NOVÁČIK-POMOC

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 20.09.2013, 06:41 hod.

hmmm.. no počkaj oscreenujem ti ako to mám teraz

EDIT: no tu to máme http://tinyurl.com/q62j9fb (50% deadly strike ktorý čerpám z tej šable - mám to v pravej ruke) a následne po prehodení http://tinyurl.com/kobxgvz

To že mám 50% deadly strike a uplatňuje sa to iba pri "pravidle pravej ruky" som si domyslel len z tých pluginov ktoré mi to zobrazujú.. mám to teda chápať tak že pluginy zobrazujú iba hodnoty zbrane ktorá je v pravej ruke ale prakticky fungujú zároveň aj hodnoty tej druhej?

Mimochodom ďakujem že sa si sa ozval.. už som ani nedúfal že mi niekto s týmto pomôže :)

Ferek
Wraith
Příspěvky:140

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Ferek » 20.09.2013, 07:33 hod.

Teraz to máš v poriadku.
Pri pravidle uplatňovaní primárnej zbrane sú dve metódy:
1. metóda nasadenia prvej zbrane (a je úplne jedno či na pravú alebo ľavú stranu inventára) zobrazí sa vždy v barbarovej pravej ruke,
2. metóda prehodenia (switch) to znamená, že po switchi je v barbarovej pravej ruke tá zbraň, ktorá je v inventári na ľavej strane.

V tom článku na suewebik je to veľmi dobre napísané musíš si to otestovať ako to funguje.
Na tých screenoch to máš dobre pretože ako prvý si nasadil Coldsteel Eye na ľavý slot takže sa zobrazujú hodnoty podľa primárnej zbrane čiže Coldsteel Eye (50% DS, 6% mana steel, 10% life steel je za bonus Sigon setu a 25% CB máš z brnka).
Na druhom obrázku to máš tiež dobre.
Ale skús to spraviť tak, že ako prvú zbraň nasaď Coldsteel na pravý slot a ako druhú ten Dimensional sword (bude to vyzerať ako na druhom obrázku ale hodnoty sa ti zobrazia podľa prvého obrázku, lenže keď switchneš tak hodnoty sa ti potom zobrazia podľa druhého obrázku - uplatní sa metoda prehodenia).

PS: ináč pkné nálezy, hlavne amulet z Tal Rasha setu. Keď ešte dropneš unique meč Headstriker tak máš vystarané aj na Hell, po ich upgreadnutí v kocke.

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 20.09.2013, 07:53 hod.

Áno ten článok som čítal pred pár dňami tam som sa to naučil ale to platí iba pre frenzy barba a nie double swing alebo sa mýlim? Mne skôr šlo o to či proste všetky atribúty platia (napr. DS) i keď je zbraň v ľavej ruke

No k tomu amuletu mi asi pred 3 hodinami hodil myslím mephisto http://tinyurl.com/l99q2qr :). Neviem aký je to meč Headstriker ale zatial lepší unikátny meč je len tento http://tinyurl.com/pak22q3 velká škoda že sa nedá opraviť :{ len sa naň chodím do truhly pozerať...

Neviem na Hell som ešte nikdy v živote nebol zatial som 5. AKT na NM tak snáď sa mi to podarí :) a o upgradoch v kocke som tu na fóre čítal aj na webe ale neviem ako zistím či je predmet exceptional, elite a tak...

Inač hrám Diablo prakticky ako úplný začiatočník pred cca 6 rokmi som to hral za paladina a skúšal som sorcku ale z toho si tak max pamätám že paladin má fanatiznus auru :D

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Fraxinus » 20.09.2013, 08:40 hod.

Ten meč máš za chvíli rozbitej, je ethereální.
A hell ti protočí panenky, to budeš koukat. >:D
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 20.09.2013, 08:47 hod.

áno Fraxinus však píšem že sa chodím na ňho do truhly iba pozerať :D

dolls ? tie ma pekne protočili už teraz na NM... >:roll:

Ferek
Wraith
Příspěvky:140

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Ferek » 20.09.2013, 09:52 hod.

siky8: Je úplne jedno aký skill s Barbarom máš, vždy sa uplatňuje pravidlo pravej ruky. Jednoducho si to musíš otestovať aby si to videl v reále. Buď tak ako som písal alebo ako je v článku.
Ináč Headstriker: http://img.photobucket.com/albums/v341/ ... triker.jpg

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od raisen » 20.09.2013, 15:52 hod.

siky8 píše:ale neviem ako zistím či je predmet exceptional, elite a tak...
Zjistíš to třeba tady ;)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 20.09.2013, 21:26 hod.

momentálne mi nastal jeden z problémov ktoré sa mi pravidelne opakujú každý 20-ty "nájazd" na Pindleskin

http://youtu.be/lm7oWTxOtlY video je nahrané iPadom kvôli rýchlosti a 720p kvalite pretože v tomto ntbooku nemám HD codec-y na movie maker tak sa mi s tým nechcelo babrať

Je prosím nejaká možnosť ako postavu "odseknúť" inak ako dať save n exit? :{ Takto som už prišiel o viac dobrých predmetov a momentálne prichádzam o setovú double axe :(.

EDIT: Keď si to dáte poriadne nahlas tak môžte počuť že klikám ako drak do tej myšky ale nič sa nedeje..

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od raisen » 20.09.2013, 22:26 hod.

