Jak urychlit Save and Exit?

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flammeus
Gorebelly
Příspěvky:311
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Jak urychlit Save and Exit?

Příspěvek od Flammeus » 15.04.2021, 17:50 hod.

Ahoj přátelé,

myslím, že ne jednoho z vás (stejně jako mě) stresuje občasná časová prodleva při Save and Exit. Při běžném hraní to člověk nepocítí, ale když děláte nějaké velmi krátké MF runy, například Pindla, tak ty 3 vteřiny (někdy i víc) dokážou naštvat.

Hledal jsem všude možně jak tento čas zkrátit, ale nic mi nefungovalo. Vypnutí zvuků pomocí "-ns" příkazu, hraní v okně, promazání dočasných souborů pro mapy atd. Dnes jsem toto téma studoval znovu a klasicky na nic nového nepřišel. Napadla mě ale jedna "občůrávka", která kupodivu funguje a mé runy to ve výsledku zkrátí i o 10%. Což je například při 10 000 runech slušný čas. V podstatě stačilo jen pustit Diablo 2x a přeskočit do druhého okna hned po uložení hry v prvním okně (ve window modu + glide). Vypadá to totiž, že data o předmětech, zkušenostech a všem ostatním, se ukládají bleskově, ale pak sežerou čas věci jako různé analýzy, mapování zvuků a jiných věcí. Takže když odběhnu run a hru uložím, tak můžu s klidem v druhém okně začít run nový, protože i když v prvním okně ještě nezmizela obrazovka se "Save and exit", tak data už jsou uložena a v druhém okně jsou data aktuální. Mezi tím, než dojdu druhý run, se hra v prvním okně ukončí a tím pádem je připravena k dalšímu okamžitému zapnutí.

Používáte tuto taktiku ještě někdo? Dlouhá léta mě to štvalo a jsem moc rád, že jsem si to konečně nějak vyřešil :lol: . A nepřijde mi to jako podvod. Je to zkrátka jen zrychlení času, který je z nějakého důvodu (podle mě špatná optimalizace) příliš dlouhý a neměl by být.

Doufám, že to třeba někomu taky pomůže a ušetří trochu nervů. Mějte se!

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak urychlit Save and Exit?

Příspěvek od Dark_Deamon » 17.04.2021, 17:00 hod.

Dvě okna jsem kdysi zkoušel, ale přišel jsem na to, že se přepisují save. Takže když najdeš něco s postavou "A" a dáš si to do bedny a pak nenajdeš nic s postavou "B" a uložíš s ní hru, tak přijdeš o předmět/y s postavou "A". Nebo aspoň mě se to tak dělo.

Co ale nejvíc prodlužuje ukládání hry, tak je shared stash u PlugY. Stačí ji vyjmout ze složky save a ukládání je v cuku letu :)

Uživatelský avatar
Flammeus
Gorebelly
Příspěvky:311
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Jak urychlit Save and Exit?

Příspěvek od Flammeus » 17.04.2021, 19:02 hod.

No, za předpokladu, že jdeš v obou oknách zároveň a pak je uložíš, tak ano. Ale pokud okna střídáš a v tom druhém začneš hrát až po "Save and exit" v prvním, tak se vše ukládá jak má. Tedy alespoň mně.

Jo, shared stash mě taky napadl, ale co když mám všechny itemy uložené v shared stash? :D To je pak potíž.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak urychlit Save and Exit?

Příspěvek od Dark_Deamon » 17.04.2021, 19:58 hod.

Však equip během runování neměníš, ne? A když si dáš do shared stash nově nalezené předměty, o které nechceš přijít, tak to nemá na dobu ukládání takovej vliv, jako ty stovky/tisíce předmětů, které tam máš normálně.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak urychlit Save and Exit?

Příspěvek od Fraxinus » 17.04.2021, 21:19 hod.

Další příčina může být v tom, že se něco pere v aplikaci game.exe, algoritmech grafiky a ovladačích na grafárnu. Já měl kdysi až 5sekundové lagy na save and exit a při zahájení hry mi hra tak 20 sekund šíleně lagovala.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Jak urychlit Save and Exit?

Příspěvek od Aragorn » 10.05.2021, 19:38 hod.

Ahoj. Nevím, jestli jsem jen objevil Ameriku, nebo jsem tento postup používal už dříve, ale zdá se, že u mne funguje následující:

1/ pokud mám problém např. u Thresh Socketa v Actu 5, tak prvně než jdu k němu, tak se přesunu na jakýkoli waypoint v jiném aktu (např. ACT IV Pandemonium Fortress)
2/ pak se přesunu k cíli (třeba ten Thresh Socket), zdolám ho a užívám si takřka okamžitý Save & Exit

Třeba to někomu v některých případech pomůže.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“