Diablo III vs Torchlight II

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
TristanTzara
Fallen Shaman
Příspěvky:86
Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TristanTzara » 29.09.2012, 00:39 hod.

To ale tvrdíš ty, že má potenciál na ohromný množství buildů. Rozhodně to není žádná obecná pravda. Diablo 3 nehraju, ale docela by mě zajímalo kolik různých buildů, třeba barbara, se hraje na nejvyšší obtížnosti. No tipnu si, že míň než u D2.
BTW: k čemu vůbec je v D3 vývoj postavy, když nemám možnost rozdělit skill a stat pointy? Proč tam nejsou postavy rovnou na max levelech?

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Tib3rian » 29.09.2012, 00:56 hod.

Nehra sa zas tolko. Ale to je dane tym, ze sa buildy daju prehadzovat a vacsinou sa ide za 1 max 2 postavy. Ak by teda bol takyto system v D2, kazdy by si zvolil najefektivnejsi build a hral by zan. Ved sam uznaj ze vela oblubenych buildov v D2 nebolo ani zdaleka rovnako silnych. Napriklad taky hammerdin si mohol dovolit ovela viac, nez niektore ine buildy za palacha.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 29.09.2012, 01:10 hod.

TristanTzara píše:To ale tvrdíš ty, že má potenciál na ohromný množství buildů. Rozhodně to není žádná obecná pravda.
Ehm, to je špatná argumentace. Alespoň něco tvrdím, ty nyní netvrdíš nic. Jen klamnou logikou zpochybňuješ můj argument, tím ho ale nevyvrátíš. Mimochodem, aby jsme se tu jen tak nepřetahovali o ničem, tak použiju fakta. V Diablu 3 je několikanásobně více skillů, než v Diablu 2. To samo o sobě jako základ stačí. Jde jen o to si pohrát s balancem. Potenciál tady ale je, matematika jde proti tobě, těžko to vyvrátíš. No, rozhodně ne tím, co si napsal.
TristanTzara píše:Diablo 3 nehraju, ale docela by mě zajímalo kolik různých buildů, třeba barbara, se hraje na nejvyšší obtížnosti. No tipnu si, že míň než u D2.
A možná bys i tipoval dobře, já se ale nebavil o současném stavu a navíc pokud Diablo 3 nehraješ, tak se s tebou bavit asi stejně nemá moc smysl. I když bych si docela rád vyslech ty buildy barba z Diabla 2 (PvM only), takové ty... nejhranější. Jaképak to asi byly.
Tib3rian píše:hammerdin si mohol dovolit ovela viac, nez niektore ine buildy za palacha.
Tzv. optimální build. Diablo 2 jich taky moc nemělo. Navíc jak se ptá TristanTzara, že "co se hraje na nejvyšší obtížnost", tak je třeba si uvědomit, že nejvyšší obtížnost v Diablu 2 byla oproti Infernu v Diablu 3 joke a proto se lidi o to víc snaží hrát s tím, co je nejefektivnější. Nedávné nerfnutí Inferna, power level a buffnutí některých skillů je cesta za tím potenciálem, o kterém jsem psal. Pak půjde hrát mnohem svobodnějším stylem a být "viable" jako v Diablu 2.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 29.09.2012, 07:04 hod.

V Diablu 3 by skilly a jejich kombinace měla potenciál, kdyby byl úplně jinej systém skillů. Většina lidi chodí se skoro stejnýma skillama. Některé skilly např ztrácí smysl spolu s tím že už má člvoěk super top výbavu a to je dost špatně. Co se týče TL no, musím uznat že ty skilly taky nejsou moc dobrě navržené, systém je to hodně dobrý, ale skilly co udělali no nevím. Bude to chtít modding :D

Diablo 2 mělo narozdíl od d3 spoustu buildů, některé to dávali méně, některé více, jenže člověk měl spoustu možností. Např jsem mohl udělat takovou šílenost že jsem udělal paladina jen na holy bolty a farmit se s ním taky dalo.

Mě se zdá že oni moc neví co mají změnit, protože nemají moc možností, debuffem nebo buffem skillů nic nevyřeší, kdyby vrátili skill systém z d2 a trochu ho modifikovali, bylo by to úplně o něčem jiném.

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Still-Alive » 29.09.2012, 07:34 hod.

Zajimavé, kdyžy vydali SC2 všichni řvali že je to jen kopírka SC1 a že se Blizz m,oc nevytáhnul... Zatímco u Diabla se pomalu vyžaduje kopie D2 s lepší grafikou... Nechápu

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 29.09.2012, 07:47 hod.

Obě hry jsou akční, jasně, ale v D3 máš oproti D2 minimalní možnost "vypiplat" si postavu.

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 29.09.2012, 15:31 hod.

