HoMaM

Všechny ostatní hry...
Odpovědět

Hlasování: Jaký díl je podle vás nejlepší?

1. díl
1
3%
2. díl
3
10%
3. díl
17
57%
4. díl
4
13%
5. díl
1
3%
6. díl
4
13%
 
Celkem hlasů: 30

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:
Re: HoMaM

Příspěvek od Asman » 18.08.2012, 18:54 hod.

Já začínal na 3, hodně jsem hrával čtyřku, ta mě bavila, ale počítač mě většinou porazil, i když jsem hrál na lehkou obtížnost. Po čtyřce jsem nic nehrál a nejradši jsem měl magii chaosu.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HoMaM

Příspěvek od Dragonius » 19.08.2012, 14:43 hod.

To já to měl zase naopak. Ve 4 mě počítáč neporazil a neměl k tomu ani blízko na nejtežší obtížnost, ale ve 3 jsem dostával jak malý kluk :D
Ja hrál za Smrt nejvíce
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HoMaM

Příspěvek od Fraxinus » 20.08.2012, 18:31 hod.

Čtyřka byl takový paradox. Nejlehčí obtížnosti byly těžké, protože síla neutrálních armád byla čtvrtinová a komp se k tobě byl schopen prosekat velmi rychle. A měl zpravidla stejně silnou, ne-li silnější armádu než ty díky hodně expům a taky v mnoha případech přidaným jednotkám. Navíc benefitoval hodně z autocombatu, kdy byl schopen každého porážet beze ztrát. Naproti tomu na hrdinské obtížnosti nebyl komp schopen poradit si s 4x silnějšími neutrálními armádamy a často zekrňoval kvůli tomu, že si jejich AI nebyla schopna poradit s jemným surovinovým mikromanagementem a autocombat dopadal pro armády nepřátel katastrofálně. Mnohdy jsem vídal u jejich měst na zemi ležet spousty mrtvých hrdinů, pro které byl neutrální nepřítel prostě nad jejich síly.

Toť vše.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HoMaM

Příspěvek od Dragonius » 21.08.2012, 14:44 hod.

Plne souhlasim, inteligence nebyla inteligenci.. Cim vyssi stupen obtiznosti, tim pocitat hral hur, nesbiral suroviny, nebojoval s neutralni armadou a zustal zasekly pouze u hradu.. Dokonce jsem si upravil mapu, pocitaci nastavil hrdiny na 40 lvl vcetne dovednosti + armadu o velikosti 500 pohadkovych draku a kdyz jsem po nekolila tydny splnil sechny ukoly, mel klicniky a dostal jsem se k nemu, tak me presla chut hrat.. Misto poradne bitvy kdy ja mel u sebe dve skupiny upiru po 500 a pouze hrdinu ( elmistrovka nekromancie zaridila tolik upiru) a on kolem sebe neutralni jednotky, truhly neposbirane a hrdinove zalezly v hrade s pouze na polovic postavenymi budovami... Na lehkou to lehke bylo, ale pocitac hral alespon.. Takze souhlas Fraximusi
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HoMaM

Příspěvek od Fraxinus » 21.08.2012, 17:46 hod.

I ve čtyřce ovšem existují výjimky. Zkus si zahrát kampaň Culinan a vzestup zla (nebo jak se to jmenuje) na hrdinskou obtížnost....garantuji ti, že se z výkonu počítačem ovládaných potvor po-- (v pozitivním slova smyslu; ty bitky byly někdy opravdu hodně těžké).
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 22.08.2012, 09:55 hod.

Ahoj

Souhlas. HoMaM 3 je s dílů naprosto nejlepší. Ale dát se hrají krásně všechny díly a i ta 4ka ( ikdyž z té celé serie jasně nejhorší ), se dala v celku hrát. Kdybych si ale měla vybrat, tak se nejraději vrátím k 3jce.

Jinak pro mě nej hry asi. Začnem pěkně od začátku.

Dnugeon master 1 a 2.... Anotherworld.... Elder: Arena ( nikoliv Daggerfall ).... Ishar 1 až 3....warcraft 2 ..... Fallout 1 a 2 ... BG 1 + datadisk a BG 2 + datadisk..... Diablo 2 ( s LoD hlavně )....... Planescape : Torment ( Icewind je na mě až příšliš jen o akčnosti, takže ten ne ).... Freelancer .... Zmiňováne HoMaM 1 až 6 ......Morrowind + jeho tři datadisky. ( Prosím, netvrdtě mi, že měl jen dva. To není pravda. Sea of Destiny se považuje za neoficiální datadisk ( Už jen proto, že se na něm s autorem podíleli i lidé s Bethesdy a rozlohou je větší než Bloodmoon)... atd atd .. radši stop....Asi nemá jmenovat všechny a určitě sem nějakou zapoměla.

