HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 10.07.2018, 19:08 hod.

Zdravím!

Jelikož mám konečně čas si trochu víc zahrát a mám chuť na něco neobvyklého a oddechového, oživuji tuto sekci HC příběhů svou novou postavou - ohnivým medvědodlakem.

Obrázek

Jméno: Warming Bear Hug
Level: 86
Build: viz níže
Styl hry: HC untwinked
Pozice: Harrogath (Hell)



Plánované rozložení skillů:
20 Fire Claws
20 Armageddon
10 Shockwave
10 Fissure
zbytek prereq, ohnivé synergie + bod do médi

Strategie - omráčení nepřátel skrze Shockwave a pak dopřeju příšerkám hřejivé medvědí objetí :love: :love:
Na výbavě budu hledat hlavně all skills a IAS, možná i CB ať toho rychlého útoku nějak využiju.
Sám jsem zvědavý jak tenhle build bude v praxi fungovat :)
Naposledy upravil(a) ZOMB dne 17.07.2018, 10:20 hod., celkem upraveno 2 x.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 12.07.2018, 09:50 hod.

Normal
Normal jako každý jiný. Jelikož by mě medvědí forma zpomalovala, tak jsem byl po celou obtížnost pouze caster. Jel jsem svým oblíbeným iterativním stylem - tedy celou obtížnost na /p1, kromě některých míst, kde jsem doexpil (na /p8):
Rakanishu - do levelu 15
Countess - do levelu 19 (zkompletoval jsem si Leaf a Stealth)
Sarina - do levelu 26
Eldritch - do levelu 34
Pindleskin - do levelu 53

Před Andariel jsem dal bod do Fire Claws a vyrazil jsem za ní s Leaf v ruce. Stačilo ji čtyřikrát hřejivě obejmout, takovou porci lásky chudinka nesnesla a skonala. To se mi mimochodem stalo asi poprvé - že jsem potřeboval pouze 4(!) rány, abych zabil normal Andariel s postavou, se kterou jsem na ní šel poprvé.
Celá obtížnost bez problémů. U Pindleskina mi padl tenhle naprosto parádní amulet, který jsem ihned nasadil a šlo to znát, od té doby mě mostra jen lechtala. Taky mi dropl fajnou čelenku, kterou mám rovněž doteď na sobě.


Nightmare
Na začátku obtížnosti jsem mírně respecnul, bodové rozdělení bylo cca takovéto:
10 Armageddon
10 Fissure
10 Fire Claws
10 Shock Wave
zbytek prereq

Už jsem byl plnohodnotný méďa. Nasadil jsem The Diggler a Rhyme. Na switchi mám Leaf, tam castím Armageddon. Díky 10 bodům v Shock Wave byl postup velmi bezpečný, na pozoru jsem se ale musel mít před dollkama a radou. Hellforge dala Pul. V Chaos Sanctuary mi droplo pěkné bacátko, nicméně The Diggler jsem si ponechal z důvodu vyšší rychlosti a ITD. Někde mi ještě dropl ucházející amulet pro Hammerdina. V pátém aktu jsem poexpil u Eldritche a Pindleskina, který mi dropl např. tohle pěkné bacátko pro merce a perfektní Chance Guards. Konec NM bez problémů, dokončeno na levelu 71.

Aktuální rozložení skillů:
15 Armageddon
10 Fissure
15 Fire Claws
15 Volcano
10 Shock Wave


Pár postřehů - Armageddon má dost otravný delay, který se ale neuplatní, pokud ho castíte v medvědí formě, což je super. Zároveň je to jediný skill (mimo shapeshifting a summoning větev), který můžete v medvědí formě castit. Do Fissure jsem investoval 10 bodů, takže doba trvání Armageddonu je celkem 30s. Není to moc, mohlo by to být i delší, ale místo toho radši investuju do nějaké dmg synergie. FI monstra jsou celkem otravná, fyzická složka mého útoku i Armageddonu je dost malá, takže jsem je přenechával mercovi. S buildem se mi ale jinak dobře hraje, hra je zábavná a rozhodně se u toho nenudím :D

Na hellu to bude větší sranda. Chtěl bych co nejdřív sehnat 6xsocket Phase Blade, abych do ní mohl narvat 6x Shael. Pak budu objímat zrůdičky 6x za sekundu :love: Na Phase Blade ale budu muset respecnout a investovat body do dexterity - aktuálně tam mám 0 bodů, na max block nejedu, s AR je to horší, tam si musím vypomáhat s ITD na zbrani. Až tu zbraň seženu, bylo by dobré si sehat Angelic amulet + (možná 2x) ring, abych se do monster trefoval.