Javurek píše:V Diablu 3 by skilly a jejich kombinace měla potenciál, kdyby byl úplně jinej systém skillů...
Nevím co přesně myslíš, ale pokud možnost kdykoliv si měnit skilly a nepřítomnost skill bodů, tak ta nemá v žádném případě souvislost s možným počtem kombinací schopností, stylů hraní, aka buildů. Tady stačí jednoduchá logika. Snad nechceš tvrdit, že pokud není volba skillu permanentní a pokud se každý nový build nerovná nová postava od začátku, tak už to není build. Taky jsem takové slovíčkaření zažil na battle.netu, aneb někdo si asi myslel, že je samozvaným arbitrem toho, co je a není build.
Javurek píše:Většina lidi chodí se skoro stejnýma skillama. Některé skilly např ztrácí smysl spolu s tím že už má člvoěk super top výbavu a to je dost špatně.
Tohle můžu říct i o Diablu 2 - většina Barbarů Whirlwind, většina Paladinů Blessed Hammer atd. Optimální buildy ftw. Otázka je, proč chodí se stejnýma skillama. Protože jsou některé lepší a některé horší. Některé na hranici useless. Nicméně tohle je jen otázka balancu. Stačí poupravit/nabuffovat některé málo použivané skilly a lidi je začnou používat (což už Blizzard dělá). Nakonec tohle byl smysl Diabla 3 od začátku, používat ten a ten skill, protože mě baví a nebýt omezen na použití jiného jen proto, že má o 20% damage nebo speed míň, což je velký problém a brzda customizace prakticky všech skill point based systémů včetně Diabla 2. Já bych třeba rád hrál v Diablu 2 u Barbara s Leap Attackem nebo Bashem, ale proč, když jsou tu mechanicky mnohem lepší skilly. Do těch skillů jen napumpuješ body, kvůli synergiím, ale nikdy je nepoužiješ (možná na začátku hry). Tohle není z pohledu Diabla 3 customizace, ale buzerace a dost velké omezení. Proto tvrdím, že Diablo 3 má díky většímu počtu skillů a díky tomu, že se na sebe nevážou a můžu si svobodně volit, mnohem větší potenciál customizace, než D2. Jako bych už tohle někde psal. Tehle kůň byl umlácen k smrti snad tisíckrát ještě před vydáním hry. Teď jen doufat, že to Blizzard bude balancovat a skutečně splní, co si dal za úkol.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Fru-fru » 29.09.2012, 15:37 hod.

Tak TL2 dohráno za klasu inženýr na obtížnost normal, lvl při dokončení 50. Procházel jsem +- vše... teď mám v plánu rozjet outlandera na obtížnost veteran. Zatím mě hra stále baví, pár věcí bych jí vytknul (nemluvím teď o tolik probírané grafice, ale třeba o skillech a skill stromu). Na konci mě potěšila možnost hrát hru od začátku nebo dokupovat mapy, volba byla na mě. Škoda jen, že když člověk zvolí hraní znova, tak už nemá přístup k jednotlivým mapám... Zklamala mě nemožnost změnit obtížnost hry pod dohrání a zvolení resetu kampaně...
Podrobněji to zde rozebírat asi nebudu, jen mohu s klidným svědomím říci, že pro mnoho hráčů to bude příjemná alternativa k D3 (obzvlášť při čekání na nový patch ;-) ), případně oddychovka od D3...Příjemně investovaných 390 Kč. Jsem zvědavý na moding... Jinak máte někdo představu o českých fan stránkách TL2? Díky....
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 29.09.2012, 15:39 hod.

lakai píše:Obě hry jsou akční, jasně, ale v D3 máš oproti D2 minimalní možnost "vypiplat" si postavu.
Až na to, že v Diablu 2 je ti ta vypiplaná postava bez gearu tak akorát k procházení se po městě, protože gear > staty. Navíc vypiplaná postava v Diablu 2 znamená něco jako STR na req, DEX na block, ENE trololol, VIT all the day plus skill x 20, skill y 20, skill z 20, req 1, 1, 1, 1, 1. Jo a ještě jsem zapomněl 10 000 Baal a Chaos Sanctuary runů. To je vypiplaná postava v Diablu 2. :roll:
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Fru-fru » 29.09.2012, 16:00 hod.

Nic ve zlém pánové, ale mě nezajímá D2 - aspoň ne v tomto topicu...Snažím se tu pro někoho koho zajímá TL2 napsat něco hodnotného...Případně na sebe upozornit pro ty, kteří o TL2 uvažují a mají pocit, že jim k tomu mohu něco říct...Poslední stránka je bezmála celá OT...Děkuji
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Rakiii » 29.09.2012, 16:08 hod.

delosombres píše:
lakai píše:Obě hry jsou akční, jasně, ale v D3 máš oproti D2 minimalní možnost "vypiplat" si postavu.
Až na to, že v Diablu 2 je ti ta vypiplaná postava bez gearu tak akorát k procházení se po městě, protože gear > staty. Navíc vypiplaná postava v Diablu 2 znamená něco jako STR na req, DEX na block, ENE trololol, VIT all the day plus skill x 20, skill y 20, skill z 20, req 1, 1, 1, 1, 1. Jo a ještě jsem zapomněl 10 000 Baal a Chaos Sanctuary runů. To je vypiplaná postava v Diablu 2. :roll:
Sice to není optimální, ale v diablu 3 se nám to smrsklo na preferování 1-2 statů. Závislost na gearu je zde ještě mnohem větší a počet rozumných buildů je značně omezen chybějícím balance.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 29.09.2012, 17:23 hod.

