Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět

Hlasování: Jaký máte názor na příběh D3?

Je skvělý a bezchybný
12
41%
Něco mi v něm vadí (do fóra pls)
8
28%
Příběh v D3 neřeším / nezajímá mě
9
31%
 
Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
SlothMaster
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:SlothMaster#2291
Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od SlothMaster » 26.05.2012, 15:40 hod.

Vím, že příběh ve hře jako je Diablo hraje až druhořadou roli (z dlouhodobýho pohledu), ale stejně bych rád znal váš názor (především od lidí, co přečetli Book of Cain).
A rovnou na začátek upozorňuju, že nejsem žádnej hater, D3 mě celkově hodně baví a budu ho hrát ještě dlouho. Ale potom, co jsem přečetl Book of Cain a když připočtu ty roky, co měl Blizz na vymyšlení scénáře, tak jsem čekal, že přijdou s něčím lepším.

Co mně nejvíc vadilo?
1) "Přeměna" Tyraela v člověka. Anděl ve světě Diabla je éterická bytost, jejíž brnění a křídla jsou její součástí. Člověk (rasa Nephalem) ve světě Diabla je společný potomek andělů a démonů..
To, že ze sebe Tyrael strhne brnění a nějak si urve křídla, z něj nedělá člověka. On není bytost z masa a krve a vůbec v sobě neobsahuje démonickou část. Radši ani neřeším proč spadl do Sanctuary, které se rozhodně pod High heavens nenachází..
Samotné rozhodnutí Tyraela obětovat se a stát se člověkem je taky nelogický. Vždy se snažil ochraňovat Sanctuary, jak před vlivem démonů, tak i andělů. Využíval k tomu svoje nadpřirozené schopnosti a hlavně byl protiváhou Imperiusovi, který by Nephalem nejradši vyhladil už dávno..
Až někdy za 30 let umře, nebude chránit lidstvo už vůbec nikdo..
Když už to Blizzard takhle chtěl udělat, měl nechat Tyraela skutečně odsoudit zbytkem Angiris councilu za vměšování se do Sanctuary (zničení Worldstone by asi neutajil :)). Pak by mohl následovat super cinematic, kdy andělé zbaví Tyraela brnění a vstříknou do něj démonický výtažek a shodí ho do Sancturay, mezi jeho milované lidi.

2) Celková situace v Heaven + poslední animačka
Závěrečný cinematic je obsahově strašnej. Žádné Diablo nekončilo takhle sladkým happyendem.. Imperius má pravdu v tom, že Nephalem nemá v Heavens co dělat. To, že Imperius nemá rád lidi chápu, z jeho pohledu jsou jedině přítěž a hrozba, mohou být využiti démony k napadení Heaven, což se vlastně i potvrdilo. Jako vládce High Heaven, nikdy z žádnou aliancí s lidma souhlasit nebude. A zároveň tady musím připomenout, že on je hlavní vojevůdce všech andělů a bez něj by Heavens padlo už dávno.
Tyrael si sám zvolil být člověkem, přesto se hrne zpátky do Angiris councilu a chce být archHUMAN of wisdom.. V D2 jsem ho měl hodně rád, vše co dělal a řekl mělo nějaký smysl, narozdíl od D3, kde se chová naprosto nelogicky a padá z něj jedno "cool moudro" za druhým. Bojím se, že v datadisku bude Imperius hlavní boss, po jehož poražení bude Tyrael zvolen vládcem Heavens a všichni budou žít šťastně až do smrti.

Prostě mi přijde, že se Blizz snažil udělat tak epic příběh a cinematicy, že mu nevadilo porušit vlastní lore + je to celkově moc happy..
Naposledy upravil(a) SlothMaster dne 27.05.2012, 10:04 hod., celkem upraveno 1 x.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Alfajk » 26.05.2012, 15:43 hod.

celej pribeh byl dost "tupej" v porovnani treba se starcraftem/warcraftem...byl predvidatelnej a neoriginalni
+ melo bejt vic cinematic,komixovy vypraveni je dost retro

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od sklb » 26.05.2012, 16:04 hod.

Pribeh mi vadil. Hned ako sa zistilo ze fallen star je tyrael to zacalo byt moc divne :p
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Mirda » 26.05.2012, 16:42 hod.

S tou přeměnou Tyraela na člověka jsem to pochopil trochu jinak. Přijde mi, že ačkoli navenek vypadá jako ostatní lidé, je stále "ze stejné látky" jako andělé a jeho gesto bylo spíše symbolické (vzdát se schopností, připodobnit se vzhledem), než že by něco měnilo na jeho podstatě. Rozhodně nepočítám s tím, že by umřel stářím - a i kdyby, tak se jeho duše vrátí do Crystal Arch a tam se znovu zrodí.

A z toho sladkého happyendu bych si taky vrásky nedělal - od čeho máme datadisky, že?

