Random Hero Challenge revived!

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 28.12.2020, 12:56 hod.

Zdar lidi.
Připomíná vám něco název tohoto tématu? Ano, je to tak. Kromě té šílenosti, co pojedu na MF turnaji 11, si ještě nakládám tuto prasečinu, kterou jsem před sedmi lety vymyslel spolu s RIPem. Jedná se o Random Hero Challenge ve vší parádě.

Účelem mého snažení bude dohrát vše do titulu guardiana a docílit uznání získaných předmětů do mého grálu. Co znamená to "vše"? Zkrátka, jedná se o všechny postavy, které byly v tom turnaji vylosované (minus opakované pokusy se stejnými postavami)

Pravidla budou taková, že budu muset všech 40 postav jet dle turnajových pravidel. K tomu stanovuji svá nová pro tento challenge, která barevně odliším:
  • vylosované skilly maxovat a používat prioritně. Merce, jehož lze mít až např. ve 3. aktu, lze do té doby nahradit jiným
  • Každá lokace se smí navštívit pouze jednou a musí být dohrána na stejný players
  • Nezachraňovat se save and exitem
  • Start s bílými předměty a prázdné sloty se smí během prvního aktu zaplnit dalšími bílými věcmi nebo šedivými socketovanými (co v 1. aktu normal najít lze), ale sockety musí zůstat prázdné, až na výjimky-viz níže
  • Bílé předměty lze nahradit POUZE unikáty, které si každá postava sama najde nebo vygambluje
  • Ostatní předměty lze nasadit pouze v případě, že se u něj v průběhu 5. aktu provede perzonalizace u Anye. Tím se z pohledu pravidel "přemění" v unikátní předmět. Tyto ostatní předměty musí postava nalézt sama a personalizaci nelze odkládat na další obtížnosti
  • Merce lze obléknout do MF výbavy (brnění a helma s topazama), dokud postava nenalezne jeden kus unikátního brnění pro sebe a druhý pro merce, resp. jeden kus helmy pro sebe a druhý pro merce
  • Na sebe smí postava navléct charmy a vrhat vrhací láhve. I ty musí postava sama najít
  • Nálezy zaznamenávat, evidovat. Stejně tak postup hrou. Pokud se mi povede vyštrachat tabulku pro záznam bodů, budu i bodovat
  • Jakmile snížím players, u dotyčné postavy už nepůjde vrátit
  • HC, Plugy. Pro potřeby postavy smím využít jen první stránku osobní truhly. Cokoliv dám jinam, již není možné s postavou použít
  • Všechny postavy pojedu tak nějak najednou. To spočívá v tom, že odehraji jednu postavu k pevně stanovenému checkpointu. Pak druhou na stejné místo, třetí atd. v pořadí stanoveném níže na seznamu. Až dojedu na checkpoint všechny, můžu zase s první pokračovat dál
  • Do navštívení checkpointu je nutné kompletně vyčistit všechny lokace, kam lze do té doby dojít. Lokaci dotyčného checkpointu nečistím celou, jen do nalezení WP. Další instrukce v poznámkách
  • Checkpointy (waypointy/bossové) je třeba dodržet takto:
  • A1: Cold Plains :arrow: Stony Field :arrow: Dark Wood :arrow: Outer Cloister :arrow: Inner Cloister :arrow: Andariel
    A2: Radament :arrow: Dry Hills :arrow: Far Oasis :arrow: Fangskin :arrow: Arcane Sanctuary :arrow: Canyon of the Magi :arrow: Duriel
    A3: Flayer Jungle :arrow: Lower Kurast :arrow: Upper Kurast :arrow: Mephisto
    A4: City of the Damned :arrow: River of Flames :arrow: Diablo
    A5: Frigid Highlands :arrow: Arreat Plateau :arrow: Crystalline Passage :arrow: Frozenstein :arrow: Nihlathak :arrow: Frozen Tundra :arrow: Worldstone Keep 2 :arrow: Baal :arrow: Krávy

    (pozn. Ve Stony Field se nepřiblížím k Rakanishuovi, dokud nezahájím cestu do Dark Woodu; Dark Wood při první návštěvě vyčistím celý kromě stezky vedoucí dál; v Dry Hills při první návštěvě sejdu pro kostku; ve Far Oasis při první návštěvě sejdu pro hůl; ve Flayer Jungle končím nalezením wp a pokud ještě nemám dýku a Khalimův kus, nechám to na další hru; při všech návštěvách Crystalline Passage jen proběhnu přes již navštívená místa; Totéž platí pro WK2;)
Šílené, co?
Tak zde je seznam všech hraných postav!
Budou se jmenovat tak, jak se jmenoval hráč, kterému byly vylosovány plus k tomu bude pořadové číslo.

01: Fraxinus: Assassin - Tiger Strike (20), Cobra Strike (20) - Cloak of Shadows (10), Shadow Warrior (10) - A2 Prayer
02: RIP: Druid - Rabies (20), Armageddon (20) - Arctic Blast (10), Carrion Vine (10) - A1 Fire
03: BliiNky: Barbarian - Bash (20), Howl (20) - Polearm Mastery (10), Axe Mastery (10) - A2 Defiance
04: Attia: Amazon - Multiple Shot (20), Lightning Strike (20) - Slow Missiles (10), Penetrate (10) - A5 barbar
05: Dark_Deamon: Assassin - Tiger Strike (20), Blades of Ice (20) - Psychic Hammer (10), Wake of Fire (10) - A2 Holy Freeze
06: Kolij: Paladin - Holy Shock (20), Holy Bolt (20) - Defiance (10), Conversion (10) - A3 Cold
07: Mira889: Necromancer - Decrepify (20), Raise Skeleton (20) - Dim Vision (10), Attract (10) - A1 Cold
08: Dragonius: Necromancer - Poison Explotion (20), Fire Golem (20) - Dim Vision (10), Bone Wall (10) - A3 Lightning
09: Javurek: Barbarian - Battle Orders (20), Leap Attack (20) - Natural Resistance (10), Throwing Mastery (10) - A2 Holy Freeze
10: raisen: Necromancer - Blood Golem (20), Lower Resist (20) - Amplify Damage (10), Confuse (10) - A2 Might
11: Obter!vr: Barbarian - Whirlwind (20), Battle Cry (20) - Increased Stamina (10), Grim Ward (10) - A2 Holy Freeze
12: Asman: Necromancer - Fire Golem (20), Clay Golem (20) - Golem Mastery (10), Terror (10) - A1 Cold
13: Andario: Druid - Volcano (20), Fire Claws (20) - Carrion Vine (10), Cyclone Armor (10) - A2 Defiance
14: LoneWolf: Assassin - Cobra Strike (20), Shadow Master (20) - Burst of Speed (10), Dragon Flight (10) - A5 barbar
15: Cirdan: Paladin - Holy Fire (20), Holy Shock (20) - Meditation (10), Conversion (10) - A5 barbar
16: Smrtonoška: Barbarian - War Cry (20), Concentrate (20) - Taunt (10), Increased Stamina (10) - A3 Cold
17: Bub3n: Sorceress - Fireball (20), Meteor (20) - Energy Shield (10), Inferno (10) - A3 Lightning
18: BladeMaster: Barbarian - Bash (20), Berserk (20) - Increased Stamina (10), Taunt (10) - A2 Thorns
19: Marast: Amazon - Critical Strike (20), Strafe (20) - Lightning Bolt (10), Slow Missiles (10) - A3 Lightning
20: ZOMB : Necromancer - Skeletal Mage (20), Decrepify (20) - Skeleton Mastery (10), Bone Armor (10) - A2 Holy Freeze
21: Kaboom: Assassin - Wake of Inferno (20), Blades of Ice (20) - Shadow Warrior (10), Blade Shield (10) - A1 Cold
22: agmar: Amazon - Guided Arrow (20), Fend (20) - Pierce (10), Poison Javelin (10) - A3 Lightning
23: Ferek: Paladin - Holy Fire (20), Charge (20) - Defiance (10), Meditation (10) - A3 Cold
24: quaterx: Sorceress - Charged Bolt (20), Ice Blast (20) - Shiver Armor (10), Fire Mastery (10) - A1 Cold
25: redw: Necromancer - Lower Resist (20), Teeth (20) - Bone Armor (10), Summon Resist (10) - A3 Cold
26: Robko1369: Amazon - Charged Strike (20), Power Strike (20) - Exploding Arrow (10), Inner Sight (10) - A3 Lightning
27: Crec: Paladin - Charge (20), Sacrifice (20) - Meditation (10), Resist Lightning (10) - A5 barbar
28: Welwet: Assassin - Shock Web (20), Lightning Sentry (20) - Claw Mastery (10), Cloak of Shadows (10) - A2 Thorns
29: LordKiller: Druid - Oak Sage (20), Hurricane (20) - Carrion Vine (10), Spirit of Barbs (10) - A1 Fire
30: Ordkomber: Sorceress - Chain Lightning (20), Blaze (20) - Teleport (10), Cold Mastery (10) - A5 barbar
31: _Loppko: Sorceress - Static Field (20), Hydra (20) - Teleport (10), Shiver Armor (10) - A5 barbar
32: Dejavu: Barbarian - Frenzy (20), Iron Skin (20) - Increased Speed (10), Find Potion (10) - A5 barbar
33: Fizz: Amazon - Immolation Arrow (20), Guided Arrow (20) - Inner Sight (10), Ice Arrow (10) - A5 barbar
34: Obter!vr: Amazon - Lightning Fury (20), Lightning Strike (20) - Dodge (10), Penetrate (10) - A1 Cold
35: Dragonius: Assassin - Tiger Strike (20), Claws of Thunder (20) - Dragon Flight (10), Mind Blast (10) - A1 Fire
36: Dark_Deamon: Sorceress - Hydra (20), Blaze (20) - Enchant (10), Warmth (10) - A5 barbar
37: Cirdan: Druid - Fissure (20), Summon Spirit Wolf (20) - Cyclone Armor (10), Poison Creeper (10) - A1Cold
38: RIP: Druid - Summon Dire Wolf (20), Hurricane (20) - Firestorm (10), Twister (10) - A1 Fire
39: Obter!vr: Druid - Oak Sage (20), Volcano (20) - Lycantrophy (10), Feral Rage (10) - A5 barbar
40: LoneWolf: Necromancer - Fire Golem (20), Teeth (20) - Revive (10), Bone Prison (10) - A3 Fire
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Obter!vr » 29.12.2020, 16:14 hod.

Chápu to správně, že chceš prvně dohrát 40 postav k 1. checkpointu, který je teda hned na prvním portálu v Cold plains, potom znovu se všemi 40ti postavami k dalšímu chceck pointu (stone field)?? Nebo si s každou postavou dojedeš k nějakému stanovenému bodu, jak budeš mít zrovna chuť?

Když vezmu v potaz, jak hodně mě nebaví 1. obtížnost, tak z představy, že jdeš po jednom checkpoitu 40x dokola, ikdyž s jinou postavou, mi je těžko :D Ale vím, že ty na to máš trpělivost a určitě mnohem více zkušeností.

Ať tak nebo tak, přeji mnoho úspěchů a štěstí, které se bude určitě časem hodit. Některé kombinace jsou doopravdy :dead: :dead:
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Kisuvka » 29.12.2020, 18:30 hod.

No už jenom dojet 40 postav je hustopřísnej náklad. Za svou kariéru 7000+ hodin mam 113x hell HF quest - takže kloubouk dolu, vypadá to na zhruba stejnej challenge jako grál :D
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 30.12.2020, 21:32 hod.

Kisuvka píše:
29.12.2020, 18:30 hod.
No už jenom dojet 40 postav je hustopřísnej náklad. Za svou kariéru 7000+ hodin mam 113x hell HF quest - takže kloubouk dolu, vypadá to na zhruba stejnej challenge jako grál :D
No, ty postavy budou součástí mého grálu. :-)

Obter!vr: Ano, přesně jak píšeš. Předpokládám, že mi to bude trvat několik let. Jakmile skončím mercovní turnaj, tak pomali začnu souběžně s probíhajícím MF turnajem. Výhoda této challenge je mimo jiné také v tom, že si na to nemusím vyhrazovat několikahodinové bloky. Pokud mám čas třeba jen 30 minut, tak stihnu něco odehrát. S jinými postavami nebo challengi by to těch 30 minut nemělo vůbec význam.

A některé kombinace sice vypadají :dead: :dead: , ale podle mého názoru to mnozí zbytečně brzo zabalili.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 24.01.2021, 22:57 hod.

A1: Rogue Encampment -> Cold Plains

V prvé řadě: Postavy se nedají očíslovat, a tak jsem čísla ve jménech postav nahradil písmeny, co se nejvíce blíží dotyčným číslům. Po chvíli mi došlo, že by bývalo bylo lepší použít římské číslice, ale rozhodl jsem se to tak nechat.

--------------------

První byla Fraxinus_OI. Díky exp šrajně dosáhla do checkpointu levlu 7. Všechny skilly a prereqy po jednom bodu, jen Tiger Strike má dva. Pl 8, čas 0h 19m.

Druhý byl Druid RIP_OZ. Prakticky totéž. Než se mu odemkne Carrion Wine, bude mít na levlu 1 Poison Creepera, dále jednoho vlka a bludičku, též vše na levlu 1 Bude vlastně mít až do levlu 18 vše na levlu 1. Útok byl ale do levlu 6 děsně pomalý. Pl 8, čas 0h 23m.

Třetí byl BliiNky_Oe. Zase tentýž průběh a pomohla jedna také jedna exp šrajna jako u obou předešlých. Jen s rozdílem, že jsem na levlu 6 a na další mi chybí kousíček. Dal jsem po bodu do obou Masteries a bouchám si nyní Bash. Pl 8, čas 0h 20m.

Attia_Oh házela a házela a házela oštěpy, až si musela pořídit luk a Magic Arrow. Jako jediná ze všech předešlých musela pro ten účel navštívit město, aby u Gheeda sehnala Long Bow. Ty short bowy z fallenů byly k ničemu. Také dostala exp šrajnu a má lvl 7. Pl 8, čas 0h 20m.

Dark_DeamonOS měla štěstí, že je dost podobná Fraxině, a tak se mohla poučit z jejích zádrhelů a má zatím nejrychlejší čas. Průběh byl jako přes kopírák těch nahoře. Do všeho potřebného jsem zatím dal jen jeden bod. lvl 7. Pl 8, čas 0h 16m.

Další na řadě byl Kolij_Ob, jehož paladin byl první, kdo nedostal exp šrajnu. No, nevadí. Brzy jsem našel se štěstím bílý scepter s +1 k might a sacrifice, který mě nejspíš provede většinou 1. aktu. V úplně všech dovednostech mám po bodu. lvl 6. Pl 8, čas 0h 18m.

MiraBBg_Of mi přinesl konečně nějaký ten summon plnohodnotný. Postupně jsem nabyl tři kostry a na závěr amplifu. Ale jen s jedním bodem v mastery to bude těžké, ale povedlo se mi sehnat u Akary hůlku s +3 k Mastery, takže to snad nebude tak zlé. Ještě musím někde sehnat podobnou hlavu. Přestože jsem měl exp šrajnu, tak tento nekro nedokázal udělat sedmý level. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

Dragonius_OB je též nekro, ale bude se specializovat na golemy. Hliněného získal až v Den of Evil a do té doby mu dělala společnost jediná kostra. S amplifou při ruce to šlo. Pak místo hůlky s tou kostrou beru scepter a to už to lítalo. Měl jsem štěstí hned na dvě exp šrajny. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 21m.

Javurek_Og po většinu času rubal obyčejným útokem, časem útočil oštěpy a průběžně je střídal se sekyrkami. Od levlu 6 provizorně používá Double Swing a útok na dálku podporuje Throwing Mastery. Jinak má ve všem jen bod. Měl tam exp šrajnu. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 19m.

Raisen_IO musel začínat úplně stejně jako Dragonius a měl jen jednu kostru. Plus amplifu. Pak od levlu 6 i golema. Příležitostně jsem hodil amplifu a pak zombíka skolil na jednu ránu hozeným oštěpem. I když měl exp šrajnu, je z toho jen Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

ObterIvr_II to odehrál sekáním dvěma zbraněmi, příležitostně bashoval a od 6. levlu pak jel s Double Swingem. Neměl tam exp šrajnu, a proto končí na levlu 6. Pl 8, čas 0h 19m

Asman_IZ začínal stejně jako raisen a Dragonius. Jedna kostra až do 6. levlu, podpora útoku aplifou, a řezal jsem to hlava nehlava, než jsem dostal golem. Měl jsem 2x exp šrajnu. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 22m

Andario_Ie začal stejně jako RIP, jen s tím rozdílem, že neměl vlka ani vránu, jen liánu. Navíc na levlu 6 přesedlal z přeměny ve vlka na medvěda. I když měl exp šrajnu, dosáhl jen na začátek levlu 6, protože se mu vygenerovalo málo monster. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

LoneWolf_Ih je zatím podobná Fraxině nebo Dark Deamonovi, ale jen s tím rozdílem, že ta půjde po rychlosti útoku, sání a po mistrovské společnici. Ale prozatím si musí poradit sama. Hra za ní byla celkem dosti svižná a byla schopná dosáhnout checkpointu v dosud rekordním čase. Neměla exp šrajnu. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 15m.

Cirdan_IS se velmi podobal Kolijovi. Nejprv Sacrifice, pak Might, pak na levlu 6 Holy Fire, který od nynějška bude maxován. Nalezena exp šrajna. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 17m.

Smrtonoska_Ib začínal jako bashbarian, ale na rozdíl od jiných barbarů nepoužil od levlu 6 Double Swing. Proto byl jeho postup poněkud pomalejší. Nebyla ani exp šrajna, ale propad v expech nahradily šampionské brumlinky, co se vygenerovaly v průlezu u Flavie do Cold Plains. S nimi to bylo uff, jeden z nich byl berserekr. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 21m.

BubEn_If, první sosa. Mydlil jsem to s fire boltem + ručně. Pak na Corpsefira jsem si připravil Static Field. U Akary jsem sháněl hůl na Inferno, které se mi také odemklo, ale ta s +3 byla příliš drahá, takže jsem se prozatím musel spokojit s +1. A dost jsem se tam zdržel. Narazil jsem na dvě exp shriny. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 25m.

Blademaster_IB měl celkem štěstí. Dostal dvě exp šrajny. A také je to podobně jako u BliiNkyho plnohodnotný Bashbarian, teda aspoň to tak bude do 30. levlu. U Flavie jsem zase měl šampiony, tentokrát divoženek. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 22m.

Marast_Ig začal jako pravověrná jawazonka, jež se zatím ještě nedočkala svého sekundárního skillu Lightning Bolt, který pravděpodobně dostane až přespříště. Příležitostně se musela od levlu 6 spokojit s poison javelinem, většinou ale házela a doufala v kritický úder. Měla exp šrajnu, Lvl 7. Pl 8, čas 0h 20m.

ZOMB_ZO je postava, kterou jsem už v grálu jednou hrál, ale tehdy jsem ignoroval turnajová pravidla. Tentokrát si to sjedu hezky poctivě. Kostry hezky sílily a měl jsem i hodně štěstí. Celkem tři exp šrajny. Ale i smůlu. U Akary jsem nesehnal v rozumném čase žádnou rozumnou hůlku na posílení koster. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 22m.

Kaboom_ZI začal jak ostatní assassinky. Na levlu 6 přišly Fist of Fire a pak to jelo jedna báseň, ale budu to s nimi muset vydržet, dokud nebudou Blades of Ice. Měl jsem štěstí na dvě exp šrajny. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 18m.

Agmar_ZZ vrhal nejprve oštěpy, pak nože a nakonec si po nákupu Long Bow zastřílel a s chutí. Příležitostně ale hodil jedový oštěp počínaje levlem 6. Sice měl exp šrajnu, avšak na 7. level to nestačilo. Málo vygenerovaných monster. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 16m.

Ferek_Ze začal jako Smiter, ale byl o něco pomalejší než všichni ostatní paladinové. Na levlu 6 se odemkl Holy Fire, těsně před bitvou s Corpsefirem, což výrazně ulehčilo práci. Nenašel jsem exp šrajnu. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 21m.

Quaterx_Zh se orientuje prozatím pouze na Charged Bolt. A když došla mana, mlátila holí a jedem z poison charmu, který jsem ale před skončením této fáze prodal, abychsi mohl koupit hůl s +1 k Charged Bolt. Na +3 si musím našetřit. I když jsem našel exp šrajnu, mám Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

Redw_ZS je od počátku zubař a dokud si nesehnal hůlku s +1 to Teeth, doprovázel ho jediný kostroun, co mu dělal spíše jen živý štít. Neměl jsem exp šrajnu. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

RobkoIebg_Zb vše mlátil s oštěpem a vrhacími noži. Pak od levlu 6 si pomáhal Power Strikem. Nalezena jedna exp šrajna. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 20m.

Crec_Zf začal od startu bouchat Sacrifice. K tomu si brzy sehnal scepter, ale ten pak před skončením této fáze nahradil dlouhým obouručním mečem. Byla nalezena jedna exp šrajna. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 19m.

Welwet_ZB započal svou pouť netradičně. Tentokrát nenabíjela Tiger Strike, ale útočila jen normálním útokem. Situaci pak vylepšil na šestém levlu Shock Web, který zabíjel falleny ideální rychlostí. Přestože byla nalezena exp šrajna, sedmý level mi unikl o malý kousíček. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

LordKiller_Zg byl oproti všem dosavadním unikátní v tom, že neměl až do levlu 5 žádné skilly (tehdy jsem si uvědomil, že potřebuje jako prereq liánu). Takže vše mlátil ručně a nenašel exp šrajnu. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.

Ordkomber_EO se choval jako meele sosa a ještě nějakou dobu bude, neboť čeká na své hlavnější skilly. V bojích jí pomáhal Frozen Armor, jenž bude její defenzivní devizou. I když se našla exp šrajna, je z toho jen Lvl 6. Pl 8, čas 0h 21m.

Loppko_EI začínal jako jakákoliv jiná sosa této skupiny postav. Jenže brzy mi padl pěkný scepter, a tak zbytek této etapy mlátila ručně, občas se o ni někdo zmrazil. Od levlu 6 pak příležitostně hodila static field. Přestože se nikde nenacházela exp šrajna, díky výrazně většímu množství monster než obvykle dosáhla sosa Lvl 7. Pl 8, čas 0h 22m.

Dejavu_EZ jel jako ostatní se dvěma zbraněmi a pak od 6. levlu jel jak double swinger. Bez exp šrajny. Také jsem se dočkal prvního výjimečného dropu, bohužel zeleného, ale i to se počítá: Hsarus‘ Iron Fist. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 21m.

Fizz_EE to měl jasné. Magic Arrow a obyčejnou střelbou likvidoval vše v cestě, pak od levlu šest šel do Cold Arrow. Nalezena jedna exp šrajna a dosažen Lvl 7. Pl 8, čas 0h 18m.

ObterIvr_Eh měl zvláštní start. Na levlu 4 jsem si všiml, že jsem ho blbě pojmenoval, tak znovu. Pak ale jel jak klasická jawa. Koupil jsem pak kopí, aby něco zabila, než bude Lightning Fury. Lvl 6. Pl 8, čas 0h 19m.
Dragonius_ES začal jako všechny assassinky před ním. Jen měl smůlu, že i když našel exp šrajnu, potvor kolem bylo děsně málo. A proto Lvl 6. Pl 8, čas 0h 14m.

Dark_DeamonEb začal s Fire Boltem, ale na rozdíl od podobných sos z dřívějška si nevzala tato sosa žádnou další zbraň do ruky a poctivě si to umlátila holí nebo osmažila ohněm. Pak po levlu 6 přesedlala na Inferno. I když byla exp šrajna, je Lvl 6. Pl 8, čas 0h 21m.

Cirdan_Ef to mlátil ručně celou dobu s kyjem, který měl od začátku. Pomáhaly mu akorátvrána s liánou, od levlu 6 i vlk. I když byla exp šrajna, tak přišla v době, kdy mi už byla prd platná. je Lvl 6. Pl 8, čas 0h 22m.

RIP_EB to měl celkem snadné. Na začátek vrána a pak Firestorm, který začal být ničivý po překročení levlu 6, kdy jsem mu dal synergii. A pak také hodně pomohl vlk. Jedu bez oaka, zatím. Nalezena exp šrajna. Lvl 7. Pl 8, čas 0h 22m.

ObterIvr_Eg začal jako pes, ale neměl žádnou dobrou zbraň, a tak vše pižlal pomalu, a tak zde máme negativní rychlostní rekord, k němuž přispělo i to, že jsem musel dvakrát prohledat celý Den of Evil, abych našel toho jediného fallena. Navíc těch monster bylo fakt hodně. I když nenašel exp šrajnu, dosáhl na Lvl 7. Pl 8, čas 0h 27m.

LoneWolf_hO se od začátku specializuje na zubaře s výpomocí té jediné kostry a od levlu 6 golema. Nenašel exp šrajnu, a tak má jen Lvl 6. Pl 8, čas 0h 22m.

Čas celkem: 12h 55m
Průměrný čas: 0h 19m 22s
Den 5 – 24.1.2021
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Attia » 26.01.2021, 00:49 hod.

No do pitche... :-D A já si myslel že už ničím nepřekvapíš...ó já najivní blázínek...!!!

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 12.02.2021, 10:05 hod.

No vidíš. A já si myslel, že ses z fóra už navždy vypařil, ale stále tu strašíš jak duch. :green: :green:

Sranda. Teď vážněji: tohle jsem choval v hlavě už hodně dlouho, že bych to chtěl zkusit, ale nyní je k tomu příležitost.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 06.03.2021, 22:42 hod.

Cold Plains -> Stony Field

Podařilo se mi vyštrachat tu tabulku v jednom stařičkém emailu, který jsem kdysi zapomněl smazat. :) Bodů mám se všemi postavami teď 58. U merců jsem uplatňoval tento postup: I když jsem měl tu možnost, nikdy jsem Rogunu nesháněl před zabitím Blood Raven, vždy jsem ji dostal za odměnu. Když má postava nařízeného jiného merce než rogunu, nechal jsem si tu, co mi dala Kashya. Pokud jsem měl nařízenou buď Fire nebo Cold Rogunu, okamžitě jsem si koupil novou odpovídající Rogunu a netestoval jsem, zda se náhodou Kashya netrefila.

--------------------

Fraxinus_OI. Vyčištěno. Ve Stony Field jsem měl štěstí, že mi fire mercka, co jsem dostal za Blood Raven, neprobudila k životu Rakanisha. WP nalezen po více než polovině pročištění lokace. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 1h 10m.

RIP_OZ měl štěstí, že ve Stony Field našel WP skoro hned u vchodu. Průběh byl překvapivě svižný, i díky jednomu vlkovi, vráně a liáně. S kopím jsem to ubodal celkem spolehlivě, pak to kopí nahradil velmi rychlou obouruč sekerou a nakonec mě velmi zrychlil Feral Rage, jenž ještě šest levlů bude mým hlavním útočným skillem. V Cave bylo dost bossů, přímo u Coldcrow byla ještě jedna bossyně. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 1h 06m

BliiNky_Oe se snažil nalevlit, aby měl sílu 50 a unesl Broad Axe, koupenou od Gheeda, avšak na Blood Raven ji ještě nasadit nemohl, takže ji pižlal malou sekyrkou. Pak to ale už svištělo. V Cave bylo opět dost bossů a WP ve Stony Field jsem našel celkem rychle. Bouchám nyní Bash a připravuji si prereqy na pokřiky a na berserk, k němuž je dvacítkový howl synergií. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 1h 07m.

Attia_Oh. Zde to bylo zajímavé s manou. Střídal jsem dle potřeby Magic Arrow a Multiple Shot, jenže jak jsem dával body do mulťáku, žralo to té many víc a víc. 3 výstřely a není dost many. Takže jsem chodil s poloplným inventářem s manou. Naštěstí mi levlováním hladina many přibývala, spokojil jsem se s 5 šípy a díky lightning a poison charmům jsem zabíjel i rychleji. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 1h 13m.

