Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět

Hlasování: theory crafting ala nase vlhke sny blizzconu 2016

Diablo 4 Finale serie.
11
19%
Diablo 3 new expansion.
18
32%
Diablo 2 HD.
7
12%
MMO v svete sanctuary
2
4%
Nova hra odohravajuca v svete sanctuary.
2
4%
Strategie alebo kartova hra.
2
4%
Nieco ine.
6
11%
Nic.
9
16%
 
Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895
Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Seton » 15.11.2016, 10:57 hod.

Koukam ze je tady vse pri starem, akorat pribylo par novych programatoru, release manageru, designeru a testeru v jedne osobe :D :D. Asi jako v hospode kdyz hraje narodak a najednou je ze vsech skladniku, vycepnich a svarecu trener s 30letou praxi v zahranici :D. Tohle me vzdy pobavi, diky kluci :).
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

LacoPaco
Fallen Shaman
Příspěvky:58
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LacoPaco#2108

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od LacoPaco » 15.11.2016, 13:02 hod.

Asi jako v hospode kdyz hraje narodak a najednou je ze vsech skladniku, vycepnich a svarecu trener s 30letou praxi v zahranici
„i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále“ :lol:

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Ksinbad » 15.11.2016, 19:46 hod.

Seton

Každý kdo hrál všechny série Diablo pravidelně po více než deset let je většinou lepším odborníkem na tyto hry než nějaký programátor. Myslím tím, že těmto hrám po herní stránce lépe rozumí, ne že jí umí programovat.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od HELLERcz » 15.11.2016, 19:55 hod.

To jsou pouze zbožná přání, které se DAJI udělat, nic není nemožné .. jen se Bluzzu do toho jaksi nechce.

Je to něco jako, když celý svět si přeje Halfa 3 ... a Valve už nic nevyda
Obrázek

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od firdecek » 15.11.2016, 20:31 hod.

Ksinbad píše:Seton

Každý kdo hrál všechny série Diablo pravidelně po více než deset let je většinou lepším odborníkem na tyto hry než nějaký programátor. Myslím tím, že těmto hrám po herní stránce lépe rozumí, ne že jí umí programovat.
Obávám se, že právě ti hráči vyučení na D1 a D2 jsou takové konzervy, že neumí myslet out-of-the-box. Tedy jediné, co by z takového hráče vypadlo za hru, kdyby ji měl navrhovat, by byla zase jen kombinace těchto dvou titulů. Tím neříkám, že by to byla špatná hra, ale Blizz šel u D3 jinou cestou. To je jako v podnikání - buď můžeš okopírovat produkt, který už existuje (a mít garantovaný, ale malý zisk, kvůli konkurenci), anebo vymyslíš něco originálního, ale riskuješ, že to nikdo chtít nebude.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Javurek » 15.11.2016, 20:38 hod.

Nikdo nechtěl nic kopírovat jen vzít to dobré z d2. Oni to dobré z d2 předělali a dopadlo to nic moc.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od NargarotH » 15.11.2016, 22:05 hod.

Když šlo D3 tak jinou cestou než předchozí tituly, tak to měli pojmenovat jinak a nikdo by ani neceknul, jenže to by pak neměli zisky, protože by kolem toho nebylo tolik hype. Momentálně má totiž D3 společného s D1/D2 možná tak lore.
R.I.P. 27.3.2014

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Ksinbad » 16.11.2016, 07:34 hod.

Blizzard rozhodně měl potenciál a zdroje (2014 - 2016), aby se pokusil vytvořit další převratnou hru, jenže doba riskování je už pryč, dneska Blizzard řídí akcionáři a ty riskovat nechtějí, proto bylo hlavním námětem Blizzconu úprava rámečků, peti a další takové serepetičky. Nemůžu hovořit za všechny hráče, kteří hráli sérii Diabla, ale já osobně bych jim nikdy nedoporučil remake starých her a ani vytváření D4. Právě teď je totiž nejvhodnější doba zariskovat a vytvořit úplně novou hru. Hrou myslím především nové RPG nebo realm time strategii, se kterými mají největší zkušenost (možná kombinaci obojího). Bohužel schopní lidé s potenciálem už v Blizzardu nejsou, teď je tam jen holota, která se vymlouvá, že nemůže zasahovat ani do D3, protože engine hry jim to nedovolí.

Letošní Blizzcon byl propadák, jenže ani ten minulý nebyl nic moc a vůbec nechápu to prohlášení, že se chce Blizzard dívat do budoucna. Tady by to chtělo trochu vysvětlit, protože takové prohlášení na mě dělá dojem, že mají v plánu znovu shánět schopné lidi a vytvářet nové hry, jenže řeči se vedou a činy Blizzardu se zatím s těmi jejich prohlášeními rozchází. Podle mě samí teď nevědí co mají dělat, můžeme jen doufat, že to zjistí do dalšího Blizzconu.

