Vase hodnotenie hry

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
sklb
Burning Soul
Příspěvky:623
Vase hodnotenie hry

Příspěvek od sklb » 21.05.2012, 09:18 hod.

Kedze je uz skoro tyzden po vydani a vacsina z nas uz ma Diablo prejdene aspon na nightmare chcel by som aby ste sem napisali vase hodnotenie hry.
Ake su podla vas plusy ake zapory.
Poprosil by som ludi aby sme tu nevyvolavali zbytocny flamewar o tom ci to je zle alebo dobre (sam som ho casto tvorcom), ale viedli tento topic tak aby si z neho ludia mohli v buducnosti spravit obraz o hre. tzn kazdy napise svoj nazor a nekomentuje svojho predchodcu. Zacnem

plusy
prostredie 1,3. aktu, rozmanitosť lokácii,
efekty a schopnosti skillov,
povolania,
foloweri (templar),
vacsina monstier a bossov,
inferno obtiaznost.
bude trvat mesiace kym to niekto da hc na inferne
jemna nostalgia
hratelnost
EVENTY!

minusy
Primitivny PR manazment blizzardu
spackany midnight launch ;p
moc kecov a otravny spolubojovnici (vadia mi tam vseljaky tyraelovia a leahe a ich 38x opakovane kecy ked chcem mlatit v pokoji)
konektivita, technicke problemy, error xy,
strasna farebnost, + vraj ban za uzivatelsku upravu farieb (wtf?)
komixovy nadych, zbrane zbytocne obrovske,
prostredia urcitych lokacii, boss 2 akt, 4 akt,
hra posobi schizofrenicky, niekedy je super drsna a lietaju koncatiny, inokedy pripomina hello kity, :p
zvlastny velmi nevyvazeny item system poskodeny RMAHom,
celkova nevybalancovanost hry a skillov,
nemoznost pridavat si stat pointy kam chcem,
prilisna linearnost hry, malo slobody,
System hry zalozeny na itemoch pridavajuci kvanta statov,
zbytocne vysoke cisla hp, dmg oproti minulym dielom,
Niektore nekvalitne video sekvencie.
pomerne kratky hraci cas? Je 6 dni od vydania a vacsina ludi s viac casom ma uz 60ky a je na inferne.

celkove hodnotenie
momentalne by som hru hodnotil ako 6/10 s tym, ze ocakavam, ze vela chyb sa v buducnosti opravi. Pokial sa to neopravi tak 4/10. Je mozne, ze hra bude v buducnosti o vela kvalitnejsia, ako 6/10, ale ja som ju kupoval teraz a hrat som ju chcel tiez plnohodnotne teraz ;p

+poprosil by som neakeho aktivneho a mileho moda aby mazali prispevky ktore nie su k teme. Dakujem Vorvy
Naposledy upravil(a) sklb dne 21.05.2012, 21:38 hod., celkem upraveno 3 x.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

JohnyX
Quill Rat
Příspěvky:47

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od JohnyX » 21.05.2012, 09:43 hod.

Hoj, sem ted s kouzelnicí na hell v prvním aktu a už mám taky nějaký názor na hru

Plus
- Pěkné prostředí + variabilita
- možnost změny buildu
- nemožnost cheatovaní
- návyková hratelnost
- Hodně originálních monster


Minusy:
- Na nic craft system, protože v AH si můžete koupit za levný peníz ubah gear, který jentak nenajdete. Vylepšování craftování je zatím šíleně drahé.
- Lagy, na které se dá snadno chcípnout
- Natahování aktů xtým levelem dungeonu viz nekonečný sestup k bossovi v 3 aktu. Tohle mi příjde celkem nešťastné
- Příliš krátký poslední akt....1-2 hodiny mi přídou strašně odfláknuté
- Dropy z bossů je příliš přehnaně směšný
- Modrý item snadno překoná legendary
- Obtížnost není tak vysoká jak by měla být
- Všechno se odvíjí od equipu...když máte dobrý equip = hra je easy
- Příliš velký nárust hp a DPS....k čemu xx tisíc HP a DPS ? V 1 a 2ce to tak nebylo
- krátká herní doba
- Na vyšších obtížnostech už není tak velká možnost měnit build, protože potřebujete hodně defensivních skillu
- AH celkem kazí hru...každý si může snadno koupit super itemy
- Přiběh není tak výrazný a postupem času přechází do pozadí
- questy přecházejí do pozadí po celou hru a člověk si skoro neuvědomuje, jaký vlastně dělá. Nápaditost questů je taky hodně chabá.

