#1HP Septavirate

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
#1HP Septavirate

Příspěvek od BliiNky » 25.04.2020, 10:47 hod.

Ahoj lidi. Pár týdnů nazpět mě napadla šílenost jménem #1HP Challenge. Po zátěžovém testu, během kterýho se můj Necromancer probouchal až do 3. aktu Hell jsem si řekl, že by bylo fajn vyzkoušet, jak si povedou i ostatní postavy. A tak vznikl projekt s názvem #1HP Septavirate.

Malá ukázka jak vypadá gameplay:
http://youtu.be/JpF7-mRXSwM

Základní pravidla, aneb o co přesně jde:

1) Na začátku se vytvoří všech 7 postav na Single Player, Hardcore a pochopitelně zaměřené na boj na dálku. Jakmile jsou hotové, přes Hero Editor se jim všem stáhnou HPčka na hodnotu "1".

2) Do vitality nesmí přijít ani jeden bod a to ani z výbavy, všechno jde do síly, obratnosti a many. Lze používat předměty s vlastností +X to life (to platí i pro rubíny, jewely nebo charmy). Cílem ovšem je využívat tuhle možnost co nejméně to půjde. Vytvořil jsem si pro to následující mustr:

Normal: Postava nesmí mít víc jak 80 HP během celé obtížnosti
Nightmare: -//- 140 HP
Hell: -//- 200 HP

Lektvar za 1. quest ve třetím aktu se smí vypít až po zabití Baala.

Jinak je tu ještě jedna věc ohledně HPček, jde o pevně danou mechaniku hry, se kterou nejde nic dělat. Za každý level up se vám navýší množství HP cca o 1,5, a to i když nedáte žádný bod do vitality. V praxi to znamená, že např. Necromancer bude mít na levelu 20 bez výbavy i charmů cca 30 HPček.

Vypadá to, jako velká výhoda, ale skutečnost je, taková, že i s tímhle množstvím HPček, které jsem vypsal v předchozím odstavci, vám kdeco dá one shot aniž byste se stihli pořádně rozkoukat. Takže ano, říkat tomu #1HP Challenge je stále adekvátní, i když máte víc než 1 HP.

3) Vynechávání questů a přeskakování nebezpečných zón je povoleno.

4) Jedeme celou dobu na /players 1.

Dále platí, že pokud některá z postav zemře, začíná odznovu, dokud všech 7 postav nedosáhne titulu Destroyer. V daších obtížnostech znamená smrt pro kteréhokoliv člena septavirátu definitivní konec.

Jelikož jde o velmi náročnou záležitost, rozhodl jsem se věci vybalancovat použitím sdílené truhly. To znamená, že postavy můžou nazvájem benefitovat z nálezů, pro které jiný člen septavirátu nemá využití.

Je také důležité zmínit, že pokud některý z dobrodruhů zařve, vymazávám i veškerý loot, kterou daná postava do sdílené truhly nastřádala a začíná střádat nanovo.

Aktuální status:

Obrázek

Čarodějka a Assasinka a Sorcka odpravily Mephista. Zbytek dobrodruhů parkuje v Upper Kurastu a čeká na bitku s Councily.

Dosavadní úmrtnost:

Obrázek
Naposledy upravil(a) BliiNky dne 26.04.2020, 21:19 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od Kisuvka » 26.04.2020, 19:56 hod.

Oh my god :D no, tak to potěš koště :D přeju hodně štěstí ;) To bude challenge asi tak jako hledat Tyrael's
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od BliiNky » 26.04.2020, 21:17 hod.

Větší pravděpodobnost na úspěch, Necro už byl ve třetím aktu H :) A díky!

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od BliiNky » 21.05.2020, 15:07 hod.

Rychlý update septavirát projektu. Kdo chce koukat na video, tady je odkaz. Pro čtenáře dávám text pod link:

https://www.youtube.com/watch?v=94VITiQoBac

Všichni heroes mimo Barbara a Necra zabili Diabla. Barbík dostal nařezáno od Brema, kterej hlídá u Mepa (Conva + blesky). Necro zase nestačil uhnout Fireballu od Abbys Knighta v River of Flame. Střela totiž barevně splynula s lávou a já si jí vůbec nevšiml. Takže RIP padlí hrdinové, znovu už s nima začínat nebudu.

Zbytek si s Diablem poradil překvapivě dobře. Nejtěžší práci měl samozřejmě Druid, protože Fissure má proti Diablovi k prdu a summony taky. Takže došlo na 3 socket bow (Tal+Tal+Thul) a jela se poctivá víc jak půlhodinová střílečka. O krizový momenty taky nebylo nouze. Kdo to chcete vidět, v popisku videa jsou vyznačený časy, kdy šel lifepool nebezpečně ke dnu.

