Anketa - články s buildy

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.

Hlasování: Máte zájem o články na téma "Buildy"?

ANO
131
96%
NE
5
4%
 
Celkem hlasů: 136

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890
Anketa - články s buildy

Příspěvek od witekcz » 15.10.2015, 08:38 hod.

Všichni známe sekci s buildama na Diablofans.com, ale už málokdo ví, proč a jak používat, které dovednosti. Proto Seton přišel s nápadem vytvářet články na téma Buildy. Pravidelně by si pro vás chystal méně i více zajímavé sestavy, vysvětlil důvody, proč a jaké skilly používat, co gemovat, možné změny v buildu, a případně nachystat i HC variantu toho samého buildu. V diskuzi pod anketou můžete navrhnout, co byste v takovém článku rádi viděli.

Tyto články bude chystat jen v případě, pokud by byl velký zájem, proto anketa.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Seton » 15.10.2015, 09:23 hod.

Tak zatím 100% ano :), ale málo hlasujících. Jen upřesním, že HC nehraji, takže pokud se najde schopný člověk, co by psal HC buildy, popřípadě ty moje SC upravoval na HC varianty, bylo by to very najs bjůtyfl ;).
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od WulFgaR77 » 15.10.2015, 10:14 hod.

Dávám ano,
i když ... ty klasický cookie-cuttery, mě až tak neberou. Naopak ty "čůráme proti větru" málo hraný/slabší, mě zajímají extrémě.
Ten rozdíl mezi HC a SC už se natolik smazal, že varianta pro HC je většinou stejná jako pro SC, maximálně je tam nějaká malinká změna (často pouze v gemech), kterou stačí zmínit pod článkem a to ti někdo napíše do komentů, tak to pak jen zedituješ.

Alixon
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Alixon » 15.10.2015, 10:43 hod.

Hlavne at jsou ty buildy casteji aktualizované a je jich ukazano nekolik za kazdy char..a taky at to je driv jak 1x za 14 dni

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Seton » 15.10.2015, 11:32 hod.

@Wulf: Na tom něco bude, opravdu je to většinou o gemech, sem tam nějaká Vitka místo AS nebo podobně, základ bude asi většinou stejný :). Edit po komentářích je taky možnost ;).
Ohledně TOP buildů, meta game a "haluzím" vytvořených for fun: Jasně, buildy méně známé, experimentální atd. bych se snažil přidávát taky, sám jich mám plnej batoh ;), ale je potřeba si uvědomit, že těch buildů krát postavy je už tak strašně moc - GR pushing buildy, Farm buildy, Speed buildy, Support buildy, solo, party....když to vynásobíš pro každou class, měl bys na to mít pár lidí na full time :D, což nejde samozřejmě ;), tím se plynule dostávám k Alixonovi ->

@Alixon: Chápu tvoje připomínky, ale jak píšu (viz. odpověd Wulfovy), je potřeba si uvědomit, že "nekolik" buildů pro 6 class je dost práce, sám tohle určitě nedám, není to "full time job" je to snaha pomoct komunitě a vytvořit tady zase trošku něco novýho, ale v rámci volného času. Chtěli jsme (prvotní domluva mne a @Witkecz) z toho udělat opravdu plnohodnotné články a né 5 řádků s odkazem na video a build.... Což zabere čas, pokud člověk chce, aby to trošku vypadalo ;). Nehledě na to, že pokud článek napíšu, Witek to bude muset nějak zpracovat a dostat sem, což asi taky nebude hned tak, při práci co už s webem má ;).

Každopádně, se budu (budem) snažit udělat maximum a první fáze tohoto prosím berte tolerantně, člověk se do toho musí dostat ;).
:wave: díky všem za dosavadní hlasování :)

Edit: Oprava pravopysních chib, dnezka to vášně nesvládám :D, asy vičerpanost z nočný slušbi u malého ;). sorry pánové :)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Longmahu » 15.10.2015, 12:02 hod.

Rozhodně smekám nad tímto masochistickým puzením :) budu věrný čtenář ... ;)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Dark_Deamon » 15.10.2015, 12:28 hod.

Ano.