Celkové hodnocení:
Hra je velmi chytlavá a zatím mě baví, ale nevím jak tomu bude za měsíc...Jestli neudělá blizzard nějaké razantní změny, tak věřím tomu, že bude do pár měsíců značný ubytek hráčů. Zatím bych hru hodnotil vzhledem k počtu chyb tak 7/10
Naposledy upravil(a) JohnyX dne 21.05.2012, 09:56 hod., celkem upraveno 2 x.

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od pns » 21.05.2012, 09:50 hod.

moje nazory na d3:

-ze vubec vyslo: +
-instalace, errory, zabezpeceni(el.verze): 2x -
-postavy: +
-nulove rpg: -
-akcnost: +

celkovy dojem z jednolivych act
(lokace, nudnost, napaditost, kycovitost, prekvapivost, pribeh, atmosféra)

act I : +
act II : -
act III : 0
act IV : -

takovy hovadiny jako AH, PVP, farmu, a nejake herni mechanismy atd nema u singlplayerovky vubec cenu rozebirat

-jinak jsem to dosel s barbar na solo na nightmare a wiz,wh na normal..

d3 mi vychazi lehce do minusu, vcelku me to mrzi, ale d1(atmosferou) a d2(rozmanitosti) to proste neprekona.

messer19
Quill Rat
Příspěvky:32

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od messer19 » 21.05.2012, 13:20 hod.

Tiez som to trosku nepochopil, to akoze mam cakat do inferno obtiaznosti aby ma hra zacala bavit? Hra ma bavit od zaciatku nie?

Pre mna plusy:

+ prostredie, fyzika
+ hratelnost, dynamika
+ variabilita skillov (neni nutny respec)
+ followeri

Minusy:
- system predmetov totalne nedotiahnuty (absencia unique predmetov - nehovorim o legendary, to je fakt len zvlastna kategoria a s unique v D2 sa neda zrovnavat)
- kontroverzny auction house (opada radost z najdenia kvalitneho predmetu, kupim si ho za par supov v AH, tym padom uz cloveka nebavi farming a pod. A ked blizzard vravi naschval odstranil farming, existuje jeden rozumny dovod? Chcu znizit znovuhratelnost?)

To v skratke moje nazory. BTW presiel som len Normal, ale myslim ze to je dostatok na objektivne hodnotenie hry. Nepadol mi zatial ziadny legendary predmet a ani mi to neni luto lebo rare veci mam na sebe kvalitne a tie mi stacia. Legendary je len pre dobry pocit, ktory ani nema cenu pokial si ho kupim za prachy v AH.

P.S.: Hra je strasne kratka, tesim sa na datadisk >:D

Tomkony
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Tomkony » 21.05.2012, 13:41 hod.

Plusy:
- návrat k ponuré atmosféře jako to bylo u D1 (oproti D2)


Mínusy:
- hudba, opět nepřekonatelná byla v D1
- lagy, lagy, lagy - velmi rád bych si zahrál HC, ale v tomto systému ne.
(4x jsem chcíp jen díky vysoké latency)
- absence češtiny pro neangličtináře (jedná se mi pouze o příběh)

Ostatní ještě nehodnotím, neb jsem na začátku nightmare.

7/10
Jinak souhlas s Johny X
Naposledy upravil(a) Tomkony dne 21.05.2012, 23:06 hod., celkem upraveno 1 x.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Alfajk » 21.05.2012, 14:59 hod.

kdyz zavru obe oci,nebudu resit dementni pribeh a divnou grafiku,dam tomu 6 z 10 jen proto,ze je to Diablo od blizzardu a ta grindovaci cast je docela sranda...ta hra je tezkej prumer a vzhledem k hernim mechanizmum a roku 2012 spis podprumer

+ coop je sranda,zabijeni hromady nepratel taky

- prostredi,cinematic scney,pribeh,"RPG" system,AH

franzkfk
Quill Rat
Příspěvky:20

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od franzkfk » 21.05.2012, 15:22 hod.

+ hratelnost

- není to Diablo

A jestli někdo v mý přítomnosti řekne, že je Diablo 3 ponurý jako první Diablo, dostane pěstí.

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Madus » 21.05.2012, 15:26 hod.