EDIT : Sea of destiny : http://www.moddb.com/mods/sea-of-destin ... d#imagebox ( Pro info )
Naposledy upravil(a) Wixxia dne 23.08.2012, 09:04 hod., celkem upraveno 1 x.
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HoMaM

Příspěvek od raisen » 22.08.2012, 13:14 hod.

Wixxia: Povedený výběr :-) Děkuji za inspiraci :-)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 22.08.2012, 14:11 hod.

Raisen : Velice ráda ;) .

Na jednu hru sem zapoměla a tu si rozhodně dovolím ještě zmínit. Je to sice pohádka, ale za to dokonalá. Abe´Odysea a Abe´Exodus. Jen to chtělo silné nervy. Hra ke konci byla extrémě ale extrémě těžká.

EDIT: Panebože, omluvte mojí paměť. tato hra ještě : UFO : Enemy unkown.
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HoMaM

Příspěvek od Dragonius » 22.08.2012, 14:49 hod.

Abe´Exodus si pamatuji :) ale na konzoli playstation
Jinak taky rozšířim svoje oblíbené hry:

Age of Empires 1 a 2 včetně doplňků (doteď moje srdcová záležitost), Knights of Merchant, Stronghold, Sacred, Mafie a Pro Evolution Soccer
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 22.08.2012, 16:31 hod.

Dragonius : ( Abe ) : Tato hra byla vysloveně nádherná a nejen, co se atmosféry týče. A pokud si jí pamatuješ na "Playsta" tak o to lépe, že se dokázala zapsat do hlavišššky hráčům i na jiné platformě, než PC ( pokud tomu nebylo tak, že vyšla hlavně pro ! "Play" ! a nikoliv PC ). A to je o jejích kvalitách o to více vypovídající. ( Jak správně naštvat i hráče PC :lol: ) Upřímě?? Tenkrát sem ale dík této hře poprvé rozmlátila svojí klávesnici. To bylo vyslověně HC tohle hrát. Zuřila jsem jako lev v říji. Neuvěřitelné!!!. Ale za dohrání to vážně stálo. Zelený pán byl vysloveně " neuvěřitelně těžká hra "

Jen pro poznámku. Tato hra není nainstalována furt ( oba dva díly ) kvůli mojim potomkům, ale pro mě. Jen se nic nezměnilo. Dělo klávesnice dostala i po několika letech v závěrečné části hry. :lol: :lol: . Skvělá. A to beze sporu ;) .

EDIT : AoE mě hodně bavilo, ale tam mi to přišlo takový moc automatický. Rozhodně to nic nemění na tom, že je to supra rts. Rozhodně. I toto považuji za ojedinělou hru ;)
Naposledy upravil(a) Wixxia dne 22.08.2012, 16:35 hod., celkem upraveno 2 x.
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HoMaM

Příspěvek od raisen » 22.08.2012, 16:32 hod.

Dragonius: Ha, AoE II si nyní občas zahraji a na Knights and Merchants se také chystám :-)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HoMaM

Příspěvek od Dragonius » 22.08.2012, 16:48 hod.

Jestli dohledám moji "truhlu" s těmito kousky, naisntaluji a můžeme dát spolu AoE. Co se týče Knights of Merchants tak to jsem hrál jako oddechovku a jen si stavěl :-)

EDIT: ted vidim i prispevek vys :-) uz ani ja si nevzpominam na jake platforme byla poprve, ale je videt, ze se vzpominky na ni zachovaly :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HoMaM

Příspěvek od Fraxinus » 22.08.2012, 17:22 hod.

Začínáte být trochu OT. :lol:
Jinak výčet bude vcelku povedený, jen většinu z toho jsem nikdy nehrál.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 22.08.2012, 17:49 hod.

Fraxi : Radši vůbec nebudu zdůrazňovat, že máš právo se o OT postarat :lol:

Chíích, OT to rozhodně je. Jen člověk se prostě vždy o nostalgii rozpovídá více, než je zdrávo. A to asi ve všech přpadech. Jinak radši o OT končím, dostat varování se dá i za toto :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HoMaM

Příspěvek od Fraxinus » 22.08.2012, 18:44 hod.

Tak to vraťme do starých a správných kolejí. Možná to někoho překvapí, ale trojku jsem si osobně příliš neoblíbil, přestože jsem v půlce fáze dohrání kampaní. Teď mě baví dost i pětka, protože jsem si stáhl takovej mod, který vylepšuje umělou inteligenci kompů natolik, že svým charakterem hraní připomínají vskutku skutečné hráče.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 23.08.2012, 09:41 hod.

