Paladin

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
Re: Paladin

Příspěvek od Abuzus » 09.04.2015, 18:36 hod.

Fraxinus: - já to čekal, děkuji za objasnění

Dragonius: - Redemption - vidím z mé skromné zkušenosti:
- máš Conc, bijou tě, poodstoupíš, přepneš-healuješ a zpět
- dostaneš Amplify, zdrháš - přepneš a zdrháš již probitou cestou - healuješ
- vše jsi v poho zabil, ale ubilo z koulí - přepneš a healuješ, jdeš další boss-pack

Jak jsem psal, jde to hrát i on-line, tzn Rede místo Conc, ale ještě existuje varianta Life-Tap rukavice/štít nebo hůlka, která je IMO účinější. Rozhodně u prvého Hammera to asi nezkoušej.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: Paladin

Příspěvek od Dragonius » 16.10.2015, 08:57 hod.

Pic vsichni, mam dotaz :)
K Hammerdinovi chci RW Heart of the Oak, ktere jde do staves/maces. Muzu pouzit maces i z normal, kdyz bude mit ctyri sockety? U Hammerdina se nepocita dmg zbrane do blessed hammer, ne? Vim, ze BH je pouze magic dm. Jen se chci ujistit, diky :)
Štěstí přeje připraveným...

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Paladin

Příspěvek od RIP » 16.10.2015, 11:20 hod.

Pouzij Flail a jo, je to pro nej nejlepsi zbran...

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: Paladin

Příspěvek od Dragonius » 16.10.2015, 11:37 hod.

Ok, díky. Teď trefit čtyři sockety
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paladin

Příspěvek od Abuzus » 17.10.2015, 04:24 hod.

Používá se Flail, kvůli požadavkům na STR / DEX, aby to event. unesla i Sosso. Ale pokud to budeš používat jen pro tohoto Paladina, můžeš použít i Knout (req. STR 82), protože HoZ má požadavky 89 a WT dokonce 95. V kladivech to nefunguje, ale to asi víš. GL
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: Paladin

Příspěvek od Dragonius » 17.10.2015, 11:14 hod.

Abuzus: Díky, HoZ nemám, takže to kompenzuju RW Spirit. Jinak Flail jsem našel 2, ale byly z toho jen jeden a tři sockety :-/
Ale WT teď nevím, co je.?.
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paladin

Příspěvek od Abuzus » 17.10.2015, 11:38 hod.

Však ono se poštěstí.
Sorry, War Traveler, kdyby jsi je obouval.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: Paladin

Příspěvek od Dragonius » 17.10.2015, 11:54 hod.

Se neomlouvej :) to jen já nevím někdy zkratky. WT bych chtěl, ale taky se ještě nepoštěstilo :)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Paladin

Příspěvek od Emperor » 05.07.2016, 21:06 hod.

chci se zeptat: ještě jsem nikdy nehrál za paladina a docela se mi, alespoň podle buildů, zamlouvá zealot a avenger. Nechápu však jednu věc - píše se, že palach může používat vždy jen jednu auru, v případě zeala se jedná o fanatismus. Jak potom fungují ostatní aury, např. Salvation? Protože když si chci zvýšit rezy, tak mi zase spadne poškození z fanatismu. Po přepnutí na fanatismus mi zase spadnou rezy. Aspoň tak to chápu já. Nebo to je tak, že po přepnutí ze salvation na fanu rezy zůstanou zvýšené?

U avengera je to samý s aurou conviction. Případně se v buildu píše, že se vyplatí dávat body i do jednotlivých resist fire/cold/lightning kvůli synergii k vengeance. Fungují tyto aury pasivně, nebo je zase musím zapínat a opět to koliduje s conviction aurou?

Ještě mě napadlo, že je možné mít zapnutou max. jednu auru ofenzivní (fana nebo conva) a k tomu jednu defenzivní (Salvation, případně resist F/C/L) ... ale to je asi blbost ... pokud můžu mít skutečně jen a pouze jednu auru, jaký má pak smysl dávat body do jiných než do té primární (tedy fana a conviction)?

Snad jsem to vysvětlil srozumitelně. Jestli by byl někdo tak laskav a vysvětlil mi fungování a doplňování aur, děkuji.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paladin

Příspěvek od Dark_Deamon » 05.07.2016, 21:49 hod.

Jakoukoliv auru můžeš mít aktivní jen jednu. V případě Fana vs Salvation, tak Fana se používá 99% času, protože zvedá dmg a Salvation se používá, když nemáš rezy na max a potkáš nějaký škaredý monstrum, co má spoustu elemental afixů (light+fire+cold).

V případě Avengera je Conviciton hlavní aura. A single rezy se maxují proto, že za 1) zvedají dmg pro skill Vengeance a za 2) zvedají max rezist. Max rezist je 75 a za každej druhej bod se max rezist zvedne o +1.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Paladin

Příspěvek od RIP » 05.07.2016, 21:55 hod.

Jednoduse receno, vzdy muze mit aktivni pouze jednu auru (rozumnej ze skillu)...Aur muzes mit aktivnich vice pouze v pripade, ze pouzivas item, ktery dava nejakou auru (treba Infinity RW auru Convinction) a Ty sam pouzivas treba Fanatismus, do ktereho jsi investoval skilly...Zoldaci z A2 maji take svoji auru, tedy Might/Defiance/Blessed aim/Holy freeze/Thorns/Prayer...Ta aura je zoldakova, takze se taky projevi...Ale fyzicky (ze skillu), jinymi slovy to, na co se ptas, je vzdy aktivni pouze jedna aura...Je jedno, jestli je ofenzivni nebo defenzivni, tak to nefunguje...

Ucinek aury zmizi pote, co prepnes na jinou auru, takze prepnuti Salvation/Fana a zpet na ziskani obou rozhodne nefunguje...Co funguje, je skryty bonus, ktery maji aury Resist Cold/Lightning/Fire, kde za natvrdo investovane body se Ti pridava resistance na dany element, jinymi slovy, pokud budes mit maxlou auru Resist lightning a vymaxovany lightning reist na 75%, tak ve skutecnosti ta odolnost bude 95% diky aure a natvrdo investovanym bodum...To funguje, ikdyz aura neni aktivni, je to pasivni bonus...Logicky tento bonus ma Avenger, protoze pro nej jsou tyto aury synergiemi (co se tyce dmg) pro Vengeance ;)

Edit: Mel jsem tam chybku, tak jsem to smaznul (neumim pocitat) a Deamon byl rychlejsi...

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Paladin

Příspěvek od Emperor » 05.07.2016, 22:08 hod.

o aurách poskytnutých žoldákem jsem věděl, za ostatní vysvětlení díky.

tohle
Resist Cold
...
Paladin však využívá výhody zvýšeného limitu maximální odolnosti i jen za pouhé investování do této dovednosti, aniž by auru musel používat.
jsem v popisu přehlídnul, to se omlouvám ...

tedy rezy pro jednotlivé elementy jsou pasivní skilly, salvation musí být zapnutý ... ok ...

Jen - "natvrdo investované body" - to znamená, že zvýšení skillu předmětem (třeba Enigmou) se neprojeví, chápu to správně?

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Paladin

Příspěvek od RIP » 05.07.2016, 22:12 hod.

Presne tak, musis tam ty body fyzicky nacpat - investovat...Ten bonus funguje tak, ze pokud budes auru pouzivat aktivne (mit zaplou, a budes v ni mit 20 bodu)), zvedne se Ti max res na dany element o 20bodu, pokud ji nebudes mit zaplout a investici take 20 bodu, tak se Ti projevi pouze polovina (tedy navyseni o 10)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Paladin

Příspěvek od Emperor » 05.07.2016, 22:22 hod.

ju, díky za rychlé a srozumitelné odpovědi ...

teď už se jen musím rozhodnout, jestli zeala nebo avengera, první je rychlá mlátička a na tom druhým se mi líbí, že nemusí tolik řešit imunity ...

ještě poslední věc, abych se ujistil - Holy Shield je mezi bojovými skilly, v dovednostech se však píše
Paladin na svůj štít vyčaruje silnější obrannou auru. Její úroveň je nastavena v momentě vyčarování
předpokládám ale, že tahle "aura" se k těm ostatním nepočítá a můžu si ji libovolně zapínat spolu s fanou/convou...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paladin

Příspěvek od Dark_Deamon » 05.07.2016, 23:05 hod.

Co se týče Holy Shield, tak to se nedá nazvat jako aura. Holy Shield prostě nahodíš a spolu s ním můžeš používat libovolnou jednu auru.

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Paladin

Příspěvek od Emperor » 05.07.2016, 23:18 hod.

ok, díky, to je vše, co jsem chtěl a potřeboval vědět ...

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Paladin

Příspěvek od Emperor » 10.07.2016, 12:01 hod.

zdravím, tak jsem si rozjel svého prvního zeala, normal celkem v pohodě, vlny Baalových potvor mi daly trochu zabrat, ale už jsem na NM. Hraju opět untwinked, 39. lvl, zeal na max, sacrifice 16, fana 2, z RW Ancients´ pledge na štítu a Strenght jako zbraň, až najdu helmu s dvěma dírama, plánuju Lore. Poškození s aurou fanatismus mám max 255 - na switchi mám rare palcát, co mi asi o 100 zvýší dmg, ale nemá sání života a je pomalejší. Chci se zeptat, čím si dmg v této chvíli a na této úrovni zvýšit, ať se pohnu trochu dál - nějaké dobré RW (napadá mě např. King´s Grace nebo Honor), nebo mám počkat, až mi vypadne něco unikátního?

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Paladin

Příspěvek od Welwet » 10.07.2016, 14:38 hod.

tak předně, vidím chybu v tom že jsi maxoval zeal..tam stačí 5 bodů, resp. tolik aby jsi měl max počet útoků,, jinak jako první maxovat fanu, dává ti ar, ias a nejvíc dmg, poté sacrifice jako synergi/holy shield tak aby něco vydržel a něco blokoval..a až ke konci popřípadně samotnej zeal..

na dmg máš plno možností, nejlepší by byl Honor v nějakém Flailu/Knoutu...vyloženě by se neztratil ani Kings grace, v nějakém pělném NM pala scepteru,
určitě samozřejmě gambl, vzít něco co má aspoń 100-120 Ed% a použít recept v kostce
Exceptional Rare zbraň
Přísady: 1 Ort runa + 1 Amn runa + 1 Perfect Sapphire + Normal Rare zbraň
- je potřeba si zjistit jaké požadavky na staty bude zbrań mít,..

to stejné jde použít i na unikáty, pokud máš nějakej co má přes 100%ed a další slušné módy (např. Bloodrise)

Stejná zbraň verze Exceptional
Přísady: 1 Ral runa + 1 Sol runa + 1 Perfect Emerald + unikátní zbraň verze Normal
- je potřeba si zjistit jaké požadavky na staty bude zbrań mít,..

a jako poslední možnost je craftění, hlavně blood crafty se vyplatí..ale tam se mrkni spíš prvně po rukavicích a prstenu, dá ti ten life leech co ti schází...
poslední možnost, pokud hraješ SC a máš dobré def vlasnosti, tak zvaž jestli nevzít na krátko obouručku, klasika Insight je nádhera..
a pokud by nešlo ani tohle, nějaká NM verze Savage Polearm Class Weapon

Přísady: Diamond (jakékoli kvality) + 1 Staff (jakékoli kvality) + 1 Kris (jakékoli kvality) + 1 Belt (jakéhokoli druhu a kvality)
jen mají dost velké požadavky na staty, takže je potřeba to zvážit ..páč třeba 150 str je u zealota zbytečnost :) :)

a ještě to dplním : snaž se držet šanci na HIT na 90% ideálně si sežeń angelic combo, nebo měj předměty jako -25% target defense, nebo socketuj runou eth, hodně to zlepší efektivitu, pokud nevíš kde hledat, dobrej cíl na pindl + pohůvkové na normal, sem tam dá nějakou SOL/SHEL, šutráky, exeptional zbran nebo unikát ..gl

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Paladin

Příspěvek od Emperor » 10.07.2016, 15:31 hod.

díky ... s tím vymaxovaným zealem - chybička z neznalosti, co už nadělám, mám sice k dispozici 2x respec, ale nechce se mi je zatím využívat ...

Uživatelský avatar
Smashulin
Fallen Shaman
Příspěvky:81
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Paladin

Příspěvek od Smashulin » 10.07.2016, 21:21 hod.

Honor je sice dobré runové slovo, ale nezvyšuje rychlost útoku. Myslím si, že daleko jednodušší na složení a zároveň užitečnější budeš mít, když si složíš Steel do nějaké dobré exceptional verze zbraně. Ideálně knout, jagged star, tulwar, později ancient sword. Nebudeš mít sice damage, jaký bys měl s Honor, nicméně budeš útočit mnohem rychleji, takže se steel zbrani Honor přinejmenším vyrovná.

A dříve či později ti beztak padne nějaká exceptional unique zbraň a do té doby můžeš hezky vydržet právě se Steelem.

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“