Problémy s výkonom v Diablo III - Support Ticket

Odpovědět
Uživatelský avatar
An7yk
Gorebelly
Příspěvky:307
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:An7yk#2127
Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od An7yk » 04.06.2014, 07:14 hod.

No hele, normálně bych neřekl že na to bude mít vliv internet, i Blizzard to onehdy psal v jednom bluepostu ... ale mít 0,5 MBit je fakt málo :D já mám 8 MBit internet od O2 a nadávám jako čert když něco stahuju, že nemůžu do toho hrát :D co ping jaký máš ve hře a při nějakém masakru, vyskočí ? ( ten se ukazuje dole uprostřed lehce napravo na liště, zelený/žlutý/červený svislý proužek, barva je podle latence, je to napravo vedle skillů na pravém tlačítku myši )
Zmáčkni CTRL+R ve hře a vyskočí ti ukazatel FPS v pravym dolnim rohu tak jdi na nějakej masakr a napiš kolik máš při tom FPS, jestli 10 FPS tak je to naprosto normální, bohužel ...ale ntb na to by měl stačit na těch 10!

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od coyd » 21.08.2014, 07:14 hod.

Chystam se tu hodit trochu obsahlejsi post ohledne dalsiho ladeni plynulosti u D3 vcetne vlastnich postrehu a zkusenosti, prevazne se to bude tykat majitelu NVidia karet, ale i pro ty ostatni bude porad dost co vylepsovat ;) Ted jen si na to najit trochu casu, takze stay tuned ;)
edit: ale asi to hodim do postu "Trhání hry na high PC. Proč?" tam se to hodi asi vice
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Uživatelský avatar
bleptys
Gorebelly
Příspěvky:218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:bleptys#2344
Bydliště:Opava

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od bleptys » 23.08.2014, 18:01 hod.

Jsem se hrabal v nastavení grafické karty a nastavil jsem všechno na vykon šlape to o něco lépe.
CZSK Komunita

Uživatelský avatar
JapO
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od JapO » 22.09.2014, 11:32 hod.

Jsem trochu bezradný.
Moje sestava (dopředu říkám že mám NTB)
Intel Core i7 3630QM Ivy Bridge, 17.3" LED 1920x1080, RAM 8GB, NVIDIA GT650M 2GB, HDD 1TB 5400 otáček, SSD Samsung 840 EVO (na kterém je nainstalovaná hra).
NVIDIA GEForce Expirience stále nastavuje detaily na HIGH a HIGH(Smooth), veškeré vyhlazování zapnuté. A vydává to za optimální nastavení. FPS je však nějakých 20-25 Framu, ve hře 4 hráčů FPS vetšinou 10-15... Nastavení jsem stáhl na normal a upravil kvalitu zvuku, jak jsem četl na tomto fóru, na LOW16. FPS se vyšplá max 30 a při čtyřhře je stejně kolem 10-15 snímků. Ovladače grafické karty, zvukové karty, DX ... Vše Aktuální. Je to pro mě záhada.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Kuki10 » 22.09.2014, 11:40 hod.

Optimální nastavení NVIDIE nechapu u bfka me to nastelovala mistama i na 20 fps.:-D
Jinak s tím chlape nic nenadelas....
Jsou na netu nějaký fixy a stejně to většinou nefunguje.....

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
JapO
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od JapO » 26.09.2014, 09:10 hod.

Můj problém o dva posty výš, je pravděpodobně vyřešen... Nedokážu s určitostí říct, zda to bylo (aktuálně vyšlou) aktualizací NVIDIE, nebo novým patchem. Protože jsem obě věci dělal v jeden den. Hra běží plynule v 60 snímcích s poklesem 5-10FPS. Při absolutně plných detailech. Pokud by to bylo přecijenom ovladači grafické karty. Doporučuji instalaci spustit jako správce. Před instalací odinstalovat všechny ovladače spojované s NVIDIA (Shadowplay, PhysX, HD Audio...) , dokonce i všechny předchozí stáhnuté a rozbalené aktualizace, a provést čistou instalaci nových ovladačů. Je to úplně jiná hra...

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Y0G1 » 14.10.2014, 20:23 hod.

Ak mozem rad by som aj ja dal svoje postrehy

Mam tento ntb http://www.alza.sk/asus-x550ln-xo076h-d ... slusenstvi

Neni to ziadna Bomba , ale na tie hry co hravam uplne staci ..stiahol som si najnovsie ovladace na grafiku ..Je tam aj ten experience co optimalizuje hry. D3 mi to dalo naplno , ale ked hram v parte tak sa mi stava to ze mi to neikde napr na 1-3sec zmrzne ...aj ked sa niekto porti do mapy tak to spravi taky minifreez. Robilo to aj predtym ked som mal stare ovladace. Inak low fps dostanem len vtedy ked je moc mobiek na kope a na zemi je ta zelena kakanica co sa taha po zemi (nie plague). Chcem sa vas tu opytat robi to , alebo robilo to niekomu ci ste to nejak vyriesili. Rozmyslal som nad usb 3.0 nejake lacne cca 25gb..alebo viac gb a skusit to hrat z flasky .Ma tu niekto realne odskusane ze to pomohlo atd ? Popripade mate tipy na nejake dobre usbcka ? za dobru cenu. Ak by sa dalo tak na sk shope .kludne aj do spravi dakujem pekne.

Edit ked hram solo tak hra mi bezi uplne v pohode obcas to freezne , ale to je malicko oproti tomu co je ked hram pub .

