#This Build SUCKS Challenge

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
#This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 30.05.2020, 21:00 hod.

Obrázek

Zatímco Paladin v #1HP Septavirátu odpočívá, rozhodl jsem se zkusit rozehrát pár buildů, co už mám delší dobu v šuplíku, ale doposud jsem se nerozhoupal k tomu je vyzkoušet.

Půjde o postavy, využívající podceňované, nebo fanoušky D2 vysloveně zavrhované skilly. U každé postavy mám asi 2 nebo 3 varianty. Jako první půjde na paškál Raven / Arctic Blast Druid.

Gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=vDzu_S1O5w4

Pravidla:
HC / Untwinked
Bez PlugY nebo Atmy, zkrátka žádná zvětšená truha
Pouze /players 1
Bez ladder runewords


Dalšími kandidáty jsou např. Sacrifice Paladin, Impale Amazon, Bow Necro, Leap Attack / Stun barb. atd.

Klidně přihazujte další nápady, pokud vás něco napadne :)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 02.06.2020, 15:44 hod.

Obrázek

Gameplay záznam z druhého aktu: https://www.youtube.com/watch?v=d3JwzykVsEc

Druidík momentálně odpočívá v City of the Damned. Popadalo pár unikátů, např. Gorefoot nebo Swordback Hold, obojí je vzhledem k pravidlům víc než využitelné.

Jinak z popisku na webu jsem se dozvěděl, že Arctic Blast dělá polovinu zobrazované damage. O zábavu je tím pádem postaráno, bez LR wandky a Merce s OW a nějakým tím elementáro poškozením bychom se dalšími obzížnostmi asi neprokousali.

To ale v tenhle moment není podstatný. Hlavní je sundat velkýho D. a nezařvat u toho. Všichni víme, kdo z nás má silnější Hose :D

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 03.06.2020, 12:10 hod.

Tohle jsem kdysi zkoušel také. Je to docela zábava, ale na dlouho. :) Hodně štěstí.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 07.06.2020, 11:12 hod.

Carmag je DESTROYER.

Gamplay pátého aktu je ve výrobě, prozatím jde kouknout na A3 & A4 průchod. Doporučuju hlavně fight s Diablem.

https://www.youtube.com/watch?v=EBV0wzM_JkE

V celém aktu dělali největší problém Frozen Scourges (vysoké Cold Resisty), ale jinak šlo všechno překvapivě hladce. Dokonce i Baal. I když na tom má zásluhu RW Strenght... měli jsme kliku, že v River of Flame padla Amn.

Na NM vstupuju na 30. levelu. Ještě před tím jsem se ale rozhodl pro celkem radikální krok a vyměnil A2 merce za Fire Iron Wolfa. Podle výpočtů bychom s LR wandkou na switchi měli být schopni dát vesměs všechno, ale bude to náročný. Zkusil jsem si testovací gameplay v Blood Mooru na Hellu (level 60, bez charmů a jen s gamblovaným equipem) a je to divočina.

Před vstupem na NM jsme ještě vykosili Cow Level a ulovili Bardiche všech kvalit a barev (takřka).

Obrázek

Jo a ve Frozen River padl Hexfire, takže merc bude mít do začátku slušnou zbraň.

Druida proteď ukládám k ledu a zkusím se probojovat na NM ještě se Sacrifice / Fana Paladinem.

Jakmile se to povede, tak se pomalu začnu prokousávat dalšími obtížnostmi.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 13.06.2020, 11:49 hod.

Dostříhal jsem footage Arctic Blast Druida z Normalu - komplet pátý akt je ke zkouknutí tady:

https://www.youtube.com/watch?v=G1HZ06Cop3c

V mezičase táhnu Sacrifice Paladina skrz druhý akt. Jsem skoro na konci a ten gameplay je samozřejmě úplně něco jinýho. Hraju ho s kopím, takže většina věcí jde dolů one-shot a navíc z relativně bezpečné vzdálenosti. V A3 mu najmu Cold Iron Wolfa a pojedeme zřejmě takhle... bez aspoň částečnýho crowd controlu se daleko nedostaneme.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 21.06.2020, 10:58 hod.

