Diablo III vs Torchlight II

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno
Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Kuki10 » 01.10.2012, 16:00 hod.

Ve finale je uplne jedno, jestli je v D3 skill system jak v D2....
Stejne, vetsina hracu by to tak dodrbala, ze by nebyli schopni hrat inferno a pokud by to Blizz nedovolil, tak by s tim neslo nic delat....
Stejne na natlak hracu by to slo resetovat a fungovalo by to jako tedka, jen by se tam nahazely body podle nejakyho buildu na netu.:-)

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Yaka » 02.10.2012, 07:57 hod.

Tak - je přesně úplně jedno právě. Nejde o to co je lepší, regoval jsem pouze na fakt, že nelze podle mě říkat TL je lepší kvuli stat systému nebo diablo je lepší kvuli skill systému. Stejně oba systém dříve či později sklouznou k tomu stejnému = používání top buildů.

Osobně mi přijde zábavnější zkoušet různé skily než zkoušet různé dělení bodíků, ale to je každého věc. V d3 začíná být docela zajímavé ustát změny každého patche na svém buildu:) páč po každém patchi je to vlastně úplně jiná hra.

Už nemluvím ani o tom, že všechny tyhle věci tu mohli být od začátku, to by ale blizz ztratil několik měsíců aukce s low věcma žejo:)

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 04.10.2012, 16:08 hod.

Attia píše:Zkusím to jinak.
Postav v D3 vedle sebe dva Barbary kteří budou mít naprosto stejnej gear a stejnej skill build. jakej mezi nima bude rozdíl?dej jim 2x 1h a budou stejný...dej jim 1h+štít a budou zase naprosto stejný...

Pak postav naopak v T2 vedle sebe dva Outlandery se stejným gearem a stejným skill buildem. rozdíl v nich je ten, že v T2 může mít jeden outlander maxlej str a dávat nechutně velký dmg. nebo může dát 250str/250dex, snížit sice max dmg ale navýšit šanci na critical a snížit šanci na fumble. nebo může jet 250str/250vita a jet na vyšší block pokud by to byly postavy se štítem, nebo jet str a focus pokud by to byly postavy s 2x 1h pistolkama.
Zní to tak krásně. Škoda, že to v Diablu 2 nefungovalo a 99% buildů bylo STR na itemy, DEX na block, ENE nic, VIT zbytek. Je nad slunce jasné, pokud ovládáš alespoň nějaké základy matematiky, že to nebude fungovat ani tady v TL2. Ono to vlastně nebude fungovat nikde.

Takže ohledně iluze customizace, realita je na mé straně.
Attia píše:rozdíl v nich je ten, že v T2 může mít jeden outlander maxlej str a dávat nechutně velký dmg. nebo může dát 250str/250dex, snížit sice max dmg ale navýšit šanci na critical a snížit šanci na fumble.
Má to jeden háček. Ve finále, aby staty byly vybalancované, je to +/- to samé. Větší damage + menší crit a fumble reduction = menší damage + větší crit a fumble reduction. DPS = -/+ stejný. Takže se musím zopakovat. Ne, nepoznám mezi těma postavama rozdíl, aniž bych se podíval do character sheetu.

Ale už dost, připadám si jako kolovrátek...
Naposledy upravil(a) delosombres dne 04.10.2012, 16:15 hod., celkem upraveno 2 x.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 04.10.2012, 16:12 hod.

Yaka píše:Osobně mi přijde zábavnější zkoušet různé skily než zkoušet různé dělení bodíků, ale to je každého věc.
Taky mě za ty roky už moc nebaví zvolit si skilly a pak na ně jen do levelu 100 klikat a čučet, jak na nich přibývá +5% whatever, načež zjistíš, že si párkrát kliknul blbě (to samé staty). .)
Naposledy upravil(a) delosombres dne 04.10.2012, 16:16 hod., celkem upraveno 1 x.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Kuki10 » 04.10.2012, 16:16 hod.

Ve finale je to uplne stejny, jak jsem psal.:)

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 04.10.2012, 16:32 hod.

každopádně založit si 10x wd kvůli různejm buildům co sem hrál, by mě jeblo :D
Obrázek

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 04.10.2012, 16:55 hod.

