SC vs HC

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
moon
Wraith
Příspěvky:135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:moonwraith#1913
Re: SC vs HC

Příspěvek od moon » 23.04.2014, 09:53 hod.

yaka: jestli ti vadí, že se k tobě sami připojují, tak si to zakaž v nastavení a máš klid. k tobě do hry se pak dostane jen ten kdo si požádá o invite :-)

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: SC vs HC

Příspěvek od mdmT » 23.04.2014, 10:03 hod.

To vlákno je vážně moc pěkný a krásně se na něm ukázalo, že když je někdo trouba, tak je celkem jedno jestli hraje SC, HC nebo piškvorky.

Edit : Yaka - viz to co napsal moon nade mnou. Osobně quick join už nepoužívám, ale při vší úctě, když je v menu kolonka enable/disable quick join, tak pokud jej má někdo povolený, tak se obecně předpokládá, že chce, aby se k němu ostatní připojili. Občas jsem takto hru nechával otevřenou právě proto, že jsem předpokládál, že se někdo připojí. Tzn. tady kritizuješ ostatní za to, že máš špatně nastavený options.
Naposledy upravil(a) mdmT dne 23.04.2014, 10:18 hod., celkem upraveno 3 x.

Seip
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: SC vs HC

Příspěvek od Seip » 23.04.2014, 10:06 hod.

Yaka píše:Zajímavá a poměrně správná myšlenka - HC by získalo na váze v momentě, kdy by se po smrti smazal kompletní paragon. To by pak byla fakt výzva:)) Jenže to už by to T2 nechodil tuplem vůbec nikdo.
Paragon lvl nemá na "výzvě" téměř nejmenší vliv. Na HC mám paragon lvl cca 180 a s nově vytvořenou postavou chodím od 1. lvl na obtížnost T1, pokud by se mazali PL, no tak bych chodil obtížnost Master a je úplně jedno, jestli by se PL vynulovalo nebo ne, náročné to bude úplně stejně. A u vybavené postavy, tam když mám PL 180 tak jedu T2-T3, pokud bych měl PL 1, tak pojedu T1 a světe div se, obtížné to bude úplně stejně. Takže takhle nějak ohledně nemazání paragonů při úmrtí postavy.
Pro mě je hlavní rozdíl v SC a HC tenhle: SCHOPNOST A ROZUM LIDÍ
Dokud jsem hrával SC, tak jsem jel MP5-6, připojili se na mě lidi, kteří měli stěží na MP1, umírali každou minutu a natvrdo "využívali" lepších hráčů, fakt super zábava. Takže jsem musel odejít ze hry a rozjet novou hru. Bohužel takovýchto lidí bylo obrovské množství (je to cca 1 - 1,5 roku zpátky, nevím jak je to teď).
To na HC je to přesně naopak, snad nikdy nepotkáte člověka, který by jel obtížnost nad svoje schopnosti. A to že hrají na jistotu? Já celkem v pohodě ustojím bez útěků ve čtyřech lidech T2, ale 2 dny zpátky jsem pomáhal kamarádovi na obtížnosti Master, chytli jsme elitky s perfektníma affixama a přežil jsem s 10% životama. Takže i to má své odůvodnění. A kdo říká že se výbava obnoví za pár hodin je taky trošku mimo. Najít a popř. vylepšit věc na vynikající věc stojí kolikrát XY milionů v goldech a ti co nemájí nahrabané miliardy z aukce, tak mají problém.
Ti co hrají SC, je to jejich věc, nikdy jsem proti takovým lidem neřekl ani slovo a beru to tak, že jich to prostě baví, ale ti co tady píšou jak HC nemá smysl a jen si tím HC hráči honí ego, by si to měli vyzkoušet (a tím nemyslím 1 - 2 hodiny nebo 10 hodin ale třeba 200 hodin, pak uvidí jaký je rozdíl mezi SC a HC a můžou něco vykládat).

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: SC vs HC

Příspěvek od Yaka » 23.04.2014, 11:30 hod.

