Barbarian

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007
Re: Barbarian

Příspěvek od Drakesis » 15.11.2009, 00:03 hod.

Tak to bude rozhodně pořádná palice (použití zesíleno Mastery - Maces). Čili variace Thunder Maulu. Pokud máš přístup k unikátu, tak použij The Cranium Basher. Pokud ne, tak se dají najít i velice kvalitní rare, když je teda štígro. Nebo se dá v přinejhorším (na dohrání SP to stačí) sehnat u obchodníka Cruel TM of the Switness (před ním jeho varianty Great Maul a Martel De Fer).

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Grammator » 15.11.2009, 10:15 hod.

hammers jsou fajn, ale já mám radši něco s velkym range, hodně levná a hodně skvělá je obedience v Cryptic Axe....
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Matysek
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Barbarian

Příspěvek od Matysek » 30.11.2009, 09:02 hod.

Drze se full speed ww a maximalni range. U ww je ias ovlivnena jen z wpn. Sice mace-class profituje nazrozdil od jinych wpn ze sily (je tam 1.10 bonu, narozdil od 1.0), nicmene nez cryptica, zkus se podivat po ghost spearu. Mechanika hry udava tendenci ~85% z maxima. U ww se vyplati max/ar/life pripadne jeste pasivaky, zadne Echo/Cmb se k ww nehodi. Z mastery ziskas vice, ale max/ar/hp > all.

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Barbarian

Příspěvek od Marast » 30.11.2009, 16:11 hod.

Je tedy možné považovat, aspoň potencionálně, zbraně jako Hone Sundan či Soulfeast Tine za "ucházející" pro WW Barbara :?: :idea: Schválně neuvádím ideální. Tam už by to byla jiná sekce.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Matysek
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Barbarian

Příspěvek od Matysek » 30.11.2009, 17:31 hod.

Idealni bys mel rare ethereal ghost spear s nesehnatelnou kvalitou. Ver tomu, ze pribuzenske vztahy s Usamou bin Ladine jsou pravdepodobnejsi, nez-li takovato weapon. Uchazejici nejsou, ani kdyz je upnes na elite.

Prvni vec, kterou musis pochopit, abys vedel, jake vlastnosti hledas:

BP pro WW je pocitan pouze z IAS wpn s breakpointy:
-30 a -60 speed, coz platí u 0 base speed.
Prikladem:
Ghost spear, Great Poleaxe = obe maji 0 base speed a pro plnou rychlost (ver, ze ww je nejsilnejsi melee skill ve hre a hlavne, kdyz ho umis pouzivat) potrebujes tedy 60 IAS ve wpn.
napr.: BotD/Rare/magic + shael/ed/ias joul
Dalsim faktorem je range = dosah ... ktery drz vzdy na maximu, tedy range 5.
Kdybys pouzil Cryptic Axe (mimochodem moc pekna vec), pak potrebujes o dalsich 10 IAS ve wpn navic, abys mel full speed ww, jinak to nema prakticky cenu hrat a mnohem uzitecnejsi bude Serker.

Dalsi veci, ktere hleda jsou ED%, MAX dmg, Critical/Deadly a triggery = OW + C.Blow .. to resi sockety, a OW moc nehraj, protoze je to dalsi trigger , coz znamena, ze OW a CBlow nemuze nastat v jednom okamziku. Skvely boost hlavne, kdyz nejsi bohaty je Reaperka na mercovi kvuli decrepify = docela levna, necha se dobre najit a pouzitelna (mimochodem moje nejoblibenejsi mercenary wpn).

Hra ma dle mpq (do 1.10/1.11) tusim tendenci generovat cca 85% z maxima dmg weaponu, proto je vhodnejsi jit po max dmg, nez-li min dmg, ale jsou specifika, kde o tom muzes diskutovat (PvP vs FoH/Zeal zmetek ci hybridsinka).

Takze se neptej na konkretni unikat ci rw a spise zacni smyslet timto smerem, docilis lepsiho vysledku.

