Efektivita farmení

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825
Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 06.10.2016, 12:11 hod.

Tak jsem tak přišel na jednu myšlenu a trochu jí tady rozvinu. Když jsem potřeboval klíče, tak jsem chodil na rifty na public. Většinou to bylo tak, že jsem běhal první, a většinu toho pokosil sám. Ostatní tři byli běhaví sběrači. Vyjímečně jsme byli kosiči dva. A totálně vzácně tři.

Jde o to, že v pokročilejší fázi to nebyl žádnej problém. Když jsme kosili dva nebo tři, čas na rift byl plus mínus stejný. Mimo případy, kdy byla otevřená mapa a každej jsme dostali nápad rozběhnout se jinam. Ale průměrně stačilo, abychom tam byli dva dobří a rift odsejpal jak po másle.

A tak si říkám, že co kdyby ti druzí dva zatím chodili bounties a pak si vždycky jenom odskočili sebrat klíče? Všichni čtyři bychom na konci cyklu měli několik klíčů a celou sadu kešek s matrošem.

Čas strávený farmením klíčů by se takměř neprodloužil (nebo ne nijak zásadně) a ještě by byl matroš. Pokud totiž dávám potvory na jednu až dvě rány, tak nikdo další už stejně dát ránu nestihne a musí běžet naprázdno.

Samozřejmě by se to protočilo v každým cyklu (kdo běhal bounties by zase dělal rifty a naopak), protože je výhodnější běhat rifty, kde padaj víc legendárky, než chodit bounties, kde padá skoro kulový, aby to bylo spravedlivý.

Schválně mě zajímá, co si o tom kdo myslí... možná jsem ale objevil kolo. :D
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od pan HU » 06.10.2016, 12:25 hod.

Já tohle nedávno poznal v praxi ... jednou jsem se na publicu připojil přesně do takové skupiny. Resp. 3 z klanu s otevřeli public kvůli čtvrtému do party.
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

Uživatelský avatar
Unbroken
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Unbroken#2567

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Unbroken » 06.10.2016, 12:31 hod.

Glimmer Man píše:Schválně mě zajímá, co si o tom kdo myslí... :D
Slackery a afkovače kickovat

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od dawemorraless » 06.10.2016, 13:00 hod.

já radši vždy běhal bounties pač čekat na někoho než dolitne kesku kvůli portu mě nebavilo. A jelikož mám bugnutej acc :green: tak mi vždy padalo vic legend v bounties než v riftu :green:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 06.10.2016, 13:02 hod.

Jsem spíš chtěl věděl, co si myslíte o tom, že by se čtyři lidi domluvili a dva jeli rifty zatímco druzí dva by oběhali bounties.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 06.10.2016, 13:05 hod.

dawemorraless píše:já radši vždy běhal bounties pač čekat na někoho než dolitne kesku kvůli portu mě nebavilo. A jelikož mám bugnutej acc :green: tak mi vždy padalo vic legend v bounties než v riftu :green:
Tak hodíš port do města, potom kliknutím na praporek na mě a potom přes mapu a waypoint zpátky do města, hned skočíš do svýho portu a můžeš pokračovat v bounty tam kde jsi skončil... v tom nevidím problém. Kdyby byla komunikace tak řeknu chvíli před objevením guardiana, ať už se portujou... to by se dalo vychytat.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od wert » 06.10.2016, 13:26 hod.

S killnutím guardiana nemusíš čekat, klíče a matroš za zabití je ostatním přístupnej i když nejsou přítomni v riftu. My to takhle v partě děláme běžně, když někdo pauzíruje ostatní oběhnou rift zabijou RG, případně počkají u piva (pokud je cestou) a pak si to po návratu vyzvedne. Bounties všichni nesnášíme takže se je snažíme běhat ve 4 aby to odsýpalo. To co výše navrhuješ je možný a efektivní.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od dawemorraless » 06.10.2016, 16:11 hod.

S guardianem problém není akorát musí někdo čekat na místě. Představa např u clear the barracks se vracet od waypointu brrr, wayponit v riftu není tudíž je třeba dodělat kesku. Jedině snad Port do města hop přes vlajku a zpátky přes portrét do města..nezkoušel jsem a těžko říct jestli port ke kesce zůstane.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 06.10.2016, 16:37 hod.

wert píše:S killnutím guardiana nemusíš čekat, klíče a matroš za zabití je ostatním přístupnej i když nejsou přítomni v riftu. My to takhle v partě děláme běžně, když někdo pauzíruje ostatní oběhnou rift zabijou RG, případně počkají u piva (pokud je cestou) a pak si to po návratu vyzvedne. Bounties všichni nesnášíme takže se je snažíme běhat ve 4 aby to odsýpalo. To co výše navrhuješ je možný a efektivní.
Vím, ale jde o to, aby se nemuselo čekat a dotyčnej měl čas si připravit prostor pro port do města.
Naposledy upravil(a) Glimmer Man dne 06.10.2016, 16:45 hod., celkem upraveno 1 x.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 06.10.2016, 16:44 hod.

