Dotazové vlákno

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Horazon
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Dotazové vlákno

Příspěvek od Horazon » 06.02.2009, 18:46 hod.

V tomto vlákně můžete pokládat jakékoliv dotazy týkající se Diabla II a doufejme vám budou brzo zodpovězeny.

Zakládám to samozřejmě také kvůli sobě (často mám dotazy a nechci kvůli každému zakládat nové vlákno) a také kvůli přehlednosti.
Naposledy upravil(a) Horazon dne 06.02.2009, 18:49 hod., celkem upraveno 3 x.
"Indeed, current events may become past events, but always remember that there will, now and always, be future events in the future.”

Captain Obvious on the future

Uživatelský avatar
Horazon
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Horazon » 06.02.2009, 18:48 hod.

Mohl by mi někdo říct kde padá Widowmaker s největší pravděpodobností a jestli padá i na nm, popřípadě kde?
"Indeed, current events may become past events, but always remember that there will, now and always, be future events in the future.”

Captain Obvious on the future

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Gladiator91 » 06.02.2009, 19:35 hod.

Koukal sem do kalkulátoru a největší šance je Diablo a Baal quest potom,Baal a Diablo,Nihlatak,Frozenstein,Pindle,...
A všechno na hell.Ono taky záleží jakej máš mf a kolik lidí je ve hře...
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Grammator » 06.02.2009, 19:40 hod.

první z koho může padnout je baal nm, pak už může padnout z kohokoli, s tím že nejvyšší čance je z missile monster a bossů....
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Horazon
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Horazon » 06.02.2009, 19:52 hod.

Děkuji oběma.

Grammator: Myslíš že má smysl chodit na nm Baala když chci dostat ten luk? Mám mf něco přes 150, ale sem na to sám.
"Indeed, current events may become past events, but always remember that there will, now and always, be future events in the future.”

Captain Obvious on the future

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Grammator » 06.02.2009, 20:50 hod.

myslím že ne...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Horazon
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Horazon » 07.02.2009, 22:31 hod.

Jak se správně hraje build barbara, který využívá právě tohoto luku?

Ve videu, které sem viděl, užíval Whirlwind, měl většinou sekery a když bojoval například proti hammerdiovi tak si překlikl na luk. Proti jeho teleportu (jak sem pochopil) využíval právě Whirlwind, který užíval v mezerách mezi střelbou aby se hammerdin k němu nemohl teleportovat.

Předpokládám tedy že namaxovat Whirlwind, Battle orders, Axe mastery, a co dál tím už si úplně nějsem jistý. Barb ve videu také využíval Leap jako by náhradu Whirlwindu. Někde sem viděl, že doporučovali aby byl Leap aspoň na 15 úrovni k tomuto buildu. Stunuje snad? Nebo jakou má ještě funkci kromě přeskakování překážek? Také se prý hodí mít aspoň na 6. lvlu Increase speed. Prý tak člověk uteče i bone spiritu když je pod deciprify. Opravdu se hodí investovat do toho o 5 bodů víc kvůli spiritu? Jako zbraně měl dvě sekery a jako skill na levém měl Berserker. Zde si nejsem jistý kolik bodů do toho dát, jestli stačí jeden opravdu jen na imune physical, či jestli se využívá i více. Předpokládám však, že primární skill bude opravdu Whirlwind a že o mnoho více skillů (či o žádný) nebude třeba.
Upozorňuji že hraji na HC a ani ho nechci na nějaké pvp jako ho spíš využívat jako zábavný build.

PS: Také jak rozdělit Atributy? Když užívám luk přidává i str k dmg luku nebo pouze dex? A jak to je se zásahem u tohoto luku když má tuto vlastnost: Ignore Target's Defense?

Nějaké rady? A budou problémy na HC?
"Indeed, current events may become past events, but always remember that there will, now and always, be future events in the future.”

Captain Obvious on the future

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Grammator » 07.02.2009, 22:57 hod.

no pokud nechceš jet PvP tak nevidim žádnej smysl v používání widowmakeru...

luku přidává damage pouze dex

ignore targets defense dělá přesně to co říka že dělá, ignoruje obranu cíle tzn. jako by žádnou neměl, nefunguje to na bosse a hráče...

co se týče rozdělení skillů tak to nevím, nikdy sem takovýho barba nehrál...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Horazon
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Horazon » 08.02.2009, 15:13 hod.

no pokud nechceš jet PvP tak nevidim žádnej smysl v používání widowmakeru...

Žádný velký praktický význam v tom nevidím ani já. Pouze se mi to líbí a chtěl bych to vyzkoušet. Myslím, že tento build bude i tak účinný a luk povětšinou samozřejmě užívat nebudu. Jen v momentech na HC kdy se raději nebudu chtít přibližovat např. k nějakému bossovi, který má zdrcující schopnosti (třeba dorážečka proti fire enchanted).

A něco k Leapu nevíš? Stunuje? Nebo proč někdo radí do toho dát více než jeden bod?
"Indeed, current events may become past events, but always remember that there will, now and always, be future events in the future.”

Captain Obvious on the future

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Grammator » 08.02.2009, 16:04 hod.