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od marian_r » 16.11.2016, 09:59 hod.

Ksinbad píše: Letošní Blizzcon byl propadák, ...
Čakám kto prvý napíše "tak urob lepší Blizzcon."

:lol:

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od witekcz » 16.11.2016, 10:31 hod.

D3 Nekromancer je zábavnější než nekromancer v D2. ---Rhykker

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=2aYoNlPO20M
S**tstorm incoming
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od HELLERcz » 16.11.2016, 11:44 hod.

To se přesvědčíme .. :D za rok
Obrázek

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od firdecek » 16.11.2016, 12:04 hod.

NargarotH píše:Když šlo D3 tak jinou cestou než předchozí tituly, tak to měli pojmenovat jinak a nikdo by ani neceknul, jenže to by pak neměli zisky, protože by kolem toho nebylo tolik hype. Momentálně má totiž D3 společného s D1/D2 možná tak lore.
Ale tak nepřehánějme... D3 má toho hodně společného s D2.

Já bych třeba jako příklad invence a změny stylu v populární sérii her zmínil třeba Fallout. Jednička a dvojka byly z izometrického pohledu a byly velmi populární. Pak přišla trojka a vše předělala na pohled z první osoby. I dnes se najdou lidi, kterým tato změna leží v žaludku. Zpětným porovnáním ale logicky vychází, že to bylo správné zariskování - jelikož Fallout New Vegas i Fallout 4 už měly velký úspěch a lidi to paří dodnes. D3 prostě chtělo jít taky vlastní cestou...

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Slw » 16.11.2016, 15:21 hod.

já to právě sem nechtěl tahat, ale... Fallouti sou srdcovka od Interplaye (1+2). jakmile to chytl Bethsoft tak to byl průs*r jelikož té firmě v tom čase (cca 2006) už šlo jen o prachy (jako Blizzu) a na hráče víte co. F:NV bylo dobré jen proto, že na něm dělali lidi co se podíleli na 1+2. o tom co provedli ve F3+4 se nebudu rozepisovat bo to sem nepatří. d3 šlo cestou co jí nalajnovali manyžeři/akcionáři aby měli co nejvíce tučné zisky s minimálním rizikem...
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od NargarotH » 16.11.2016, 18:07 hod.

firdecek píše: Ale tak nepřehánějme... D3 má toho hodně společného s D2.
...
Ok, s tím se dá vesměs souhlasit, i když více lidí spíš nesouhlasilo s osekanými možnostmi v F3 oproti NV které mělo u tradičních F1/F2 fanoušků celkem úspěch, tudíž ta kritika nebyla hlavně o změně grafiky/žánru jak by se mohlo zdát.
R.I.P. 27.3.2014

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od firdecek » 17.11.2016, 13:25 hod.

Slw píše:já to právě sem nechtěl tahat, ale... Fallouti sou srdcovka od Interplaye (1+2). jakmile to chytl Bethsoft tak to byl průs*r jelikož té firmě v tom čase (cca 2006) už šlo jen o prachy (jako Blizzu) a na hráče víte co. F:NV bylo dobré jen proto, že na něm dělali lidi co se podíleli na 1+2. o tom co provedli ve F3+4 se nebudu rozepisovat bo to sem nepatří. d3 šlo cestou co jí nalajnovali manyžeři/akcionáři aby měli co nejvíce tučné zisky s minimálním rizikem...
To je přesně to, o čem mluvím. Starší hráči jsou prostě výrazně zvyklí na jedničku i dvojku, zatímco noví hráči, kteří hráli jen F3 a dále, tak ty starší díly je vůbec neoslovují. Spíš naopak nechápou, jak takto starou hrůzu může někdo ještě instalovat na notebook. Přímo znám oba případy ze svého okolí. Stejně je to i s D3. My starší generace jsme zvyklí na první dva díly a tak nám novoty a zjednodušování pro casualy v D3 moc nesedí. My jsme byli zvyklí, že pro Zod runu se muselo měsíce a měsíce farmit a i tak člověk neměl jistotu. V dnešní době je ale tento koncept neúnosný. Takové try-hard hry se prostě neprodávají.
A je moc pěkné, jak všichni říkají, že nově hry dělají jen manageři pro tučné zisky a prachy - ale oni by přece ty peníze a zisky neměly, pokud by ta hra stála za prd a neprodávala se :wave: D3 i F4 vydělaly miliardy. Takže asi to takový propadák nebude. A neříkejte mi tady o tom, že se prodávaly jen díky předchozím dílům, jelikož je mnoho her, které měly velmi dobré předchozí díly, ale nový díl se opravdu nepovedl a studio to položilo - příkladem budiž Heroes of Might and Magic VII.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od dawemorraless » 17.11.2016, 15:21 hod.

