Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 25.02.2012, 11:22 hod.

Zdravím,

včera jsem na Theamazonbasinu narazil na pěkný návrh, jak si Diablo netradičně užít. Jde o to jet build stejným stylem, jako kterýkoliv merc. Zde je vypíšu i se skilly, i s omezeními, jež se na ně s ohledem na statut uplatní.

Každá postava by se měla pojmenovat podle toho, jaká jména můžou mít mercové své třídy. Jejich seznam naleznete zde.

Každý build má za povinnost používat aktivně POUZE skilly, jež merc skutečně využívá. Investovat do dalších bude za jistých podmínek povolené, ale prioritou bude maxovat nejdříve skilly, jež se budou používat. Pokud má skill synergii, je možné ji začít maxovat až poté, co budou vymaxovány všechny hlavní skilly. (vzhledem k tomu, že bez nesynergizovaných skillů budete muset projet jen normal a část nightmaru, nebude to zas tak brutální omezení)

Rogue (Amazon)
Obrázek Aby byla Amazonka co nejvěrnějším ztvárněním Kashyiných rošťand, smí využívat jako zbraň pouze LUKY. A to luky, které nejsou class-specific.

- Fire Rogue - Skilly: Fire Arrow, Inner Sight
- Cold Rogue - Skilly: Cold Arrow, Inner Sight

Doporučeno/Povoleno: Critical strike (1 bod na začátku, protože každý merc má standardně 5% šanci na crit; maxovat až po vymaxování hlavních skillů), ostatní pasivní skilly lze využívat také, ale je dovoleno do nich investovat jen za skill body, co dostanete formou odměny za quest (např. Izual). Poté, co jsou vymaxovány hlavní skilly, lze i ostatní pasivní dovednosti maxovat libovolně. 1 bod lze dát s přimhouřením oka do magic arrow.

Zakázány jsou tyto skilly: Slow Missiles, Decoy, Valkyrie, celá javelin and spears větev, multiple shot, strafe, guided arrow.


Desert Merc (Paladin)
Obrázek Aby byl paladin co nejvěrnějším ztvárněním pouštních žoldáků, smí využívat jako zbraň pouze KOPÍ. (Polearm zbraně se smí používat také, ale grafika zbraně nebude odpovídat mercovi. Když nebudete chtít vyloženě insight, radši upřednostněte kopí) To znamená žádné štíty!

- Skilly: Jako hlavní skill poslouží ZEAL (jelikož paladin nemá Jab, je použit zeal jako nejvíce podobná náhražka) K zealu patří aura. Zvolte dle libosti buď Prayer, Blessed Aim, Defiance, Thorns, Holy Freeze nebo Might. Poslední tři však bude povoleno používat až od 2. aktu nightmare.

Doporučeno/Povoleno: Až bude vymaxovaná aura se zealem, je možné dále vymaxovat sacrifice jako synergii k zealu. Je možné maxovat i resist cold, až bude dvacka u zealu i holy freeze. Jelikož paladinovi zbyde hodně bodů, lze pak maxovat další povolené aury a dle libosti je střídat. Dále bude povolen 1 bod dát do Vengeance, která smí být použitá pouze proti immune to physical. Ostatní skilly jsou zakázany.

Iron Wolf (Sorceress)
Obrázek Další volbou bude Iron Wolfka. Jelikož ze sorcky nelze udělat muže, budeme se muset smířit s IronWolfově příslušnosti k něžnému pohlaví :) Jako zbraň musí používat MEČ a smí jako jediná postava využívat štít. (takže můžete jet dual spirit :) )

- Fire Iron Wolf - Skilly: Inferno, Fireball (snažte se používat oba!)
- Cold Iron Wolf - Skilly: Ice Blast, Glacial Spike, Frozen Armor
- Lightning Iron Wolf - Skilly: Charged Bolt, Lightning

Doporučeno/Povoleno: MASTERIES je dovoleno na levlu 30 dát rovněž 1 bod a maxovat se smí také až potom, co budou vymaxovány povinné skilly. Na začátku hry je povoleno dát 1 bod do Warmth, po vymaxování povinných skillů můžete vymaxovat. Když zbydou skill body, smí např. cold iron wolf kvůli imunitám investovat do skillů fire iron wolfa apod. Enchant je povolen pouze z charges nebo z vlastnosti typu on striking, when struck, atd.

Zakázáno: Teleport, Energy Shield, Static Field.

Barbar (Barbarian)
Obrázek Barbarský žoldák využívá pouze jeden obouruční meč. Smí využívat i barbarské helmy. Smí využívat oskilly z runového slova Passion.

- Skilly: Bash, Stun, Sword Mastery

Doporučeno/Povoleno: Pasivní skilly v Combat Masteries, 1 bod, než budou vymaxovány hlavní skilly, poté maxujte bez omezení. Povolen bude 1 bod v Berserku pouze na phisical immune. Veškeré synergie bude také povoleno maxovat až bude 20 bodů u povinných.

Zakázáno: Všechny Warcries.

