Má smysl D3 (opět) hrát?

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od ZOMB » 25.12.2014, 22:22 hod.

Zdravím ;)

Obracím se na vás, hráče D3, s prosbou o zhodnocení situace aktuální hry. Přestal jsem hrát asi před dvěma roky, protože se mi nelíbilo, co vývojáři s hrou udělali. Rozhodně jsem uvítal odstranění AH (i když jsem ji stejně nepoužíval), ale prý s tím bylo odstraněno i obchodování mezi hráči, tak bych chtěl vědět, co je na tom pravdy. Toto je seznam důvodů, proč jsem D3 přestal hrát:
1) Absence imunit nebo vyšších odolností monster - bylo jedno, jaký element používáte, vše šlo zabít vším
2) Vysoká hustota monster (nevyplatilo se zabíjet elity a bosse, stejně jako používat single-target skilly, vyplatilo se zabíjet hlavně běžná monstra, která nebyla tak nebezpečná)
3) Obtížnosti (zvyšování obtížnosti zvyšovalo jen HP monster, chyběl nějaký propracovanější systém, jako třeba zvyšování agresivity monster, nové dovednosti s rostoucí obtížností atd...)
4) Chybělo volné rozdělování bodů do vlastností (které by mělo vůbec nějaký vliv na vývoj postavy)
5) Nulový význam MF
6) Crafting o ničem (žádná propracovanost ani pravděpodobnost vytvořit OP předmět)
7) Bossové o ničem (nevyplatilo se je zabíjet)
8) Skilly o ničem (hlavní bylo dmg, ostatní šlo stranou - např. schopnosti blind, fear a jiné mechanismy obohacující hru)
9) Paragon levely (nulový význam, žádné provázání např. s předměty)
10) Vše padalo všude (žádné cílené farmení neexistovalo)
11) Vysoký rozptyl rollů vlastností na legendárních a setových věcech (takže se hráč mohl případně radovat až po identifikaci)
12) Rare itemy o ničem (drtivou část výbavy tvořily legendární a setové věci)
13) Nízký počet hratelných buildů
14) Příliš velký důraz na dmg (v podstatě na ničem jiném nezáleželo)

Tak, to jsou asi základní body. Byl bych vděčný, kdyby mi někdo hru zhodnotil. Můj čas je drahý a nechci ho ztrácet u hry, se kterou mám špatnou zkušenost. Předem děkuju ;)

Mějte se moc hezky a přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Dava_C » 25.12.2014, 22:58 hod.

Všechny body, které jsi vypsal jsou stále aktuální, základ hry se nezměnil, pouze se tomu dal nový obal, snad kromě jedné vyjímky, že teď se vyplatí zabíjet elity a je jich mnohem více (v riftech).
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od NargarotH » 26.12.2014, 01:42 hod.

Jestli ti tihle věci vadí, tak už nemusíš nikdy D3 hrát, protože to co jsi vyjmenoval je jádro hry které se nikdy nezmění. Možná čistě teoreticky tu densitu monster a sem tam nějáký předmět možná trochu změní nějáký stávající build. Nechci začít flame ale zkus PoE, splňovalo by to tvoje požadavky víc než dost.
R.I.P. 27.3.2014

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Brum » 26.12.2014, 07:38 hod.

Takže protože tvůj čas je drahý, tak budeš raději, když ostatní obětují svůj čas, aby ti mohli říct ze svého subjektivního pohledu, jestli tě tahle hra bude ještě bavit. Nezlob se, ale tohle nikdy nepochopím. Každý bude chápat jednotlivé body jinak a po svém. I když odhlédnu od sobeckého pohledu na věc, tak ti nikdo jiný kromě tebe neřekne jestli tě to bude bavit. Ještě bych chápal, kdyby jsi přemýšlel, zda hru koupit nebo ne. Ale ty ji již máš koupenou a test toho, jestli tě to bude bavit ti zabere hodinu tvého drahého času.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od ZOMB » 26.12.2014, 09:19 hod.

Díky za odpovědi ;)

NargarotH:
V tom s tebou nesouhlasím. Jádro hry znamená něco jiného. Například omezení aktivních skillů na šest. Z mého pohledu polovina problémů, které jsem vypsal, krátce po vydání hry vůbec neexistovala. To je důkaz toho, že nejde o jádro hry, ale o věci, které se můžou změnit a mění se. PoE jsem samozřejmě zkoušel, ale nebavilo.

