Necromancer

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:
Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 28.03.2009, 22:40 hod.

co by jak mělo fungovat? :mrgreen: u skillu Raise Skeleton mám napsaný tenhle damage (1k) a ten se dodatečně zvyšuje aurama atd... na tom není nic k nepochopení... ty prostě musíš vzdorovat do posledního dechu co?

SM zvyšuje base dmg skeletonů, tam už není žádný bonus, to je pevné, BASE damage...

edit: a i kdyby (zdůrazňuji KDYBY) si měl pravdu, tak SM přidává pouze 100 damage, takže i tak mi to vychází vysoko nad původních 4,5k damage...

já vážně nemám potřebu si cokoli vymýšlet, a jsem přesvědčen, že se to dá hnát ještě výš (se zmíněným HoW např.)...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 28.03.2009, 22:42 hod.

Tak to funguje jinak, nevím, ale neaplikuje se to na celkový damage co je napsaný v popisu RS.


//Grammator: zbavil jsem tvůj příspěvěk tíhy toho flamu...
Naposledy upravil(a) delosombres dne 28.03.2009, 22:46 hod., celkem upraveno 1 x.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 28.03.2009, 22:45 hod.

kde bereš tu jistotu že ten kalkulátor není chybný...? :)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 28.03.2009, 22:48 hod.

Já mu celkem věřím a testoval jsem podle něho. Damage zhruba odpovídá. Pokud si myslíš, že je chybný a chceš ho zpochybňovat, tak to nějak dokaž. Určitě tomu rozumíš víc než člověk, co ten kalkulátor programoval.

"zbavil jsem tvůj příspěvěk tíhy toho flamu..."

Kdyby jsi si radši nastudoval pořádně mechaniku Diabla a nemazal jiným posty, které se ti nehodí do krámu.

Takže pro všechny, kteří si chtějí vykalkulovat REÁLNÝ damage skeletonů:

http://tph.tuwien.ac.at/~gottwald/necro ... lator.html
Naposledy upravil(a) delosombres dne 28.03.2009, 23:50 hod., celkem upraveno 2 x.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 28.03.2009, 22:50 hod.

já nehodlám léčit tvoje mindráky, mě stačí vědomí, že moje kostry mají přinejmenším 4,5k damage ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 28.03.2009, 23:48 hod.

No nic. Hlavně, že každý si může ověřit v kalkulátoru, že 6K (dokonce i 4K) damage kostlivců je nereálné s jednou postavou.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 29.03.2009, 00:10 hod.

zeptej se koho chceš... Simi, Fida, mINO, Sani, Jay, Kriťase... takhle bych mohl pokračovat notně dlouho...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Necromancer

Příspěvek od Drakesis » 29.03.2009, 01:20 hod.

Ze vas to vubec bavi se takle dohadovat o tydle blbine.. jako naky kostry.. to fakt nechapu. :roll:

PS: Promaz to, todle nema cenu :/

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 29.03.2009, 08:09 hod.

tak sem na to teda mrknul, i když nemám potřebu cokoli dokazovat když vim jak se věci mají...

Skeleton mastery nefunguje jako synergie, je dosazováno přímo do skillu jako násobitel, tzn. že je nemožné, aby nebylo ve skillu Raise Skeleton započítané... je možné že část SM (ta která se zobrazuje "skeletons: damage +104") se uplatňuje až po bonusech z aur, ale to mi příjde dost na hlavu, absolutně nevim PROČ by se měli uplatňovat aury na nedopočítanym damage skillu, kor když to je z mastery (je to to samé jako kdyby ti u barba přidávala nejdřív aura, a pak až teprv mastery)...

každopádně, je tady část damage, která se počítá použitím SM...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 29.03.2009, 21:54 hod.

Tak jsem to našel v dalším kalkulátoru a všechno to vysvětluje.

http://www.d2pal.com/skillplanner.html (nejnovější planner pro LoD 1.12)

Najdi si tam Necromancera a zkus dávat body jen do Raise Skeleton. RS má ten damage %enhanced!, přesně jak jsem tušil. Není to pevný damage.

Raise Skeleton lvl 1: damage 1-2
Raise Skeleton lvl 2: damage 1-2
Raise Skeleton lvl 3: damage 1-2
Raise Skeleton lvl 4: damage 1-2 (NASTUPUJE BONUS +7% ED)
Raise Skeleton lvl 5: damage 1-2 (+14% ED)
Raise Skeleton lvl 6: damage 1-2 (+21% ED)
Raise Skeleton lvl 7: damage 1-2 (+28% ED)
Raise Skeleton lvl 8: damage 1-2 (+35% ED)
Raise Skeleton lvl 9: damage 2-4 (+42% ED)
Raise Skeleton lvl 10: damage 4-5 (+49% ED)

Raise Skeleton lvl 55: damage 682-686 (+364% ED) - tohle je dost damage, takže to vypadá, že se trochu zvyšuje i základní damage

Základ u RS lvl 55 = 147-148

Teď už je to snad jasné. Ještě bych doporučil si to otestovat.

http://classic.battle.net/diablo2exp/mo ... lord.shtml

Death Lord minotauři ve WSK mají až 18.5K life a 66% DR. Když jim dáš Amplify, tak budeš dávat o 34% větší damage. (resistance bude -34%), což by podle tebe muselo být 6.5K*1.34 = 8.7K damage. To jsou skoro DVĚ RÁNY. Na dvě rány je kostlivec nikdy nedává. To nehrozí. Dávají je na mnohem víc ran.
Naposledy upravil(a) delosombres dne 29.03.2009, 22:07 hod., celkem upraveno 1 x.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 29.03.2009, 22:05 hod.

až na tu drobnost, že na hell je všechno damage redukováno, takže skutečné damage udělené monstrům je vždy menší...

nicméně, to nic nemění na tom, že SM figuruje v RS jako násobitel, tam není možné aby nebylo započítáno...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 29.03.2009, 22:13 hod.