Dark_DeamonOS to měla podobné jako Fraxinus a bouchala si Tiger Strike. Postupně došel až k úrovni 12 a s Wake of Inferno se vše ukrutně zrychlilo. Avšak jsem na štíru s manou, ale to se časem zlepší. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 41m. Celkem 0h 57m.

Kolij_Ob to měl celkem snadné. Rychle nalevlil tak, aby unesl Broad Axe, a pak skoro všechno kostil na jednu ránu. V mauzoleu mě jeden šampion potěšil prvním získaným unikátem: Biggin’s Bonnet, která zamířila paladinovi na hlavu. Na levlu 12 jsem zanechal sacrificování a jedu dvojúder zealem. Pomohl i nález cold dmg charmu. Útok jsem měl rychlý, ale doplácí na pomalost běhu. Proto Lvl 12. Pl 8, čas 0h 46m. Celkem 1h 04m.

MiraBBg_Of začal bušit kostry až na slvl 6 a v některých případech dokonce nepotřebovaly podporu amplify. Ta hůlka s +3 k mastery je boží a v podstatě pro tuto postavu endgameová. Kostrám jsem pomáhal nejprve kopím, ale potom v Cave mi z bosse vypadl Rixot’s Keen meč. S tím se dělala podpora ještě líp, ale plně to docením asi až později. Ve Stony Field jsem musel zdrhat před Rakanishem, protože kostry si nemohly pomoct, naštěstí se povedlo bez porušení pravidel. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem 1h 01m.

Dragonius_OB to řezal také hezky ručně (též Broad Axe), pouze s podporou golema a pak po zabití Blood Raven i mercyně. Avšak Blood Raven nešla na rozdíl od všech předešlých dolů lehce. V Cave jsem zjistil, že Dim Vision je docela solidní nástroj pro elegantní likvidaci bosspacků. Ve Stone Fieldu se opakovala situace s Rakanishem, ale golem je přeci jen disciplinovanější než kostry, takže se za mnou nerozběhl. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 1h 09m.

Javurek_Og sice většinu této fáze doubleswingoval, ale pozvolna zvyšoval body v Throwing Mastery a čekal na 12. levl, kdy se odemkl Double Throw, jenž ale bohužel zůstane na levlu 1. Pro ten účel si sehnal dvojici Pilumů. V krajině se mu jinak dařilo, vygenerovala se spousta nepřátel a k tomu dvě nebo tři exp šrajny. Není divu, že je na Lvl 13. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 1h 12m.

Raisen_IO posilovala amplifu a svou vlastní sílu, aby unesla stále těžší a těžší zbraně, neboť jen hůlka a oštěpy nestačily a golem i kostra a později i druhá střílející kostra nestačily, ty ale obě tvořily spíše živý štít. Po splnění všeho ale obě tyto kostry vletěly přímo k Rakanishuovi, který s nimi udělal krátký proces, zatímco já od nich zdrhal. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 1h 12m.

ObterIvr_II to měl oproti jiným o něco komplikovanější, neboť neměl téměř žádné útočné dovednosti a ještě na ně bude muset nějakou dobu čekat. Jen má bod v Double Swingu, což je žrout many, kterou neustále musel dokupovat. Za zbraně má dva sceptery, tedy asi nejrychlejší dostupnou variantu. Ale na rozdíl od předešlých postav má smůlu na charmy, našel jen dva na 6 poison dmg, což je málo. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 1h 08m.

Asman_IZ byl celkem za vodou, jakmile dostal ledovou lučištnici. Jinak hrál téměř stejně jak ostatní dosud odehraný nekromanti. V rukou měl nejprve scepter, pak si ale vzal berdychu a šlo to ještě lépe, třebaže je pomalejší než žezla. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 1h 06m.

Andario_Ie měl v druhé fázi docela pomalý a těžký začátek, než si mohl nasadit Large Axe, která mu dala nejen dmg, ale i velmi velkou rychlost útoku. Pak už to šlo. Jenže jsem nikam nemohl dávat body a stále čekám na aktivaci hlavních skillů. Komplikace nastala u waypointu ve Stony Field, protože hned vedle byl Rakanishu. Tak abych mohl pořídit screenshoty, musel jsem miniony odlákat pryč. I tak ale mercyně stihla jednoho zasáhnout, ale nevadí, stane se. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 1h 11m.

LoneWolf_Ih si na začátku u obchodníků sehnal lepší drápky a šel s assassinkou na to. Zabíjela docela dost rychle, avšak měla smůlu na rozložení Stony Fieldu (a štěstí zároveň), protože ho musela projít celý, aby až na posledním čtverci nalezla waypont. Mimochodem, jak vstup do pasáže, tak kameny do Tristramu, jsou hned vedle waypontu. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 1h 06m.

Cirdan_IS zapnul Holy Fire a šel to kosit a hlídat si životy. S postupujícími levly se mu síla aury zvyšovala, ale nemohl nalézt žezlo s +Holy Fire, ani Akara nic neměla. Ale to nevadilo, vše lehlo celkem rychle, jen byla škoda, že paladin jako takový běhal dost pomalu. Nakonec vyměnil Sacrifice za Zeal a byl ještě efektivnější, byť to bude jen na dvě rány. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem: 0h 59m.

Smrtonoska_Ib byl děsně pomalej, vše řezal jen obyčejným útokem, a tak to dlouho trvalo. U Coldcrow dokonce musel dvakrát oživovat mercyni, a to se mi dosud ještě nestalo. Koneckonců dala dost zabrat, protože tam byla nejen ona, ale i velký hlouček koster. Celou dobu jsem bouchal Taunt a na levlu 12 oba prereqy + Find Item. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 1h 13m.

BubEn_If. Celou tuto sekci jsem proinfernoval. Opět zlobila Coldcrow, ale sundala jen mercyni, mně naštěstí ne, i když k tomu chybělo jen asi 10 hápéček. Na levlu 12 jsem aktivoval svůj Fireball a nasadil dříve koupenou hůl s +1 k tomuto skillu. Stony Field jsem prolezl celý, poslední políčko byly kameny + waypoint. A pak jsem strávil asi 10 minut marným sháněním lepší hole. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem 1h 22m.

Blademaster_IB byla příjemná změna, protože jeho bashování hru viditelně v porovnání se Smrtonoškou zrychlilo. Ale vybral jsem si i kotel smůly, protože v Cold Plains padl rare scepter s asi 150 durability, tedy to mohl být Knell Striker, být ta lokace na vyšším alvl. V průběhu hry jsem bouchal jen Bash. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 1h 02m.

Marast_Ig házela jedové oštěpy na levlu 1 tak, aby se přes oblak prošlo co nejvíce fallenů a jiné havěti, a dorážela je buď obyčejným útokem, nebo vržením oštěpu. Potěšil drop z Blood Raven, neboť dala botky Hotspur. Nejužitečnější byl prozatím drobný fire dmg. I tak to ale šlo spíše pomalu, navíc musela pročesat tak 70 % Stony Fieldu pro nalezení WP. Na levlu 12 konečně začala být efektivnější díky Lightning Boltu. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem 1h 17m.

ZOMB_ZO. Vyvolal jsem kostru, po sehnání hůlky s +2 k Raise Skeleton kostry, a šel na to. Díky růstu Skeleton Mastery kostry pěkně zesílily a daly zapomenout na těžký souboj s bosspackem divoženek, kam se připletla kvanta fallenů. Na levlu 12 jsem si konečně pořídil kostlivého mága. Stony Field mám proběhlé skoro celé a jen těsně kostry nevylákaly od kamenů Rakaniša. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 1h 10m.

Kaboom_ZI v podstatě téměř celou dobu hrál jen s tím, co tahle Assassinka měla na levlu 6, neboť se jednalo bez výjimek o prereqy. Ale i tak to šlo celkem svižně. Fist of Fire nejlepší zbraň na hromady fallenů. Na ty zbloudilé byla dobrá roguna (jako ostatně u všech postav). S levlem 12 přišel Wake of Fire, co usmažil vše dřív, než jsem se proti tomu rozeběhl s drápama v ruce. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem 1h 00m.

Agmar_ZZ vrhal většinou jedové oštěpy, a jak jejich level sílil, bylo to velmi účinné, když se to házelo podél hloučku potvor a postavil jsem se tak, aby jím všichni prošli. S nástupem mercyně se takováto taktika poněkud zkomplikovala a postup se paradoxně zpomalil. Naštěstí jsem ale časem zjistil, že stačí hodit tak na 4-5 yardů daleko proti hloučku potvor přímo, a pak se tím oblakem projdou skoro všichni. Co oblak nezahubil hned (zombíky, brumlinky a další odolnou havěť), to jsem spolu s mercyní dostřílel lukem a šípy. A že těch potvor tady bylo hodně, proto to trvalo déle a málem jsem dosáhl levlu 13. Mám ale jen Lvl 12. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 1h 08m.

Ferek_Ze již jako Smiter nepokračoval. Místo toho útočil obyčejným útokem s podporou postupně sílící Holy Fire, díky níž byl smrtonosně rychlý. Holy Fire bouchal až do levlu 11, po němž už odemkl Charge. Tuto dovednost si ale Ferek moc dlouho neužil, protože těsně poté nalezl waypoint ve Stony Fieldu. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 38m. Celkem 0h 59m.

Quaterx_Zh přemýšlel, zda se orientovat dále jen na Charged Bolt, nebo zda nepřesedlat na Ice Blast. Vyhrála první možnost a snad nebudu litovat. S rostoucími levly rostla účinnost blesků, ale také stoupala spotřeba many, takže jsem musel vždy z města vyrážet s napůl plným opaskem. Horko bylo u Coldcrow, ale zvládl jsem to, aniž bych přitom chcípnul já nebo mercyně, byť to bylo těsně. Lepší hůl než +1 k Charged Bolt jsem dosud nesehnal, ale na switchi mám jinou s +2 ke Static Fieldu, který moc pomohl s Blood Raven. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 1h 03m.

Redw_ZS bouchal neustále jen Zuby a hůlku s +1 to Teath měl po celou dobu. Až teprve na úplném konci se u Akary vygenerovala lepší s +2. Na levlu 12 jsem pak posílil zuby o první synergii, byť všechny čtyři budu mít pouze na levlu 1. V kryptě jsem si vybral kopec smůly. Opět jsem měl falešný unikát Knell Striker, jenže byl jen žlutý s asi 160 durability. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 50m, Celkem 1h 09m.

RobkoIebg_Zb bouchal celou dobu jen Power Strike, na levlu 12 ho posílil první synergií Lightning Bolt, Která zůstane na prvním levlu. Vygenerovalo se celkem dost bossů a blízko nich dvě exp šrajny, a proto tato Amazonka dosáhla na Lvl 13. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 1h 09m.
Crec_Zf pokračoval v používání a zlepšování Sacrifice. K tomu si zakrátko sehnal berdychu, s níž byl schopen občas skolit silného oponenta na jedinou ránu a značně si urychlit postup, přestože je pomalá. Pěkně to expilo v Cave, kde ve druhém patře na mě naběhly tři bosspacky. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 1h 03m.

Welwet_ZB zabíjel falleny ještě ideálnější rychlostí, neboť rostla síla SHock Webu i počet pastiček, které v pozdějších fázích dokázaly roznést kdejaký bosspack. Pak na levlu 12 přibyl Cloak of Shadow, kterým jsem hezky vyřadil střílející bossyně. V Cave jsem našel jeden nezdařený unikát, assassinka mohla mít Gnasher, ale bylo to jen žluté s kotlem durability. Mercyně stále čeká na děrovanou helmu pro topasy. Vůbec nepadají ani je neprodávají. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 1h 07m.

LordKiller_Zg si dále uvědomil, že to bez tanka nejspíš nezvládne, a tak si vybral zatím jediného vlka, na levlu 30 pak bude medvěd. Dále se inspiroval Crecem a vzal si místo kopí berdychu, čímž se zvýšila rychlost zabíjení, i proto, že tato zbraň druidovi sedne. Nepřátele nechal přiblížit, zmrazil je Arctic Blastem a pak umlátil. Dařilo se mu v nálezech: Arctic Furs z bosse v Cold Plains a po lítém boji se dvěma bosspacky lučištnic mám na sobě čapku Biggin’s Bonnet. :love: Mohlo to být ještě lepší, protože jsem našel další nepovedený unikát. Na levlu 12 ruším liánu a pořizuji si víno, čímž už nepotřebuji lahvičky zdraví. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 1h 10m.

Ordkomber_EO se nadále choval jako pomalá meele sosa s Frozen Armorem a Static Fieldem, přičemž si pomáhal Charged Boltem proti fallenům. Všechny tři měla na levlu 1 a čekal jsem na level 12, kdy jsem mohl konečně odemknout Blaze, hlavní sklil. Ještě chvíli bude trvat, než se s tím naučím, ale snad to půjde. V mauzoleu z miniona padl další Arctic Furs, ale jinak to bylo všechno. Dále mi padlo pár pěkných charmů, které mi pomohly s bojem nablízko, kdy jsem tasil obouruč sekeru. Potvor i bossů bylo hodně. Proto Lvl 13. Pl 8, čas 1h 00m. Celkem 1h 21m.

Loppko_EI pokračovala podobně jako Ordkomber, jen místo kopí měla to žezlo. Jakmile to bylo možné, vyměnil jsem ho za obouruční sekeru. A také jsem dával body do Static Fieldu, který jsem houfně používal a pak to dorážel na ránu až dvě, takže byla tato sosa o něco rychlejší než kolegyně uvedená výše. Bishibosh mě obdařil dalším nepovedeným unikátem, tentokrát žlutými drápky. Pak od levlu 12 mám Shiver Armor, který doplní static plus sekyru. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 1h 17m.

Dejavu_EZ doubleswingoval, ale byl hodně pomalý, neboť nemá enhanced damage ze skilů a jediné, co mohl bouchat, byl Find Potion, ale aspoň nemusím běhat k Akaře pro manu, kterou Double Swing na levlu 1 žere dost, když si ji vyhorkuju. Situace se časem zlepšila s příchodem mercyně (dosud šlo snad o nejtěžší boj s Blood Raven) a nálezem pár ele dmg charmů. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 1h 16m.

Fizz_EE hrál skoro celou dobu s Cold Arrow na levlu 1, což znamenalo pomalejší postup, který dále zpomaloval poměrně častý výskyt bosspacků a velké množství zombíků u Blood Raven. Všechny body jsem pral do Inner Sight, pak na levlu 12 jsem konečně změnil na Exploding Arrow, ale i tu budu smět používat jen na prvním levlu. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 1h 13m.

ObterIvr_Eh napichoval na kopí, posíleném level 1 Power Strikem, a světe div se, ono to šlo celkem svižně. Skillově jsem mohl bouchat jedině Dodge a čekat na úroveň 12, kdy jsem mohl coby prereq dát jedinou synergii, která mi přidala k Power Striku úctyhodných 2 dmg. :D Pak ve Stony Field jsem našel skoro hned WP, takže žádné zdržení. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 1h 02m.

Dragonius_ES nabíjel a uvolňoval, nabíjel, uvolňovala furt tak dál. Jen brzy zjistil, že prozatím je efektivnější nabíjet Fist of Fire, byť jsou na rozdíl od Tiger Striku na levlu 1. Dále jsem doplnil další prereqy a musím čekat na level 18, kdy to konečně pořádně roztočím, což bude ke konci aktu. Postup proto nebyl až tak rychlý jako u jiných Assassinek. Kdesi ve Stony Field při hledání WP padl z truhly nepovedený unikátní pásek vinou alvl4. Škoda. :( Lvl 12. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 1h 01m.

Dark_DeamonEb postupoval ze všech zřejmě nejpomaleji, neboť měl k dispozici pouze Inferno coby jedinou použitelnou dovednost. Alternativou by mohlo být ruční řezání, ale rozhodl jsem se infernovat, byť na levlu 1 to nešlo ideálně a Akara neměla potřebné hole za přijatelnou cenu. Přesto Inferno pomalu sílilo díky synergii z Warmth, kterou jsem mohl jako jediný bouchat. V druhém patře jeskyně mi padl další falešný unikát, mohl jsem mít Gnasher, ale padlo to z obyčejného fallena a ne z bosse. :( Pak od levlu 12 jsem kombinoval Blaze plus Fire Ball, docela sranda to je. Lvl 12. Pl 8, čas 1h 04m. Celkem 1h 25m.

Cirdan_Ef vyvolával vlky a příležitostně vpředu vypomáhal sám kyjem, když bylo třeba. V porovnání s předchozí postavou to byla nyní procházka růžovou zahradou, a jak svižná. V poklidu jsem si dokráčel pro Fissure, čímž jsem mohl prodat dmg charmy, neboť již od teď nebudou potřebné. Diskvalifikována byla i vrána. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 41m. Celkem 1h 03m.

RIP_EB neměl k dispozici celou vlčí smečku jako Cirdan, ale jen jednoho. Na smečku si ještě nějakou dobu počká. Ale plně to vynahradil Firestorm, který jsem dobouchal do 9. levlu, a byl dost účinný. Jakou jsem měl ale smůlu. V Cave jsem málem zdechl po střetu s cursed lučištnicemi, pak mi z jedné minionky padly falešné unikátní rukavice. Zase nedostatečný alvl. :OXO A jako by to nestačilo, v druhém patře padl další rare předmět s trojnásobnou durabilitou. Tentokrát šlo o brnění! To snad není pravda. :( Lvl 12. Pl 8, čas 0h 46m. Celkem 1h 08m.

ObterIvr_Eg byl hodně pomalý pes, ale časem se to zlepšilo, jakmile dostal do pazour obouruční Large Axe a pak po splnění požadavků na sílu Broad Axe. Pak po zisku Rogue už to šlo jak po másle, jenom jsem tedy musel pročesat úplně celý Stony Field, než jsem našel WP, takže jsem ztratil dost času. Bouchal jsem prereqy a Lykantropii. Na levlu 12 mi už dost pomohla Feral Rage, konečně mám nějaký damage i rychlost útoku. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem 1h 23m.

LoneWolf_hO pokračuje v kariéře dentisty a vypomáhá mu zatím jen Clay Golem na levlu 1. Zdržení se konalo snad jen u bosspacků, kde jsem musel furt čekat, než se mi zotaví mana k dalšímu výstřelu. Dále velmi zpomalilo, že jsem opět našel WP až na posledním čtverci ve Stony Fieldu. Lvl 12. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem 1h 18m.

Čas celkem: 32h 42m
Průměrný čas: 0h 49m 05s
Celkový čas postupu: 45h 37m
Den 45 – 6.3.2021
(předchozí odehráno do 5. dne) – 18 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 4
Nalezeno unikátů celkem: 4
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 06.08.2022, 02:23 hod.

Stony Field -> Dark Wood

Tento úsek jsem rozehrál původně hned bezprostředně po tom předchozím, ale vlivem účasti na turnajích, hokejové sezóny, kdy jsem moc nebýval doma, atd… jsem někde v první čtvrtině postav tohle přestal hrát a vrátil jsem se k tomu skoro až po roce a půl. A nyní je konečně dokončen tento úsek, v němž jsem musel nejprve porazit Rakaniša, pak projít komplet přes podzemí, včetně druhého patra, až do Dark Woodu, který jsem kompletně čistil kromě cestičky od waypointu dál, a zakončoval to záchranou Deckarda Caina. Naprostá většina postav již má víceméně sehnanou bílou výbavu, někteří již našli svůj první unikát minule a nyní další. Teď už však se těším ke komtese, ale fakt.

--------------------

Fraxinus_OI dočistil zbytek Stony Field, prolezl komplet podzemí, aniž by narazil na nějaký vzácný nález, a pak kromě úzkého pruhu vedoucího dál i celý Dark Wood. Osvobodil Caina v Tristramu, ale jen o vlásek nedostal 15. lvl. Proto: Lvl 14. Pl 8, čas 0h 38m. Celkem 1h 48m.

RIP_OZ čekal, až bude mít sílu na Broad Axe, jinak mu to šlo celkem od ruky. Stony Field čistil celý, takže se tam zdržel, a bojoval s manou požírajícím Feral Ragem. Cain zdárně zachráněn a Griswold za odměnu hodil vlčí hlavu s +3 to Lycantrophy. :love: Lvl 15. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 1h 53m

BliiNky_Oe bashoval a bashoval, až se probashoval k Cainovi a ukončil toto sezení. Našel barbarskou helmu s +1 k Axe Mastery, která se hodí. Ale také si vybral pořádný kopec smůly. Žluté kožené brnění a žlutá perverzní hlava pro nekromanta. Společnou spolu měly trojnásobnou hodnotu durability. :OXO Třeba příště. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 45m. Celkem 1h 52m.

Attia_Oh pokračoval po více než třech měsících nehraní a bylo to znát na rychlosti postupu. Problémy s manou pokračovaly a Multipleshot byl na manu dražší a dražší, tak jsem bouchal Slow Missiles, třebaže jsem to použil jen zřídkakdy. Docela otravný byl Treehead, k němuž se připletl ještě jeden bosspack. Dropy žádné, ani žádný charm nepadl. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 1h 56m.

Dark_DeamonOS byl o dost rychlejší než multišotka bez many. Dávala body do Wake of Fire a jen čekala na smrt nepřátel, kromě Griswolda, kterého bylo rychlejší umlátit ručně. Z Rakaniša padl Hsarus’ Iron Fist štít. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 31m. Celkem 1h 28m.

Kolij_Ob si tentokrát musel pomoci pouze s tím, co měl z předchozího segmentu. Jediný, co přibylo, byla poison charm. Ale i tak mu postup celkem odsýpal. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 1h 44m.

MiraBBg_Of pokračoval v bušení koster a užíval si. Cestou ke Cainovi našel postupně dvě perverzní hlavy, jednu na posílení amplify, která je zde dočasně, než bude Decrepify, a druhou na switch k +1 ke kostrám. Příště ale najdu lepší, tím jsem si jist. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 38m. Celkem 1h 39m.

Dragonius_OB bez koster a jen s jedním golemem a rogunou po ruce a s Broad Axe v ruce postupoval o poznání pomaleji, navíc na rozdíl od předešlých postav dosud nemá pásek na tři řady láhví. Dim Vision je senzační na bosspacky střelců, ale jinak většinou použiji Amplifu. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 1h 58m.

Javurek_Og si i přes omezení na 1. level hezky zaházel a kupodivu ani nemusel tak často do města na opravu čtveřice oštěpů resp. pilumů. Cestou nenarazil na jediný problém a ani nebylo třeba shánět si lahvičky, vše, co jsem potřeboval, napadalo. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 34m. Celkem 1h 46m.

Raisen_IO si to s širokou sekerou a s podporou zatím stále ještě jen Clay Golema a mercyně mašírovala celkem svižně a nenarazila na ani jeden problém, s výjimkou jediného. 3x padl zkažený unikát (2x rare assassinské drápy a 1x rare rukavice s trojnásobnou životností :OXO ). Hra se trefila správně pouze jedinkrát, když v Dark Woodu padl z obyčejného carver šamana Felloak. Chvíli jsem váhal, zda to budu kosit s ním, nebo stále se sekyrou, nakonec kombinuji oboje a na switchi vyhazuji oštěpy. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem 1h 54m.

ObterIvr_II si to s oběma žezly prodoubleswingoval až ke Cainovi. A ještě ve Stony Fields u ohrad poblíž waypointu padla z šutru Biggin’s Bonnet, která hned zamířila na hlavu. :love: V Dark Woodu z truhly by bývala padla ještě jedna, kdyby se v jedné hře směly vygenerovat dva stejné unikáty. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem 1h 50m.

Asman_IZ byl dosud ze všech nejpomalejší, no asi k tomu přispělo to, že jsem diskvalifikoval kostru. Nepadlo nic zajímavého, ale podařilo se mi u Akary sehnat hůlku s +2 ke clay golemovi, takže se nalevlil tak, že už něco zabije. Zatím se učím používat i kletbu Terror, ale v Tristramu jsem se díky tomu málem sám odkrouhl, protože jsem si u toho nehlídal životy, zatímco do mě bušili extra strong kozlové. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 1h 56m.

Andario_Ie nakonec zahodil tu rychlou sekyru a vyměnil ji za tu širokou, co má vyšší DMG. I když je pomalejší, tak dvě rány jsou vždycky rychlejší než tři. Liánka mě krásně léčila tak, že jsem nikdy nemusel ani láhev zdraví cucnout. Nebylo to nakonec ani nijak zvlášť pomalé. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem 1h 53m.

LoneWolf_Ih také nepotřebovala chlastat lahvičky. Sice má kobra sání pořád na levlu 1, ale to zatím stačí. Bouchal jsem pouze Burst of Speed a i extra pomalá zbraň byla celkem najednou silná. U Gheeda jsem sehnal širokou sekeru, ale bohužel ji ještě neunese. Treehead mi dal pěkný zelený Death’s Hand rukavice. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 36m. Celkem 1h 42m.

Cirdan_IS měl velmi svižný průběh, během kterého nenarazil na žádné nebezpečí. U Akary nakonec přece sehnal žezlo k Holy Fire, ale jen +2. Váhal, zda místo toho neupřednostní žezlo s +2 k Zealu, ale rozhodl se pro zvýšení DMG. Plus našel Targe s +9 k rezistům. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 35m. Celkem: 1h 34m.

Smrtonoska_Ib byl pomalejší, neboť ještě nemá útočné dovednosti a má jen širokou sekeru a nepovedlo se najít žádný ele charm Vše tedy šlo dolů na 2 až 4 rány. A docela pomohl Taunt na střelce. V Tristramu bylo dost horko, protože Griswold a doprovod mu dělali střelci s aurou fanatismus. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 1h 57m.

BubEn_If postupně zesiloval svůj Fire Ball, až mu kolikrát stačila jen jedna rána, ale to až ke konci, jinak to byla celkem dřina, hlavně s manou. Bohužel, opět Akara hole s Fire Ballem neprodávala. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 39m. Celkem 2h 01m.

Blademaster_IB to měl podobné jako Smrtonoška, jen nepoužíval Taunt a používal Bash. Co mě překvapilo, tak celkem nízká koncentrace monster, a proto je z toho, sice těsně, ale přece jenom Lvl 14. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 1h 45m.

Marast_Ig spoléhala na Lightning Bolt, jehož účinek rostl jen velmi pozvolna a děsně zdržovaly návštěvy města pro opravu oštěpů a pro manu. Budu to ale holt muset vydržet. Velká škoda, že alvl nebylo trochu vyšší, býval bych měl Gull, ale nemám. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 2h 00m.

ZOMB_ZO vyvolal kostry a nebýt nutnosti vyčarování nových válečníků při zisku levlu, tytéž by klíďo zvládly celý tento posun. Nejspíš je toto první postava, která má vymaxovaný desítkový sklil, a jde o Skeleton Mastery, díky kterému jsou kostry na levlu 3 (bod investován jen 1) tak silné. Podařilo se mi sehnat i hůlku s +2 ke kostlivým mágům, ale tu ještě nenasazuji. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem 1h 47m.

Kaboom_ZI to měla překvapivě těžší, než jsem čekal. Wake of Fire na prvním levlu velmi rychle morálně zastaral a já byl imrvére bez many. A proti bossům se mi více osvědčilo spíše ohnivé boxování. Očekávám, že pak dál to bude utrpení až k levlu 18, přestože i tak byl nyní postup celkem svižný díky Burst of Speed. Až bude pomocnice, bude lépe. Bývala by měla svůj první unikát, nebýt toho, že základem byla Targe. V Tristramu zažila dost horké chvíle, protože u Caina byli šampíci, dva bosspacky, z toho jedenkrát střelci + se do toho přimotal Griswold. Bylo docela dosti veselo a jednou mercyně za mě položila život. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem 1h 37m.

