Diablo III vs Torchlight II

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lumpus
Wraith
Příspěvky:150
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lumpus#2123
Bydliště:Tupesy/Brno
Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Lumpus » 05.10.2012, 11:22 hod.

Takže nečetl jsem si žádné vaše komenty v tomto fóru, takže nejsem ovlivněn.
Právě jsem dohrál T2 s Embermagem na veterana, procházel jsem úplně vše - všechny q, lokace komplet objevené atd.
A musím říct, že pro mě T2 postrádá to co je kolikrát u podobných her potřeba a to ATMOSFÉRU, to je prostě něco sem tam postrádal a čem D3 vítězí (i titan quest ji měl mnohem lepší, to jde ruku v ruce s příběhem, který jakoby není. Dále v T2 postrádám jistou surovost, opravdivost zážitku nebo jakkoli to nazvu tak to stejně nezahrne přesně to co mám na mysli. Ovšem i přesto nechci říct, že je T2 špatnou hrou, má mnoho dobrých nápadů, hraje se pohodově, ale pro mě je to pořád trochu budget, sice moc dobrý ale stále jenom budget.
Takže stručně řečeno u mě D3 vítězí.

Tatotakto
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tatotakto#2253

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Tatotakto » 05.10.2012, 11:28 hod.

Pisal som ze niekedy sa mod podari, motyka vystreli ,par si ich v podstate vymenoval, ale pisem tam, ze pri Diable 2 velmi nie.
Thulle píše: Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Tato ... hero/67321

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 05.10.2012, 11:34 hod.

mě by zajímalo jak by T2 vypadal kdyby měl finanční možnosti blizzardu. Tím nechci říct že by si blizz ty peníze nezasloužil, přeci jen je to kvalitní studio který si svou slávu i majetek myslím si zaslouží. Ať už jim tu slávu dobylo D2, WoW, SC nebo jiný hry, nic z toho jim nechci upírat.

jen by mě zajímalo jak by T2 vypadalo mít na to mnohem lepší zázemí a možnosti. Pak by se dalo relevantně hodnotit co je lepší.

osobně nemám rád srovnávání D3 a T2 protože sei myslím že to nelze nějak moc srovnávat, jen mě mrzí že si někteří zatvrzelí diablisti prostě na T2 vylívají zlost kvůli haterům co se tu oběvili na D3 a teď mají pocit že to konečně mají komu vrátit...

jinak k módům, i když si myslím že mody jsou super věc a že hru oživí a zabaví spousty hráčů i když po malých skupinkách, přeci jen jsem v tomhle smyslu realista a myslím že žádnej mod nikdy netrumfne vanila verzi...i když se v D2 hrálo spoustu módů a vzniklo jich ještě víc, nikdy to nebyly stovky či dokonci tisíce hráčů který člověk našel buď na BNetu nebo na cz/sk private serverech.

Sarevok
Wraith
Příspěvky:181

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Sarevok » 05.10.2012, 12:21 hod.

Tatotakto píše:Pisal som ze niekedy sa mod podari, motyka vystreli ,par si ich v podstate vymenoval, ale pisem tam, ze pri Diable 2 velmi nie.
Vazne si niekto moze mysleit ze d2 bavilo ludi hrat 12 rokov vkuse? neboli to prave mody ktore posledne roky drzali fanusikovsku zakladnu? Treba si tie mody skusit. Napriklad hell unleashed mod urobil z celeho blizzard teamu obycajnych tretoligovych statistov. Vylepsil povodnu hru vo vsetkych aspektoch a posunul ju o niekolko lig vyssie. To co cely blizzard legacy team robil na patchoch a testoval aj pol roka, dokaze jeden zrucnejsi modder urobit za vikend a to bez originalnych nastrojov a pristupom k dokumentacii. Vazne tu pisu o modoch ludia ktory hadam ani jeden nehrali. Ja som posledne roky uz ani d2 nehral, len cez D2SE prepinal medzi modmi a nepamatam jeden mod ktory by hru zhorsil...

Torch2 som zatial nehral, lebo diablo3 :) ale rozhodne modding z toho spravi nieco co vydrzi omnoho dlhsie ako akakolvek hra bez moznosti modovat, support od blizzardu sa po vydani datadisku obmedzi na opravovanie chyb a mierny balanc, kdezto t2 mod komunita bude dodavat stale nove a nove doslova totalne konverzie, kedze budu mat podporu a nastroje od vyrobcu...