Obsahově jsem s příběhem Diabla 3 spokojený, ale uznávám, že by se Blizzard nemusel snažit dělat všechno tak "epic & cool".

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Silblade » 26.05.2012, 17:15 hod.

Mně se příběh líbil. Koneckonců, Diablo není o kdovíjak složitém a komplexním příběhu jako třeba svět warcraft, kde bez znalosti alespoň základní historie a postav pak hře a jejím souvislostem nerozumíte. Zde se to dá shrnout do pár jedoduchých vět: boj dobra se zlem, kde dobro představují andělé, zlo démoni, ti věčně spolu bojují, mezi těmito dvěma mlýnskými kameny je rasa lidí, z nichž někteří jsou potomci vztahu démon-anděl, těm se říká nephalem a do osudu světa mají co kecat. No a pak ty drobotiny k tomu, jako Světovín, Prime Evils, Horadrim, Tyrael atd. Okolo této kostry se pak může odvíjet jednoduchý příběh, který ale neurazí. Originalita podle mě spočívá v nepřítomnosti ras elfů, trpaslíků atd., inspirace biblickými příběhy a (pro mě) zasazení bojového umění do fantasy světa v podobě mnichů (bojové umění barbarů, assasinek apod. nepočítaje).

Mně se na příběhu nelíbilo, že nechali zabít Leah (škoda takové krasavice :)) a zpočátku mi klesla čelist, když zabili i oblíbeného Caina. Ale to je jen nečekaný zvrat v událostech, to není chyba. Nelogické spíše je to s tím Aidanem alias Dark Wandererem, pač původně byl Dark Wanderer hrdina z jedničky (což mohla být i ženská) a najednou ho překřtili v syna Leorica. Tohle považuji za velkou krpu. Diablo by měl být ve trojce takřka nezničitelnej, když jsou v něm síly velké Sedmičky, ale ač to nerad přiznávám, Diablo ve dvojce byla záležitost na 15-30 minut (na normalu), tady na 5 minut. Jeho schopnosti nebyly zdrcující ani ničivé. No jsem zvědavej na Hell a Inferno, jak bude odolnej a silnej. Poslední cinematic volal po otevřeném konci. Čert vem Diabla, ten je teďka vytuhlej, alespoň ve fyzickém světě, ale mohla tam být ukázka, co třeba plánuje Adria, jak se na pád Diabla tváří Imperius nebo se mohl z Nebeských výšin ozvat hlas toho zlýho draka, co ho chtěl Diablo oživit (furt si nepamatuju jeho jméno :D), třeba "I'll be back!" bo něco podobnýho.:D

No je jasné, že v příštím datáči hlavním záporňákem nebude nikdo z Prime nebo Lesser Evils, takže kdo zbývá? Adria, Imperius... případně Astrogha, Bartuc a jim podobní.
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Mirda » 26.05.2012, 17:31 hod.

Silblade píše:Nelogické spíše je to s tím Aidanem alias Dark Wandererem, pač původně byl Dark Wanderer hrdina z jedničky (což mohla být i ženská) a najednou ho překřtili v syna Leorica. Tohle považuji za velkou krpu.
Už v Diablu 2 bylo řečeno, že se z Rogue stala Blood Raven a ze Sorcerera pak Summoner. Tím, že z Warriora udělali Aidana, se nic nezměnilo - akorát dostal jméno a původ.

Uživatelský avatar
SlothMaster
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:SlothMaster#2291

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od SlothMaster » 27.05.2012, 10:03 hod.

to Mirda: i když by se mi tvoje teorie líbila víc, tak má velkou trhlinu. Když se Diablo dostal před koncem hry ke Crystal Arch a začal ho "kazit" (existuje lepší slovo ke corrupt?), ochromil tím všechny anděli, ale Tyralea ne. Pokud není jeho bytost spjatá s Crystal Arch, tak už anděl prostě být nemůže..
S tím, že zemře stařím jsem to trošku přehnal, nepochybuju, že s ním má Blizz velké plány do budoucna. I kdyby někdy zemřel, tak ve světě Diabla jde oživit prakticky kdekdo :) .

to Silblade: Diablo se nesnažil vyvolat Tathameta (taky jsem si to musel najít :)), snažil se jen "zkazit" Crystal Arch a zbavit se tak Heavens a andělů. Diablo samotnej už vlastně byl tím drakem, protože obsahoval všechno zlo světa (hrozná představa :))

Uživatelský avatar
Winty
Fallen Shaman
Příspěvky:99
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:WintyBadass#2859

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Winty » 27.05.2012, 10:57 hod.

Mě se příběh líbil a osobně nechápu lidi co říkali, že příběh byl předvídatelný. To že final boss bude Diablo a že ho porazíme to nepočítám :D . Ale třeba to, že umře Cain, fallen star je Tyrael, nebo že Adria zradí a z Leah se stane Diablo to jsem rozhodně nečekal. A happy end by byl, kdyby z mrtvoly Diabla vyskočila živá Leah s Cainem a byla by pařba ve Whymsyshiru :D

Uživatelský avatar
SlothMaster
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:SlothMaster#2291

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od SlothMaster » 27.05.2012, 11:12 hod.

