HC Loria+Thunderbird+Sarah by Dragonius+raisen+Dark_Deamon

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330
HC Loria+Thunderbird+Sarah by Dragonius+raisen+Dark_Deamon

Příspěvek od raisen » 03.12.2012, 12:53 hod.

Protože HC příběhů není nikdy dost a už vůbec těch, kde se hraje s někým, tak vám přináším další dobrodružství. Tentokrát se jedná o dvě amazonky a musím říct, že tahle kombinace je dost OP :D (a ještě více je to po příchodu Assky :twisted: )

Dragonius si vybral Cold Amazonku, a protože se k tomu hodí nějaký tank vepředu a nechtělo se mi hrát za ty barbary a paladiny, tak jsem si zvolila Javazon, tedy amazonku specializující se na Lightning skilly. Po druhém aktu se nám přidal Dark_Deamon se svojí Kick Assasin, a tak to táhneme ve třech.

Najít společný čas není nic lehkého, a proto se další pokračování bude objevovat nepravidelně, ale neznamená to, že jsme to třeba vzdali :)

Informace o postavách doplníme, až to bude za něco stát :D
Naposledy upravil(a) raisen dne 29.01.2013, 11:07 hod., celkem upraveno 3 x.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon ) by Dragonius+ra

Příspěvek od raisen » 03.12.2012, 13:13 hod.

1. Act Normal

Po počátečních problémech se spojením se Dragonius objevil v kempu a šlo se to na věc. Popisovat trapné okamžiky, kdy člověk mlátí bílým Short Swordem a Javeliny, snad nemusím. Já už odpočítávala každý level, který mi zbýval do Charged Strike, protože do té doby to byla prostě nuda u mě, jak to nemělo ten pořádný náboj :D Sestra amazonka brzy našla první luk a jala se je kosit Cold Arrowem.
S Blood Raven jsme si dobře zaběhali, až jsme ji, chudinku, uhnali k smrti. Od té doby už jsme byly 3 lučištnice a "ta vepředu" :D Jak to u nás vypadalo, je vidět zde. Prostě ony stojí a já mlátím :green:
Ve Stony Field jsem trochu zapotila u Rakanishu, kde mi moje nulové resisty na blesky moc nesvědčily :-) Průchodem jsme doskákali do Dark Wood, kde jsem si v klidu, v koutečku, čistila lokaci a zabíjela modré skřety, když v tom najednou mi rameno zaklepe Treehead Woodfist se slovy, co tady jako dělám. To, kde se tam vzal, se vyjasnilo záhy (čtěte od spoda nahoru) :D
Hraběna i kovář padli velice rychle, stejně tak Bone Ash v katedrále. V katakombách jsme konečně dosáhli na 18. level, kde se mi odemkl Charged Strike :love: a Dragoniusovi Ice Arrow. Od té doby jsme se proměnili v maso kombinát a hra se ještě více zrychlila, z čehož má Dragonius jistě radost :green:
Pozornost Andariel jsem si vzala na starost já, zatímco všichni ostatní jí stříleli do zad. Drop? Hmmm, luky, ale byly na nic :{
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dragonius » 03.12.2012, 15:40 hod.

Tohle je nová zkušenost a hlavně hra je tak rychlá, že chvíli koukám do inventáře a raisen už je na 100 metrů daleko a zdatně je krosí :-D Pak se do toho přidám i já a je to zajímavá kombinace. Hlavně od lvl 18. co máme Charged Strike a Ice Arrow, to je něco… Jediné co zatím postrádáme ve hře jsou setovky a unikáty, ale ono to časem padat musí :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od ZOMB » 03.12.2012, 17:21 hod.

Pěkně se to čte, děkuju ;)
Přeju hodně štěstí ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dragonius » 03.12.2012, 17:29 hod.

Tak štěstí ,až na dropy, zatím přeje, jen ať to vydrží :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dark_Deamon » 03.12.2012, 23:08 hod.

Dragonius píše:Tohle je nová zkušenost a hlavně hra je tak rychlá, že chvíli koukám do inventáře a raisen už je na 100 metrů daleko a zdatně je krosí :-D
To by mě potom zajímalo, co bys říkal, kdyby jsi byl v našem (já a raisen) duu :) Každopádně...buď na svou Cold Amu hodnej. Pro mě to je totiž posvátná postava :)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Attia » 03.12.2012, 23:54 hod.

pojedeš tu javku celou dobu melee na charged strike nebo pak přesedláš klasicky na light fury? ono totiž ten charged striked je nechutně silnej, kor na velký bose jako duri, izi baal atd...tam jde šíleně poznat síla tohodle skillu...

btw jaký máte v plánu pomocníky? Osobně bych to viděl asi na kombo prayer+might nebo prayer+defense

jinak tohle kombo bude kulomet i na hell na pl8...cold+light dmg a na imune 2x merc+ nějakej ten fyz dmg i od vás...:-)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.12.2012, 00:01 hod.

