Otázky a Odpovědi

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno
Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Kuki10 » 06.01.2016, 11:14 hod.

Tak já to seskladal se stejným rozpočtem, ale tedka je to víceméně jedno esi vemes ati, nebo nvidia ale moc bych do toho nevrazel, pac se bude v létě upgradovat. :)

Mlok ti to shrnul luxusně, je vidět, že ví o čem mluví.

Já převážně stavim herní PC a tam nic jak nvidia a Intel nepatří i když někteří ati se za stejnou cenu vyrovnají nebo jsou i lepší, ale zase jak v čem no.
Ale tedka se opravdu nevyplatí dávat do karty 10k, když v létě to strašně spadne.

K té klávesnici....

Já jedu na sidewinderu od Microsoftu nějak mě ty hyper moderní klávesnice nic neříkají, vem co se ti líbí, stejně to vyjde všechno na stejno.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Seton » 06.01.2016, 12:00 hod.

To sem si myslel, že tam nebudou rozdíli, takže u klávesnice zvítězí design :).
V létě přijdou nový řady nebo čipy nebo co?
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Mlok » 06.01.2016, 12:09 hod.

S klávesnicí neporadím. Už hodně let u všech svojich počítačů mám jednu z následujících (dle použití drátová nebo bezdrátová verze):
- Microsoft Natural Wireless Ergonomic Desktop 7000 (ta se už bohužel nedělá, naštěstí mám ještě jednu v zásobě)
- Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 (tohle drátové provedení se pořád ještě dělá)
A to určitě nebude to co hledáš.

U myši jsem si teď udělal radost a koupil Razer Mabma 5G (2015). Hodně let používám Logitech G7 (u všech svojich počítačů), ale už mi v nich odchází baterky a dlouho jsem nemohl vybrat žádnou myš, která by se mi líbila a splnila všechny požadavky (G602 se mi vůbec nelíbí, nechci tisíce tlačítek, aspoň, že už není tak těžká i přes použití tužkovek - použije se pouze jedna tužkovka).

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od pan HU » 06.01.2016, 13:40 hod.

Mám dva dotazy. První dotaz asi na Davu hlavně ... je někde taky nějakej žebříček noliferů, kde jsou vidět paragony? A druhý je na lege gemy ... už jsem na profilech pár lidí viděl lege gem na úrovni 100. To je strop aktuálně nebo to byla shoda náhod a cap tam není ??
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Mlok » 06.01.2016, 13:58 hod.

http://www.diabloprogress.com/rating.stat_paragon2
http://www.diabloprogress.com/rating.stat_paragon2_s0

Strop většina gemů nemá. Pouze ty 4 co mají 50lvl strop a pak Mutilation Guard má strop 85% redukce, což by ale vyšlo stejně až na lvl 150, což zatím nejde dosáhnout (na PTR při bugu FB setu chvíli šlo levelit gemy vysoko nad 100, jak padaly GR 100+, ale nevím zda někdo v tu dobu zkoušel opakované pokusy jen kvůli navýšení lvl gemů).

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od wert » 06.01.2016, 14:58 hod.

Seznamy nejsou moc aktuální, když si vyhledám sebe, tak tam jsou údaje tak cca 3-4 týdny staré.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Mlok » 06.01.2016, 15:04 hod.

Běžný hráč tam nemusí být dokonce vůbec a aktualizovaný bude pouze tak jak si dá sám aktualizovat (nebo dá jeho účet aktualizovat někdo jiný). První aktualizace pro daný Btag hráče přidá.

Ale první určitý počet hráčů žebříčku by to mělo pravidelně aktualizovat samo, tedy pokud se něco nezměnilo. Tedy ti nejlepší by tam měli teoreticky být ok.

Pořadí na diabloprogress mi ale moc nezajímá, tak to pravidelně nesleduju a mohlo se to měnit.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Kuki10 » 06.01.2016, 16:42 hod.

Ano v létě bude Pascal od NVIDIE.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

gulisek
Fallen Shaman
Příspěvky:80

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od gulisek » 06.01.2016, 17:15 hod.

https://www.alza.cz/connect-it-battle-k ... 442414.htm

tu mam Setone doma a spokojenost,ale bohužel neni do 500 :/

Uživatelský avatar
buchis
Doom Knight
Příspěvky:444
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Pustiměř

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od buchis » 06.01.2016, 18:46 hod.

Sete, jojo tu klavku ber, mam ju taky, resil sem.ju cca pred pul rokem a tahle vyhrala, lacinejsi kvalitni nesezenes, ma i makra, podsviceni, stisk klavesnic je prijemne,
ja do klavky nechtel taky vrazet vic jak 800, sice se me libili logi G105 ale.tj uz moc kacek,
neres, nepremyslej, kup ju :-)

btw vali se me doma coolermaster haf 932, top case, 1300kc a je tva, kuci ti uz zde poradili, tak neni co moc dodat,
vga bych bral nvidiu, ssd staci ta 120, jasne 250 je par kc navic, zalezi na tobe
Buchis je death, ať žije herdek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Mlok » 06.01.2016, 19:41 hod.

SSD bych určitě vzal 250GB. 120 stačí, když je pouze na systém, ale jak se tam dá pár her, tak je to málo. A není vůbec dobré mít SSD úplně plný.