+ diablo game
- migrena

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Vorvy » 21.05.2012, 17:27 hod.

Na zadost uzivatele sklb jsem tema promazal.. prispevky, ktere nebudou mit charakter nezavisle recenze nekompromisne mazu
Kupodivu mě to stále baví..

TristanTzara
Fallen Shaman
Příspěvky:86

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od TristanTzara » 21.05.2012, 20:23 hod.

Obrovský zklamání.

Tohle prostě není DIABLO. Na tuhle hru jsem nečekal 10 let.
Naprosto primitivní arkádová mlátička, otřesnej vizuální styl jak z nějaký japonský onlajnovky (falleni a ti kozlové s halapartnou vypadají hůř než v D2), trapnej příběh (Adria :lol: ) neskutečně dementní systém předmětů - celá hra je akorát o tom, neustále zvedat vitalitu a atribut, který zvyšuje DMG, absence skill tree - všechny postavy na jedno brdo a tím pádem nulová motivace rozehrávat postavu znova, trapní bossové - doteď mi hlava nebere toho Beliala - ta jeho proměna působila trapně, normálně mi bylo za tvůrce stydno.
Blbej loot - spousta lidí na hell nemá ani jeden legendary item a i když má, tak zhusta jsou slabší, než obyčejný magický itemy - opět nulová motivace hrát hru dokola a farmit itemy.

Dojedu svýho barba na konec normalu a končim.Vracim se zpátky k D2 :wave:

A číselný hodnocení : 5/10 (Kdyby to nebylo Diablo, dal bych tak 7, ale tohle je prostě FAIL, to se Blizzardu nepovedlo)

Uživatelský avatar
Deef
Gorebelly
Příspěvky:221
BattleTag:Deef#2671
Bydliště:Ried im Innkreis
Kontaktovat uživatele:

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Deef » 22.05.2012, 09:47 hod.

+ grafika, public hry, skilly, prostredie, rozne moby
+ AH , koli hroznemu dropu ,
+ pre mna je kazda nova obtiaznost vyzva

- kovac ?! ani na 10tom leveli nevykrafti lepsie veci ako dropnem z moba pokial na inferne nedropnem plan na super truper uber rare item ktory je aj tak lepsi ako legendary
- nemoznost si zrobit dieru do itemu
- xx% life steal zmeneni na xx% dmg converted to life ( aj tak tomu nechapem mam 12% life steal a 28k HP 7000DPS a kazdym uderom si doplnim len max nejakych 300 )
kto by chcel moze mi to cez pm viac vysvetlit
- tesil som sa na legendary , hladat ich mesiace a mat pocit ze su najlepsie
- Grandfather je obojrucak
- po dosiahnuti 60lvl za napr " masaker " uz nedostanem ziadny bonus ( mohli aspon nejaku stovecku g )
- chyba mi tam vacsi zoom {-}

Celkovo som spokojny aj napriek nedostatkom a par veci ktore ma riadne ... tak sa pri trojke s kamosmi dobre bavime

Uživatelský avatar
Saskardin
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Saskardin#2839
Bydliště:Bratislava

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Saskardin » 22.05.2012, 19:19 hod.

Plusy:
* pekné a rozmanité prostredie, jednoduchá, ale pomerne štýlová a dostatočne temná grafika
* skill systém mi vyhovuje viac ako v D2, pridávanie skillpointov mi nechýba
* hra je prekvapivo dlhá, vzhľadom k dnešným pomerom som čakal horšie
* eventy a celkovo dobre vyriešené random skladanie oblastí
* 4 obtiažnosti

Mínusy:
* multiplayer je v štyroch neprehľadná pakáreň
* gemy sú málo, systém rún v D2 bol perfektný (možno datadisk?)
* AH je také nutné zlo od Blizzu, prakticky nepoužívam, pokazilo by mi to radosť s nachádzania predmetov
* technické problémy - samotná hra je prakticcky bez bugov a nepadá, problém je systém on-line a t.č. lagy ktoré prakticky znemožňujú zmysluplné hranie HC
* chýba poriadny craft
* vyhlásenie Blizzardu, že nebudú rozširovať obsah, eventy a predmety inak ako datadiskami - toto je imho najväčší fail, dlhšie by to udržalo pri hre aj casual hráčov (chápem, B z toho nemá žiaden finančný benefit, ale dosť ma to sklamalo - tento štýl hry je na to ako stvorený)

Poznámky:
* veci ako príbeh a animácie neriešim, pri desiatom hraní je to už stejne každému fuk
* PvP nejako zvlášť nevyhľadávam, jeho chýbanie pri štarte mi nevadí

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od sklb » 28.05.2012, 17:33 hod.