P.S.: Mohlo se toho od roku 2005 dost zmenit, nejak to nesleduju :)

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Barbarian

Příspěvek od Marast » 02.12.2009, 16:08 hod.

S tím Usamou Bin Ládinem jsi mě pobavil. :lol:
Věděl jsem, že zmíňíš rare type. A vzhledem k tomu, kolik kombinací prefixes a suffixes může tato zbraň mít (beru na vědomí různé Ilvl), se ani nedívím té "nesehnatelné" kvalitě.
Co se týče těch výčtů vlastností, po kterých by se WW Barbar měl koukat. Neopomněl jsi úvést 100krát omýlaný mana leach :?: :idea: (na 20 lvl to bere škaredých 34 many :) )
To je právě ten důvod proč jsem byl konkrétní a uváděl Soulfeast Tine. I když 7% mana leach problém s manou nevyřeší. :idea: Nicméně i tak bude tato zbraň mimo mísu.
Naproti tomu vlastnosti zbraně Hone Sundan mě "donutily" být konkrétní. Mít éterální verzi s perfect %ED, v ní 3x Shael runa, upgrade na Ghost spear, stále max 5 range, 40% CB. Subjektivně :) mi to přijde jako ucházející zbraň.
Jestli ti to "náhodou" přijde, že si "melu" pořád to své a neberu v potaz co tu píšeš, opak je pravdou. Je možné, že mi stále něco uniká a člověk s tvými znalostmi mě může dostatečně objasnit situaci. :idea:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Matysek
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Barbarian

Příspěvek od Matysek » 02.12.2009, 18:58 hod.

Klidne muzes mit i 2 - 4% a bude to stacit = cim vetsi tafky davas, tim vice sajes, pripadne to lze resit i flaskou nebo tak, beztak to nikdo nesbira. Jeden prujezd na range 5 se slunou dmg ti potluce par priserek a do solo mobika si muzes prasknout treba concetrackou na doleechovani. Damage to mana% se hodi taky, takze resit se to da ruzne.
Vis proc je zminuji? Protoze dodavaji te hre kouzlo individuality a stylu hrace, coz zatim nikde nenajdes. Cokoliv standardizovane, tzn takove ty euro-postavy (vsechny stejne) bez moznosti idnviduality nepovazuju za hru hodnou nastupce Diabla. To kouzlo a hratelnost delaji Diablo Diablem.Perfektni rare bych si predstavil jinak
300% ED Cruel
150%ED/250AR tusim Masters
2 Socky za Mechanicals nebo jak se to jmenuje.
+20max za Slaghtera
IAS, Self repair treba a automodik ar/ed.
Z CB neleechujes, jen rychleji likvidujes.
Pripadne i tu levnou botd, beztak to uz dnes nikdo nechce, protoze ty patche 1.11+ to spis zmrsily.

Ono kdyz si nazenes par priserek do houfu, svihnes na merka reaperku a pak se projedes full speed ww s umenim dat 3 ww za sekundu, sem tam neco schytas, obcas netrefis, pak te many budes mit dost. A solo moba klidne praskni Serkem/Conc, to mu bude stacit. Muzes i slevit rychlost, ovsem ja ww beru jen jako cisty pvp skill, na pvm sem sice taky jezdil s ww, ale serk byl ucinejsi. Na druhou stranu u GF/MF boona sem taky mel na sobe cele kravy a skrze decrepify od merka to litalo slusne rychle.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Barbarian

Příspěvek od damagedeath » 03.12.2009, 10:05 hod.

Matysek píše: Pripadne i tu levnou botd, beztak to uz dnes nikdo nechce, protoze ty patche 1.11+ to spis zmrsily.
Tím jsi mě trochu pobavil....BOTD není zrovna levná.

Jinak BOTD je tuším od 1.10

Uživatelský avatar
Hrus
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Bydliště:Praha

Re: Barbarian

Příspěvek od Hrus » 03.12.2009, 11:26 hod.

