Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět

Hlasování: Můj vztah k D3

Pořád hraju a jsem naprosto se vším spokojen, nejlepší hra všech dob!
37
17%
Pořád dokola hraju a sbírám předměty!
85
40%
Hraju ale je to jen o čekání na dalších patch.
36
17%
Nehraju je to jen o čekání na další patch.
15
7%
Občasně si zahraju ale nemám k D3 vztah.
18
8%
Nehraju to, je to jen o dropu, kde je RPG?
6
3%
Lituju peněz co jsem dal do D3!
15
7%
 
Celkem hlasů: 212

Uživatelský avatar
Fugassssssss
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:WUB WUB WUBSTEP
Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Fugassssssss » 13.10.2012, 16:26 hod.

v d2 byl ias a fcr, v d3 to sjednotili jen do as (attack speed)

fhr není, potky tě instahealnou za určitej počet, healthgloby mají nějaký fhr daný, jde zvyšovat jen +kolik tě hýlnou

fbr v d3 není, když blockneš dmg, neruší ti to běh, animaci, ...; rychlost je stejná, zvětšuješ jen šanci

frw řekl Ryliah

a třeba tam není ani rozlišení elementů - v d2 byl poison nejaká dotka, v d3 nehraje roli jestli máš poison/fire/holy (kromě cold, dobře)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 16:33 hod.

a pak mi bude někdo říkat že v D2 byly postavy jako přes kopírák...tohle byly další věci který musel hráč řešit a kombinovat celou výbavu a sockety tak aby mu sedly breaky na fcr/fhr případně fbr nebo frw na pvp...navíc musel řešit jestli nosit psn když měl určitej psn skill apod...

takže v D3 jsou itemy naprosto na sobě nezávislé jestli to chápu správně...prostě nahodíš co nejvíc tvýho hlavního (potřebnýho) statu (LoH, critic, resy atd) a to je veškerá strategie výbavování v D3? nehrozí to že bys musel změnit dobrý rukavice za jiný aby ti víc sedly do celkovýho kontextu???
Naposledy upravil(a) Attia dne 13.10.2012, 16:34 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Javurek » 13.10.2012, 16:34 hod.

Já si nemyslím že skoro každej jel staty stejně. Takt to dělali možná lidé co byli hodně bohatí a měli připravenej top equip, na kterej se třeba lidé hrající single player neměli šanci dostat. Bylo spousta možností jak jet staty podle toho co člověk plánoval nosit. Jediněj špatně navrženej stat byl Energy, která třeba měla navyšovat kromě many i elemental dmg/resisty nebo něco takového. Mě vadí to že lidem vzali možnost volby a je úplně jedno zda je těch lidí jen 50% nebo 10%.

Faster cast rate, Faster hit recovery, Faster block rate, rozdělování statů, rozdělování skill bodů, systém resistů resisty(ten jejich paskvil neberu), tohle všechno tam není. Můžou si říkat co chtěj, ale já to vidím tak, že současný blizzard se na to prostě vyfláknul a vůbec se mu to nechtělo řešit. Proč? Protože by to byla docela těžká práce to ve hře vše vybalancovat, myslet na to co vše hráč může udělat, kam co dávat, dělat na každý level skillu jiné dmg atd atd. Tak to prostě udělali tak aby hráč vůbec nemusel přemýšlet.

Uživatelský avatar
Fugassssssss
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:WUB WUB WUBSTEP

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Fugassssssss » 13.10.2012, 16:38 hod.

Attia píše: prostě nahodíš co nejvíc tvýho hlavního (potřebnýho) statu (LoH, critic, resy atd) a to je veškerá strategie výbavování v D3?
víceméně ano, primary stat - vita - resy - critchance - critdmg - loh - (popřípadě block)
Javurek píše:Tak to prostě udělali tak aby hráč vůbec nemusel přemýšlet.
+1

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Ryliah » 13.10.2012, 16:43 hod.

Javurek píše:Já si nemyslím že skoro každej jel staty stejně. Takt to dělali možná lidé co byli hodně bohatí a měli připravenej top equip, na kterej se třeba lidé hrající single player neměli šanci dostat. Bylo spousta možností jak jet staty podle toho co člověk plánoval nosit. Jediněj špatně navrženej stat byl Energy, která třeba měla navyšovat kromě many i elemental dmg/resisty nebo něco takového. Mě vadí to že lidem vzali možnost volby a je úplně jedno zda je těch lidí jen 50% nebo 10%.

Faster cast rate, Faster hit recovery, Faster block rate, rozdělování statů, rozdělování skill bodů, systém resistů resisty(ten jejich paskvil neberu), tohle všechno tam není. Můžou si říkat co chtěj, ale já to vidím tak, že současný blizzard se na to prostě vyfláknul a vůbec se mu to nechtělo řešit. Proč? Protože by to byla docela těžká práce to ve hře vše vybalancovat, myslet na to co vše hráč může udělat, kam co dávat, dělat na každý level skillu jiné dmg atd atd. Tak to prostě udělali tak aby hráč vůbec nemusel přemýšlet.
S tým máš pravdu, je to až príliš zjednodušené, avšak nemyslím si že to je preto že Blizz sa na to vybodol. Jednoducho taký je dnes trend dnešných hier(viz WoW).., či už onlinoviek alebo single. Verím že sú ludia ktorým tam xx vecí z D2 chýba ašak 3x viac ludí by sa potom na fórach sťažovalo že je hra príliš komplikovaná...Blizzard chcel urobiť hru pre masy, čo sa im aj podarilo, nie pre "pár" zaritých fanúšikov D-dvojky... ja si myslím že to je celkom normálne..

