Co vše je potřeba k moddingu

Návody jak co udělat a upravit

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Co vše je potřeba k moddingu

Příspěvek od Javurek » 14.05.2009, 17:56 hod.

K módování diabla se hodí spousty prográmků. Budu se snažit sem napsat většinu z nich a dát i linky na jejich stáhnutí. Bohužel v poslední době nějak nejde stahovací centrum phrozen keepu a tak bych vám ty základní programy mohl poslat nebo někam uploadnout.

Módování TXT souborů v D2_Patch.mpq:

Soubor d2_Patch.mpq se nachází v hlavní složce Diabla II a obsahuje většinu modovatelných txt souborů. Abychom dostaly tyto soubory z patchu je třeba prográmek MPQView. Ten spustíme a přes File--->Open data File nahrajeme soubor s názvem MPQL, který jsem předtím skopírovali do složky DIABLA II. Dalším krokem je File--->Open Archive. Vybrat D2_patch.mpq a mělo by se nám otvřít okno kde jsou vidět txt a pár dalších souborů, které jsou obsaženy v patchu. Nyní můžeme nějaký vybrat a dát SAVE a uložit kam chceme.

Další fáze je úprava takto vyjmutých txt souborů. Lze je upravovat v jakémkoli tabulkovém programu jako např EXCEL. Já používám program AFJSheet, na který jsem zvyklý a který doporučuji. když si otevřeme nějaký ten txt soubor uvidíme údaje hry a horní a postraní lištu. Doporučuji zafixovat tento hlavní řádek a sloupec. Dělá se to pomocí ikonky FIX FIRST ROW a COLUMN. Když pak scrolujeme dále vidíme pořád hlavní hodnoty na prvním řádku a sloupci. Hodnoty lze libovolně upravovat kliknutím a přepsáním hodnoty. Pokud nevidíte všechny hodnoty tabulky jděte do EDIT--->Operations--->Resize to fit. Tímto příkazem se upraví velikost okének hodnotám. Kliknutím na lišty můžeme přidávat nové řádky a sloupce. Po dokončení úprav soubor uložíme pod stejným názvem.

Nyní je čas na to vyzkoušet si naše úpravy. To se dělá pomocí jednoduché úpravy spouštěcí ikonky. Ještě před tím je však pptřeba provést jistou operaci. Tím je vytvořením přesné stromové struktury souboru z patchu ve vaše adresáři diabla. Pokud např upravujete soubor monstats.txt je potřeba ve vaší d2 složce vytvořit nové složky aby to vypadalo takto: Diablo II/Data/Global/excel. Pro vás to znamená vytvořit 3 nové složky v Diablo II. Pokud jsme tedy upravovali soubor monstats.txt tak ho skopírujeme do složky excel.

Nyní si vytvořte na ploše zástupce spouštěcí ikony diabla 2, pravým tlačítkem myši vlastnosti a do cíle dopsat úplně nakonec -direct -txt. U mě doma to vypadá takto:

"C:\Program Files\Diablo II\Diablo II.exe" -direct -txt -w

Direct txt, řekne hře že má data načítat z txt souboru

-w na konci znamená že se bude diablo spouštět v okně a ne na celé obrazovce. Velmi doporučuji spoustět s parametrem dirext txt diablo II přes d2loader a nemít v mechanice CD jinak se vždy bude načítat což může byt při neustálém testování únavné a nejspíš to neprospěje ani CD nosiči nebo mechanice. Poté co hru spustíte s parametrem je čas otestovat vaše změny. Když byla změna úspěšná ukončete opět diablo a jděte do Diablo II/data/global/excel. Zde uvidíte kromě vašeho txt souboru další soubory s příponou BIN.

Pro vaše testování toto může stačit. Pokud však chcete vše nahrát zpět do patchu musíme použít program MPQ2K. Jděte do složky s tímto programem(v odkazech ke stáhnutí v raru spolu s dalšímy 3 věcmi). Sem je třeba nahrát váš upravený txt soubor a k němu soubor bin stejného názvu, který se vytvořil po spuštění hry s parametrem direct txt. dalé tam také nahrajte váš původní originální patch.

Otevřete si txt soubor MPQLoad a zde vždy vypište co přešné má program MPQ2K udělat. Pokud upravujete zkušenosti tak příklad bude:

O patch_D2.mpq
a Experience.bin data\global\excel\Experience.bin
a Experience.txt data\global\excel\Experience.txt
C patch_D2.mpq


O jako open(otevření patchu)
a jako ad(přidání souboru do patchu)
C jako close(opětovné uzavření patchu)

Před spuštěním bat souboru RunMPQ2K je třeba poklikat a spustit soubory staredit a MPQ2K. Alespoń já to tak tedy vždy dělám a radši je spustím několikrát protože se mi občas stalo že to zlobilo a data se do patchu nenahrála.(možná to ale byla chyba mezi klávesnicí a židlí :D ) nakonec spustit RunMPQ2K. data se nahrají zpět do patchu a ten můžeme nahrát do vaší složky Diabla II. Vždy si nezapoměňte dělat ze všeho zálohy. Taky by se vám mohlo stát že hru s upraveným patchem už nespustíte. Spustěte diablo nyní bez parametru direct txt a otestujte jestli je vaše změna aktivní. Pokud není něco jste udělali špatně.

Odpovědět

Zpět na „Tutoriály, Návody“