No jo ale u homam se nepovedli 4 díly po sobě :ble: 3 still the best :love:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Slw » 17.11.2016, 21:34 hod.

firdecek píše: D3 i F4 vydělaly miliardy. Takže asi to takový propadák nebude. A neříkejte mi tady o tom, že se prodávaly jen díky předchozím dílům,.
ale ano, my všichni "staří" sme si d3+f3 koupili jelikož sme předpokládali důstojného následovníka. to se nestalo. díky hype si tyto hry koupila i mladší generace a na scéně je klasický střet generací. každý ať si hraje to co ho baví.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Javurek » 17.11.2016, 22:08 hod.

Kdybych DIablo 1 a 2 neznal nevím jistě zda bych si to koupil, spíš asi ne. Jestli ano, už dávno bych se Diablem 3 přestal zabývat.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od Mlok » 18.11.2016, 10:01 hod.

Tak já to mám tedy úplně naopak a asi se tak nějak budu vymykat tomu střetu generací.

D2 jsem hrál 7+ let a to opravdu hodně (odehraných hodin tedy zatím o hodně více než u D3).
U D2 jsem ale delší dobu vydržel z jediného důvudu a tím bylo PvP. A to v základu použitelné stejně nebylo (balanc postav pro PvP v D2 nikdy nebyl v pořádku) a bylo nutné hrát podle specifických pravidel, která se omezením postav snažila vytvořit slušný balanc (to už celkem šlo, i když i tady to mělo rezervy). Tedy hrál jsem dlouho evropskou ligu dle těchto pravidel (ještě za patche 1.09D, další patche to úplně zabily) a to byla zábava.

Samotné PvM mi u D2 nijak zvlášť dobré nikdy nepřišlo, u toho bych vydržel tak 2-3 měsíce, více určitě ne. A celé to bylo ještě hodně zhoršené tím, že podváděl skoro každý. Dupování předmětů bylo zcela běžné a i když to hráč přímo nedělal, tak při obchodování se tomu stejně nešlo vyhnout (trh byl přesycen nadupovanými předměty). A bez nákupu dupovaných předmětů zase nešlo hrát PvP, protože to používal každý.
Mě se ta situace tedy vůbec moc nelíbila, ale nějak jsem to trpěl, když jsem si pro mě zábavné PvP chtěl zahrát.

Pro mě pak bylo daleko lepší cca roční hraní na privátním německém D3 serveru, kde byl udělán mod speciálně pro PvP (a bylo to celé postavené na patchi 1.09D). Přímo v modu už zakomponováno většina pravidel pro balanc postav. A k tomu žádné PvM, tedy nafasovala se 99 lvl postava a ve městě šlo vše získat přímo u obchodníků (tedy žádné shánění věcí). Tím všichni měli rovné podmínky a zahrál si parádně každý i s nedostatkem času.
Tam to bohužel časem šlo do háje především pro nedostatek lidí (což byl problém většiný soukromých serverů).

Po stránce PvM za mě je D3 mnohem lepší než D2. Jak jsem psal, u D2 bych bez PvP vydržel maximálně pár měsíců a to ještě při hraní v partě. U D3 už 3. rok hraju čistě jen solo a pořád mi to baví. I když letos hraju výrazně méně, ale hlavně proto, že s rodinou prostě není čas a má i jiné zájmy.

D2 bych solo nehrál vůbec (mimo první seznámení typu pár týdnů), to by mi nebavilo ani náhodou.

U D3 mám samozřejmě celou řadu výhrad, ale jako celek jsem spokojený. A nové drobné změny ve 2.4.3 se mi líbí (především úpravy riftů). A jsem rád, že v posledních době nejsou žádné velké změny. Vůbec se mi nelíbilo, že dříve co patch, to zcela přepracované skilly a itemy a že bylo nutné vše hrát v podstatě znovu od začátku (na to nemám čas). Takhle jsem dostal šanci konečně si udělat zase i Wiz. Dlouho jsem hrál jen DH, protože při mojem času to na druhou postavu nebylo. Takhle možná budu mít Wiz do konce příštího patche (2.4.3) hotovou. Tenhle patch to ještě určitě doladit nestihnu i když základ už nějaký je.

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Blizzcon 2016 ...Navrat legendy ? + Anketa

Příspěvek od witekcz » 19.11.2016, 10:03 hod.

Rhykker - Make Diablo great Again. Pěkný shrnutí lows & highs D3, a jakým směrem by se D4 mělo ubírat.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=0vzHKWhgr-Q
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“