Dotazové vlákno

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno
Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 26.11.2012, 21:53 hod.

Ok - tož to byl nejspíš bug, ale stalo se mi to.
Při životě se to drží nejspíš kvůli kratičkýmu, mnohokrát zkopírovanýmu postřehu od ňákýho Lukáše Trojana (myslím že prvně zveřejněným) na Scorpion'sWinCheateru. S moji zkušeností se to shoduje akorát tou lokací (páč sem tam nic nenašel - což by asi odpovídalo tomu bugu).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Multiplayer verze 1.07

Příspěvek od SkoroPaladin » 27.11.2012, 20:25 hod.

Pařím/paříme verzi 1.07. (čily ty dotazy směřují tak nějak na verzi 1.07).
1) Jsou postihy v ziskavaní Experience (nebo čehokoliv jinyho) při multiplayeru u různě pokročilych postav? Např.: pařím s kamošem na Nightmare. Já sem Nekro (v podstatě Summoner) na 50 levelu, on je Barbar na 40 levelu (používá v podstatě jen Shout a Frenzy - nevím jak tohle pojmenovat :-)) - má někdo z nás nějakej postih v čemkoliv (když pominu, že Nekro má odehráno o něco víc)? Nemám na mysli party bonus ani vyšší počet hp monster.
2) Hrajeme přes IP. Aury se nám nesčítají (neovlivňují druhého hráče - aury mýho Merce kamošovi nepomůžou, jeho pokřiky nijak nepomůžou mně) - to je normální?
3) Když pominu kouzelnici a nekromanta (možná druida) - jaký byly buildy u ostatních postav, aby bylo Diablo 2 vcelku pohodově hratelný i na Hell, když nefungují/nefungovaly synergie?
4) Lze u TCP/IP nějakým způsobem nastavovat vlastnosti... hry? Mám namysli nastavování parametrů serveru (např. počet hráčů, typ hry... apod. - jako u jiných PC her). Jediné o čem vím (resp. sem o tom čet, ale nezkoušel jsem to) je příkaz přímo ve hře - "player X".
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od raisen » 27.11.2012, 21:09 hod.

1) Zde a zde je na webu něco zkušenostech. Ten druhý odkaz je zaměřen právě na zkušenosti v partě. Teoreticky by měla rychleji "expit" ta postava s nižším levelem, ale záleží, kde se na Nightmare pohybujete.

2) Normální to není :D A proto se tě zeptám, hrajete opravdu v partě? Tlačítko "P" a tam dát pozvat do party/přijmout partu. Poznáš to tak, že tvůj spoluhráč bude na mapě zeleným písmem.

3) Pokud ovládáš aspoň trochu angličtinu, tak mohu doporučit tento článek. Zaměřuje se přímo na buildy v 1.07.

4) Příkaz player na verzi 1.07 nefunguje. Ten jde až od 1.09, tuším. Jinak nic jiného nastavit nejde, leda tak obtížnost, ale to je jasné.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 27.11.2012, 21:30 hod.

Díkec za odpovědi. Áha :-) - online to paříme prvně... tož to (písmeno P) bude asi kámen úrazu. Článek louskám a je to v poho (sice to není s mou angličtinou nijak slavný, ale tohle dávám).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 24.12.2012, 23:54 hod.

Všem pěkný Vánoce (třebas diablovsky laděné) přeju.
Není mně úplně jasný - jak funguje MF.
Dotazy opět směřuji k verzi LOD 1.07 (ale snad to nemá v tomto případě vliv). Že mně monstra nemůžou hodit item s lvl vyšším než 66 vím (a Act boss vyšší než cca 40).

1. Jak si mám správně spočítat - kolik moje postava má? Počítám to prostě tak, že sečtu veškerý cifry "better chance to find magic item" na mém vybavení.

2. Mám gear s nízkým MF, jdu na Bosse. Až má málo hp, jdu do města a navlíknu si gear s vysokým MF a zabiju ho. Lze to takto aplikovat (není potřeba mít gear s vyšším MF od začátku rubání Bosse)?