Leap vim že stunuje, protože ho proti mě použávaj na PvP, já ho ale nikdy nepoužíval....
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od AJey » 10.02.2009, 10:49 hod.

zrovna o takovem barbovy by bylo dobre udelat novy tpics .. tady to zapadne ... je spousta good idea . .ale misto aby ste je daly zvlast tak je nekam zalacnete :wink: kdyby ste enbyly proti odelil bych to :idea:
D3Pedia.cz

Uživatelský avatar
Horazon
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Horazon » 10.02.2009, 20:03 hod.

Nejsem proti.
"Indeed, current events may become past events, but always remember that there will, now and always, be future events in the future.”

Captain Obvious on the future

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Marast » 05.03.2010, 15:11 hod.

Právě jsem si zběžně prošel fórum a měl bych malý návrh. Kromě tohoto tématu, pojmenovaném jako Dotazové vlákno, tu existují ještě asi 3, nebo 4 témata s názvem Dotaz. Pokud by měl někdo náladu a chvilku času to pro přehlednost spojit dohromady, určitě bych to uvítal nejen já. :)

Hlavním důvodem, proč příspívam do tématu, které je už přes rok neaktivní, je jistá záležitost, na kterou se tu pravděpodobně ještě nikdo neptal. Jedná se totiž o položku uvedenou na brněních, helmách, rukavicích atd. Mám na mysli AC%. V noci jsem brouzdal po Arreat Summit (ofic. stránky) a vypočítával jsem si procentuelní navýšení base defense. Nutno podotknout, že mi ty hodnoty vůbec nevycházely. Pro jistotu uvedu názornou ukázku.

Darkglow: Defense: 83-98 (varies)(Base Defense: 45-48)
:arrow: +70-100% Enhanced Defense (varies)
Když vezmu vrchní hodnotu base defense tedy 48 a vrchní hodnotu ED tedy 100%, neměla by být výsledná hodnota 96 místo 98? A pokud vezmu hodnoty z opačného pólu, výsledné číslo mi nesedí o mnohem větší hodnotu.

Ptám se tedy. Nevíte někdo, jak se tato hodnota počítá :?:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
saesa
Wraith
Příspěvky:183
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od saesa » 05.03.2010, 15:18 hod.

Víš, ono brouzdat po Arreat Summit se moc nevyplácí, když se chceš dostat k nějakým ověřeným informacím. Daleko spíš by sis měl zapnout http://www.theamazonbasin.com/d2/resour ... mours.html a tady si to naťukat.

Ale pokud jde o ten výpočet, vždycky se k výsledné def% unikátů přičítá nějaké číslo, jako třeba 1.. nebo v mnoha případech 2.
ambin píše:@saesa: cheatovani a editovani nema s kvalitnejsim PvP nic spolecneho a kdyby si kvalitni PvP nekdy hral
Hraju annihilus.net a projectdablo2.com

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Marast » 05.03.2010, 16:52 hod.

Díky Sae :!: Máš to u mě schované. :) Co se přičítání jedniček a dvojek týče, již jsem si toho všiml. Nevěděl jsem ale, zda se to řídí podle nějakého vzorce.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od xatra » 02.05.2010, 13:36 hod.

Nechce se mi zakládat nové vlákno, ale mám problém. Měl jsem D2 LoD na verzi 1.10 a vše fungovalo bez problémů( a hru jsem měl z češtinou). A včera jsem instaloval patch 1.13 a po spuštění hry prostě jen černá obrazovka a konec. Naštěstí jsem zálohoval postavy, ale štve mě to. Nemám originálku, ale i když jsem to s originálkou zkoušel, problém byl stejný....Nevíte, čím to může být (že by češtinou)?
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Venom
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:339
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Venom#21979
Bydliště:Slovenská republika

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Venom » 02.05.2010, 13:41 hod.

No je vysoko pravdepodobné že je to práve češtinou a ešte ked si tú 1.13 hodil na tú 1.10 počeštenú, neviem či sa nemýlim ale na 1.13 zatiaľ čeština nie je a ktovie či vôbec dakedy bude, čiže najlepšie pre teba bude staviť na čistú inštaláciu a nahodenie 1.13 a potom sa uvidí. :wink:

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od xatra » 02.05.2010, 14:16 hod.

To je špatný, to je špatný :|
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od homer_cz » 04.05.2010, 07:41 hod.

Zbytečné to možná je když umíš anglicky nebo hru už dobře znáš.
Vzpomínám si jak sme pařili D1 na playstationu s anglickým slovníkem v ruce a přesto sme u Grisvolda místo nabušený zbraně pro wariora koupili slušivý brnko :D
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Dotazové vlákno

Příspěvek od Marast » 16.05.2010, 23:30 hod.

Měl bych otázku především na zkušenější hráče, která se týká elixírů many a života. Je nějak možné ovlivnit rychlost doplňování pomocí těchto lektvarů :?: Vím, že je hra primárně nastavena na 25 fps, z čehož vychází především rychlost útoku, vzpamatování po zásahu, rychlost blokování atd. Zajímalo by mne však, jestli se se zvyšující se úrovní může zvyšovat rychlost "hojení ran". Jediné, co jsem si o těchto elixírech našel, je šance na tzv. dvojité léčení (double heal). Dále také tuto větu: "Drinking Multiple Healing Potions will cause more life to be replenished but will not cause you to replenish life any faster." (Arreat Summit; sekce Potions) Přesto mi tato věta nedává definitivní vysvětlení a už nějakých pár týdnu mi to vrtá hlavou. :idea:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Odpovědět

Zpět na „Obecně“