Řešení hyperinflace?

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213
Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od spiderer » 23.06.2013, 17:29 hod.

DrSma - expeni na 60ku za 2h s tim ze ta expena postava stoji ve meste? OMG to jsi videl kde :D Ve meste dostanes expy za par splnenejch questu, ale na sedesatku se z mesta opravdu nedostanes :) Co se tyce bonusu na expy atd za hrani v parte - co je na tom spatne? Do patche to bylo nastaveny tak ze se coop hrat nevyplatilo, protoze cim vic hracu, tim mensi vyhody pro ty silnejsi z party, po patchi uz je to tak, ze cim vic hracu, tim vetsi vyhody pro vsechny a duvod k tomu je ten, ze Blizz chce aby lidi hrali v parte, aby to melo nejakej vyznam - tomi prijde celkem ok.

Co se tyce dropu, ten naopak v poradku rozhodne neni a do doby dokud bude provazanej s AH a vsem bude padat to samy, tak v poradku ani nebude, drop by mel byt alespon random, aby lidem padalo vsechno mozny co padnout muze a ne, ze ve full parte padaji dve veci nekolikrat za sebou jako napr o vikendu andarielka, wiz hat a obourucni mec..

Hodne se zapomina na to proc hyperinflace vznikla a rozhodne to neni protoze by byla spatna itemizace a nebo nebylo jak goldy utratit, ale muzou za to boti a duperi - to je jedinej duvod, proc je ekonomika tak rozm*dana jak je a expy v parte ani drop s tim nemaji nic spolecnyho, da se to vzit jako doplnkovy reseni kdyz uz to je, ale pricina to rozhodne neni..

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od dawemorraless » 23.06.2013, 18:12 hod.

Spiderer:dřív to šlo ted´ nevim http://www.youtube.com/watch?v=rRvIjI-0J60
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od spiderer » 23.06.2013, 18:21 hod.

To slo tak pred rokem nez Blizz stahnul expy za jiz splnene questy, dnes uz to mozne neni ;) Pokud nekdo pujde v dobre parte, kde ho nekdo protahne, tak se to da za 2-3 hodiny dat, ale ne stanim ve meste a cekanim kdy dojde ta sedesatka..

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od DrSma » 23.06.2013, 21:27 hod.

Javurek: já nevim, já jsem s dropem spokojenej. Právě mi padnul první Skorn za rok hraní a zrovna pro barbíka se strenght přes 500 :love: Prostě, pokud vypustím srovnání s destilátem itemů v AH od stovek tisíc hráčů, tak pořád postupuju a pořád se u toho zlepšuju. Momentálně paragon 30 a to nehraju tuhle figuru ani měsíc (a zaměstnání i rodinu mám ;) )..

edit:
spiderer: ok, vždyť je jedno, jestli to trvá hodinu, nebo už teď půl dne, prostě to spravedlivý není..Navíc, jak jsem psal, prostě nechci hrát partu, nevím, proč bych na tom měl bejt bitej. Jako že jasně jsem..Jo a k tomu coopu. Já neříkal, že budeš stát ve městě. Prostě jen přicmrndávat někde mimo fight a těžit.. :roll:
Naposledy upravil(a) DrSma dne 23.06.2013, 22:57 hod., celkem upraveno 1 x.

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od spiderer » 23.06.2013, 21:43 hod.

Jak jsi bitej na tom ze nehrajes coop? V cem te to omezuje? Nechapu..

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od DrSma » 23.06.2013, 22:31 hod.

spiderer: Neomezuje. Jen když budu hrát s maníkem kterej za mě vyseká MP10 a já se na tom jen těžce přiživím s gearem tak na MP1/2, nelíbí se mi to. Proto to nedělám. A proto se mi to ani nelíbí u jinejch. Takhle má každej coop hráč před solo hráčem maxi výhodu. A netuším, proč by to tak mělo bejt. Určitě kvůli tomu usnu, jen se naprosto ztrácí srovnání mezi úsilím jednotlivých hráčů. A to není OK.

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Rakiii » 23.06.2013, 22:48 hod.

@ DrSma - mno jest-li tě uspokojuje najít jednou za rok něco kloudnýho ...

Jinak, co se týká hře v coopu, tak je jedině dobře, že je nějakým způsobem zvýhodněná a to, že se najdou lidi co "leechují" expy není dle mého zase takový problém.
Můžeš hrát v priv partě nebo na public by se hodilo "kick"tlačítko :)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od DrSma » 23.06.2013, 23:06 hod.