A udělá to něco, když zmáčkneš "w", tedy přehodíš na switch a zpátky? Takto se třeba dá odseknout paladin v charge bugu, ale tohle bude asi něco jiného.. Nikdy jsem se s tímhle nesetkala.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 20.09.2013, 22:32 hod.

No neviem idem vyskúšať pár nájazdov na ňho nech ma bugne a vyskúšam to.. takto ma bugol zatial iba on, u nikoho iného sa mi to nestalo

EDIT: Hneď prvý nájazd ma bugol.. stlačil som "w" a odbuglo ma! ..ruky bozkávam :love:

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od raisen » 20.09.2013, 22:37 hod.

Ono to asi bude souviset s tím jeho chargem, tipla bych si :) A je dobře, že to funguje, to "w", i takto :)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.09.2013, 22:39 hod.

A z té set sekyry bych smutnej nebyl. Umí naprostý nic. Pokud se teda nejedná o kousek do sběru.

Jj, je to tím chargem. I když za borce nehraju, tak z té trošky, co jsem s nima nahrál se mi toto právě u těchto typů monster stávalo. Dycky po jejich nebo zmijím chargu dále Minion of Destruction, Duriel atd.

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 22.09.2013, 21:36 hod.

Tak, slávnostne sa vám chcem pochválit a poďakovať zároveň pretože som práve pokoril Baala na NM a vstupujem na Hell!! K tomu mi dopomohli či už vaše príspevky v konkrétne tejto téme alebo na fóre celkovo :). Celý Normal aj NM som odohral na /players 8 a nemienim spraviť vínimku ani pri Hell

Čo sa týka Baalovho dropu tak na prvý pohľad mierne sklamanie ale využil som aspoň Lochaber Axe ktorá sadla Mercovi do ruky ako uliata 8-)

Screeny z Worldstone Chamber - http://siky8.rajce.idnes.cz/baal-NM

EDIT: Mohol by mi ale niekto vysvetlit čo znamená veta v ľavom hornom rohu tohto screenu - http://tinyurl.com/oj6ctp5 ? :D

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Dark_Deamon » 22.09.2013, 22:40 hod.

Gratuluju k pokoření Nightmare :)

Co se týče p8 na Hell, tak mi věř, že hned první bosspack tě vyvede z omylu a budeš rád, když to budeš dávat na p3. Spíš bych to ale viděl na p1 a i tak to nebude prča. Kor když jedeš untwinked.

Co se týče té věty v levo nahoře, tak to způsobují PlugY. Automaticky prodávají Soje (ty je prodávat nemusíš) a až to dojde na určité/neznámé číslo, tak se začne třást obraz a napíše se tam "Diablo walks on Earth". Über Diabla pak najdeš na místě, kde původně je jakejkoliv superunikátní boss. Třeba Corpsefire, Bishiboss, Rakanishu, The Countess atd. až po konec 5.aktu. Odměnou za jedho zabití je Annihilus small charm. Sejmout ho ale taky není prča. Určitě ne pro slabě vybavenou postavu. Ale zkusit to můžeš :) Vše je jen o zkušenostech, které získáváš každým neúspěchem.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Attia » 22.09.2013, 22:55 hod.

Pro melee postavu je na ubera prioritou 2 věci. Vysoký crushing blow a life tap buď na itemu nebo na hůlce s charges. Samozřejmostí je mít co nejrychlejší útok.

Ze začátku bych se mu ale asi určitě vyhnul. Může tam nastat pro nevybavenou postavu s nízkým levelem velice rychlej rip.

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Bemik » 23.09.2013, 07:13 hod.

A open wounds ti práci urychlí asi na třetinovej čas, pokud nemáš velkej dmg... věř mi. Působé to proti léčení uber potvor.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 23.09.2013, 16:09 hod.

do prd*le.. pardon, ale to je jediné slovo ktoré ma napadlo a vystihuje aktuálnu situáciu

Hrám na /players 8 zombie bijem pol roka, keď zabijem fallena v momente ho šaman oživí. Asi 2,5 hodiny som sa prebíjal cez Den Of Evil a viete čo ma čakalo na konci? http://tinyurl.com/m2opep8 áno presne tak, žil som cca 11 sekúnd a neviem či som mu vôbec badatelne ubral HP :shock:

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od raisen » 23.09.2013, 16:15 hod.

:D Tak vidíš, jaké máš "štěstí" a hned jsi na něho narazil :) Na pl8 ho nezabiješ. Opravdu doporučuji to snížit, nejdříve na 1 a když to jó půjde, tak na 3 ;)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od Attia » 23.09.2013, 22:48 hod.

ono hlavně s tvou výbavou a levelem bych na něj nešel ani na pl1...chce to fakt nejdřív naexpit a sehnat dobrou výbavu abys měl reálnější šance ho udolat bez většího ryzika. Když ne perf věci alespoň ten level aby ti stouply HP...

V začátcích je lepší si Ubera v plugách vypnout aby se ti nestávaly podobný překvápka jako tady...

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: NOVÁČIK-POMOC

Příspěvek od siky8 » 23.09.2013, 22:54 hod.

Attia: Ono šlo skôr o to že som prvý krát v živote na hell a prvý krát som videl Uber Diabla tak som ho chcel aspoň poškrabkať po zádach a to mi aj vyšlo :lol: Akurát som to trochu viac zaškrabol čo sa mu nepáčilo tak ma proste usmažil :green:

raisen: Myslím že nateraz mi stačilo možno skúsim niekedy v 3. akte :twisted: (a /players 8 si nechám dokial to bude možné :) )

Odpovědět

Zpět na „Obecně“