Technické problémy - TV a wifi router

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167
Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Peckoslav » 06.11.2012, 08:47 hod.

Ahoj všichni,

napadlo mě, že na naše fórum by mohlo chodit poměrně hodně technicky zdatnějších lidí než jsem já, a třeba mi někdo poradí s následující problémy:

1. před pár dny jsme si pořídili novou TV, je to 46" TV od Samsungu, k této televizi jsem si nechal od kamaráda postavit HTPC (počítač určený pro přehrávání filmů, fotek atp.), který mám přes HDMI kabel připojen k této TV. Ačkoliv toto miniPC je primárně určeno na multimediální použití, tak mě velmi potěšila možnost instalace D3 a vskutku, D3 tam lze spustit a hýbe se při nižších detailech docela schopně. Mám však 2 problémy - texty nejsou z těch cca 2,5m příliš čitelné a při vyšších nastaveních není vidět ve hře kurzor myši. Máte někdo podobnou zkušenost a řešili jste tento problém a dokážete mi poradit? Možná to bude někde v nastavení W7 nebo D3, vůbec netuším. Na nižší rozlišení se mi to příliš hrát nechce, je možné že mi nic jiného nezbyde, ale nejdřív chci zjistit, zda by to nešlo vyřešit při lepších rozlišeních :) D3 zde nebudu tak často využívat, ale proč se zbavovat té možnosti že? ;)

2. u svého pevného PC mám wifi router, dokud jsem si nepořídil to HTPC tak jsem ho nepoužíval. Důvodem bylo to, že při hře v D3 mi způsoboval několika vteřinové lagy. Mám připojení přes optiku 25/25 Mb/s. Když jsem měl D3 připojené na přímo bez routeru tak tento problém nemám. Teď pochopitelně router zase používám, ale jak jsem čekal, tak se mi problém začal opět objevovat. Nahrál jsem do něj i nový firmware, ale nepomohlo. Nechce se mi příliš kupovat nový router, třeba to bude nějakým chybným nastavením na routeru (značka LevelONE, typ doufám ten co je v odkazu) a půjde to vyřešit bez další investice.

Díky moc za rady a pomoc.
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
finc
Wraith
Příspěvky:186
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ragnarok#2825

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od finc » 06.11.2012, 09:10 hod.

1. Nastaveni pres operacni system nepomuze. Je to renderovane hrou. Takze nezbyva nez poladit graficke nastaveni ve hre.

2. Zkousel jsi router resetovat? Tech duvodu, proc ti to dela muze byt spousty. Spatny kabel, spatne nastaveni routeru, vadny router, atd. Nicmene, pokud by byl router v poradku a mel spravne nastaveni, lagy by ti zpusobovat urcite nemel.
Mozna si jeste zjisti, zda ti na ten router nekdo neleze pres wifi. To by mohlo zpusobit vytizeni.

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Peckoslav » 06.11.2012, 10:02 hod.

na router nikdo neleze, mám ji zaheslovanou,
ten pevný pc mám připojený k routeru kabelem, je to klasický ethernetový kabel, asi nic speciálního, můžu zkusit ho vyměnit to mě nenapadlo, je to nějaký kabel co mám od adsl modemu :)

teď jsem sice v práci, ale koukám na ten kabel a vidím, že není kabel jako kabel a ty kabely od adsl modemu mají jiné kontakty na koncovce než jiné kabely, takže tohle vyzkouším, díky :)
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
finc
Wraith
Příspěvky:186
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ragnarok#2825

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od finc » 06.11.2012, 10:46 hod.

Jen doplnim, ze zaheslovana wifi != zabezpecena wifi :)

Obcas neni od veci se mrknout na pripojene klienty pres wifi. Ver mi, ze zaheslovanou wifi lze prolomit (pokud na to mas potrebne znalosti). Ani na to nemusis byt nejaky velky geek.

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Peckoslav » 06.11.2012, 11:55 hod.

tak zaheslovanou wifi mám to jsem tím myslel, ne, že do routeru je třeba heslo (to tam je logicky taky :D)

když mi poradíš jak se podívat na připojené klienty přes wifi, tak se na to klidně podívám :D
já být uživatel only..
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Xkryspin » 08.11.2012, 15:40 hod.

Peckoslav píše:
1. před pár dny jsme si pořídili novou TV, je to 46" TV od Samsungu, k této televizi jsem si nechal od kamaráda postavit HTPC (počítač určený pro přehrávání filmů, fotek atp.), který mám přes HDMI kabel připojen k této TV. Ačkoliv toto miniPC je primárně určeno na multimediální použití, tak mě velmi potěšila možnost instalace D3 a vskutku, D3 tam lze spustit a hýbe se při nižších detailech docela schopně. Mám však 2 problémy - texty nejsou z těch cca 2,5m příliš čitelné a při vyšších nastaveních není vidět ve hře kurzor myši. Máte někdo podobnou zkušenost a řešili jste tento problém a dokážete mi poradit? Možná to bude někde v nastavení W7 nebo D3, vůbec netuším. Na nižší rozlišení se mi to příliš hrát nechce, je možné že mi nic jiného nezbyde, ale nejdřív chci zjistit, zda by to nešlo vyřešit při lepších rozlišeních :) D3 zde nebudu tak často využívat, ale proč se zbavovat té možnosti že? ;)
Rozlišení bys měl používat přesně stejné, jako používá ta TV (předpokládám Full HD - 1920*1080) - při stáhnutí detailů na minimum by to mělo jet. Vše ostatní ohrožuje obraz.
Mizející kurzor - změň nastavení "hardware cursor" ve hře - nesedím u diabla ... ale někde okolo grafiky ta volba určitě bude.
Peckoslav píše: 2. u svého pevného PC mám wifi router, dokud jsem si nepořídil to HTPC tak jsem ho nepoužíval. Důvodem bylo to, že při hře v D3 mi způsoboval několika vteřinové lagy. Mám připojení přes optiku 25/25 Mb/s. Když jsem měl D3 připojené na přímo bez routeru tak tento problém nemám. Teď pochopitelně router zase používám, ale jak jsem čekal, tak se mi problém začal opět objevovat. Nahrál jsem do něj i nový firmware, ale nepomohlo. Nechce se mi příliš kupovat nový router, třeba to bude nějakým chybným nastavením na routeru (značka LevelONE, typ doufám ten co je v odkazu) a půjde to vyřešit bez další investice.
To PC máš k routeru připojené wifinou nebo kabelem ? Jestli kabelem - tak vypni wifi část... pokud to bude dělat i potom, tak dej vědět.