Rakiii: počkej, kdo říká, že je ten Skorn něco extra :lol: (ale na drop to celkem ujde 8-) )

Padá spousta rozumnejch věcí, ne že ne. Já to nechci nikomu vymlouvat, jestli má hrát AH, nebo ne. Prostě radost z toho droplýho Skornu byla 100x větší, než můj nejlepší Skorn koupenej z AH za desítky (přestože poctivě nasbíranejch) mega goldů. To je prostě pro mě Diablo a zábava.


Já prostě nevidím žádnej smysl hrát D3, že se někým nechám protáhnout za odpoledne na 60, pak si za ušmudlanou pětistovku nakoupím goldy a výbavu, že ji už nic nepředropne ani nepřecraftne. Ti se pak děsně divěj, že nemaj žádnej cíl v tý hloupý hře, když si hru sami zničej.. :D

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Javurek » 23.06.2013, 23:23 hod.

Hloupá je leda hra když to umožňuje. Většina chce být přirozené nejlepší nehledě na to jak toho dosáhne, takže se není čemu divit když si lidi nakoupí na AH super výbavu když chvilku farmí goldy. No a pak je to přestane bavit po chvíli, protože už není moc čeho dosáhnout.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od DrSma » 23.06.2013, 23:23 hod.

Hloupá je AH, když se podvádí.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Javurek » 23.06.2013, 23:27 hod.

Jak podvádí? Diablo 2 bylo co se týče botů a dupů 100x horší a pořád tam byla lepší ekonomika a vyváženost dropu než v d3.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od DrSma » 23.06.2013, 23:30 hod.

Javůrek: Ano, boti. A že to bylo v D2?...tak to jsem si nevšimnul, protože jsem byl, nečekaně, taky solo a no trade s kýmkoliv :wave:

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od firdecek » 24.06.2013, 08:15 hod.

Javurek píše:Jak podvádí? Diablo 2 bylo co se týče botů a dupů 100x horší a pořád tam byla lepší ekonomika a vyváženost dropu než v d3.
Nemyslím, že by D2 bylo nějak vyváženější - právě kvůli botům se obchodovalo se SoJ, goldy neměly vůbec cenu a v podstatě je sbírat byla zbytečná ztráta času. Každý, kdo chtěl dobrý gear (rozuměj runové slovo), tak farmil Zlodějku ve věží v A1 anebo Nekromanta v A5. Zbytek aktů se neřešil. Co se týká obtížnosti, tak Hell se procházel po prvním projití s prstem v nose a jediná další obtížnost byla nastavení Player-8. Jak můžeš psát, že tam ekonomika fungovala, když hlavní měna (goldy) neměly jakoukoliv hodnotu... V D3 má goldy stále cenu sbírat (alespoň pro mě).
Jediné, co mělo D2 lepší, byl zavedený Ladder systém.

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Majky_majk » 24.06.2013, 09:37 hod.

Na D2 těch nevyvážeností byla spousta.... třeba můj starej nekromancer.... v původním D2 byl naprosto nezničitelnej. Po patch se oslabil, ale stejně byl průchod jakoukoliv lokalitou s armádou oživenejch mimionů jen formalita.

Ale tak či onak... realita je taková, že zatímco D2 mě bavilo semtam hrát minimálně ještě 2 roky po datadisku a do příchodu datadisku jsem ho hrál alespoň 2-3x týdně pravidelně. Tak D3 jsem přestával hrát po několika měsících. A většina mejch přátel ještě dříve... takže na tom asi něco bude, ne?

Další fakt důležitá věc je ale to, že v D2 sice endgame taky nebyl žádnej zázrak, ale než se člověk na endgame dostal, tak bylo sbírání itemů fakt zábavné. V Diablu 3 je sbírání itemů zábavné první 2 hodiny a pak naprosto ustupuje AH. A i ten endgame... jasně, stále se chodilo to samé, ale člověk alespoň trochu k něčemu směřoval. V D3 je gear na MP4 pro každou postavu otázkou milionu... a pak už je to nekonečná farma s cílem nasbírat prachy na gear, jako "maj všichni".

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Antabus » 24.06.2013, 11:22 hod.

