RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489
RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Dava_C » 28.03.2014, 12:30 hod.

SUBJEKTIVNÍ NÁZOR - MŮŽE SE ČASEM ZMĚNIT

Měl jsem 3 dny dovolenou a odehráno mám přes 50 hodin (ke včerejšku), takže napíšu první dojmy.
Prvně bych zmínil paragon. Už dlouho před vydáním patche 2.0 se spekulovalo, zda má cenu huntit paragony nebo ne. Někteří tvrdili, že to smysl nemá a bude se v RoS farmit 10x – 100x rychleji. Z mého pohledu, pokud někdo jel crypt runy jak fredka na PL 1000 (339), tak měl v patchi znatelnou výhodu a kdo udržel toto tempo i v COTA, tak měl další výhodu do patche. Kdo na to kašlal, tak si teď musí rvát vlasy, protože se expí x krát pomaleji. Osobně doufám, že toto ještě pořeší.

Teď k samotnému datáči. Měl jsem BiS gear a i když to do levelu 70 nevypadalo, tak hned na lvl 70 mi padla zbraň 1900+ (socket), takže tu jsem vyměnil jako první (v truhle mi zbyl 250e brimstone na památku). Po prvních 14 hodinách jsem vyměnil polovinu itemů (včetně pentafecta top Zuni ringu), ovšem jenom díky enchantu. Dalších 10 hodin nic nepadlo, ale dostal jsem od kámoše lege helmu, kterou mám do teď.
Následoval spánek. Ve středu jsem jel dalších 14 hodin a byla to krize. Padly 3 legendárky a z toho 2 dvouručky a Triumvirate, u kterého jsem v tu dobu nemohl udělat reroll.
Ve čtvrtek dalších 14 hodin, a přestože si T1 dávám v pohodě, jsem přepnul na normal a padlo mi 16 legendárek. Všechny nic moc, a jelikož si člověk díky nedostatku Forgotten souls musí každý enchant legendárky 3x rozmyslet, tak jsem se k ničemu nedokopal a čekám na solidní lege drop, kvůli kterému by se vyplatilo ty lege sešrotovat a zkusit štěstí.

Tímto se dostávám k poslednímu bodu. Tím je enchant a crafting. Enchanting žlutých věcí je OK, materiálu je dostatek i těch „bílých flašek“ jak se tady nazývají :). Co se týče enchantu legendárek, tak tady je, jak jsem psal výše, nedostatek Forgotren souls. Reroll amuletu navíc chce dle mě dost vysoký tear gemu a vyjde to dost draho, i když je gemů dostatek docela. Poslední je crafting lege a setů, to je podle mě průšvih, nějaké plánky padají, ale mám v truhle asi 15 druhů materiálu, od každého jeden, takže craftění bude tak 2x do roka. Jen craftěním gemů a enchantingem jsem tam zahučel za 50m, takže i na goldy je to docela síla, naštěstí tuto komoditu řešit nemusím, ale né každý má nasysleno.

Osobně mi přijde celý crafting a enchanting dost předražený hlavně na suroviny a znovu zdůrazňuju, že jsem za 3 dny nahrál přes 50 hodin, což jindy při práci udělám tak za 14+ dní. Je to nyní dělané spíše pro nolifery a obyč hráči nemají šanci. Co mě štve nejvíce a čeho jsem se bál při vypnutí AH (i když nejsem AH fanboy), bylo RNG. Je tak strašně nespravedlivé, když mi po 50 hodinách nepadne žádná použitelná lege a u ostatních vidím, jak si za hodinu po práci našli 2500 dps jednoručky a jiné bestie. Když projedu friendlist, tak je mi fakt smutno, stejně jako z frekvence dropu, hraju 5 hodin bez lege, připojí se kámoš a za 10 minut mu padnou 3 a to nepřeháním. Poslední věc, která mi vadí, je nefunkční armory ve hře i na battlenetu.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Gold Eagle » 28.03.2014, 13:02 hod.

Mít haldů goldů radili už betatesteři. Za mě mohu říct, že jsem procraftoenchantodrahokamoval méně - jen 35 miliónů. Bílých flašek a forgotten souls nyní mám OK, jen nějak již nemám legendárky, které by mě boostly i po enchantu a na hardcore na T1 farmit zatím nejdu, nejsem blázen. Ještě nemám přes 1 mil dps a přes 10 mil. toughness.
A hlavně nemám stále ten plánek na rukavice na který mám 4 ty pod.... žournály.

Uživatelský avatar
Kapo614
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kapo#2713

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Kapo614 » 28.03.2014, 18:50 hod.