Obrázek

PRVNÍ ČÁST GAMEPLAYE NAJDETE TADY:
https://www.youtube.com/watch?v=HO6AiKRip4I


Sacrifice Paladin.... důvod, proč jsem ho zařadil do téhle challenge vůbec nespočívá v tom, že by mostrům šimral kule. Naopak, co se damage týče, dokupy nadělá slušnou paseku.

Háček samozřejmě spočívá v tom, že 8 % ze způsobených škod (fyzických) se mu vrací. To znamená, že když zasáhnu za 1 000, vrátí se mi pecka za 80. A když si jich takových dám víc, tak se lehko můžu odpravit :dead:.

Moje strategie proto spočívá v následujícím postupu:
zasáhnout -> stáhnout se -> překontrolovat hladinu HP -> začarovat Life Tap -> zasáhnout -> stáhnout se, atd.


Abych se při zabíjení monster nedal příliš unést, vsadil jsem na tu nejpomalejší variantu zbraně, tzn. Pike. Rychlost útoku je mizerná, na druhou stranu většinu monster sundám na jednu ránu, takže tím zabíjením ve finále netrávím tolik času a tím pádem nejsem příliš dlouho vystavený útokům nepřátel. S tím hodně pomáhá Cold Iron Wolf, který poskytuje aspoň částečný crowd control. Do budoucna je ovšem vyšší rychlost zbraně nezbytná.

Během celého Normalu jsem měl docela kliku na dropy. Duriel mi dal Hawkmail, který mě díky CBF už hodněkrát vysekal z nebezpečných situací.

Obrázek

Zakarum's Hand jsem osobně nikdy nepoužíval, ale hodně se mi líbí představa, že budu čas od času castit Blizzard. Plus ITD hodně pomůže s trefováním. Na konci A5 už to byla docela bída.

Obrázek

Na NM jdu na levelu 31. Počítám teda, že ze začátku to bude hodně o schovávání se za merce aby monstra nejdřív zmrazil. S lepší výbavou a vyšším levelem Fanaticismu to ale zřejmě začne být zajímavější. Uvidíme.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 28.06.2020, 11:14 hod.

DRUHOU ČÁST GAMEPLAYE NAJDETE TADY:
https://youtu.be/Na7F0XjQ7jo


Obrázek

S paladinem se pomalu rozkoukávám na NM a je to celkem záhul. Chybí mi Lifesteal i AR, šanci na zásah Fallena mám momentálně jen 63 %, resisty na Fire a Cold lehce v mínusu. Zaplať pánbů za CBF, ale to taky není samospásný, že jo.

Skill pointy rvu do Fanaticismu, ale to samo o sobě se zlepšením AR moc nepomáhá, takže musím boostit i obratnost abych vůbec něco trefil. Je to samozřejmě na úkor Vitality, takže zatím chodím se staženým zadkem a netěším se na moment, kdy potkám bosspack 🏹 Cursed archerek s Mightem nebo nějakou podobnou lahůdku.

Arctic Blast Druid jinak odpočívá na začátku A2 NM. Totéž platí pro Cleric Paladina z #1HPChallenge. Materiálu na 📽️ stříhání jsou jen z prvního aktu tuny, takže bude na co koukat.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: #This Build SUCKS Challenge

Příspěvek od BliiNky » 05.07.2020, 11:02 hod.

Obrázek

Poslední part průchodu Normalem za Sacrifice Paladina najdete zde:
https://youtu.be/FHXEbM3Q25Y

Nejvíc stojí za to vypíchnout fight s Baalovýma Minionama a Listerem, to bylo hodně o hubu. Jinak dobrý. Teď odpočívám na začátku A2 NM a ještě chvilku odpočívat budu.

Je načase vrátit se k #1HPChallengi a Healer Paladinovi. Chystám na příští týden highlight video z 1. aktu NM, kde budou sestříhaný nejzajímavější / nejtěžší fighty. Trochu jsem se na tom vyřádil a vymyslel pro tenhle tip videa podstatně jiný formát: bude to o dost akčnější a tedy i o dost kratší a snad i zábavnější. Upload již klasicky v pátek kolem 22:30.

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“