Šance na drop legendárek by korejci

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998
Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od firdecek » 08.05.2014, 21:37 hod.

No myslím, že už v předchozích stránkách bylo jasně řečeno, že pokud se ti v D3 stane něco 2x či 3x za sebou, vůbec to neznamená, že to tak bude pokaždé. Je to asi takové, jako když jedeš do práce a zrovna na třech semaforech ti vyjde zelená. V podstatě je to náhoda a člověk se nad tím nepozastaví. Pokud by ale projel 20 semaforů za sebou na zelenou, tak je dost možné, že ty semafory někdo synchronizoval. Stejné by to bylo v Diablu, pokud se připojíš po 2 dnech a do 15 minut ti 20x po sobě padne legenda, tak je asi pravda, že je tam mechanizmus, který toto spouští. Zatím bych to však netvrdil podle těchto pár náhod.

To Warclo: klidně to zkus na HC - obtížnost si nastav taky podle sebe. Je to totiž jedno. Hlavní je, abys pak napsal, jak dlouho jsi hrál, že jsi dropl v jedné hře 10 legendárek a hlavně JAKÉ legendárky to byly. Díky moc, pokud se do toho opravdu pustíš - konečně bude tipec těm všem dohadům :)

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Alfajk » 08.05.2014, 22:02 hod.

to,ze legendarky padaj mnohem vic,kdyz chvili nehrajete,toho jsem si taky vsiml no...

loot tables - treba zde https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =680720090 mensi stripek k dukazum,behal solo rifty(nekdy taky rift it forward - opener,takze relogoval) a zapisoval si legendarky - X probehnuti riftu bez relogu a X stejnejch legendarek - opet nahoda, 4x po sobe dropnout stejnej armor? tak urcite...
+ vydataminingovany upravy v tech neexistujicich loot tablech - http://www.diablofans.com/news/48058-da ... elated-lag

realDamonek
Quill Rat
Příspěvky:16

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od realDamonek » 08.05.2014, 22:44 hod.

v tom odkazu na diablofans.com je, že týpek našel tu korejsku stránku, kde se to poprvý zveřejnilo a odkud to mělo incgamers. Všichni ostatní uváděli jako zdroj incgamers.

Nová informace tam je ta, že se jednalo o datamine klienta. Co se děje na straně serveru tedy není známo.

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Guru » 08.05.2014, 23:33 hod.

firdecek: Cloveku by to neprislo divne kdyby bylo ve hre tolik legendarek jako barev na semaforu ... Nevim jak ty, ale kdyz se mi v necem dari nehledam pricinu, v pripade, ze tomu tak neni snazim se zjistit proc tomu tak je a co muzu udelat pro zlepseni ... Klidne mne nazyvejte uplakankem, ale neverim tomu, ze sance na drop jsou u vsech stejne :!:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Arnold » 09.05.2014, 07:10 hod.

Guru> :-D A jak teba podle tebe vybirali ty mene uspensne? Rekli si v Blizzardu: "Aaa, tady mame nejake Alfajka a Guruho. Ti se nam nelibi, nastavime jim to tak, aby jim to padalo min, nez ostatnim. A pak se budeme strasne bavit nad tim, jak breci a jak se rozciluji na jednom z ceskych for."

Loot table jsou cestou zkoumani napadanych predmetu nedokazatelne (a dataminingem na strane klienta taky ne, dropy jsou generovany na serveru) - tohle je proste FAKT. Takze jedine, co muzete, je tomu verit. Ale pak tu na forech netvrdte, jak je strasne jiste, ze jsou zavedeny.

Odesláno z mého PC pomocí Firefox 29.0

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Guru » 09.05.2014, 07:53 hod.

Jsem se bal, ze konecne prisel nekdo s necim novym ... Misto toho tu mame dalsi pokus o vnuceni nesmyslne konspiracni teorie, ze ktere jak doufam mne ted vsichni zacnou obvinovat ... Nicmene, ze by v Blizzu byl nekdo kdo otvira a zavira kohoutky s legendama si nemyslim, ale slova jako vzacnost a setovka na nekterych ACC dohromady nejdou.

Vsem preji krasny vikend plny stesti na drop :wave:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Mlok » 09.05.2014, 08:00 hod.