Pekne si to zhrnul... este by si mohol dat nazor na Kadalu, popripade samotny adventure mod... ja som minul dokopy okolo 5 milionov, a to som toho spravil dost vela... avsak vzdy si vsetko dvakrat rozmyslim :)

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od babacho » 28.03.2014, 18:59 hod.

No já musím souhlasit s výše napsaném. Kovář a Mystic by měli zlevnit po všech stránkách. Mě padla lege zbraň která mě boostla z nějakých cca 270k na 500k a to jsem do ni vyvrtal :-) u Mystika ďouru a hned to bylo veselejší. Nějaké další Itemy co jsem dropnul jsem také upravil u Mystika a když nahodiím spravne Itemy a nabufuju se tak mam dmg k 1.000k ale zatim to hraju tak nadšenecky, bude to chtít si v klidu sednou a probrat itemy a poladit to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaljan
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ZALJAN#2717

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Zaljan » 29.03.2014, 09:37 hod.

Nejlepsi jsou ty crafty, ktere vyzaduji sutr maximalniho lvl... to jsou potom naklady a k tomu pak enchant... :-) ale zase goldy padaj jak divi a pri prodeji modrych+zlutych vendorovi to vychazi na dalsich 100k za inventar.

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Gold Eagle » 29.03.2014, 13:50 hod.

Když prodáváš itemy kupčíkovi ve městě, tak ti stačí na craft ten materiál co máš? :O

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Rakiii » 29.03.2014, 16:25 hod.

Zdar,

změnil se nějak gameplay, mechanika hry? generují se mapy náhodně, co je tím novým obsahem kromě aktu 5 (nové lokace, eventy?)
Jak vypadá drop 2.0 a generování affixů, trade systém, pvp, hra po 70. lvl .... ?

Jo a dá se ten RoS vyzkoušet před koupí ?

Baglik
Gorebelly
Příspěvky:283
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:baglik#2817

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Baglik » 29.03.2014, 19:28 hod.

Rakiii píše:Zdar,

změnil se nějak gameplay, mechanika hry? generují se mapy náhodně, co je tím novým obsahem kromě aktu 5 (nové lokace, eventy?)
Jak vypadá drop 2.0 a generování affixů, trade systém, pvp, hra po 70. lvl .... ?

Jo a dá se ten RoS vyzkoušet před koupí ?
Myslím že bude lepší když si vyhledáš nějakou recenzi než aby ti to tady někdo všechno vypisoval. Za mě ti jenom řeknu že je to určitě posun vpřed.

Uživatelský avatar
DeathHero
The Butcher
Příspěvky:1426
BattleTag:DeathHero#2204
Bydliště:Living in my own world

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od DeathHero » 29.03.2014, 19:36 hod.

Taky souhlasim expy lezou hodne pomalu a ze je to pro nolifery dokazuje achievement some hordes zabit 5 milionu monster :shock: :lol:
Achievements: 7400 (92%)
PROFIL

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od v0kurka » 30.03.2014, 07:47 hod.

Relativní nepraktičnost craftu by dle mého mohl vyřešit trading mezi hráči. Imo je otázka času, kdy to "odemknou". Za stávajících podmínek je opravdu téměř nemožné si pěkně zacraftit, protože materiálu není mnoho :D

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od DrSma » 30.03.2014, 10:12 hod.

Pánové, já nechtěl reagovat, ale už se na to nemůžu dívat!

Craft byl ve Vanille drahej jako prase! Craftil jsem o poznání míň, než si můžu dovolit teď.
Ale jestli se vám zdá, že normální bylo nakoupit na AH za miliardu matroš a pak crafrtit o sobotě tisíc amuletů, tak se nedivím.

Craft byl VŽDYCKY strašně drahej, vždy jsem musel pečlivě promýšlet, kam investovat a kam už ne. Hlavně craft po 1.08, který měl odvádět goldy ze hry a gemy.
Dnes jsou to spíš matroše, co brzdí, ale to je sotva tak kosmetickej rozdíl.
Naposledy upravil(a) DrSma dne 30.03.2014, 10:31 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od HELLERcz » 30.03.2014, 10:25 hod.

Taky to nechapu... Uspechana doba. Kazdej chce hned vse. Kua dyt neubehl ani tyden datace a vsichni se chovaji jako by bylo po roce od vydani

@tabletofon
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od DrSma » 30.03.2014, 11:14 hod.

A když už jsme u toho, farmení Normalu nepovažuju za žádnej bug, ale promyšlenej krok ze strany Blizzu. Začíná se od nuly, materiály nejsou, tak nás nechávaj nažrat běžným matrošem. Stejně to pak každýho přestane bavit, aby jednou ranou zabil celou mapu. Někteří už hrají Expert, protože je pro ně stejně rychlej jako Normal. Proto jsou na craft potřeba i sem tam vzácnější věci. Pokud nepůjdeš výš, nedostaneš je. A kupy obyč matroše ti budou tak na dvě věci.
To samé goldy. Blizz věděl, že maj lidi miliardy naškudlený. Proto z nich udělal mnohem méně významnou "surovinu" a pěkně všechno limitoval materiálama, který jsou AB.
A až budou (za dlouho) lidi napakovaný i na rychlou T6, tak zase začnou expit paragony. Tak jako se expily stovky ve Vanille.