Taky si myslim, ze je to blbost. Mimochodem mpq jsou v 1.12 shodne jako v 1.11.
Self-found S/U Grail: Complete, all 504 found

Matysek
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Barbarian

Příspěvek od Matysek » 03.12.2009, 12:55 hod.

damagedeath: Zalezi, jak se na to divas. Ja si myslim, ze je BotD extra levne. Ano, perf. 415/3 je drazsi, nicmene nemusis mit za kazdou cenu perf.

cipisek: Chces presny popis, jak k tomu dochazi? To bysme tu byli dlouho na teoreticke urovni (ale dejme tomu, muzeme). Adyeke to kdysi postoval na Amazon Basinu, jak k tomu presne dochazi a ktere konkretni useky to ovlivnuji - takovy krasny a prehledny vytah s popisem. Strucne to znamena, ze hra ma tendeci se priklanet k maximalni hodnote zbrane, pricemz onen prumer je vypocita okolo 83,5478% do 86,98701%, nicmene bere se jako platne prave onech 85% (tak to prepocitaval Adyeke), pak tedy AVG DMG dosahuje lepsich hodnot prave u WPN s vyssim MAX. Ostatni standardni rovnice jsou samozrejme platne. To same plati (tam je to trosku komplexnejsi) u cast spellu. V kostce si to muzes zkusit treba tak, ze si udelas drobny pokus - takovy normalni na 1000 - 10000 hitu do cile. Pak si udelej statistiku a budes prekvapen vysledky. Mozna jeste nekde najdu mnou rozpitvane hitovani u boona vcetne statistik, vypoctu a dalsi teorie (cca 2400 stran toho bylo), kdyz jsem stavel Linuxanta - tam jsem resil prave propozice mezi GP a GS u BotD (all round 1.10 boon pro EP 2.2 + DL + AoW league).

Hrus: Myslet si muzes co chces, na to mas samozrejme pravo. Dokonce mi me tvrzeni muzes vyvratit, ja rad zkoumam fakta a i kdyz uz jsem toho od rijna 2005 dost zapomnel, klidne si to znovu ozivim. Nikde netvrdim, ze 1.11 (mimochodem ja koncil prave v pocatku 1.11 - jako prvni jsme davali ve slozeni Euro PvP League players prave Trist na torche - Linuxant (ja), Maks (SwiftandSilent), Rakiii (MagicDancer), Puko a dalsi.) stejna jako pro mne neznama 1.12 (proto jsem psal, kde to platilo). Nicmene, mas-li argumenty, ktere rikaji opak, budu jen rad, kdyz mi to presne vysvetlis. V opacnem pripade radeji neodpovidej. Neomylny nejsem, chybuji a mylim se jako kazdy, ovsem timto jevem jsem se zabyval asi 3 mesive zkoumani mpq a naslednymi rozbory vysledku na EP a Amazon Basinu. Proto si dovolim tvrdit to, co jsem rekl.

Uživatelský avatar
saesa
Wraith
Příspěvky:183
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od saesa » 05.12.2009, 07:09 hod.

Ano, s tím max dmg je známá - dokázaná věc.. d2 jede podle nějaké té interpolační křivky.
ambin píše:@saesa: cheatovani a editovani nema s kvalitnejsim PvP nic spolecneho a kdyby si kvalitni PvP nekdy hral
Hraju annihilus.net a projectdablo2.com

Uživatelský avatar
Scrappy
Quill Rat
Příspěvky:20

Re: Barbarian

Příspěvek od Scrappy » 06.12.2009, 20:10 hod.

Barbarian je brutální pro barbara myslím že jsou nejlepší sekery vydím bosse 3 sekundy je tuhej Andariel byla do 10 sekund tuhá :D :D
Infalah in Balador

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Barbarian

Příspěvek od damagedeath » 07.12.2009, 11:59 hod.

Jen aby jsi na hell nebyl do 10 sekund tuhej ty :D

Uživatelský avatar
Hrus
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Bydliště:Praha

Re: Barbarian

Příspěvek od Hrus » 07.12.2009, 12:43 hod.

