HC Trapasska

Návody.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Cpt. Axe
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2
HC Trapasska

Příspěvek od Cpt. Axe » 30.04.2012, 14:22 hod.

Úvodem bych chtěl poznamenat, že toto je návod jak hraju HC assku já. Vychází z mých zkušeností z SC assou a podmínkami pro HC hraní. Hraju jen assky, ostatní chary jen velmi vyjímečně(podle toho to taky vypadá). Tak a teď se do toho pustíme:

Staty:
Strenght: 100 - 120 (podle vybavení)
Dext.: 80 (bohatě stačí)
Vita.: Zbytek
Energy: Nic (budou ale dlouho problémy s manou - potiony)

Skilly:
Trap:
Fire Blast: 20 (dává synergii na výstřely DS, doplněk, maxuje se poslední)
Shock Web: 1 prereq
Charged Bolt Sentry: 20 (synergie)
Lightning Sentry: 20 (main skill)
Death Sentry: 20 (second skill)

Shadow disciplines:
Claw Mastery: 1
Phys. Hammer: 1
BoS: 1
Weapon Block: 1
Cloack of Shadows: 1
Fade: 5(můžete prohodit s BoS, ale na HC je lepší ty rezy fakt mít, kdyby náhodou)
Shadow Warior: 5 (synergie pro SM)
Mind Blast: 1 (stuna)
Shadow Master: 13 (tank)

Postup při rozdělování skillpointů: Nejdříve šetřím, všude kam mám, tak jeden bod. Na 24 levelu dostanu LS, tak maxuju jako první. hned poté DS. Pak nastřídačku ChS a Mastera s Fadem. Poté FB a wariora. Ale ten konec je jenom pokud jí potáhnete až na 99 level ;)

Výbava:
Mam dvě varianty:
1. pro bohaté: - snažíme se o co nejvíce all skills, vše ostatní řeší fade a doplňky (rezy, statsy, apod.)
Zbraně: Dual Bartuc Cut Troath - +4 ke skillům / jen jeden claw(popř. HotO) a štít - Spirit +2 skilly, FCR, Mana
Helma: Delirium - +2 all skills / Shako
Zbroj: Enigma v Archon Plate - +2 all skills, port, defense, Magic find... atd. / Chains of Honor - +2 skills, rezy...
Botky: Shadow Dancers - +2 shadow skills - Lepší Shadow Master, dexterita
Pásek: arachnid Mesh - +1 all skills, FCR
Ring1: Raven - CBF, Mana, dexterita, cold absorb
Ring2: SoJ - +1 all skills, Mana
Amulet: Mara Kaleidoscope - +2 all skills, rezy
Ruce: Budto Magefisty - Mana FCR, nebo nějaký pěkný Craft, či Rare


2. pro selfound, aneb reálná výbava:
Zbraň: Bartuc Cut Troath - +2 skilly / Spirit - +2 skilly, FCR, Mana
Štít: Spirit +2 skilly, FCR, Mana, Rezy / Lidless wall - +1 skilly, FCR, Mana
Helma: Lore +1 Skilly
Zbroj: Skin of Vipermagi - +1 skill, FCR, rezy / Treachery - +2 ass skills
Pásek: Arach - nejlepší volba, možná nějaký craft
Ring1: Raven - bohužel nutnost, bez Ravena je to zlý
Ring2: Rare nebo Craft
Amulet: Magefist / Rare/Craft se skillama a rezy, FCR... Co se povede najít, vycubit


Rozdíl je asi jasný z výbavy, ale i druhá varianta je životaschopná.
Merc: Lancer, auru volte podle sebe. Já na HC vždy volím Prayer, ale zde platí, že proti gustu.... Výbava klasická...