Attia: Já bych se vůbec nebál kombinace Fire Rogue + Might Lancer. Roguna by dost pomohla s AR. Dát ji do ruky rw Edge...na Valkyrie to Thorns jde dost poznat. Aspoň ze začátku (N+NM). Navíc to je trapně levný rw's a stačí ho dát třeba do Composite Bow. V neposlední řadě...je to ideální hračka na gambling :)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od raisen » 04.12.2012, 07:34 hod.

Tak klasicky CHS na Bosse a osamělá monstra, na malé skupinky, ale třeba na tábor šamanů nebo v džungli to bude jasné Lightning Fury :-)

Mercové budou asi Defensive + Holy Frezee. Toho druhého si beru trochu sobecky já, protože pokud mi ama přežije až dokonce, tak tenhle merc mi bude více platný na případné cows :-) A Defensive si bere Dragonius většinou, tak je na něho zvyklý.
Naposledy upravil(a) raisen dne 04.12.2012, 07:55 hod., celkem upraveno 1 x.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dragonius » 04.12.2012, 07:45 hod.

to Dark_Deamon: Neboj, uz nekolikrat jsem se zamyslel nad Tebou a nad Cold Amou, jak jis s ní hrál a hýčkal ji. To samé budu dělat i já :-). Jinak raisen říkala, že s Tebou je to ještě rychlejší. To bych asi jen běhal a ani nestřílel :-D

K tomu mercovi, já když hraji sám, tak na Hell jsem ještě nebyl a defense merc z Normalu mi dost pomáhá defensice aurou, ale když hudu mít Valkýru a k tomu ještě raisen, můžu zkusit něco jiného. Hlavně jsem lučištnice, takže k tomu kontaktu se nedostanu tolik jako s javazon, co hraji taky.
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.12.2012, 14:25 hod.

raisen: Pokud by jste to dotáhly až na Guardiany a dál už spolu nehrály, tak by jsi stejně neměla mapu, tudiž by sis mohla v klidu skočit na NM pro Holy Freeze merca. ;)

Dragonius: Ta trocha obrany navíc Amě moc nepomůže. Větší starosti ti spíš budou dělat resisty. Pokud se nezadaří a nepadne třeba Witchwild String, tak mi věř, že na Hell půjdeš minimálně s dvouma mínusovýma rezama. Třeba ale budeš mít kliku a padne ti podobnej amulet :) Navíc ti dost pomůžou úhyby a v neposlední řadě také skill Slow Missiles.

Já abych asi volil tu kombinaci Fire Rogue + Might merc. Někdo z vás nebo Roguna by mohl/a mít v ruce něco s vlastností 5% Chance to Cast level 1 Amplify Damage on Striking a pokud by měla Valkyrie (nejlépe ju dostat na lvl 27+ a vyvolávat s černým kopím) pod nohama Might, tak by pak dávala neskutečný pecky. Kor když má šanci na čtyřnásobné poškození. Navíc...když je k mání Cold Ama, tak Holy Freeze merc není potřeba :) A přes Valkýrii a Merca se na vás stejně nic nedostane. A když jo, tak jako 100% skill v nouzi máte 2x Decoy. Co víc si přát....? :)

Nechci vám do toho nějak kecat...jen se snažím poukázat na další možnosti :)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dragonius » 04.12.2012, 15:05 hod.

Tak s tím amuletem to byla pěkná provokace, bral bych ho hned :-D Jinak já jsem pro si nechat poradit a vůbec to neberu špatně, že jsi to vyjádřil nahlas..
Myslím, že raisen nebude mít Valkýru, ale já ji mít budu a chci ji maxovat, takže klidně Fire Rogue zvolim..
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od raisen » 04.12.2012, 16:08 hod.

No nevím teda, já měla vždy za to, že nalevelovaný merc má lepší statistiky, než když ho na stejném levelu koupím.

Ale asi to pravda není a je to jen můj pocit (zvlášť když jde pořád o Nightmare merce). Tak ještě uvidím. Rogue rozhodně nechci.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Attia » 04.12.2012, 22:22 hod.

s tím mercem myslím je to tak že jestli ho naleveluješ nebo koupíš tak to vyjde nastejno, rozdíl pak je když bereš merce z normálu nebo z hellu...maj sice stejný aury ale merc z normálu má lepší aura lvl víc life, dmg, rezu atd než stejnej merc na stejným lvl z hellu.

u nightmare merce je to jedno, ten je jen jeden.

jinak defens merc není na škodu pro žádnou postavu. Je sice fakt že samotná defens tý amě moc nepomůže ale z merce ti udělá mnohem lepší tank. Čerpám tedy jen ze svých zkušeností. Když chodím na hellu s defense mercem tak vydrží stonásobně dýl než jiný merc se stejnou výbavou.

