tak viděl. ( hra byla odspodu do vrchu, ale protože mám širokoúhlý notebook, tak v pravo i v vlevo byly černé okraje, tak to chci, a nevím jak na to )

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Fraxinus » 22.04.2011, 10:18 hod.

Já nevím, v čem konkrétn je problém, ale tohle není ani Diablem, ani grafárnou na noťasovi. Spíš to vypadá, že je zádrhel někde v nastavení grafiky ve windowsech 7 nebo je potentované nastavení kompatibility. Já mám taky win 7, ale problém, co máš, jsem nikdy nezaznamenal.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Andrew26
Wraith
Příspěvky:111
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Andrew26 » 22.04.2011, 10:25 hod.

Aha, takze presne opacny problem nez jsem mel ja... mě se to roztáhlo i do stran, tobě se to zmenšilo nahoře i dole. A to se stalo z ničeho nic? Neaktualizoval jsi ovladače nebo já nevím co?
EDIT: Souhlas s Fraxem... u mě to myslím bylo aktualizací něčeho ve winech.

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Vyšší rozlišení?

Příspěvek od Slayer » 22.04.2011, 10:38 hod.

Tak to je pravda, že to asi neni uplně problém Diabla, ale je to problém toho se týkající, tak jsem se tady chtěl zeptat. Jinak já mám samo aktualizace vyplé a drivery jsem neměnil, jen nový direct, a myslím nějaky adobe flash player aby mi jela videa na youtube.

Odpovědět

Zpět na „Programy“