Taktika: do konce normalu je to boj. Napřed nejsou skilly, potom mana. Pak už to jde jak po másle. Na nightmaru i na Hellu si musíte dát velký pozor na kontakt. Nehrajte ofensivně. Hezky v klidu. Nahoďte Fade, položte pasti (pokládám 3 LS a 2 DS). Když se někdo bude blížit (a to bude občas) tak Mind blast a ústup. Na LI imune máme merce, mastera a CoS, to musí stačit. Múžeme je podporavat Fire blastem, dostává synergie ze všech trpů, takže jako podpora to jde. S koncovými bossy to je horší, užijete tady na switchi wandky s lower rezist kletbou, mějte jí pořád po ruce.

Děkuji za váš čas...
Naposledy upravil(a) Cpt. Axe dne 30.04.2012, 20:05 hod., celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Trapasska

Příspěvek od hami » 30.04.2012, 15:20 hod.

nechci ti do toho moc kecat, ale zkoušels to s tou výbavou - jak píšeš pro bohaté??
jediný rezy co tam máš je mara, což děla kolem 20-30, když k tomu připočítam 2x10 rezi za normal a night tak si na -50 - (-60) all res. na hell. A to by se blbě dohánělo charmama - > přežít by se skoro nedalo
na hlavu byh dal shako - oproti deliriu dává life, manu, %MF a %DMG-red. K tomu je to unikát, takže do něj můžeš přidat díru s um runou (+15 all res)
enigma mi přijde zbytečná (jak cenou tak funkčností). Jako lepší vidim chains of honor - kvůli rezy
n drápy bych se ... bral bych hoto (+3 skill, rezy a oak sage)
štít spirit (rezy a +2 skill)
vysledkem je o 1skill bod víc a postava s max rezistama
(já osobně bych klidně volil modrej amulet a helmu s +3trap skill)
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Cpt. Axe
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Cpt. Axe » 30.04.2012, 15:59 hod.

Tak za dápy si stojím, přesto neříkám, že to jinak nejde. Štít spirit je dobrá volba místo druhých Bartuců. Dopíšu to tam jako možnost.
Jinak Shako je taky dobra volba, o tom žádná.
Eni je podle mě pro castery (vyjma sorc) ultimatní armor(nikdy jsem ho sám neposkládal, takže s cenou souhlasím). Hlavně teleport ulehčuje život... Ale nic proti Chains of Honor. I tento RW je velmi kvalitní a použitelný. I toto dopíšu jako možnost.
K tem rezum: Cilem je nemít rezy v mínusu. S fadem, který uvažuji jako buff to jde, neříkám ovšem že budou na max. S několika charmy na rezy to není tak hrozné.

Edit: Hrál jsem vzor z HE nikdy jsem se vlastními silamy nedostal na to vybavení v možnosti 1. Hraji převážne single, tam tohle nepadá denně a jiná možnost moc není než to najít sám ;)

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: HC Trapasska

Příspěvek od AlterEgo » 30.04.2012, 16:25 hod.

Heart of the Oak + Spirit vyjde lepe nez dual Bartuc.

Nebo stoji za zminku Lidless Wall a Wizardspike, ktere se daji lehce sehnat.

Cpt. Axe
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Cpt. Axe » 30.04.2012, 17:28 hod.

Tak Lidless wall je super štít, často padá, ale spirit taky není nijak vzácný a je lepší... takže lidless wall pokud se najde brzy tak ano, ale jinak spirit ;) wizardspike jsem nikdy nedržel :) takže nevím

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC Trapasska

Příspěvek od PSK » 30.04.2012, 18:15 hod.

Nechci se v tom moc šťourat, abych nebyl za potížistu, ale:
Cpt. Axe píše: Ring2: Rare nebo Craft s +ass skill
1.Už je to nějaký pátek co jsem hrál D2, ale jsi si jistý že je affix +ass skill na ring?