Agmar_ZZ zkusila tutéž taktiku, co vymyslela minule, a pálila jedovými oštěpy do hloučku a zbytek pokryla spolu s mercyní kanonádou z luku. Postup tak docela ubíhal, ale v Tristramu narazila na celkem silně odolná monstra proti jedu, jmenovitě Griswolda a všechny kostráky, ale sundala je taky. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 1h 48m.

Ferek_Ze to měl na pohodu a málem se mu přihodilo, že by musel chargeovati a pižlati to s wandkou, jež padla jako nezdařený unikát s hafo durability. Holy Fire bylo řešením na všechno a Charge dost pomohl v rychlosti pohybu i zabíjení, jen mě občas štvaly ty bug-záseky. U Griswolda opět horko, ale zvládlo se to. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 1h 43m.

Quaterx_Zh dále maxovala Charged Bolt a málem se jí to stalo osudné. Salva blesků totiž podnítila protiútok těmi samými blesky a Rakanishu mi ubral z cca 130 životů tak, že jsem měl orb skoro prázdný. No, zdrhal jsem od něj, a kdybych tu salvu pustil o něco blíž k němu, asi by Quaterxka už prděla do hlíny a já bych zapíjel prvního mrtvého. Naštěstí se tak těsně nestalo a pak už v pohodě dopravila dědka domů. Na konci pak od Akary koupila lepší hůl s +2 k boltům a o něco dřív sehnala +3 k Ice Blastu. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 41m. Celkem 1h 44m.

Redw_ZS si hrál na zubatého a byl za to náležitě odměněn hned dvěma falešnými unikáty. S kopou durability našel kožené brnění a později i vlčí hlavu. Zásah do zeleného přišel v podobě Death’s Guard pásku, darovaný v Dark Woodu nějakým bossem. Věřím ale, že příště už to bude zásah do zlatého. Dále mě potěšily nálezy dvou perverzních hlav, jedna s +2 k Teeth a druhá +1 ke Corpse Explosion, jež hodně pomohla např. v boji s Treeheadem. Po osvobození Caina jsem několikrát u Akary zkusil vyrollovat hůlku s +3 k Teeth, ale opět se nezdařilo. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 47m, Celkem 1h 56m.

RobkoIebg_Zb to měla snadné, neboť díky neustále sílícímu Power Strike obvykle monstra kapala po jedné ráně. Bývala by měla svůj první unikát, kdyby to nebyla Targe s vysokou durability. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 36m. Celkem 1h 45m.

Crec_Zf šel celkem svižně, zvláště díky stále sílícímu Safrifice a příležitostnému Charge. Díky jedinému bodu v Prayer a Cleansing jsem si téměř nemusel dělat starosti s léčením, kromě Tristramu, kde to bylo celkem drsné. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 38m. Celkem 1h 41m.

Welwet_ZB též postupovala celkem svižně díky kombinaci šokové pasti, přestože nemá takový účinek jako jiné, a obyčejným útokům. Horko bylo s některými bosspacky, ale ne až tak moc. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 1h 47m.

LordKiller_Zg vyvolal zvíře, rostlinu i ducha a šel na to. A šlo to s prstem v nose, nenarazil jsem na nic nebezpečného. Jen občas ty rány berdychou trvaly. Tentokrát jsem štěstí na dropy neměl, ale to nevadí, zatím. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 1h 53m.

Ordkomber_EO je prostě Blažena a chvíli mi trvalo, než jsem si navykl na taktiku běhat kolem monster a nechat je ugrilovat se na mé plamenné chůzi. Trochu problém byl se střelci a s některými bossy, ale nic život ohrožující. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 43m. Celkem 2h 04m.

Loppko_EI to měla o něco jednodušší než předešlá Blažena a rychle zabíjela pomocí kombinace Static Fieldu, Shiver Armoru a sekery, po dosažení potřebné síly sekery široké, jež mnoho havěti dokázala položit i bez použití ostatních možností. Musela ale být opatrná z nedostatku životů. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 1h 57m.

Dejavu_EZ pokračoval jako předtím a vymaxoval Find Potion na 10 dle dikce. Jinak furt chlastal manu kvůli Double Swingu na prvním levlu. Dost mě štve, že ač má jeho roguna celkem pět děr na topazy, nedaří se nacházet dotyčné topazy. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 2h 00m.

Fizz_EE zpočátku šla vpřed celkem svižně, ale postupem času ji hodně zpomalily vleklé boje s bosspacky, kterých se vygenerovalo nadprůměrně hodně, a ty šly s jediným bodem v zápalném šípu dolů velmi těžko, zvláště když šlo o střelce. Pekelné to bylo v Tristramu, kde na mě u Caina naběhl Griswold a z různých směrů pár bosspacků, všechny CE, z toho jednou střelci, takže jsem byl furt zpomalený a prokletý. Z jednoho z těch bossů padl falešný unikát, látkové brnění s hafo durability. Griswolda jsem od nich tahal až pomalu do horního rohu, což jsem nikdy nemusel ani na hellu. Takže kvůli tomu má tahle postava jeden z nejpomalejších postupů. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 2h 04m.

ObterIvr_Eh zpočátku byla celkem rychlá, avšak s dalším postupem bylo potřeba s levlem 1 Power Strikem čím dál víc ran na jednu potvoru. Ostrý to bylo v Tristramu, kde skoro hned u portálu byl Holy Freeze kozel a připletla se k tomu další okolní havěť a nebylo to kam tahat. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 1h 53m.

Dragonius_ES byla v porovnání s většinou předchozích velmi rychlá. Osvědčilo se mi Fist of Fire na levlu 1 a na bosse kombinovat se značně sílícím Tiger Strikem, který finišovala se superior berdychou. Nebyl nikde problém, ani v Tristramu, kde ale pravda Griswold šel dolů i tak celkem pomalu. Předtím ale Treewood dal Cleglaw’s Claw štít. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 33m. Celkem 1h 34m.

Dark_DeamonEb hrála celou dobu Blaženu a občas, když narazila na střelce nebo šamany, je usmažila Fire Ballem na prvním levlu. Manévrování mezi monstry ale dalo docela časově zabrat, takže postup nebyl nijak zvlášť rychlý, ale nakonec se zadařilo, přestože jsem měl v Tristramu samé střelce a šamany carverů, které se slaboučkým Fire Ballem šli dolů velice ztěžka. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 45m. Celkem 2h 10m.

Cirdan_Ef opět platil za toho, u koho to jde s prstem v nose, když má několik vlků plus sílící Fissure. Nikde žádný problém. A mohl mít Hand of Broc, kdyby to nebyla zase falešný unikát s hafodurability kvůli nízkému alvl. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem 1h 40m.

RIP_EB domaxoval Firestorm a pomalu se připravuje na přesedlání na Twister a na divoké vlky. Díky ohni to šlo dokonce o malinko rychleji než předešlému fissurákovi. Povedlo se mi najít psí hlavu s +3 k Oakovi, což se určitě využije. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 36m. Celkem 1h 44m.

ObterIvr_Eg tentokrát postupoval daleko rychleji než předtím a se svou ráží to tam pěkně rozrážel. Na rozdíl od předchozí pstvy ale nenašel žádnou vhodnou psí hlavu, takže má furt čapku. Zatím se snaží vymaxovat na 10 tu lykantropii, brzy bude hotovo. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 32m. Celkem 1h 55m.

LoneWolf_hO pokračoval v maxování zubů a kombinoval je s jednobodovým golemem jako předtím za věčného nedostatku many. Nepovedlo se najít hůlku s +3 k Teeth, což je škoda, a ani žádnou perverzní hlavu (za tento úsek padla jen jedna jediná a úplně na prd). Přesto byl postup velice svižný a rychlý. Lvl 15. Pl 8, čas 0h 36m. Celkem 1h 54m.

Čas celkem: 27h 12m
Průměrný čas: 0h 40m 48s
Celkový čas postupu: 72h 49m
Den 562 – 6. 8. 2022 (předchozí odehráno do 45. dne) – 496 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 2
Nalezeno unikátů celkem: 6
Bodů mám se všemi postavami pouze za vyčištění lokací 99.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 16.10.2022, 20:33 hod.

Dark Wood -> Outer Cloister

Tady to bylo mnohem náročnější, než jsem čekal. A to i časově, protože jsem se nemyslel, že mi velká část z nich bude trvat přes hodinu. V jednu chvíli jsem si až říkal, že jsem měl tuto etapu rozdělit do dvou, ale už se nedá nic dělat. Některé postavy se začínají hezky rýsovat, s jinými to bylo utrpení a ještě bude. Padalo velké množství falešných unikátů, což mě dost štvalo. Kdyby byl dostatečný alvl… no, prostě ty unikáty by se těm postavám mnohdy dost hodily. Tak třeba příště. Velké množství merců už má třídírné brnění + dvoudírnou helmu a pět chipped topazů v nich; u jiných stále sháním. Také jsem postupem času zjistil, že je expově efektivnější nejprve navštívit Cave, až potom věž. Posledních několik postav díky tomu dosáhlo na level 18, tedy budou mít výhodnější start do další etapy, která doufám nebude tak časově náročná.

Každopádně Komtesa potěšila. Na players 8 sice dává jen jednu runu, ale v jednom příápadě udělala výjimku, takže mám 41 run. Padlo celkem: 3x El, 1x Eld, 5x Tir, 2x Nef, 4x Eth, 7x Ith, 9x Tal, 10x Ral

--------------------

Fraxinus_OI (Tiger Strike 20, Cobra Strike 20, Cloak of Shadows 10, Shadow Warrior 10; A2 merc Prayer)
Ta byla pomalá jak želva, připadalo mi, jako by to trvalo celou věčnost. A to díky tomu, že jí již drápy nestačily a musela si časem sehnat obouručák, s ním to šlo přeci jen lépe. Horko bylo u nemrtvých bosspacků, protože nefungovalo sání kobry. Komtesa dala Ral. Lvl 17. Pl 8, čas 0h 58m. Celkem 2h 46m.

RIP_OZ (Rabies 20, Amrageddon 20, Arctic Blast 10, Carrion Wine 10; A1 merc Fire)
Pokračoval v předešlém trendu, ale do skillů tentokrát neinvestoval, neboť šetřil na level 18. A toho se ke konci díky dobrému výchozímu počtu expů na začátku této etapy a díky nadprůměrně vysokému počtu bosspacků povedlo docílit. Nevyhnul jsem se však blbostem, například kliknutí na Fire šrajnu a o deset sekund později se vygenerovala ještě jedna a šáhnu na ni taky. Ale žiju. Docela se povedly dropy: cestou ke komtese, jež dala Tal runu, padly rukavice The Hand of Broc, jež mi značně usnadnily cestu. Mohla by být ještě Deathspade z komtesy, ale ta má na ni příliš malý levl, takže to bylo žluté s hafo durability. Mírná kompenzace byl v Pitu z bosspacku divoženek Cleglaw’s Claw štít. Byl pomalý, ale produktivní. Lvl 18. Pl 8, čas 1h 05m. Celkem 2h 58m

BliiNky_Oe (Bash 20, Howl 20, Polearm Mastery 10, Axe Mastery 10; A2 merc Defiance)
Postup byl podobně pomalý jako u RIPa, ale aspoň jsem byl nezávislejší na maně, protože Bash moc nežere. Ten jsem vylepšil spolu s Axe Mastery. Drop nebyl dobrý. A byl jsem z obou předešlých postav tak zmlsaný z jejich life stealu díky skillům, že mi tento barbar připadal nějak moc křehký, když stál proti bosspacku anebo větším skupinám. Komtesa dala Ral. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 02m. Celkem 2h 54m.

Attia_Oh (Multiple Shot 20, Lightning Strike 20, Slow Missiles 10, Penetrate 10; A5 merc barbar)
Tahle lučištnice byla ještě pomalejší než předešlé želvy, hlavně vinou chronického nedostatku many, respektive nedostatečné míry její obnovy, kdy mezi dvěma výstřely při vypití lahvičky z nuly na asi osm trvaly tak dvě sekundy. Komtesa dala Tal a jeden bosss ježury v Tamoe mě obdařil Arctic Furs brněním. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 14m. Celkem 3h 10m.

Dark_DeamonOS (Tiger Strike 20, Blades of Ice 20, Psychic Hammer 10, Wake of Fire 10; A2 merc Holy Freeze)
Když máš plošný a účinný AOE sklil s velkým záběrem, to jde vždycky líp, než když to pižláš. A Tigera použila jen snad na dva bossy, jinak tedy Wake of Fire rulezz. Komtesa dala Ith. Lvl 17. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 2h 16m.

Kolij_Ob (Holy Shock 20, Holy Bolt 20, Defiance 10, Conversion 10; A3 merc Cold)
Měl štěstí v Zapomenuté věži v nalezeném Felloaku, jenž je sice slabší než Broad Axe, ale je o poznání rychlejší, což docením hlavně po levlu 24, ale už nyní se stal zbraní č. 1. Komtesa dala Tal a v Pitech mohl být ještě Dimoak’s Hew, kdyby tam bylo pro berdychu lepší alvl. V této fázi jsem zjistil, že Holy bolt je proti nemrtvým lepší než útok s jednobodovým Holy Fire. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 02m. Celkem 2h 46m.

MiraBBg_Of (Decrepify 20, Raise Skeleton 20, Dim Vision, Attract; A1 merc Cold)
Tenhle nekromant si to užíval, protože mu nic přes pětičlenný val koster nemohlo ublížit. Potěšil nález perverzní hlavy, co mi kostry vylepšil, a také hlava na Bone Armor. Komtesa dala Eld a Eth. Lvl 17. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 2h 30m.

Dragonius_OB (Poison Explosion 20, Fire Golem 20, Dim Vision 10, Bone Wall 10; A3 merc Lightning)
A máme tu vedle Attii dalšího šneka. Oproti předešlému nekromantovi se tento musel spoléhat kromě mercyně a golema jen na sebe a u mnoha bosspacků se poměrně dost zdržel, stejně tak v Black marši díky abnormálně vysokému počtu carverů s šamany. Už se těším, až se mu odemknou další skilly. Komtesa dala Tal. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 14m. Celkem 3h 12m.

Javurek_Og (Battle Orders 20, Leap Attack 20, Natural Resistance 10, Throwing Mastery 10; A2 merc Holy Freeze)
Zpočátku to byla pohoda, ale časem to víc a víc drhlo, neboť monstra potřebovala víc zásahů, a tudíž jsem musel častěji opravovat oštěpy a pilumy. Horko bylo na rozhraní Black Marche a Tamoe Highlands, kde byl uvítací výbor naspídovaných divoženek a další kupy divoženek s CE, pro throwera dost oříšek. Komtesa dala Ith. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 07m. Celkem 2h 53m.

Raisen_IO (Blood Golem 20, Lower Resist 20, Amplify Damage10, Confuse 10; A2 merc Might)
Hned na úvod mu vypadla falešně unikátní perverzní hlava; škoda že žádný unikát této hlavy neexistuje. A pak v Tamoe ještě falešná Tarnhelm. Taková smůla. :( Dost horko bylo v pitech, kde se ve druhém patře vygenerovala CE lukostřelkyně, kterou kryla horda havěti a Raisen přeci jen není moc rychlý zabiják. Sundaly golema a mě málem taky. Komtesa dala Ral. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 15m. Celkem 3h 09m.

ObterIvr_II (Whirlwind 20, Battle Cry 20, Increased Stamina 10, Grim Ward 10; A2 merc Holy Freeze)
Oproti předešlým postavám s nedostatečným útokem to nyní byla příjemná změna, byť by tento barbar ocenil nález něčeho zlatého do rukou. Třeba příště. Komtesa dala Ral. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 01m. Celkem 2h 51m.

Asman_IZ (Fire Golem 20, Clay Golem 20, Golem Mastery 10, Terror 10; A1 merc Cold)
Měl lepšího golema než Raisen, tak byl také krapet rychlejší. Na rozdíl od Raisenina nekromanta měl tento větší štěstí a padl mu Dimoak’s Hew berdycha z bosse ježury v Tamoe. Ihned jsem ji nasadil místo obyčejné berdychy a monstra díky tomu někdy byla schopná padat i na jednu ránu. Komtesa dala Tal. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 13m. Celkem 3h 09m.

Andario_Ie (Volcano 20, Fire Claws 20, Carrion Wine 10, Cyclone Armor 10; A2 merc Defiance)
Překvapivě horko bylo u komtesy, kde si mě málem podaly cursed lučištnice. Přeci jen medvědodlak není žádný rychlík, navíc nemám ještě nic unikátního na sebe. Už se těším na Fire Claw, ale ještě nemám úroveň. Komtesa dala El. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 05m. Celkem 2h 58m.

LoneWolf_Ih (Cobra Strike 20, Shadow Master 20, Burst of Speed 10, Dragon Flight 10; A5 merc barbar)
Tato assassinka doplácí na nemožnost maxovat Tiger Strike, takže jí občas chvíli trvalo, než něco sejmula. Jak to bylo možné, nasadila širokou sekeru, ta trochu zrychlila průběh. Problémy byly snad u každého bosspacku, ale dalo se to zvládnout díky Cobra Striku, který dobře léčil. Burst of Speed má už 9. level. A docela se to rozpadalo, co se nálezů týče: Komtesa dala Eth runu a Hsarus‘ Iron Stay pásek. Pak jeden devilkin v pitu hodil Cleglaw’s Claw štít. Škoda, že to nebylo ve zlatě, ale zeleně. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 11m. Celkem 2h 53m.

Cirdan_IS (Holy Fire 20, Holy Shock 20, Meditation 10, Conversion 10; A5 merc barbar)
Paladin to měl na pohodu. Carveři a devilkini umírali jen díky přítomnosti Holy Fire, která značně zesílila. Bohužel se nepovedlo sehnat žezlo s +3. Kdesi v podzemí mi padlo falešně unikátní žluté kopí, škoda. Komtesa dala Ith runu a nějaký devilkin v Pitech hodil The Hand of Broc ruce. Lvl 17. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem: 2h 24m.

Smrtonoska_Ib (War Cry 20, Concentrate 20, Taunt 10, Increased Stamina 10; A3 merc Cold)
Bez pořádné zbraně to jde prostě pomalu. Hodně však pomáhal Taunt proti bosspackům. Během této etapy jsem neinvestoval ani eden bod do skillů, všechny pak budu potřebovat potom. Komtesa dala Ith runu a v pitu mi CE boss koster věnoval Cleglaw’s Claw štít. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 15m. Celkem 3h 12m.

BubEn_If (Fireball 20, Meteor 20, Energy Shield 10, Inferno 10; A3 merc Lightning)
Když uvážím, jakým skillem je tato postava vybavená, byl její postup na mé gusto dosti pomalý. Šamani totiž vydrželi až 4 rány Fire Ballem, takže jsem neustále musel chlastat manu, navíc jsem i tak čekal, než se z těch mini lahviček doplní. Narážela na docela dost šampionů. Z dropů nebylo nic, ale podařilo se mi sehnat hůl s +2 k Fire Ballu. Komtesa dala El runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 03m. Celkem 3h 04m.

Blademaster_IB (Bash 20, Berserk 20, Increased Stamina 10, Taunt 10; A2 merc Thorns)
Celé to probašoval a krom několika užitečných ele charmů, jež mu usnadnily život, padalo velké nic. Zase ale musím ocenit, že ačkoliv měl na startu jen 14. level, dokázal se expově vytáhnout (a snad i předhonit) vůči ostatním díky velkému množství vygenerovaných bosspacků. Komtesa dala Tir runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 18m. Celkem 3h 03m.

Marast_Ig (Critical Strike 20, Strafe 20, Lightning Bolt 10, Slow Missiles 10; A3 merc Lightning)
Čekal jsem to horší, nakonec to s házečkou obyčejných lightning oštěpů nebylo tak zlé a oštěpy stíhaly sílit spolu s monstry. K tomu pomohly i nalezené ele a DMG charmy. Jenom kdyby se mi nepovedlo vyházet si všechny superior pilumy, pak jsem si musel vystačit s obyčejnými. Komtesa dala Ith runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 13m. Celkem 3h 13m.

ZOMB_ZO (Raise Skeletal Mage 20, Decrepify 20, Skeleton Mastery 10, Bone Armor 10; A2 merc Holy Freeze)
Konečně hra za někoho, s kým mi nehrozilo nebezpečí, a to žádné. Trochu mě mrzelo, že se mi nepovedlo sehnat žádnou kloudnou perverzní hlavu, co by dodala víc než jeden bod ke kostrám či mistrovství. Dropy byly velmi mizerné. Komtesa dala Ral runu. Kostlivé mágy už mám tři a zatím si to dávají dobře a hra pěkně odsejpala. Lvl 17. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 2h 42m.

Kaboom_ZI (Wake of Inferno 20, Blades of Ice 20, Shadow Warrior 10, Blade Shield 10; A1 merc Cold)
Kaboom zjistila, že přes stále klesající efektivnost Wake of Fire je tento sklil nadále klíčový a ještě dlouho bude. Skvělou taktikou bylo naházet hordě pod nohy pasti a se zbývající manou nabít ohnivé pěsti a uvolnit. A ono to šlo, byť ne úplně maximálně rychle. Komtesa dala Tir runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 00m. Celkem 2h 37m.

Agmar_ZZ (Guided Arrow 20, Fend 20, Pierce 10, Poison Javelin 10; A3 merc Lightning)
Zjistil jsem, že hod jedovatým oštěpem (který jsem v průběhu vymaxoval na 10) trochu nakřivo před sebe a pak zbytek dorazit Magic Arrowem je velice efektivní jak na rozprášení skupin carverů a devilkinů, tak na bosspacky. Proto nebyl postup tak pomalý, jak jsem se obával. Padala spousta rare luků, no nic, asi nízký alvl. A také nějaké ele DMG charmy až na konci, co ocením příště. Komtesa dala Tal runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 03m. Celkem 2h 51m.

Ferek_Ze (Holy Fire 20, Charge 20, Defiance 10, Meditation 10; A3 merc Cold)
Útočil s rozběhem a pak to kosil zblízka obyčejným útokem. Občas udělal krok zpět a znovu šaržnul. Byla to docela zábava. Padlo žluté falešně unikátní macátko a falešně unikátní kopí, kruci. :OXO Komtesa dala Tir runu. Nadále se nedaří sehnat žezlo s +3 k Holy Fire. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 00m. Celkem 2h 43m.

Quaterx_Zh (Charged Bolt 20, Ice Blast 20, Shiver Armor 10, Fire Mastery 10; A1 merc Cold)
Narazila pouze na jediný problém v Pitech, když narazila na dva bosspacky lučištnic, jeden cursed, druhý CE. Au, to to bolelo a mercyně za mě položila žiot. Padlo jen falešně unikátní kožené brnění s hafo durability, jinak nic. Ani hůl s +3 k Charged Bolt jsem nesehnal, teda jednu ano, ale magickou. Komtesa dala Tal runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 01m. Celkem 2h 45m.

Redw_ZS (Lower Resist 20, Teeth 20, Bone Armor 10, Summon Resist 10; A3 merc Cold)
Zuby sice nadále sílily, i díky nalezené bílé +3 Teeth perverzní hlavě, ale boj je čím dál tím těžší, protože navýšení many za level nestačí navýšení spotřeby many, a tak často musím do města pro lahvičky, což děsně zdržuje, stejně jako neúspěšné shánění +3 Teeth hůlky. Padalo velké kulové a Komtesa dala Nef runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 07m, Celkem 3h 03m.

RobkoIebg_Zb (Charged Strike 20, Power Strike 20, Exploding Arrow 10, Inner Sight 10; A3 merc Lightning)
Díky již vysokému poškození z Power Striku nenarazila na žádný problém, až na jeden, a to LE bosse ducha ve Forgotten Tower. Ten pořádně štípal. Padly hned dva falešné unikáty z truhly v druhém patře Cave, a to kožené brnění a hůl pro sorcku, ale nic zlatého a zeleného. Komtesa dala Tir runu. Lvl 17. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 2h 40m.

Crec_Zf (Charge 20, Sacrifice 20, Meditation 10, Resist Lightning 10; A5 merc barbar)
Nebyl tak rychlý jako jeho předchůdkyně a cesta s ním nebyla tolik bezpečná jako v minulé jízdě. Nejhorší byli střelci a mám pomalou zbraň. Komtesa dala El runu. Pak v pitech mi vypadl falešně unikátní pásek. Holt nízký alvl. Vygenerovalo se všude dost bosspacků a pomohla i šrajna na expy, a tak jsem docílil skoro 18. level, jen pár stovek expů chybělo. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 08m. Celkem 2h 49m.

Welwet_ZB (Shock Web 20, Lightning Sentry 20, Claw mastery 10, Cloak of Shadows 10; A2 merc Thorns)
Bylo to pomalejší, než jsem čekal, ale zase je pravda, že Shock Web není nijak zvlášť výkonná past. Dost mě brzdili bossové střelkyň, kterých se ve věži vygenerovalo hodně. Komtesa dala Ral runu. Bossů bylo ale hodně úplně všude, a tak je tato postava teprve druhá, co dosáhla na Lvl 18. Pl 8, čas 1h 04m. Celkem 2h 51m.

LordKiller_Zg (Oak Sage 20, Hurricane 20, Carrion Wine 10, Spirit of Barbs 10; A1 merc Fire)
Po tuto etapu syslil body, aby je pak rozdal na levlu 18 za prereqy. Jinak nadále musel bílou berdychou všechno likvidovat ručně, místy to šlo dost pomalu. Padla pouze jedna falešně unikátní helma, mohla být Tarnhelm, ale není. Komtesa dala Ith runu. Stejně jako předtím i teď se vygenerovalo dost bossů, proto zvládl Lvl 18. Pl 8, čas 1h 09m. Celkem 3h 02m.

Ordkomber_EO (Chain Lightning 20, Blaze 20, Teleport 10, Cold Mastery 10; A5 merc barbar)
Blažena to měla snazší díky plameni, když se po něm carveři, kozlomuži nebo duchové procházeli. Se střelci byla kapku potíž a likvidovat se to muselo ručně. Ještě chvíli se to vydrží a pak bude k dispozici daleko lepší útočný skill. Jenže na rozdíl od předešlých dvou postav 18. level nedingla. Ve věži padlo falešně unikátní brnění z tvrzené kůže, tamtéž padl Death’s Guard pásek a Komtesa dala Nef runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 05m. Celkem 3h 09m.

Loppko_EI (Static Field 20, Hydra 20, Teleport 10, Shiver Armor 10; A5 merc barbar)
S touhle sorckou to nebyl žádný med. Kvůli široké sekeře musela narvat 50 do síly, takže měla málo života a boje dost bolely, zvláště se střelci, a nahnat to charmy se také nepovedlo. Smůlu na drop podtrhlo to, že padly tyto falešné unikáty: velká sekera v Cave, falešný štít ve věži a ještě jeden v Tamoe :OXO. Takovou bilanci snad neměla ještě žádná předešlá postava. Komtesa dala Eth runu. Ale dosáhla na level 18, takže na konci mohla svůj slabý útok aspoň podpořit Enchantem. Než ale bude Hydra a než začnou padat pravé unikáty, tak bude trpět. Lvl 18. Pl 8, čas 1h 08m. Celkem 3h 05m.

Dejavu_EZ (Frenzy 20, Iron Skin 20, Increased Speed 10, Find Potion 10; A5 merc barbar)
Šlo to děsně pomalu, zvláště díky hojně se vyskytujícím střelcům, co šíleně štípali, a také samým bossům s mana burn. Už se těším na Frenzy, ale to až v dalším aktu. V Cave padl další falešně unikátní kožené brnění a Komtesa dala Tal runu. Množství bossů i exp šrajna umožnily i jemu dosti naexpit. Lvl 18. Pl 8, čas 1h 12m. Celkem 3h 12m.

Fizz_EE (Immolation Arrow 20, Guided Arrow 20, Inner Sight 10, Ice Arrow 10; A5 merc barbar)
A máme tu největší brzdu tohoto runu. Šlo to děsně pomalu, protože tato amazonka prostě ještě nemá dmg, ale až se odemkne Ice Arrow, počítám, že to bude lepší. Nyní to nestálo za nic, i když mám docela dost dmg charmů. V Cave padla falešná unikátní helma, mohl jsem mít Tarnhelm, ale nemám. Komtesa dala Tal runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 21m. Celkem 3h 25m.