Zatím plánuju doběhnout do Mausolea a tam uspořádat ohnivý mejdan, kde poobjímám všechny zombíky a kostlivce, vyexpím se, třeba i něco pěkného dropne. Tak snad tam nezařvu...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od BliiNky » 12.07.2018, 10:52 hod.

Hezky jedeš :) 6× Shael v PB je věc, kterou bych sám podcenil, nicméně týpek ve videu tímhle postupem s méďou nádherně rozsekal Ubers. Chystáš se na ně taky btw.? :twisted:


Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 12.07.2018, 11:46 hod.

To je tak... u Fire Claws je to trochu bugnuté, IAS z gearu a aur (Fanaticism) má hodně omezený, nebo žádný účinek, takže jediný způsob, jak dosáhnout vyšší frekvence útoků, je skrze zbraň. A kdo by nechtěl objímat 6x za sekundu že... :love:
Navíc je to i super levné :) Když se k tomu přidá i CB, nadělá to pěknou paseku (viz to video)
Na ubery se ale nechystám, to by pro mě byla jistá smrt :D
Build jsem si promyslel tak, aby se s ním dala klasická hra dobře dohrát, bylo to bezpečné (Shock Wave), aby měl i nějaké AoE (Armageddon) a mohl případně zamířit do nějaké alvl 85 lokace. Ubery by asi zvládl, ale na HC je to moc riskantní, když nemám Oaka, ani 20 bodů v Lycantropy.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od Dark_Deamon » 12.07.2018, 20:38 hod.

Tak cg a ať se povede Guardian :) Perfect Chance Guards potěší :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 13.07.2018, 11:26 hod.

DD: Díky :)

Jinak já jsem postoupil do 2. aktu na hellu. Hned začátkem první prvního aktu se mi poštěstilo. Následně jsem párkrát proběhl Mausoleum, postoupil o tři levely a dropla mi bílá Cryptic Axe. Zkusil jsem štěstí a skrze kostku se mi povedly 4 sockety. Akorát jsem na Insight neměl Sol :D
A jelikož sháním i Shael (6x), dokončil jsem a1, zašel jsem si k Radamentovi pro jeden bod do skillu a zamířil na NM, kde jsem chtěl sehnat runy. Countess by mi trvala moc dlouho, takže jsem zamířil do LK. Jo, na NM :D
Hned první dva runy (proběhl jsem celou mapu) daly např Fal a tenhle super skiller. Nakonec dropla i ta Sol a mohl jsem mercovi uvařit Insight. Hlavně jsem chtěl, aby měl lepší dmg, ale i ta Meditation pomáhá, i když není nutná. Mana burn monstra jsou holt otravná. Mezitím jsem v LK nasbíral i další runy a charmy. Chvíli tam ještě zůstanu než budu mít 6x Shael, a pak se vydám zase zpátky na hell hledat bílou Phase Blade :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 17.07.2018, 11:28 hod.

Hell

Vydal jsem do Mausolea, vyexpil jsem se celkem na level 80, na bílou Phase Blade jsem si ale musel počkat, dropla mi až na levelu 79. Run jsem měl dost, takže jsem hned osocketil a docvakal tu osmdesátku se svým neupnutým The Diggler, cestou dropla ještě druhá Gul (nedropla z žádného monstra, to jsem jen omylem rozbil barel :D).
Dosažením levelu 80 jsem mírně respecnul atributy, abych měl dost dex na PB a mohl nasadit novou zbraň. Jedním slovem - WOW! Dvěmi slovy - game changer. Rychlost útoku se mi přesně ztrojnásobila! Sice jsem měl poměrně nízké AR (něco málo pod 4000), ale i tak to stačilo. Tohle se už ani nedalo nazvat objímáním - pokud někomu natáhnete 6x za sekundu, už to je dost tvrdé nafackování. Takovou rychlost útoků jsem v D2 ještě nezažil. Jasně, máme skilly jako Zeal a Dragon Talon, ale tohle je mnohem lepší.
Postup hellem byl pak o dost pohodlnější. FI monstra byla sice furt otravná (holt fyzická složka útoku byla stále minimální), ale merc se o ně postaral. Ve třetím aktu jsem musel vypínat Armageddon kvůli dollkám. Jinak víceméně v pohodě. Chaos Sanctuary byl kvůli FI celkem porod, ale díky Shock Wave to šlo bezpečně.
V pátém aktu jsem osvobodil Anyu a vydal se za Pindlem. Naexpil jsem na level 86, padlo pár zajímavých věciček. Především tato dýka. Viděli jste někdy na vlastní oči takhle vysoké ED? K maximální hodnotě chybí jen 5%. Docela jsem na to koukal.
Když už jsem chtěl Pindla opustit, nastal můj osudný run. Neuhlídal jsem si pár minionů pomocí Shock Wave, kvůli Extra Strong nepomohla ani fullka, critli mě (jak v medvědí formě, tak pak v lidské formě).