2. na tom equipu je hromada FCR, ale FCR používá asska jen na 2 věci, respektive na 3. CoS, MB, Teleport - Co chybí je IAS. Při použití hoto flaily jsme na 14fpa, jelikož je -10 speed, kdežto při použití shael Tuc -30-20 jsme na 10fpa. Obvykle se tohle moc neřeší, ale jelikož chceš jet s Fade místo BoS, tak musíš brát IAS v úvahu a dostat ho nějak alespň na 10fpa placing, raději 9. Nejlevnější varianta je pochopitelně koupit nějaké imba modré (ideálně +2traps +3LS)od Anyi, sice to zabere trochu běhání do portálu a zpět, ale stojí za to tuhle možnost zmínit - i kdyby se nepovedlo sehnad hned +5 tak +3sežene člověk za pár minut.

3. Enigma > cokoliv - především kuli FRW, které opět ztrácíš použitím Fade místo BoS. Proč ale proboha v Archonu? Když ho dáme do mage plate, tak bude mít zanedbatelně menší armor, ale nemusím dát ani bod do str -> více vita.

mohl bych asi pokračovat, ale přijde mi to tak nějak celé špatně, tak to raději ukončím....

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Fraxinus » 30.04.2012, 18:42 hod.

PSK:
1) máš pravdu, skillery na ringu nejsou
2) Pokud na sebe navleče Treachery, má IAS celkem dost. Ale tento build je casterka na pasti, takže nevidím důvod, proč bouchat IAS. Útočit drápama moc nebude.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC Trapasska

Příspěvek od PSK » 30.04.2012, 18:49 hod.

@Fraxinus no protože bude pokládat pasti. A shodou okolností rychlost kladení pastí je závislá na IAS... nikoliv na FCR.

Edit: treachery, jasně ale tím přijde zas o FRW a sílu z enigmy, nebo rezisty z CoH, takže je to zase o řád horší.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Fraxinus » 30.04.2012, 19:12 hod.

Aha. Tahle informace je pro mě nová.
Nicméně vzhledem k tomu, že může mít jen 5 pastí najednou, není to jedno?

Treachery můžeš mít od prostředka nightmaru, kdežto enigma a CoH je dost high-end výbava, kterou při poctivé hře neseženeš buď vůbec nebo seženeš po desítkách až stovkách pokusech o nalezení surovin. Oboje má svůj význam. A zbylé nedostatky se dají nahnat i v charmech, ať už jde o rezisty nebo i tu FRW.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC Trapasska

Příspěvek od PSK » 30.04.2012, 19:29 hod.

Aha no ten rozdíl ve fpa není pro každého hned zřejmý, ale řekněme to takhle. Když budu pokládat past jednou za 14 framu, tak jich 5 položím za 2,8 vteřiny. Při 9 framech za 1,8 vteřiny. Za tu zbylou vteřinu můžu při 9fpa hodit skoro 3 fireblasty/shockweby. Nebo se dá samozřejmě utíkat / mindblastovat atp. Prostě u trapky na IAS hodně záleží. - Jak jsem říkal prve, většinou se to moc nehrotí, protože se standartní trapka jede s bos, který s nějakými těmi +skilly dá dejme tomu 50ias samo o sobě, stačí pak jeden rez/ias jewel do helmy a jsme na 10 framech i s hoto. - To je taky ten důvod proč nejde použít delirium... Jak jsem říkal, celé je to špatně vymyšlené.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Fraxinus » 30.04.2012, 19:53 hod.

Pak bych navrhoval toto: Dokud je nutné mít treachery, tak Fade bude naprostá nutnost furt používat, jinak to nepůjde. Potom později s Enigmou nebo CoH bych se na Fade vybodnul, protože schopný caster se vyhne nejen fyzickým útokům, ale poradí si s nižšími resisty proti magii....krom toho, když se někdo bojí soulů, 3 kusy grand charmů s 20-30 lightning resist to jistí atd..

Takže pak může použít burst of speed nabouchaný aspoň z polovic, a IAS na věcech potrom ztratí téměř význam. Díky tomu bude prostor i pro itemy, co nemaj IAS, ale mají jiné potřebnější vlastnosti.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Cpt. Axe
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Cpt. Axe » 30.04.2012, 20:04 hod.

