Souhrn otázek

Zde piště vaše dotazy ohledně toho, jak co udělat.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:
Souhrn otázek

Příspěvek od Maxim » 21.08.2013, 09:36 hod.

Ahoj udělal jsem lehký souhrn mých otázek ohledně modifikace
1 :arrow: Jak vytvořit Act bosse
2 :arrow: Jak Udělat nový sklil
3 :arrow: Dá se novému skillu dát obrázek jiného skillu
4 :arrow: Jak vytvořit item
5 :arrow: Jak vytvořit monstrum
6 :arrow: Dá se vytvořit nový sklil tree (např dám sosse arcane speels)
7 :arrow: Jak vložit synegrii
8:arrow: Můžu skillu nastavit damage a jak docílit toho aby sklil dělal přesně to co chci
9 :arrow: Můžu vložit třeba pot teeth poison dagger poison teeth
10 :arrow: Můžu editovat a nebo třeba přidat skilly žoldákovy (např přidám jiný sklil co ještě žoldák nemá nebo mu dám charakteristický sklil porpř. jak)
11 :arrow: Jak vložit novou lokaci de i město (pokud jo fajn pokud ne tak aspoň ho upravim)
TO JE ZATÍM VŠE DÍKY
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Attia » 21.08.2013, 23:12 hod.

sry ale tohle není "lehký" souhrn...pokud by ti měl někdo "JEN STRUČNĚ" odpovědět na všech 11 bodů zabere mu to hodiny a hodiny psaní návodů...

zeptám se jinak...proč řešíš módování když neznáš základní principy hry? v jednom topicku se ptáš na to co je to synergie a v druhým se zajímáš jak vytvořit vlastní mód. Myslím že to nejlepší co můžeš udělat je prostě jen hrát a poznávat hru. Pokud nebudeš znát základní principy hry, je naprosto nemyslitelné a zbytečné aby ses pouštěl do módování...

navíc mi to přijde že jsi ten tip nadšence "tohle se mi líbí do toho jdu", po dvou dnech zjistíš že to není tak lehký a rychlý jak sis představoval, tak jdeš jinam a nadchneš se pro něco jinýho...

- navrhuješ každou chvíli nový buildy který nemaj hlavu a patu místo toho aby ses snažil pochopit hru a navrhnou build smysluplný který bude mít nějaký koncept...(navrhneš si paladina s tím že je BEST...zjistíš že to tak best není, tak jdeš na sosu protože ta je NEJ...jenže ten build taky není takový killer jak jsi si myslel, tak jdeš na necra protože je super...atd atd atd)
- snažíš se udělat vlastní stránky o D2 jako jsou tyhle ty včetvě vlastního CSS a grafiky...
- máš další stránky o nějakým svým D2 módu kde máš jen screeny z arreat summitu
- nabídl ses tady na fóru s pomocí (proběhla nějaká?)
- chceš módovat další mód když ani neznáš samotnou hru

co z toho jsi dokončil nebo na tom dále pracuješ?

zpomal...nauč se hru...nauč se základní principy hry, poznej hru do základu tím že ji budeš hrát...pak se pouštěj do podobných projektů...

nechci tě odlákat od D2, ani na tebe nějak útočit...jen by bylo fajn kdybys to bral víc vážně a ne každej den přijít s něčím novým co tě zrovna nadchlo a na to co bylo včera hodit bobek...

(snad to nezní moc útočně...nechci tě urazit nebo naštvat nebo něco podobnýho...jen tě zpomalit protože tu přelítáváš jak veverka z místa na místo beze smyslů)

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Maxim » 22.08.2013, 11:55 hod.

Já už dávno vim co je to synegrie na to se ptal někdo jinej
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Attia » 22.08.2013, 15:20 hod.

@ Maxim: to bylo myšleno obrazně...nevim jestli jsi se na to ptal ty nebo někdo jinej, myšlenkou bylo to, že se stále ptáš na základy a je evidentní, že spoustu základních systémů a principů hry neznáš...pokud neznáš základní principy hry, tvoření buildů a nemáš hru projítou několikrát až po hell, je prakticky naproto zbytečné řešit nějaký módování...nechci tě od tvých "projektů" odrazovat nebo ti hru jakkoli zněchucovat...jen vím že tohle NEMÁ šanci na jakýkoli úspěch. poznej hru samotnou a pak se pouštěch do podobných akcí, pak ti lidi rádi pomůžou.
Pokud ale lidi jako ZOMB, Javůrek, Tordach a další zkušení modeři vidí, že neznáš samotnou hru, nikdo z nich ti nebude radit protože ví že to je ztráta času a zbytečně vynaložený čas který ty jakožto nezkušený hráč naprosto nijak nezužitkuje.