Přesně, nikdo netvrdí že to v diablu 2 bylo dokonalé, vůbec ne, spoustu skillů bych předělal nebo upravil, stat systém vylepšil. Jenže blizzard místo vylepšení zvolil hokus pokus. Torchlight 2 má určitě lepší stat systém než Diablo 2 i Diablo 3, i když mi tam chybí klasické zpracování obrany jako bylo v Diablu 2.

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 29.09.2012, 17:37 hod.

no nevim, 25 lvl a používám jeden spell, to se mi nezdá až tak lepší :D
Obrázek

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 29.09.2012, 17:44 hod.

ty mas ten 25 lv uz druhy den. Ze tebe sa nechce ist z mesta? Urcite len gamblis, chytas ryby a enchantujes. :p
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 29.09.2012, 18:08 hod.

nope, nehrál sem
e: gamble sem neviděl kde, ryby chytám jen dynamitem :D
Obrázek

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 29.09.2012, 23:29 hod.

Javurek píše:Torchlight 2 má určitě lepší stat systém než Diablo 2 i Diablo 3
No nevím, dávám do vitality s 2h meleerem a tak nějak nechápu, k čemu mi je tam ten block, svádí to spíš k 1h + shield. Focus mi s mágem dává execute, který mi je k prdu, ten samý problém. Fumble systém v praxi znamená, že všechny potvory mají něco jako 21% dodge. Ehm, 21%!!??, to je trochu moc na kritický neúspěch, tohle není ani v hardcore RPG. Ve fast-paced hře to působí jako joke. Mám obrovský damage a s pomalou obouručkou nezabiju ani na 2 rány trash moba, protože dávám fumble. Lol. Dexterita je opět OP stat. Co jsem koukal na fóra, tak hodně lidí jede 3 staty (2 + 2 +1). To je customizace jako poleno.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 29.09.2012, 23:45 hod.

Aha takže podle tebe by tam mělo být těch statů tak 10 ne? Takhle jsou 4 ale každej dělá víc věcí, Vitalita kromě blocku navyšuje i HP a Armor jako další staty mají další funkce.

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 30.09.2012, 00:15 hod.

delosombres píše: Focus mi s mágem dává execute, který mi je k prdu, ten samý problém. Fumble systém v praxi znamená, že všechny potvory mají něco jako 21% dodge. Ehm, 21%!!??, to je trochu moc na kritický neúspěch, tohle není ani v hardcore RPG. Ve fast-paced hře to působí jako joke. Mám obrovský damage a s pomalou obouručkou nezabiju ani na 2 rány trash moba, protože dávám fumble. Lol. Dexterita je opět OP stat. Co jsem koukal na fóra, tak hodně lidí jede 3 staty (2 + 2 +1). To je customizace jako poleno.
Execute pre maga k prdu? A skusal si uz dve palicky v oboch rukach?:)
Spomen si na D2, aj tam prisery uhybali ranam...
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 30.09.2012, 15:22 hod.

tak mi můj hc inženýr záhadně umřel :D v bossfightech, random lokacích + kupa trash mobů sem klesl max na polovinu hp a pak mě zabili nějaký pidi minioni, když mi dali dva krity za 50% hp, což mě trochu překvapilo, protože sem byl přeitemován na danou lokaci
Obrázek

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 30.09.2012, 15:32 hod.

Díky, že si potvrdil mojí poitnu sklbe. S mágem mě to totiž nutí používat 2 zbraně, abych z toho statu využil execute. S 2h mi to je k ničemu. To radši těch 10 statů, než tohle, protože tady nejde o to, že každý stat dělá víc věcí, ale o to, že abych využil z toho statu co nejvíc, tak mě to nutí hrát určitým stylem, aka špatná customizace. Momentálně hraju Engineera s obouručkou a zatím pumpuju jen STR a DEX = %damage, %crit damage, %dodge, %crit chance, %fumble. Všechno využiju. Když začnu dávat do Vitality (na což mi už moc bodů nezbývá), tak z toho zase nevyužiju ten block, jen life a armor (lifu je mrtě v itemech a armoru mám dost z pasivek). Kdybych hrál 1h + shield, tak to využiju všechno = nevyváženost 1h vs 2h. To dám přednost radši dodge z krásně OP Dexterity. Ale i tak = buď dávám 2 + 3 nebo 2 + 2 + 1. Fakt bomba. Že bych zrovna v tomhle viděl stavební kámen zábavy... .) Čím víc to hraju, tím víc chápu Blizzard, že udělal to, co udělal.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Odpovědět

Zpět na „Obecně“