Někomu zase jebe, že někomu díky Blizzardu netřeba hrát znova, protože někomu se nepodařilo rozluštit, kam si má přesně dávat ty body do strašně složité staty..
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 04.10.2012, 17:27 hod.

delosombres píše: Zní to tak krásně. Škoda, že to v Diablu 2 nefungovalo a 99% buildů bylo STR na itemy, DEX na block, ENE nic, VIT zbytek. Je nad slunce jasné, pokud ovládáš alespoň nějaké základy matematiky, že to nebude fungovat ani tady v TL2. Ono to vlastně nebude fungovat nikde.
Akurat, ze Tl2 neni diablo 2 :p Vacsina ludi si tie staty da inac, uz len kvoli tomu, ze maju o vela viac funkcii ako staty v d2. Vo vysledku by si mal na 99,9% dve rozdielne postavy. A sice mozes povedat, ze ano davaj si vsetko do jedneho statu a trochu do vitality lebo je to takto urcite top, ale nie je to vobec tak vyhodne (bonus sa postupne zmensuje).. V d3 by v tych postavach pre zmenu nebol rozdiel vobec, teda mohol by byt aj tam, ale akurat paragon lvlom a na to naviazanymi statmi.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 04.10.2012, 17:57 hod.

nevím no mě příde torclight 2 bez budoucnosti .. dolevlíš chary a mužeš to odinstalovat . v d3 bude aspon to pvp
unit:zealot

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 04.10.2012, 18:49 hod.

V d3 bude pvp mozno na vianoce :ppp V tl2 pvp bude ked si niekto zmysli, ze ho vymoduje lebo TL2 ma na rozdiel od d3 moding a uz len kvoli tomu buducnost ma urcite.

necituj předchozí příspěvek. kojot
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 04.10.2012, 19:34 hod.

:D to chci vidět :lol: jestli v diablu na vánoce v torlightu za rok :lol:
unit:zealot

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 04.10.2012, 20:54 hod.

No možná ty rozdíly nejsou tak velké, možná je v TL 2 customizace částečně založená na iluzi, ale přesto je pořád v TL2 lepší, na tom se myslím si snad shodneme všichni, v D3 je totiž v podstatě nulová.

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 04.10.2012, 21:18 hod.

lidi by si zas stezovali ze si postavili postavu spatne a museji ji hrat odznova atd me d3 vyhovuje custonomizace skillů me více baví než atributů :shock: Jinak torchlight jsem hrál u kamoše asi hodinu a abych řekl pravdu nehrálo se mi to moc dobře nevím pro mě d3 lepší
unit:zealot

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 04.10.2012, 22:14 hod.

lakai píše:No možná ty rozdíly nejsou tak velké, možná je v TL 2 customizace částečně založená na iluzi, ale přesto je pořád v TL2 lepší, na tom se myslím si snad shodneme všichni, v D3 je totiž v podstatě nulová.
150 aktivů + 20 pasivů na class versus 24 aktivů a 9 pasivů. Jasně babi. Tady se fakt nemá smysl bavit, kde je víc možností. Mimochodem staty si v D3 customizuješ přes gear. Navíc možnost si měnit build je ohromná výhoda hlavně v MP, podle toho kdo se ke mě připojí nebo podle lokace si můžu vyladit build, nejsem nijak omezen. Tohle v systému TL2 nebo D2 nehrozí. Tam jsem navždy uzamčen v jednom "spam 2-3 skillů" stylu hry...
sklb píše:Akurat, ze Tl2 neni diablo 2 :p
Jak jsem psal o těch základech matematiky...