ObterIvr_Eh (Lightning Fury 20, Lightning Strike 20, Dodge 10, Penetrate 10; A1 merc Cold)
Obával jsem se, že bude ještě pomalejší než Fizz, ale mýlil jsem se. Snad pomohlo, že jsem vynechal jedový oštěp a jen jsem píchal elektrošoky, a nacházel postupně dmg charmy. Ve věži hned v prvním patře jsem měl uvítací výbor, jaký si jen může kdokoliv přát: omightovaní kozli a utéct nebylo kam. Super. Pak Komtesa dala Tir runu. A v Tamoe padl další falešný unikát, žlutá saška. Proč tzo nemohlo být Lenymo? :OXO v Pitu bylo celkem horko, kvůli nedostatečné dmg, a než bude level 30, bude hůř. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 10m. Celkem 3h 03m.

Dragonius_ES (Tiger Strike 20, Claws of Thunder 20, Dragon Flight 10, Mind Blast 10; A1 merc Fire)
Myslel jsem si, že to půjde rychleji, ale Fist of Fire začal na levlu 1 už dost pokulhávat, a tak sklouzla do rychlostního průměru. Velmi mě trápily hojné bosspacky střelců, a to nejen ve věži; byly dosti nebezpečné. Komtesa dala Ral runu. V Tamoe padl zelený Cleglaw’s Claw štít, už druhý za tuto postavu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 06m. Celkem 2h 40m.

Dark_DeamonEb (Hydra 20, Blaze 20, Enchant 10, Warmth 10; A5 merc barbar)
Fireball na 1. levlu byl už příliš slabý, a tak jsem byl nucen využívat výhradně Blaze i na střelce, a šamany mlátil ručně. Střelce jsem přiměl projít se po ohníčku namalováním tlusté ohnivé čáry před nimi a pak ústupem o obrazovku, a ono to fungovalo. Komtesa dala Ral runu. Horko bylo v Pitech druhém patře, kde to byl samý boss střelec. Naštěstí se i tam dokázali projít po ohníčku, ale životy mi přitom létaly nahoru dolů. Uff. Až bude level 30, bude hydra a konec takové praxe. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 03m. Celkem 3h 13m.

Cirdan_Ef (Fissure 20, Summon Spirit Wolf 20, Cyclone Armor 10, Poison Creeper 10; A1 merc Cold)
Konečně po delší době charakter, co měl slušný AOE dmg a ochranku k tomu. Nikde žádné problémy, jen ty dropy jsou stejně jako u ostatních aspoň deseti postavách před ním jalové, třebaže se vygenerovalo celkem dost bosspacků a stihl se level 18. Komtesa dala Ral runu. Lvl 18. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem 2h 37m.

RIP_EB (Summon Dire Wolf 20, Hurricane 20, Firestorm 10, Twister 10; A1 merc Fire)
Čekal jsem to mnohem rychlejší, leč zmýlil jsem se. Firestorm, který není synergizovaný, tak i s levlem 10 již v těchto lokacích není tak výkonný, jak jsem doufal. Alespoň že bylo dost bosspacků na to dosáhnout levlu 18 a na konci této etapy jsem konečně mohl použít strašlivého vlka. Komtesa dala Eth runu. V Tamoe bylo jedno falešně unikátní paladinské Targe. Lvl 18. Pl 8, čas 1h 10m. Celkem 2h 54m.

ObterIvr_Eg (Oak Sage 20, Volcano 20, Lycanthropy 10, Feral Rage 10; A5 merc barbar)
Těšil jsem se, že bude mít na konci také jako ochranku strašlivého vlka, ale bude si muset počkat. Jeho neštěstí je, že na rozdíl od jiných meleeček neměl až skoro do konce žádné ele dmg charmy, a tak se mnohde zbytečně zdrží déle. Lycanthropy je už vymaxováno na 10. úroveň, takže má dost životů. Komtesa dala Ral runu. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 07m. Celkem 3h 02m.

LoneWolf_hO (Fire Golem 20, Teeth 20, Revive 10, Bone Prison 10; A3 merc Fire)
Zubař musel neustále čekat, až mu dojede obnovující se mana, takže ho to také zdržovalo. Naštěstí našel perverzní hlavu s +2 k Teeth a s +3 k CE, které jsem příležitostně využil. Například proti duchům ve věži byl vynikající. Komtesa dala Ith runu. Ač měl dobře našlápnuto, level 18 nedostal, třebaže měl tři exp šrajny. Neuvěřitelné! :OXO Vygenerovalo se málo monster a bossů. Lvl 17. Pl 8, čas 1h 09m. Celkem 3h 03m.

Čas celkem: 43h 35m
Průměrný čas: 1h 05m 22s
Celkový čas postupu: 4 dny 20h 24m
Den 628 – 16. 10. 2022 (předchozí odehráno do 562. dne) – 543 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 4
Nalezeno unikátů celkem: 10
Bodů mám se všemi postavami pouze za vyčištění lokací 215.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 13.02.2023, 01:47 hod.

Outer Cloister -> Inner Cloister

Čekal jsem to horší, ale většina postav tudy celkem snadno, a někteří i velmi rychle, projela. Avšak ti, kteří ještě na své hlavní skilly čekají, nebo jsou příliš závislí na výbavě, to vzali pěkně pomalu. Nejrychlejší však byl Cirdan, a to s oběma svýma postavama. Očekával jsem, že budou pěkné nálezy, ale třebaže k dispozici bylo značné množství bosspacků a šampiónů, zejména v kasárnách, počítal jsem s tím, že budou lepší. Ale holt musím pracovat s tím, co mám. Měl jsem pocit, že nejvíce toho popadalo hlavně v žalářích. Všichni mají splněný quest od Charsi a těší se už na Andariel, která bude na řadě příště.

P.S. Začal jsem barevně rozlišovat skilly a merce, které mám u jednotlivých postav již splněné.

--------------------

Fraxinus_OI (Tiger Strike 20, Cobra Strike 20, Cloak of Shadows 10, Shadow Warrior 10; A2 merc Prayer)
Čekal jsem, že to bude rychlejší, ale pak jsem zjistil, že počínaje klášterem byl právě ten obouručák tou největší brzdou. Tedy návrat ke klasice drápům. A do levlu 18 bylo daleko, navíc mi Kovář dal docela kouř. Jakmile to dinglo, byl to pravý nefalšovaný game-changer. Díky botám jsem měl najednou k dispozici dmg kolem 400. Najednou jsem přes ty jaily lítal. A přineslo to i jinou radost: Biggin’s Bonnet čapku. :love: A málem jsem ji neměl, protože mercyně zřejmě zastřelila donora v offscreenu a ještě že jsem tu klec ještě neměl probádanou. Sice v tom vypadá jak opice bez uší, ale už je to něco. Dále jsem našel falešně unikátní Smoked sphere. Překvapivě Pitspawn nečinil žádný problém, na rozdíl od jiných. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 45m. Celkem 3h 31m.

RIP_OZ (Rabies 20, Amrageddon 20, Arctic Blast 10, Carrion Wine 10; A1 merc Fire)
Byl jsem překvapený, že se mi v kasárnách vygenerovaly čtyři bosspacky a dva šampionpacky a o to míň jich bylo v base. Dropy ale bohužel žádné, snad jediné užitečné bylo rezistové plus cold damage charm, který šel místo jedového charmu, jenž je již zbytečný. Prioritou teď bude Rabies. Dlouho mi trvalo zvyknout si na přepínání Rabies s Feral Rage, což byla nejefektivnější taktika co do způsobených škod i do menežmentu many. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 3h 49m.

BliiNky_Oe (Bash 20, Howl 20, Polearm Mastery 10, Axe Mastery 10; A2 merc Defiance)
Bál jsem se, že to bude pomalé, ale nebylo to nikterak zlé. Teda kromě jednoho bosspacku, a to Pitspawnova, jenž mi málem vystavil konečnou, protože cursed, zpomalený, dost nakládali a z dálky na mě ještě něco střílelo, ale zvládl jsem to při skoro vyprázdněném opasku. Předtím ale padla žlutá falešně unikátní šavle, jinak nic. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 3h 45m.

Attia_Oh (Multiple Shot 20, Lightning Strike 20, Slow Missiles 10, Penetrate 10; A5 merc barbar)
Obával jsem se, že to bude extrémně pomalé, ale naštěstí nebylo, a to díky levlu 18 a jednomu bodu v Charged Strike, který je méně náročný než mulťák i je smrtonosnější. Potřebuju víc dmg charmů nebo unikátní luk, abych mohl používat mulťák na všechno, ale nemám, v této etapě jsem ho potom používal už jen na grupy černejch fallenů. V base padla falešně unikátní berdycha. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 54m. Celkem 4h 04m.

Dark_DeamonOS (Tiger Strike 20, Blades of Ice 20, Psychic Hammer 10, Wake of Fire 10; A2 merc Holy Freeze)
U této assassinky se nic výjimečného neudálo, ani bossové nebyli problém s Wake of Fire. Jen je škoda, že dropy zase nebyly žádné. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 2h 56m.

Kolij_Ob (Holy Shock 20, Holy Bolt 20, Defiance 10, Conversion 10; A3 merc Cold)
Pokračoval jsem v užívání toho, co jsem objevil minule, a hlavně v žalářích to pomohlo. Holy Bolt platí tady na všechny nemrtvé, kterých tu byla naprostá většina, a byl proti nim daleko lepší než zeal+holy fire na levlu 1. Postup byl díky tomu trochu překvapivě dosti svižný. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 3h 35m.

MiraBBg_Of (Decrepify 20, Raise Skeleton 20, Dim Vision 10, Attract 10; A1 merc Cold)
Oproti všem předešlým to byla svižná procházka s mnohačetnou ochrankou, zvýšenou na šest kostlivců. Ty se mi však nepodařilo posílit nálezem lepší hůlky a lepší perverzní hlavy na Skeleton Mastery, bez které budou v dalšíh aktech vyřízení, a já taky. Padlo jen falešně unikátní kopí v base. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 41m. Celkem 3h 11m.

Dragonius_OB (Poison Explosion 20, Fire Golem 20, Dim Vision 10, Bone Wall 10; A3 merc Lightning)
Nebyl tak pomalý, jakým se zdál být minule. Velice se věci urychlily s příchodem Poison Explosion, který mi vyřešil problémy s odrůdami fallenů, kteří po zabití a zasmradění mrtvoly se po ní hezky prošli zpátky, a chcípli. Proti ostatním druhům ale ještě není příliš efektivní. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 4h 02m.

Javurek_Og (Battle Orders 20, Leap Attack 20, Natural Resistance 10, Throwing Mastery 10; A2 merc Holy Freeze)
Zdržovalo vracení se do města pro oštěpy, tak jsem provedl výměnu za vrhací seryrky a pak už to šlo lépe a časově úsporněji. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 3h 46m.

Raisen_IO (Blood Golem 20, Lower Resist 20, Amplify Damage10, Confuse 10; A2 merc Might)
Chvíli po začátku této fáze si pořídil Krvavého golema a ten byl mnohem užitečnější než hliněný. V outer Cloister z divoženky padl falešně unikátní pásek a celkově bylo dost rare předmětů. Confuse se ukázal být skvělým na střelce a na bosspacky, kam se přimíchala spousta jiné havěti. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 4h 00m.

ObterIvr_II (Whirlwind 20, Battle Cry 20, Increased Stamina 10, Grim Ward 10; A2 merc Holy Freeze)
Po zisku levlu 18 spotřeboval všechny skill body do prereqů a na Battle Cry, co se hodil na jednoho složitého bosse. Nálezy falešně unikátní padly hned dva: žlutý trojzubec z truhly a macátko ze sudu v druhém patře basy. Jinak nic. A Fouldog byl extrémně otravný, dvakrát mrtvá mercyně. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 3h 40m.

Asman_IZ (Fire Golem 20, Clay Golem 20, Golem Mastery 10, Terror 10; A1 merc Cold)
Učinil jsem pokus a používal místo amplify výhradně Terror. A světe div se, ono to funguje. Zvláště užitečné to bylo na velké hloučky a na střelce. Bossy jsem ale musel proklínat amplifou, ale díky terorizování havěti okolo, byl Kovář i Pitspawn Fouldog na rozdíl od Obter!vra naprostá hračka. V kasárnách z jednoho bosse padlo Crushflange macátko. Dávám do truhly, bude se hodit na Andariel. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 3h 58m.

Andario_Ie (Volcano 20, Fire Claws 20, Carrion Wine 10, Cyclone Armor 10; A2 merc Defiance)
V kasárnách to byl jen s maulem děsnej opruz a málem jsem zdechl u několika bossů, kteří měli CE, a samozřejmě se do toho vždycky připletla kdejaká havěť, co nejen zdržovala víc jak ty chladné útoky, navíc byla i nebezpečná. Nebezpečné bylo i to, že pořád nemám druidí čapku s lykantropií :!: Pak po zisku Fire Claw to bylo lepší, i když to žralo dost manu. Pitspawn Fouldog dal Death’s Guard pásek. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 3h 50m.

LoneWolf_Ih (Cobra Strike 20, Shadow Master 20, Burst of Speed 10, Dragon Flight 10; A5 merc barbar)
Hned na začátku jsem měl dlouhý zásek u waypointu, kde byl LE boss brumlinek. A bylo to sakra těžké. S levlem 18 díky pár padlým minionům jsem bosse mohl usmažit warriorkou. Kvůli předešlé nutnosti dávat body do síly a obratnosti jsem měl málo zdraví. Pak dál už to bylo víc v pohodě. Jen to žluté kopí s trojnásobnou durabilitou mohlo být zlaté. Ve třetím patře basy mercyně inteligentně vlezla mezi šampiony a hrdinně zdechla, místo toho, aby šla se mnou do tajné místnosti. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 3h 40m.

Cirdan_IS (Holy Fire 20, Holy Shock 20, Meditation 10, Conversion 10; A5 merc barbar)
Díky vysokému dmg z Holy Fire projel jak nůž máslem, s výjimkou Pitspawna Fouldoga, který mi dost zatopil. Rychlost průchodu ale byla podpořena i nedostatkem bosspacků, a proto se mu nepodařilo těsně dosáhnout 19. úrovně. :( Lvl 18. Pl 8, čas 0h 36m. Celkem: 3h 00m.

Smrtonoska_Ib (War Cry 20, Concentrate 20, Taunt 10, Increased Stamina 10; A3 merc Cold)
Přišlo výrazné zpomalení oproti předešlému paladinovi. A ta pomalost se nezlepšila ani s příchozí dovedností koncentrace, která není až tak žůžo, navíc žrala manu, které není dost. Dostal jsem se proto do asi tří situací, kdy tohoto barbara málem zabili, z toho jedna byla u Pitspawna, který se na mě znenadání vyřítil z off-screenu, vygenerovaný poměrně daleko od své pozice. Ve třetím patře basy falešně unikátní kopí, škoda. Aspoň že jsem sehnal barbaří helmu s mastery. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 4h 05m.

BubEn_If (Fireball 20, Meteor 20, Energy Shield 10, Inferno 10; A3 merc Lightning)
Dařilo se jí v dropech. Hned u waypontu v Outer Cloister padla fsalešně unikátní perverzní hlava. Ale pak v kasárnách mi jeden devilkyní minion dal šavličku Blood Crescent. Škoda, že to musela být zbraň, a pak i podruhé, a to Dimoak’s Hew z šampióna v druhém patře basy. Se sílící Fire Ball již nejsou takové problémy s manou, ale je to na úkor toho, že nemám zatím teleport ani prereqy na meteor. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 3h 51m.

Blademaster_IB (Bash 20, Berserk 20, Increased Stamina 10, Taunt 10; A2 merc Thorns)
Barbar zvyšoval účinnost Bashe, ale je to stále pomalé a manu žeroucí. V base z bosse temných fallenů padl Cleglaw‘s Claw štít a Arctic Binding pásek v třetím patře z obyčejného temného fallena. Také jsem nalezl lepší helmu s +2 k Axe Mastery, což se k Broad Axe hodí. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 58m. Celkem 4h 01m.

Marast_Ig (Critical Strike 20, Strafe 20, Lightning Bolt 10, Slow Missiles 10; A3 merc Lightning)
Jako předtím, neustále musela chlastat manu a často se vracet do města pro lahvičky a opravy pilumů. Z šampiona clanů padl Arctic Binding pásek v druhém patře basy, jinak absolutně vůbec nic užitečného, ani žádný charm. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 4h 08m.

ZOMB_ZO (Raise Skeletal Mage 20, Decrepify 20, Skeleton Mastery 10, Bone Armor 10; A2 merc Holy Freeze)
Tady to šlo s prstem v nose. Kostry jsem měl tři a kostlivé mágy také tři. Příště by mohli být už čtyři. Stále se nedaří sháně lepší +Skeleton Mastery výbavu, perverzní hlavy nepadaly takřka vůbec. Ve třetím patře mi vypadla falešně unikátní dlouhá hůl ze sudu. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 3h 29m.

Kaboom_ZI (Wake of Inferno 20, Blades of Ice 20, Shadow Warrior 10, Blade Shield 10; A1 merc Cold)
Jakmile se odemkla warriorka a Claws of Thunder, byla to s ní úplně jiná hra. Ve dvou assassinkách se to lépe táhne a kombinace ohnivé pasti, byť na levlu 1, s bleskovým úderem funguje. Z Kováře padl Hsarus‘ Iron Fist a ze sudu v druhém patře basy Cleglaw‘s Claw štíty. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 3h 26m.

Agmar_ZZ (Guided Arrow 20, Fend 20, Pierce 10, Poison Javelin 10; A3 merc Lightning)
Ve vlezu do kasárem mi nějaký magický kostrák vyhodil falešně unikátní Targe. Pak dál mi ale Kovář věnoval Umbral Disc štít, který šel ihned na switch. I když už mám Guided Arrow, musím počkat s jeho použitím. Zaprvé kvůli maně, a zadruhé, potřeboval bych pořádnou zbraň, bílý luk stačit nebude. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 3h 41m.

Ferek_Ze (Holy Fire 20, Charge 20, Defiance 10, Meditation 10; A3 merc Cold)
Holy Fire sílil, a to tak, že jsem používal Charge k rychlému náběhu do hloučku a zbytek roztřískal obyčejným útokem. Jediný nebezpečný manér byl u extra strong kozlů, tio děsně nakládali. Na konci jsem si u Akary konečně vyběhal žezlo s +3 k Holy Fire. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem 3h 27m.

Quaterx_Zh (Charged Bolt 20, Ice Blast 20, Shiver Armor 10, Fire Mastery 10; A1 merc Cold)
Sosnička vylepšovala Charged Bolt a také konečně sehnala hůl s +3 k tomuto skillu, byť asi šest minut otravovala Akaru. Šlo to takřka s prstem v nose, se schopností vypálit pár salv, vypít manu, ustoupit o pár kroků a dát další salvy, to šlo výborně. Bál jsem se Pitspawna, ale naštěstí byl zavřený v kleci, tak mi zařvala jen mercyně. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 3h 34m.

Redw_ZS (Lower Resist 20, Teeth 20, Bone Armor 10, Summon Resist 10; A3 merc Cold)
Postup byl pomalejší než s Quaterx, třebaže v principu hratelnost obou postav je stejná. Ale tento mnohem více trpí na manu. Bylo docela štěstí na dropy. Nejprve falešně unikátní barbaří helma z šampiona v druhém patře basy, pak ve třetím patře další Arctic Binding pásek z bosse duchů a o kus dál bylo ještě lépe díky nálezu Biggin’s Bonnet čapky z obyčejného střílejícího kostlivce, jež zamířila okamžitě na nekrovu hlavu. S jejími staty bylo hned veseleji, co se týče přežití i co se týče many. Bohužel znovu nesehnal hůlku s +3 k Teeth, i když u Akary strávil hodně času. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 56m, Celkem 3h 59m.

RobkoIebg_Zb (Charged Strike 20, Power Strike 20, Exploding Arrow 10, Inner Sight 10; A3 merc Lightning)
Prakticky ihned jsem dingl na level 18 a hra se za tuto Amazonku radikálně změnila k lepšímu. Vše šlo najednou rychleji a lépe. Místo kopí jsem začal používat oštěpy + štít a na switchi luk jsem vůbec nepoužil. Jen ty dropy nebyly žádné. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem 3h 17m.

Crec_Zf (Charge 20, Sacrifice 20, Meditation 10, Resist Lightning 10; A5 merc barbar)
Zde to již bylo dosti pomalé po většinu cesty, protože berdycha má příliš velký rozsah minimální a maximální škody. Občas to proto bylo utrpení, a se Sacrificem jsem dostával naloženo nejen od nepřátel, ale i od sebe. Pak ke konci etapy mi vypadla sudlice a šlo to s ní o poznání rychleji, třebaže se mi snížily škody. Čas od času jsem si do někoho čáržnul. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 3h 39m.

Welwet_ZB (Shock Web 20, Lightning Sentry 20, Claw mastery 10, Cloak of Shadows 10; A2 merc Thorns)
Místy to šlo dobře, místy zle, nejhůř u Pitspawna. Ale zvládlo se to. Jen je škoda, že nic nepadlo. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 3h 42m.

LordKiller_Zg (Oak Sage 20, Hurricane 20, Carrion Wine 10, Spirit of Barbs 10; A1 merc Fire)
Díky tomu, že má lepšího tanka, byť jen jednoho, to tentokrát bylo ro něco málo rychlejší a bezpečnější. V drtivé většině případů vlk zvládal přežívat i obklíčení celým bosspackem. V druhém patře vězení padla falešně unikátní šavle z šampiona. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 3h 52m.

Ordkomber_EO (Chain Lightning 20, Blaze 20, Teleport 10, Cold Mastery 10; A5 merc barbar)
Ano, jakmile byl Chain Lightning, hrálo se to hned lépe. Jen jsem musel začít pít manu a furt. Blaze jsem již využíval jen minimálně a obouruč sekeru jsem vyměnil za šavli plus štít. Jen škoda, že nic zlatého nepadlo. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 3h 59m.

Loppko_EI (Static Field 20, Hydra 20, Teleport 10, Shiver Armor 10; A5 merc barbar)
Minule jsem se obával, že to bude peklo, a ono ani ne. V klášteře jsou možná monstra pro tuto postavu snesitelnější než v bažinách. Možná to bylo teleportem, možná tím, že jsem hodně využíval Static Field. I zde ale dropy zklamaly. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 46m. Celkem 3h 51m.

Dejavu_EZ (Frenzy 20, Iron Skin 20, Increased Speed 10, Find Potion 10; A5 merc barbar)
I s ním to šlo o něco lépe a lehčeji než v předešlé rundě. Dopomohl i nález dvou jedových charmů. DMG je ale pořád stále dosti malé. Z Pitspawna padl Cleglaw’s Claw štít. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 4h 04m.

Fizz_EE (Immolation Arrow 20, Guided Arrow 20, Inner Sight 10, Ice Arrow 10; A5 merc barbar)
I tady jsem to čekal horší, ale asi se mi podařilo najít způsob, jak s ní zabíjet rychleji. Chvíli trvalo, než dostala level 18, ale i tak ledový šíp nebyl nijak zvlášť účinný. Až teprve s nástupem následující úrovně již začal být tento skill malinko užitečný. I tak ale nebude tato postava efektivní ještě následujících pět úrovní. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem 4h 22m.

ObterIvr_Eh (Lightning Fury 20, Lightning Strike 20, Dodge 10, Penetrate 10; A1 merc Cold)
Se ziskem 18. úrovně začalo platit, že s Charged Strike to jde vždycky lépe. A tak to odsýpalo, byť se pila neustále mana. Hned u waypointu padl Cleglaw’s Claw štít a z truhly ve druhém patře vězení falešně unikátní šavle. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 41m. Celkem 3h 44m.

Dragonius_ES (Tiger Strike 20, Claws of Thunder 20, Dragon Flight 10, Mind Blast 10; A1 merc Fire)
Claws of Thunder byly skutečně mnohem lepší než Fist of Fire, ale občas to drhlo, zvláště u CE bossů, a hlavně u Pitspawna, kde mi málem zvonil umíráček. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 3h 32m.

Dark_DeamonEb (Hydra 20, Blaze 20, Enchant 10, Warmth 10; A5 merc barbar)
Po dosažení levlu 18 se vyplatilo používat enchant na mě i na mercyni, byť na levlu 1, protože hůl s plus na enchant v prvním aktu není k dispozici. Takže jsem lítal kolem a dštil po zemi oheň jak blažena, a příležitostně jsem to sekal ručně, stelce pomáhal zabíjet mercyni staticem. A ono to šlo i celkem svižně, tentokrát. Jen hůl s +3 k Blaze pořád nikde. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 46m. Celkem 3h 59m.

Cirdan_Ef (Fissure 20, Summon Spirit Wolf 20, Cyclone Armor 10, Poison Creeper 10; A1 merc Cold)
Zde to šlo dle očekávání velmi hladce, fisura zničila vše, co mi vlci podrželi. Ve vězení z šampiona v kleci v prvním patře padlo unikátní Crushflange macátko, které druid okamžitě nasazuje. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 39m. Celkem 3h 16m.

RIP_EB (Summon Dire Wolf 20, Hurricane 20, Firestorm 10, Twister 10; A1 merc Fire)
S divým vlkem to šlo daleko lépe než předtím s přízračným, ale mnohem lepší to bylo, jakmile jsem měl dva. Postup bez fisury sice nebyl tak rychlý jako u Cirdana, ale i tak to nebylo špatné. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 45m. Celkem 3h 39m.

ObterIvr_Eg (Oak Sage 20, Volcano 20, Lycanthropy 10, Feral Rage 10; A5 merc barbar)
Z jedné brumliny hned u waypointu ve vnějším klášteře vypadla Infernal Cranium helma. Jinak to šlo i s touto postavou lépe než v minulé etapě. Hlavně poté, kdy už byl divý vlk, třebaže tentokrát jen jeden. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 3h 52m.

LoneWolf_hO (Fire Golem 20, Teeth 20, Revive 10, Bone Prison 10; A3 merc Fire)
V této etapě se konečně povedlo sehnat hůlku s +3 k Teeth. A zároveň na jejím konci i třídírné brnění pro mercyni. Jinak se nic důležitého nestalo, všechno ustřílely zuby nebo mercyně. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 3h 51m.

Čas celkem: 32h 20m
Průměrný čas: 0h 48m 30s
Celkový čas postupu: 6 dnů 04h 44m
Den 746 – 12. 2. 2023 (předchozí odehráno do 628. dne) – 640 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 7
Nalezeno unikátů celkem: 17
Bodů mám se všemi postavami pouze za vyčištění lokací 256.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 31.03.2023, 11:38 hod.

Inner Cloister -> Andariel

Jsem rád, že se všechny postavy zdárně dostaly přes 1. akt normal. Andariel někdy zlobila, někdy ne. Dala jen šest unikátů, z toho jednou to bylo dva unikáty na jednu postavu. Tedy pouze pětina postav z ní dokázala vytřískat kýžený unikát. Bývalo by to mnohem lepší, kdyby měla větší mlvl, protože padlo dalších deset rare předmětů, které byly falešně unikátní. Dále z ní padlo 8 setových předmětů a ani nevím kolik falešně setových magických předmětů. Poměr však bude pravděpodobně stejný jako u unikátů. Dále hodila ještě pár run. Zklamalo mě, že nedala ani jeden Nagel. Daleko větší radost mi ale dělaly truhly a rakve v katakombách, které daly celkem dost nálezů.
Na samém konci jsem progambloval skoro všechny zlaťáky, jen do té míry, abych byl schopen nakoupit žoldáka ve druhém aktu, pokud je k tomu dotyčná postava pravidly zmocněna. Jediný pozoruhodný nákup v gamblu, který ovšem nebyl užitečný, byl pouze Cleglaw’s Tooth meč.
Pak při vstupu do Lut Gholeinu jsem jen u Lysandera doplňoval lahvičky, u Fary se doléčil, ale nic jsem nekupoval a merce budu u postav k tomu vylosovaných vybírat až v další etapě hned na začátku.
Celkem 18 postav dosud nenašlo ani jeden unikát. Ale to se v druhém aktu zlepší. U některých to nevadí, některé však dosti trpěly, zvláště meleečka.

