Hannah - HC Cold Rogue

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule
Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 30.01.2013, 11:39 hod.

Na start turnaje mám ještě relativě dost času tak jsem přemýšlel jakou postavu bych zapojil. Upřímě od turnaje nečekám že se zapojím na 100% kvůli tomu že nedokážu říct jak a kdy na tom budu s časem. Tak jsem si říkal že vyberu i postavu která nebude klasickým mf nebo dmg buildem protože mi prostě o nic nejde.

Hlavně díky topicku Fraxinuse o námětech na HC příběhy jsem si vybral Amazonku která se nechá naverbovata do řad Kashyiných rogue. Půjde vlastně o Amazonku která na sebe veme úlohu Cold Rogue z 1 aktu. Pokud to Fraxinusovi nebude vadit, dovolil jsem si skopírovat jeho slova z jinýho topicku.

Aby byla Amazonka co nejvěrnějším ztvárněním Kashyiných rošťand, smí využívat jako zbraň pouze LUKY. A to luky, které nejsou class-specific.

Moje bude: Hannah
- Cold Rogue - Skilly: Cold Arrow, Inner Sight

Povoleno: Critical strike (1 bod na začátku, protože každý merc má standardně 5% šanci na crit; maxovat až po vymaxování hlavních skillů), ostatní pasivní skilly lze využívat také, ale je dovoleno do nich investovat jen za skill body, co dostanete formou odměny za quest (např. Izual). Poté, co jsou vymaxovány hlavní skilly, lze i ostatní pasivní dovednosti maxovat libovolně.

Abych měl svůj build co nejvěrnější kopií pravé Hannah, pojedu ho tak aby co nejméně využil skilly které Rogue mít nemůže. Build je k nahlédnutí zde Skilly jsem volil tak abych se co nejvíce podobaly skillům který může mít Rogue. I když některý jen z věcí, ale mít je může.

Jinak nepojedu asi jako ďas, protože s časem to mám všelijaký, ale chci se pokusit ji v co nejkratším čase dotáhnout na Guardiana. Taky se musím přiznat že moje trpělivost není excelentní takže pokud mi to nepůjde aspoň trochu tak jak očekávám ja dost možný že se na vyprdnu a vzdám to. To se ale doufám nestane. Aspoň jednou doufám že ne :-D

Pomocník bude asi barbar, protože ten vypadá nejvíc jako herní postava a proto hra pak bude reálnější v tom, že můj merc je hrdina a já jsem jen najatá rogue od Kayshi. Určitě chci melee pomocníka který bude vypadat jako hrdina, a pouštní kopijník přeci jen jako hrdina moc nevypadá. Proto to bude asi barbar. Ale 100% to ještě není. Uvidíme jak se rozhodnu při postupu.
Naposledy upravil(a) Attia dne 30.01.2013, 11:52 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 30.01.2013, 11:39 hod.

Hannah -> Level 24
Lokace: Dokončen 2 akt.
Náhled statů

Výbava:
Zbraň1: Zephyr (Long Bow)
Zbraň2: nic
Helma: Plague Visage (Skull Cap)
Brnění: Angelic Mantle (Ring Mail)
Opasek: Hsarus Iron Stay (Belt)
Rukavice: Arctic Mitts (Light Gauntles)
Boty: Gorefoot (Heavy Boots)
Amulet: Angelic Wings
Ring1: Angelic Halo
Ring2: Angelic Halo
Inventář: LC (8ar, 3dex), LC (9life), LC (15life), LC (1-6 light dmg), SC (6psn dmg / 3sec)

Skilly:
Passive and Magic skills: 1b Critical Strike, 4b Inner Sight
Bow and Crossbow skills: 19b Cold Arrow, 1b Ice Arrow

Plánuju domaxovat první Cold Arrow, pak 1b do Penetrate a 1b do Pierce. Pak domaxovat Inner Sight. Pak už to bude 20b do Ice arrow na synergii, 20b do Critical Strike, 20b do Pierce a zbytek do Penetrate.

aktivně využívám jen Cold Arrow a Inner Sight. Ice Arrow bude jen jako synergie na dmg.

Zatím to jde celkem fajn. Je to pomalejší ale čekal jsem že to bude mnohonásobně horší. Zatim ale dmg stoupá pěkně tím jak maxuju Cold Arrow. Bojím se okamžiku kdy budu domaxovávat Inner Sight protože tam ten dmg pude nahoru jen minimálně podle síly luku.

