Diablo III vs Torchlight II

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 22.09.2012, 21:37 hod.

Tak pro mě TL2 (až na grafiku, kterou u těchto her až tak neřeším) bohužel mnohonásobně lepší než D3 zatím (dohrátý akt 1), tak nějak jsem si představoval nástupce D2.

Přesto že je D3 slušná hra, nikdy nebude tak epická jako D2 byť je sympatické, že se blizzard hodně snaží vyhovět hráčům a maká dost na vylepšení. Když vidím kvalitu a rozsah herních mechanismů v TL2 3 roky od vydání jedničky a v D3 deset či kolik let od vydání dvojky, tak trochu nechápu co blizzard celou tu dobu dělal.

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 22.09.2012, 21:50 hod.

TL2 sem hrál asi deset minut, musim si pár dnů odpočinou, abych si na to troufnul znova
Obrázek

Dakuwaqua
Quill Rat
Příspěvky:21
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Dakuwaqua » 22.09.2012, 22:25 hod.

Skúšal som demo T2, ale nechytilo ma to. Jednotku som nedohral. T2 vyzerá byť lepšia v každom ohlade oproti T1, ale pre mňa je ten gameplay nudný. Mechaniky hry sú fajn, a asi lepšie ako u D3. Táto debata ale nič neprinesie, koľko ludí toľko chutí, niekto hľadá rozdelovanie si bodíkov do postavy, vyberanie si skilov a podobne, niekto má radšej super dynamiku hry súbojov a podobne. Pre mňa osobne by bol ideál kombinácia D3 a PoE. V Poe sú perfektne spravené sokety na veciach plus kamene, kde každý má ine vlastnosti, dajú sa kombinovať, je tam x možností no a samozrejme výborný skill tree. Okrem toho je tu pekne vidieť že grafika nemusí byť "rozprávková" ako v T2.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Y0G1 » 23.09.2012, 01:39 hod.

mna osobne tl 2 bavi , ale neviem preco niekto dokaze odsudzit hru uz len preto ze ma kreslenu grafiku skusit aspon do lvl 20 a potom sa rozhodnut

Je pekne ze blizz zacal makat na pathoch, ale nezname to ze kazdy patch tu hru posuva smerom nahor

Uživatelský avatar
Kalis
Wraith
Příspěvky:197
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:kalisovanoha#2618

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Kalis » 23.09.2012, 08:37 hod.

Hraju oboji, protoze T2 ma napady (vylepsovani veci, pets,...), svoji politiku (20$, LAN i online)... a D3 je .. proste D3, ale odsoudit T2 kvuli grafice to je podle meho blbost Jinak mi to pripomina trosku mix Warcraftu a Dungeon Siege 2.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od HELLERcz » 23.09.2012, 10:34 hod.

Co jsem zatím tak hrál TL2, tak to vidím, že hru projdu a nebudu se k ní nijak extra vracet. Je fajn, pěkně odsýpá, výhrady mám taky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Joshua88CZ
Gorebelly
Příspěvky:263
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ChoseCZE#2100

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Joshua88CZ » 23.09.2012, 11:15 hod.

Stahl sem si demo, a muzu rict, ze tahle hra ma potencial, a tom sem mohl hrat jen singl...grafika neni spatna, hratelnost to vynahrazuje.Je tu mnoho veci, ktere v d3 nejsou.Opravdu super gamesa.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 23.09.2012, 14:18 hod.

Až to dohraju tak napíšu nějaké větší téma ohledně porovnání obou her. I když mě hraní TL 2 baví, nějak cítím, že to kvalit diabla 2 nedosahuje. Jenže to ani diablo 3. Torchlight 2 i Diablo 3 mají některé rozdílné systémy. Chtělo by to nějaký hybrid :D v Diablu 3 mi právě hrozně chybí ty věci, které nabízí torchligt 2 a to je, skilly a stat systém kdy si člověk sám může udělat postavu jak chce, lepší systém předmětu a jejich vylepšování a také design monster. Jejich rozmanitost a schopnosti jsou na mnohem lepší úrovni než u diabla 3. Zrovna jsem se dostal do Actu 3 a ty monstra jsou úplně úžasná, jak zapadajído prostředí a jsou jeho součástí. Mít to tak lepší grafiku, byla by to nádhera .D

Straif
Quill Rat
Příspěvky:6

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Straif » 23.09.2012, 14:23 hod.

jak funguje multiplayer u TL2 ?, se známým se nemůžeme dostat na společný server, já vidím nějaké servery, on zase jiné a nedá se dohledat stejného. Při založení se také nevidíme

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 23.09.2012, 15:41 hod.