--------------------

Fraxinus_OI (Tiger Strike 20, Cobra Strike 20, Cloak of Shadows 10, Shadow Warrior 10; A2 merc Prayer)
Z rakve vypadly falešně unikátní rukavice. Mohly býti Bloodfisty, ale nevyšlo to o jeden ilvl. To samé bylo v případě Diggleru, také falešně unikátní z rakve v druhém patře katakomb. :OXO Ale vynahradila mi to Andariel s Dimoak’s Hew berdychou, kterou nasadím příští etapu mercovi. Andariel tedy dala jeden unikát a pět rare, z toho jeden falešně unikátní falchion. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 4h 11m.
Srovnání s turnajovou Fraxinou: Řekl bych, že průběh byl +/- stejný, jen ten Biggin’s Bonnet byl velmi velkým přínosem. Fraxině padl Stoutnail, ale byl jí spíše k ničemu. Z Andariel měla jen samé rare.
Nálezy za 1. akt: Biggin’s Bonnet, Dimoak’s Hew + Ral (countess).

RIP_OZ (Rabies 20, Amrageddon 20, Arctic Blast 10, Carrion Wine 10; A1 merc Fire)
Celkem kuriozitou bylo, že jsem půlku etapy neměl bludičku, úplně jsem ji zapomněl vyvolat. K žádné nebezpečné situaci to nevedlo. Ve třetím patře z rakve vypadla Axe of Fechmar, která putovala okamžitě druidovi do pazour. Její mražení bylo libové. Z Andariel jsem měl trochu obavy kvůli nedostatečnému poškození, ale dařilo se mi utankovat její útoky, tak ji spíše zabíjela mercyně. Andariel dala Tir runu, čtyři rare a jeden magický předmět. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 46m. Celkem 4h 35m.
Srovnání s turnajovým RIPem: Nemohu uvěřit, jaký to byl lucker, když mu během jediného aktu padly Hotspur, Bloodfisty, Blood Crescent, The Dragon Chang a pak z Andariel 16% Nagelring. S tím se muselo hrát rozhodně lépe než mně. Zajímavý byl odlišný RIPův přístup, který jako první vymaxoval na deset Arctic Blast a aktivně ho používal celý akt, kdežto já se zaměřoval na prereqy a k boji používal přeměnu.
Nálezy za 1. akt: The Hand of Broc, Axe of Fechmar, Tir + Tal (countess).

BliiNky_Oe (Bash 20, Howl 20, Polearm Mastery 10, Axe Mastery 10; A2 merc Defiance)
Jelikož jde o postavu útočící na jediného protivníka, nelze doufat, že bude bůhvíjak rychlý. A plně se to projevilo v katakombách proti četným bosspackům a šampión packům, hlavně u vampýrů, kteří vydrželi dvacet a více ran. Z houfu temných fallenů při šampionech šamanů ale padl falešně unikátní orlí orb. Andariel byla překvapivě celkem snadná, zvládal jsem tankovat její jedy a mercyně dala poslední úder. Padlo The Dragon Chang kopí a dalších pět rare. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem 4h 42m.
Srovnání s turnajovým BliiNkym: V turnaji ho bavily či nebavily boje proti utíkajícím fallenům, které si držel dál od sebe howlem, který já ještě ani nepoužil, a přivolával si je po jednom zpět tauntem, který vůbec ani nemám. Zatímco on se specializoval na polearmy, já na sekery.
Nálezy za 1. akt: The Dragon Chang + Ral (countess).

Attia_Oh (Multiple Shot 20, Lightning Strike 20, Slow Missiles 10, Penetrate 10; A5 merc barbar)
Pokračoval jsem se stejnou taktikou jako minule. Tedy objehl temné falleny, šamany sundal charged strikem na levlu 1, a zbytek postřílel mulťákem. Přetrvává chronický nedostatek many, oboje děsně žere, a tak to dost zpomaluje postup. Z rakve ve druhém patře vypadl Arctic Binding pásek. Andariel byla téměř neškodná, a dala Nef runu plus čtyři rare. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 4h 57m.
Srovnání s turnajovým Attiou: Tento hráč učinil dva pokusy. A ten druhý zaznamenaný měl nejspíš +/- stejný průběh. Jen tedy dostal unikátní kopí The Dragon Chang, s kterým byl postup pravděpodobně snazší než s bílým lukem+oštěpem.
Nálezy za 1. akt: Nef + Tal (countess).

Dark_DeamonOS (Tiger Strike 20, Blades of Ice 20, Psychic Hammer 10, Wake of Fire 10; A2 merc Holy Freeze)
Po zisku 20. levlu už má Wake of Fire na deváté úrovni. Z toho náramně dobře žila a ještě bude, byl to docela fofr. Ve druhém patře padlo z truhly falešně unikátní macátko, býval by mohl být Crushflange, ale není. Andariel lehla popelem a zanechala za sebou El a Tir runy, jeden rare a tři magické předměty. Z gamblu na konci jsem ještě získal Cleglaw’s Tooth meč. Lvl 19. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem 3h 33m.
Srovnání s turnajovým Dark_Daemonem: Stejně jako já používal primárně Wake of Fire. Jinak měl na dropy smůlu stejně jako teď já, i když se snažil dávat poslední ránu bossovi mercem. Ale ve třetím patře katakomb sehnal Dimoak’s Hew pro merce na druhý akt.
Nálezy za 1. akt: El, Tir + Ith (countess).

Kolij_Ob (Holy Shock 20, Holy Bolt 20, Defiance 10, Conversion 10; A3 merc Cold)
Z jednoho pavoučího miniona při dost zdlouhavé bitce proti CE pavoukovi vypadl Civerb‘s Ward štít. Jinak to byla celkem otrava, když máš zeal na 1. levlu a jakoukoliv použitelnou útočnou auru taky. Už se těším na level 24, kdy se odemkne hlavní útočná aura. Andariel mi těsně před svou smrtí usmrtila mercyni, a tak mi s MF 0 dala pouze pětkrát rare a jeden kus large charmu, jenž byl k ničemu. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 4h 25m.
Srovnání s turnajovým Kolijem: Zde není dostatek informací, ale přes Andariel se určitě dostal. Potěšily ho Hotspur boty a jako první maxoval Holy Bolt, zbytek dělal buď ručně, nebo to nechával na mercyni.
Nálezy za 1. akt: Biggin’s Bonnet, Felloak + Tal (countess).

MiraBBg_Of (Decrepify 20, Raise Skeleton 20, Dim Vision 10, Attract 10; A1 merc Cold)
Měl štěstí, že se mu před vraty vygenerovala skupina temných fallenů, takže byla hned armáda kostlivců. I když jsem se obával, jak zvládnou přežít se Skeleton Mastery, co i s věcmi na switchi zůstává a také i zůstane na levlu 5, držely se statečně. A to i proti Andariel, se kterou k mé nemrtvé armádě přišla i horda dalších temných fallenů, takže jsem ji stíhal obnovovat, když mi kostry poprášila jedem. Andariel dala Hsarus‘ Iron Heel, čtyři rare a jeden magický předmět. Kostry už jsou na levlu 16. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 39m. Celkem 3h 50m.
Srovnání s turnajovým Mirou889: Ten se neohlížel na ostatní zadané skilly a v prvním aktu vše nasázel do Raise Skeleton. Stejně jako já i on dostal Rixot’s Keen na ruku, k tomu měl ještě Biggin’s Bonnet a Axe of Fechmar. Teoreticky mohl mít kostry silnější než já, ale nevím, jestli se mu povedlo shromáždit hůlku plus hlavu na mastery.
Nálezy za 1. akt: Rixot’s Keen + Eld, Eth (countess).

Dragonius_OB (Poison Explosion 20, Fire Golem 20, Dim Vision 10, Bone Wall 10; A3 merc Lightning)
Tady mi chvíli trvalo sžít se s rolí smraďocha a celou etapu zabralo přijít na nejefektivnější využití zasmraďovacího skillu. S pomocí amplify někoho přizabít a před poslední ranou hodit Dim Vision. To zaručí, že nikdo neuteče, a pak přimět mrtvolu si prdnout. V prvním patře katakomb padlo z bosse falešně unikátní řetízkové Chain Boots. Kousek před Andariel v její komnatě vypadl z mrtvoly pásek Arctic Binding. Avšak přímo z ní to po boji, kdy jsem jí pod nohy spamoval golema (k nmuž jsem nalezl +3 perverzní hlavu), bylo šestkrát rare. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 4h 54m.
Srovnání s turnajovým Dragoniem: Na jeho populárního Smraďocha si pamatuji, i jak ho bavil. Útočil hlavně tím, že oštěpařil a dostal se až do kláštera. Sice tam někde ripnul, ale to ho neodradilo a založil postavu znovu, avšak ta ripla ještě rychleji. Já tedy nevrhal zbraně, ale aktivně sekám v první linii s golemem.
Nálezy za 1. akt: Tal (countess).

Javurek_Og (Battle Orders 20, Leap Attack 20, Natural Resistance 10, Throwing Mastery 10; A2 merc Holy Freeze)
Pokračoval nejprve ve stylu, jaký byl nastaven v minulých etapách, ale postupně jsem zapracoval i Leap Attack. Ve druhém patře katakomb z truhly navíc získal Axe of Fechmar, takže Leap Attack dostal zcela nový význam. Skočit, zmrazit odeběhnout a zbytek dodělat vrhacími sekerami. U Andariel to bylo zajímavé, protože ta šla skoro furt jen po mercyni, mě si téměř nevšímala, takže bylo dost složité nechat mercyni dát poslední ránu. A vyplatilo se ve formě Arctic Binding se čtyřmi rare a jedním magickým předmětem. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 4h 38m.
Srovnání s turnajovým Javurkem: Jel to také jako vrhač, ale zcela vynechal Leap Attack. Nepadl mu žádný vhodný unikát, pouze Pluckeye z Andariel.
Nálezy za 1. akt: Axe of Fechmar + Ith (countess).

raisen_IO (Blood Golem 20, Lower Resist 20, Amplify Damage10, Confuse 10; A2 merc Might)
Ne vždy to šlo, ale osvědčilo se mi nejprve hodit na hlouček monster Confuse a řezat do nejbližšího, zatímco potvory útočí na sebe navzájem, a pak po vypršení je s pomocí amplify dorazit. I tak to trvalo docela dlouho, ale na vině bylo nevhodné rozložení map katakomb, kdy jsem musel několikrát přebíhat celou napříč, a také zdlouhavý boj s Andariel, před kterou jsem několikrát musel zdrhat do města a oživit mercyni. Dala čtyři rare a dva magické předměty, z nichž jedno brnění by bývalo bylo unikátní, být vyšší ilvl, a magické macátko by bylo setové, kdyby takové existovalo. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 4h 53m.
Srovnání s turnajovou Raisen: V podstatě ho hrála stejně jako já, jen neměla k dispozici unikátní zbraň jako já. Experimenty s Confuse si nechala až na druhý akt. A její průběh boje s Andariel odpovídá +/- tomu mému.
Nálezy za 1. akt: Felloak + Tal (countess).

ObterIvr_II (Whirlwind 20, Battle Cry 20, Increased Stamina 10, Grim Ward 10; A2 merc Holy Freeze)
Pomalu jsem postupoval vpřed a havěť typu temný fallen jsem likvidoval Double Swingem, zatímco bossy a šampiony berdychou s koncentrací. Ale stálo to za prd, protože jsem byl furt bez many. Občas jsem zahorkoval, avšak nic užitečného jsem nezískal. V druhém patře katakomb jsem zažil drsnou bitku s šamany temných fallenů, z nichž jeden byl Ghostly, a ten šel blbě dolů. Skoro jsem v obklíčení padl, ale naštěstí se to v suprové obrátilo, protože mi jeden z nich dal Serpent Lord hůl. Není sice tak dobrá jako berdycha, ale její téměř ignore na defense a 100% mana steal vyřešil mnoho problému a hrát za tohoto barbara mě dokonce i začalo bavit, byť likvidace monster byla i nadále spíše pomalá. K tomu pomohlo i abnormálně vysoké množství bosspacků v třetím patře. Andariel dala Cleglaw’s Pincers rukavice plus pět rare, z nichž Wrist Blade byly falešně unikátní. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem 4h 37m.
Srovnání s turnajovým Obter!vrem: Nic sice nenašel, ale mlátil to povětšinou obyčejným útokem a na rozdíl ode mě si více pomáhal pokřiky typu Howl, Taunt a pak na levlu 18 už i Battle Cry. Já je nepoužíval skoro vůbec. A to se mu stalo osudným, neboť kvůli špatně nastaveným klávesovým zkratkám vynechal Howl a v kasárnách ho obklíčila ho banda Extra Strong kozlů. Byl bez šance a ripl.
Nálezy za 1. akt: Biggin’s Bonnet, Serpent Lord + Ral (countess).

Asman_IZ (Fire Golem 20, Clay Golem 20, Golem Mastery 10, Terror 10; A1 merc Cold)
Pokračoval jsem v tom, co bylo minule. Terror byl kolikrát lepší amplify, ale zjistil jsem, že na hafíky a vampýry funguje dosti podivně. Na ty tedy raději amplifa, byť na 1. levlu. Bossů bylo požehnaně na druhém a itřetím patře, takže dosáhl 21. levlu. Docela slušně je už naexpený hliněný golem. I s hůlkou má už 17. level. Ale nepodařilo se mi najít vůbec perverzní hlavu s dotyčným +skillem. Holt to bude muset zvládnout bez ní. Co se ale podařilo, byl nález z mrtvoly u Andariel: Rixot’s Keen. Samotná Andariel, kterou jsem vykuchal právě tímto Rixot’s Keenem, dala jen čtyři rare a magické, falešně setové macátko. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 4h 49m.
Srovnání s turnajovým Asmanem: Ten svůj postup nahrával a dostal se jen do kláštera a pitu, pak zmizel neznámo proč, třebaže tvrdil, že ho ta postava i babrání se s videem baví. Nenašel nic a hrál to podobně jako s tím rozdílem, že si ponechal kostru a vzal i jednoho kostlivého mága.
Nálezy za 1. akt: Dimoak’s Hew, Crushflange, Rixot’s Keen Tir + Tal (countess).

Andario_Ie (Volcano 20, Fire Claws 20, Carrion Wine 10, Cyclone Armor 10; A2 merc Defiance)
I když měl nejrychlejší možnou obouruční sekyru, šlo to ztuha. A hlavně kvůli psíkům, kteří se generovali hojně v bossích verzích, nejlépe s LE nebo CE. Vždycky se do bojů s nimi připletli temní falleni v neskutečně velkém množství. Párkrát mi kvůli nim šlo o kejhák. Zvláště když nic zlatého nenašel. Andariel dala čtyři rare a jeden magický předmět. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 54m. Celkem 4h 44m.
Srovnání s turnajovým Andariem: Měl k dispozici Rixot’s Keen, Pelta Lunatu i Biggin’s Bonnet. Dvě z těchto věciček dokonce ještě v první polovině aktu. Prakticky snový start, na rozdíl ode mě.
Nálezy za 1. akt: El (countess).

LoneWolf_Ih (Cobra Strike 20, Shadow Master 20, Burst of Speed 10, Dragon Flight 10; A5 merc barbar)
S tou to bylo oproti předešlé postavě fofr, zvláště když jsem v této etapě domaxoval na deset Burst of Speed. V předešlých etapách padaly jen samé zelené nálezy, tentokrát se mi pozlatilo. Z bosse šamana v prvním patře katakomb vypadl kyj Stoutnail, díky kterému uklízím obouruční sekeru. Ve druhém patře jsem pak měl falešně unikátní Studded Armor. Útoky jsem většinou uvolňoval obyčejným útokem, ale sem tam jsem použil dragona a doléčoval si životy s manou kobrou. Andariel dala tři rare a tři magické předměty, z toho kouřová hůlka byla falešně setová. Po její smrti jsem dorazil pár minionů u trůnu a dostal ještě level. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 45m. Celkem 4h 25m.
Srovnání s turnajovým LoneWolfem: S těmi sety to měl stejné jako já. A 1. akt byl pro něj pohodička.
Nálezy za 1. akt: Stoutnail, Eld + Eth (countess).

Cirdan_IS (Holy Fire 20, Holy Shock 20, Meditation 10, Conversion 10; A5 merc barbar)
Stejně jako minule svištěl rychlostí blesku, jen s jedním zádrhelem, když jsem narazil na CE bosse hafanů. A zdá se, že je favoritem na rychlostní rekord. Holy Fire nadále sílí, třebaže se mi nepovedlo sehnat žezlo s +3 k tomuto skillu. V druhém patře katakomb z rakve vypadl Arctic Binding pásek. Z Andariel vypadlo pět rare a jeden magický předmět. Ten Large Shield byl falešně unikátní. :( Lvl 20. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem: 3h 37m.
Srovnání s turnajovým Cirdanem: Vím, že za něj nechtěl hrát, ale ocenil jsem, že to přesto zkusil. Na rozdíl ode mě získal ve věži brnění Greyform a v katedrále Snakecord. S těmito nálezy mu bylo lépe než mně.
Nálezy za 1. akt: The Hand of Broc + Ith (countess).

Smrtonoska_Ib (War Cry 20, Concentrate 20, Taunt 10, Increased Stamina 10; A3 merc Cold)
Zatímco dříve to bylo trochu opruz, nyní mě to s ním bavilo. Ale potřeboval by lepší zbraň a tentokrát nenacházel ani žádné vhodné charmy mimo jeden na životy. Likvidace některých bossů a šampiónů (hlavně ve 3. patře katakomb) kvůli tomu dala zabrat. Andariel ani tolik ne a dala tři rare a dva magické předměty, z toho falchion byl falešně setový. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 4h 52m.
Srovnání s turnajovým Smrtonoškou: Měl to celý akt víceméně stejné jako já. Žádný nález, vše jen s bílými věcmi. Ale jeho postup skončil s třetím patrem katakomb, tak předpokládám, že v 4. patře ripnul.
Nálezy za 1. akt: Nef + Ith (countess).

BubEn_If (Fireball 20, Meteor 20, Energy Shield 10, Inferno 10; A3 merc Lightning)
Šlo to celkem v klidu, jen bylo občas adrenalinové dostat se k šamanům, když byla příliš vysoká hustota temných fallenů, neboť má tato sosa dost nízkou hladinu životů. Ohnivá koule je už dosti silná a na většinu potvor stačily maximálně dvě rány, ale s levlem 21 budu už připravovat příchod synergie. Andariel jsem utankoval a statikoval, mercyně ji dorazila. Dala pět rare předmětů a jeden střední charm na životy. Falchion a trojzubec však byly falešně unikátní. :OXO Ale pozitivní je, že jsem konečně získal hůl s +3 k ohnivé kouli. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 42m. Celkem 4h 33m.
Srovnání s turnajovým Bub3nem: Stejně jako já se soustředil na Fire Ball a náhodou našel i stejnou unikátní šavličku. Druhý unikát u něj byl Stoutnail. Ale prožil si jeden Near-Death exp, asi také cestoval skrz hordu černých fallenů za šamany.
Nálezy za 1. akt: Blood Crescent, Dimoak’s Hew + El (countess).

Blademaster_IB (Bash 20, Berserk 20, Increased Stamina 10, Taunt 10; A2 merc Thorns)
Bashtění bylo pomalé a zdlouhavé, ale až na jednu výjimku s drsným flusajícím psíkem s konvou bezpečné. Bohužel dropy byly absolutním zklamáním. Andariel dala Cleglaw’s Pincers rukavice, tři rare a dva magické předměty. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 4h 56m.
Srovnání s turnajovým Blademasterem: Na začátku málem zdechl kvůli extra strong divoženkám hned u waypointu v Cold Plains. Na rozdíl ode mě celkem dost spoléhal na Taunt, který nepoužívám skoro vůbec. Jemu padly dost dobré lajfové a rezistové charmy, mně zase ele-dmg charmy. Jinak co se týče dropů, jsme na tom úplně stejně.
Nálezy za 1. akt: Tir (countess).

Marast_Ig (Critical Strike 20, Strafe 20, Lightning Bolt 10, Slow Missiles 10; A3 merc Lightning)
Zřejmě tu máme prvního kandidáta na jednoho z nejpomalejších. I když je Lightning Bolt zatím jediný použitelný útočný sklil, není to zrovna zabiják a bylo frustrující, že nedovedl v mnoha případech zabít temného fallena na jednu ránu, o šamanech nemluvě. Na bosspacky jsem vyházel skoro vždy všechny oštěpy a vypil přes půlku inventáře s manou. A nejhorší byl LE psík. Dost to bolelo. Falešně unikátní trojzubec mi padl ve 4. patře z truhly a Andariel mě docela prohnala. Jen ten drop nestál za nic: čtyřikrát rare a jeden magický předmět. Lvl 20. Pl 8, čas 1h 04m. Celkem 5h 12m.
Srovnání s turnajovým Marastem: Hrál to ve verzi 1.11. A na rozdíl ode mě se nespoléhal tolik na Lightning Bolt, nýbrž na kritický úder. Což je věc, kterou bych možná já sám měl zvážit, neboť bude větší pravděpodobnost, že dostanu nějakou unikátní sečnou zbraň než kuši nebo luk.
Nálezy za 1. akt: Hotspur + Ith (countess).

ZOMB_ZO (Raise Skeletal Mage 20, Decrepify 20, Skeleton Mastery 10, Bone Armor 10; A2 merc Holy Freeze)
Jako obvykle, sehnal kostry a šel na to. Průběh byl povětšinou svižný a bezproblémový. V druhém patře katakomb hned u vstupu z truhly padla Blood Crescent šavlička. Boj s Andariel byl poněkud zvláštní, neboť přiběhla ve chvíli, kdy jsem ještě bojoval s havětí v prostoru za dveřmi. Ale kostry to zvládly, přičemž mi stačily mrtvoly v okolí na jejich obnovu. I když nadále mám v ruce hůlku k obyčejným kostám, v truhle mám stále připravenou hůlku s +2 k mágům, kterou ale nasadím až v dalším aktu. S perverzními hlavami jsem nepochodil vůbec. Andariel dala tři rare a tři magické předměty. Výjimečně polovinu tvořila bižuterie. Ta hůl však byla falešně setová. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem 4h 17m.
Srovnání s turnajovým ZOMBem: Také spoléhal ze začátku více na obyčejné kostry než na mágy. V kasárnách mu padla Stoutnail, kterou považoval za k ničemu. Na rozdíl ode mě ho pěkně potrápil Pitspawn, ale daleko méně než mě Andariel.
Nálezy za 1. akt: Blood Crescent + Ral (countess).

Kaboom_ZI (Wake of Inferno 20, Blades of Ice 20, Shadow Warrior 10, Blade Shield 10; A1 merc Cold)
Tentokrát se mi osvědčilo kombinování jak Wake of Fire, tak Claws of Thunder. První jmenované platilo na temné falleny a psíky, druhé jmenované na šamany plus všechno ostatní. A warriorka začíná být také dosti platná. Ve třetím patře padlo nejprve falešně unikátní brnění, pak mě potěšila srážka s bosspackem vampýrů a nálezem luku Pluckeye, který nasazuje mercyně, byť je o malinko slabší než bílý velký luk. Andariel dala šest rare předmětů. Pak jsem dlouhou dobu strávil otravováním Charsi (asi 50x), protože jsem dosud nesehnal třídírné brnění pro mercyni. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 4h 15m.
Srovnání s turnajovým Kaboomem: Ten se přihlásil a ani na to nesáhl.
Nálezy za 1. akt: Pluckeye + Tir (countess).

agmar_ZZ (Guided Arrow 20, Fend 20, Pierce 10, Poison Javelin 10; A3 merc Lightning)
Útočil jsem převážně jedem, Guided Arrow je zatím absolutně k ničemu, to Magic Arrow byl daleko užitečnější, když bylo potřeba dát poslední ťafku komukoliv a nechtěl jsem lýtvat manou. Jsem absolutně netušil, že v 1. aktu v katakombách může padnout Ith. Ještě nikdy mi tam taková runa nepadla. Dosud to byla nanejvýš Nef. Boj s Andariel byl dosud nejnáročnější. Taktika byla otrávit a běhat kolem, jenže nefungovala. Po několika pokusech, jak šnečí postup zrychlit, se ukázalo, že to jde jedině skrze riskantní tankování a Fire mercyně ji z bezpečné vzdálenosti udolala skoro beze mě. Hodila tři rare a jeden magický předmět. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 4h 34m.
Srovnání s turnajovým agmarem: I on nalezl štít: Pelta Lunatu. S Andariel i on absolvoval dosti dlouhý a náročný souboj.
Nálezy za 1. akt: Umbral Disk, Ith + Tal (countess).

Ferek_Ze (Holy Fire 20, Charge 20, Defiance 10, Meditation 10; A3 merc Cold)
Oproti předešlým postavám to byl docela rychlík. Charge byl výborný na šamany a bosspacky, začínám si na něj celkem slušně zvykat, třebaže ho mám stále na levlu 1 a maxuju Holy Fire. Avšak mana je nadále problém. Andariel dala tři rare a tři magické předměty, z nichž dva byly falešně setové. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 40m. Celkem 4h 07m.
Srovnání s turnajovým Ferekem: Jel to pravděpodobně stejně jako já. Stěžoval si na křehkost postavy a na nulové dropy. Stejně jako jemu, ani mně nepadl ani set.
Nálezy za 1. akt: Tir (countess).

quaterx_Zh (Charged Bolt 20, Ice Blast 20, Shiver Armor 10, Fire Mastery 10; A1 merc Cold)
Katakomby pro ni byly velice nebezpečné. Na mercyni nebylo spoleh a tato sosa je příliš křehká, aby to tankovala sama. Nejednou jsem unikal portálem do bezpečí se skoro vyprázdněným orbem s životy a bez mrtvé mercyně. Nejhorší byly bosspacky hafanů, které šlo horko těžko zabíjet Charged Boltem, nakonec se ukázalo, že efektivnější je na ně Ice Blast, v němž nemám ani bod, jen hůl na switchi s +3 k tomuto skillu. Horko bylo i u Andariel vinou křehkosti mé i vinou mercyně, co dělala blbosti. Andariel dala čtyři rare a jeden magický předmět. Dropy byly zklamáním a ještě větší zklamání byl relativní nedostatek monster, a proto má nejméně expů ze všech. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 4h 23m.
Srovnání s turnajovým quaterxem: Na rozdíl ode mě mu padl unikát: Stoutnail. A na rozdíl ode mě se nespoléhal jen na Charged Bolt, ale používal i Ice Blast.
Nálezy za 1. akt: Tal (countess).

redw_ZS (Lower Resist 20, Teeth 20, Bone Armor 10, Summon Resist 10; A3 merc Cold)
Velmi dlouhý průběh. Avšak místo velmi dlouhého zápolení s monstry (kdy nejvíce zdržovala pomalá regenerace many minor lahičkami) přišlo na konci velmi dlouhé otravování Akary, aby mi konečně věnovala hůlku s +3 k Teeth! Neuvěřitelné bylo, že než dala bílou, dala asi pět magických. V katakombách ale potěšily dropy. Ve třetím patře minion vampýra dal Death’s Hand rukavice. Souboj s Andariel byl náročný, neboť golem na 1. úrovni nic nevydržel, mercyně taky a já taky. Tedy vystřel zuby, uteč, hoď golema a postup opakuj, občas oživ ve městě mercyni. Náročný souboj se vyplatil, neboť Andariel dala Bloodfist rukavice, dva rare a dva magické předměty, z nichž oba byly falešně setové. Lvl 20. Pl 8, čas 1h 16m, Celkem 5h 15m.
Srovnání s turnajovým redwem: Ten se přihlásil a ani na to nesáhl.
Nálezy za 1. akt: Biggin’s Bonnet, Bloodfist + Nef (countess).