Brum: Nikoho jsem do ničeho nenutil. Mám za to, že herní forum existuje právě proto, že lidi baví psát o své oblíbené hře. Kdyby měl někdo podobný dotaz na D2, klidně bych se mu rozepsal a obětoval svůj čas. Body jsem nepopsal tak, aby je každý pochopil jinak. Jsou jasně definované a jejich objektivní zhodnocení není nijak zvlášť těžké. Kdybych se ptal na to, zda mě hra bude bavit, a nic víc k tomu nenapsal, pak bych tvůj komentář chápal. Hodina je na zhodnocení všech vyjmenovaných bodů dost málo, to snad musíš uznat...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od babacho » 26.12.2014, 09:20 hod.

Pokud to 2 roky nehrál, tak má vanilku a ta je kilometry od současného stavu a podle mého mínění, by mu RoS na nějakou dobu dal trochu zábavy.
P.S. Dava_C je místní plačka, tomu bude vždy něco chybět.

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Dava_C » 26.12.2014, 09:38 hod.

Plačka neplačka, vadí nevadí, moje odpověď byla objektivní, vše, co v těch bodech popsal ve hře stále je RoS neRoS. S nadhledem a odprostěním se všech od všech RoS problémů je to dobrá hra a vyplatí se zkusit.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od dawemorraless » 26.12.2014, 09:44 hod.

Zombe určitě Tě to bavit nebude :wave: jak už se psalo nic se nezměnilo hra se pořád zjednodušuje a endgame (GR) je na čas což mě hlava taky nebere :roll: Vanilla mi bavila daleko víc než ROS :{
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od babacho » 26.12.2014, 09:50 hod.

Ano s poslední větou tvého posledního příspěvku lze bez výhrad souhlasit. Hra není dělaná pro pár lidí, ale tak, aby zaujala co nejvíce hráčů. A nikdy se nezavděčíš všem. Je to svým způsobem kompromis.
Stojí za to hru v současné podobě zkusit.
Bylo by dobré tazateli také sdělit, co se od dob Vanilky změnilo (Bounties, Rifty, GRifty - ač někomu nevyhovuji a já je také nerad hraji, lege gemy atd.).
Co hlas, to názor, viz post nad mým. ;)

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od babacho » 26.12.2014, 09:59 hod.

A ještě nechápu co bylo na Vanile lepší než na RoS. To jako to, že si člověk mohl rozbít prasátko, zajít na AH, nakoupit TOP Itemy a pak dávat během pár minut MP10 s prstem v nose? Podle mne jsou Vanila a RoS dvě naprosto odlišné hry.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od dawemorraless » 26.12.2014, 10:49 hod.

No já hrál bez AH proto tolik zábavy :D Ted na T6 mužeš celkem rychle na mp10 bez aukce.......
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od babacho » 26.12.2014, 10:58 hod.

No zase nemam tolik nahrano, tak to nemohu tak presne zhodnotit. Ale kdyz jsem presel z SC na HC tak mi hodne dlouho trvalo nez jsem se dostal na T1. To jsem se placal sam, kdyz jsem presel ke klanu a zacal hrat v parte, tak to slo rychleji, ale i tak si solo T6 netroufnu a v parte se drzim vzdy nejakeho silnejsiho spoluhrace a jistim to zezadu :-) Asi se moc bojim, hraju to moc u zdi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Gold Eagle » 26.12.2014, 12:45 hod.

Filosofické slovní cvičení, které nic neřeší přesto, že prý je "čas drahý". :green: :shock:

Zajímala by mě taxa za jednotku času nebo vyjádřená v něčem podobným, třeba v mazlecí se taxe apod.

zdenek
Quill Rat
Příspěvky:41
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:zcerny1

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od zdenek » 26.12.2014, 13:25 hod.