Já mám 128GB systémový SSD, jenže mám ještě druhý 250GB SSD a D3 mám na tom druhém. Jen samotné D3 mám teď 32GB (life + PTR).

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od NargarotH » 06.01.2016, 22:28 hod.

250gb se cenově vyplatí oproti 120gb, navíc dneska ty hry jsou co dat čím dál větší, hlavně co se týče nějákých open world typu F4/GTA5/W3 apod + samozřejmě tam chceš mít další různý SW s kterým běžně pracuješ. Mimoto je to nejspíš dost návýkové, protože dost lidí si po zaplnění SSD často dokoupí ještě další a 2x větší SSD.
Každopádně ideální bys měl se teď na SSD vykakat, ušetřené prachy hodit do CPU/GPU a SSD prostě dokoupit později :P
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
buchis
Doom Knight
Příspěvky:444
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Pustiměř

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od buchis » 08.01.2016, 11:05 hod.

hele kuci, este si pisu se Setem naky SZ

ja nevim, ale obecne, neprijde vam davat za vga 7 a vic tis zbytecne?
jasne vykon vykon bla bla, taky delam trosku do PC....

nebylo by lepsi kdyby treba vzal jetou vga , v zaruce, s dokladem, napr R9 280X za 3 tis
a treba new vga koupit pozdeji ?

Ja treba v zivote (za dobu 20 let co se venuji PC), bych nedal za vga vic jak 6 tis - pro me sou to vyhozene lowe, radsi pozvu zenu na vylet.

a proc treba , pokud ma Seton moznost, koupit nekde CPU - bez zaruky - vite ze na cpu se nema co s*at

jako ja bych z druhe ruky, dle typu HW koupil, koupil 1/2 veci jetejch - vga, case, chladic, ssd, ram

deska - tj jasny - ta musi byt v zaruce, tj bez debat

kdyz zde pisete takl napr vite ze na PCT se prodavaji kvalitni veci, v zaruce, doklad ,, tak proc neco nevzit treba tam (nebavim se o aukru samozrejme)


Ed/
třeba tohle za 2000
Kingston HyperX Fury 16GB (Kit 4x4GB) 2666MHz DDR4 CL15, čer
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000002Z3G


Ed2 / potrebuje i5 6600 ??? za 6600 kč ?
nebylo lepsi vzit G3258 za 2000kč a nataktit ho ?
Pokud ne tak co vzit 2500K / 3570K (ušetří cca 3000 kč jen na CPU)

Je pravda že posl dobu moc nesleduji jaky maji vliv CPU na VGA (FPS)
Buchis je death, ať žije herdek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od McT » 08.01.2016, 12:34 hod.

Já se můžu vyjádřit ke grafice... Grafiku jsem koupil na aukru, týden starou se zárukou u CZC o 30% levnější :-)

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od babacho » 08.01.2016, 13:38 hod.

Pokud se ja muzu vyjadrit ke grafice, tak muj nejlepsi kup byla GTX 8800 od BFG s 3 letou zarukou. Po 2,5 roce se vysypala a ja jsem dostal po uspesne reklamaci zpet 16.000,-
Ta to se vyplati.

Odesláno z mého Nexus 6 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Seton » 08.01.2016, 13:50 hod.

Díky borci, už je rozhodnuto ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Kuki10 » 08.01.2016, 15:17 hod.

G3258 je hezky ale dneska už nestačí moc i když ho nataktis, bez toho je úplně o nicem. Ale už má rozhodnuto.
Jetý se zárukou je fajn, ale už to chvilu trvá někdy než vše seženeš atd....
S grafikou souhlas. Ale kazdej to má jinak.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Seton » 08.01.2016, 15:24 hod.

jojo, všem dík :).
Nejhorší je to čekání, člověk to týden vybírá a teď ještě čekat než to dorazí na prodejnu, seskládat...čistá instalace (i když s tím SSD to nebude tak horký) atd. atd. než konečně usednu ke hře a....mladej začne řvat :D :D :D už to vidím, mě štrejchne.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Kuki10 » 08.01.2016, 15:48 hod.

Chudák kámoš, sem su vybral pc ale je zdaleka tak složení musel zvládnout. Case byla na jednom místě blbě snejtovana takže musel hned do dílny si to spravit, na reklamaci nebo výměnu nechtěl čekat. :)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Sarevok
Wraith
Příspěvky:181

Re: Otázky a Odpovědi

Příspěvek od Sarevok » 08.01.2016, 15:53 hod.

Ešte k tomu že na CPU sa nemá čo pokaziť a v pohode sa dá kupovať z druhej ruky:

- cpu sa taktuje, niekedy sa to preháňa, procesor je vo vysokých teplotach dlhú dobu - skrátená životnosť
- keď niekto predáva po nie príliš dlhej dobe od kúpy môže to znamenať že je to kus s vadou ktorá sa ťažko reklamuje, reklamácia sa nepodarila, chyba ktorá sa vyskytuje iba raz za niekoľko hodín a ako na potvoru nikdy nie pri testovaní.

samozrejme dá sa naraziť aj na čestného človeka, ja som len chcel poukázať na to že práve CPU a MB sú najrizikovejšie kúpy z bazáru.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“