Hoši hoši - je vidět, jak někteří přemýšlíte nebo spíš nepřemýšlíte.

Takže když si to přeložím - tak je vlastně moje chyba, že se na mě pojí naprosto cizí lidí, kteří shodou okolností jsou ve stejným klanu, aniž by se zeptali? Opravdu to myslíme vážně? To opravdu je nutný, aby zrovna tohle řešilo nastavení - není to náhodou tak, že každý normální inteligentní a slušný jedinec než se někam připojí, tak se zeptá, jestli tam může případně jestli chodím rifty nebo bounty atd..?

S Vaším přístupem tedy očekávám, že mi ještě vynadá, když mu napíšu ve vší slušnosti, aby leavnul:))

Fakt to je jak když cigán přijde a když ho ženu ze zahrady tak mi říká, že se byl jen v zahradním domku podívat, esi tam nemám nějaký nepotřebný železo more tak co do mě boucháš...

Speciálně pro Vás dva napíšu, že když ty dveře nejsou zamčené neznamená to, že do nich vlezete a vezmete si všechno co tam je, protože majitel Vám odemčenými dveřmi jasně naznačil, že Vás tam chce - takže asi tak nějak.

Nejlepší je používat argument: obecně se předpokládá - to je doslova dech beroucí:)

S tím, že rozumově, inteligencí a i chováním je HC komunita v průměru daleko nad SC komunitou souhlasím - to není potřeba rozebírat a někteří pánové a jejich příspěvky tady jsou toho jasným důkazem:)

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: SC vs HC

Příspěvek od SilverHandCZ » 23.04.2014, 13:07 hod.

Bohužel zrovna u Quick Join je "obecně se předpokládá" na místě. Sám Blizzard k tomu píše cituji: "...use Quick Join to join you friends game easily at any time...". proto je to omezený na friendy a klan. Tam se předpokládá, že ti nevadí, že se přidají. A pokud ti to vadí a mají se ptát, pak to vypni. Pokud se někdo bude chtít i tak přidat pošle Request - je to i rychlejší a jednoduší přijmeš/odmítneš - jeden klik.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

noef
Quill Rat
Příspěvky:27
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: SC vs HC

Příspěvek od noef » 23.04.2014, 13:15 hod.

Yaka píše:Fakt to je jak když cigán přijde a když ho ženu ze zahrady tak mi říká, že se byl jen v zahradním domku podívat, esi tam nemám nějaký nepotřebný železo more tak co do mě boucháš...

Speciálně pro Vás dva napíšu, že když ty dveře nejsou zamčené neznamená to, že do nich vlezete a vezmete si všechno co tam je, protože majitel Vám odemčenými dveřmi jasně naznačil, že Vás tam chce - takže asi tak nějak.
To neni uplne presne, spis by to bylo takto: Necham otevrene dvere a dam tam napis "sber srotu povolen" (~"enable quick join") a pak se budu divit, kdyz nekdo prijde sbirat srot? Nevim, prijde mi, ze je to uplne stejna situace jako vytvorit si public hru a pak si stezovat, ze se nekdo pripojuje bez optani... Ucel te polozky v menu je presne proto, ze pokud nechcete, aby se lidi pripojovali bez pozvani, tak si ji zapnete (pokud by "quick join" nesel vypnout, pak bych souhlasil, ze by se meli nejdrive zeptat).
Yaka píše:Nejlepší je používat argument: obecně se předpokládá - to je doslova dech beroucí:)
Zde si stezujete na generalizaci, ale sam ji dale pouzivate:
Yaka píše:S tím, že rozumově, inteligencí a i chováním je HC komunita v průměru daleko nad SC komunitou souhlasím - to není potřeba rozebírat a někteří pánové a jejich příspěvky tady jsou toho jasným důkazem:)
Navic na tak malem vzorku - par lidi v tomto vlakne, kolik je asi hracu SC/HC celkove? A tvrdit neco o prumeru, kdyz (asi z podstaty veci) nemuzu mit osobni zkusenosti ani se zlomky procent z celkoveho poctu obou skupin hracu...