Majk zminuje že za 4M si koupiš gear na MP4- to je zajimavý kontrast proti tomu, že se tak moc nadává na špatný drop, si představte, kdyby byl drop jen o něco lepší. to by za první hromadku zlata na infernu byste zkoupili cely AH asi :shock:

Javurek píše:Hloupá je leda hra když to umožňuje. Většina chce být přirozené nejlepší nehledě na to jak toho dosáhne,
V D2 si mohl na single player vytvořit lvl 99 za pár kliků v editoru, tam sis do 2-3minut vytvořil všecky předměty ve hře co sis mohl přát. Na battle netu drtivá většina hráčů používala aspon některé podvodné programy, nejmín maphack, loader, pick up hack, chicken hack (odpojeni pred smrti), a mnoho dalších podvodů, jejichž ména ani neznám, bo sem jim nikdy neholdoval. Podle tvé logiky, když toto hra umožnovala, šlo tedy o velmi stupidní hru........což si samozřejmě nemyslím

Já se přikloním celkem názorově k Drsmovi, má pravdu s tím zcela otřepaným : Jaký si to uděláš, takový to máš. POkud si rozhodneš koupit za první nasbíraný milion mempo (nevim kolik stojí už na sc), tak ano, mužeš hrát stovky hodin, ale lepší helmu už prostě nanajdeš ;) že stojí 1M? No prtože rok tuto hru hrálo miliony lidí (a bohužel i botů) Na D2 sem po třech měsících od resetu kupoval Maras kaleidoskope (nej amulet v D2) za 5FG na jistém obchodním foru- 5FG mělo hodnotu asi tak10- 20perfect gemu nebo 5 perfect skulls.... :) nebo 2M in game goldu-co v D2 neměly prakticky žadnou cenu a vubec jako měna nefungovaly, jak tu správně někdo psal.

ekonomiku D2 drželo jenom resetování a to, že drop, ač se stále snažíš řikat něco jiného, byl uplně stejně strašnej, jako zde v D3 :) Padaly hromady trashu co nikdo nesbíral, kdo mel maphack tak jej rovnou filtroval. Na popud této diskuze sem se dokonce odhodlal a včera sem dohral D2 na normal. Během mé cesty mi padly 4 setovky- WOW "4 sloupy", to budou pecky tady v D2...... byl to totalní crap co na sebe NELZE oblíct už na tom normálu :) A co víc, jelikož nehraju D2 překvapivě poprvé, vím že tyhle největší crapy padají mnohonásobně více, než to vše dobré :) a jestě padají i na nejvyšší obtížnosti- furt ty samé z normal. Kolik nářků bylo napsano zde o D3, jak je možné, že mi na infernu padne 58lvl item ! taková nepředloženost ! :) D2 je fajn hra, některý mechaniky z ní v D3 chybí, ale já vidím mnohonásobně více věcí, co chybí D2 oproti D3, a do D2 už je nikdo nikdy nedá, D3 má před sebou datadisky a jak se zdá, vyvojaři si začinaj plně uvědomovat právě ty nedostatky a budou se držet osvědčených věcí, prostě proto, že nemusí nic nového vymyslet a my pak budem navíc ještě spokojení :)
Naposledy upravil(a) Antabus dne 24.06.2013, 11:44 hod., celkem upraveno 1 x.

vavik
Wraith
Příspěvky:194
BattleTag:vavik#2969

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od vavik » 24.06.2013, 11:28 hod.

@ DrSma: pokud hráč stojí ve městě nebo pobíhá pozadu za ostatníma a získává XP, pak je to špatně, musím si to ověřit, jestli ti jdou XP, i když stojíš ve městě; vyšší XP při větším počtu hráčů ve hře je logické, ne? více hráčů = těžší monstra = větší odměna za zabití, v čem je problém?

neberu ti selfound i v d3 :) jen ho vzhledem k tomu, kolik mám odehraných hodin, nechápu; spoustu z toho mála co d3 nabízí, se selfoundem ani neochutnáš, prostě to nechápu :)

přesně jak píše Javůrek - selfound je špatně navržený, proč je vše podřízeno iLvlu itemu? proč nemůže hráč najít výbavu použitelnou pro end game i na nižších obtížnostech? podle mě o důvod méně, proč si můžeš užít hru před infernem

