Diablo 2 Run to the Hills

Diskuze k jednotlivým módům a vlastním projektům

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Hospodský
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od Hospodský » 20.11.2011, 18:39 hod.

No co bych řek snad jen že jsem narazil na toto fórum a hned mně chyt nul tvůrčí záchvat.

Včera jsem začal ale jelikož jsem totální začátečník tak jsem toho moc nestihl.
Dnes jsem vytvořil vlastní stránku abych mohl představit své první výtvory v modu pojmenovaném Run to the Hills ( pro pochopení ujíždím na Diablu a Iron Maiden ) postupně budu rozšiřovat zatím upravené 3 Monstra Fallen Šaman , Rožťačky a Zombie.

Viz. http://diablo2runtothehills.webnode.cz/fotogalerie/

PS.: Pokud se někomu bude zamlouvat spolupráci ocením , stejně jakož to i pouhé nápady ale s těmi prosím zdrženlivost protože jak jsem už psal jsem začáteční.

Třeba opičkám jsem chtěl dát možnost skákat ale furt to neumněj vím že je to kouzlo Leap ale nejde to :(

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od ZOMB » 20.11.2011, 19:43 hod.

Tak to přeju hodně nápadů a málo errorů :)
Pokud chceš udělat kvalitní mod, tak určitě zavítej sem: http://phrozenkeep.hugelaser.com/
jsem zvědavý, co z toho bude, já sám teď dělám na modu...
jinak když něco nebudeš vědět, napiš do zdejší modding poradny, tam ti určitě někdo poradí co a jak... a ohledně těch skákacích opic - pokud chceš, aby uměly skákat, musíš změnit AI v monstats.txt na melee monstrum, které používá skill (např. clawviper1) a přiřadit skill (nezkoušel jsem to, ale fungovat by to mělo)... snad to chápeš, kdyby ne, tak napiš do poradny, já ti poradím
sem nepiš, nechci ti tu svi.nit téma o tvém modu
hodně štěstí ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od damagedeath » 20.11.2011, 20:33 hod.

Také přeji good luck a budu to sledovat :D

Občas se snad i budu připomínat...

Uživatelský avatar
possell
Quill Rat
Příspěvky:32
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:bfhlock

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od possell » 10.02.2012, 08:26 hod.

Ten odkaz je nefunkční :wave:

Hospodský
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od Hospodský » 13.02.2012, 11:23 hod.

Důvodem je mnoho zmněn brzo se na něj vrhnu PLS Poraďte někdo.

Už dlouho se snažím do hry zakomponovat jednu věc bohužel pořád ne a ne jí tam dostat. Pokud někdo víte jak na to prosím poraďte. PS.: Proto také nezveřejňuju žádné novinky už pár měsíců.
O co vlastně jde?
1. Horadrická kostka – Vám vypadne už v prvním aktu hned při prvním úkolu po zabití hlavního zombie. (Bohužel nenašel jsem důvod proč my to zde občas !bugne! těsně před jeho smrtí ale pokud se podaří hra jede v pohodě dál až do pouště tam jsem zatím nepochopil už vůbec proč mně buguje když najdu druhou kostku zde mně vypadne pokaždé což už nechci. ) Tímto mám první dotaz jak ji v poušti vypnout , případně jak odstranit tyto bugy .
PS.: Nemyslete si že to bude procházka růžovým sadem monstra budou v tomto modu o dost těžší . Obrázky ze hry zatím připravuju. A nic vám nedají za darmo.
Dále pochopíte smysl ( Horadrické kostky ).
2. Monstra už nějak tak chápu zde by problém být nemněl a map editor zatím neplánuju ale pokud to bude nevyhnutelné budíš použiju , ale to je jiný příběh. Zde se jedná o NPC postavy a Předměty vlastně hlavně ty předměty.

2.1. Jak udělat aby NPC postavy už nemohly prodávat Zbraně a Zbroj a místo toho jim dát například knihy nebo svitky s recepty .

Příklad : Koupím – za xxx Zlatých u kováře - Kniha helmy
Požadavek na vytvoření helmy : Vložte do kostky : Kniha helmy + 5 obyčejných materiálů + 2 magické materiály. = Helma atd.