Moding je sice hezká věc (osobně mám radši několikaletý support od teamu profíků, než nějaké hokuspokusy amatérů, pokud tedy samozřejmě už nic jiného než ti amatéři nezbývá...) nicméně fáze, kdy začne hrstka lidí hrát nějaké mody většinou značí nedodělanost základní hry, viz série TES. Pokud vám nevadí, že se Runic Games za chvíli vykašlou na support a budete hrát na nějakých privátních serverech mody, kde nevíte, kdo má co legit a kdo ne a jakýkoliv item prakticky nemá žádnou hodnotu (a diablovka bez tradovaní je poloviční diablovka), tak vám přeju fun, hlavně v PvP s customizací statů, heh.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 05.10.2012, 08:08 hod.

delosombres píše:
lakai píše:No možná ty rozdíly nejsou tak velké, možná je v TL 2 customizace částečně založená na iluzi, ale přesto je pořád v TL2 lepší, na tom se myslím si snad shodneme všichni, v D3 je totiž v podstatě nulová.
150 aktivů + 20 pasivů na class versus 24 aktivů a 9 pasivů. Jasně babi. Tady se fakt nemá smysl bavit, kde je víc možností. Mimochodem staty si v D3 customizuješ přes gear. Navíc možnost si měnit build je ohromná výhoda hlavně v MP, podle toho kdo se ke mě připojí nebo podle lokace si můžu vyladit build, nejsem nijak omezen. Tohle v systému TL2 nebo D2 nehrozí. Tam jsem navždy uzamčen v jednom "spam 2-3 skillů" stylu hry...
150 aktivů + 20 pasivů na class versus - hm a kolik z toho se používá, u TL máš ještě skillpointy, ale jak jsem psal, netvrdím že ten rozdíl je propastný

možnost měnit si build je ohromná výhoda - jako proč? Já jsem z wizzem mněnil skilly pouze po patchích a to ještě minimálně a nebo když jsem si jen tak ze srandy chtěl něco vyzkoušet, "podle toho kdo se ke mě připojí" - proč? není potřeba. "podle lokace" - proč? to jako někdo opravdu dělá? To si dovedu představit snad jen s WD. Nejsem nijak omezen - výhoda v této věci je víceméně pouze iluze

staty si customizuješ přes gear - no tak to snad v každém rpg, akorát v D3 je to založené pouze na gearu

Tatotakto
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tatotakto#2253

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Tatotakto » 05.10.2012, 08:34 hod.

sklb píše:V d3 bude pvp mozno na vianoce :ppp V tl2 pvp bude ked si niekto zmysli, ze ho vymoduje lebo TL2 ma na rozdiel od d3 moding a uz len kvoli tomu buducnost ma urcite.

Hmm moding to je neskutocna vyhoda ,ked nejaky amater potom nahana ludi po forach aby si ho sli skusit, a koniec koncov tam zaparkuje nejake zanedbatelne percento hracov a aj to len na chvilu. Ale treba skusat mozno motyka vystreli.
Pri Diable2 v globale nejako nevystrelila. V D2 som nevidel ani jeden poriadny mod, ktory by bavil nejaku masu ludi. Asi najviac bavil toho, kto ho robil :D.
Thulle píše: Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Tato ... hero/67321

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od umiyaki » 05.10.2012, 08:52 hod.

RezZ3t píše:nevím no mě příde torclight 2 bez budoucnosti .. dolevlíš chary a mužeš to odinstalovat . v d3 bude aspon to pvp
T2 je možná bez budoucnosti, ale pořád je to aktuálně daleko lepší než dokola farmit 3. akt inf a čekat na spásu jménem "patch x.x.x". D3 je aktuálně naprosto herně vyčerpané a zachrání ho pouze datadisk nebo PvP. Mluvím o SC hře. Záchrana typu kombinace dvou bossů ve stále stejné lokaci tou záchranou nebude.
A konečně, za těch 19€ nabídne T2 opravdu dobrou zábavu, která odpovídá 2x tak drahé hře. Chce to hrát déle než hodinu, jak zde kdosi napsal, a dopracovat se k lepším skilům. Když k tomu připočtu zajímavé příšery, prostředí a hlavně odpovídající drop vč. unikátních "legendárních" a setových věcí, není to špatné. Popravdě, věnuji se hraní více, když je z čeho stavět equip a ne jen zhnuseně zamířit na AH, abych si tam koupil nějakou předraženou část a doufal, že se jiné prodaly.

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od umiyaki » 05.10.2012, 08:54 hod.