Uživatelský avatar
aarongoldstein
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:AaronG#2259

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od aarongoldstein » 15.10.2015, 12:46 hod.

Mě by se třeba líbilo (ale já jsem začátečnický noob) místo uzavřených buildů ucelenější rozbor postavy... Co použít jako primární, sekundární a proč... S čím zkombinovat a nebo naopak s čím nikdy nekombinovat... Jakým směrem orientované zbraně používat(je hezké vědět, že nejlepší je kuše "(ad absurdum) Master Anihilátor, když jsem jí zatím nepotkal a bůhví jestli potkám...) To samé u brnění(jaké vlastnosti upřednostnit... Co je naopak zbytečné)... Jsem angličtinou nevládnoucí odkojenec povinného ruského jazyka ( a jsem částečně líný a částečně neschopný se jí doučit) a tak mi eng stránky o buildech moc neřeknou... A tak laboruji stylem pokus - omyl a to není jistě efektivní cesta vzhůru...

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Seton » 15.10.2015, 12:56 hod.

@aarongoldstein: Hmmm, no to úzce souvisí s buildama na danou postavu ;). Nikdo ti neřekne, že u toho a toho se obecně používá ten a ten skill, protože to se právě s každým patchem a buildem mění (více méně). V popisu buildu budou samozřejmě i náhrady, pokud někdo zrovna nemá danej kus vybavení a pokud to nahradit lze. Obrovskej přínos pro Tebe konkrétně bude čeština, takže nemusíš tápat složitě překládat ;). Co na vybavení upřednostnit je taky úzce svázáno s buildem a tak obecný věci, jako že u DH bys měl na brnění mít DEX asi netřeba vysvětlovat ;), navíc už to tady je v popisu postav, pokud se nepletu ;).
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
aarongoldstein
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:AaronG#2259

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od aarongoldstein » 15.10.2015, 13:37 hod.

Seton píše:Obrovskej přínos pro Tebe konkrétně bude čeština, takže nemusíš tápat složitě překládat ;).
Tak o tom žádná.... a také za to máte u mě nehynoucí vděk... Obrázek

A k tomu zbytku
Už v dobách ZDŠ mi do posudků psali "manuálně méně zručný(což je eufemismus pro "levý jak šavle)... Takže abych hovořil konkrétně a jenom nenaznačoval... Neumím například u DH hrát se sentry... A všechny (a nebo naprostá většina) buildů pro DH je na sentry založená... Proto jsem navrhnul ten širší rozbor, aby si každý mohl sestavit (v případě že je pro něj něco z "hotového" buildu nedostupné/nehratelné) build vlastní... Sice samizřejmě ne tak efektivní, jako build "hotový", ale stále hratelný...

Tedy namísto jakéhosi přehledu hotových buildů spíše jakýsi návod, jak si takový build sestavit... (snad mi rozumíte)

Ale budu pochopitelně vděčný za COKOLIV, co mi pomůže a nebudu to muset louskat v angličtině... :)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Seton » 15.10.2015, 13:51 hod.

Jo ták, něco ve stylu "jak vytvořit build". No tak to se bohužel moc neslučuje s tím co se chystám dělat a na 2 takové věci určitě nebude čas :/.
Ale třeba to z toho vymyslíš sám ;). budeš vědět základ postnutého buildu, že je založenej např. na Fire dmg a vysokém AS, nebo že základem je DoT dmg, co a jak funguje v daném buildu tam bude, takže pak nebude takovej problém si to kdyžtak překopat s tím, že základní mechanika (elemenety atd.) musí zůstat zachovány. Zjistíš, že hold nemáš ten luk co je v buildu, ale třeba zbytek jo a vzhledem k tomu, že budeš z popisu vědět na čem to stojí a leží, tak si řekneš "ok, nahradím to tímto lukem a uvidíme". Vím, že to pro tebe nebude ideální, ale třeba alespoň něco no ;). Každopádně na návody jak stavět buildy se nechystám.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
aarongoldstein
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:AaronG#2259

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od aarongoldstein » 15.10.2015, 15:00 hod.