Matysek, najdi mi link na rozebrani tve teorie, dost by to pomohlo me presvedcit. Jedinou diskuzi na AB, ktera by spojovala Adeykeho a "average" damage jsem nasel tuto a tam nic o zvysenem damage nic neni.
http://www.theamazonbasin.com/d2/forums ... opic=37144
Self-found S/U Grail: Complete, all 504 found

Uživatelský avatar
Scrappy
Quill Rat
Příspěvky:20

Re: Barbarian

Příspěvek od Scrappy » 25.12.2009, 00:19 hod.

Cs jj taky jsem měl jen demo tak jsem začínal s barbarem ale nejlepší je pala a amka :waving:
Infalah in Balador

Uživatelský avatar
Scrappy
Quill Rat
Příspěvky:20

Re: Barbarian

Příspěvek od Scrappy » 25.12.2009, 00:22 hod.

damagedeath píše:Jen aby jsi na hell nebyl do 10 sekund tuhej ty :D
No to doufám že ne :D
Infalah in Balador

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Barbarian

Příspěvek od damagedeath » 25.12.2009, 13:15 hod.

Scrappy píše:Cs jj taky jsem měl jen demo tak jsem začínal s barbarem ale nejlepší je pala a amka :waving:
No to je věc názoru, že. Ona každá postava je v něčem dobrá, já třeba konkrétně paladina a amazonku, zejména javu vůbec nemusel. Začal jsem za ně hrát, jen když už nic jiného nezbývalo.

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbarian

Příspěvek od Abuzus » 11.01.2010, 11:51 hod.

Ave Barbs,
jakou damage by mohl mít Berseker na lvl 40? Baala na normalu jsem dával tak 20 min (3x jsem se vracel) a teď Blood Ravenku cca 15min. Nejsou vůbec nebezbečný, ale já jim moc neubližuji.
Hraji HC, SP, PvM, 1.12, players 7, bez drop mode, self found.
Teď jsem začal Nm a dává to:
Dmg 66-364, AR 2840
Body mám :
S-105, D-101, V-96, E-20
FHR 79 (ještě mi nedropnul ani jeden charm Fhr), Ch2Block 66%, Ch2Hit 94%
Výbava:
Helma "Lore", Flail "Malice", Lehké brnko "Stealth", Bone štít "Rhyme" a k tomu
rukavice-Bloodfist, boty Plague Track, pásek Belt of Stability (24% FHR)
prsteny Plague Circle a Order Finger
amulet 9% replenish life.
Skilly jsem rozdělil:
Berseker 13 (max)
Mastery 1
Howl 5, Shout 8 (Synergy)
IronSkin 1, Natural Res 1
BO 11, BC 1, + WC 1
+ prereq á 1

Jde mi o to, že cca od Mepha mám pocit, že jsem slabý a jestli to takhle půjde dál, tak asi nikdy nebudu One-Three Hit, naopak bych taky mohl dávat nějakého Bosse celý víkend :-))

Hraji HC a blokuji, ale nemylsím, že by mi těch 76 bodů nějak výrazně pomohlo (Dmg cca o +38)

Je to standardní výkon tohoto buildu, nebo se mám ještě trošku expit?
Event. slabé bacátko? Špatně body? Nebo, co myslíte?
Thnx.
Naposledy upravil(a) Abuzus dne 12.01.2010, 12:04 hod., celkem upraveno 1 x.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Barbarian

Příspěvek od Jireky » 11.01.2010, 15:31 hod.

Pěkný prsteny. :lol:
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Barbarian

Příspěvek od Slw » 11.01.2010, 19:01 hod.

2 Abuzus: bez crushnig blow to na play 7 nepůjde. taky malice ve flail--- to ti nepadla nejaká lepší mace weapon? zkus běhat baala na play 1 - snad něco vypadne. předpokládám že hraješ self foud - já bych na tvém místě zkusil možná i běhat nm hrabivku na rw black (třeba v knoutu to pomůže)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“