3. Mohli by jste mně poradit... kolik MF bych měl mít na Mephista (popř. na Baala) v Hell? Jde mně hlavně o unikáty a setovky. S MF 250 mně setovky Mephisto nedropuje vůbec (za cca 50 runů mně nevypadla ani jedna...) - pokaždý hodí minimálně 4 rare (na pytel) itemy (a velmi sporadicky hodí unikát). A naopak s MF cca 30 mně sice padají setovky, ale v podstatě pořád ty stejný (cca 20 kousků se mně opakuje - hlavně Sigon, Tancred a horší). Překvapilo mně, že Meph. dropuje unikáty s MF 30 mnohem častěji, než s 250-ti.
Experimentoval jsem, zkoušel jsem MF cca 100 - a Meph přestal házet setovky a házel mně hlavně (resp. pouze) magický a rare věci (ale s hodnotou 100 sem ho kuchnul max 10x). Zabíjím ho s Barbarem na lvl. 70.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od BladeMaster » 25.12.2012, 11:45 hod.

SkoroPaladin: Magic Find počítaš správne, celkový Mf je súčtom Mf na všetkých tvojich predmetoch + Mf na predmetoch merca (tvoje + mercovo Mf sa počíta, keď poslednú ranu dáva merc, Keď dorážaš ty, tak sa počíta len tvoje Mf). Mf gear ti stačí obliecť len pri poslednej rane, dovtedy môžeš nosiť, čo chceš. Čím máš Mf hodnotu vyššiu, tým je šanca dostať unique/set item vyššia (ako je to popísané v tabuľke). Podľa mňa je optimálna hodnota Mf okolo 250-300%, vyššie Mf väčšinou spomaľuje postup, zabiješ menej mobov, teda popadá menej vecí. Musíš nájsť ideálnu hodnotu medzi časom jedného runu a hodnotou Magic find.

Kód: Vybrat vše

												
Item Quality Probability Based on MF%												
Character MF Level	Magical						Rare Items	Set Items	        Uniques
0% MF	  0									        0	               0	              0
100% MF	100									     100	             100	            100
150% MF	150									     146	             145	            141
200% MF	200									     185	             183	            171
250% MF	250									     220	             215	            193
300% MF	300									     250	             242	            211
400% MF	400									     300	             287	            236
500% MF	500									     340	             322	            253
750% MF	750									     412	             382	            280
1000% MF	1000									     460	             421	            295
1200% MF	1200									     494	             448	            305
1500% MF	1500									     520	             468	            312
Vo verzii 1.07 je ale Magic find bug, ktorý spôsobuje, že predmety ti padajú pri určitej hodnote Mf. Tu máš článok, ktorý som ti už posielal a v ňom je napísané, že hodnota 374% Mf by ti mala zaručiť drop všetkých setov do TC66 zo superunique a mobov, vyššie TC items musíš získať z Armor/Weapon Stands. Tu je niečo viac, aj keď odkazy nefungujú, sú tam nejaké informácie o Mf v 1.07 a diskusia, či je Mf breakpoint 374 alebo 375 . Avšak ten Mf bug nemám nijako overený, ale ako vidíš mnohí ho potvrdili. Môžeš to skúsiť sám. Jedno je však takmer isté - všetci tvrdia, že Act Bosses runy sa v 1.07 nevyplatia, skorej sa chodia superuniques (Council, Blood Raven), spočíta sa hodnota Mf pre drop určitého predmetu a potom sa behá do zblbnutia :D. Princípom teda je, že si môžeš určitým spôsobom (ktorý som nezistil, sú Vianoce a moje myšlienkové pochody sú spomalené) vyrátať koľko Mf musíš mať pre určitý predmet z určitého cieľa.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 25.12.2012, 12:39 hod.

Dík. Článek sem čet (už tehdy, když si ho postnul), ale zapomněl sem (nebo vůbec nevstřebal) že s Mercem to funguje (sčítá se) taky. Protože se mně nepodařilo získat MF vyšší než 375 (ani vyšší než 250) tak sem runoval Act bossy no (asi syndrom nevěřícího Tomáše:-)). S Mercem snad dámě těch 375 nějak dohromady.
Ze začátku toho Meph. házel hodně (a Baal hází hodně EXP) - ale jn. - je to o ničem, itemy se skutečně opakují a Act bossové dropují divně. Ale už sem přesvědčenej a budu runovat (pro itemy) jen ostatní, Act bossy už ne :-).

A jak je to v multiplayeru s MF - sčítá se výsledná hodnota ode všech hráčů?
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od raisen » 25.12.2012, 13:30 hod.