I pro mne je informace, že IAS ovlivňuje pasti nová... Ale doteď to šlo... Jinak k tomu Mage plate vs. Archon. Je to jen můj názor. Ale nikdy nedělám char, který protahuji a dávám mu výbavu. (ne že bych to nikdy neudělal, ale už to nedělám) Síla je tedy proto, aby unesla věci, které se používají do té doby.... I tak jsem snad nikdy neudělal char, který nemá nic v síle. Za ten ring se omlouvám, moje chyba (ale tak třeba ten IAS, ne? ;) )

Cpt. Axe
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Cpt. Axe » 30.04.2012, 20:07 hod.

Jinak jak řekl fraxinus. Dokud nejsou ty high-end itemy tak mám Fade pořád aktivní. Poté už je dost All skills, takže přepnutí na BoS už je jen na rozhodnutí hráče. Ale je to na HC, proto se držím Fade jak jen to jde a BoS používám na zběsilé úniky.

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC Trapasska

Příspěvek od PSK » 30.04.2012, 20:09 hod.

Cpt. Axe píše:Za ten ring se omlouvám, moje chyba (ale tak třeba ten IAS, ne? ;) )
:lol: jak to jen říct... ias být na ringu také nemůže... Správná kombinace je raven + SoJ.

Cpt. Axe
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Cpt. Axe » 30.04.2012, 20:17 hod.

:lol: jak to jen říct... ias být na ringu také nemůže... Správná kombinace je raven + SoJ.[/quote]

Jo SoJ a raven mam ve final vybave... do te doby tedy pekny Rare/Craft... Manu(je jí málo), rezy... A ten IAS byl strela od boku a nemyslenej zas tak vazne, az takhle se v tom neorintuju ;) hlavne hraju castery tak jsem ho nikdy nehledal ;)

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC Trapasska

Příspěvek od PSK » 30.04.2012, 20:18 hod.

Cpt. Axe píše:Jinak jak řekl fraxinus. Dokud nejsou ty high-end itemy tak mám Fade pořád aktivní. Poté už je dost All skills, takže přepnutí na BoS už je jen na rozhodnutí hráče. Ale je to na HC, proto se držím Fade jak jen to jde a BoS používám na zběsilé úniky.
Ja s Fade až tak problém nemám. Osobně bych ho třeba pro ten HC defenzivní build namaxoval (pokud bych nešel se stormem) na úkor fire blastu - to z toho důvodu, že má synergii která tuším není vidět ve hře - za každý bod 1% physical resist. Tedy 20% redukce a to je jistě znát.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Trapasska

Příspěvek od hami » 30.04.2012, 20:29 hod.

když jsem psal výbavu na max rezy, tak jsem samozřejmě počítal s BoS
dle mě je lepší nahnat rezy výbavou a rychlost běhu a házení pastí nechat na burst of speed
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: HC Trapasska

Příspěvek od siroga » 30.04.2012, 20:47 hod.

nevim jestli to nekdo zminil, necetl jsem vsechny prispevky, ale kdyz ua drazsi varianta tak cbf muze byt v shaku (cham) a ringy muzou bejt 2x soj, tj dalsi +1skill, jinak osobne si myslim ze delirium je dost predrazena a kvuli morphu celkem useless helma, to uz je lepsi to shako.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: HC Trapasska

Příspěvek od Slw » 01.05.2012, 09:55 hod.

zdravím tě PSK. celý tenhle build je imho trochu mimo. 13 bodů do shmaster? eni na pvm? neblázněte, treachery je pro trapku na pvm zásadní/ na sobě fade co má pdr a jedu aspoň 10 fpa. co takhle cunning gr talons of alcatrity? co prebuff sh mastera na +xxx sh skils keré pak můžu narvat do pastí? no a frc mě snad zajímá jen kvůli mind blastu na pvp, ne? nebo se něco změnilo na bn co už to nehraju?
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Odpovědět

Zpět na „Návody“