D3 ma bavi, je to fajn hra ale modding by urcite po par rokoch pridal na zabave. Najviac ma na d3 bavi to co malokoho tu na fore. Kazdy sa snazi urobit partiu a nechodit public. Ja prave naopak, cisto public act3 a kazdy den tam nastavaju situaci ekedy mi od smiechu az slzy tecu, ked nie prave naj postavy v partii narazia na elitku jailer, arcane, frozen, fast, molten, to je tolko zabavnych ripov ze sa na tom zacnu vsetci bavit. Ak patch znizi obtiaznost tak by ma pripravil aj o tuto zabavu. To by ma mrzelo :)

Uživatelský avatar
Kalis
Wraith
Příspěvky:197
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:kalisovanoha#2618

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Kalis » 05.10.2012, 12:31 hod.

Haters gonna hate...nektere nazory (napr mody) me rozesmaly, za ti dik, mam lepsi naladu. Po dohrani a chvilkovem pofarmeni T2 konstatuji pomer 50/50 s Diablem3 a monemtalne planuji hrat do 100. levlu a pak se uvidi...za 400,- xx hodin a hodin u PC

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 05.10.2012, 13:33 hod.

umiyaki píše:
RezZ3t píše:nevím no mě příde torclight 2 bez budoucnosti .. dolevlíš chary a mužeš to odinstalovat . v d3 bude aspon to pvp
T2 je možná bez budoucnosti, ale pořád je to aktuálně daleko lepší než dokola farmit 3. akt inf a čekat na spásu jménem "patch x.x.x". D3 je aktuálně naprosto herně vyčerpané a zachrání ho pouze datadisk nebo PvP. Mluvím o SC hře. Záchrana typu kombinace dvou bossů ve stále stejné lokaci tou záchranou nebude.
A konečně, za těch 19€ nabídne T2 opravdu dobrou zábavu, která odpovídá 2x tak drahé hře. Chce to hrát déle než hodinu, jak zde kdosi napsal, a dopracovat se k lepším skilům. Když k tomu připočtu zajímavé příšery, prostředí a hlavně odpovídající drop vč. unikátních "legendárních" a setových věcí, není to špatné. Popravdě, věnuji se hraní více, když je z čeho stavět equip a ne jen zhnuseně zamířit na AH, abych si tam koupil nějakou předraženou část a doufal, že se jiné prodaly.
ne každej to kupuje na officiální stránce za 2x víc penez :) (D3) jí ho pořídil přes inzerát za 650
unit:zealot

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 05.10.2012, 13:43 hod.

Attia píše:mě by zajímalo jak by T2 vypadal kdyby měl finanční možnosti blizzardu. Tím nechci říct že by si blizz ty peníze nezasloužil, přeci jen je to kvalitní studio který si svou slávu i majetek myslím si zaslouží. Ať už jim tu slávu dobylo D2, WoW, SC nebo jiný hry, nic z toho jim nechci upírat.

jen by mě zajímalo jak by T2 vypadalo mít na to mnohem lepší zázemí a možnosti. Pak by se dalo relevantně hodnotit co je lepší.

osobně nemám rád srovnávání D3 a T2 protože sei myslím že to nelze nějak moc srovnávat, jen mě mrzí že si někteří zatvrzelí diablisti prostě na T2 vylívají zlost kvůli haterům co se tu oběvili na D3 a teď mají pocit že to konečně mají komu vrátit...

jinak k módům, i když si myslím že mody jsou super věc a že hru oživí a zabaví spousty hráčů i když po malých skupinkách, přeci jen jsem v tomhle smyslu realista a myslím že žádnej mod nikdy netrumfne vanila verzi...i když se v D2 hrálo spoustu módů a vzniklo jich ještě víc, nikdy to nebyly stovky či dokonci tisíce hráčů který člověk našel buď na BNetu nebo na cz/sk private serverech.
u d3 máš aspon záruku že se stou hrou bude hodně dlouho něco dít u t2 bych řekl že je to na pokraji konce :roll:
unit:zealot

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 05.10.2012, 15:14 hod.

vždyť to je to co jsem psal. Nikdo se tady nepře o to že D3 má stabilnější a pravděpodobně dlouhodobější jistej support. To je dáno ale hlavně velikostí společnosti.