dawemorraless píše:S guardianem problém není akorát musí někdo čekat na místě. Představa např u clear the barracks se vracet od waypointu brrr, wayponit v riftu není tudíž je třeba dodělat kesku. Jedině snad Port do města hop přes vlajku a zpátky přes portrét do města..nezkoušel jsem a těžko říct jestli port ke kesce zůstane.
To není problém... čistím Barracks, najednou mi napíšou že je čas, tak hodím port do města. Ve městě kliknu někomu na vlajku, portu se k němu. Posbírám klíče z RG a pomocí mapy a waypointu se vrátím do města (nesmím použít klasickej port) a jakmile jsem ve městě, pořád tam mám port a když do něj vlezu, tak jsem zpátky v Barracks a pokaračuju, kde jsem skončil.

Podobným stylem jsme dělali conquest Boss Mode.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

pacho
Fallen Shaman
Příspěvky:76

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od pacho » 06.10.2016, 16:53 hod.

pre mňa je to stará známa vec.Stretol som sa s tým už dávno na publicu, ale nepraktizujem to. Možno v ďalšej sezóne.

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 06.10.2016, 18:12 hod.

pacho píše:pre mňa je to stará známa vec.Stretol som sa s tým už dávno na publicu, ale nepraktizujem to. Možno v ďalšej sezóne.
Na publicu by mě to překvapilo, páč tam mívám i problémy někomu vysvětlit, ať neber shriny, když nemá nemesisky.

Jednou jsme to někomu vysvětlovali tři, po chvíli jsme psali už velkým písmem a dostalo se nám konečně odpovědi "OK". Jenže borec se hned u první shriny zase rozběhl a vyfouknul nám ji přes nosem bez nemesisek. A pak se domlouvej na něčem složitějším... hlavně se to tam každou chvíli mění a vysvětlovat to pořád dokola, to by se mi nechtělo.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od dawemorraless » 06.10.2016, 19:26 hod.

Gm už mi to konečně docvaklo s tím waypointem (holt už nejsem nejmladší :green: ) to sem netušil že se to dá takhle pěkně očurat :green: Public na SC je děs nevermore
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Bambinot
Wraith
Příspěvky:191
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Bambinot#2874

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Bambinot » 07.10.2016, 11:08 hod.

Nemám nic proti rozdělení se část bountie a část rifty ... hlavně proto, že ne moc lidí bountie baví (asi sem výjimka >:D ) ... ale efektivita farmení jak píšeš v názvu topicu mi přijde největší když se bountie běhají ve 4 tam je nejvíc znát oproti solu kdežto obyč rifty si myslim běhám sám plus mínus jako v partě 8-) ... samozřejmě public bountie většinou funguje dobře, ale když bych měl volit hru na publicu nebo farmení s kámošema dle Tvého návrhu jednoznačně volím kámoše 8-) >:D

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Efektivita farmení

Příspěvek od Glimmer Man » 07.10.2016, 11:22 hod.

Bambinot píše:Nemám nic proti rozdělení se část bountie a část rifty ... hlavně proto, že ne moc lidí bountie baví (asi sem výjimka >:D ) ... ale efektivita farmení jak píšeš v názvu topicu mi přijde největší když se bountie běhají ve 4 tam je nejvíc znát oproti solu kdežto obyč rifty si myslim běhám sám plus mínus jako v partě 8-) ... samozřejmě public bountie většinou funguje dobře, ale když bych měl volit hru na publicu nebo farmení s kámošema dle Tvého návrhu jednoznačně volím kámoše 8-) >:D
Když se běhá ve čtyřech, tak to oběhneš dvakrát ve stejným čase, za kterej to dva oběhnou jednou (plus mínus samozřejmě).

Počítám-li, že ve čtyřech to trvá třeba 15 minut. Takže dva to udělají za třicet.

Budu brát, že klasickej rift trvá pět minut (podle mapy), beru 5 minut jako průměr, když to kosíme dva docela rychlým tempem, ale pořád ještě nejsme top ultra speed. Takže za těch 30 to oběhnem 6x.

Když půjdem 4 běhat rifty, tak ten čas podle mě moc neubude, ale řekněme, že budem průměrně na 4 minutách za rift. Takže šest riftů nám zabere 24 minut. A za těch šest minut, který ušetříš rozhodně nepřijdeš ke všem bounty keškám.

Hodně jsem to zjednodušil, ale pochybuju, že zvládnem mít průměrnej čas na rift 3 minuty. A i kdyby, tak nevím, jestli se daj stihnout bounties za 12 minut.

Chápu, že top ultra speed hráči to asi daj, ale my klasičtí asi ne. Proto myslím, že v pokročilý fázi, kdy už jsme dost silní, bylo lepší to dělat takhle. Ale chce to vyzkoušet.

A samozřejmě jsem mluvil o partě kámošů, kteří bychom spolu hráli tak nějak pravidelně, abychom si to nemuseli říkat pořád dokola.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Odpovědět

Zpět na „Obecně“