--------------------------------------------------------------------------

Je zde pár variant, jak to jet. Buď každý sám, nebo parta více lidí, nejlépe 4, aby byl každý typ merce zastoupen jednou.
Při single playeru bych doporučoval merce jiného, než budete ztělesňovat vy sám. Mělo by se to hrát ve stylu, že "merc si najal vás, ne vy jeho", takže budete tank, když budete hrát za deserta/paladina nebo barbara (najměte si rogue nebo iron wolfa). A když budete roguna nebo iron wolfka, najměte si buď deserta nebo barbara.
Při multiplayeru by byla nejzajímavější varianta jet úplně bez merců a tu od Kashyi nechat zabít a nikdy neoživovat.

Otázka pro všechny: kdo by takovouhle magořinu zkusil? :) Nehlaste se všichni.
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 25.02.2012, 20:02 hod., celkem upraveno 2 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od damagedeath » 25.02.2012, 12:03 hod.

:wave:

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Qoliker » 25.02.2012, 13:31 hod.

Zní jako pěkná nuda.

Mimochodem lidi, co překládají rogue jako rošťanda, bych zakázal cokoliv překládat. :wave:
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od damagedeath » 25.02.2012, 14:47 hod.

Však nikdo tě do toho nenutí. Klidně se budeme nudit bez tebe.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 25.02.2012, 18:38 hod.

Qoliker: Ani si nedovedeš představit, jak šeredně se pleteš. Takovéhle netradiční nápady a buildy jsou kolikrát mnohem větší zábava než provaření lamerdini,blizny nebo nekrosauři summoni.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Qoliker » 25.02.2012, 18:51 hod.

Jo, ale až na to, že tenhle nápad mi přijde stejně nudný jako hammerdin nebo summoner, netradiční ovšem je.

Možná si to jen nedovedeš představit, a právě teď se šeredně pleteš. :>
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od kojot » 25.02.2012, 19:22 hod.

Mě se ten nápad náhodou líbí. Po dlouhé době mě to přimělo přemýšlet o tom, že znovu nainstaluju D2 :) . Ale bohužel nemá moc času, takže se k vám asi nepřipojím :cry: .
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 25.02.2012, 19:35 hod.

kojot: nemusíš hned, tohle si může zkusit každý kdykoliv

Qoliker: Já už v Diablu vyzkoušel jiné šílenosti a bavily mě. Ale zas každý má jiné chutě. Tvoje teda neznám, ale zkus to aspoň, než to zavrhneš. :wave:

edit: na něco jsem zapomněl, bude to napsáno v úvodním příspěvku v odstavci o jménech.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Vorvy » 25.02.2012, 23:24 hod.

mimochodem lidem, co umi jen kritizovat a navic ani ne konstruktivne, bych zakazal prispivat..

me se to celkem libi a sel bych do toho, ale ted jsem v casve tisni a nemuzu se venovat ani Pepovi s Marou, takze leda az v dalsim kole :(
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Slw » 26.02.2012, 09:58 hod.

tak to jsme na tom Vorvy časově asi tak stejně. tohle je moc zajímavé, kdysi sem něco podobného zkoušel s A2 merkem aka palachem, ale někde sem ripl bo čert ví co :) držím palce, a pokud urvu víc hracího času, tak bych to zkusil :green:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od BliiNky » 26.02.2012, 14:08 hod.

Momentálně mám Clerica v A2 Hell, až ho dojedu tak se do toho určitě vrhnu, pravděpodobně jako fire ironwolf :)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 26.02.2012, 14:52 hod.

Děkuji za zájem. Vzhledem k tomu, že ani já nebudu moci začít hned, počkáme, až uzraje správná doba.
Zatím byste mohli předběžně napsat, jaký merc-build byste chtěli zkusit jako první, a jestli preferujete single-player nebo partu, případně dodejte své postřehy, na co jsem v tomhle třeba zapomněl. Já si pak vemu postavu, co zbyde.

Až by se začalo, tak bych postup každého na úvodním příspěvku průběžně aktualizoval. Postačilo by, když mi postup popíšete v tomto topicu odstavečkem za akt a dáte případně odkaz na screenshoty či videa. Screeny statů po každém odehraném aktu a screeny výbavy však budou povinné.
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 26.02.2012, 20:24 hod., celkem upraveno 1 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od damagedeath » 26.02.2012, 18:14 hod.

Já bych jel v partě a láká mě barbar

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Slw » 27.02.2012, 13:07 hod.

z časových důvodů jen singl-palach buď Defiance nebo BA
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od BliiNky » 27.02.2012, 14:39 hod.

Z časových důvodů pojedu Casual, Single Player samozřejmě.

Jméno : Scorch
Zaměření : Fire Iron Wolf (Inferno, Fireball)
Merc : Cold Iron Wolf (do budoucna)

Pokusím se jet co nejvíc možných /P

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 28.02.2012, 22:47 hod.

Já si už založil paladina (deserta) jménem Emilio. Skilly zatím jen Zeal+Prayer.

edit: Dokončil jsem s ním první akt normal, celé na players 8.