PS: Eh, SilverHandCZ me predbehl s odpovedi.

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: SC vs HC

Příspěvek od Arnold » 23.04.2014, 13:16 hod.

Aaaa, dalsi HC elitar, ktery je rozumove, inteligenci i chovanim nade mnou :-D Ma pro pratele a cleny klanu volne otevrenou pristupnou hru a divi se, ze mu do ni tito pratele a lide z klanu lezou :-D

Pro vas elitare, kteri potrebujete hrat jen s uzkym vyberem lidi (temi, kteri projdou nejprve vasi dokonalou proverkou a kteri nejprve musi o tu poctu, aby s vami mohli hrat, zazadat) je ve hre funkce request/accept invite a zakazani vstupu ostatnim do vasi hry. Argument s ciganem a zahradou je uplne mimo, tu zahradu mas oplocenou - tim sis podle zakona vymezil svuj soukromy pozemek a na ten je vstup zakazan. Dals teda i tomu ciganovi najevo, ze tam i pres odemcene dvere nemuze. Kdybys uz chtel pouzit nejake takove prirovnani, tak je vstup ostatnich do tve otevrene hry to stejne jako vstup ostatnich na tvoji louku, ktera neni nijak ohranicena a u ktere neni cedule soukromy pozemek - vstup zakazan. Na takovou louku prece lidi taky vstupuji, aniz by se ptali majitele jestli na ni vstoupit muzou. Stejne jako se neptaji pri vstupu do tve OTEVRENE VOLNE PRISTUPNE hry.

PS: Eh, SilverHandCZ a Noef me predbehli s odpovedi.

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: SC vs HC

Příspěvek od maja » 23.04.2014, 13:34 hod.

tohle je zase téma, kdo koho více přečůrá a někteří si nevidí ani na špičku nosu, to jen pro pořádek, pokud někdo vleze do hry bez zeptání, zda je volno, nemám s tím problém, nemám ani problém s tím, že někteří jedinci se opakovaně díky "zvláštnímu instinktu" nalogují do hry při dokončení riftu nebo bounties a vzápětí odejdou, ale co mě sejří je, že někdo přijde při dokončování riftu nebo bounties, leave a zůstane ve hře, čímž blokuje hru pro ostatní, tohle je nějaký nový módní trend :-)

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: SC vs HC

Příspěvek od mdmT » 23.04.2014, 13:41 hod.

Yaka Tvůj poslední příspěvek je natolik hloupý, že si ani nezaslouží komentář. Za mě přeji hodně štěstí a užívej si jakoukoliv formu hry, kterou zvolíš.

Uživatelský avatar
MrMongus
Wraith
Příspěvky:133
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MrMongus#2526

Re: SC vs HC

Příspěvek od MrMongus » 23.04.2014, 14:13 hod.

HC, SC, MC, KFC, ...každému dle chuti. Osobně si dokážu přiznat, že na to nemám koule, dělá to ze mě něco méněcennějšího ?

PS: řečnická otázka... (taky jste si všimli, že dělám ve větách 3 tečky ? :D)

cabes
Wraith
Příspěvky:175
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:cabes#1625

Re: SC vs HC

Příspěvek od cabes » 23.04.2014, 14:16 hod.

to je zas debata kto je viac. ja som najlepsi na svete a druhy v okrese:D:D
hram SC primarne a HC len obcas -pochoval som tam uz neake postavy.sc som zacal hrat od vidania d3 lebo cely moj firendlist hral sc a chcel som hrat s kamaratmi..ked ma d3 nebavilo tak som pol roka hral POE a tam som ine ako HC nehral lebo vsetci znami hrali HC ligu:D
suhlasim ze na HC je urcity adrenalin a sudrznejsia komunita ale neako by som to neprehanal a neselektoval ze kto je viac.kazdy nech hra co ho bavi
d3 uz tazke bolo na zaciatku ked zakladne inferno a prichod do aktu 2 bolel velmi:Dvtedy som si vravel kto toto hra na HC klobuk dole..sa pamatam streameri farmili dookola goblina cele dni
neverim ze HC hraci idu na hrane co najvatsi torment..je to neefektivne dropom lepsim neohodnotene:Da ako som tu niekde cital tak "staci tank bufer a 2x dmg a to pojde"
ale je super ze tato a jej podobne temy su najdiskutovanejsie mesiac po vydani RoS:Dnamiesto tych co tu boli mesiac po vidani D3 ake je vsetko nanic:D

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: SC vs HC

Příspěvek od Yaka » 23.04.2014, 14:58 hod.

Asi jsme fakt každý někde jinde - nikdy by mě nenapadlo se joinovat k někomu na blind jen tak, aniž bych se ho optal. Stejně tak bych si teda nedovolil zůstávat ve hře s dalším člověkem když jdu od kompu na delší dobu a stejně tak mi nepřijde normální stát ve městě a čekat na odměnu za bounty/rift aniž bych se toho nějak aktivně účastnil. Tohle všechno je poměrně běžné v D3.

Pokud tohle chcete nazývat hloupostí nemám s tím problém.

BTW já sám jsem SC hráč z důvodu ne úplně dostatku času a i tak nemám opravdu problém připustit, že HC komunita JE v onom průměru daleko nad SC komunitou. To je realita bohužel.

casperdeluxe
Gorebelly
Příspěvky:377
BattleTag:casperdeluxe#2494

Re: SC vs HC

Příspěvek od casperdeluxe » 23.04.2014, 15:43 hod.

Máš možnost výběru. Buď hru otevřeš public - má dveře otevřený kdokoli a může si dělat co chce ať se ti to líbí nebo ne. Nebo quick join pro FL - mají dveře otevřený jen tvoji přátelé. Nebo request - musíš zaklepat a počkat, než ti někdo otevře.
Toto je každýho volba. To tlačítko tam je proto, abych nemusel posílat request.
Co se týče HC a SC. Nemyslím si, že je to o nějakým egu. Nemyslím si, že je to o čase. Mě HC ukázalo, že se Diablo dá hrát i jinak, než jsem ho vždycky hrál. D1, D2 a D3 asi 500h jsem hrál SC. A když jsem přešel na HC tak jsem zjistil, kolik věcí a skillů jsem nevyužil. Nesnažil jsem se přežít. Vždycky mě šlo jen o to, abych všechno co nejrychleji zabil. A když jsem umřel, bylo mě to jedno.
Jak tu někdo píše, že všichni na HC hrajou na takové obtížnosi, aby nemohli umřít: Kolikrát můsí hráč umřít na SC, aby snížíl obtížnost? Pochybuju, že hra je o tom někam vlézt, dát pár ran, umřít, oživit se, umřít atd. To asi nikoho nebaví. A korát na SC umřu 5x za 10 minut a snížím to. Na HC tu možnost nemám a proto si rozmyslím, kdy je pro mě vhodná doba hrát vyšší obtížnost.
A co se týká času? Hrajte 50 hodin HC a 50 SC za stejnej char. Jakej mezi něma bude rozdíl? Proč by HC mělo být pro lidi co mají víc času?

Kolikrát nechápu, o co tu některým lidem jde

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: SC vs HC

Příspěvek od mdmT » 23.04.2014, 16:02 hod.

... tesat do kamene ...

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: SC vs HC

Příspěvek od Guru » 23.04.2014, 16:46 hod.

MrMongus píše:HC, SC, MC, KFC, ...každému dle chuti. Osobně si dokážu přiznat, že na to nemám koule, dělá to ze mě něco méněcennějšího ?