Z tveho prispevku je znat ze d2 ti sedelo a ze mas nalitano. Co se tyce d3 zmen je spousta, ale porad je to d3. Bude se ti libit ze paragony si ted rozdelujes sam. Vzdy dostanes bod za level a pridelis ho do jedne ze sestnacti moznosti. celkove vyladily skilly (skoro) endgame obsah je super. co se tyce buildu tam je pokrok, je jich spousta dobre hratelnych s trva dlouhe desitky hodin udelat postavu podle predstav. O pridanem obsahu v ros a 2.1 ti psat nebudu to si precti jinde ale je toho dost. Podle me diablo udelalo velky skok a hra je o dost jinaci. Mel sem problem jako ty. Cekal sem na d3 jako na smilovani (d2 zboznuju) ,kdyz prislo bylo to spis k nasrani, ale ted uz ho hraju 4 mesice a ma to stavu. D2 uz to neni, v necem je lepsi v necem horsi. Za preklepy se omlouvam na mobilu to proste nejde :) jo a jeste itemi tam je to pro me ok, ale pada toho sposta. Budes pouzivat vlastne jen set a leg . Rare a magic jen do 70 lvl. Crafting je taky jinci je tam nove pridana moznost zmenit stat vzhled, je tam npc kadala.. chce to spis recenzi ros a 2.1 patche.. za zkousku stoji..

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.12.2014, 13:48 hod.

Pokud to člověk bude srovnávat s D2, tak se mu to líbit nebude. Musí se na to podívat jako na novou hru. Neříkám, že D3 nemá mouchy, ale to mělo/má i D2.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od NargarotH » 26.12.2014, 14:01 hod.

No to je právě ten problém, se dvěma předchozími díly to nemá nic společného, kromě příběhu. Proto tolik zakoupených kopií a tak málo hráčů, kteří si stejně pořád na všechno stěžují.
R.I.P. 27.3.2014

zdenek
Quill Rat
Příspěvky:41
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:zcerny1

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od zdenek » 26.12.2014, 14:10 hod.

V d2 sem si predem otviral portal pred nejakym bossem, protoze sem mel strach ze bude mocnej a nechtel sempo smrti dobihat. I kovar daval pokourit. Tady ne ... a drop legendarni item v d2 sem slavil a ted na kazdym riftu neco padne.. ale i tak je d3 bozi.. jiny, komercnejsi, jednodussi ale za me palec nahoru..

Uživatelský avatar
Vizharan
Wraith
Příspěvky:188
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Vizharan#2979
Bydliště:Ostrava

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Vizharan » 26.12.2014, 21:34 hod.

Panové připojím se taky... Taky mě celkem u D3ky vadí ty legendárky že padají jak umanuté a v podstatě to nejsou legendárky jen se tak tváří že jsou... U D3ky mi chybí to že tu hru by dělalo neobyčejnou tím že prostě by člověk měl věci které nikdo jiný mít nemůže. Aby ten hráč byl celkem jedinečným svým stylem...

Dneska tu máme oblíbené zkopírované buildy ( i já zkopíroval pár buildu ). A pak každý hrajeme zrovna build který letí... A to je to co mě vadí.. At třeba je více možností s čím hrát... Je to na delší diskusi, a i tak D3 je něčím jedinečná je to prostě naše Diablo i když v jiném kabátě, ale to je dnes vše jiné když se dělá třeba pokračování něčeho co bylo před tím jiném. Každý stále porovnáváme s D3 s D2kou. Je jasné že D3ka nebude lepší než D2. D3 je něco jiného a vše jde kupředu a myslím si osobně že kdyby nešlo tak by stejně se našlo hodně hráčů co by tu stejně nadávalo.

Mě hra baví i když někdy nemám chuť hrát denodenně ale jen občas ale to pořád dobrá odreagovačka a člověk si i dobře zahraje s jinýma lidma...

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Rakiii » 30.12.2014, 12:50 hod.

Též se to chystám po delší době vyzkoušet ... tak uvidím, ale raději se nechám překvapit, ikdyž moc od toho nečekám ;)

To ZOMB: Jinak sem tam hraji PoE, též po nějaké době a je tam spousta nového obsahu, tak nevím kdy si to zkoušel naposled.

Veselé vánoce a šťastný nový rok všem :wave:

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Má smysl D3 (opět) hrát?

Příspěvek od Nekronaut » 30.12.2014, 13:23 hod.

Koukám, že se tu někteří objevují po dlouhé době jako já sám. Tebe jsem Rakii moc rád četl :wave:

Myslím, že po delší době to má smysl hrát. Jak dlouho, to ukáže čas...

Odpovědět

Zpět na „Obecně“