Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Nabídky a poptávky po předmětech a vše týkající se obchodu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Javurek » 01.08.2011, 18:28 hod.

Tady je info o základních novinkách týkající se aukční síně.

- aukce má 2 formy, jedna kde se obchoduje s ingame GOLD a druhá, kde se obchoduje za reálné peníze.
- budou oddělené aukce podle typu měny(dollary, Euro, Jeny...)
- druhy předmětů budou setříděny podle typu:výbava, gemy crafty...
- předměty lze velmi efektivně vyhledávat podle mnoha kritérií, jako zda se jedná o unikát nebo třeba podle preferovaných schopností na předmětu(sání HP, síla ...)
- blizzard nebude prodávat žádné předměty, vše bude pouze player vs player
- z každé transakce za reálné peníze půjde poplatek blizzardu
- v případě prodeje předmětů za reálné peníze, se můžete rozhodnout zda tyto peníze(ve hře označeno pojmem balance) převedete na svůj battle net účet a nakoupíte si něco v blizzard store, nebo bude možnost je převést na váš klasický účet. Zatím není jisté přes jakého poskytovatele to bude, blizzard o tom stále jedná.
- aukce budou anonymní, nikdo by neměl zjistit vaši pravou identitu
- v Režimu hardcore nebude možné používat reálné peníze na nákup/prodej
- hlavním důvodem z zavedení prodeje/nákupu peněz jsou už zavedené item shopy v diablu 2, které by se jistě objevili i v diablu 3. Proto je mnohem lepší tuto službu kontrolovaně a bezpečně poskytovat.

Odkaz na kompletní video o aukční síňi(překlad by měl být zítra):
http://www.youtube.com/watch?v=_9kIjvroZ-U

Co vy na to? Názory? Líbí se Vám tyto změny? Nelíbí?

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Javurek » 01.08.2011, 18:30 hod.

Začátek diskuze můžete najít zde:

http://forum.diablo3.cz/viewtopic.php?f ... 19#p103919

Crazy_CZ
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Crazy_CZ » 01.08.2011, 18:42 hod.

Nevite jestli HC postavy maji porad sdilenou truhlu i s normal charaktery? Jestli ano, tak cele omezeni HC postav v nemoznosti nakupovat za realmoney je zcela zbytecne. Vec si budu moct predat bud cestou sdilene truhly a nebo kamarada.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Javurek » 01.08.2011, 18:43 hod.

Určitě ne .) Hardcore a Softcore je na 100% zvlášť. Jaký by ta pak mělo smysl? :D

Mě se líbí že alespoň na hardcore nebudou běhat namachrovaní lidé s top výbavou nakoupenou za real peníze.

Uživatelský avatar
Vinz Clortho
Fallen Shaman
Příspěvky:74
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Morgion#2326
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vinz Clortho » 01.08.2011, 18:46 hod.

Já v tom že je tam aukce za real prachy problém nevidím, když je tu možnost volby. Navíc na tom i Blizz něco vydělá a nenapadnou je věci jako měsíční poplatky.
Keymaster of Gozer, Volguus Zildrohar, Lord of the Sebouillia.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Dark_Deamon » 01.08.2011, 18:46 hod.

Takže tady všichni z fora budem hrát jenom HC :) A budem mít dál neskutečnou radost, když padne něco z top itemů.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Garn » 01.08.2011, 19:06 hod.

Tomu kur. :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
NOX
Quill Rat
Příspěvky:35
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od NOX » 01.08.2011, 21:43 hod.

Tak ja si urcite zahram aj softcore, pretoze nemám rád smrť :D. O týchto zmenách by mohla byt aj nová anketa, nieco ako pisal javurek: "Líbí se Vám tyto změny? Nelíbí?" , ... to by som rad vedel kolko ludi je z toho nadsenych, okrem blizardu.
"We have long lain dormant, and the time to play has come. After our long wait, we are filled with great hunger. Soon, now, we shall feed..."

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Silblade » 01.08.2011, 21:46 hod.

Mno já na to pořád nezměnil názor: prostě podle mě je "buying for real-money" velkej krok vedle. Dělat z AH e-Bay není ouplně nejlepší. Myslím že, jak jsem už zmiňoval, koupě za nějaký vzácný krystaly, který by náhodně padaly, by se mi zdála přijatelnější - reálný peníze bych do toho vůbec nemíchal.
By ještě scházelo, aby se platilo za D3 třeba na měsíc, aby udělali z toho WoWko (což je podle mě právě kámen úrazu u téhle masivní mmorpg, pač člověk si radši zahraje na dobře spravovaném freečku než do toho měsíčně dávat tisícovku, tfuj).
Navíc, s placením přes internet si člověk nikdy nemůže být úplně jistej, kam ty prachy pošle nebo jestli se mu nějakej hajzlík do osobního účtu nenabourá a nevybere peníze. Nevím, zase tomu tolik nerozumím, ale i kdybych ty prachy měl, tak bych je rozhodně neládoval do HRY, ať už je jakákoliv, a radši je využil jinak. Vím, řeknete, "nikdo tě nenutí, abys je do ní ládoval", už jsem zticha. :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Garn » 01.08.2011, 22:28 hod.

Ty jsi hroznej troll panebože, víš že předplatný na WoWko stojí nějakých 220Kč měsíčně teď?

Co se platby přes net týká, tak je to maximálně bezpečné přes Blizzard, nikdo jiný k tomu přístup mít nebude. Jako redakce jsme přes ně už cca 6x něco platili...

A pořád nechápu, co to tu meleš s nějakýma krystalama. Nejde o to aby se vytvořila vzácná komodita. Jde o to, aby se systém, který v D2 fungoval načerno zlegalizoval a zprůhlednil a za to, že ti Blizz zajistí prostředníka a bezpečnou transakci si vezme malý poplatek - který zaplatí provoz aniž bys musel použít mikrotransakce nebo měsíční platby. Jestli jsi softcore hráč a hraješ 4fun, tak ti nějaký trade může být ukradený. Jestli jsi hardcore hráč, co hru hrotí, tak hraj HC a nemusí tě to trápit...čím víc nad tím přemýšlím a čím víc si čtu tím víc mi to přijde brilantní řešení...

EDIT: Sorry, 270...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Javurek » 01.08.2011, 23:12 hod.

Silblade, ty jsi vůbec nepochopil pointu toho proč to udělali. Problém je, že se i teď prodávali itemy do diabla II za reálné prachy pomocí internetovejch obchodů atd.

V diablu III by nastalo na 99% to stejné. Tak to radši zavedli sami aby z toho měli výdělek a bylo to kontrolované a bezpečné. Protože bouj s těma item shopama by prostě asi nevyhráli.

Kdyby udělali nějaké krystali nebo cokoliv tak to problém s item shopama nevyřeší.

Garn: no brilantní. Já bych za brilatní považoval likvidaci těch stránek a likvidaci lidí co si kupujou věci za real peníze, jenže to bohužel nejde :(. V mezích toho co jde, je to asi nejlepší řešení. Myslím že i normální hráči z toho budou něco mít, protože díky tomu že z toho blizz bude vydělávat, tak se o to bude snad i více starat a nedopadne to jako s d2 na battle netu.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Garn » 01.08.2011, 23:45 hod.

Brilantní na tom je to, že se vyhnuli mikrotransakcím a měsíčním poplatkům, ale zároveň pokud nechceš, tak to v životě nemusíš použít a nijak tě to neovlivní.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Y0G1 » 02.08.2011, 05:52 hod.

tahle aukcia za real money nevim vubec se mi to nelibi :)

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Kubis » 02.08.2011, 08:33 hod.

Po včerejšim návalu vzteku a ne zrovna pozitivního smýšlení o Blizzardu se mi to přez noc rozleželo v hlavě (skoro sem nespal) a začíná se mi to líbit..
D2 sem na BN přestal hrál i kvůli těm itemshopům co akorád spamovali ve hře a ničili ekonomiku..Takhle to bude hlídaný a Blizzard bude mít důvod se o D3 starat, protože jim z toho taky něco kápne.
A jelikož pude obchodovat i s goldem, tak prakticky každej bude moct obchodovat i za real prachy a přitom do toho nedát ani korunu..(prodám nalezenej gold za real prachy a za ty pak koupim nějakej item)..A v lepšim případě si třeba i něco vydělám když už u toho trávim čas...
Fakt se mi to začíná líbit :-)

Uživatelský avatar
Pakodlak
Quill Rat
Příspěvky:27
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Pakodlak » 02.08.2011, 09:27 hod.

Jo, kazdej rika ze to bude super a spousta lidi se tesi jak bude moct seknout s praci a vydelavat Diablem. Ja se proste musim smat. Nevim jak ostatni, ale ja to chci hrat protoze me to bavi a protoze si u toho chci odpocinout. Nechci to hrat protoze musim nebo proto ze v tom jsou penize. Celkove s timto systemem nesouhlasim a jsem proti tomu aby lidi tahali realne penize do hry. Svet Diabla neni postaven na ekonomice a prodeji. Vsichni to srovnavaji s WoWkem kde se obchodovalo stejne, ale srovnavaji (podle me) nesrovnatelne. Ve WoW jsou klasicke profese vyrobni, sberatelske a ta hra je zalozena na interakci s ostatnimi a na obchodovani. Diablo jak ho zname (D1, D2) o tomhle proste neni a ani by byt nemelo (muj nazor). Max tak bych jeste bral vymenu kus za kus jak se to dela ve dvojce. Ale za penize mi to neprijde spravne.

No a veta ze vydelane penize muzu prevest na battle.net ucet a pouzit je k platne herniho casu WoWka, to proste nema chybu. WoW hraju 6 let, koncim protoze me to nebavi a hladove cekam az vyjde D3. A hned jak vyjde, tak ho pouziju pro vydelavani a placeni WoWka. GZ Blizz.

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Kubis » 02.08.2011, 09:45 hod.

A kdyť tě nic nenutí obchodovat za prachy ani za goldy..Píšeš, že to chceš hrát pro zábavu a nevidim jedinej důvod, proč by ti v tom AH měl vadit nebo bránit??
S tim co píšeš o D2 s tebou moc nesouhlasim. D2 bylo hlavně o iteme a k tomu prostě patří obchodováni s nima. Jedinej problém D2 byl, že se s tim asi moc nepočítalo a tak si lidi museli udělat svojí vlastní ekonomiku a měnu, kterou budou platit(runy)...

Uživatelský avatar
Pakodlak
Quill Rat
Příspěvky:27
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Pakodlak » 02.08.2011, 09:58 hod.

Ano, pokud si to lidi sami reknou a domluvi se, tak je to v poradku. Taky jde vetsinou o vymenu, ne o obchod za realne penize. Ale neni to soucasti hry. Me se nelibi ta predstava ze muze prijit nekdo kdo si proste vybavu koupi za realne prachy protoze na to ma a muze si to dovolit. Myslim ze RPG je zalozeno na tom, ze si postupne zlepsujete postavu, vybavujete (tim co napadalo) a mate z toho radost. Pokud si veci nakoupite, budete z toho mit radost? Tohle proste neni smysl a cil hry. Proto s tim nesouhlasim. Chapu ze Blizz chce obejit shopy a farmery a tak to zakomponoval do hry. Taky chapu ze vsichni lidi to nehrajou jako ja a najde se dost lidi ktery si koupi nejlepsi veci a pak budou machrovat a honit si u kompu a to je jejich smysl zivota. Me se ale libi ta prvni varianta a podporovat tu druhou skupinu lidi se mi proste nelibi. A Blizz ji v D3 podporuje.

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Kubis » 02.08.2011, 10:08 hod.

Ta první varianta je samozřejmě ideální...Je tu bohužel to ALE..Kdyby to neudělal Blizz, tak by vznikly itemshopy stejně jako v D2, který by hru ničili. Takhle to bude aspoň nějakým způsobem hlídaný.

Jak už sem několikrát psal, taky nechápu lidi kteří si něco koupí za prachy a mají z toho radost. O tom přece hraní her není...

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Tordah » 02.08.2011, 10:26 hod.

suhlasim s Helljovany ale bohuzial budes sa bavit len ak si skutocne zaplatis. Myslim ze v 95% obsah itemshopov stal za h**** takze pouzivat to ako argument je velmy slaby tah od blizzu.
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Gorath
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Gorath » 02.08.2011, 13:00 hod.

No tak s tim, ze veci na shopech stojej za ho*no rozhodne nesouhlasim... Rare botky/tiary nekdy byly IMBA, nicmene kdo by to za tech 40$ koupil.

Bylo to tady uz parkrat receno, jestli nekomu bude AH vadit, at ho nepouziva. A to ze si nejakej n00bik nakoupi uber equip za xx $ ho rozhodne nedela dobrym hracem. V D2 se mi stalo nespocetnekrat, ze jsem s postavou v super equipu lehl proti nekomu kdo mel obyc unikaty. Jednoduchy - hral to lepe nez ja...

A jeste je tu HC, tak co...

Odpovědět

Zpět na „Obchod“