Arnold: Určitě tam budou v kódu vyjímky. Nejen, že tam je uvedeno, že Alfajk a Guru mají omezný drop proti ostatním, ale ještě je tam také uvedeno, že když Mlok, tak nepoužít předgenerované tabulky před založením hry :-)

A teď vážně příklad ze včera. Měl jsem mimořádně času, takhle dlouho se mi ještě hrát nikdy jeden den nepodařilo (běžně nestíhám, rodina). Nevím kolik to bylo přesně, něco kolem 7 hodin. Celé to bylo v jedné hře na Torment 2. A běhal jsem pořád rifty (potřebuju aktuálně hrozně moc FS). Hra mi pro test vydržela v kuse i několik pauz (při pauze nechána hra puštěná ve městě)
Výsledek:
- 13 legendárek a to každá jiná, ani jedno opakování, pouze 1x to nebyl smart drop
- 2x plánek: jeden leg. a konečně mi padnul plánek na Captaina
- 1x setovka
- nahrál jsem za tu dobu 2500 shardů
- všechny shardy v té pořád stejné hře utraceny za orby
- získáno 6x leg. orb + 1 set orb a z toho byl pouze jeden leg. orb 2x (tedy celkem 6 různých orbů z celkového počtu 9 možných)

Tedy získáno v jedné hře 12 různých legendárek + 1 setovka + Kadala 5 leg orbů + 1 set orb. A to z chybějících byl ještě Winter Flurry, který padá nejméně.

Guru: Stejná šance na drop neznamená stejný drop. Při tom množství hráčů se stačí podívat jak vypadá Gausovo rozdělení a určitě se najde více hrůčů, kteří budou na jednom z krajů. I když ohledně počtu legendárek to bude omezené implementací časovače dle délky hry na zvýšení šance na legendárku (tohle tam nebýt, tak by klidně mohl existovat hráč, který do teď nemá téměř žádnou legendárku a přitom hraje hodně).

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od skyrim1988 » 09.05.2014, 08:02 hod.

Guru :


Taktéž přeji hezký víkend plný dropů.Bude čas na pořádné hraní :D Takže doufám,že mě tam má Blizz někde v tabulce ,,méně hrajících,, a nasolí mi třeba druhou část do Earth setu popřípadě něco jiného nad čím vykulím oči...

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Mlok » 09.05.2014, 08:06 hod.

Guru píše:ale slova jako vzacnost a setovka na nekterych ACC dohromady nejdou.
Takže ještě jednou jen mohu doporučit nastudovat Gaussovo rozdělení. V tom množství hráčů budou tací, kteří budou na té straně rozdělení, kde toho padá daleko více než průměru. A tedy není nic divného, že existuje určitá část hráčů, kteří mají již téměř všechny setovky. A klidně to může být i pár hráčů, kteří nemají moc odehráno.

Setovek mi zatím také moc nenapadalo (tedy až na vícekrát opakovaný Chantodo's Force od Kadaly - ten ale má velkou pravděpodobnost a k tomu jsem utratil už opravdu hodně shardů za orby). Třeba Vyr set, který bych potřeboval, tak mi zatím padnul jen armor. A ten zrovna 2x (i to se hodilo, první roll byl úplně na h...o, ani ten druhý tedy žádný zázrak ale už se dá). Jiný kus jsem zatím neviděl. A nevidím na tom nic divného, náhoda je prostě náhoda. Klidně se může stát, že mi dalších 1000 hodin hraní (což pro mě budou třeba 2 roky) žádný další kousek Vyr setu nepadne.

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od firdecek » 09.05.2014, 08:10 hod.

Guru píše:firdecek: Cloveku by to neprislo divne kdyby bylo ve hre tolik legendarek jako barev na semaforu ... Nevim jak ty, ale kdyz se mi v necem dari nehledam pricinu, v pripade, ze tomu tak neni snazim se zjistit proc tomu tak je a co muzu udelat pro zlepseni ... Klidne mne nazyvejte uplakankem, ale neverim tomu, ze sance na drop jsou u vsech stejne :!:
Chápeš špatně ten příklad, který jsem myslel já ... spočítej, kolik je semaforů třeba v Praze a pak si zkus odhadnot, jaká je šance, že 3 na sebe navazující semafory budou mít za sebou zelenou tak, aby to vyšlo, když pojedeš autem stejnou rychlostí. Nebudeš daleko od pravděpodobnosti na drop legendárky v D3 :)

To Alfajk: opět to samé dokola, pokud jednomu ferdovi padnou 4 armory za sebou (a upřímně tomu moc nevěřím), tak je to prostě velká náhoda srovnatelná s tím, že ti dropne třeba Rimeheart (který má šanci strašně malou cca 1:150 na ostatní lege swordy, ale i tak někomu jistě dropl). Je obrovské množství lidí, kteří běhají rifty pořád za sebou doslova hodiny (viz komunita Rift it forward). Pokud by to bylo jak říkáš, skoro každý z nich by v jedné hře dostával x stejných předmětů. A světe div se - nikdo z nich nic takového nehlásí. Až na toho jednoho, kterého zmiňuješ ty :)

Uživatelský avatar
moonfear
Fallen Shaman
Příspěvky:86
Bydliště:Frenstat pod Radhostem

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od moonfear » 09.05.2014, 08:51 hod.

Trochu offtopicu pridam :) semafor je blbe prirovnani, kdyz delal semafory jako maturitni tema platilo v to dobe ze musi byt serizene tak aby jsi v nejvice vytizenem smeru pri konstantni rychlosti (uz si nevzpomenu kolik to tehda bejvavalo) mnel stabilne zelenou aby se to neucpavalo

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
Using Tapatalk

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od firdecek » 09.05.2014, 09:12 hod.

Ano, já jsem pro příklad bral zcela náhodné semafory, samozřejmě, že ve velkých městech na hlavních silnicích jsou synchronizované, no pro příklad to asi nebylo to správné, souhlas :)

EDIT: mimochodem myslím, že když se podíváte na toto video, tak pak vám nějaká náhoda ohledně dropu 3 stejných předmětů v D3 už nebude připadat tak zvláštní :) http://bestv.eu/71/

Uživatelský avatar
Pafelo
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Pafelo » 09.05.2014, 12:58 hod.

Včera se mi stala dost nepravděpodobná záležitost a sám si ji nemohu vysvětlit. 2 dny jsem nehrál a včera jsem si propařil celý den. Drop byl nic moc, v neděli mi toho padne mnohem více :-). O to tu ale nejde. Z prvních 5ti dropů mi padla 4x koruna - ať mi někdo vysvětlí jaká je pravděpodobnost na takový drop. Otevřel jsem 2x bednu v jedné místnosti a 2x koruna, no nic co bych neznal ale pak mi hned padla ještě z elity - otázka asi 5ti munut hraní. Pak mi padl armor a hned zase koruna. Dost velká náhoda na to kolik je ve hře legendárek. Tím to ale neskončilo, pak mi padl ještě 3x tyraels might armor. Na drop jako takovej sem si nestěžoval, něco mi napadalo za ten den ale že se to tak často opakuje to už mi hlava nebrala. Dost by mě zajímalo jak je to s tou náhodností, ale to nám blizz stejně nikdy neřekne. Jo kdyby mi takhle padaly setovky tak držím hubu a krok :-)

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od marian_r » 09.05.2014, 13:26 hod.

Pafelo píše: Z prvních 5ti dropů mi padla 4x koruna - ať mi někdo vysvětlí jaká je pravděpodobnost na takový drop.
Ja som to už písal. Malá ale nenulová. Málo údajov na šatistickú analýzu.

Aj ak by šanca bola
0,0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001
tak sa to môže prihodiť.

Je to ako u blbých, stále to isté. Voľakedy mal jeden náš propagátor fyziky krásny príklad ako ľudia preceňujú výsledok malého počtu pokusov:

Ideš do lesa a stretneš 2x medveďa a 1x Mečiara. (Doplňte si aktuálneho neobľúbeného politika.) A ľudia si povedia že sú premnožené medvede. Ale v skutočnosti je premnožený Mečiar.


Odoslané ťapkami.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Alfajk » 09.05.2014, 14:05 hod.

marian_r píše:
Pafelo píše: Z prvních 5ti dropů mi padla 4x koruna - ať mi někdo vysvětlí jaká je pravděpodobnost na takový drop.
Ja som to už písal. Malá ale nenulová. Málo údajov na šatistickú analýzu.

Aj ak by šanca bola
0,0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001
tak sa to môže prihodiť.
samozrejme,je to nahoda,a me brzo prohlaseji za svatyho...to vazne nevidite,ze se to deje s zeleznou pravidelnosti? tolik "nahod",ze je to proste statisticky blbost,kdyby nebyly loot table a moznost dropu se vam rolovala pokazdy zcela nahodne,z takovyho mnozstvi legendarek je sance proste za hranici pravdepodobnosti,jenze tohle se deje tak casto,ze na nahodu muze uverit jen idiot

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Arnold » 09.05.2014, 14:13 hod.

Deje se to s zeleznou pravidelonosti? Napis mi prosim, jaka je ta perioda opakovani. Napis mi, v kolika hrach z kolikati padne nekomu 4x za sebou jedna a ta stejna legendarka. Me se to treba jeste nikdy nestalo. Ani se trema.

A dalsi otazka: Kdyz v rulete padne 13x za sebou cervena, je to podle tebe nahoda nebo nejaky spiknuti rizene odnekud zvrchu?

Odesláno z mého PC pomocí Firefox 29.0

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Alfajk » 09.05.2014, 14:18 hod.

proste se to deje prilis casto na to,aby to byla nahoda,to ze 3x po sobe spadne stejnej item je zhruba neco,jako kdyz ten tejpek z Britanie 3 tydny po sobe vyhral v loterii,jen s tim rozdilem,ze v jeho pripade to byla ojedinela nahoda

ale jak rikam,chytrejsim staci pootevrit oci a vidi,hlupak si to neprizna :wave:
Naposledy upravil(a) Alfajk dne 09.05.2014, 14:37 hod., celkem upraveno 1 x.

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Arnold » 09.05.2014, 14:25 hod.

Na to, abys vyvodil, ze se to deje prilis casto, aby to byla nahoda, potrebujes nejaka data, na zaklade kterych toto muzes rict. Ja jsem te o ta data poprosil a ty mi je nedokazes dat. Na zaklade ceho to tvrdis? Ze nekdo na forum napise, ze mu neco padlo ctyrikrat? Kdyby to meli psat ti, kterym se to nestalo, tak by byly fora zahlceny. Diablo hraje nekolik milionu hracu, kolikrat jsi cetl, ze nekomu padla 4x stejna legendarka v jedne hre? Rekl bych, ze ani ne stokrat....
Znovu te tedy zadam o data, ze kterych jsi dokazal zjisit, ze se neco deje prilis casto na to, aby to byla nahoda. Diky!

A ze trikrat za sebou spadne stejny predmet zas takova nahoda neni. Tech predmetu je hodne a ty ten predmet nijak nespecifikujes. Kdyby kazdymu padal za sebou jeden konkretni predmet, treba dejme tomu Magefisty, tak by to samozrejme bylo neco jineho.

Odesláno z mého PC pomocí Firefox 29.0

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Alfajk » 09.05.2014, 14:41 hod.

jsou dostupny videa,jsou dostupny tabulky,kde si sami hraci zapisujou,co a jak pada,jsou dostupny neoficialni informace,to je zhruba vse,z toho co je k dispozici mluvi 99% dukazu PRO loottables,takze si vymenim role - ty dokaz me,ze ja nemam pravdu.

uz jen ze zpusobu implementace na urovni naprogramovani je loot tables nejjednodusi reseni

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Šance na drop legendárek by korejci

Příspěvek od Javurek » 09.05.2014, 14:54 hod.

Záleží jak je drop generovaný. Pokud stylem že se určí nejdříve typ věci co padne a pak se losuje šance na lege, neviděl bych v tom multidropu koruny problém. Pokud se losuje nejdřív jestli padne lege, tak z čeho? Z nějakého seznamu a podle pravděpodobností ti to x krát hodí tu věc s nejhorší šancí. V tomhle případě už je to mírně podezřelé ale stále v rámci možností řekl bych.

V diablu 2 to byla ta první možnost s tím že každá lege mohla v1 hře padnout pouze 1x. Možná by to mohli taky zavést.

EDIT: co se týče lootu , podělím se o ještě jednu teorii :), Několikrát se mi stalo že když jsem nosil část některého setu, najednou mi začali padat další kusy ze setu. Zdálo se mi to až podezřelé, jakoby ten drop padal podle toho co nosím aktuálně na sobě za set.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“