!!! Knihy s recepty (svitky) a materiály samy o sobě mají pouze funkci pro tvorbu předmětů jinak žádný účinek. !!!

PS.: Jak vytvořit funkční recept pro Horadrickou kostku už vím.

2.2. Proč to : (Další problém) Nechci aby mně vypadávali z monster žádné zbraně a zbroj.
Ba naopak bych potřeboval více vlastních materiálů , run , gemů , klenotů a Případně charů . Nechal bych i lahvičky , klíče , šípy , prsteny , amulety a svitky (klasika + nové s recepty) to mně nevadí . Ale jak se 100% zbavit již dříve zmíněných ZBRANÍ a ZBROJE z obchodů a možnosti vypadnutí z monster ale zároveň aby šly vyrábět nevím.

Předem děkuji J.K. (Hospodský)

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od hami » 13.02.2012, 13:14 hod.

s tou kostkou to můžeš teoreticky udělat jako v módu zy-el
tam máš kostku hned od začátku
zrovna v zy-el je receptů nejvíc z módů co znam, možná by ses na ten mód měl mrknout kvůli inspiraci
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od ZOMB » 13.02.2012, 14:42 hod.

Ahoj
tak s tou kostkou ti asi neporadím, to je beztak hardcode modding...
u NPC obchodníků se podívej do armor.txt a weapons.txt - sloupce AkaraMin, AkaraMax atd.... snad chápeš, prostě všechna čísla > 0 v těchto sloupcích vymažeš :)
a pro přidání svitků - máš je pravděpodobně v misc.txt, tak tam zase dáš ty jedničky a další číslo do sloupců AkaraMin, AkaraMax, ...
a drop z monster? buď upravit drop (treasureclassex.txt) anebo weapons.txt a armor.txt a u daného předmětu zkus dát do spawnable místo jedničky nulu... (netestováno - ozkoušej)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Hospodský
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od Hospodský » 15.02.2012, 09:56 hod.

Děkuji moc za pomoc jak hamimu tak Zombíkovi. Díky Zy EL jsem zjistil že jsem nasekal spoustu chyb u HC no zatím to luštím tak snad bude dost času abych něco do konce týdne dodělal. Weapons a Amor už neotravují jak u NPC tak už nepadají a bez bugu bohužel nevím čím to ale trasureclassex.txt nemohu najít prý by mnělo být v (patch_D2.mpq) ale tam nic ani v ostatních nejpodobnější jsem naše trasureclass.txt a když trasureclassex tak to byl BIN. Nevím jestli to je tím že používám D2LoD 1.12 ale nemohl by mně někdo tu správnou poslat na email Těch pár Kb.

Qasnicka557@seznam.cz

Hospodský
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od Hospodský » 16.02.2012, 15:46 hod.

1 - Hardcode Novinka s anketou na váš názor viz.

http://diablo2runtothehills.webnode.cz/ ... ore-navrh/

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od kojot » 16.02.2012, 16:00 hod.

Trošku inspirace z D3 ne? Ale vypadá to zajímavě.
Obrázek

iNstinkt
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:iNstinkt#2229

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od iNstinkt » 16.02.2012, 16:16 hod.

xD mě připadá že děláš z D2 D3 crafting, 5skillů max, heal globy, run system. Doufám, že tvůj mod bude hotovej dřív jak D3. Jinak velice pěknej nápad.
Fergys#2600 - Demon Hunter - 13LVL - 115,48 DPS - 51,25 DPS NOW! - PvP Build - PvE Build

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od Secondface » 16.02.2012, 16:40 hod.

Myslím že má do vydání D3 dost času :D škoda jen že na ty lahvičky musíš klikat... a neaktivují se když jsi blízko.. ale to udělat asi nejde takže bych aspoň zvýšil jejich drop at to padá fakt z každé 2-3tí příšery... jen ti bossové... jestli je budeš taky posilovat tak nwm jak by se člověk uléčil.
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Hospodský
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od Hospodský » 16.02.2012, 17:38 hod.

Koukám že je to až moc poznat :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Run to the Hills

Příspěvek od ZOMB » 16.02.2012, 17:44 hod.

Nápad pěkný, ale už víš jak to udělat?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Módy a nové projekty“