HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2
HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 24.04.2011, 09:35 hod.

Vorvy mi psal že by se mu líbilo kdybych prokládal příběh postavy fotkami, vypadá to že momentálně mi focení gunguje dobře, tak to snad vydrží. Taky to bude trochu podrobnější než sepsání průchodu hrou v HU sekci. A hlavně to bude na HC. Ach jo to budou zase nervy .)

Vezkratce pro ty co neznají:Hell unleashed mód se docela dost liší od normálního Diabla co se týče stylu hraní. Některé souboje s bossy a speciály jsou opravdu tuhé, takže to nebude sranda. Town portály jsou celkem vzácné. Pojedu to jen na players 1, protože dát bosse na víc players je skoro nemožné sám .) také budu lokace procházet klidně vícekrát, protože zde je to nutnost :D.

Tento úvodní příspěvek budu editovat a dozvíte se tu aktuální stav a moje statistiky.

Titul: zatím žádný
Jméno: Airbender
Build: Wind Druid
Level: 24
Act: 2
Poslední dokončená lokace: Andariels Chamber
Místo skonu: toho se snad nedožiju :D
Pravidla: Hardcore, žádné podpůrné programy, bez maphacku,mód Hell Unleashed

Skilly:
Oak sage - 10(6)
Acrtic Blast - 10(6)
Cyclone Armor - 16(12)
Twister - 5(1)

Statistiky:
Strength - 64 (s vybavením)
Dexterity - 57 (s vybavením)
Vitality - 120 (s vybavením)
Energy - 35 (s vybavením)

Life(s oakem) - 1254
Mana - 153
Defense - 363
Block - 12%
Attack Ratting - 0

Fire Resist - 75%
Cold Resist - 59%
Lightning Resist - 27%
Poison Resist - 55%
Damage Reduced By - 0
Magic Damage Reduced By - 0

Damage(Twister) - 101-141
Damage(Arctic Blast) - 898-1796
Damage(Mercenary) - 90-195

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 24.04.2011, 09:38 hod.

Na startu jsem zatím rozdělil 90 stat bodíků a skilly nechal volné(1 skill bod je od začátku navíc). Koupil jsem si za peníze small shield s +15% blockem navíc, ten ale budu moct až na lvl 5. Moje cesta začíná :) Vyrážím směr Blood Moor.

Blood Moor:
Svižným tempem jsem vyčistil celé blood moor, cestou jsem potkal 2 skupinky s bossem, z kterých byly velmi výživné zkušenosti Obrázek 1. Našel jsem 3 socket club, který jsem vyměnil za můj bez děr a vložil do něj nalezený chipped topaz Obrázek 2. K wp jsem doběhl na lvl 7, takže jsem dal 2 bodíky do oaka na HP a 2 do arctic blast, které budu používat jako utočný skill až do twisteru Obrázek 3. Ještě mi také padlo rare brnko Obrázek 4. Teď hurá na Den of Evil

Den of Evil
Kousek od vstupu do jeskyně čekal hned zombie boss Obrázek 5, který jako první zakusil můj hněv .) , v jeskyni padlo pár chipped gemů a +% ed jewel, a tak jsem trošku vylepšil mou club Obrázek 6. padla i El runa, pro kterou ale nemám žádné využití. Na konci jeskyně mě už čekal Corpsefire Obrázek 7 se skupinkou devilkinů. Boje se speciály se v tomto módu rozhodně vyplatí, což je vidět i na dropu Obrázek 8. Padl pěkný meč Obrázek 9, amulet Obrázek 10 a hlavně setové rukavičky Obrázek 11. Sice nebudu fighter, ale rozhodl jsem se vygamblovat i Death pásek. No, pár pokusů bylo potřeba a konečně jsem koupil vytoužený pásek Obrázek 12. All resist a cannot be frozen se bude rozhodně hodit. Skončil jsem na lvl 8, a dal zase po bodu do Oaka a arctic blastu. Nyní plánuji vyčistit Cold plains, bludiště a pak se vrhnout na první tužší boj s Blood Raven.

Cold Plains
V Cold Plains už jsem začal používat Artic blast, protože je velmi silné. Postup byl velmi rychlý, skoro na začátku padl rare prstýnek Obrázek 13 a postupně jsem se dostal až k BishiboshoviObrázek 14, který má místo fallenů za miniony shamany. Jeho drop nebyl nijak závratný Obrázek 15, použil jsem jen rare cap Obrázek 16. Dále padnuly rare botky Obrázek 17 a hodně potěšil small charm s +7% lightning resist Obrázek 18. Těšně před vchodem do bludiště jsem zabil poslední gargantuany a z jejich bosse vypadl štít ze setu Hsaru Obrázek 19.