To jestli runicgames vydrží a bude dlouhodobě podporovat jak mod stránku T2 tak vanila verzi ukáže čas. Ale spekulovat tady o tom že jsou runicgames patlalové kteří hru odpískaj po roce od vydání je prostě blbost. To fakt můžou napsat jen lidi kteří si takhle léči svoje utrpěný ego od D3 haterů kteří tu spamovali fórum o tom jak je D3 nanic, a T2 jim dává dokonalýý terč kam se strefovat, místo aby to braly s nadhledem.

prostě když vemu v potaz okolnosti jako jsou hlavně finance a velikost studia, nemusí se Runicgames naprosto za nic stydět a naopak na to co předvedli v T2 můžou bejt právoplatně pyšný.

nemluvě o tom že vyšel už druhej patch s opravama, balancem skilů atd.

a vy co tady rozhazujete moudra o tom jak je T2 ho*no a že D3 potřebuje čas na vybalancování, přečtěte si svoje vlastní slova. Jedna hra je po vydání ho*no ale vaše hra musí mít čas na balanc pomocí patchů...trochu dvojí metr, ne??? kdo je tady pak ten trapnej hater???

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 05.10.2012, 15:20 hod.

je nspekuluju u trorhlight 1 to tak bylo neřeším to :lol: pro mě lepší d3
unit:zealot

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 05.10.2012, 15:30 hod.

vývoj T1 byl oficiálně na runicgames fóru zastaven kvůli práci na T2. Jak jsem říkal, runicgames je malý studio a nemůže si dovolit mít jeden tým na podpoře T1 a druhý tým na tvorbě T2. Většina hráčů to vzala naprosto v pohodě a dokonce se našlo spoustu hráčů kteří externě spolupracovali s Runicgames a sami opravovali T1. Runicgames jim dokonce poskytoval nějaký materiály na potřebný opravy atd.

Oficiální support na T1 byl ukončen hlavně proto aby se mohli plně soustředit na T2 a hráči to jen uvítaly, protože v T1 chyběl CO-OP a tak radši hráči přetrpěly nějaký bugy a čekaly na T2.

Důvod proč je T2 tak oblíbený je z velký části přístupem RG teamu k hráčům a jejich spolupráce a porozumění. Zkuste probrouzdat runicgames fóra a dojde vám že runicgames dělá pro hráče maximum co si může dovolit. Bohužel kvůli financím si nemůže dovolit to co může blizzard.

EDIT: ještě k T1. Torchlight 1 nikdy nebyl vydán jako regulérní hra ve stylu D2 apod...od začátku to byl 4FUN projekt udělaný narychlo a proto byla původně vybrána i ta kreslená grafika. Nikdo nepočítal s tím že by se T1 mohl nějak uchytit. Když ale team viděl že to lidi baví, rozhodl se ukončit práce na T1 a plně se pustit do již plné hry T2.

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 05.10.2012, 15:45 hod.

uvidíme nemužeme nic vědět :-|
unit:zealot

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 05.10.2012, 15:56 hod.

No ještě je dobré se zamyslet nad poměrem: velikost společnosti x doba vývoje mezi dvěma díly dané hry

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 05.10.2012, 16:01 hod.

porovnávat vydání D2->D3 a T1->T2 si myslím že zas tak relevantní není. protože D2 a D3 jsou naprosto jiné hry. jiný engine, jiný systém dropu, skillu, prostě všeho. D2 a D3 má společné jen děj, jméno bosů a vývojáře. Takže tvořily defakto naprosto novou hru s novými mechanismy, systémy apod.

T2 je naproti tomu na stejným enginu jako T1, takže odpadá kus práce, navíc spoustu věcí je převzatých z T1 nebo D2, takže taky odpadá dost práce.

I když souhlasím s tím že nevím co tak dlouho dělal blizzard na D3, myslím že porovnávat vývoj D3 a T2 nelze...

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 05.10.2012, 16:20 hod.