Ne, počítá se pouze hodnota toho hráče, kdo dá poslední smrtelnou ránu.
HC grál: 537/516 (-21)

LordKiller
Adviser
Příspěvky:81
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od LordKiller » 25.12.2012, 19:44 hod.

a nechodili se pro itemy a expy v dřívějších verzích spíš cows?

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od BladeMaster » 25.12.2012, 20:36 hod.

Z tých článkov vyplýva, že sa pre ozaj cenené itemy chodili Weapon/Armor standy (Shako, Arkaine, Laying of Hands...), práve preto, že všetko, čo môžeš z mobov dostať je len do TC66. Ale Nightmare Mephisto tam bol spomenutý ako zdroj unique/set amuletov a ringov, ktoré dával s veľkou pravdepodobnosťou pri Mf okolo 560-580. Sám som však nikdy itemy vo verzii 1.07 nehľadal nejako veľmi intenzívne. A keď som 1.07 hrával, tak bola matematická závislosť medzi dropom a Mf neznámou hudbou pre moje uši. SkoroPaladinovi sa nečudujem, že behá stále Act Bossov, ja by som k tomu skĺzol určite tiež.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 25.12.2012, 23:27 hod.

Baal dává expy rychleji než krávy. Co se týče itemů v Cowlvl... těžko říct - zlatou krávu najdu tak z 30-ti % (a zatím mně dropla jeden unikát z 5-ti pokusů), chest tam žádná speciální není. A co se týče krále, asi žádnej trik není (krom potupnýho restartu/nebocheatovánípomocísavesložky) jak ho zabít a chodit si pro jeho trofej opakovaně?

Ohledně mých runů na Act bossy - k Diablu 2 sem se vrátil po dlouhé několikaleté pauze (začal sem před cca 2-3 ma měsíci, žádný dřívější savy postav/itemů se mně nedochovaly). A řek bych, že ty nejobyčejnější set/unique při nízkým MF hází nejlíp/nejčastěji právě Act bossové. Dokud mně chybí mnoho předmětů pod TC 66 - hledám jakýkoliv jiný alternativy k jejich získání než rack runy (vůbec se mně do nich nechce :-)).

Zkoušel jsem raidovat Blood Raven na Hell s "magickým" MF číslem 374. Číslo bylo součtem jak mých tam Mercových itemů - Raven vždy dobyl Merc. Zkoušel jsem i 375 (ale Raven začala házet spíš rare). Z 20-ti pokusů naházela cca 7 setových věcí (nejhorších kvalit a jednou hodila setovky dvě), zbytek pokusů tvořilo vždy A) několik modrých věcí B) pouze jednu rare. Tož... asi to funguje (myslel jsem, že to bude větší paráda, ale de to :-)).

Edit.: Diablo mě opět vyškolilo. Po poměrně neúspěšných pokusech s MF hodnotami (jak s hodnotou 374, tak s hodnotou 580) slavím největší úspěchy s MF 0 na Hell. Za 10 minut hraní jen tak pro radost mně tři zlatí náhodní kolemjdoucí (v katakombách) vyhodily 3 setovky co jsem ještě neměl. Asi náhoda, ale potěšila :-).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 07.01.2013, 17:08 hod.

Konečně sem objevil způsob/hodnotu - jak na setovky v 1.07. Tedy na všechny zelený ne (TC 66 max je pěkná čuňárna), ale v poměrně krátkým čase se jich dá získat opravdu hodně.
Rada v Travincalu na hell mně při hodnotě MF 380 naháže na jeden run minimálně 4 setovky. Sice jsem runů s touto hodnotou udělal zatím jen cca 20 - ale pokaždý mně hodili min. 4 zelený, jednou dokonce 12 :-). A unikáty to háže taky (sporadicky, ale háže). Sice je to tužší fight, ale díky craftování se dá získat slušný vybavení s vysokým MF i v 1.07.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od BladeMaster » 07.01.2013, 17:23 hod.

Takže niečo na tom Mf bugu bude. Sám som tomu moc neveril, ale ako vidím, tak to ide. Takže teraz sa pusti do kompletizovania TC 66 Grailu ;). Želám krásne hranie s kopou dobrých dropov.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 07.01.2013, 20:41 hod.