Pokud seš přes wifi - pak je třeba se podívat kolik je sítí v okolí. Stáhni si třeba inssider (http://www.metageek.net/products/inssider/) a podívej se, jak to vypadá se obsazením kanálů a vůbec síťema v okolí (... potom natvrdo nastav wifi na nějaký pevný kanál (ideálně někam do nepřekrývajících se kanálů - takže nejlépe 1,6,11). Pokud má modem nastavený kanál na auto - pak pokud se rozhodne změnit kanál, tak to spadne. Dále je lepší VYPNOUT funkce, které rozšiřují pásmo - tím, že zabírají více kanálů. (I když je tvá síť zabezpečená, i když seš na ní jediný uživatel, i když modem odmítá všechny lidi kromě tebe z přihlášení do tvé sítě, pořád se dělíš o příslušné radiové kanály se všemi sítěmi a uživateli v okolí (co používají stejnou skupinu kanálů) - a všechny sítě musí řešit kolize - po některých kolizích bohužel musí proběhnout znovu autentizace - a ta je schopna shodit celé spojení (a bohužel u diabla nevratně rozpojit session). Pokud seš v rušnější oblasti, kde je miliarda wifin (navíc blbě nastavených), raději zapřemýšlej o připojení diabla přes kabel, a wifinu nechej na něco, kde občasný výpadek spojení nevadí.

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Peckoslav » 08.11.2012, 15:52 hod.

PC s diablem mám připojené od routeru kabelem, tj. ze zdi mám ethernetový kabel, který vede do routeru, z routeru kabelem do PC s D3.
Díky za rady, podívám se na to, co si pamatuju, tak jedu na kanál 11, nejspíš nastaven na auto.

Včera jsem zkusil vyměnit kabel mezi routerem a PC, subjektivně se mi to zdá lepší, resp. lagy jsem začal dostávat po cca 30min. hraní. Už jsem stáhnul i detaily, ale nepředpokládám, že klasický lag, kdy běhám po mapě, ale nic jiného než já se nehýbe by byl způsobem nadměrnou vytížeností hw, i když možné je vše... :)

Na rady ohledně TV se podívám, D3 pouštím v nativním rozlišení, tj. full HD 1920*1080, mám pocit, že jsem i povypínal všena minimum, ale ještě na to mrknu.
Díky!
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Peckoslav » 02.12.2012, 15:07 hod.

tak jsem se o delší době opět snažil rozchodit D3 na TV, ale stále mám problém se zmizelým ukazatelem myši. Konkrétně když nechám rozlišení 1600x900, windowed fullscreen, tak ukazatel normálně vidím. Když však změním rozlišení na nativní co má TV (1920x1080), tak se ukazatel myši nehýbá (ale neviditelná myš se pohybuje, tj. když najedu na položku v menu, tak změní barvu).
Žádné nastavení myši jsem v D3 Options nenašel, pokud tam něco takového je, tak prosím o přesné instrukce jak to nastavit.

Díky za případné rady
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Guru » 14.11.2013, 22:36 hod.

Nechci zbytečně zakládat nové téma tak snad nebude vadit když oživím toto ...

Chtěl bych poprosit někoho zkušeného o radu s bezdratovým připojením k internetu s mým PC Thinkpad Lenovo R61i Machine Type 8932 model GNG s OS Windows XP SP2. Nemohu pres ThinkVantage access connection nastavit Wireless LAN do pozice ON (ale kontrolka sviti), prosim muzete mi poradit?
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Alfajk » 14.11.2013, 22:54 hod.

http://support.lenovo.com/en_US/downloa ... tor=expand do vyhledavace napsat "ThinkPad R61i" a vybrat typ ThinkPad R61i (8932)

zacal bych updatem na nejnovejsi bios+chipset
dale update na ty "hotkeye"
a samozrejme nevynechat wifi/lan drivery (Networking: Wireless WAN + Networking: Wireless LAN+ Networking: LAN (Ethernet))

Deleron
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Deleron

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Deleron » 21.11.2013, 08:06 hod.

Ahoj, nevím jestli dělaly na batlu nejakej patch, ale od 20.11.13 se nemůžu přihlasit mam tam error 965002 poradte dík

Deleron
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Deleron

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od Deleron » 21.11.2013, 08:20 hod.

Tak a tet tam mam error 3006 :(

foxo
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foxo#2431

Re: Technické problémy - TV a wifi router

Příspěvek od foxo » 21.11.2013, 08:39 hod.

mam podobne ako ty error 3006 na ofic fore je toho uz vela

Odpovědět

Zpět na „Obecně“