The Cave lvl 1, 2
V jeskyni jsem narazil na poison enchanted bosse Obrázek 20, což je nová vlastnost jako např stone skin, fire enchanted atd. Co se týče skillů tak 2 další body jsem dal do Cyclone Armor Obrázek 21. Ochrání mě před elementárními útoky a dává 30% damage bonus do Arctic Blastu. V Cave jsem narazil na dalšího bosse a to Coldrow Obrázek 22, nyní už to není lučistnice ale bojovnice na blízko s miniony. Pokud nemáte nezmrazitelnost, tak není vůbec lehké jí porazit. Já ale mám :) a navíc jsem caster build, takže to trvalo jen déle protože je cold enchanted. Z dropu Obrázek 23 jsem si schoval jen death pásek pro pomocníka na později.

The Graveyard, Crypt, Mausoleum, The Befallen Shrine, Burial Grounds
Vydal jsem se tedy dokončit 2 úkol a tím je Blood Raven. Na hřbitově jsem eliminoval vše nemrtvé, včetně několika championů Obrázek 24 a dále navštívil Cryptu a Mausoleum, kde se kromě dropu docela dost chipped gemů nestalo nic zajímavého. Zbývalala už jen krypta Befallen Shrine Obrázek 25, která vede na Burial Grounds. Těsně před východem hlídá Bonebreaker Obrázek 26 s partou kostlounů, nic těžkého a jako odměnu dropl rare předměty Obrázek 27 a unikátní Hotspury Obrázek 28. Kolem Burial Grounds jsem ještě odstranil všechny nemrtvé, včetně několika championů zombie verze Rotting Flesh Obrázek 29, abych se dostal před Raven na lvl 16. Už zbývala pouze samotná Blood raven Obrázek 30 s partou zombíků. Blood Raven je nyní celkem nebezpečná, má cold arrow, explosing arrow, multiple shot a občas Vás i teleportuje. Jako každý vyšší boss má schopnost plné regenerace HP, když není zasažena 25 sekund nějakým útokem. Boj Chvilku trval Obrázek 31, Obrázek 32, ale díky Oak sage jsem měl docela dost HP a tak to nebylo tak nebezpečné jako s jinými postavami. Drop byl nádherný Obrázek 33. Jako odměnu za úkol jsem dostal pomocnici s lukem, v nabídce je však nově i physical verze Obrázek 34. Já se rozhodl pro fire verzi, protože moje dmg je cold a physical. Stejně pak budu mít asi jiného pomocníka. Identifikoval jsem další věci Obrázek 35, Obrázek 36, Obrázek 37,Obrázek 38 z Raven. Velmi se mi hodila Tarnhelm a do ruky na mf gull dagger. Pomocnici jsem nasadil unikátní Hunters Bow.

Stony Field
Ve Stony Field nepadlo nic pořádného kromě brnka z Artic Setu Obrázek 39. Z unikátního monstra Rakanishu Obrázek 40 bohužel také nevypadlo nic použitelného.

The Undergroud Passage 1, 2
Při hledání východu a čištění podzemí jsem narazil na druhé patro kde mi z normálního monstra vypadl unikátní sash Obrázek 41, který jsem hned nasadil a death pásek jsem dal pomocnici aby měla s rukavicema all resist a leech. V druhém patře se ještě nachází unikátní zombík The Bloody Scalper Obrázek 42. Dropl pár rare věcí Obrázek 43, rare small shield Obrázek 44 štít jsem dal místo Hsaru shieldu, protože block už byl neunosně malý a dostal jsem se zpět na hodnotu 22%. Podzemí je podle mě rozlehlejší než v originále Obrázek 45 a východ do Dark Woodu byl úplně na posledním místě kam jsem šel :)

Dark Wood
V Dark Woodu nic použitelného nevypadlo a ani Stromohlav Obrázek 46 nedělal výrazné potíže. Jeho drop Obrázek 47 nestál za nic. Je čas vyrazit do Tristramu.

Tristram
Tristram má novou mapu a je i větší. Začal jsem čistěním lokace a následně osvobozením Caina, kterého hlídá Griswold. Používá blessed hammer a má velmi nepříjemný skill fire blast. K tomu všemu je i cursed. Jeho drop za moc nestál. Kousek dále padnuly Vidala botky a už zbývalo pouze poslední místo, kterého jsem se trochu bál :). V Tristramu je navíc boss King Leoric, který má Sanctuary, Conviction, oživuje nemrtvé, používá Blade Shield a jeho hlavním útočným skillem je Bone spear. Díky tomu že je cursed dokáže postavu s málo HP zabít i na 2 rány. Já už mám ale skoro 900 HP a tak něco vydržím ;) V jeho dropu jsou vždy klenoty a hodně zlata a tak tomu bylo i nyní. Doufal jsem že dropne Nokozan amulet ale drop rare jewel a pěkný rare prsten, který jsem ihned nasadil.