RobkoIebg_Zb (Charged Strike 20, Power Strike 20, Exploding Arrow 10, Inner Sight 10; A3 merc Lightning)
Tato amazonka to měla celkem jednoduché. Kromě jednoho lightning imunního bosse psíků nenarazila na ani jeden problém. Ve třetím patře padly z rakve Hsarus‘ Iron Heel boty a kousek od nich ještě falešně setová sudlice. Andariel byla brnkačka a dala mi čtyři rare a dva magické předměty, z toho žlutý křišťálový meč byl falešně unikátní a modré assassinské drápy falešně setové. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 41m. Celkem 3h 58m.
Srovnání s turnajovým Robko1369em: Předpokládám, že to měl podobné jako já. Jen tedy on se specializoval na pilumy, kdežto já na obyčejné oštěpy.
Nálezy za 1. akt: Tir (countess).

Crec_Zf (Charge 20, Sacrifice 20, Meditation 10, Resist Lightning 10; A5 merc barbar)
Postup byl sice pomalejší než u Robka, ale konečně jsem si užil momenty, kdy jsem nemusel neustále pít manu. V prvním patře katakomb z bosse fetiše padlo falešně unikátní kožené brnění a o kus dál z miniona temného fallena Cleglaw’s Claw štít. Souboj s Andariel byl daleko náročnější, než jsem čekal. Zčásti i proto, že mercyně místo toho, aby stála a střílela, vyváděla blbosti. Andariel dala čtyři rare a dva magické předměty, z nichž oba byly falešně setové. I když jsem paladinovi sehnal lepší bílou sudlici, potřeboval by něco sinějšího do rukou. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem 4h 30m.
Srovnání s turnajovým Crecem: Hrál to nejspíš stejně jako já a soustředil se na Sacrifice. Netěšila ho však prognóza, jak by s bílou berdychou pižlal obtížné potvory v dalších aktech. 1. akt dokončil, ale pak už to vzdal.
Nálezy za 1. akt: El (countess).

Welwet_ZB (Shock Web 20, Lightning Sentry 20, Claw mastery 10, Cloak of Shadows 10; A2 merc Thorns)
Nečekal jsem, že to bude až tak drsné. První dvě patra ještě jakž takž šly, ale ve třetím patře všechny bosspacky plus jeden šampioní pack byly složeny z vampýrů. A ty skoro nešlo zabít. I když jim pasti házela pod nohy neustále, životů jim moc neubývalo, na rozdíl od mých nebo od mercyniných, kterou jsem musel mnohokrát oživovat a sobě musel kupovat skoro plný inventář lahviček many a zdraví. Ale nějak jsem je upižlat zvládl, byť jen s bílou berdychou plus občasným šokovým webem. Ještě horší to bylo s Andariel, jejíž jed měla tato assassinka problémy utankovat i jako nadopovaná protijedy. Mrňavé lahvičky života vůbec nestíhaly doplňovat, s jinými postavami jsem takové problémy neměl. Několikrát mě málem odkrouhla a mercyni jsem také párkrát musel oživit. Po této strastiplné cestě, kdy jsem musel stát před ní, modlit se aby nekritla, a házet pod ni pasti, jsem nakonec uspěl. A Andariel dala Arctic Binding pásek plus El runu plus čtyři rare předměty. Mercyně neměla dosud třídírné brnění s topazy, ale měl jsem toho dost a vykašlal se na to. Příště zkusím sehnat. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 59m. Celkem 4h 41m.
Srovnání s turnajovým Welwetem: Ten se přihlásil a ani na to nesáhl.
Nálezy za 1. akt: El + Ral (countess).

LordKiller_Zg (Oak Sage 20, Hurricane 20, Carrion Wine 10, Spirit of Barbs 10; A1 merc Fire)
Třebaže to i jemu občas trvalo díky dosud žádnému použitelnému útočnému skillu, byla to oproti Welwetce zábava. Problémy nebyly nikde žádné, ani Andariel nezlobila tentokrát tolik, jak jsem se nejprve obával. Zabíjela nejprve liánu, pak vlka a až pak šla po mně. A dala mi pěkný unikát bot Gorefoot, dále čtyři rare a jeden magický, falešně setový rondache. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem 4h 42m.
Srovnání s turnajovým Lordkillerem: Nebezpečné to měl hned při nástupu do Cold Plains, ale zvládl to. V base dostal pro mercyni Pluckeye a také stejně jako můj char ony Gorefoot botky. Na Andariel chtěl jít vyzbrojen vrhacími lahvičkami, ale zjistil, že ručně to půjde rychleji.
Nálezy za 1. akt: Biggin’s Bonnet, Gorefoot, Tal + Ith (countess).

Ordkomber_EO (Chain Lightning 20, Blaze 20, Teleport 10, Cold Mastery 10; A5 merc barbar)
Minule jsem Blaze zavrhl, ale v katakombách se ukázala jako nutnost, hlavně proti bospackům, šampionům a všem flusajícím psíkům, které jsem musel nalákat běháním na ohnivou stopu. Zbytek šel dolů řetěžovým bleskem, avšak děsně ho limituje nízký level a poškození. Proto to šlo pomaleji, než jsem doufal. Andariel usmažena kombinavcí obou plus Static Fieldu a dala mi Cleglaw’s Claw štít. Dále tři rare a dva magické předměty. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 54m. Celkem 4h 53m.
Srovnání s turnajovým Ordkomberem: Její průběh byl přibližně stejný jako můj, ale s rozdílem, že našel dvakrát Biggin’s Bonnet čapku. Andariel udolal bez statiku, prostě ji nechal projít se ohněm kolem bazénu v předsálí.
Nálezy za 1. akt: Nef (countess).

Loppko_EI (Static Field 20, Hydra 20, Teleport 10, Shiver Armor 10; A5 merc barbar)
Bylo to mnohem náročnější, než jsem čekal. Ještě s ani jednou postavou jsem nezažil tolik srážek s málem smrtí jako s touto sosou, protože se vygenerovaly vždy pořádné chuťovky. A nejhorší byli CE flusající pejsci. Útočit pořádně není čím a Static Field jim skoro nic nedělal a útočit sekerou zmražen bylo skoro vyloučené, protože salva koulí mi ubrala ze 165 životů skoro všechno, jednou jsem utíkal s 11 životy a slalomoval jsem mezi vystřelenými koulemi za dveře kvůli zisku času na tp. Žádný med mě nečekal ani u bossů šamanů. Andariel, která nečinila na rozdíl od hlídačů katakomb skoro žádný problém, dala El a Eld runy a čtyřikrát rare předměty, z toho velký štít byl étericky falešně unikátní. U Akary jsem sehnal hůl s +2 k Shiver Armoru, který se už blíží k namaxování na deset. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem 4h 43m.
Srovnání s turnajovým _Loppkem: Dle jeho slov to byl první hardorový pokus v jeho Diablo kariéře. Na rozdíl ode mě mu padl unikát, Biggin’s Bonnet. Jinak šel na to jiným způsobem než já. Zaměřil se na začátku na Static Field a Shiver Armor použil minimálně, místo toho zmrazoval s Ice Blastem. Hlavně šel na to s jednoruční zbraní plus štítem, jeho postup tedy mohl být bezpečnější než můj.
Nálezy za 1. akt: El, Eld + Eth (countess).

Dejavu_EZ (Frenzy 20, Iron Skin 20, Increased Speed 10, Find Potion 10; A5 merc barbar)
Kvůli nízkému poškození to bylo docela zdlouhavé. Zvláště ve třetím patře a mnohdy to bylo dokonce i nebezpečné. K tomu přispělo i to, že dosud nenašel nic na sebe. Ale to se změnilo u Andariel, která byla docela neškodná. Padly z ní Bloodfist rukavice a Crushflange macátko, které barbar okamžitě nasazuje. Dále ještě dva rare a dva magické předměty. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem 5h 00m.
Srovnání s turnajovým Dejavuem: Začal později než ostatní. Jeho postup byl nejspíš stejný jako můj. Nalevo obyčejný útok a napravo s jedním levlem Double Swing. Bohužel nedošel dál než do Pitek.
Nálezy za 1. akt: Bloodfist, Crushflange + Tal (countess).

Fizz_EE (Immolation Arrow 20, Guided Arrow 20, Inner Sight 10, Ice Arrow 10; A5 merc barbar)
Hned v prvním patře jí málem zvonil umíráček kvůli boji s LE pejsánky, k nimž se ve chvíli, kdy chcípla mercyně, došla mi mana i rejuvky a hrozilo, že budu obklíčen, připojil bosspack CE krysáků. Ale povedlo se mi vymanit. Pak se to uklidnilo, jenže postup byl šíleně pomalý, a tak je právě tato amazonka největší kandidátkou na největší želvu. Ve druhém patře jsem viděl falešně unikátní malý štít a ve třetím patře při boji s bosspackem vampýrů (což byla dost dřina) falešně unikátní prsní plát. Býval by mohl být Venom Ward proti Andariel. :lol: A ta nakonec nebyla až tak drsná, jak jsem se bál. Dala šestkrát rare předmětů, z toho rohatý štít byl taktéž falešně unikátní. Taková smůla. :( Lvl 20. Pl 8, čas 1h 02m. Celkem 5h 24m.
Srovnání s turnajovým Fizzem: jeho postup byl docela podobný mému, pochvaloval si Ice Arrow, který v base a katakombách krásně likvidoval falleny. Stejně jako já se potýkal s tím, že útoky děsně žraly manu a že nic nenašel.
Nálezy za 1. akt: Tal (countess).

ObterIvr_Eh (Lightning Fury 20, Lightning Strike 20, Dodge 10, Penetrate 10; A1 merc Cold)
Oproti Robkovi měla tato amazonka nevýhodu, že Charged Strike může mít jen na levlu 1. A už nyní se projevilo to, že to bude krušných deset úrovní až pro LS nebo LF. Postup byl sice bezpečný, ale práce s monstry byla dosti pomalá, zvláště ve třetím patře. Andariel dala tři rare a tři magické předměty, z nichž šable byla falešně setová. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem 4h 39m.
Srovnání s turnajovým Obter!vrem: Odehrál s ní první akt poté, kdy mu ripla první postava, a dostal poměrně lukrativní los, ač obtížný do levelu 30. Předpokládám, že průběh měl stejný jako já. A také nic nenašel.
Nálezy za 1. akt: Tir (countess).

Dragonius_ES (Tiger Strike 20, Claws of Thunder 20, Dragon Flight 10, Mind Blast 10; A1 merc Fire)
Hned u waypontu mě potrápili šamioni, ke kterým se zpoza vrat přidal bosspack flusajícíhch hafíků s multišotem. Hned na začátek žůžo a strávil jsem tam s nimi skoro čtyři minuty, přičemž mercyně nevydržela nápor. Odměnou mi byla falešně unikátní barbarská helma. :P Pak dál už to bylo více v klidu, až do střetu s dalšími bossovými hafíky, tentokrát LE. A byl nebezpečný zrovna tak. U Andariel z jednoho temného fallena padl další falešný unikát: sudlice. Nicméně o něco dříve ve třetím patře z truhly vypadla Blood Crescent šavle. Andariel byla na pohodu, utloukl jsem ji blesky a rozkopal dragonem na 1. levlu. Hodila Hsarus‘ Iron Heel boty, tři rare předměty a dva magické, z toho dýka byla falešně setová. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem 4h 21m.
Srovnání s turnajovým Dragoniem: Se smraďoškou chtěl vydržet a první akt vydržel. Získal Pelta Lunatu, šoural se pomalu, ale jistě vpřed.
Nálezy za 1. akt: Blood Crescent + Ral (countess).

Dark_DeamonEb (Hydra 20, Blaze 20, Enchant 10, Warmth 10; A5 merc barbar)
Hned v prvním patře z truhly padá falešně unikátní kožené brnění. S Blaženou to šlo povětšinou svižně, majzla jsem si musel dávat před šampiony, neměla tak moc životů. Jen ty dropy zase nebyly. Andariel jsem nejprve staticoval, dokud mercyně žila, pak jsem ji prohnal ohnivým krokem a dala mi jen čtyři rare a dva magické předměty. Pak jsem se pustil do shánění hole s +3 k Blaze a protočil jsem Akaru snad 60x. Jenže nikde nic. Všechny ostatní skilly se mi na jejích holích vygenerovaly snad 10x, jen Blaze ne. Ani +1 nebylo vidět moc často. Zato Inferno +3 se mi při jedné návštěvě bylo schopno vygenerovat klidně i třikrát!! :OXO Nakonec jsem ale byl úspěšný a rád opouštím první akt s ní. Shánění holí či hůlek kvůli +skillům nenávidím :!: :OXO: Lvl 20. Pl 8, čas 1h 18m. Celkem 5h 17m.
Srovnání s turnajovým Dark_Deamonem: Více než na Blaze se spoléhal na Enchant a rubal to nablízko, zatímco já se specializuji na ten blejz. Musel však svůj postup zopakovat, neboť ripl u Bone Ashe. Ale udělal to rád, neboť ho tato sosa bavila.
Nálezy za 1. akt: Tir + Ral (countess).

Cirdan_Ef (Fissure 20, Summon Spirit Wolf 20, Cyclone Armor 10, Poison Creeper 10; A1 merc Cold)
Co víc si přát než armádu tanků a silný AOE skill. Překvapení na mě čekalo v třetím patře katakomb, kde z jednoho moba padlo Isenhart’s Case brnění. Vůbec jsem netušil, že může padnout už v prvním aktu. Andariel byla otravnější, než jsem čekal, ale za to mohla i kupa šamanů kolem, kteří neustále oživovali temné falleny. Nechal jsem si je tam pro posilnění účinku fisúry, ale efekt nenaplnil očekávání. Andariel dala čtyři rare a dva magické předměty, z toho zápěstní nůž pro assassinku a orb pro sorcku byly falešně unikátní. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 38m. Celkem 3h 54m.
Srovnání s turnajovým Cirdanem: Díky smečce vlků to měl na pohodu jak já. Padl mu The Hand of Broc unikát.
Nálezy za 1. akt: Crushflange + Ral (countess).

RIP_EB (Summon Dire Wolf 20, Hurricane 20, Firestorm 10, Twister 10; A1 merc Fire)
Šlo to celkem dobře, i když ne úplně svižně, mnohdy díky tomu, že se mercyně někam zaběhla místo vlků. Ve třetím patře z truhly vypadl Pluckeye luk, který si hned vzala mercyně, byť by byl lepší nějaký větší. Andariel mě doslova přepadla, ale nakonec ji vlci ukousali a já Firestormem usmažil. Hodila pět rare a jeden magický předmět. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 4h 26m.
Srovnání s turnajovým RIPem: I když chtěl po ripu první postavy skončit, tento se mu zalíbil a pokračoval.
Nálezy za 1. akt: Pluckeye + Eth (countess).

ObterIvr_Eg (Oak Sage 20, Volcano 20, Lycanthropy 10, Feral Rage 10; A5 merc barbar)
Má malé škody i přes to, že používá širokou sekeru. Řešením se zdá být Fire Claws, který bude synergizovaný s Volcanem, a tak upouštím od záměru dát na deset nejprve Feral Rage a investuju bodyna prereq do ohnivého úderu. Šlo to celkem bezproblémově, až na Andariel, která mě trochu potrápila a mercyni sfoukla. Dala Eld runu, tři rare a jeden magický předmět, který byl falešně setový. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem 4h 39m.
Srovnání s turnajovým Obter!vrem: Bohužel, neměl čas na hraní své třetí postavy.
Nálezy za 1. akt: Eld + Ral (countess).

LoneWolf_hO (Fire Golem 20, Teeth 20, Revive 10, Bone Prison 10; A3 merc Fire)
V prvním patře mě málem uhlodaly dollky, když jsem po otevření dvaří vlezl přímo doprostřed bosspaku extra strong. Setřel jsem studený pot a ve druhém patře z rakve jsem našel falešně unikátní barbarskou helmu. Ve třetím patře jsem se dost natrápil s bosspacky vampýrů, protože zuby je jen lechtaly a já musel dvakrát do města pro lahvičky many za každý z nich. Andariel v podstatě udolala mercyně sama, protože golem na prvním levlu byl proti ní bez šance a umíral na jednu ránu. Dala Hsarus‘ Iron Fist štít plus čtyři rare a jednu magickou, falešně setovou dýku. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem 4h 44m.
Srovnání s turnajovým LoneWolfem: Postup vypadal zřejmě podobně a také nic užitečného nenašel.
Nálezy za 1. akt: Ith (countess).

Čas celkem: 34h 45m
Průměrný čas: 0h 52m 08s
Celkový čas postupu: 7 dnů 15h 29m
Den 793 – 31. 3. 2023 (předchozí odehráno do 746. dne) – 669 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 15
Nalezeno unikátů celkem: 32
Bodů mám se všemi postavami pouze za vyčištění lokací 300.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 31.03.2023, 23:27 hod.

NÁLEZY ZA 1. AKT NORMAL

Unique Items:

Axes:
The Gnasher - Deathspade - Bladebone - Skull Splitter - Rakescar - Axe of Fechmar 2x - Goreshovel - The Chieftain - Brainhew - Humongous
Coldkill - Butcher's Pupil - Islestrike - Pompeii's Wrath - Guardian Naga - Warlord's Trust - Spellsteel - Stormrider - Boneslayer Blade - The Minotaur
Razor's Edge - Rune Master - Cranebeak - Death Cleaver - Ethereal Edge - Hellslayer - Messerschmidt's Reaver - Executioner's Justice

Swords:
Rixot's Keen 2x - Blood Crescent 3x - Skewer of Krintiz - Gleamscythe - Griswold's Edge - Hellplague - Culwen's Point - Shadowfang - Soulflay - Kinemil's Awl - Blacktongue - Ripsaw - The Patriarch
Bloodletter - Coldsteel Eye - Hexfire - Blade Of Ali Baba - Ginther's Rift - Headstriker - Plague Bearer - The Atlantean - Crainte Vomir - Bing Sz Wang - The Vile Husk - Cloudcrack - Todesfaelle Flamme - Swordguard
Djinn Slayer - Bloodmoon - Lightsabre - Azurewrath - Frostwind - Flamebellow - Doombringer - The Grandfather

Maces:
Felloak 2x - Stoutnail - Crushflange 3x - Bloodrise - The General's Tan Do Li Ga - Ironstone - Bonesnap - Steeldriver
Dark Clan Crusher - Fleshrender - Sureshrill Frost - Moonfall - Baezil's Vortex - Earthshaker - Bloodtree Stump - The Gavel Of Pain
Nord's Tenderizer - Demon Limb - Baranar's Star - Horizon's Tornado - Stormlash - Stone Crusher - Schaefer's Hammer - Windhammer - Earth Shifter - The Cranium Basher

Bows:
Pluckeye 2x - Witherstring - Raven Claw - Rogue's Bow - Stormstrike - Wizendraw - Hellclap - Blastbark
Skystrike - Riphook - Kuko Shakaku - Endlesshail - Witchwild String - Cliffkiller - Magewrath - Goldstrike Arch
Eaglehorn - Widowmaker - Windforce

Crossbows:
Leadcrow - Ichorsting - Hellcast - Doomslinger
Langer Briser - Pus Spitter - Buriza-Do Kyanon - Demon Machine
Hellrack - Gut Siphon

Polearms:
Dimoak's Hew 3x - Steelgoad - Soul Harvest - The Battlebranch - Woestave - The Grim Reaper
The Meat Scraper - Blackleach Blade - Athena's Wrath - Pierre Tombale Couant - Husoldal Evo - Grim's Burning Dead
Bonehew - The Reaper's Toll - Tomb Reaver - Stormspire

Spears:
The Dragon Chang - Razortine - Bloodthief - Lance of Yaggai - The Tannr Gorerod
The Impaler - Kelpie Snare - Soulfeast Tine - Hone Sundan - Spire of Honor
Arioc's Needle - Viperfork - Steel Pillar

Daggers:
Gull - The Diggler - The Jade Tan Do - Spectral Shard
Spineripper - Heart Carver - Blackbog's Sharp - Stormspike
Wizardspike - Fleshripper - Ghostflame

Scepters:
Knell Striker - Rusthandle - Stormeye
Zakarum's Hand - The Fetid Sprinkler - Hand of Blessed Light
Heaven's Light - The Redeemer - Astreon's Iron Ward

Staves:
Bane Ash - Serpent Lord - Spire of Lazarus - The Salamander - The Iron Jang Bong
Razorswitch - Ribcracker - Chromatic Ire - Warpspear - Skull Collector
Ondal's Wisdom - Mang Song's Lesson

Wands:
Torch of Iro - Maelstrom - Gravenspine - Ume's Lament
Suicide Branch - Carin Shard - Arm of King Leoric - Blackhand Key
Boneshade - Death's Web

Throwing Weapons:
Deathbit - The Scalper
Warshrike - Gimmershred - Lacerator

Javelins:
Demon's Arch - Wraith Flight - Gargoyle's Bite

Armor:
Greyform - Blinkbat's Form - The Centurion - Twitchthroe - Darkglow - Hawkmail - Venom Ward - Sparking Mail - Iceblink - Heavenly Garb - Boneflesh - Rockfleece - Rattlecage - Goldskin - Silks of the Victor
The Spirit Shroud - Skin of the Vipermagi - Skin of the Flayed One - Iron Pelt - Crow Caw - Spirit Forge - Duriel's Shell - Shaftstop - Skullder's Ire - Que-Hegan's Wisdom - Toothrow - Guardian Angel - Atma's Wail - Black Hades - Corpsemourn
Ormus' Robes - The Gladiator's Bane - Arkaine's Valor - Leviathan - Steel Carapace - Templar's Might - Tyrael's Might

Shields:
Pelta Lunata - Umbral Disk - Stormguild - Steelclash - Swordback Hold - Bverrit Keep - Wall of the Eyeless - The Ward
Visceratuant - Moser's Blessed Circle - Stormchaser - Tiamat's Rebuke - Lance Guard - Gerke's Sanctuary - Lidless Wall - Radament's Sphere
Blackoak Shield - Stormshield - Spike Thorn - Medusa's Gaze - Head Hunter's Glory - Spirit Ward

Helms:
Biggin's Bonnet 5x - Tarnhelm - Coif of Glory - Duskdeep - Howltusk - The Face of Horror - Undead Crown - Wormskull
Peasant Crown - Rockstopper - Stealskull - Darksight Helm - Valkyrie Wing - Blackhorn's Face - Crown of Thieves - Vampire Gaze
Harlequin Crest - Steel Shade - Veil of Steel - Nightwing's Veil - Andariel's Visage - Crown of Ages - Giant Skull

Belts:
Lenymo - Snakecord - Nightsmoke - Goldwrap - Bladebuckle
String of Ears - Razortail - Gloom's Trap - Snowclash - Thundergod's Vigor
Arachnid Mesh - Nosferatu's Coil - Verdungo's Hearty Cord

Boots:
Hotspur - Gorefoot - Treads of Cthon - Goblin Toe - Tearhaunch
Infernostride - Waterwalk - Silkweave - War Traveler - Gore Rider
Sandstorm Trek - Marrowwalk - Shadow Dancer

Gloves:
The Hand of Broc 2x - Bloodfist 2x - Chance Guards - Magefist - Frostburn
Venom Grip - Gravepalm - Ghoulhide - Lava Gout - Hellmouth
Dracul's Grasp - Soul Drainer - Steelrend

Class-specific:
Amazon: Stoneraven - Lycander's Flank - Titan's Revenge - Thunderstroke - Lycander's Aim - Blood Raven's Charge
Assassin: Shadow Killer - Bartuc's Cut-Throat - Jade Talon - Firelizard's Talons
Barbarian: Arreat's Face - Wolfhowl - Demonhorn's Edge - Halaberd's Reign
Sorceress: The Oculus - Eschuta's Temper - Death's Fathom
Druid: Jalal's Mane - Cerebus' Bite - Ravenlore - Spirit Keeper
Necromancer: Homunculus - Darkforce Spawn - Boneflame
Paladin: Alma Negra - Herald Of Zakarum - Dragonscale

Rings:
Nagelring - Manald Heal - Stone of Jordan - Dwarf Star - Raven Frost - Bul-Kathos' Wedding Band - Carrion Wind - Nature's Peace - Wisp Projector

Amulets:
Nokozan Relic - The Eye of Etlich - The Mahim-Oak Curio - Saracen's Chance - The Cat's Eye - Crescent Moon - Atma's Scarab - The Rising Sun - Highlord's Wrath - Mara's Kaleidoscope - Seraph's Hymn - Metalgrid

Circlets:
Kira's Guardian - Griffon's Eye

Jewels:
Rainbow Facet (Bl) - Rainbow Facet (FN) - Rainbow Facet (N) - Rainbow Facet (V) - Rainbow Facet (M) - Rainbow Facet (B) - Rainbow Facet (CL) - Rainbow Facet (PN)

Charms:
Gheed's Fortune - Annihilus - Hellfire Torch

Set Items:

Normal:
Angelic Mantle - Angelic Sickle - Angelic Halo - Angelic Wings
Arcanna's Head - Arcanna's Flesh - Arcanna's Deathwand - Arcanna's Sign
Arctic Furs 3x - Arctic Binding 8x - Arctic Mitts - Arctic Horn
Berserker's Headgear - Berserker's Hauberk - Berserker's Hatchet
Cathan's Visage - Cathan's Mesh - Cathan's Rule - Cathan's Sigil - Cathan's Seal
Civerb's Cudgel - Civerb's Icon - Civerb's Ward
Cleglaw's Tooth - Cleglaw's Pincers 2x - Cleglaw's Claw 11x - KOMPLETNÍ :)
Death's Touch - Death's Hand 2x - Death's Guard 3x
Hsarus' Iron Fist 4x - Hsarus' Iron Stay - Hsarus' Iron Heel 3x - KOMPLETNÍ :)
Infernal Cranium - Infernal Sign - Infernal Torch
Iratha's Coil - Iratha's Collar - Iratha's Cord - Iratha's Cuff
Isenhart's Lightbrand - Isenhart's Horns - Isenhart's Case - Isenhart's Parry
Milabrega's Diadem - Milabrega's Robe - Milabrega's Orb - Milabrega's Rod
Sigon's Visor - Sigon's Shelter - Sigon's Sabot - Sigon's Guard - Sigon's Wrap - Sigon's Gage
Tancred's Skull - Tancred's Spine - Tancred's Hobnails - Tancred's Crowbill - Tancred's Weird
Vidala's Barb - Vidala's Ambush - Vidala's Fetlock - Vidala's Snare

Exceptional:
Aldur's Stony Gaze - Aldur's Advance - Aldur's Deception - Aldur's Rhythm
Bul-Kathos' Sacred Charge - Bul-Kathos' Tribal Guardian
Cow King's Horns - Cow King's Hide - Cow King's Hooves
Griswold's Heart - Griswold's Valor - Griswold's Redemption - Griswold's Honor
Haemosu's Adamant - Dangoon's Teaching - Taebaek's Glory - Ondal's Almighty
Hwanin's Splendor - Hwanin's Justice - Hwanin's Refuge - Hwanin's Blessing
Immortal King's Will - Immortal King's Stone Crusher - Immortal King's Soul Cage - Immortal King's Detail - Immortal King's Forge - Immortal King's Pillar
M'avina's True Sight - M'avina's Caster - M'avina's Embrace - M'avina's Icy Clutch - M'avina's Tenet
Naj's Circlet - Naj's Light Plate - Naj's Puzzler
Natalya's Totem - Natalya's Mark - Natalya's Shadow - Natalya's Soul
Guillaume's Face - Whitstan's Guard - Magnus' Skin - Wilhelm's Pride
Sazabi's Mental Sheath - Sazabi's Cobalt Redeemer - Sazabi's Ghost Liberator
Tal Rasha's Lidless Eye - Tal Rasha's Horadric Crest - Tal Rasha's Guardianship - Tal Rasha's Fine-Spun Cloth - Tal Rasha's Adjudication
Sander's Paragon - Sander's Superstition - Sander's Taboo - Sander's Riprap
Telling of Beads - Laying of Hands - Dark Adherent - Rite of Passage - Credendum
Trang-Oul's Guise - Trang-Oul's Scales - Trang-Oul's Wing - Trang-Oul's Girth - Trang-Oul's Claws

Runes:

El 5x - Eld 4x - Tir 8x - Nef 4x - Eth 4x - Ith 8x - Tal 10x - Ral 10x - Ort - Thul - Amn - Sol
Shael - Dol - Hel - Io - Lum - Ko - Fal - Lem - Pul - Um
Mal - Ist - Gul - Vex - Ohm - Lo - Sur - Ber - Jah - Cham - Zod
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 02.05.2023, 23:22 hod.