D2 a D3 sú 2 dosť rozdielne hry.. hrať sa dajú, každý má možnosť výberu, tak nechápem zbytočný flame ;)
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 16:48 hod.

promiň ale já myslel že od tohodle mají wowko, aby zavřely hubu těm remtalům...se podívej na datadisky TBC a MoP...to je komedie co s tou hrou dělaj...vždycky jsem měl za to že WoW je pro masy a Diablo je pro skalní fanoušky blizzardu...škoda...:-(

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Ryliah » 13.10.2012, 16:56 hod.

Bohužial to je dnes v móde, WoW..alebo neviem či poznáte Lineage 2, tak primitívnejší a jednoduchší skill systém a itemovú variabilitu ani nehovorím som asi nevidel. A aj tak patrila k jedným z najhranejších onlinoviek na svete. Oprotimu tomu je D3 ešte rozprávka :) Chápem že fanúšikom D2 chýba dosť vecí z Diabla 2, ja by som tiež bol radšej ak by tam nejaké tie prvky ostali, avšak keď to prestaneš porovnávať s D2 a pozrieš sa na to ako samostatnú vec tak zistíš že D3 vobec nie je zlá hra a ešte má veľa času a možnosti na zlepšenie pred sebou..
S4 Monk 1100+

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od TrackThor » 13.10.2012, 16:59 hod.

tak někdo dá přednost naklikání si statů, někdo zlepšení skill tree :)
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od ZOMB » 13.10.2012, 17:02 hod.

Javurek píše:Tak to prostě udělali tak aby hráč vůbec nemusel přemýšlet.
Přesně jak jsem psal... D3 nás klade do pozice idiotů, kteří ani neví, kam mrsknout body (pokud by je tedy dostávali)... na to si hráči D1 nebo D2 nezvyknou (pořád doufám, že to nějak "spraví")
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Tatotakto
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tatotakto#2253

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Tatotakto » 13.10.2012, 17:09 hod.

A na to si ako dosiel?
Thulle píše: Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Tato ... hero/67321

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 17:12 hod.

@ Ryliah: já se snažím na D3 koukat jako na jinou hru, ale to jde dost těžko když se to jmenuje Diablo 3.

jinak pochybuju že se nějaký systém v D3 nějak razantně změní, protože jak tu psali lidi, tyhle všechny zjednodušení si vybrečely sami hráči, a dokud jim budou ofic fórum spamovat děcka co nejsou schopný přemýšlet nad tím jestli dát body sem nebo tam, jak kombinovat výbavu aby mu sedělo fcr/fbr apod, tak ta hra půjde víc a víc směrem jakým jde teď...

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Javurek » 13.10.2012, 19:38 hod.

To asi jo a od nové patchu už ani člověk nepotřebuje na věcech MF. Každý určitě ví, jaks e lidé předháněli kdo má víc mf, sháněli se na to věci atd. V d3 po novém patchu už půjde jen o to nahnat co nej paragona+monster power a mf budou mít všichni stejný za chvíli :D

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od kojot » 13.10.2012, 19:41 hod.

To jsem taky nepochopil s tím MF. Kdyby tam nebyl MF cap, tak by mi to přišlo OK. Paragon by ti přidal 300% MF a pak bys měl MF z výbavy. Takhle celý MF za chvíli úplně ztratí smysl. Ale je pravda, že věci s MF se dají pořád krásně prodat :) .
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 20:37 hod.

jsem zvědavý co si nechávají na datadisk...dovolím si trochu zavěštit:

"Datadisk se bude jmenovat Diablo 3 Lord of Lazybone's a bude obsahovat spešl makra, kde si nastaví hráč sérii skillů které by moh využít v daný lokaci. Když dojde na začátek lokace, zmáčkne macro a postava sama projde celou lokaci. Proč to? To je snadný...jsme přece IN a žádá si to masa, a navíc, proč ztrácet čas tím že musíte klikat na každou potvoru zvlášť? to je tak zastaralé a okoukané a my chceme být přece IN...a navíc se chceme bavit s přáteli na chatu mezitím co postava killuje moby. Náhodou ono nastavit si správný skilly na danej akt bude potřebovat obrovskej skill hráče a zvládnou to jen ti nejlepší z nejlepších"

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Y0G1 » 14.10.2012, 10:31 hod.

pacia sa mi ludia co hatuju hru jak to len ide ":D

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 14.10.2012, 10:36 hod.