I tak děkuji... :)

hard333
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hard333 #1837

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od hard333 » 15.10.2015, 15:34 hod.

za mna aaano a podla mna to kazdy, nielen zaciatocnik oceni

ReptileSVK
Zhar the Mad
Příspěvky:1569
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reptile#2445

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od ReptileSVK » 15.10.2015, 15:38 hod.

Ja som za! Mozem samozrejme aj poradit pripadne napisat aj cely clanok.
Seton co sa tyka HC tak si nemyslim, ze preklopenie zo SC je obzvlast narocne.

Uživatelský avatar
Alaman
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alaman#2223

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Alaman » 15.10.2015, 15:42 hod.

Tak to jste si vzali sousto :) Buildy se mění jak na běžícím pásu a dát dohromady komplexní informaci není žádná sranda. Osobně studuju buildy na jednom americkém serveru podobného názvu jako diablofans.cz a nevěřím, že se tomu dá jen tak konkurovat. Než nějaké návody, radši zkuste naučit lidi více diskutovat mezi sebou.

Nezlobte se na mě. Prostě je to můj praktický názor ;)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Seton » 15.10.2015, 15:51 hod.

Jasný, jakejkoliv názor na věc je vítanej (když je slušně podán a není to blitka nesmyslů :D ) ;).
O tom jsme právě diskutovali, udělat kopii něčeho co už na zahraničním serveru je, je zbytečné. Tady to bude formou článků, kde si lidi počtou, jak ten build funguje, jak ho používat a co nasadit za optimální gear atd. Taky zde budou "for fun" buildy, které nehýbou žebříčkem, ale jsou něčím zajímavé+naše vlastní výtvory ;).Alespoň taková je vize a doufám, že se podaří.
Ten, kdo to sosá už teď odjinud (i Já) v tom může pokračovat ;). Anketa a komenty zatím mluví jasně ;). Nejde o konkurenci, jde o další přínos (minimálně pro většinu casual-players) na těchto, našich, československých stránkách. Starší ročníky třeba bojují s angličtinou, tak jim česká verze přijde vhod ;).
Naučit lidi diskutovat mezi sebou? To je utopie, zvlášť na internetu... asi jako by jsi chtěl ve školce zavést hodiny etiky ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Alaman
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alaman#2223

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Alaman » 15.10.2015, 16:14 hod.

Nezbývá než napsat: "držím palce a rád se podívám, jk se dílo daří."

BTW: Angličtina a starší ročníky? O tom bych mohl povídat. Myslím, že budu patřit mezi nejstarší čtenáře fóra, na škole mě učili rusky, a naučil jsem se požívat Google překladač ;)

ReptileSVK
Zhar the Mad
Příspěvky:1569
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reptile#2445

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od ReptileSVK » 15.10.2015, 16:33 hod.

mne sa to pozdava, lebo co patch to novy build a od toho sme tu my build creators.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od Seton » 15.10.2015, 16:45 hod.

Alaman píše:Nezbývá než napsat: "držím palce a rád se podívám, jk se dílo daří."

BTW: Angličtina a starší ročníky? O tom bych mohl povídat. Myslím, že budu patřit mezi nejstarší čtenáře fóra, na škole mě učili rusky, a naučil jsem se požívat Google překladač ;)
Díky :), jak říkám, vize je jasná a v ostrých barvách, pokud to budu schopnej přenést do reality, sám sobě zatleskám :D :lol:
Google překladač je krásná věc, dokud nezačneš překládat celý souvětí a jemu unikne smysl toho, co mělo být řečeno :D. jinak palec hore za snažení se učit, já měl anglinu na škole (za 1 na maturitu :) 8-) ) a tím pádem nějak nevnímám, že to může být těžký :D.

Reptile: Bez komentáře asi.....
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

ReptileSVK
Zhar the Mad
Příspěvky:1569
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reptile#2445

Re: Anketa - články s buildy

Příspěvek od ReptileSVK » 15.10.2015, 17:03 hod.

seton seton kolko mas rokov clovece? Lebo tvarit sa, ze aky si build creator a pritom je to celkom zcestne. Vsetky buildy odkukane od top americanov a top europanov, ktori rano vstanu o 5tej a mastia d3 do noci. Vymysli nieco nove (ako ja) a potom sa podel.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“