Lut Gholein -> Radament

V porovnání s několika etapami prvního aktu to byla tentokrát celkem rychlovka, byť i tak jsem tuto při full clearu strávil většinou v rozmezí 20-30 minut. Nenarazil jsem na žádný vážnější problém, byť mě občas pozlobil Radamentův jed, když mě kritnul, nebo merce či mercyni. Ve většině případů, když jsem si mohl vybrat, jsem volil dezerta Prayera. Jinak jsem bral toho, koho měla dotyčná postava nařízeného, nebo jsem si musel ponechat Rogunu. Některé postavy v průběhu etapy citelně zrychlily, možná i pod vlivem nového společníka.

--------------------

Fraxinus_OI (Tiger Strike 20, Cobra Strike 20, Cloak of Shadows 10, Shadow Warrior 10; A2 merc Prayer)
Na začátek jsem si došel pro dezerta a dal mu nejprve Voulge, avšak později jsem si uvědomil, že mu schovávám tu Dimoak’s Hew. V klidu, aniž by mě cokoliv rozhodilo, jsem si došel k Radamentovi, který dokázal pouze jedem zabít merce. Ještě předtím padly z hromádky Cleglaw’s Pincers rukavice. Všechny body jsem teď dával do Shadowky, ať mám tanka. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 24m. Celkem za akt: 0h 24m. Celkem: 4h 35m.

RIP_OZ (Rabies 20, Amrageddon 20, Arctic Blast 10, Carrion Wine 10; A1 merc Fire)
Jak vzrostl level, tak i vzteklina začala být čím dál více užitečná. Zjistil jsem, že je efektivní jednou rafnout a pobíhat kolem nebo nakazit další hlouček, pak se k prvnímu vrátit a rafnout znova a tak dokola. A mercyně to pak veme dočista. Radament trochu zlobil, ale také padl. Bod za úkol ponechám na prereq pro Armageddon. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 35m. Celkem za akt: 0h 35m. Celkem 5h 10m.

BliiNky_Oe (Bash 20, Howl 20, Polearm Mastery 10, Axe Mastery 10; A2 merc Defiance)
Ještě nikdy se mi nestalo, aby nebyl k dispozici defenzivní merc. Musel jsem dát Save and Exit, aby se mi naroloval a dal mu to unikátní kopí. Poté byl postup jednoduchý, rychlý a bezpečný, merc vše rozrazil a já umlátil. Radament sice zabil merce, mně ale dal falešně unikátní spetum. Dost mi padaly runy, konkrétně čtyři. Stalo se mi s touto postavou ještě jedno poprvé: za průchod vytyčenou etapou jsem nedostal level. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 26m. Celkem za akt: 0h 26m. Celkem 5h 08m.

Attia_Oh (Multiple Shot 20, Lightning Strike 20, Slow Missiles 10, Penetrate 10; A5 merc barbar)
Rogunu jsem též vyměnil za dezerta, který ale také bude nevyhnutelně vyměněn o tři akty dále. Postup byl se střídáním mulťáku a Charged Strike překvapivě celkem svižný a chvílemi hrozilo, že bude ještě rychlejší než první postava. Ale pak přišel zásek u Radamenta, který mě třikrát kritnul jedem a to byl sešup životů dolů jak blázen. Jednou jsem od něj zdrhal s životy blížící se nule a musel uhnout jeho nesvaté střele i výstřelu právě oživeného ohnivého mága. Uf, to bylo opravdu těsné. Ale vzhledem k tomu, kde se vygeneroval, přímo za stolem s průchozí čárkou u stěny, jsem k němu pod břicho prostě musel. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 30m. Celkem za akt: 0h 30m. Celkem 5h 27m.

Dark_DeamonOS (Tiger Strike 20, Blades of Ice 20, Psychic Hammer 10, Wake of Fire 10; A2 merc Holy Freeze)
Pořídil jsem jí defenzivního dezerta merce a s pomocí Wake of Fire vykostil vše živé i nemrtvé. Radament moc nezlobil. Cestou jsem našel celkem čtyři exp šrajny, ale vzhledem k tomu, že boss byl v každém patře nanejvýš jeden, a že mají kanály dost malý alvl, to nebylo takřka vůbec znát. Domaxováno na deset Wake of Fire a už se připravuji na příchod ledových čepelí. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 22m. Celkem za akt: 0h 22m. Celkem 3h 55m.

Kolij_Ob (Holy Shock 20, Holy Bolt 20, Defiance 10, Conversion 10; A3 merc Cold)
Nebyla to taková rychlovka ani tak bezpečné jako s předešlou postavou, přesto se držel skvěle. Když bylo 90 % potvor nemrtvých, vyřádil jsem se s Holy Boltem, byť mnozí potřebovali tři střely a Radament asi 40. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 28m. Celkem za akt: 0h 28m. Celkem 4h 53m.

MiraBBg_Of (Decrepify 20, Raise Skeleton 20, Dim Vision 10, Attract 10; A1 merc Cold)
S armádou koster to také jelo jak po másle, kromě pár zapadlých děr, kde byla úzká chodba, protože bez pořádně vytuněného mastery mají kostry menší dmg. Bitku s Radamentem nepřežila pouze jediná z nich. Chyběl kousek k dalšímu levlu, tudíž i tato postava nedostala za tuto etapu novou úroveň. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 25m. Celkem za akt: 0h 25m. Celkem 4h 15m.

Dragonius_OB (Poison Explosion 20, Fire Golem 20, Dim Vision 10, Bone Wall 10; A3 merc Lightning)
Na začátek jsem mu sehnal Prayer dezerta a čekal jsem to horší, překvapivě to šlo jak po másle. Sice bylo občas problémové smysluplně využít zasmradění kvůli rozestupům monster, ale při obklíčení to bylo super řešení, zvláště pak u Radamenta, kterého merc upíchal, zatímco smrad likvidoval miniony kolem i mrtvoly. Padly falešně unikátní assassinské drápy v druhém patře poblíž waypointu. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 27m. Celkem za akt: 0h 27m. Celkem 5h 21m.

Javurek_Og (Battle Orders 20, Leap Attack 20, Natural Resistance 10, Throwing Mastery 10; A2 merc Holy Freeze)
Dal jsem mu prozatím prayer merce. Z bosse infidelů ve druhém patře padl první unikát této etapy: Snakecord! :love: Okamžitě putuje na postavu, byť prozatím přijdu o jeden řádek, ale ten jed na něm je docela dobrá výpomoc. Jinak jsem házel a příležitostně skákal, ale postup byl nyní výrazně pomalejší. U Radamenta pak pouze skákal a merce to tam stálo život. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 35m. Celkem za akt: 0h 35m. Celkem 5h 13m.

raisen_IO (Blood Golem 20, Lower Resist 20, Amplify Damage10, Confuse 10; A2 merc Might)
Tentokrát změna, u ní zkusím Blessed Aim merce, ať se já i golem do něčeho trefíme. V chodbách kanálů se to Confuse docela dobře osvědčilo, když někdy na nás naběhlo třeba dvacet koster. Radamentovi jsem pomocí Raise Skeleton na prvním levlu sebral jeho armádu a on sám lehl celkem rychle. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 28m. Celkem za akt: 0h 28m. Celkem 5h 21m.

ObterIvr_II (Whirlwind 20, Battle Cry 20, Increased Stamina 10, Grim Ward 10; A2 merc Holy Freeze)
Koupil jsem mu opět Blessed Aim merce. Spolu se zbraní s půlenou obranou monster a s občasným použitím Battle Cry jsem měl prakticky zaručený ITD. Promlátit se se Serpent Lordem až k Radamentovi dalo docela zabrat, zvlášť když se vygenerovalo koster opravdu hodně. Radament mě překvapil tím, že dal Ral runu. Netušil jsem, že on míří tak vysoko. Ale jeho jed mi zabil merce o milisekundu dřív, než jsem mu dal protijed. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 31m. Celkem za akt: 0h 31m. Celkem 4h 37m.

Asman_IZ (Fire Golem 20, Clay Golem 20, Golem Mastery 10, Terror 10; A1 merc Cold)
Podařilo se mi konečně sehnat perverzní hlavu s +2 k hliněnému golemovi, avšak při jeho vyčarování ji stejně budu muset sundávat kvůli nedostatku many. Holt pár levlů počkám. I když byl postup pomalý, tak zejména díky Terroru proti střelcům a kostlivým mágům byl i přes jejich velké množství velmi bezpečný. Radament na mě celou dobu díky tomu, že jsem na něj šel s unikátní berdychou, jenom dýchal. A s jeho smrtí tu máme prvního s levlem 22! Docela se mu rozpadaly runy. Lvl 22. Pl 8, čas 0h 33m. Celkem za akt: 0h 33m. Celkem 5h 22m.

Andario_Ie (Volcano 20, Fire Claws 20, Carrion Wine 10, Cyclone Armor 10; A2 merc Defiance)
Konečně defenzivní merc. Kvůli tomu, že je ve stokách mnoho odolných na oheň, jsem potřeboval tři až čtyři rány na ně. Postup by jinak mohl být daleko rychlejší. U Radamenta to zase nerozdýchal merc. Těsně jsem nedostal další level. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 28m. Celkem za akt: 0h 28m. Celkem 5h 12m.

LoneWolf_Ih (Cobra Strike 20, Shadow Master 20, Burst of Speed 10, Dragon Flight 10; A5 merc barbar)
Bral jsem Prayer dezerta. A byl to dost fofr. Kostry jsem utloukl, o mumie jsem si léčil manu a příležitostně jsem si kopl, hlavně do Radamenta. Jen ten další levl nebyl. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 22m. Celkem za akt: 0h 22m. Celkem 4h 47m.

Cirdan_IS (Holy Fire 20, Holy Shock 20, Meditation 10, Conversion 10; A5 merc barbar)
Bral Blessed Aim dezerta a prosvištěl to s ještě větším fofrem než LoneWolf. Nikdo si proti němu ani neškrtl, až na jeden bosspack, kterému kryli záda kostliví mágové, tam jsem to zapít léčivým lektvarem prostě musel. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 19m. Celkem za akt: 0h 19m. Celkem: 3h 56m.

Smrtonoska_Ib (War Cry 20, Concentrate 20, Taunt 10, Increased Stamina 10; A3 merc Cold)
A máme tu kandidáta na největší brzdu tohoto aktu. I proto, že jsem se rozhodl ponechat mu Rogunu, abych předešel tomu nerad se loučit s dezertem ve třetím aktu. Vše šlo s koncentrací šíleně blbě zabíjet a nikdo mi nepomáhal tankovat. Nejhorší ale bylo, že převažovali kostliví střelci a mágové a ne vždy jsem si mohl dovolit si je všechny přitauntovat k sobě. Z bosse ve druhém patře padla falešně setová sudlice a z Radamenta dokonce falešně unikátní assassinské drápy. Za úkol jsem si ale už téměř domaxoval Taunt. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 39m. Celkem za akt: 0h 39m. Celkem 5h 31m.

BubEn_If (Fireball 20, Meteor 20, Energy Shield 10, Inferno 10; A3 merc Lightning)
Dal jsem jí defenzivního merce i s Dimoak’s Hewí, jen pro tento akt, a šel si užívat do stok. Ve druhém patře jsem dostal od jednoho z hloučku kostlivých lukostřelců Blood Crescent šavličku, už druhou za tuto postavu. Jinak nic, vše v poho, jen merc lehl pod jedem Radamenta. Nový level není. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 24m. Celkem za akt: 0h 24m. Celkem 4h 57m.

Blademaster_IB (Bash 20, Berserk 20, Increased Stamina 10, Taunt 10; A2 merc Thorns)
Dal jsem mu Prayer dezerta a spolu s ním jsem se probaštil až k Radamentovi. Čekal jsem tam problémy, ale byl kupodivu dost krotký. A také nečekaně dárný, neboť mi věnoval macátko Crushflange. Okamžitě nasazuji místo obouruční široké sekery. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 29m. Celkem za akt: 0h 29m. Celkem 5h 25m.

Marast_Ig (Critical Strike 20, Strafe 20, Lightning Bolt 10, Slow Missiles 10; A3 merc Lightning)
Dal jsem mu defenzivního dezerta a šel na to s bleskovými oštěpy. Nebylo to tak zlé, jak jsem se obával. Možná za to mohlo, že již nemám rogunu. Jediné, co vadilo, byl nedostatek many a také nutnost si neustále do města odbíhat opravovat oštěpy. Radament byl naprosto neškodný. Vymaxoval jsem na deset Lightning Bolt. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 29m. Celkem za akt: 0h 29m. Celkem 5h 41m.

ZOMB_ZO (Raise Skeletal Mage 20, Decrepify 20, Skeleton Mastery 10, Bone Armor 10; A2 merc Holy Freeze)
Koupil jsem prayerovského dezerta a užíval si procházku růžovou zahradou od vstupu až po Radamenta, kterému jsem kostry oživoval dřív, než to stíhal on sám. A pak ho moji tři kostlici nablízko (ač nejsou tak silné jako u Miry889) a čtyři na dálku uklovali jak hejno vran. Nový level není. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 24m. Celkem za akt: 0h 24m. Celkem 4h 41m.

Kaboom_ZI (Wake of Inferno 20, Blades of Ice 20, Shadow Warrior 10, Blade Shield 10; A1 merc Cold)
Po dlouhé době musím ponechat rogunu. Naštěstí má už schopného klona, která háže pasti na úrovni vyšší, než jakou mám já, tedy jsem se zaměřil jen na boj a uvolňoval blesky. Průchod byl celkem svižný a Radament si skoro ani neškrtl. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 27m. Celkem za akt: 0h 27m. Celkem 4h 15m.

agmar_ZZ (Guided Arrow 20, Fend 20, Pierce 10, Poison Javelin 10; A3 merc Lightning)
Pořídil jsem defenzivního dezerta a šel na to. Ve stokách to kupodivu šlo náramně dobře, třebaže jsem se obával, jaká to bude dřina. Jedový oštěp občas sám o sobě i něco zabil, když byl hlouček dostatečně velký a zapůsobil dříve, než se dostala řada na ruční vyřízení i na dotyčného. Radament dost potrápil merce, ale šel k zemi nakonec také. Jedový oštěp jsem proto navýšil o jeden bod do synergie. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 26m. Celkem za akt: 0h 26m. Celkem 4h 34m.

Ferek_Ze (Holy Fire 20, Charge 20, Defiance 10, Meditation 10; A3 merc Cold)
Jakožto dočasné řešení dostal Prayer dezerta a kostil to podobně jako Cirdan, jen s rozdílem, že šáržoval a mlátil po zásahu obyčejným útokem. A šlo to též jedna báseň. Merce však tentokrát nezabil Radament, ale extra strong mumií bosspack. Sám Radament byl na pohodu. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 27m. Celkem za akt: 0h 27m. Celkem 4h 34m.

quaterx_Zh (Charged Bolt 20, Ice Blast 20, Shiver Armor 10, Fire Mastery 10; A1 merc Cold)
Mercyni si musela nechat, ale šlo to bezpečně, jen si musela hlídat životy při otravě nebo pod náporem střelců, avšak výboje je vždy rychle rozprášily. Radament byl bez problémů a dal falešně setovou kudlu. Domaxován Charged Bolt. Snad bude sloužit dobře, i když ho dlouhou dobu již nevylepším. Lvl 20. Pl 8, čas 0h 23m. Celkem za akt: 0h 23m. Celkem 4h 46m.

redw_ZS (Lower Resist 20, Teeth 20, Bone Armor 10, Summon Resist 10; A3 merc Cold)
Jak to minule bylo pomalé a rizikové, nyní to byla úplná hračka. Snad i díky defenzivnímu dezertovi. Radament jak pak pod vlivem golema, kterého jsem musel několikrát přivolat znovu, docela zkrotl. Lvl 21. Pl 8. čas 0h 25m. Celkem za akt: 0h 25m. Celkem 5h 40m.

RobkoIebg_Zb (Charged Strike 20, Power Strike 20, Exploding Arrow 10, Inner Sight 10; A3 merc Lightning)
Ponechal jsem jí rogunu, aby to neměla tak jednoduché. A byla to opět paráda. Blesky to všechno hezky rozmetaly. Ani Radament nedělal potíže, byť kostry kolem obklíčily mercini a ubily. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 24m. Celkem za akt: 0h 24m. Celkem 4h 22m.

Crec_Zf (Charge 20, Sacrifice 20, Meditation 10, Resist Lightning 10; A5 merc barbar)
Sehnal jsem mu Prayer dezerta a šel na to. Šlo to překvapivě dosti svižně, jen jsem si vybral pořádný kopec smůly na dropy. Ve druhém patře z jedné mrtvoly vypadl falešně unikátní trnitý štít. A z Radamenta vypadlo falešně unikátní panenské kopí pro amazonku. Odměnu jsem upotřebil na Might, abych stihl na levlu 24 Holy Shock, který hodlám mít jako ofenzivní podporu. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 26m. Celkem za akt: 0h 26m. Celkem 4h 56m.

Welwet_ZB (Shock Web 20, Lightning Sentry 20, Claw mastery 10, Cloak of Shadows 10; A2 merc Thorns)
Ještě předtím, než jsem zakoupil Prayer dezerta, jsem se vrátil do 1. aktu k Charsi pro třídírné brnění pro něj, což se podařilo na asi osmý pokus. Hned v prvním patře stok padla falešně unikátní široká sekera. Dále ve třetím patře se pozlatilo, z grupy koster padl prsten Nagelring. :love: Měl 15 % a samozřejmě nasazuji. S Radamentem byla trochu potíž, ale merc zvládl nechcípnout na jed dřív, než ho upíchal. Radament hodil Berserker’s Hatchet sekeru. Další level není. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 33m. Celkem za akt: 0h 33m. Celkem 5h 14m.

LordKiller_Zg (Oak Sage 20, Hurricane 20, Carrion Wine 10, Spirit of Barbs 10; A1 merc Fire)
Pomalý a pomalý byl. Nicméně, byl jsem překvapen jak naproti tomu odolný. Pomohla i éterická sudlice, avšak tu brzy budu muset zahodit kvůli snižující se výdrži, pak opět nasadím berdychu. Víc než druid zabíjela mercyně, kterou si ponechal z aktu 1 a zůstane až do konce. Ale až na levlu 30 přijde jeho čas. Radament šel dolů na pohodu, všímal si jen jediného divého vlčáka, kterého jsem musel znovu vyvolat jen asi třikrát. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 37m. Celkem za akt: 0h 37m. Celkem 5h 19m.

Ordkomber_EO (Chain Lightning 20, Blaze 20, Teleport 10, Cold Mastery 10; A5 merc barbar)
Na začátku jsem jí pořídil Prayer dezerta a celé stoky jsem vyčistil jen s Chain Lightningem. Na Blaze jsem ani nesáhl. Nezaznamenal jsem jediný problém. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 26m. Celkem za akt: 0h 26m. Celkem 5h 19m.

Loppko_EI (Static Field 20, Hydra 20, Teleport 10, Shiver Armor 10; A5 merc barbar)
I té jsem pořídil Prayer merce a díky němu to byl tentokrát na rozdíl od 1. aktu obrovský fofr, zvláště díky jednobodovému Enchantu a také neustálé podpoře Static Fieldem. Semtam se o mě něco rozštípalo díky štítu, u kterého stačí ještě jeden bod pro vymaxování na deset. Nový level nemám, byť to bylo těsně díky celkem třem exp šrajnám. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 23m. Celkem za akt: 0h 23m. Celkem 5h 06m.

Dejavu_EZ (Frenzy 20, Iron Skin 20, Increased Speed 10, Find Potion 10; A5 merc barbar)
Jako přes kopírák, pořízen Prayer dezert a šlo to také dosti fofrem, k čemuž ale více dopomohly unikáty nalezené z Andariel. Ty Bloodfisty i CB byly dost znát. Nenarazil jsem na žádné větší potíže. Ani Radament nezlobil moc. Těsně nebyl další level. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 25m. Celkem za akt: 0h 25m. Celkem 5h 25m.

Fizz_EE (Immolation Arrow 20, Guided Arrow 20, Inner Sight 10, Ice Arrow 10; A5 merc barbar)
I této postavě pořizuji dezerta Prayera a díky tankovi to šlo o dvě až tři třídy lépe a rychleji než první akt. Nemusel jsem si zajišťovat prostor a ústupovou cestu, merc to zvládl utankovat všechno sám, kromě Radamentova jedu, samozřejmě. Ice Arrow dále sílí a je vidět, že postava také mnohé zabije. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 28m. Celkem za akt: 0h 28m. Celkem 5h 52m.

ObterIvr_Eh (Lightning Fury 20, Lightning Strike 20, Dodge 10, Penetrate 10; A1 merc Cold)
S touto postavou se projevila jistá zmlsanost z toho, že jsem měl prostřednictvím dezerta léčení. Nyní tomu tak není a ponechávám si rošťačku, která ale překvapivě fungovala velmi dobře, nijak mě neštvala. Jen ten postup kvůli omezení na level jedna není taková rychlovka a nebude. Radament šel dolů poněkud dlouho. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 31m. Celkem za akt: 0h 31m. Celkem 5h 10m.

Dragonius_ES (Tiger Strike 20, Claws of Thunder 20, Dragon Flight 10, Mind Blast 10; A1 merc Fire)
Opět ponechána mercyně a celkem se osvědčilo kombinovat blesky s fyzičnem a kopanci, tudíž jsem patřičným způsobem rozházel skilly na tlačítka, abych se v tom neztratil. Sice to spouštím zatím jen Dragon Tail, který dělá spolu s blesky AOE škody, ale doufám, že až bude dračí let s teleportem, že to bude lítat zrovna tak. Radament zemřel dostatečně rychle, tentokrát. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 26m. Celkem za akt: 0h 26m. Celkem 4h 47m.

Dark_DeamonEb (Hydra 20, Blaze 20, Enchant 10, Warmth 10; A5 merc barbar)
Pořízen Prayer dezert a šlo se na věc. Procházka po ohnivém chodníčku + naenchantěný dezert byl pro mnohé rychlý smrťák. A vůbec nejrychleji zdechl Radament i se svými nohsledy. Jen ty dropy zatím nejsou žádné. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 23m. Celkem za akt: 0h 23m. Celkem 5h 40m.

Cirdan_Ef (Fissure 20, Summon Spirit Wolf 20, Cyclone Armor 10, Poison Creeper 10; A1 merc Cold)
Se zvěřincem a rogunou za zády to byl poměrně velký průvan. Ve třetím patře z jedné kostry flusající oheň padlo falešně unikátní kožené brnění. Radament šel dolů průměrně rychle a nedal nic, jen jed. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 22m. Celkem za akt: 0h 22m. Celkem 4h 16m.

RIP_EB (Summon Dire Wolf 20, Hurricane 20, Firestorm 10, Twister 10; A1 merc Fire)
Tady byli vlci jenom tři a na takové úrovni +/- stejně silní jako u Cirdana, takže to bylo znát. Ještě víc znát ale bylo slábnoucí Firestorm, který byl proti kostrám skoro na nic. Bude to holt stát na těch vlcích. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 29m. Celkem za akt: 0h 29m. Celkem 4h 55m.

ObterIvr_Eg (Oak Sage 20, Volcano 20, Lycanthropy 10, Feral Rage 10; A5 merc barbar)
Mohu si vybrat, a tak vybírám opět dezerta Prayera, ale tentokrát furt dělal samé pycoviny typu bojovalo se a on si lebedil někde za rohem nebo v offskrýnu. Minule jsem deklaroval, že Freal Rage již nestíhá, a proto se vrhnu na Volcano, které poslouží jako synergie pro Fire Claw, jenž zůstane na prvním levlu. Tento plán stále trvá, nicméně zde si ani Feral Rage nevede zle. Po zabití Radamenta konečně mám i ten ohnivý útok, ale vyzkoušet ho mohu až příště. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 28m. Celkem za akt: 0h 28m. Celkem 5h 07m.

LoneWolf_hO (Fire Golem 20, Teeth 20, Revive 10, Bone Prison 10; A3 merc Fire)
Opět beru dezerta Prayera a ten se nyní choval už normálně. Nicméně postup chvílemi drhl kvůli nízkému poškození zubů, byť je mám již téměř vymaxovány. Doufal jsem v unikát, ale nebylo mi přáno. U Radamenta jsem za pomocí nízkoúrovňového vybuchování mrtvol odstranil kostry a boj s ním pak byla pižlačka, kterou merc odnesl vlastním životem. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 28m. Celkem za akt: 0h 28m. Celkem 5h 12m.

Čas celkem: 18h 15m
Průměrný čas: 0h 27m 22s
Celkový čas postupu: 8 dnů 9h 44m
Den 826 – 2. 5. 2023 (předchozí odehráno do 793. dne) – 690 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 4
Nalezeno unikátů celkem: 36
Bodů mám se všemi postavami pouze za vyčištění lokací 325.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Random Hero Challenge revived!

Příspěvek od Fraxinus » 17.07.2023, 00:32 hod.

Radament -> Dry Hills

Instrukce zní „v Dry Hills při první návštěvě sejdu pro kostku“. Tak jsem se jí řídil. A na konci po zisku kostky jsem u všech postav provedl „apdejt“ drahokamů, což zabralo nějaký čas, když jsem jich měl plnou skoro celou první stránku v truhle.

Kvůli jednomu nešťastnému ripu jsem dotyčnou postavu zakládal znovu a čas jejího postupu se promítl do celkového hraní této etapy, a proto výsledná průměrná hodnota bude kvůli této události zkreslena řádově o minuty.

Čekal jsem lepší dropy, ale povedlo se jen osm unikátů, přičemž dalších minimálně 15 předmětů (páč u střelných a vrhacích zbraní to nelze poznat) bylo falešně unikátních. K tomu ale dopomohlo určitou měrou to, že jsou ve druhém aktu některá TCčka buglá a když se rollne unikát nebo set, změní se ilvl z nějakých 15 na pouhých 6. Typicky se to dělo v hrobkách.

--------------------

Fraxinus_OI (Tiger Strike 20, Cobra Strike 20, Cloak of Shadows 10, Shadow Warrior 10; A2 merc Prayer)
Docela to šlo. Dříve jsem se zaměřil na warriorku, která má už čtvrtou úroveň, ale pochopil jsem, že nyní je nutné investovat do sebe. Spolu se sílícím tygrem jsou smrtící i finiše dračím kopem. V kamenné kobce jsem dostal falešně unikátní tvrzené kožené brnění. Škoda. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 46m. Celkem za akt: 1h 10m. Celkem: 5h 21m.

RIP_OZ (Rabies 20, Amrageddon 20, Arctic Blast 10, Carrion Wine 10; A1 merc Fire)
Předešlá taktika fungovala i nyní a asi mi už zůstane až do dalšího předělu. I když to ne vždy bylo tak rychlé jako s Fraxinou. Dole v síních smrti v prvním patře obsahovala jedna krysí díra Hsarus‘ Iron Stay pásek. Jinak nic. O patro níže potrápil jeden LE bosspack, který byl neustále oživován pěticí unravelerů. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 59m. Celkem za akt: 1h 34m. Celkem 6h 09m.