Celkové dojmy: guardiana jsem sice nedosáhl a postava zemřela, ale i tak to bylo velice zábavné hraní. Kdyby postava přežila, pohrál bych si trochu víc s gearem (aby měla CB - marně jsem čekal, až mi dropne Guli Face, čekal jsem i na Raven Frost abych mohl nasadit Stormshield, kvůli AR bych zvážil i nasazení ring + amul angelic sety - na ring jsem také marně čekal). Pak by se s ní dali slušně rubat bossové. Jedinou slabinou tohoto buildu jsou FI - fyzická složka útoku je problém, který se dá určitě částečně vyřešit. Díky velké rychlosti zbraně bych se tedy zaměřil na věci s bonusem +(min/max)damage jako War Traveler,
Build byl díky 10 bodům ve Schock Wave velmi bezpečný, délka omráčení 7s je tak akorát. Díky tomu je to skvělý Pindl bijec (i když mi byl Pindl osudným - stačí si jen dávat bacha). Celkově bylo hraní hodně zábavné - pokud jste tenhle build nikdy nezkusili (se 6x Shelnutou PB), směle do toho!
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od BliiNky » 17.07.2018, 12:00 hod.

R.I.P :cry: Kožešinu na zeď nebo podlahu a ze zbytku uvařit guláš :D

Méďu si chci vyzkoušet už delší dobu, takže díky za inspiraci a GL s příštím charem :wave:

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od dawemorraless » 17.07.2018, 14:13 hod.

Rip....že by inspirace ne nějaký turnaj :) btw už polad toho dudlika v tom tvém módu ať ho můžu prubnout. Fissure Dudu bych dal až bych brečel xD
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od Dark_Deamon » 17.07.2018, 15:49 hod.

RIP. A už jsi byl tak blízko :(

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 17.07.2018, 17:42 hod.

Díky za reakce :)

BliiNky: Jo, to by byl dobrej guláš :D
Díky a hodně štěstí i tobě ;)

dawe: Inspirace na turnaj může být, z hlediska gearu to moc náročné není, akorát ta PB se opravdu hodí. Můžeš použít i něco jiného se 6 sockety, nicméně:
1) PB je nejrychlejší ze všech použitelných zbraní
2) PB nemá durabilitu - je nezničitelná, ostatní zbraně musíš opravovat (a to při takovéto rychlosti útoků je dost otravné)
Insight na mercovi je řekl bych nutnost, jinak se uchlastáš k smrti - mana burn jsou na každém rohu, a i když nebyli, i tak mi merc při velké rvačce nestíhal regenerovat manu :D
Jinak neboj, všechno bude, i ten fire druid :) Počítám že do půlky srpna budu mít hotový celý mod, každopádně další na řadě jsou necro a paladin, tak si chvíli ještě počkáš...

DD: No jo no, poslední dva chary mi oba riply v 5. aktu na hell, je to pech, navíc tenhle byl už na celkem ucházejícím levelu a měl ty dvě Gul runy (nebo zkráceně Gule? :D), které jsem pohřbil s ním.
Byla to moje blbost, Pindl byl relativně bezpečné místo, jen se muselo pečlivě stunovat. Měl jsem na něm kolem 300 runů, všechny možné kombinace, dokonce i když měl Might, tak jsem ho stejně zabil, až tak jsem se cítil bezpečně.


Každopádně jsem rozjel dalšího druida, opět build, který není moc populární. Do večera založím zde na foru nový příběh :wave:
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od Fraxinus » 17.07.2018, 22:34 hod.

To byla fakt škoda. :(
Ale na ty FI existuje řešení jménem molten boulder, ten zabíjí dle mých zkušeností i na pl8.

Těším se na nového dudlíka.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Warming Bear Hug (ohnivý medvědodlak)

Příspěvek od ZOMB » 17.07.2018, 22:55 hod.

Fraxi: Já jsem si taky jako synergie (které jsem maxoval nakonec) vybral Molten Boulder a Volcano (synergizují si fyzické dmg), ale abych je mohl castit, musel bych se proměnit zpátky do lidské formy, což bylo hodně riskantní - ztrácím polovinu života, přicházím o Shock Wave, navíc i o jistotu, že na 1 ránu mě nic nezabije. To mi pak přišlo lepší to spíš nechat na mercovi...
Snad se nový druid bude líbit :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“