Jinak z průběhu zatím nic moc není co psát. Screenovat nebylo co, protože žádná zajímavá situace nenastala, jde to zatím pěkně všechno na Pl8. Dropy žádný nebyly. Normál mám v plánu projet tak nějak rychleji, jen pokud byby bylo něco zajímavýho tak to scrennu a hodím sem. Zatím ale pohoda šáteček.
Naposledy upravil(a) Attia dne 31.01.2013, 14:00 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od raisen » 30.01.2013, 11:44 hod.

Tak to se těším :) Přeji hodně štěstí a ať Ti padají nějaké über rare luky :D Merc nějaký bude?
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 30.01.2013, 11:50 hod.

vidíš na to jsem zapoměl. Merce ještě pořád uvažuju jakýho vzít. Jestli kopijníka nebo barbara. Nejvíc mě láká asi barbar, protože ten vypadá nejvíc jako herní postava a proto hra pak bude reálnější v tom, že můj merc je hrdina a já jsem jen najatá rogue od Kayshi. Určitě chci melee pomocníka který bude vypadat jako hrdina, a pouštní kopijník přeci jen jako hrdina moc nevypadá. Proto to bude asi barbar. Ale 100% to ještě není.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od raisen » 30.01.2013, 11:54 hod.

Dobrý nápad :)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 31.01.2013, 14:06 hod.

upravený druhý post. Zatím není moc co číst protože nic zajímavýho se vlastně nestalo. Jen jsem si teď všiml že mi tam chybí merc. (teď už nemám čas tak ho tam dopíšu v dalším reportu.)Zatím mám Def merce z 2 aktu. Ale už jsem rozhodlej že vemu v 5 aktu barbara. snad se tam dostanu.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Dark_Deamon » 31.01.2013, 18:55 hod.

Zatím pěkný, ale proč jsi to Zephyr narval do nejpomalejšího luku, co jsi mohl??

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 31.01.2013, 22:33 hod.

rychlejší jsou jen Composite Bow a Hunter's Bow, jinak jsou buď stejně rychlý nebo pomalejší. A Long bow má největší dmg z luků co jsem zatím našel. Short Battle Bow 2 sox mi ještě nepadl a Tara ve druhém aktu dává tak málo bílý luky že se mi to fakt běhat nechtělo. A není zas tak pomalej. Díky tomu 25ias střílí celkem rychle. nestěžuju si.

s Long bow mám 11FPA a s Hunter nebo Composite bow bych měl 10 FPA což už takový rozdíl není. radší větší dmg.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Fraxinus » 01.02.2013, 01:08 hod.

Vyplatí se teď nyní bouchat co nejvíc dexterity, životů už máš dost. To pak dmg pěkně poroste. Až budeš mít pořádnější luk, tak to bude žůžo. Zephyr je sice rychlovka, ale brzy bude hodně slabej.
A být tebou, zvážil bych to, abys maxoval pierce dřív než ice arrow a critical strike. Ten skill bude už na nightmaru klíčovej. Viz mé příspěvky u sniperzonky.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 01.02.2013, 10:00 hod.

díky za tip s tim pierce. Je fakt že u toho cold arrow ta synergie zas tak klíčová není, vzhledem k tomu že tenhle skill přejímá hlavní dmg z luku. Asi si nechám poradit protože podobnej build jsem ještě nehrál. každopádně první musím namaxovat inner sight :-D

jen doufám že ten inner sight bude užitečnej alespoň barbarovi, protože jediný na co je mi dobrej je to, že mi ukáže kdo kde trčí a dobře se do nich trefuje :-D ale víc jak za 1b byh tam normálně nikdy nedal :-D

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Fraxinus » 02.02.2013, 12:42 hod.

Bude užitečněj i tobě. 95% šanci na zásah nebudeš mít věčně....čož mě tak napadá, že investovat do penetrate víc jak bod bude naprosto zbytečné. Vymaxovaný inner sight prakticky všem vynuluje defense.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2013, 12:55 hod.

Potom se nabízí otázka: Co je efektivnější? Merc s Blessed Aim nebo Rogue s Inner Sight?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Fraxinus » 02.02.2013, 14:06 hod.

Jednoznačně Rogue s Inner Sight. Ta na hellu má level tohoto skillu i přes 30. Krom akt bossů a nějakých vybraných obtížně zasahnutelným monstrům obranu opravdu vynuluje.
Blessed Aim ti zruší penetrate kvůli bugu, navíc jeho účinek efektivně klesá s tím, kolik skillů a předmětů s +X % to Attack Rating máš na sobě. Navíc více attack ratingu ti na hellu kolikrát zvedne šanci na zásah ze 75% jen na 77 %. A co je podstatné, BA merc vůbec nic nevydrží, takže by to bylo, jako bys ho neměl vůbec.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2013, 14:31 hod.