To, že Leah je dcera Dark wanderera si každej domyslel po startu bety minulý říjen, potom co si přečetl Adriin deník. Takže se dalo čekat, že Diablo bude z ní. Ale to mi nevadilo, tady to měl Blizz pěkně vymyšlený.
V intru, co už je venku 3 roky, říká Cain: At the end of times, the JUSTICE shall fall from the heaven. Kdopak to asi bude? :)
Jediný větší překvapení byla smrt Caina, ale ten by stejně dostal infarkt, potom co by zjistil co 20 let vychovával..

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Mirda » 27.05.2012, 11:23 hod.

SlothMaster: Myslím, že Cain věděl, koho vychovává. V Book of Cain nebo Cain's Journal se zmiňuje o tom, že Dark Wanderer je pravděpodobným otcem Leah. Nejspíš tak trochu doufal, že v ní dokáže potlačit tu zlou stránku.

S tím Tyraelem máš pravdu, trochu jsem to nedomyslel. Stejně si ale stojím za tím, že ani po proměně není stejný jako ostatní smrtelníci, ptž Nephalemové jsou narozdíl od něj napůl andělé a napůl démoni.
Jinak, k tomu jeho rozhodnutí stát se smrtelníkem byl na oficiálním fóru hezký komentář: "Tyrael before was softcore, now he is hardcore." :lol:

Uživatelský avatar
Winty
Fallen Shaman
Příspěvky:99
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:WintyBadass#2859

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Winty » 27.05.2012, 11:24 hod.

SlothMaster: Aha tak to sorry. Audioknihy jsem si nečetl, ale jestli tam jsou i takovéto významné události tak to si je přečtu.

K tomu: "At the end of times, the JUSTICE shall fall from the heaven." jestli někomu předtím než se to dozvěděl ze hry, došlo, že tím myslí Tyraela, tak mu smekám poklonu :shock:

K proměně Tyraela na člověka: Nevidím důvod proč by se Tyrael nemohl dobrovolně vzdát své andělskosti :D . Já když se v reálným světě zastřelím tak už taky nejsem živej, a zpátky už to vzít nemohu -> něco podobnýho udělal i Tyrael.

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Mirda » 27.05.2012, 11:38 hod.

Winty: Kdyby se vzdal své "andělskosti", jak tomu říkáš, tak se z něj nestane člověk (Nephalem), protože ti jsou potomci lidí a démonů. Jinými slovy, musel by polovinu té andělské podstaty přetvořit na démonickou. Analogie se zastřelením se je docela mimo.

Uživatelský avatar
SlothMaster
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:SlothMaster#2291

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od SlothMaster » 27.05.2012, 12:36 hod.

Winty píše: K tomu: "At the end of times, the JUSTICE shall fall from the heaven." jestli někomu předtím než se to dozvěděl ze hry, došlo, že tím myslí Tyraela, tak mu smekám poklonu :shock:
Neříkám, že jsem to věděl na 100%, ale byla to jedna z teorií, a když se tam nakonec chudák válel v kráteru, tak mě to už moc nepřekvapilo. :)

Mirda: No a jsme u toho, co jsem psal v 1. příspěvku. Ta proměna je nedomyšlená a dělaná hlavně kvůli "epic" scéně s trháním křídel a odpovědi Leah na otázku "What would you know about sacrifice"..

Uživatelský avatar
MrNoFace
Quill Rat
Příspěvky:34

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od MrNoFace » 27.05.2012, 15:49 hod.

Mne sa pribeh v celku pacil az na tie spominane veci.

Proste Tyrael clovek wtf, vzdy som mal rad ten jeho epic vyzor a secko.....a to jak sa len tak premenil na cloveka uplny s*it no ale co uz :).
A este nemuseli zabit Leah, resp. davali jej dost vela priestoru v pribehu a potom len bac premenia ju na diabla a kaslu na nu.

A tiez je skoda, pribeh isiel celkom dobre co sa tyka dlzky 1,2 act ale od tretieho to nabralo strasne rychly spad.....

Uživatelský avatar
Ivoš155
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ivos155#2730
Bydliště:Praha

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Ivoš155 » 24.06.2012, 17:42 hod.

Sice napotřetí přibližně to samé,ale zase v jiný formě a zajímavý zápletky.Hra mě prostě baví skoro stejně jako 2ka.Upřimě nečekal sem to:D
http://eu.battle.net/d3/en/profile/ivos ... o/17743718


"Even in the heart of heaven,angels can still feel fear...."

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Váš názor na příběh v D3 (SPOILERY)

Příspěvek od Omerta » 25.06.2012, 10:42 hod.

Na to jakej má blizzard potenciál ty videa mi přijdou krátký a je jich málo. A příběh mě trochu nasr...
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“