Na oficialnom fore diabla 3 niekto vytvoril odbodny topic. Takze aj tam si mozte pozriet ako hraci hodnotia samotnu hru.
http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/4310134520
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Houp
Wraith
Příspěvky:169

Re: Vase hodnotenie hry

Příspěvek od Houp » 28.05.2012, 21:49 hod.

Cca 8/10

Plusy +
zjednodušení
+ měnění buildu bez nutnosti hrát znovu
+ nejsou svitky identifikace, portálu
+ automaticky sbírané zlato, "lahvičky"
+ portály na konci dungoonů zpět
+ waypointy, od kterých lze příště pokračovat - lepší pro krátké hry
+ společná truhla pro všechny chary
+ AH, jelikož padají často věci pro jiné classy, tak je můžu prodat a koupit si něco pro sebe
další
+ "zlatý skřítek" - super nápad :)
+ samotný nápad craftění, ale chce ještě doladit ceny, pak se na to těším (v D2 mi to přišlo zbytečné až na vylepšování gemů)
+ popisy nepřátel, knížky, doprovodné hlášky follovera a dalších
+ nápad 1., 2. boss. U prvního prostředí, u druhého skill.
+ lze hrát bez DVD v mechanice (hraji na notebooku bez mechaniky)

A teď zápory
- zatím ne moc využitelný crafting kvůli ceně/kvalitě vyrobených věcí
- minimálně napoprvé by ze všech unikátních bossů měly padat dobré věci (velká šance na set/legendary
- nesouhlasím s autory, že by to nemělo být o legendary.. mělo :) Na svůj level by měly mít lepší atributy a nejlépe opravdu unikátní, které nikde být nemohou
- aukce by chtěla trochu omezit, např. strhnutí 15% základní ceny za předmět, i když se předmět neprodá (alespoň by vymizely ty přehnané ceny)
- nutnost netu (je sice vzhledem k AH pochopitelná, ale občas net způsobí smrt)
- nějaké zužitkování bílých a šedých předmětů by se hodilo, třeba jako další doplňková surovina po roztavení
- nemožnost měnit staty (skilly si rád měním) - mmch jsem asi jediný dle diskuzí, kdo dával body do energy v D2

Ghost z D2
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Těžký podprůměr

Příspěvek od Ghost z D2 » 27.09.2012, 19:46 hod.

Klady:
- Dobrý efekty skillů.
- Hlubší pokračování příběhu (až na ten komix s Adriou).
- Celkem dlouhá hra, když beru všechny obtížnosti součtem.

Zápory:
- Dlouho jsem vymýšlel aspoň pár kladů.
- Každý char má v podstatě skoro ty samé skilly jen v jiném grafickém provedení.
- Nesedí mi že zbraně mají stejné DPS pro všechny chary. Prostě kouzelnice se sekerou která je lepší než většina holí co najdu (wtf?) není kouzelnice.
- Skilly se nedají pořádně upgradovat, runy jsou slabé a často zbytečné a nudné.
- Single se nedá hrát bez připojení.
- Farmení nic moc.
- AH se všema důsledkama.
- Ani omylem ponurá atmosféra, a to zamrzí u diabla hodně.
- Spousta dalších věcí :-(


Celkem 17/100 bodů

D2 LoD jsem znal i po zpátku, každej unique,set item, suf/pref na zbraních no prostě všechno. Protože to bylo přehledný a hra je tak dobrá že se hraje do dnes. Takže pokud se to dá říct, tak mělo smysl to znát. U D3 mi všechno spývá a vlastně mi to je postupem času jedno. Není to cry, jen mě ta hra dost zklamala, po druhé bych jí už nekoupil. A řeči jako "přehnané požadavky hráče" mě dostávaj do kolen, je to pouze chabá omluva neschopnosti tvůrců hry. Co je přehnaný na tom, chtít aby Diablo bylo Diablem a ne odpadem na který se zapomene na rozdíl od D1 a D2.

Toť mé hodnocení hry, vyjadřuje můj názor který nikomu nevnucuji a není míněný aby kohokoli pohoršoval.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“