Dotaz

Diskuze k jednotlivým módům a vlastním projektům

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
zekinth
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Dotaz

Příspěvek od zekinth » 10.08.2015, 17:19 hod.

Zdravím všechny. Prozatím se na zdejším fóru moc nevyznám, takže to co bych chtěl napíšu sem. Jde o to, že právě dokončuju se skupinou Fenix Pro Dabing dabing do hry Diablo 2. Prosím nesmějte se, vím, že se celý projekt vleče už celou věčnost ale na jaře letošního roku mi dali mí kolegové z FPD nůž na krk a společně jsme prohlásili, že letos na vánoce už dabing vyjít MUSÍ. Aktuálně je hotovo zhruba 60% celkového objemu prací tzn. je nazvučeno všech 7 hratelných postav, kompletně je nazvučen Act1, do Act2 a Act 3 chybí dvě postavy jejichž dabing bude realizován pomocí externích dabérů (Tyreal a Meshif). Zbývá tedy dodělat Act4 a Act5 které již jsou také z části nadabovány ale organizace a rozvržení hlasů možná ještě dozná nějaké změny.
V souvislosti s tímto infem mám na fanoušky a hráče prosbu. Zajímalo by mne zda mezi vámi není někdo kdo by dokázal pomoci s nastavením zvuku, konkrétně se mi jedná o běh hry pod OS W7 s novými typy zvukových karet a vlastním nastavením ve hře 3D zvuk a 3D bias. Prosímvás nevyznáte se v tom někdo? Neskoušeli jste to?
Taky bych se chtěl zeptat a byl bych rád kdyby mi pár lidí dokázalo odpovědět, do jaké míry je pro ně možnost prostorového zvuku ve hře důležitá, jedná se totiž o to abych byl schopen český dabing správně nazvučit a tento se při nastavení prostorového zvuku netopil ve zvucích ptostředí a bylo mu dobře rozumět.
Za případné reakce či rady moc děkuju.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od Fraxinus » 11.08.2015, 08:43 hod.

zekinth: O tom projektu vím už dlouho a je fajn, že se na něm dělá. A držím palce ;)

K tomu zvuku. Win 7 jsem nějakou dobu měl a funkci 3D zvuku jsem tam měl zablokovanou úplně (a ve win 10 stále mám, stejně jako 3D perspektivu - to se časem poddá až budou ovladače), takže vůbec nešla spustit. Pokud to tak mají všichni uživatelé Win 7, není tudíž co řešit.

Mnoho lidí má zvuky velmi ztlumené, takže prostorový zvuk bych vážně neřešil, už z toho důvodu, že Diablo ve své podstatě je 2D hra. A přímo při akci stejně slyšíš jen nějaké skřeky, dialogy máš prakticky jen ve městě, až na pár výjimek.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

zekinth
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotaz

Příspěvek od zekinth » 12.08.2015, 06:14 hod.

Díky za názor. Víš, já totiž mám ještě pořád možnost hru spustit i na starým kompu s XP kde jsem ji kdysi pařil právě s nastavením 3D a fakt to byla velká paráda, protože při tom nastavení opravdu slyšíš odkud se kdo blíží a i zvuk je celkově o hodně plastičtější. Už jsem kvůli tomu zalarmoval i naše lidi kteří se technickými detaily zabývají ale napadlo mně se zeptat i tu jestli s tím někdo nějaké ty zkušenosti nemá. V každém případě díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Oblivion
Wraith
Příspěvky:111

Re: Dotaz

Příspěvek od Oblivion » 12.08.2015, 08:47 hod.

Tak napríklad ja mám tiež Diablo ešte na mašine s XP, keďže sa ešte stále niekedy venujem modmakingu a väčšina tools sú už pomerne staré aplikácie, ktoré z mojej skúsenosti idú práve najlepšie pod XP a aj to bez nastavovania hocijakej kompatibility. Takže za seba môžem povedať, že mám pustený aj 3D sound a aj environmental effects, ktoré 3D zvuk sprístupní. Fakt sa mi to páči, obzvlášť cool to bolo, keď som s týmto nastavením prvýkrát prišiel do Den of Evil, vytvorilo to fakt super atmosféru (ozveny ako v jaskyni, atď.) a ani chvíľu som sa necítil, že by sa to tam nehodilo aj keď Diablo je technicky 2D hra.

Ale ako Fraxinus hovoril, skoro každý, kto tu ešte hráva Diablo 2, ho má minimálne pod Win 7 a tam je tá možnosť zablokovaná, takže tiež by som neodporúčal sa s tým veľmi zaoberať. A síce ja osobne mám takmer vždy vypeckované zvuky v hre (či už keď testujem mody alebo si občas zahrám z nostalgie vanillu), myslím, že veľká väčšina ľudí, čo to ešte pravidelne hráva, má zvuky stlmené (možno aj vypnuté) a prípadne do toho ešte počúva nejakú svoju vlastnú hudbu. A navyše sa jedná o dabing, čiže z drvivej časti len NPC postavy, pri ktorých musí postava stáť na krok, aby sa s nimi mohla rozprávať a potom vlastné herné postavy, ktoré si to hovoria len pre seba. Áno viem, niektorí bossovia alebo napr. aj väznení barbari v 5. akte majú svoje speeches, ktoré sa teoreticky dajú počuť v hre aj z diaľky, ale tých je naozaj len niekoľko, takže ako som povedal a aj Fraxinus, je to zbytočná práca navyše, keďže ju takmer nikto nevyužije.

zekinth
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotaz

Příspěvek od zekinth » 02.04.2016, 15:27 hod.

DABING DO HRY JE KE STAŽENÍ NA STRÁNKÁCH FENIXPRODABING

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Dotaz

Příspěvek od witekcz » 11.04.2016, 20:56 hod.

Hoď sem link, můžeme to hodit jako novinku na web.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Odpovědět

Zpět na „Módy a nové projekty“