Na hell není damage redukováno. JEN v dřívějších verzích hry měly potvory globálně na hell všechny 50% fyzickou resistance (nebo možná všechny, ale mám pocit, že jen fyzickou). To už ale bylo dávno změněný s patchem 1.10, kde má každá potvora individuální resistance.
Grammator píše:nicméně, to nic nemění na tom, že SM figuruje v RS jako násobitel, tam není možné aby nebylo započítáno...
Ne. SM přidává pevný damage. Jako násobitel funguje skrytá %ED v RS, což jsem právě dokázal. Proto aury jako Might nepřidávají tolik, protože se přičítají už k existujícímu %ED z RS. Logické.

Level 55 RS má 147-148 základ a +364% ED. (682-686)

Level 57 SM má +114 damage k základu. To znamená 261-262 a na to se aplikuje +364% ED. To se rovná 1211-1215.

A TO PŘESNĚ ODPOVÍDÁ TOMU PŘEDCHOZÍMU KALKULÁTORU.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Grammator » 29.03.2009, 22:33 hod.

ne? tak asi blbě vidim, ale tady to mám černý na bílym...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Necromancer

Příspěvek od Javurek » 29.03.2009, 22:38 hod.

Pokud vím tak redukované pškození pomocníků je jen u bossů, speciálů a championů.

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 30.03.2009, 04:07 hod.

Grammator: Kde to máš černý na bílym?

Je to tak, jak píše Javůrek, ale je to jen na Act bosse:

http://classic.battle.net/diablo2exp/ba ... ulty.shtml

50% Normal, 35% Nightmare, 25% Hell.

Ale i kdyby byl damage redukovaný na všech potvorách, tak si damage kostlivců můžeš porovnat podle damage merca. Stačí mu dát v editoru 6.5K damage nebo kolik si říkal, že údajně mají ti tví kostlivci a porovnat to na health baru potvor.
___________________________________________

Každopádně ten sníženej damage minionů jsem nikdy nepochopil. I kdyby to zrušili, tak pořád nebudu zabíjet tak rychle jako ostatní, takže nechápu co tím kdo chtěl dokázat. Vyvážení v tom rozhodně žádný nevidím - když zabijím bosse 10x pomaleji než jakýkoliv jiný class. To je fakt uber. :D
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Necromancer

Příspěvek od delosombres » 09.04.2009, 20:40 hod.

Ten snížený damage kostlivců podle obtížnosti platí jen na act bosse. Co se týče AR, který je uvedený ve skillu - ignoruj ho. Ukazuje to špatně. Damage se ti taky u skillu nězmění, když mají kostlivci Might auru. AR 700 je nesmysl. Zkus si to otestovat v praxi. Jdi na nějaký konkrétní druh potvory. Vypočítej si, kolik % to hit by jsi na ní měl mít s AR 700 a pak si spočítej, kolikrát se kostlivec trefí ze 100 úderů.

Skeleton AR: http://forums.diii.net/showthread.php?t=545284
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Necromancer

Příspěvek od Drakesis » 04.05.2009, 10:54 hod.

No na NM by jim to mělo ještě ubírat, imunitu mají, jak jsi sám psal až na Helli. Jenom mají rezistenci na Magii. Možná nemáš velké Magic Dmg, abys jim stačil ubírat rychleji, než se regenerují. :)

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Necromancer

Příspěvek od Drakesis » 04.05.2009, 14:34 hod.

Do energie se většinou s postavama moc nedává. Výjimkou je snad jen ES full Energy Sorc, kde se dává do Many téměř vše, a pak i Caster PvP Chary tam taky něco dávají. S PvM Nekrem je to ale jaksi zbytečné. :)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Necromancer

Příspěvek od Abuzus » 09.10.2009, 15:47 hod.

Pls info - slučují se mi u Summonera Curses nebo se přepisují? Nikde jsem to nenašel. Konkrétně: Ještě nemám decrepify, tak házím Weaken a potom Amplify. Jenže enemies padají jako listí i bez kouzlení (tzn. že ze hry to nepoznám), tak jen jestli se neučím blbost a do budoucna, jak to bude s decrepify? Má laická představa (zatím) je, že vlezu do místnosti, hodím Terror, počkám až mi tam naleze komandos, pak na potvůrky Weaken + Amplify / Decrepify a budu to kontrolovat CE :-)
... nebo jsem úplně mimo? Thnx, Summonera jedu poprvé.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Jendoslav
Doom Knight
Příspěvky:403
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Víte kde bydli Trautenberk ? Tak hned vedle bydlim ja ...

Re: Necromancer

Příspěvek od Jendoslav » 09.10.2009, 18:08 hod.

Ne curses se neslucuji, zakouzlis jedno a to bezi a pokud ho prekouzlis jinym curses tak plati posledni zakouzlene

decrepify si porid co nejrychleji at nemas problem s Duriel, jinak ja jsem pred 14ti dny dohral cisteho necrosummonera na hell a s prehledem jsem si stacil s amplify, decrepify, lower resist a clay golem, vse ostatni jsem korigoval CE s ostatnim mi pomahal ofensive mercik s might aurou - nemam zadnou super vybavu jen to co jsem nasel na sobe mam unikaty a merc ma v ruce kopi s rw Honor
NecroSummoner - SP 1.10
BF Assassin - SP Avalon 1.10
PureSmiter Creamer lvl 84 5.akt Hell /P1 - HC 1.13c
Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“