Black Marsh, The Hole
V Black Marsh a The Hole se prakticky nic neudálo, jedinej nález byl Arctic rukavice.

The Forgotten Tower
Hned u vchodu do věže je věžička Orb of Town Portal, která při zničení zakouzlí portál do města. Hned v předpatře stráží unikátní devilkin Devil Spit, z kterého nevypadlo nic použitelného, ale hned v prvním patře vypadl setový prstýnek Cathan seal. V dalších patrech vypadl moc hezký Grand Charm, který je ale k ničemu pro caster postavy a pak ještě Arctic Luk. dal jsem ho na pomocnici a už jí chybí pouze pásek, který asi vygamblím. V posledním patře hned čekalo překvapení v podobě šampionů duchů a koster lučištníků. Z jednoho z nich vypadl Cleglaw štít.Samotná Countess má jako ochranku 2 bojovnice s regenerací HP, a kouzlí fire wall a glacial spike. Drop jsem pobral s tím že vše identifikuju až ve městě. zabitím Countess však ještě úkol nebyl splněn a bylo potřeba zničit Blood Orb, z kterého také vypadlo pár věcí. Umbral Disk jsem nasadil na sebe, Serpent Lord Long Staff jsem prodal a Cursed Ring jsem prozatím schoval do bedny. Vylepšit ho půjde až později. Tal runu jsem si taky schoval na později.

Tamoe Highland
Při čištění lokace vypadlo pár věcí, a to uniq large axe, setové Albrecht Bond armor a uniq spiked club. U vchodu do kláštera už mě čekala unikátní kopinice Storm Eagle s miniony a gargantuan šampióny. Uvnitř jsem pak narazil na nový druh monstra Berserker, který má opravdu hodně HP, blade fury a auru Vigor. Naštestí se ale vyskytují většinou po jednom exempláři. Skočil jsem pro waypoint a vyrazil jsem do Pitu.

The Pit lvl 1, 2
Cestou vypadl Hsaru štít, jinak nic. V druhém patře je unikátní hnízdo Earth Rotter z kterého nevypadlo nic užitečného. Za to kousek od něj vypadla unikátní polearma Dimoaks Hew. Earth Rotter dává jako jeden z 5 speciální purification svitek, který jsem prozatím uschoval.

Outer Cloister
V této malé lokaci vypadla pouze unikátní sekerka Deathspade.

Barracks, Smiths Forge
Hned na začátku vypadl setový Cleglaw Tooth, jinak nic. Vydal jsem se tedy dokončit úkol s vrácením kladiva. Ke Smithovi se jde dostat průchodem do Smiths Forge, kde jsem z první otevřené bedny našel unikátní kuš Leadcrow. Pomocnice má ale Artic Luk a tak jí nevyužiji. Po průchodu do kovárny na mě rovnou vyběhl The Smith, který má aura defiance a kromě silného útoku používá i Physic Hammer. Spolu s pomocnicí šel však docela rychle k zemi. Je třeba ale myslet na to, že Vás může zabít i na dálku když utíkáte. Vypadlo z něj kladivo a také Angelic Ring.

Jail 1,2,3
Po příchodu do prvního patra vězení jsem našel z bedny unikátní kopí Razortine, kousek dál setový meč Albrecht Torment a Cleglaw Pincers rukavice, v druhém patře pak unikátní kopí The Dragon Chang. V druhém patře stoj ještě za zmínku unikátní monstrum Pitspawn Fouldog, ale nic moc z něj nevypadlo. Už jsem měl plný inventář a tak jsem navštívil město a zkompletoval na sebe Cleglaw set. Sice je to set spíše pro bojovníka, ale přidává mi +2 all skills a to mi hodně navýší poškození, life i absorbovanou škodu ze štítu.

Inner Cloister, Cathedral, Haunted Morgue
Prošel jsem všemi 3 patry vězení a vyšel jsem do vnitřního kláštera. U waypointu stráží Flamespike the Clawler, tak jak to bylo ve starých verzích Diabla II. Kromě topazu ale nic nedropl. Uvnitř katedrály je místo Bone Ashe specilní boss Mortanius Hellsoul, který mi po zabití hodil tento drop. Kouzlí fireball, a má blesková kouzla. Z katedrály vede také vchod do nové lokace Haunted Morgue. Ještě předtím jsem však identifikoval helmu Coil of Glory a nasadil jí pomocnici. V Haunted Morgue jsou bleskové kostry a Ghastové(Druh Ghosta :) ), jinak nic. Omylem se mi podařilo hru ukončit a tak jsem si jako bonus znovu zabil Mortaniuse a dropl unikátní Steelgoad.