PS: řečnická otázka... (taky jste si všimli, že dělám ve větách 3 tečky ? :D)

Tečky jsou prima na zpřehlednění nebo oddělení myšlenky, až to s tebou půjde z kopce začneš za nimi psat "tzn." a za tim napišeš v bledě modrém to co před těmi tečkami ... A když bude nejhůř začneš psát poučky a přesvědčovat lidi, že to co vyhovuje tobe bude i jim se zcela odlišným přístupem fungovat stejně dobře ;)

Ať nejsem OFF TOPIC ... tzn. mimo téma :D
HC doporučuji všem hráčům, kteří si chtěji zahrát D3 s něčím navíc :idea:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: SC vs HC

Příspěvek od Gold Eagle » 23.04.2014, 17:02 hod.

Tak co, jaký je závěr? Některý myšlenky se mi nechce číst jsou jako žába rozmázlá SS20cítkou.

Yaka: Když nám pane říkáte hoši, tak předpokládám, že Vám bude více jak 40 let. Co si mám tak myslet, když někdo má povoleno Quick join. Na ostatní v přátelích ten quick join tak neustále svítí a hra tak vybízí lidi aby Vám tam vlezli. A když tedy poslechnou a vlezou, tak jsou dementi. Nějak bych potřeboval napovědět co je pak účelem toho mít zapnutý quick join. Můj technický mozek se špetkou emoční komunikace toto nějak nepobírá. Je v tom asi logika skrz emoce, nikoli klasická logika skrz techniku.
Naposledy upravil(a) Gold Eagle dne 23.04.2014, 17:27 hod., celkem upraveno 1 x.

Kaplan007
Wraith
Příspěvky:193
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaplan007#1270

Re: SC vs HC

Příspěvek od Kaplan007 » 23.04.2014, 17:04 hod.

casperdeluxe píše:A co se týká času? Hrajte 50 hodin HC a 50 SC za stejnej char. Jakej mezi něma bude rozdíl? Proč by HC mělo být pro lidi co mají víc času?
HC že je pro hráče, kteří mají více času? Když na SC nahraju na charu 500 hodin tak je to pohodička. Když na HC nahraju na charu 100 hodin, považuju to za úspěch. :lol: Z tohoto pohledu je to přesně obráceně. Btw. HC neni o času ale o adrenalinu. A pak je to teprve hustý >:D

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: SC vs HC

Příspěvek od SilverHandCZ » 23.04.2014, 21:54 hod.

Gold Eagle píše:Tak co, jaký je závěr?
Budu někoho opakovat, respektive si půjčím jeho podpis, ale...

SC je hra, HC je Diablo
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: SC vs HC

Příspěvek od Arnold » 23.04.2014, 22:49 hod.

Zitra zahraju HC a budu si pritom uzivat toho, jak mi pri tom najednou narostla inteligence :-D

"SC je hra, HC je Diablo" - tohle je prave jedno z tech priblblych slovnich spojeni, kteryma se HC hraci (ano nejsou nicim vic nez obycejnymi hraci) tak casto prezentuji a mysli si, jak jsou strasne drsni, vyjimecni a epicti. Mezi dalsi jejich oblibene fraze patri namatkou "HC je vic nez hra", "HC je nabozenstvi", "HC je styl zivota" a jine voloviny.

Jinak prapuvodni diablo zadny hardcore rezim nemelo a taky to bylo diablo.

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov

Re: SC vs HC

Příspěvek od Bit » 23.04.2014, 23:50 hod.

Yaka: změň klan neby si tu funkci vypni opravdu se předpokládá že když máš open game tak to znamená že je otevřená pro lidi... V u nás v klanu běžně funguje že se hra otevírá pokud se schání spoluhráči.... Ale je pravda že i přes to se zpravidla nejdřív danému hráči napíše zda-li má opravdu volno... Ať tak či onak open neznamená closed tudíž do open hry se ti dřív nebo později dycky někdo připojí

Arnold: když odehraješ 200+ hodin se stejnou postavou věř že ti inteligence naroste alespoň co se mechanizmů hry týče... HC není jen o DMG nebo papírovém toughness
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Odpovědět

Zpět na „Obecně“