Farmení Tresh Socketa a účinnost Magic findu

O předmětech - Horadric Cube, runová slova, sety, unikáty.

Moderátor: Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky: 650
Currenly, I'm playing: Diablo 2
BattleTag: Antabus#2689
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Farmení Tresh Socketa a účinnost Magic findu

Příspěvek od Antabus » 17.11.2020, 18:53 hod.

ZÁVĚRY:

neumím sem vložit tabulku či tabulku jako obrázek, takže pouze odkaz na výsledky v tabulce:

https://uloz.to/file/TgXkzCCv5rLH/tresh ... sledky-jpg

zhodnocení parametru 1- všechny unikáty a sety

osobně jsem ho považoval za nejduležitější ukazatel fungování MF. A ač jsem vůči vysokým hladinám MF skeptický, zde jsem očekával, že se prosadí jeho efekt. Jenže to se nestalo. Je to překvapení, ale vůbec nejdůležitější zjištění - pokud rozdil mezi 400/500/600 MF nedokaže zajistit, aby v takovém kvantu runů a času hráč nenadropoval signifikatně více isenharts / sigon / "no name unikatů"; lze z toho vyvodit, že jeho vliv na drop dalších vzácnějších itemů musí být velice malý.

zhodnocení parametru 2
- předměty z TC81, TC84 a TC87


Skupina vzácnějších předmětů, které asi málokdo takto vyčleňuje. Tím, že nepadají z hell Mepha, nevyskytují se zkrátka tak často a mají tedy o trošku vyšší hodnotu. Rozptyl je poměrně velký, nejhůře dopadl zerk s 500MF (zajímavost, použival jsem i spell FI, dropy ze spellu jsou však oddělené a nezapočtené. I kdybych těmto zerkům připočetl dropy z FI, stále by byly výsledky pro MF500 v tomto parametru nejhorší).. Není patrný žádný trend, pouze to, že se výsledky od sebe více líší, čím více vzácnější itemy sledujeme, viz výsledky jednoltivých postav.

zhodnocení parametru 3- předměty TC87

Skupina předmětů, která zajímá drtivou většinu D2 farmářů. Na začátku jsem řekl, že bude fajn zjistit, že s MF 600 najdeme třeba za x tisíc runů o jednu TC87 navíc než s MF 500/400. Opět, nic takového jsem nezjistil. Míra náhody a různých výsledků mezi postavami se ještě více rozptýlila oproti parametru 2, viz výsledky jednotlivých postav. Například Light soso s 600MF nadropovala hodně dobrých 12 TC87 setovek za 8000 runů, ale zase naopak ve stejné sekvenci droply pouze opravdu zoufalé 2 TC87 unikáty.

Nebudu k tomu psát nějaký velký rozřešení a soudy, pouze předkladám to, co mi vyšlo, celkově jsem odběhal 48 000 Tresh Socket runů a na výsledek jedné 8 000 sekvence MF nemělo žadný pozorovatelný vliv. Ani v dlouhodobých průměrech pro dané MF (zde uznávám, že pro MF 600 by to chtělo spravně více dat). Do dat jsem zahrnul i 7000 runů od RIPa. Bohužel, nikdo další se nepřidal. Sám už nevidím důvod pokračovat v eventu a nemám žádnou chuť Tresh Socketa běhat, v mnou vytyčených výzvách už mi nemůže pomoct (99tka a následně i HC grál). Ještě bych sem rád zpracoval jeden příspěvek a přidal jednu tabulku, kterou okomentuji a tím bych event celý již uzavřel.

Odpovědět

Zpět na „Předměty“