Toť za mě vše, další update bude na konci pátýho aktu.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od Fraxinus » 21.05.2020, 15:25 hod.

Oceňuji tvou výdrž. Máš to rozjeté dobře. Škoda těch dvou, ale každý se asi ochočit na 1HP nedá. Jen tak dál. :wave:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od BliiNky » 26.05.2020, 10:40 hod.

Obrázek

Update: všichni jsou mrtví, Dejve. Jediný, kdo přežil, je palach :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=sBS5xZEAV

Jako první zařvala Amazonka. Sejmul ji z dálky Fire Catapult. Legrační je, že to nebyl žádný projektil, kterému bych se mohl vypnout. Ale jen nějaký neviditelný plošňák, co mi během vteřiny vysosnul všechna HPčka.

Obrázek

Assasinku jsem z Wake of Fire respecnul na Lightning Sentry. Šlo to jak po másle, i Baal by zhebnul. Těsně před smrtí se mi ale teleportoval přímo na hlavu a dal mi one-shot.

Obrázek

O Druidovi skoro škoda mluvit. Dědci a vlny byly v pohodě, ale Fissure byl proti Baalovi nepoužitelnej, to samý summoni. Doexpil jsem ho na level 30, dal bod do medvěda a doufal, že ho utankuje. Nestalo se. Jako jedinou možnost bych příště viděl líp potunit merce. Aby měl CB, OW.... atd.

Obrázek

A nakonec Paladin. Tomu jsem dával nejmenší šance, protože bez CC a off-tanka je spoléhání se na pošašenou AI merce dost riskantní. Nicméně zadařilo se. Na Listera a spol. mi hodně pomohl bodík ve Smitu, který je udržel od merce, takže zatím mohl dělat aspoň nějaký dmg.

FIght s Baalem zabral něco přes 35 minut. Někdy v půlce jsem se vykašlal na teleportování do města, protože beztak ten parchant nedělal nic jinýho, než že vyvolával kopie. Prostě jsem je vždycky nechal Merce zrasit (nebo oni zrasili Merce) a jelo se dál. Párkát se mi povedlo vyhnout smrti jen díky úhybům a schovávání za sloupy. Ale všehovšudy ty jeho Fire a ledový vlny ani zas tak nebolely.

Obrázek

No a co dál? Palach se samozřejmě pokusí o NM, ale až za nějaký čas, potřebuju si od téhle šílenosti odpočinout. Rozjel jsem bokem novou challenge, zaměřenou na neúčinný skilly. Taková typická "Fraxovina", akorát to pojedu na P1, což se jeví jako jednodušší cesta, ale má to samozřejmě i řadu nevýhod.

Jako první podrobím zkoušce Arctic Blast druida. Brzo mu tady na fóru založím separátní vlákno.

Díky za pozornost :wave:

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od BliiNky » 12.07.2020, 11:02 hod.

Zpátky k #1HPChallenge. Na normalu pomřely všechny postavy kromě Paladina, který měl teď za úkol se prokousat prvním aktem NM a úzkostlivě se vyhýbat všemu, co by ho mohlo poslat do kytek. Nejvíc zrádný je všechno, co střílí a je špatně vidět (flusance od Quill Ratů) anebo co není vidět vůbec (neviditelný blesky od Lightning & Cold Enchanted bosů). Zrádný jsou i extra fast minioni. Viz fight s Rakanishuem.

Gameplay z A1 NM ke zkouknutí zde:
https://youtu.be/lIAFZbTv0EA

Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od Dark_Deamon » 12.07.2020, 14:37 hod.

Pěkný video. Jsem se na to koukal s Marastem a dost jsme se zasmáli nad situací s Rakanishuem a u prvních ripů merce u Andy. Voice z Pulp Fiction pobavil :D

Ale když jsem se na to koukal, tak mě celkem navnadila myšlenka pustit D2 a zkusit Heal Paladina s tím, že bych se jen staral o merce a veškeré zabijení by bylo na něm.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #1HP Septavirate

Příspěvek od BliiNky » 12.07.2020, 16:06 hod.

Dík, já Pulp Fiction miluju, je to pro mě jeden z nej filmů který jsem kdy viděl :) No a co se palacha týče, tak jsem zvědavej, jak ti to půjde a jak to bude bavit. Mě healer baví především pro to, že Holy Boltem udělá čas od času pořádnou paseku a není úplně na 100 % pasivní. Todlencto bude určitě jiný, ale jak říkám, jsem zvědavej jak to půjde ;) Klidně pak dej na Skype nebo sem nějakej progress.

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“