Y0G1 píše:pacia sa mi ludia co hatuju hru jak to len ide ":D
tak v tom se stotožňujeme...;-)

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Y0G1 » 14.10.2012, 10:42 hod.

Attia píše:
Y0G1 píše:pacia sa mi ludia co hatuju hru jak to len ide ":D
tak v tom se stotožňujeme...;-)

Pozor ja d3 nehatujem beriem ho take ake je neni to dokonale je tam nieco fajn nieco tam je zle , ale kazdy nech si hra co chce

Ja napr TL 2 som sa dost tesil a aj som hral , ale vadilo mi tam multiplayer neviem preco vadil

Vadilo mi tam ze som sa nemohol napr par krat resetnut a skusit full vit a dex popripade full dex a neco str

V d3 tuto moznost tiez nemas a tam som hral tiez jeden build , ale u tl 2 by mi to prislo zabavnejsie

Hlavne mam stary pc jako prasa a d3 mi bezi lepsie ako tl2 aspon co sa loadingov tyka [to sa prekusnut da]

Verim tomu ze tl 2 si svoje miesto najde u hracov a hlavne zalezi co prinesie datac v d3 ak bude a nebude len nejaky imba patch

Moj nazor je taky ze blizz sa stale v d3 hlada a nevie presne co tam chce mat

Rozhodne by mali spravit ale nieco s AH na softe pretoze to tam ide dole vodou a nie kazdy je na HC


EDIT" tuto niekto pisal o 20sec runoch na bosov v D2 pre mna osobne ta najlepsia vec bol by som rad keby to blizz nejako spravi aby som nemusel len elity ale aj bossov vzdy ma to v d2 bavilo

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 14.10.2012, 10:59 hod.

veř mi že já nehatuju D3 z nějakýho důvodu abych tu ukázal jakej jsem machr...to s tou předpovědí byl fakt jen vtip a narážka na to jak je spoustu věcí v D3 zjednodušená a místy mi fakt připadá že blizz bere celkově svoji základnu fanoušků jako bandu nezchopnejch idiotů kteří si neumí spočítat 1+1...

věř mi že jsem si střašně přál aby bylo D3 fajn a když jsem postupem času pronikal do "tajů" D2, do složitých principů hry který nejsou na první pohled patrné, tak jsem se střašně těšil že v D3 to bude ještě o stupeň zábavnější. Že to nebude jen dohrání a farmení TOP itemů který maj co nejvyšší položku vit/crit/loh, ale že ty taje který nejsou patrné na první pohled (fcr breaky...fpa na útoky, fbr v blokování, pro každej char byla každá zbraň jinak rychlá, každej char jinak rcyhle blokoval, měl jiný fcr fhr atd...)doufal jsem že tohle všechno bude v D3 na ještě vyšší a úrovni a dovolí to hráčům ukázat na těchto detailech e oni jsou ti co tý hře rozumí a že to není jen o tom nakoupit TOP equip

Nepochybuju o tom že je D3 zábavné na první zahrání, ale pochybuju o tom oběvování hry. podívej se na D2, dodnes neznám jak fungují všechny principy hry a pořád mám pocit že je spoustu tajů který mi v D2 unikají a mám chuť to oběvovat...

v D3 mi přijde že tohle takový to tajemno hry tam vůbec není...všechno je to udělaný tak aby to pochopilo i 6leté dítě, protože ti stačí 2 jediný fakty o hře. 1) jaký skilly jsou nejefektivnější a 2) jaké hlavní staty máš maxovat...když tohle splníš máš vlastně vystaráno a NIC víc tam nehledáš protože nic víc pod tou pomyslnou pokličkou prostě není...

EDIT? možná se pletu, ale zatím mě nikdo nepřesvědčil o tom že ta hra má něco tajemnýho co by hráč mohl dlooouhá léta studovat a oběvovat...pokud někdo ví o něčem takovém v D3, moc rád zmením svůj názor na D3...

Uživatelský avatar
Jojo WD
The Butcher
Příspěvky:1019
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Jorox#1330

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Jojo WD » 14.10.2012, 11:08 hod.

Tak s tymto suhlasim
Obrázek

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od TrackThor » 14.10.2012, 11:33 hod.

sem rád, že si podesáté musim přečíst víceméně obdobnej článek, proč je d3 sux, ta hra má mouchy stejně jako každá jiná, ale vidíte snad někdo, že by kdekoli na foru si d3 hráč stěžoval na problémy v d2? založte si nějakej jeden topic, kde si to všechno napište, já tam klidně připíšu co se mě osobně nelíbí, ale tak snad respektuju ostatní lidi a nebudu to tu psát zas a znova, co se týče obtížnosti, celkově se ty hry zjednodušujou, ale osobně si myslím, že inferno d3 je těžší jak hell d2 (hell sem prošel víceméně s první postavou co sem si udělal - palach, respektivě na druhej pokus, protože sem až s odstupem času přišel na to, že tam mám jeden skill špatně a nefunguje to, podle mých představ a kvůli tomu sem to jel znova a ne, nemyslim si, že mě bavilo to jet zas znova se skoro stejným buildem, kvůli jedný věci)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecně“