Zbraň pro merce.

Nejčastěji pokládané dotazy.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Andrew26
Wraith
Příspěvky:111
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Zbraň pro merce.

Příspěvek od Andrew26 » 14.05.2011, 12:40 hod.

Zdravíčko, mám na výběr ze dvou kuchátek pro merce a naprosto nevím, které z nich se bude víc hodit. Výběr je Bonehew/Crescent moon. Dodávám, že hraju Bowazonku, mám 78 lvl a merc má auru Might.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Fraxinus » 14.05.2011, 13:28 hod.

Vyzkoušj obě zbraně a pak vyber tu, s kterou byl merc výkonnější. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Vorvy » 14.05.2011, 17:31 hod.

ja bych se asi priklonil k tomu rw.. proc? co ti da bonehew - damage, 30 ias, ctc spear a 2 sockety, (pmh merc neaktivuje, charges nepouziva) .. crescent moon - ctc static field a lightning v kombinaci s - %lr to mozna bude i mit nejakej efekt, damage, 20 ias, itd, (ow nvm jestli merc aktivuje), mana je mu k nicemu.. podstatne ale je, do ceho to narves ;)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Bemik » 14.05.2011, 20:28 hod.

pokud není ETH ten bonehew (a to že sem ho jednou v ruce měl ... max dmg měl 900 přesně)
přiklonil bych se radši k crescent moon... proč ? prakticky co píše Vorvy je pravda, až na to, že chain lightning on atack ublíží maximálně fallenům v prvním aktu pl1 ... je to dost slabý, ale jinak souhlas ;)
BTW: můj crescent pro merce...
Obrázek
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Vorvy » 15.05.2011, 05:14 hod.

Bemik: vsak to tam take pisu.. to podstatne jsem ti zvyraznil ;)
lightning v kombinaci s - %lr to MOZNA bude i mit nejakej efekt
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Andrew26
Wraith
Příspěvky:111
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Andrew26 » 15.05.2011, 07:34 hod.

Lidičky, tak jsem šoupnul do Cryptic Axe a mercovi ho nasadil, bohužel není ETH :( Ale tu bych asi nenašel.

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Bemik » 15.05.2011, 11:17 hod.

Vorvy : však hlavně že se shodnem :D jak říká kamarád "Když se na něčem shodnou dva blbci, tak je to vždycky pravda" :D (humor...)

Někdy nestačí něco říct jen jednou... ;)
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Vorvy » 15.05.2011, 17:43 hod.

Andrew26: nezoufej, crescent je dost levnej, takze neni problem to poskladat znovu..

Bemik: ;)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Lyon » 16.05.2011, 05:47 hod.

tak treba takovy tresher pada relativne casto.eth mozna ne,ale kdo si pocka,ten se docka :).a porad ti rikam,ze obedience je lepsi ;)

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od siroga » 16.05.2011, 07:47 hod.

no u tej bowky zalezi na co se jede, jestli nejakej ele dmg nebo phys, pokud phys tak bych se nebal mercovi dat nejakej sunt s AD pri utoku nebo The Reaper's Toll. kdyby se vsak jela na ele skilly tak mne ted napadlo rw Pride, ma ale par nevyhod, je dost drahy a nevim jak se chova aura Concentration, u paladina prece zvysi dmg hammeru tak by mohla zvysovat i dmg elementu ne, nebo tu zvysi jen magickej utok, nebo dokonce jen a pouze dmg hammeru?

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Vorvy » 16.05.2011, 08:55 hod.

myslim, ze to plati jen na ten hammer, ale jistej si nejsem :{
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od kojot » 16.05.2011, 09:48 hod.

Platí to pouze na damage Hammeru. A pak samozřejmě na fyzické útoky
Obrázek

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od damagedeath » 16.05.2011, 10:45 hod.

Ethereal cryptic axe? co dominace stojanů v Lower Kurastu? to je za chvíli...

Uživatelský avatar
Frisian
Quill Rat
Příspěvky:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Frisian » 03.06.2011, 11:25 hod.

Levná varianta na merca (melee chars) : Obedience,Reapers toll,Možná i ten crescent kvůli staticu
Drahá varianta na merca (melee chars) : Pride
Varianta pro castery : Insight! Jednoznačně Insight.. Při hraní light charů Infinity,ale berky na strome nerostou :)
Phoenix realm

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od kojot » 03.06.2011, 12:31 hod.

Tak pokud se nepletu, tak -xx to enemy lightning resistance z Infinity, se uplatňuje jenom na útoky postavy, které ji nosí (v tomto případě na útoky merce). Takže moc nechápu jak jsi to myslel, že Infinity pro light chary. Hodí se pro všechny chary, které používají elementální útoky, díky auře Conviction.
Insight já většinou nosím jen tak cca do druhého aktu hell. Potom už máš u většiny charů dostatečné množství many, aby se to dalo vklidu uchlastat. Pokud navíc nosíš dual Spirit, SoJ, Frostburn/Magefist apod. tak máš many popřípadě regenerace dost a dost.
Obrázek

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od damagedeath » 03.06.2011, 12:35 hod.

Kojot: insight je dobrá věc, pokud nechceš investovat manu, nemáš SoJe, ale zejména jde o chary, který maj náročný kouzla (např. port na nízkém levelu + fo - to je mana pryč hned)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od kojot » 03.06.2011, 13:02 hod.

Tak já nepopírám, že Insight je hodně dobrý rw (podle mě jedno z nejlepších v poměru "cena/výkon") a v určité fázi ho s caster charama většinou taky používám. Ale na finální výbavu je imho slabé. A pokud máš třeba se sorckou aspoň ty dva Spirity, které se dají sehnat úplně vpohodě na začátku NM (až na ten monarch, ale i ten tak v minimálně v půlce hellu musíš mít), tak máš jenom z nich nádhernej boost do many + jeden bodík ve warmth (+all skills) a seš za vodou. Sice musíš trošku chlastat, ale není to tak strašný. Navíc mana poty padaj na každým kroku.
Obrázek

Open_cz
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Dworkinn#2612

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Open_cz » 03.06.2011, 13:13 hod.

Mám menší dotaz, snad to píšu do správného tématu.. Co dát mercovi do ruky za Wind druida (lvl 88)? Merc je z druhého aktu holy freeze.. Nyní má na sobě Pierre tombale couant, ale uvažuju ještě o Insight, popř. obedience.. Nejsem zrovna častý hráč, takže si nedělám naděje že bych našel třeba 2 ber..

PS: Když už jsem tady tak se zeptám i na brnění, je lepší Gladiator's bane nebo Leviathan?

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od kojot » 03.06.2011, 13:47 hod.

Tak já bych ti radil jednoznačně Obediance. Pokud máš opravdu HODNĚ velké problémy s manou tak Insight. Ale jelikož jsi to bez ní vydržel doteď tak asi zas tak velké problémy nemáš :)
U toho brnění je to dost nahraně Gladiators má CBF a Leviathan má Damage reduction. Já bych vybral asi Leviathana, ale je to jenom můj názor ;)
Obrázek

Open_cz
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Dworkinn#2612

Re: Zbraň pro merce.

Příspěvek od Open_cz » 03.06.2011, 13:55 hod.

Tak já vezmu toho leviathana.. CBF mě u merce až tolik nemrzí, nemám ho ani já sám.. A Leviathan mu dá aspoň str na větší dmg a bude moct unést colossus voulge na ten obediance.

Odpovědět

Zpět na „Často pokládané dotazy (F.A.Q.)“