Dík :-).
S nejvyšší pravděpodobností existuje (ten bug).
Act Bossové sou buglí taky - od určité dolní hranice MF dropují pouze rare a nikdy nic jinýho. Nepodařilo se mně zjistit přesný MF číslo (dolní hodnoty), ale je možný že se to od určité horní hranice láme (a začnou dropovat i ostatní itemy). Na obtížnosti pravdpodobně nezáleží. Vyšší MF než 600 zatím neposkládám.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od BladeMaster » 07.01.2013, 21:48 hod.

Nejakí machri v tých fórach hádzali čísla okolo 1100% Mf. To už je fakt brutálna hodnota. Neviem si predstaviť ako tú hodnotu dosiahnuť a zachovať si slušný zabijácky potenciál. A treba na také Mf dosť IST rún a tie sú v 1.07 asi dosť vzácne.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 07.01.2013, 22:38 hod.

Tož řek bych že Socka a Nekrouš by i s ubohým gearem měli být (na vysokým lvl) v zabijáctví za vodou. Taky sem to čet - 1100%. Jak takovýho čísla dosáhnout poctivou (nekopírovací) cestou v 1.07 mi hlava nebere. Jde to vůbec? Vždyť i ta IST jde narvat pouze do brnění/helmy (s25%) nebo zbraně (s 30%). To by muselo být vše narvaný ISTama (krom toho by ty samotný itemy měli mít určitou MF)... a i tak ve stash zkopčený nějaký brutální charmy s vysokou MF hodnotou.
Teoreticky v případě dejme tomu Barbara přecpanýho ISTama - Brnění 100%, Helma 75% a dva meče s 360% - to je 535. Na stash a zbytek gearu připadá 565...

Yeah hohoho: tento příspěvek mi přinesl rank/lvl Wraith... :D
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od BladeMaster » 07.01.2013, 23:01 hod.

Tak som sa popozeral ako je možné takú hodnot dosiahnuť a:
Helm (100%)
110% Artisan's Tiara of Luck (35%) Socketed with three 24% Perfect Topaz or three 25% Ist Runes
Armor (148%)
148% Skullder's Ire (1.25-123% + Socketed with 24% Perfect Topaz or 25% Ist Rune)
Weapon 1 (180%)
180% 6 Socketed Weapon with 6 Ist Runes
Weapon 2 (180%)(Barbarians Only)
180% 6 Socketed Weapon with 6 Ist Runes (180%, very hard to do based on Rune Availability)
Shield (100%)
4 Socket Shield with 4 Ist Runes
Belt (30%)
30% Unique Goldwrap Heavy Belt
Boots (50%)
50% War Traveler (Unique Battle Boots)
Gloves (40%)
40% Unique Chain Gloves: Chance Guards
Amulets (50%)
50% Magic Fortuitous Amulet of Luck
Rings (80%)
(2) 40% Magic Fortuitous Rings of Fortune
Charms (299%)
1 perfect Gheed's Fortune Grand Charm (%40) and 7% Small Charms (37 of them)

To je už cez 1100, ešte sa dá čo to natiahnuť na merca, len na to treba zopár IST rún. Taká normálna hodnota pre bežného hráča je okolo 600-650%.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 07.01.2013, 23:23 hod.

Hehe, to by mě zajímalo, kolik času tahle výbavička v 1.07 zabere (asi na tom makal... poctivě... :-), od data vydání Diabla LOD - už jen ta Tiara...;)).
Nevěděl sem, že se do MF započítává i výbava na slotu 2 (pokud to autor rovnou nevypsal i s Mercem), inu chybami se člověk učí.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od SkoroPaladin » 11.01.2013, 17:17 hod.

V LOD 1.07 nemůžou monstra hodit item vyšší než 66 TC. Jak se počítají Set, Unique předměty - jaká je jejich TC? Stejná jak u bílýho/common itemu stejné třídy.
Myslím to (dotaz zní) takhle - Haemosu's Adamemt je třídy Cuirass. Cuirass má TC 48 (pokud se nepletu) - čili mi Haemosu může hodit jakákoliv potvora (krom Act Bossů, kteří jsou v 1.07 limitovaní TC kolem 40)?
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Fraxinus » 11.01.2013, 17:54 hod.

Je též otázka, zda tyto předměty v 1.07 vůbec už existovaly....ty unikáty jsou v Diablu 2 ve většině případů dostupné až od 1.09
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“