Tatotakto píše:
sklb píše:V d3 bude pvp mozno na vianoce :ppp V tl2 pvp bude ked si niekto zmysli, ze ho vymoduje lebo TL2 ma na rozdiel od d3 moding a uz len kvoli tomu buducnost ma urcite.

Hmm moding to je neskutocna vyhoda ,ked nejaky amater potom nahana ludi po forach aby si ho sli skusit, a koniec koncov tam zaparkuje nejake zanedbatelne percento hracov a aj to len na chvilu. Ale treba skusat mozno motyka vystreli.
Pri Diable2 v globale nejako nevystrelila. V D2 som nevidel ani jeden poriadny mod, ktory by bavil nejaku masu ludi. Asi najviac bavil toho, kto ho robil :D.
No, každopádně to co aktuálně láká hromady lidí k farmě D3 je také ukázka zvláštnosti lidské rasy :-)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 05.10.2012, 10:21 hod.

Nejsem hater na D3, nespamuju tady nikde topik jak je D3 ho*no apod, jen se snažím trochu T2 obhájit protože mi příjde že spousta lidí které ***** jak tu lidi nadávaj na D3 si našli ovečku na které si chcou vybít zlost.

Docela by mě ale zajímalo jak by byla hra hodnocená, kdyby vyšla tak jak vyšla jen pod jiným studiem s jiným názvem. Prostě kdyby se D3 jmenovalo jinak a vydalo ho méně známý studio.

Je to naprosto stejný psychycký blok jako třeba u oblečení. Nejednou se mi potvrdilo že si někdou koupil něco předraženýho se značkou tipu "Nike, Adidas, nebo i třeba Quicksilver, Nuget apod" s tím že sice ta mikina stála 2990kč, ale zato je to kvalita. To že měla křivě našitý kapsy a po měsíci se začal párat lem kolem krku, nikdy daný člověk neřešil, protože si nechtěl přiznat že přece tak kvalitní a navíc jeho oblíbená značka do který investoval tolik peněz by přece NEMOHLA udělat špatnej produkt.

myslím že známost a oblíbenost studia Blizzard tu hraje naprosto stejnou roli a spousta lidí si prostě jen nedokáže připustit že by mohl blizzard něco podělat.

Tohodle faktu si je blizzard hodně dobře vědom a proto si může s prstem v zadku dovolit vydat polotovar a upravovat ho miliardou patchů podle přání hráčů po dobu dalších 10ti let, protože ví, že ti hráči mu pak budou líbat ruce a zase ho budou chválit do nebe jak je blizzard úžasnej že hru upravuje přesně tak jak chcou hráči.

Fakt že RunicGames je nesrovnatelně menší studio a že je předpokládatelný že si nebude moci dovolit takovou podporu jako blizzard je asi zřejmé, ale jak psali lidi nademnou, v momentálním stavu jak vypadá D3 teď a jak vypadá T2 teď si prostě mysslím že T2 je podařenější hra. Otázkou je jak dlouho vydrží a bude schopnej RunicGames podporovat svoji hru. O tom ale můžeme jen polemizovat. Stejně jako o tom jak bude D3 vypadat za x let, případně po datadisku apod...ale to ukáže jen čas.

pozor na vulgarismy. kojot

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 05.10.2012, 10:32 hod.

Modding je proste blbost a bez moddingu by sme vsetci boli statni. Co tam potom, ze mody ako Counter strike, Dota alebo posledne DayZ menia herny priemysel a dodavaju zabavu aj tam kde by ju uz nikto nehladal. Co tam potom, ze aj vo vasom milovanom Diable 3su prvky z modu d2 Medianu. Len profesionalni developeri vedia co je pre hracov dobre. Neruhajte sa moddingu. Bez neho by sme dnes hrali Filmy.


Tatotakto píše:Hmm moding to je neskutocna vyhoda ,ked nejaky amater potom nahana ludi po forach aby si ho sli skusit, a koniec koncov tam zaparkuje nejake zanedbatelne percento hracov a aj to len na chvilu.
k tomuto len tolko

http://www.xfire.com/games/lol/League_of_Legends/

neurážej ostatní uživatele. kojot
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“