Já si to tak nějak myslel, že slečna z kempu bude v takových případech lepší volba. Díky, žes' to potvrdil ;)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 02.02.2013, 15:44 hod.

tak do penetrate jsem chtěl rvát jen poslední body a to proto že už jsem nevěděl tam je dát.. samozřejmě bych věděl ale chtěl jsem ji mít co nejvěrnější kopii pravé "Rošťandy" a ostatní skilly Rogue mít nemůže. uvidíme...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2013, 15:56 hod.

Tak pokud bys' ju chtěl mít co nejvěrnější, jak píšeš, tak hodíš Inner Sight 20, Cold Arrow 20 a basta :D Maximálně ještě Ice Arrow 20 jako synergii a 1 bod do Critical Strike. Vše ostaní už není Rogue.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Fraxinus » 02.02.2013, 16:05 hod.

Dark_Deamon: Dovol mi oponovat.
Rogue může mít levely skillů až 31. To znamená, že Inner Sight nebude Attia prakticky nikdy mít tak účinný jako u rogue, a DMG skillu se víceméně vyrovná tou synergií. Takže 20+20 je jasná věc.
S tím criticalem je to ale u rogue ve skutečnosti tak, že je to zabugované. Takže je to dmg vždycky vyšší dvojnásobně, než by mělo být. Critical pak u Rogue způsobí dmgx4. Proto je zde 20 bodů do tohoto skillu dle mě v pořádku.
Penetrate jsem mu už rozmluvil, ale i kdyby dal 20, tak to v 99 % případů neposkytne hráči žádnou skutečnou výhodu.
Pierce by pravda u rogue fungoval jen, když by měl předmět s piercem.
A vše ostatní už by rogue nebyla.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.02.2013, 16:37 hod.

Fraxinus píše:Rogue může mít levely skillů až 31.
To sice může, ale v praxi to znamená, že by se musel člověk dostat minimálně na lvl 96, což je při untwinked hře nereálný. I kdyby to nebylo untwinked, tak by měl na pár měsíců o zábavu postaraný :D Pokud by to dotáhl na Guardiana, tak bych to viděl tak na levelu +/- 83. Na takovém levelu má Rogue skilly na 27. úrovni, což není žádná věda někde nabrat 7 all skilů nebo 7 Passive, popřípadě Bow and Xbow. Ještě když vemu v potaz, že máš oproti roguně navíc prsteny, amulet, rukavice, opasek a inventář (skillery).

Myslím, že by se to dalo hrát víc věrohodně. Asi mi tam nesedí to Pierce ze skillu. Jen by člověk měl asi pár skill pointů na víc no :) Nechci bejt ale nějakej prudič...hraj to tak, jak sám uznáš za vhodné ;) Přeci jen...je to tvoje postava :)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Attia » 02.02.2013, 18:24 hod.

tak jako já ji jedu rozumnou formou. Chci ji hrát co nejvěrněji ale zase nechci u toho stvrdnout roky. do penetrate by šlo 10b jako nakonec, tzn že do levelu 89 mám čas si rozmyslet co se zbylými body :-D ale to je to nejmenší co mě děsí :-D

jinak samozřejmě že pokud bych chtěl hrát věrnou kopii Rogue, musel bych i výbavu omezit pouze na Luk, brnění a helmu. což taky nedělám. A Pierce takový prohřešek není protože jej Rogue může mít z výbavy. Co ale nepřipadá v úvahu je celá Javelin větev, z bow větve vše krom Cold a Ice Arrow a z pasiv nechci dávat ani bod do úhybů atd. prostě jen Inner Sight, Critical a Pierce. (samozřejmě 1b Penetrate)

Osobně si myslím že to je asi nejvěrnější podoba Rogue v rozumný míře kdy chci využít všechny skillpointy.

Navíc nezapomeň že rogue má neomezený množství many což já nemám a dost to pociťuju. A Pierce si myslím že mi tu manu vynahrazuje.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannah - HC Cold Rogue

Příspěvek od Fraxinus » 02.02.2013, 23:11 hod.

Ještě jsi zapomněl na neomezené počty šípů a na postupné vylepšování statů, jež ani trochu nekorespondují s tím, jak mohou růst hráči. Proto tedy hráč může v rámci kompenzace chybějících statů a rezistů používat i ostatní typy věcí.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“