Fraxi : To mě teda vážně překvapuje. Osobně jsi úplně první od vydání 3ky, koho takto slyším ( rádoby : jasně " psát " ) mluvit. Mohu se zeptat, jaký k tomuto máš důvod?? Jediné, co bych na trojce sprudila bylo to, že by mohla mít o milion map víc :lol:

Ten mod na 5tku jsem vyzkoušela. Jest-li se teda bavíme o tom samém. Našla jsem ho na ruských stránkách o HoMaM, když sem hledala mapy vytvořené hráči po celém světě. Rozhodně potvrzuji, že to UI mění opravdu k nepoznání. Teda, né že by se UI na nejtěžší obtížnost chovalo iracionálně. Naopak. Byl brutálně rychlej a brutálně nebezpečnej. Dovolím si říci, že pro hodně lidí je nejtěžší obtížnost 5ky zcela nehratelná. Osobně se mezi ně řadím také. Jediné, co jsem zvládla, bylo prvních pár map Necromanta v příběhové linii ( druhý datadisk ) a to si upřímě myslím, že jsem je zvládla jen díky omezenosti ( skriptů ) UI právě díky singlu . Ale už tam jsem teda měla šílené problémy, takže jsem se na nejtěžší vykašlala. Dokonce si pamatuji, že mě na nějtěžší obtížnost v mojí vytvořené hře během tří týdnů úplně vymazal z mapy. Nechápu, jako dokázal mít tak rychle obrovskou ( oproti mě ) armádu. To sem fakt nepochopila.

EDIT : Dragonius : Je pravda, že to o těch surovinách a tak dále, jak popisuješ, posoudit nemohu. Podle mě je nezbíral proto, že je nepotřeboval a považoval to za ztrátu času. Je to možné??
Pro mě byla nejtěžší obtížnost v 5ce fakt hodně těžká a nevím, co sem dělala tak blbě oproti počítači. Nevím, jak dalece by se moje umění hru hrát dalo ohodnotit, ale když hraješ HoMaM od dílu prvního, tak to snad tak strašné nebude. Tu zkušenost máš ( ať už chceš, bo ne ) právě díky odehraným hodinám od dílu prvního. ( Princip hry se podle mě výrazně nezměnil ). Napadá Tě, co mohu dělat tak špatně?? Mě totiž štve, pokud hru neprojdu na všechny obtížnosti, což se u HoMaM 5 rozhodně stalo.
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HoMaM

Příspěvek od Dragonius » 23.08.2012, 15:13 hod.

Wixxia: Podle mě umělá inteligence v té hře hrála na žádné ztráty jednotek a raději nebojovala, co se týče surovin tak ani to netušim, jen si pouze myslím. Ale je pravda, že s takhle špatně nastavenou inteligencí počítače jsem se setkal jen v HoMaM 4, ve trojce byla dobrá, až pěkně těžká a 5ku jsem nehrál :)
Ale přesto je pro mě 4ka nejlepší i hlavně kvůli kampaním :)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 23.08.2012, 16:08 hod.

Dragonius : Vidíš, to mě nenapadlo. Furt sem to hledala ve stylu mojeho hraní a né v jeho. A máš asi i pravdu, protože jeho lvl hrdiny nebyl tak veliký. No, sestřelil mě jak mouchu. Až takto v krátkém čase sem to teda opravdu nečekla.
Pokud si 5tku nehrál, tak doporučuji. Ale doporučit se dá pravděpodobně celá serie ;). Takže to asi nebylo nutné psát.

Supra den:)
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HoMaM

Příspěvek od Dragonius » 23.08.2012, 16:19 hod.

Když tedy ještě napíší, tak já hlavní problém vidím v tom, že inteligence počítače na lehké úrovni ho žene kupředu přes překážky a to bezhlavě (výhodou je zvyšování lvl hrdinů a nevýhodou menší a oslabená armáda) kdežto u silnějších obtížností už počítač zvažuje ztrátu a proto není úroveň hrdiny tak vysoká a jednotky zůstavají neměnněné, jelikož se dál ve hře nedostanou.
Já když si chtěl zahrát, dal jsem obtížnost mapy nejsilnější, ale obtížnost PC lehkou :)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: HoMaM

Příspěvek od Wixxia » 23.08.2012, 16:56 hod.

Dragonius : Myslím, že si se dokonale trefil. Vidíš. I přes tak dlouhou dobu, co hraji celkově HoMaM jsem takto nad tím nikdy nepřemýšlela. Dovolím si nazvat styl tvojeho přemýšlení za velice kreativní. Palec nahoru a potlesk. Supra. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Odpovědět

Zpět na „Další hry“