BliiNky_Oe (Bash 20, Howl 20, Polearm Mastery 10, Axe Mastery 10; A2 merc Defiance)
Docelsa nepříjemně mě překvapilo, jak tento barbar dostává naloženo, hlavně od skarabů. Několikrát mi snížili životy pod 100. Ve skalnaté pustině za Lut Gholeimem jsem narazil na nepříjemný šampionpack skákavých potvor a jeden z nich mě obdařil dalším Hsarus‘ Iron Stay páskem. V prvním patře síně mrtvých vypadla z kupy koster a unravelerů falešně unikátní barbarská helma a ve třetím patře z kopy potvor falešně unikátní obouručák. Ten by se mi hodil. :( Etapu ukončuju po prozkoumání méně než poloviny pustiny, waypoint jsem našel mnohem dříve, než jsem čekal. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem za akt: 1h 16m. Celkem 5h 58m.

Attia_Oh (Multiple Shot 20, Lightning Strike 20, Slow Missiles 10, Penetrate 10; A5 merc barbar)
Attia byl pomalý, ale nebylo to zas až tak hrozné, nakonec. Venku jsem upřednostňoval spíše mulťák, ve vnitřních prostorách jsem se orientoval zase převážně na jednobodový Charged Strike a proti Unravelerům se osvědčilo zpomalení střel, které jsem vymaxoval na deset. Ve třetím patře síní mrtvých mi padly falešně unikátní rukavice řetězáky, mohly být Chance Guards, ale nejsou. :( Lvl 23. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem za akt: 1h 26m. Celkem 6h 23m.

Dark_DeamonOS (Tiger Strike 20, Blades of Ice 20, Psychic Hammer 10, Wake of Fire 10; A2 merc Holy Freeze)
Byl sice rychlý, ale neobezřetnost se mi mohla šeredně vymstít. Když kladu ohnivé pasti, nejsou při boji se skaraby vůbec vidět blesky a životy mi tak lítaly nahoru dolů. Myslím, že ve Far Oasis se mám na co těšit. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem za akt: 1h 06m. Celkem 4h 39m.

Kolij_Ob (Holy Shock 20, Holy Bolt 20, Defiance 10, Conversion 10; A3 merc Cold)
Venku zabíjel jen jednobodově zealem plus Holy Firem, uvnitř přepínal na Holy Bolt, který byl s dalšími úrovněmi víc a víc efektivní, na rozdíl od venkovních soubojů nablízko. A jak hladce si poradil s armádami koster a unravelerů :!: Mercyně občas dělala hovadiny, takže jsem se docela zdržoval, ale času to zabralo zřejmě proto, že jsem musel Dry Hills prozkoumat celý. Hned za bránou padly falešně unikátní assassínské katary. Také jsem posbíral zatím rekordních osm run. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 09m. Celkem za akt: 1h 09m. Celkem 6h 02m.

MiraBBg_Of (Decrepify 20, Raise Skeleton 20, Dim Vision 10, Attract 10; A1 merc Cold)
Kostry neustále rostou a díky nim to šlo jak po másle. Nenarazil jsem na ani jeden problém. Vše přejely jak parní válec, kolikrát jsem musel zastavovat, protože mi došla stamina. Ještě dvě úrovně a budu je mít vymaxované. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 44m. Celkem za akt: 1h 09m. Celkem 4h 59m.

Dragonius_OB (Poison Explosion 20, Fire Golem 20, Dim Vision 10, Bone Wall 10; A3 merc Lightning)
Po rychlovce přišla opět pomalá jízda. Smraďoch to měl těžké, neboť v bojích proti oštěpařkám a těm skákavcům je jen malá šance, že se otřou o výpary. Ale dole v kobkách to byla jiná. V místnosti s mnoha kostrami a unravelery si užil a jedna mrtvola pukala za druhou a umíralo to snad lépe než s CE. Jen byla škoda, že se tak mohlo dít jen v jediném patře. Ale cítím v kostech, že tenhle nekro si jako jeden z mála ty Tal Rashovy hrobky užije. V Dry Hills padly z jednoho skákavce Hsaru’s Iron Heel botky. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 01m. Celkem za akt: 1h 28m. Celkem 6h 22m.

Javurek_Og (Battle Orders 20, Leap Attack 20, Natural Resistance 10, Throwing Mastery 10; A2 merc Holy Freeze)
Javor musel dobře zvažovat, kdy je lepší hodit sekery a kdy skočit. Proti skákavcům jednoznačně bylo lepší házet, protože se skokem málokdy trefí. Ale proti třeba Unravelerům bylo lepší skočit, tou unikátní sekerou zároveň zmrazit a pak dorazit házením jeho i jeho kostry. Ale u bossích verzí jsem musel být opatrný, abych nedopadl jak jednou merc. I tak byl ale postup dosti pomalý, na vině budiž i nutnost prozkoumat Dry Hills celý. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 06m. Celkem za akt: 1h 41m. Celkem 6h 19m.

raisen_IO (Blood Golem 20, Lower Resist 20, Amplify Damage10, Confuse 10; A2 merc Might)
S ochrankou v podobě stále sílícího krvavého golema to bylo velmi bezpečné a šlo to překvapivě i docela na obstojném rychlostním stupni, byť mě zdržela nutnost prozkoumat Dry Hills celý. Podle potřeby jsem střídal amplifu se zmatkem, který se velice osvědčil proti kostrám s unravelery. A byla docela zábava sledovat, jak kosí své vlastní kostry nesvatými střelami. Co se týče dropů, tak to mohlo být bohaté. Falešně setovou sekeru dal Creeping Feature. Ve třetím patře mi padl ještě falešně unikátní opasek. Jenže v kamenné hrobce předtím konečně trefa! Jeden z kostlivců mě obdaroval kopím The Dragon Chang. :love: Putoval hned na merce a i když je o něco slabší než bílá sudlice, její skvělá minimální škoda nakonec byla efektivnější. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 53m. Celkem za akt: 1h 21m. Celkem 6h 14m.

ObterIvr_II (Whirlwind 20, Battle Cry 20, Increased Stamina 10, Grim Ward 10; A2 merc Holy Freeze)
Zvětšená výdrž domaxována na deset. Ve druhém poschodí kamenné hrobky se vygenerovalo nezvykle hodně bossů a jeden z nich mě obdařil Axe of Fechmar sekyrkou. :love: A to znamenalo změnu v pojetí hraní. Zahodil jsem (a nakonec prodal) dvojici žezel a nový nález využívám koncentrovaně namísto dosavadního dvojitého úderu. Zvláště účinné to bylo díky mražení proti unravelerům, ale vlastně proti všem, zatímco se merc věnoval kostrám. A když došla mana, přepnul jsem na switch na hůl se sáním. Docela fajn se mi vygenerovaly Dry Hills, hned u vlezu waypoint i vlez do hrobek. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem za akt: 1h 23m. Celkem 5h 29m.

Asman_IZ (Fire Golem 20, Clay Golem 20, Golem Mastery 10, Terror 10; A1 merc Cold)
Dlouhá pouť, ale zase mohu říct, že z kleteb jsem nepoužil ani jednou amplifu, vždy jen teror, který byl velmi užitečný hlavně v kobkách a ve společnosti unravelerů s kostrami. Trocha nebezpečí byla jen u sarkofágu, odkud vycházely mumie. Trvalo celou věčnost to zničit. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 06m. Celkem za akt: 1h 39m. Celkem 1h 28m.

Andario_Ie (Volcano 20, Fire Claws 20, Carrion Wine 10, Cyclone Armor 10; A2 merc Defiance)
O něco to bylo rychlejší, ale ne zas až tak moc rychlé. Ohnivý útok pozvolna sílí, jenže mnozí nepřátelé mají stále dost životů na to, aby odolali více ranám. Jinak to bylo docela bezpečné hraní. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 58m. Celkem za akt: 1h 26m. Celkem 6h 10m.

LoneWolf_Ih (Cobra Strike 20, Shadow Master 20, Burst of Speed 10, Dragon Flight 10; A5 merc barbar)
Sice má rychlý pohyb, ale útok není zatím nic moc, takže nakonec je průměrná. V prvním patře síní mrtvých jsem získal z urny falešně unikátní sudlici. Kolikátou už! :OXO Lvl 23. Pl 8, čas 0h 54m. Celkem za akt: 1h 16m. Celkem 5h 41m.

Cirdan_IS (Holy Fire 20, Holy Shock 20, Meditation 10, Conversion 10; A5 merc barbar)
Tentokrát nebyl tak rychlý, jak jsem čekal. Asi tenhle paladin umí pospíchat jen pomalu. Navíc mě zdržela neobvykle rozlehlá poschodí v síních mrtvých. V druhém patře padl další falešný unikát, asassínské drápy tentokrát. Říkám si, že tyhle věci jsem měl asi taky počítat, byla by to zajímavá statistika. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem za akt: 1h 09m. Celkem: 4h 46m.

Smrtonoska_Ib (War Cry 20, Concentrate 20, Taunt 10, Increased Stamina 10; A3 merc Cold)
U této postavy jsem se přesvědčil, jak těžký život by býval měl Obter!vr, kdyby nenalezl Serpent Lorda a Fechmara. Tenhle barbar totiž nemá vůbec nic, jen jedové charmy. Tomu pak odpovídala i rychlost progresu dál, zatím je suverénně nejpomalejší ze všech. Aspoň Taunt to nějak zachraňoval a uklidnil mi unravelery. A našel další falešný unikát, tentokrát barbarská helma z Creeping Featura. S dropy to bylo špatný, nepadaly pořádně ani runy. Domaxoval jsem na deset Taunt a uvidí se, zda se budu orientovat na koncentraci do konce, nebo ho pojedu jako Singera. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 16m. Celkem za akt: 1h 55m. Celkem 6h 47m.

BubEn_If (Fireball 20, Meteor 20, Energy Shield 10, Inferno 10; A3 merc Lightning)
Po předešlé postavě byla radost mít postavu s plošným útokem. Byť je tedy neustále nachlastaná manou. Kvůli manové náročnosti, kvůli níž jsem se často zdržoval ve městě a nabral zbytečně celé minuty skluz, jsem při zisku úrovně 23 nedal bod do ohnivé koule, ale do posledního prerequ na meteor. Pak to bude lítat. Smůla, že nic nepadá, ani runy. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem za akt: 1h 16m. Celkem 5h 49m.

Blademaster_IB (Bash 20, Berserk 20, Increased Stamina 10, Taunt 10; A2 merc Thorns)
Na to, jak podobný je tento barbar BliiNkymu, byl postup dosti odlišný. Zaprvé jsem nyní nedostával nikde naložíno, až na jedno kritnutí jedem od unravelera, a za druhé byl postup znatelně zdlouhavější. Z mumiích šampionů v prvním patře síní mrtvých vypadly Cleglaw’s Pincers rukavice. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 06m. Celkem za akt: 1h 35m. Celkem 6h 31m.

Marast_Ig (Critical Strike 20, Strafe 20, Lightning Bolt 10, Slow Missiles 10; A3 merc Lightning)
Mile mě překvapil, jak si to dával vcelku rychle, daleko rychleji než jiní. Byť tuto amazonku dosud limituje mana, oštěpy a nemožnost použít hlavní útočný sklil, ale to se brzy už změní, hlavně pokud najdu odpovídající unikát. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 50m. Celkem za akt: 1h 19m. Celkem 6h 31m.

ZOMB_ZO (Raise Skeletal Mage 20, Decrepify 20, Skeleton Mastery 10, Bone Armor 10; A2 merc Holy Freeze)
Po vylezení z města a vyčarování koster (3+4) na mě čekalo překvápko v podobě Cleglaw’s Pincers rukavic z jednoho ze skarabech šampionů. A kousek dál ve skalnatých pustinách jsem získal z obyčejného monstra Dimoak’s Hew berdychu, která okamžitě zamířila na merce, z něhož se nyní stal prvotřídní zabiják díky podpoře mé amplify. V kamenné hrobce mě překvapilo ještě něco: vůbec se nevygeneroval Creeping Feature, to jsem ještě nezažil. Po této etapě mám již k dispozici pět mágů. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem za akt: 1h 13m. Celkem 5h 30m.

Kaboom_ZI (Wake of Inferno 20, Blades of Ice 20, Shadow Warrior 10, Blade Shield 10; A1 merc Cold)
Se vším, co mám na prvním levlu, moc muziky neudělám, ale když jednou za čas neustále sílící warriorka položí pasti, má to potenciál zlikvidovat všechny kostry vůkol unravelerů. Ale k tomu nemuselo vůbec ani dojít, neboť v kamenné hrobce mi skarabi nakouřili tolik blesků naráz, že jsem od nich zdrhal s pouhými 23 životy :!: Uff. Musel jsem být obezřetný, a proto jsem byl s touto postavou patřičně pomalý. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 58m. Celkem za akt: 1h 25m. Celkem 5h 13m.

agmar_ZZ (Guided Arrow 20, Fend 20, Pierce 10, Poison Javelin 10; A3 merc Lightning)
Taktika byla stejná jako minule, házet jedové oštěpy a nechat merce upíchat zbytek, případně podpořit s blindem díky štítu. A fungovalo to skvěle i na unravelery, byť skarabové dosti nakládali. V kamenné hrobce ve druhém patře vypadlo z truhly kopí The Dragon Chang, které okamžitě putuje na mercka. :love: Při návštěvě druhého patra síní mrtvých padl z mumie štít Civerb’s Ward. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem za akt: 1h 22m. Celkem 5h 30m.

Ferek_Ze (Holy Fire 20, Charge 20, Defiance 10, Meditation 10; A3 merc Cold)
Oproti předešlým postavám to bl docela fofr. Byť u mnohých monster ohnivý šárž nedokázal zabít na jednu ránu, aura za dva až tři impulsy dokonala dílo zkázy. Tentokrát jsem šárž využíval naplno a na normální útok nepřepínal kromě případů, kdy jsem šaržnul bez many. Vlastně, s manou mi pomohl nalezený grand charm. Blood Witch the Wild hlídající truhlu s kostkou dala Civerb’s Ward štít. Ještě kousek a bude tu auru mít vymaxovanou. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem za akt: 1h 16m. Celkem 5h 23m.

quaterx_Zh (Charged Bolt 20, Ice Blast 20, Shiver Armor 10, Fire Mastery 10; A1 merc Cold)
Trochu nepříjemné bylo střetnutí s bossem kostlivcem imunním na blesky v kamenné hrobce v prvním patře, který mi dosti nakládal a šel dolů pomalu, neboť jsem dosud měl Ice Blast pouze díky holi na switchi. Ve druhém patře mě boss skarabů obšťastnil falešně setovou sudlicí. A jeden z jeho minionů dokonce falešně unikátním koženým brněním. Taková smůla. :( V síni mrtvých ve druhém patře jsem narazil na dalšího drsného imunního na blesky bosse unravelera. Dal zabrat ještě víc než ten kostlivec. A opodál z nějakého monstra padla falešně unikátní perverzní hlava. Já se z toho snad picnu! Kvůli bloudění po vysušených kopcích, častým návštěvám města pro manu a kvůli občasné smrti mercyně jsem si postup výrazně prodloužil. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 04m. Celkem za akt: 1h 27m. Celkem 5h 50m.

redw_ZS (Lower Resist 20, Teeth 20, Bone Armor 10, Summon Resist 10; A3 merc Cold)
Narazil jsem pouze na jediný problém, a to na LE bosse unravelera v síních mrtvých. Zabil mi merce i golema skoro okamžitě a dost jsem se zdržel nejen návštěvou města. Zuby byly super na hromadnou likvidaci čehokoliv venku i uvnitř, ale u dveří se osvědčil jednobodový výbuch mrtvoly posílený o switch. I když zbývá do vymaxování zubů už jen bod, ofenzivně to již lépe nepůjde a prim u něj bude hrát strategie. Lvl 23. Pl 8. čas 0h 55m. Celkem za akt: 1h 20m. Celkem 6h 35m.

RobkoIebg_Zb (Charged Strike 20, Power Strike 20, Exploding Arrow 10, Inner Sight 10; A3 merc Lightning)
Bohužel, máme prvního mrtvého. Nejprve jsem vyčistil kamennou hrobku, co se vygenerovala hned u východu z města, kde jsem se přesvědčil, že chargedzonka bez rezistů versus skarabové nejsou nic příjemného. Pak zpátky venku jsem narazil na hlouček skarabů, který jsem téměř vyhubil, ale poslední kus, ke kterému jsem se přiblížil s ne hodně životy, tak jsem se napil léčení, ale jak jsem do něj uhodil oštěp, všechny blesky toho posledního skaraba vešly do mě, musely rollnout maximální škodu a k tomu kritický zásah. Byl to insta rip pro mě i toho skaraba. Bohužel. :( :cry: Lvl 22. Pl 8, čas 0h 14m. Celkem za akt: 0h 38m. Celkem 4h 36m.

Ale pak jsem se rozhodl, že tuto postavu pojedu znovu. Ostatně, nenašla nic, tudíž nemusím dělat žádné škrty, jen zruším tu jednu Tirku a místo ní tam píšu Ith. Ve Stony Field mi padl z bosse ptáků Arctic Furs brnění a pak v podzemí do temného hvozdu ještě jeden Arctic Furs. V Black Marši mi padla z kozlího bosse falešně unikátní šavle. V katedrále mě Bone Ash obdaroval Bloodfist rukavicemi. Snad je toto rozdíl, který mě oddělil od života a smrti předchozí Robkolebgy. Andariel dala další falešný unikát: helmu. Lvl 20. Pl 8, čas 4h 06m. Celkem za 1. akt: 4h 06m.
Radament byl naprosto v pohodě, ale příště si musím dát majzla, ať to nedopadne jako minule. Lvl 21. Pl 8, čas 0h 21m. Celkem za akt: 0h 21m. Celkem 4h 27m.
Tentokrát jsem si na skaraby dal pořádného majzla, i proto, že na rozdíl od riplé postavy tahle neměla žádný rezistový charm. A řešením bylo nevalit do skarabů Charged Strike, ale vyřešit je Power Strikem. Takhle je zasáhne jen jedna rána a ne tři až čtyři, z nichž se pak na mě předtím rozletělo třikrát až čtyřikrát tolik blesků. Kvůli tomu jsem se na pět hodin zdržel, ale hlavně že to napodruhé klaplo a mohu pokračovat dál s dalšími postavami. V síních mrtvých jsem našel falešně unikátní sekyrku, ale Gnasher nebude, protože má záhadně pouhý ilvl 6. To je asi bug, ne? Waypoint se mi v Dry Hills vygeneroval krásně u průchodu dál. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 47m. Celkem za akt: 1h 08m. Celkem 5h 14m.

Crec_Zf (Charge 20, Sacrifice 20, Meditation 10, Resist Lightning 10; A5 merc barbar)
Od skarabů dostával pořádně naloženo i křeček, jenž byl jimi přepaden hned u výlezu z města, kterým navíc šéfoval drsný šampiónpak, ale dal si pozor a věděl, kdy je lepší se strategicky stáhnout. Odměnou byl nejen zachovaný život, ale i další Bloodfist rukavice, které jsou více než vítanou pomocí. Vítanou pomocí byla i aura proti bleskům, ale ani ta proti těm skarabům není všelék. Pozapomněl jsem na úmysl, co jsem vytyčil minule, takže jsem všechny body nahrnul do Sacrifice místo do prereqů. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem za akt: 1h 22m. Celkem 5h 52m.

Welwet_ZB (Shock Web 20, Lightning Sentry 20, Claw mastery 10, Cloak of Shadows 10; A2 merc Thorns)
V této etapě mi šoková síť už zesílila tak, že něco dokonce i zabila; hlavně dokázala odstraňovat kostry kolem unravelerů, kterým se pak mohl nerušeně věnovat merc, jelikož tato past není proti nim zpravidla moc účinná. Jeden z kostlivců, co přihlízel boji proti nepříjemnému LE bossovi unravelerovi, mě odměnil za trpělivost dýkou The Diggler, která okamžitě putuje do výbavy a zbavuju se tím pádem drápů, nejspíš navždy. Waypoint i síně mrtvých se mi vygenerovaly skvěle hned u vlezu ze skalnaté pustiny. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 49m. Celkem za akt: 1h 22m. Celkem 6h 03m.

LordKiller_Zg (Oak Sage 20, Hurricane 20, Carrion Wine 10, Spirit of Barbs 10; A1 merc Fire)
V podstatě jsem mohl jen dále posilovat Oaka, i když to není nezbytně nutné. V kamenné hrobce mi z racku padl falešně setový orb pro čarodějku, jinak nic. Postup byl velmi pomalý, neboť prostě nemám demidž, a éterická sudlice se brzy rozpadla, takže jsem se musel vrátit k normální berdyše s nižší demidž a téměř nulovou minimální demidž. S Unravelery nakonec nebyla až taková potíž, mercyně s jediným vlkem se postarala o havěť, zatímco já likvidoval unravelera na asi 10 až dvacet ran, zatímco liána zabránila resurekci koster a mumií. Pak ve druhém patře síní mrtvých jsem narazil na další éterickou sudlici a postup se zas o něco zrychlil. Ale příště ji stejně zase rozflákám. Při etapě mi padlo skoro deset run, z toho sedmkrát El. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 15m. Celkem za akt: 1h 52m. Celkem 5h 19m.

Ordkomber_EO (Chain Lightning 20, Blaze 20, Teleport 10, Cold Mastery 10; A5 merc barbar)
Zde využila Blaze pouze v kamenné hrobce, jinak vše smažila blesky. Nálezy žádné, průchod byl naprosto bezpečný, třebaže pomalejší, než jsem čekal. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 55m. Celkem za akt: 1h 21m. Celkem 6h 14m.

Loppko_EI (Static Field 20, Hydra 20, Teleport 10, Shiver Armor 10; A5 merc barbar)
Hned na začátku domaxován na deset Shiver Armor. Jinak jsem jako minule se portoval startegicky do hloučku potvor, rozstaticoval a spolu s mercem jsem je dorážel na jednu dvě rány, občas se potvorysamy rozsypaly o můj štít. Velice efektivní to bylo v síních mrtvých s unravelery. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 51m. Celkem za akt: 1h 14m. Celkem 5h 57m.

Dejavu_EZ (Frenzy 20, Iron Skin 20, Increased Speed 10, Find Potion 10; A5 merc barbar)
Šlo to pomaleji, než jsem čekal, asi proto, že jsem si musel dávat dost majzla na skaraby a více vyhledával z mrtvol lahvičky, hlavně many. Přitom se dosti zelenilo. Nejprve ve vyprahlých kopcích najdu Cathan’s Seal prsten, pak ve třetím patře síní mrtvých dá proklatý boss mumií Civerb’s Ward štít. Ponechávám jeden nevyužitý bod, šetřím na odemčení hlavního útočného skillu a rychlého běhání. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 01m. Celkem za akt: 1h 26m. Celkem 6h 26m.

Fizz_EE (Immolation Arrow 20, Guided Arrow 20, Inner Sight 10, Ice Arrow 10; A5 merc barbar)
Hned v pustině vypadl z někoho falešně unikátní trojzubec. A čekal jsem to horší, to mrazení však kralovalo, navíc postupně sílilo, i když od příště už bude tato postava ohňovat, bude-li level. Návštěva kamenné hrobky mi přinesla Berserker’s Headgear helmu, co se týče dropů, to bylo vše. Mrazení bylo skvělé na Unravelery, ale věci mi zkomplikoval merc svým bugnutím. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 59m. Celkem za akt: 1h 27m. Celkem 6h 51m.

ObterIvr_Eh (Lightning Fury 20, Lightning Strike 20, Dodge 10, Penetrate 10; A1 merc Cold)
Přetrvávají potíže s nedostatečnou silou útočných dovedností a přetrvávat budou, nicméně šlo to, dřelo to, ale u skarabů jsem musel být opatrný, aby to nedopadlo jak s Robkem. V pustině padl z truhly Arctic Binding opasek a v kamenné hrobce z Creaping Featura dokonce macátko Crushflange, jež putovalo na switch a osvědčilo se proti sarkofágům. A zřejmě se pak osvědčí i proti Durielovi. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 05m. Celkem za akt: 1h 36m. Celkem 6h 15m.

Dragonius_ES (Tiger Strike 20, Claws of Thunder 20, Dragon Flight 10, Mind Blast 10; A1 merc Fire)
Bleskové útoky sice sílí, přesto to nebylo rychlostně nic extratřídního. A dropy byly též mizerné. Téměř jsem ani nepoužil tygra, jen na pár vysoce odolných koster v kamenné hrobce. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 57m. Celkem za akt: 1h 23m. Celkem 5h 44m.

Dark_DeamonEb (Hydra 20, Blaze 20, Enchant 10, Warmth 10; A5 merc barbar)
Se sílícím enchantem to šlo lépe a lépe. Jen v případě unravelerů a oštěpařek jsem musel být malinko kreativnější, ale Blaze splnilo svou úlohu velmi dobře proti kostlivcům. Bohužel, zase žádný nález. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 48m. Celkem za akt: 1h 11m. Celkem 6h 28m.

Cirdan_Ef (Fissure 20, Summon Spirit Wolf 20, Cyclone Armor 10, Poison Creeper 10; A1 merc Cold)
Fisura nadále sílí, takže je radost působit ohněm s tak početnou ochrankou. I tak to ale trvalo déle, než jsem čekal. Jeden otravný chladivý unraveleří boss potěšil Serpent Lord holí, jež mířila okamžitě na switch a uplatní se při obnově many. Falešně unikátní dvojitá sekera padla z monstra ve vysušených kopcích po opuštění síní mrtvých při hledání waypointu. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 56m. Celkem za akt: 1h 18m. Celkem 5h 12m.

RIP_EB (Summon Dire Wolf 20, Hurricane 20, Firestorm 10, Twister 10; A1 merc Fire)
Už nyní se ukazuje, že jsou diví vlci účinnější než přízrační u předešlé postavy. Firestorm pořád ještě stíhá a i nadále bude muset. Ze supertruhly v kamenné hrobce mi vypadla falešně unikátní dýka a kdesi v síních mrtvých falešně unikátní barbarská helma. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 54m. Celkem za akt: 1h 23m. Celkem 5h 49m.

ObterIvr_Eg (Oak Sage 20, Volcano 20, Lycanthropy 10, Feral Rage 10; A5 merc barbar)
Nyní někdo pomalejší a i venku se potvrzuje, že je výhodné kombinovat ohnivé drápy s divou zuřivostí. Ale chtělo by to zbraň konečně, jen jsem měl zase smůlu. Z bosse u vstupu do suchých kopců padla falešně unikátní široká sekera a pak ještě trnitý štít z Bloodwitch the Wild. Užitečný je ale nalezený skvělý manový grand charm. Lvl 23. Pl 8, čas 1h 02m. Celkem za akt: 1h 30m. Celkem 6h 09m.

LoneWolf_hO (Fire Golem 20, Teeth 20, Revive 10, Bone Prison 10; A3 merc Fire)
Čekal jsem to pomalejší, ale šlo to, byť jsem s touto postavou v podstatě neustále zapíjel modrým opojným nápojem završení této etapy. Při ní se nic významného nestalo. Krom dalšího manového grand charmu žádný další nález. Ani runy skoro nepadaly. Lvl 23. Pl 8, čas 0h 52m. Celkem za akt: 1h 20m. Celkem 6h 04m.

Čas celkem: 42h 13m
Průměrný čas: 1h 03m 19s
Celkový čas postupu: 10 dnů 03h 57m
Den 901 – 16. 7. 2023 (předchozí odehráno do 793. dne) – 744 dnů nehráno vůbec.
Nalezeno unikátů: 9
Nalezeno unikátů celkem: 45
Bodů mám se všemi postavami pouze za vyčištění lokací 381
Počet RIPů: 1.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“