Až D2 poznáš horem/spodem jako hráč a budeš chápat i skrytý principy hry který na první pohled nejsou vidět, pak se můžeš pouštět do módování a pak ti zkušení hráči pomůžou. Jinak je to ztracený čas jejich i tvůj...

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Javurek » 22.08.2013, 16:44 hod.

Tady na fóru máš pár návodů na modding, nauč se to, pak se ptej dále. A počítej s tím že to není nic lehkého. No není to zas tak extra těžké když nechceš nějaké speciality ale modding ti zabere hrozně moc času.

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Tordah » 22.08.2013, 19:21 hod.

1 :arrow: Jak vytvořit Act bosse
zmeníš starého na nového

2 :arrow: Jak Udělat nový sklil
skills.txt

3 :arrow: Dá se novému skillu dát obrázek jiného skillu
skilldesc.txt, skillicon.dc6

4 :arrow: Jak vytvořit item
aký item? amor ? weapon?

5 :arrow: Jak vytvořit monstrum
monstats.txt monstats2.txt

6 :arrow: Dá se vytvořit nový sklil tree (např dám sosse arcane speels)
bez obav ;)

7 :arrow: Jak vložit synegrii
posledné stĺpce v skills.txt

8 :arrow: Můžu skillu nastavit damage a jak docílit toho aby sklil dělal přesně to co chci
áno

9 :arrow: Můžu vložit třeba pot teeth poison dagger poison teeth
skilldesc.txt, skltree_x_back.dc6

10 :arrow: Můžu editovat a nebo třeba přidat skilly žoldákovy (např přidám jiný sklil co ještě žoldák nemá nebo mu dám charakteristický sklil porpř. jak)
hireling.txt

11 :arrow: Jak vložit novou lokaci de i město (pokud jo fajn pokud ne tak aspoň ho upravim)
code editing na nové levely, map editing na mapu
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od ihatemylifep » 23.08.2013, 00:57 hod.

Dajte ban a bude pokoj.Je evidentné že tieto jeho zbytočné témy nikam nevedú.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Attia » 23.08.2013, 01:18 hod.

to je moc ultimátní...D2 ho evidentně baví a je škoda přijít o hráče jen proto že je akčnější víc než je zdrávo...

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Maxim » 23.08.2013, 12:36 hod.

Díky Attio a ihatemylifep jestli se ti opět něco nelíbí tak na to neodpovídej
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Maxim » 23.08.2013, 12:38 hod.

A taky bych chtěl poděkovat Tordahovi
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Attia » 23.08.2013, 12:45 hod.

nemáš proč děkovat...tohle je problém který ty vnímáš jinak než okolní lidi...jednou za čas se tu ukáže někdo kdo je strašně moc aktivní a chtěl by všechno hned umět, dělat, pomáhat atd...jenže záhy zjistí že to tak snadný není protože i když je D2 hooodně stará hra a na první pohled primitivní, je v ní spouty a spousty skrytých mechanismů které jsou složité a jejich znalosti rozličují začátečníky od zkušených hráčů a zkušené hráče od těch best co maj hru prolezlou přes hraní, moding až po další a další věci...

když se pak najde někdo kdo je aktivní jako ty a chce všechno hned, každej si pak jen řekne "nj takových tu bylo" a nikdo nevydržel...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Fraxinus » 23.08.2013, 13:13 hod.

Přesně jak říká Attia. Zatím si vyzkoušej jen ty buildy, o nichž jsme se bavili v jiných tématech. Pak ještě mnoho dalších, mezitím průběžně zjišťuj informace čtením témat, i těch starých (tam jsou mnohdy dost kvalitní informace) a stránek. A časem, třeba za rok se pak můžeš pustit do nějakého módování.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Maxim » 23.08.2013, 13:43 hod.

To jasně, ale třeba u nekra fakt nevim jakej build
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn otázek

Příspěvek od Fraxinus » 23.08.2013, 13:54 hod.

...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „Softcode Modding“