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od BladeMaster » 04.12.2012, 22:44 hod.

Ja mám pocit, že na tom levelovaní niečo bude. Skúste vymeniť merca a pozrieť sa na jeho staty (strenght, dexterity) - mali by byť o niečo nižšie ako pri nalevelovanom mercovi.

Edit: Voľačo na tom bude: "At each difficulty level (hence referred to as diff.), the mercs you can hire will be of a higher experience level than those of the previous diff., however their stats will be lower when compared to a merc from the previous diff. who has reached the same level of experience. In short, leveling up your normal diff. merc is better than hiring a new one at a higher difficulty level.

Note: The actual difference in the physical stats of a normal diff. merc and nightmare diff. merc isn't tremendous and there are only a few levels of difference in their skills. To give an example, at level 80, a normal rogue merc has 1290 life and 199 dexterity (dexterity). A nightmare rogue merc would have 1256 and 194 dexterity."

ZDROJ, pre verziu 1.10, ale myslím, že to sa už v 1.11-1.13 nemenilo.
Naposledy upravil(a) BladeMaster dne 04.12.2012, 22:48 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.12.2012, 22:48 hod.

Attia: Pokud budem brát v potaz tanka, tak merc není potřeba, pokud je možnost výběru v podobě Valkyrie. Moje svítící ochránkyně je schopná ustát i Über Diabla. Její life regen je úžasnej. Za 60 nájezdů v Pitu na p8 mi ji rozstřílely akorát 2 bosspacky lučištnic. Když to sečtu do jednoho, tak čelila Multiple Shot + Amplify + Fanatismus + Extra Fast + něco...Ta troška z Defiance pro ňu nebude žádný terno. Spíš si užije víc legrace s Might. Navíc její oživení stojí kolem 50 many a ne 50 litrů :D

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Attia » 04.12.2012, 22:54 hod.

jasný, ja neříkám že def merc je nejlepší merc :-D jen že podle mých zkušenosí pokud se rozhoduju mezi pomocníky z 2 aktu tak volím vždycky def merce (pokud nejedu melee postavu, pak jedu might merce).

jinak ono těch možností je samozřejmě víc a tím že chce maxovat valkýru tak mu to dává jak říkáš mnohem více možností jakýho merce si vzít.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od raisen » 17.12.2012, 11:31 hod.

2. Act Normal

Ve druhém aktu jsme si najali nové merce. Já zatím budu mít Prayer merce a Dragonius si koupil Defensive. Radamentovi jsme po chvíli hledání vyprášili kožich a jeho hlavu jsem donesli Atmě, aby mohla v klidu spát. Poté jsme klasicky vyzvedli kostky z páchnoucí díry, půl hodiny skládali chipped gemy a runy a poté jsme se vydali pro hůl a amulet. Hra odsýpala docela rychle, protože palácem jsme jen proběhli a nikde se moc nezdržovali. V Arcane Sanctuary naši jízdu trochu přibrzdil tento boss s krásnou vlastností Mana Burn >:roll: O kus dál jsme ukázkově vyřešili menší přesilu kozlů. Oštěp vepředu, luk vzadu :D

Při hledání Duriela jsme nejdříve vlezli do falešné hrobky (byla jsem zblblá ze včerejší hry, takže jsem suverénně zamířila k ní :) ), kterou jsme vyčistili a pak jsme se přesídlili do té pravé. Samotné červisko moc dlouho odpor nekladlo, jen já jsem musela do města pro healing potions, protože se Duriel zaměřoval převážně na mého merce :-| Drop stál jako vždy za nic.

Jen, co jsme ho kuchli, připojila se k nám návštěva. Tedy kolega Dark_Deamon se svojí Kick Asskou (s kým jiným, že :D ). S ním jsme udělali skoro celý třetí akt, ač by stačil kousíček a byl by celý :D Ale o tom později.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC Loria+Thunderbird (Cold Ama+Javazon) by Dragonius+rai

Příspěvek od Dragonius » 17.12.2012, 11:40 hod.

Tak já si říkal, že ta hrobka má jiný znak, než jsi mi psala, kterou budeme hledat :-D Návštěva Dark_Deamona byla fajn, přidali jsme ještě víc do rychlosti a stávalo se často, že si střílim z luku a najednou jsem tam sám jen s mercem :-D a příšti report píšu já, ještě si musím udělat upomínku, ať nezapomenu na screeny, tak Vám napíšu nějaký pěkný román :-)
Štěstí přeje připraveným...

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“