Majky_majk píše: I tak se jedná ale o velmi kvalitní hru a 100% vím, že za 10let si budu pamatovat, že jsem nějaké D3 hrál a skoro bych se vsadil, že si budu pamatovat i příběh hry, jakou jsem používal výbavu, oblíbené skilly atd. U T1 si dneska už ani nepamatuju, za kterou jsem ho hrál postavu.
To mas dobre ja uz si vacsinu tychto veci nepametam dnes, akurat to jak som refreshoval aukciu :P
Drakkari píše:No jo, každopádně čím víc konkurence, tím líp pro hráče :)
ale jak jsem psal, bude zajímavé mrknout se na tuhle diskuzi za 2-3 měsíce, po vyprchání euforie, uplnemu projití hry, endgame, pripadne updaty a podpora atd.
Já spíš ale čekám na jiné diablovky.
Bude to asi tak zaujimave ako aktualne sledovat D3. Pokles hracov o 90%, diskutujucich na fore o podobne cislo. Patche ktore su sice pekne na pohlad, ale vacsinu ludi aj tak nechavaju chladnymi.
Podla mna ma tl2 vacsi potencial lebo sa na nic nehra na rozdiel od velkeho brata.. a hlavne MODDING to je velmi dolezita vec dnes. Pozrite sa na ARMU2. Kazdy mohol tu hru kakat a potom dosiel borec a vymyslel Dayz a hned +1.2m predanych kopii. Toto sa diablu, pokial ostane v sucasnej podobe ako je dnes nestane.
tl2 ma tuto sancu, staci jeden genialny napad neakeho jedneho cloveka a mame tu vdaka moznostiam editora novu genialnu hru, komunitu, esport? atd.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Baglik
Gorebelly
Příspěvky:283
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:baglik#2817

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Baglik » 23.09.2012, 15:53 hod.

Re sklb :Je vidět že už D3 opravdu moc nesleduješ žádný pokles o 90% jsem nezaznamenal a naopak s patchem 1.04 se někteří zase vrátili a nadcházející patch taky vypadá zajímavě, nic proti T2 ale myslím že to diablo komunitu nějak výrazně neoslabí.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Y0G1 » 23.09.2012, 16:19 hod.

Javurek píše:Až to dohraju tak napíšu nějaké větší téma ohledně porovnání obou her. I když mě hraní TL 2 baví, nějak cítím, že to kvalit diabla 2 nedosahuje. Jenže to ani diablo 3. Torchlight 2 i Diablo 3 mají některé rozdílné systémy. Chtělo by to nějaký hybrid :D v Diablu 3 mi právě hrozně chybí ty věci, které nabízí torchligt 2 a to je, skilly a stat systém kdy si člověk sám může udělat postavu jak chce, lepší systém předmětu a jejich vylepšování a také design monster. Jejich rozmanitost a schopnosti jsou na mnohem lepší úrovni než u diabla 3. Zrovna jsem se dostal do Actu 3 a ty monstra jsou úplně úžasná, jak zapadajído prostředí a jsou jeho součástí. Mít to tak lepší grafiku, byla by to nádhera .D

tak podla mna je vidiet ze tu hru robili srdcom a snazili sa maximalne , nehovorim ze d3 nerobili srdcom a nebola snaha , ale podla mna sa snazili moc inovovat a to moze tej hre celkom ublizit

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 23.09.2012, 16:46 hod.

JJ je to vidět, že si s tím opravdu moc vyhráli, holt jsou ale menší studio než blizzard, tak nemohou mít ak silnej příběh podpořenej suprovejma cinematics videama a lepší grafiku. Sice nejsem příznivcem že hra musí mít ultra grafiku aby byla dobrá, ale on ten malovanej styl tak nějak svádí k tomu že to je jen hra for fun. Diablo styl byl víc takovej vážnější :D

Jinak co se týče diabla 3, nevím jakej je odliv nebo příliv lidí, 1.0.4 vylepšila tu hru dost, jenže to hraju prakticky jen z důvodu toho že za 1. čekám na pvp(ale to taky asi hru nespasí), 2. že tam jde vydělat prachy. Jinak bych to bohužel už asi nehrál. Novejma patchama to sice vylepšili dost, jenže pořád to neřeší ty hlavní 3 problémy co ta hra má: systém skilllů, automatické staty a systém dropu předmětů a jejich využití.

Navíc aukce je zlo, bych to zrušil úplně :D dal bych starej dobrej trade jako byl v d2, a využití goldů bych dal na crafty a enchanty jako je v Torchlightu. Tam sem furt na nule, protože peníze jsou potřeba na hodně věcí. Mě někdy přijde jakoby ti, co dělali d3 snad ani diablo 2 nehráli. Já, a lidi co znám, kteří jsme hráli diablo 2 roky, víme v čem je problém, ale blizzard to nějak nevidí.

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 23.09.2012, 16:52 hod.