Catacombs lvl 1,2,3, Catacombs of Anguish, Andariels Chamber
Celé katakomby jsem proběhl celkem rychle, nepadlo nic zajímavého, kromě asi 2 setových věcí co už dropnuly dříve. Dostal jsem se tedy až do Catacombs of Anguish, kde se vyskytují šampióni lučistnic a kopinic. Z jedné z nich vypadnul unikátní meč Sabre of Krintiz, před koncem lokace je unikátní lučistnice Gale Hawk. Kromě Cleglaw pásku z ní vypadl docela pěkný rare prsten. Už jsem prošel asi jen 3 místnosti a byl jsem na konci lokace, kde není Andariel ;) , ale speciální nižší boss Tobial. Jako mazlíčka má grizzlyho. Tobial je celkem nepříjemný boss, má Shock wave, Firestorm, Rabies a občas se teleportuje přímo k Vám. Pomocnice už tento boj nevydržela a tak jsem Tobiala musel zabít sám, Oak sage dělal občas návnadu a nakonec Tobial padl, hodil Hsaru pásek a Angelic amulet, který mi spolu s prstenem zvedl life asi o 250 bodů. Také mi otevřel portál k Andariel. Ještě jsem si skočil prodat věci a připravit se na Andariel a vstoupil jsem do portálu. Pokud nemáte vysokou odolnost proti jedu, velmi doporučuji nakoupit protijedy. Musím zdůraznit že nová hudba v Andariels Chamber je velmi dobře zvolená a navozuje tu správnou atmosféru. Jak jsem zahlédl Andariel, už ke mě svištel Poison Javelin. Kromě klasických jedových útoků má navíc Andariel i Poison novu, Frenzy, Decrepify a Searing Orb, což je něco podobného jako Bone spear. Pořád mi přerušovala útoky ale nijak zvlášť mě na životě neohrožovala. Spotřeboval jsem asi jen 2 regen a 2 healing lahvičky. Konečně jsem zasadil poslední ránu a dropla spoustu věcí. Unikátní sekáček Strike Fist, Twitchthroe, Blinkbats Form, Bloodrise a pár gemů. Lučištnice tímto splnila svůj účel, vyházel jsem jí věci a šeljsem si najmout kopiníka. Na výběr je Defensive(Thorns), Offensive(Might) a Recovery(Prayer). Mě se hodí spíš Prayer na léčení a tak jsem vzal Recovery a vybavil ho nalezenými věcmi z dřívějška. Tímto je dokončem ACT 1 Normal.


POSLEDNÍ UPDATE: 25.4. 18:29

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Fraxinus » 24.04.2011, 09:52 hod.

Tak to přeju hodně štěstí a těším se na první report ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 24.04.2011, 20:15 hod.

Dokončena Tower a doplněno info.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Vorvy » 24.04.2011, 20:19 hod.

Javurek: dik, vypada to dost dobre.. projel jsem cele to album a nektery non D2 lokace vypadal paradne :) .. taky me celkem dostal ten prsten "cursed" :D :D
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 25.04.2011, 09:56 hod.

Celý Act 1 dokončen, už ale nezbyl čas na nahození fotek, takže na fotky si musíte počat do večera.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 25.04.2011, 17:33 hod.

Fotky nahozeny a vyrážím na Act 2.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Vorvy » 25.04.2011, 18:05 hod.

nemohl jsem si nevsimnout % thorn dmg, je to v HU stejne vyuzitelny jako ve klasickym dia?.. kdyby ano tak by merc s aurou thorns mohl byt slusnej tank proti melee potvoram, ne?
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 25.04.2011, 18:25 hod.

Osobně jsem to nijak zatím netestoval .), použil bych to asi jen pro summonera druida nebo necra.

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Luk-ass » 25.04.2011, 19:35 hod.

osobne bych se thornu velkym obloukem vyhnul protoze kdyz se o nej boss zabije a ma otevrit ten cerveny portal jako trebas tobial tak se neotevre.U tobiala a mensich bossu celkem pohodicka ale predstava ze se mi neotevre portal do specialni lokace po 3ch hodinach prosekavani se by me asi trefil slak.
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Fraxinus » 25.04.2011, 20:36 hod.

Jestli je to tak, tak se jedná o velmi závažný bug. A nemusí nastat jen díky thorns, ale i díky attacker takes damage of XX, že :?: :idea:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od Javurek » 25.04.2011, 20:52 hod.

Tak bug, hra prostě takhle funguje. A thorns dmg není bráno jako klasické poškození, stavět build na thorns může být problematické.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: HC Airbender - Hell Unleashed mód by Javurek

Příspěvek od damagedeath » 27.04.2011, 07:50 hod.

Vypadá to velmi dobře. Držím pěsti a budu toto téma po očku sledovat :)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“