Crash PC pri hrani

Odpovědět
NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758
Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 21.08.2015, 09:31 hod.

zdravím, cca zhruba v pondělí mi během hraní D3 padnul celý PC něco jak když spadne eletrika a hned se zase nahodí a poté se rozmotá větrák grafiky na plnej ceres, ale PC celkově zůstane mrtvý, pomůže jen "tvrdé" vypnutí, od tohodle prvního pádu vždy když znova začnu hrát D3 tak během 10-20minut se to opakuje, všechny ostatní hry běží bez problému, zkoušel jsem různé HW monitory a diagnostiky (prime95, mem test, 3Dmark..) a nic, navíc když hraju cokoliv jiného (POE, Dirty Bomb, Killing Floor 2...) tak se nic takového nestává
už fakt nevím kam dál, mám ještě dneska v plánu zkusit zahrát Heroes a zkusit případně repair D3 přes Battle net, ale nějak nechápu jak se tak z ničeho nic může zkurvit nějaká hra nebo co

Díky za každou radu...

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od witekcz » 21.08.2015, 09:51 hod.

Neinstaloval si ovladače grafiky přes widnows update? Zkusil bych vrátit staré. Za zkoušku také stojí vyčistění PC od prachu.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 21.08.2015, 10:05 hod.

jo čistění jsem také provedl to jsem zapomněl zmínit...

mám ATI HD 6900 a s ovladačema jsem nic nedělal, ale zkusím to prověřit zda neproběhl nějaký automatický update

btw: aktualizaci widlí mám vypnutou

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od Kuki10 » 21.08.2015, 10:13 hod.

Pak prepastovat kartu a mrknout esi se točí větráky s mrknout na teplotu

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
MrMongus
Wraith
Příspěvky:133
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MrMongus#2526

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od MrMongus » 21.08.2015, 10:22 hod.

hehe, jsem se nějak pustil do řešení technických problémů, jak tak pozoruju :)

Napíšu ti, co mě napadlo hned jako první, když jsem si to přečetl... jelikož se to stalo přímo při hře, tak bych v prvé řadě zkusil "čekdisk" (chkdsk c: /F kde C: je disk, na kterým máš nainstalovaný D3). Je dost pravděpodobný, že se zrovna něco na disk ukládalo a poškodilo to nějaká data, což by měl chkdsk opravit, pokud to není závažný. Pokud to máš na disku, kde máš i systém, tak to bude chcet restart.

EDIT: Ten chkdsk to opraví i kyž to závažný bude :)

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 21.08.2015, 10:36 hod.

teploty na GPU a ostaním jsou v pohodě a hlavně si myslím, že kdyby byl problém s GPU tak bych nedal celý 3Dmark

spíš to vidím na nějaký problém s ovladačema nebo nějaký nakopnutý Diablo nebo všechno nějak dohromady co se tomu Diablu nelíbí, když všechno ostatní jede bez problémů

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 23.08.2015, 16:02 hod.

tak ja uz nevim, vcera jsem udelal normal check disk a nepomohlo, pak jsem udelal reinstal ovladacu grafiky a znova check disk, ale tentokrat kompletni i na vadne sektory a vecer jsem hral uplne pohode asi hodinu a neco...

dneska poo to zapnu a za 10min znova crash...

jako mam podezreni na zdroj nebo desku, ale preci by to nepadalo jen v diablu a ostani hry sly v pohode...

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od Y0G1 » 24.08.2015, 06:55 hod.

To je zaujimave skusal si hrat Poe aspon tak 3-4h v kuse ? Ak je to mozne ..je kravina aby ti d3 zhadzoval pc a ostatne hry nie

Uživatelský avatar
MrMongus
Wraith
Příspěvky:133
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MrMongus#2526

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od MrMongus » 24.08.2015, 14:21 hod.

nooo... tak jestli je to takhle, tak by to chcelo zjistit, oc to způsobuje... co mě napadá, tak otevřít event log a kouknout co způsobilo pád. Pokud tam toho bude víc, tak smazat všechny logy v aplikacích, hrát dokud to nepadne a pak bude v event logu jen crash toho diabla a podle toho už bude poznat co to způsobilo

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 25.08.2015, 11:26 hod.

tak event log nic neukázal, jen ze start widli proběhl po neočekávaném shutdownu, ale v době pádu tam není zadny zaznam

jinak o vikendu jsem si hral s pametma a trosku je ve slotech prohazel a včera mi uz padlo i POE cca po 10 min, jestli budu mit dneska chvilku tak zkusim projet memtestem jednotlive RAM moduly zda se mi mezi tema 4 neschováva jeden vadny a pak uz to vidim jedine na reinstal widly...

furt mi ale nejde do hlavy ze celej 3Dmark probehl v pohode stejne jako Prime95...neznate ještě nejaky jiny burning testy nebo něco co by třeba udelalo diagnostiku zdroje apod.?

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od witekcz » 25.08.2015, 11:41 hod.

Ty paměti máš 4 od stejného výrobce? Ze stejné série?
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 25.08.2015, 12:37 hod.

nemám, ale už na nich jedu tak 4-5 let...mám ještě DDR2 kdysy dávno jsem kopil 2x1GB RAM a pak když to padlo dolu a spřechodem na W7 a 64bit aplikace jsem dokoupil 2x2GB RAM, ale jak ríkám takhle v hromadě jedu už několik let

no jestli odešla RAM tak jsem v rici, protože dnešní cena DDR2 je fakt úlet...

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od witekcz » 25.08.2015, 14:53 hod.

Stačí, když vyndáš ty gigovky
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od NENIE » 14.09.2015, 09:24 hod.

problém vyresen...

byl spatny zdroj a kabel k systémovému disku (nekdy se SSD hlasil a jindy ne), po pitve zdroje se divim, ze PC vůbec sel spustit, vytekle kondiky a zcerenale PCB na nekterych mistech vypadalo opravdu pekelne

docela jsem mel ulet, když jsem nahodil novy zdroj a vyvstanul problém s freezem při loadingu ten je nastesti jiz na netu hojne popsan a vyresen, ale jen mi nejde do hlavy ze před 2.3 se to nestavalo....

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od witekcz » 14.09.2015, 13:15 hod.

Shoda náhod?
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

kolomanko
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poštá#2941
Bydliště:Slovensko, Lehnice

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od kolomanko » 11.12.2015, 13:45 hod.

Mne sa zase dnes niekoľko krát stalo, že pri hraní ztmavla obrazovka a pc sa vypol sám od seba...
stalo sa to niekoľko krát a len pri hraní diabla...
ovládače mám aktuálne, všetko aktuálne

mám toto: Lenovo G710, GeForce GT 720, intel core i5-4200M 2,50Ghz, 8GB ram a win 10

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od witekcz » 11.12.2015, 18:38 hod.

Vyčisti notebook od prachu.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od Ksinbad » 12.12.2015, 15:43 hod.

witekcz

Kdepak, to vypadá na závažnější problém s grafickou kartou nebo operační pamětí.

kolomanko
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poštá#2941
Bydliště:Slovensko, Lehnice

Re: Crash PC pri hrani

Příspěvek od kolomanko » 21.12.2015, 12:11 hod.

Tak som dal na Battle.net opraviť konto, alebo pripojenie a už to nerobí, asi tam bola nejaká chyba po poslednom patchi

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“