:D to né no ale je potřeba uznat že má d3 lepší grafiku a musela bejt určitě dostkrát předělaná než se to vydalo
unit:zealot

Houp
Wraith
Příspěvky:169

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Houp » 05.10.2012, 16:22 hod.

lakai píše:No ještě je dobré se zamyslet nad poměrem: velikost společnosti x doba vývoje mezi dvěma díly dané hry
Oficiální doba vývoje D3 bude asi neznámá, ale není to ještě tak dávno, co vydali nový patch k D2. Nebo to už od května počítáte, jak dlouho trvá vývoj D4?

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 05.10.2012, 19:54 hod.

Ne nepočítám, D4 se už pravděpodobně nedožiju :)

necituj předchozí příspěvek. kojot

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 05.10.2012, 20:35 hod.

tak D3 má i pro mě lepší grafiku, o to jsem se nikdy nepřel. Líbí se mi mnohem víc než grafika T2. Ale i přes to mě baví T2 mnohem víc. Ale i když se mi D3 na pohled líbí víc, grafika T2 mi vůbec nevadí.

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od umiyaki » 06.10.2012, 09:12 hod.

Souhlas, grafika D3 je lepší, ale T2 je přeci jen vtipnější a ty příšerky nejsou za každou cenu "temné". I na tom jak některé běhají (rozčilující se, vybuchující houby atd) je vidět, že jde hlavně o zábavu. Jsem na začátku 3. aktu (les) a i přes malovaný vzhled a méně detailů oproti D3 je procházení zábavnější a překvapí, co vše si tvůrci T2 dokázali vymyslet a to od vzhledu prostředí až na různé potvory a doplňkové questy. Pěkná je i výšková členitost. Také kombinace klasických potvor a strojů je zajímavá. Mix prvků T2 se mi zdá oproti D3 lépe namíchaný a hlavně z daleko více ingrediencí. Hraji za embermage a kombinace skillů, aktivních i pasivních svitků, proměň doprovodného zvířete, a hlavně rozličného DROPNUTÉHO vybavení s možností vylepšení statů předmětu nebo gemů vč. "horadrické kostky" v podobě postavy ve městě ... no, je to přeci jen něco jiného/zábavnějšího než koupit výbavu, nakliknout aktuálně nejfunkčnější build a drtit vše kolem s vírou, že něco trošku lepšího padne. Diablo 3 jsem dohrál jak za Barbara, tak za DH a strávil mnoho hodin farmením, takže vím o čem píšu.

Možná jsem od Diabla 3 čekal něco podobného, možná zbytečně moc. Pro mě je ovšem T2 čistá zábava. D3 rozhodně ne a nabylo ani před dokončením inferna. Jako bych pořád čekal na něco zajímavého, ale stále nic a najednou byl konec...

Každopádně díky rmah D3 jsem za ani jednu hru nemusel v konečném důsledku platit a dost i zbylo, takže to je určitě plus :)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 06.10.2012, 09:52 hod.

@ umiyaki: perfektně shrnuto...+1

ono jde hlavně o to co od hry očkáváš. Mě nikdy v životě nenapadlo hrát hru proto abych si tam něco vydělal v reálných penězích. Hru jsem vždycky hrál pro zábavu a pro potěšení, proto si myslím že RMAH do her jakéhokoli tipu prostě nepatří. Aukce za goldy, prosím. To mi zas tak nevadí, přeci jen je to prostě jen vylepšený a zjednodušený trade styl. Ale reálný peníze do hry prostě podle mě nepatří a kazí to smysl hry.
Nedokážu si představit že bych hrál DrD s kámošema a handloval se s nima že mi prodá svůj meč za 150kč nebo jestli mu prodám svýho koně za 3000kč. Vím že spoustu lidí napadne že vymyšlená věc v DrD a dropnutý item v D3 je obrovský rozdíl, ale v principu je to naprosto stejná záležitost.

Dnes máme RMAH, zítra bude co, burza s akciema v D3 datadisku?

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 06.10.2012, 10:01 hod.

umiyaki píše:Každopádně díky rmah D3 jsem za ani jednu hru nemusel v konečném důsledku platit a dost i zbylo, takže to je určitě plus :)
toto ;)
d3 v sucasnom stave povazujem, za fajn vec na zasvetenie do systemu paypalu a kupu inych hier. To vsak neboli moje ocakavania ked som 15 maja uz o 8 stepoval pred brlohom ;pp
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“