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od coyd » 16.10.2014, 08:02 hod.

proti tem zasekum pri portovani a nacitani lokaci atd ti usb pomuze na 100% je to vyzkousene a funguje to. Kup si proste jakoukoli flashku a hod na ni diablo. Vzdy to bude lepsi nez klasicky disk a navic systemovy
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od NargarotH » 10.11.2014, 04:08 hod.

Úplně jakoukoliv ne, je třeba vzít v potaz že se ta data stále nafukují takže to chce aspoň 32gb, nebo do budoucna počítat s datadiskem který výjde imo za rok a vzít rovnou 64gb :)
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od witekcz » 17.01.2015, 14:19 hod.

Tohle se objevilo v komentářích u jedný novinky, myslím, že by to nemuselo zapadnout a možná to někomu pomůže:
IAczech píše:Tak FPS DROP vyřešen ... :) Kdo z vás používá dvě síťové karty... Tím myslím třeba notebook s RJ45 a WIFI, tak zakažte ve správci zařízení tu síť kterou nepoužíváte! FPS DROP zmizne a to samé Shutering. Prostě "defo" diablo 3 ověřuje neustále síťové prvky, je to opět luxusní bug po vydání RoS a následujících patchů. Na editaci souboru v dokumentech D3ref se vykašlete je to k ničemu. Zatím hezký den všem. Kdo má pouze jednu síťovou kartu tak s tímto nebude mít problém.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Seton » 20.01.2015, 14:53 hod.

:shock: :shock:
Nastaveni sitovek zkusim :). dalsi vec, co jsem jeste nezkousel :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Kuki10 » 20.01.2015, 14:55 hod.

A nakonec to vyřeší jak tenkrát u cod nešel MP pokud jsi nepichl klidně i ustrihnutej Jack do sluchátek. :-D

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od witekcz » 21.01.2015, 08:38 hod.

Kuki: WTF LOL? :shock:
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Seton » 21.01.2015, 17:16 hod.

Mám na noťasu GeForce GT 230M (no jooo, tak se smějte :D :D) a v nastavení od Nvidie je možnost aby PhysX zpracovával CPU nebo GPU (nebo automaticky).
Chci se zeptat, ulevím grafice výrazně, když to nechám na CPU? i7, takt teď nevím, doma mrknu.
Dík
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Kuki10 » 21.01.2015, 17:23 hod.

:-D :-D :-D

Tady bude asi lepší nechat automaticky popřípadě zkusit. Ale u diabla to bude stejně obecně jedno. Ale zkus to i to. :)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

meruna
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Primeros#2709

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od meruna » 23.01.2015, 00:33 hod.

Zdravim. Potreboval bych prosim poradit. Budu v nejblizsi dobe kupovat novej ntb, ale nejsem zadnej velkej znalec. Vyhlidl jsem si na Alze http://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midn ... 143382.htm a http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y510p ... 510464.htm Chtel bych precist vase nazory, pripominky, popripade poradit jakej jinej v podobny cene. Uz me nebavi hrat mezi 5-20 fps a ted, kdyz potrebuju poridit ntb, abych zbytecne nevybral spatne :) Diky vam za pomoc

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od NargarotH » 23.01.2015, 18:41 hod.

Oba jsou fajn, 755 je už skoro herní grafika a je o kus lepší než 840, ale nějáké konkrétní fps pod které ti hra nespadne ti takhle nezaručí nikdo kdo to prostě konkrétně nezkusí na dané sestavě. Otázkou taky je jestli chceš FHD na 15"6, v takovém rozlišení dostane ta grafika zase slušný náhul.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od Kuki10 » 23.01.2015, 19:44 hod.

Bohužel u diabla to moc předvídat nejde jak píše Narg.... Diablo jsem hrál stejně na své sestavě doma a na notasu za 10k....

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od witekcz » 30.01.2015, 22:24 hod.

Všiml jsem si, že spousta lidí tu hraje přes wi-fi, já občas taky. Hraju na ženinym kompu, nic moc sestava, dvoujádro Intel 2,6 Ghz, 4 GB RAM, Ati 5750. A připojení přes 54 mbit wi-fi, jelikož nemam navrtaný rozvody.

Pomohlo mi tohle vylepšení:
Koupil jsem N-kový wi-fi dongle, pozor, váš router musí podporovat N standart. Samo o sobě to vylepšilo hratelnost D3, ale furt to nebylo ono. Jal jsem se tweakovat router. V první řadě jsem našel v okolí volný wi-fi kanál. Jestli máte android, stáhněte si wifi analyzer z play store, vyhodí vám to wi-fi v okolí, vrchol elipsy značí využívaný kanál. U nás mi vyšla nejlíp "4". Přepněte router na nejmíň zarušený kanál. Restart bude nutný. Zapnul jsem vynucení 40 MHz kanálů. Důležitý je zapnout WMM mód. Má to něco společnýho s prioritou paketů v místní síti. Dneska ozkoušeno, D3 ve čtyrech jede solidně, rozhodně lépe, než před změnama, co jsem včil udělal.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Lagy DIII na silnem stroji ? U mne vyreseno diky Ticketu

Příspěvek od witekcz » 03.02.2015, 17:22 hod.

Tweak pro majitele ATI/AMD karet. Ve flashplayeru existuje bug, který zastropuje frekvenci jádra a pamětí grafické karty na 100 nebo 400 MHz a ve hře tímpádem GK nepodává plný výkon. Řešení je zavřít FF/Chrome/IE a přes taskmanager killnout všechny procesy spojené s flashplayerem. Poté se GK začne chovat korektně.

OT: Tohle je naposledy, co jsem koupil GK od AMD.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“