Těžko tomu věřit, ale Prayer je opravdu neuvěřitelný žrout many. Proto jsem musel trochu neplánovaně obléci "caster" brnění se safíry a jednou lebkou, protože jinak třikrát zazealuju a jsem bez many, tudíž bez léčení i bez zealu. Protože nemám zrovna moc dmg boost skilly, dal jsem do kopí 3 smaragdy, aby aspoň ti fallenům stačil jeden úder a já se za nimi nemusel hnát. Překvapila mě Andariel, které jsem se dost obával, ale zbytečně. Nepřišel jsem ani o merce, ani jsem nemusel utíkat od ní ani do města, a ani jsem nespotřeboval moc láhví. Možná svou roli hrál i brandistock, který je zároveň rychlý a zároveň má amplifu.

Zde a zde je rozložení skillů po prvním aktu. Proscrolováním dopředějc jsou screeny výbavy a bitka s Andariel.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 04.03.2012, 10:32 hod.

Pomalu jsem se se svým healerem dostal už do pátého aktu.
Zde jsou další screeny

Druhý akt byl poměrně náročný a to nejen na manu. Zjistil jsem totiž, že si Prayer při léčení bere dvakrát tolik many, než by měl. Velké problémy dělali unraveleři, zvláště když se jich sešlo hodně. Ani ne tak oživováním koster jako spíš svými unholy bolt. A věčně bez many = věčně bez léčení. V pravé Tal Rashově hrobce mě párkrát málem sejmuli. Co se týče zbraně, měl jsem na výběr. Buď rychlou brandistocku, co ale dá na houby dmg, nebo velmi pomalou píku, co je schopná i na pl8 onehitkillovat. Přestože ta rychlá měla amlifu, byla od lost city dost neefektivní, takže to vyhrála pomalá píka. Přeci jen absence dmg aury je dost znát. Duriel mě celkem překvapil, že nedělal takové potíže, jak jsem se obával.

Třetí akt akt byl celkem zdlouhavej. Největší pozitivum byl nález Manald Heal Ringu. Nikdy jsem netušil, jak moc mě nález takového prstenu potěší. Jeho mana steal mi vyřešil problém s manou na prayer. Přesto jsem musel postupovat opatrně. Zdejší potvory mají vysoký elementální dmg a moje rezisty zrovna nebyly na výši. Nejhůř bylo v durance, kde to byl samej boss ghoul lordů. Dávali takový šupy, že stačily 3-4 meteory, abych byl pod drnem. Na pl8 navíc potřebovali každý minimálně 10 šťouchanců, hrůza. Dole se do toho připletli ještě koncilové a byl z toho horor ještě větší. Mephisto se pak už dal v pohodě.

Čtvrtý akt jsem shodil na players 1, protože jsem na to už neměl nervy, a vyplatilo se. Hra mě o dost víc bavila, navíc jsem měl naexpeno, takže mě to nelimitovalo. Skoro nebyly potřeba láhve, protože prayer to uhealuje a mana steal doplní manu. Kovárna mě zklamala, ale já se rozhodl, že zkusím štěstí a v kostce jsem si chtěl udělat 5tiděrované kopí na Honor. Jenže dostal jsem jen 3 díry. Bohužel jsem neměl runy ani na malice, takže jsem měl prd. Diablo mě docela dával čoudy a já musel jít několikrát oživovat mercyni, aby stihla aspoň než zas zdechne dát amplifu a inner sight. Diabla jsem musel upižlat normálním útokem, protože zeal + red lightning hose = jistá smrt. Neměl jsem zrovna rezisty na výši, o redukci dmg nemluvě. Ale nakonec jsem ho porazil. Nepomohlo mu ani to, že mě dvakrát poslal do bone prisonu.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od BliiNky » 05.03.2012, 20:59 hod.

Založil jsem tedy fire iron wolfa (jak jsem psal výše), po přehodnocení jedu P1 only. Mám za sebou úspěšně první akt a už se nemůžu dočkat pozdějších fází hry, vzhledem k nedostatku volného času pojedu ale značně pomaleji než Fraxinus.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Fraxinus » 05.03.2012, 22:17 hod.

Bliinky: Nepruď :D Já to hrál celej tejden.

Btw. dojel jsem normal. Takhle Emilio vypadal na začátku 5. aktu. Ten jsem také jel na players 1, aspoň zezačátku. Jenže jsem měl furt tu pomalou píku a zejména v crystaline passage už na sekery Lordů nestačila. Byl to dost opruz, ale usmálo se tam na mě štěstí. S tou to šlo všechno o 100 % líp a já mohl opět nahodit players 8. Pro tohoto palacha je to to nejlepší, co zde vůbec mohlo padnout. U ancků se mi to ale málem vymstilo v boji s Talicem. Normálně mě jeho WW zasáhne třeba 3x, ale s tímhletím je to minimálně 10x a jde o život. Každopádně pak ve WK si nikdo neškrtl, ani minioni ani Baal.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Náměty na HC příběhy, kdo se zúčastní?

Příspěvek od Slw » 06.03.2012, 14:32 hod.

defiance Waheed se rozkoukává. jak je to s opakovanými nájezdy?
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“