Baglik píše:Re sklb :Je vidět že už D3 opravdu moc nesleduješ žádný pokles o 90% jsem nezaznamenal a naopak s patchem 1.04 se někteří zase vrátili a nadcházející patch taky vypadá zajímavě, nic proti T2 ale myslím že to diablo komunitu nějak výrazně neoslabí.
Sledujem praveze dost. Staci ked si tu hru zapnem a pozrem sa na friendlist :p popr sem na forum a vidim, ze tu ubudaju aktivny uzivatelia. A potom tu je vzdy jedna klasika
http://beta.xfire.com/games
http://cs.twitch.tv/directory
Uz d3 predbehol aj minecraft.
Ale kludne zi dalej v sebaklame ;)
Neviem ci som tych 90% este aj nepodcenil. Kedze tu hru kupilo 10 milionov ludi a hra minimum. :)
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Still-Alive » 23.09.2012, 17:20 hod.

Jé, opět magicky xFire s nulovou výpovědní hodnotou... a Twitch.tv? Hrozně by mě bavilo streamovat runy furt dokola... Streamovat se, má když to má smysl, což už te´d pár měsíců po vydání smysl nemá imho :)

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Y0G1 » 23.09.2012, 17:21 hod.

Javurek píše:JJ je to vidět, že si s tím opravdu moc vyhráli, holt jsou ale menší studio než blizzard, tak nemohou mít ak silnej příběh podpořenej suprovejma cinematics videama a lepší grafiku. Sice nejsem příznivcem že hra musí mít ultra grafiku aby byla dobrá, ale on ten malovanej styl tak nějak svádí k tomu že to je jen hra for fun. Diablo styl byl víc takovej vážnější :D

Jinak co se týče diabla 3, nevím jakej je odliv nebo příliv lidí, 1.0.4 vylepšila tu hru dost, jenže to hraju prakticky jen z důvodu toho že za 1. čekám na pvp(ale to taky asi hru nespasí), 2. že tam jde vydělat prachy. Jinak bych to bohužel už asi nehrál. Novejma patchama to sice vylepšili dost, jenže pořád to neřeší ty hlavní 3 problémy co ta hra má: systém skilllů, automatické staty a systém dropu předmětů a jejich využití.

Navíc aukce je zlo, bych to zrušil úplně :D dal bych starej dobrej trade jako byl v d2, a využití goldů bych dal na crafty a enchanty jako je v Torchlightu. Tam sem furt na nule, protože peníze jsou potřeba na hodně věcí. Mě někdy přijde jakoby ti, co dělali d3 snad ani diablo 2 nehráli. Já, a lidi co znám, kteří jsme hráli diablo 2 roky, víme v čem je problém, ale blizzard to nějak nevidí.

podla mna vidia , ale tazko to opravis respektive zmenis to by asi treba prekopat celu hru horsie je to ci pockat na datac , alebo dufat ze casom sa nieco zmeni

Mne vadi v d3 heal system podla mna je to na ..... proste klasicke potky a hotovo

Co sa tyka itemov tak mam pocit ze musis ist pre top itemy nemas moznost hrat s slabsimi itemami a spravit si vlastnu cestu aby si to daval

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Still-Alive » 23.09.2012, 17:24 hod.

Já jsem rád za heal system... prostě nemužeš vtrhnout do houfu mobu a spamovat lahvičky jak na běžícím pásu..

Nechceme hry pro retardy, co nepřemýšlí, když to přeženu :)

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 23.09.2012, 17:43 hod.

Still-Alive píše:Nechceme hry pro retardy, co nepřemýšlí, když to přeženu :)
imho d3 definiciu "hra pre retardov" do bodky splna ;p
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Still-Alive » 23.09.2012, 17:45 hod.

Podle toho brečení na BN Forech je to bohužel pravda

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Drakkari » 23.09.2012, 18:31 hod.

máš možnost hrát se slabšími itemami, jen se prostě necpi tam, kde to nedáváš - farmi act 1, je dobře že tyhle lidi hru opouští, ať táhnou jinam, nejlepší výbavu by chtěl každej hned do týdne, to jsou prostě lidi zdegenerovaní tím, že dostanou vše zadarmo
nejhorší je, že pak všude vřeštěj na forech a blizz jim pak dělá ústupky, za to bych je postřílel, stejně to quitnou ať bude hra sebelepší
aukce se používat nemusí, loot se dá nadropovat, no a co že padá málo, mám roky na farmení a když mě to nebaví tak jdu jinam a nebrečím jak to stojí za prd
je dobře že ti usmrkaní ubrečenci odejdou a blizzu to stačí, oni si stejně koupí datáč a zas nasolí, sice budou mrčet zase pul roku jak ta hra stojí za prd ale pak odejdou :D
taky nechápu jak mohou být lidi překvapení, diablo 2 bylo pár měsíců po spuštění strašnej nefunkční paskvil, servery nešly jako vubec, hra vypadala otřesně a byla náročná jak prase, neoptimalizovaný, prostě beta jak vyšitá a taky to dělali 7 let nebo kolik lol,

no nic to jsem zas vyblil moudra haha, jdu farmit adios

Odpovědět

Zpět na „Obecně“