@ firdecek: odkud ty informace bereš?
firdecek píše:Nemyslím, že by D2 bylo nějak vyváženější - právě kvůli botům se obchodovalo se SoJ, goldy neměly vůbec cenu a v podstatě je sbírat byla zbytečná ztráta času.
kdyby blizzard nenechal zničit d2 boty, tak ho teď hraje více lidí než d3 (bohužel :( ); platidlem v d2 byly hrs, SoJ byl vzácný, nevím, že by fungoval jako obecné platidlo

sbírat goldy byla v d2 byla ztráta času, získávat zlato ale ne, díval si se, co se dalo získat pomocí gamble?
firdecek píše:Každý, kdo chtěl dobrý gear (rozuměj runové slovo), tak farmil Zlodějku ve věží v A1 anebo Nekromanta v A5. Zbytek aktů se neřešil.
pokud tohle tvrdíš, d2 si moc nehrál
firdecek píše:Co se týká obtížnosti, tak Hell se procházel po prvním projití s prstem v nose a jediná další obtížnost byla nastavení Player-8.
Hell po prvním projití s prstem v nose? jedna paní povídala... co takhle protahovat/portit brs v osmi lidech? Uber Diablo? Tristram? procházka? nevěřím
firdecek píše:Jak můžeš psát, že tam ekonomika fungovala, když hlavní měna (goldy) neměly jakoukoliv hodnotu... V D3 má goldy stále cenu sbírat (alespoň pro mě).
goldy nebyly v d2 hlavní měnou, jako hlavní měna byly přijaty hrs, souhlasím, že v d3 má cenu goldy sbírat, ale z důvodu nesmyslného drop systému

/// edit ///

@ Antabus: dočetl jsem až po napsání příspěvku, d2 nebyla dokonalá hra, není nic jednoduššího, než dát srovnání mechanismů/možností her na papír, zkusím to sepsat a možná tě překvapí, jak moc d3 dostane na pr*el

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od spiderer » 24.06.2013, 12:02 hod.

DrSma - v cem te omezuje to, ze nekdo vyexpi za 2 hodiny? Vzdyt tebe se ti nijak nedotkne, pro tebe se tim naprosto nic nezmeni, takze netusim proc te to trapi. Ja jsem vyexil monka s protazenim za 3 hodiny a barba solo za 4:30 a ta hodina a pul me nejak netrapi, jen to byl o 1:30 delsi opruz. Jestli nekdo zvladne byt vyexpenej za 15 min, dobre pro nej, ale proc by mi to melo vadit netusim. To, ze nekomu padne mempo s critem nebo jinej uber drop me taky netrapi, ja jsem spokojenej kdyz neco padne me, nebo kamaradum a to mi staci, me v D3 stejne jako v zivote netrapi, ze nekdo ma vic nez ja, protoze to bych byl asi permanentne smutnej :) namisto toho abych resil co maji ostatni, tak resim co muzu udelat abych mel tolik ze budu spokojenej a zatim mi to funguje. Problem nejenom D3 je v lidech co ho hraji - je to zavist ostatnim, neschopnost zkousnout, ze nekdo ma vic nez ja i kdyz to me hru nijak nezhorsuje.. A zrovna u tebe jako hrace, ktery jede bez AH bych necekal, ze te bude nejak trapit to kdo jak rychle expi ;)

To co hru znicilo bylo RMAH, ktery ve spouste lidi vyvolalo "musim hrat abych si vydelal penize" namisto toho aby hrali protoze je to bavi.. Kazdej chtel dropnout nejaky uber predmety jen aby na tom vyvaril nejaky eura a pak se divil, ze si tu hru ani neuziva. Ja jsem rad, ze mam dobre placenou praci, ktera me bavi a nemusim chodit "pracovat" do hry, kam chodim po praci relaxovat.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Kuki10 » 24.06.2013, 12:19 hod.

Lip bych to nerekl.:)

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od Antabus » 24.06.2013, 12:28 hod.

vavik: určitě to nenech v šuplíku a sem s tím, jen než se dáš do díla, tak prosím snaž se co nejvíc odprostit os svých osobních preferencí, protože je myslím až zbytečný psát, že každý máme rádi něco, ale nemuže nikdo čekat, že to co se mu líbilo se bude líbit všem.

EDIT: ale možná už by to porovnávání D2 vs D3 chtělo jiný téma

Uživatelský avatar
esopeso
Doom Knight
Příspěvky:479
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Esopeso#2983

Re: Řešení hyperinflace?

Příspěvek od esopeso » 24.06.2013, 14:19 hod.

vždy ty témata k tomu směřují . Ještě aby ne když dítě ( myšleno d3 ) mělo překonat svého fotra ( myšleno D2 )
Obrázek
Diablo uložen v ledu , jedu si SC,TR,BS,FiFu,lol,BF3

Odpovědět

Zpět na „Obecně“