Jestli odemknou Account bound, rovnováhu to zase postupně zničí. (stejně jako to bylo s AH, protože lidi zase vymyslej, jak si předávat kvanta od botů a jinak podvádět s předáváním)

To je zkrátka Diablo. Jednoduchá arkáda a nekonečná farma. (a díky bohu za bounties, které z farmy dělají opět zábavu)

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od v0kurka » 30.03.2014, 11:32 hod.

DrSma píše:Pánové, já nechtěl reagovat, ale už se na to nemůžu dívat!...
Však já s Tebou vesměs souhlasím. Jen nechápu, proč nejdou tradovat legendární součástky. Upřímně sice nějakej recept mám, ale nevím, kolik částeček je třeba. I kdyby dvě... Dropnout dvě stejný legendární součástky na craft je skoro celoživotní úkol pro nás průměrné hráče, co si zahrajeme pár hodin týdně ;D To mi docela vadí. Někdo to výše nadhodil, jen kdyby to šlo vyměnit, hned by to bylo lepší. Nepotřebuju trejdovat jinej matroš, na ten je šance obrovská a časem ho nasbírá dost kdokoli. To pro speciální craaft částečky neplatí.

(edit: tak jsem se podíval, a legendární recepty, co mám já, chtěj jen jednu částečku, i tak se mi ale zdá složité ji dropnout :D)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od DrSma » 30.03.2014, 11:39 hod.

v0kurka píše:Jen nechápu, proč nejdou tradovat legendární součástky.
No, právě proto, aby nešlo donekonečna farmit Normal a ostatní (nebo hůř, boti) by tě zase zásobovali jen tím potřebným, co by nebylo AB..
EDIT: rakce na edit: hrajeme týden :wave:

EDIT2: já například za rok ve Vanille nesložil sběrem ani jeden Marq gem. (marq byla slátanina dodaná kvůli AH, takže to moc nepočítám) Radiant jsem složil jeden a měl tak na dva od jiný barvy. Zkrátka, né každej bude mít všechno.
Naposledy upravil(a) DrSma dne 30.03.2014, 12:21 hod., celkem upraveno 5 x.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od Alfajk » 30.03.2014, 11:40 hod.

na normal pada skoro vse potrebny,tzn legendarky a gemy,dokonce i ty deaths breath,coz je trosku nedomysleny...a goldy jsou zatracene limitujici faktor,coz je opet kktina,kdo nema goldy z vanilly,muze se jit klouzat...

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od v0kurka » 30.03.2014, 11:46 hod.

Když tu už řešíme ty materiály... Můžete mi tu někdo objasnit, k čemu jsou odbrý ty blood shardy? :) "nakoupil" jsem si za ně itemy u nějaký postavy v adventure, ale nevím, jestli s tím jde dělat i něco jiného... Řeším to kvůli tomu, jestli se mi proto vyplatí hrát mastera a výše, nebo se na to vykašlat a massovat nižší obtížnosti.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od DrSma » 30.03.2014, 11:46 hod.

Alfajk: mám z Normalu asi 3ks lege mteriálu max. Na vyšších mi padalo přece jen o něco víc. (gemy na T1 jsou lepší, za craft každýho z marq dáš 200k goldů)
Pzn.: "skoro" Haedriga nezajímá. :wave:


edit: v0kurka: rád bych poradil, co s blood shard, ale nevím. Drhnul jsem s barbem na L70 Mastera a nemohl se pohnout skrz slabou výbavu. (strašně to trvalo) Takže se přifarmuju na Normalu, protože jako Selffound jsem si z Vanilly žádný zásoby nepřinesl. Čas ukáže. Jinak smysl vidím v tom, co mě baví. Jak už budu Normalem jen probíhat, půjdu výš už jen kvůli Paragonu tak jak tak..

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od homeles8 » 30.03.2014, 12:09 hod.

Já jsem se dostal na lvl 70, udělal pár paragonů v Adventure modu a přestalo mě to bavit, včera jsem to už ani nepustil :D
něco

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: RoS - shrnutí prvních DOJMŮ

Příspěvek od HELLERcz » 30.03.2014, 12:14 hod.

jj a takových lidí je a bude ... jen já jsem takovej magor a hraju to furt ... jen co mi zatím nemocenská běží :D pak to bude krapet horší no s časem.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecně“