HC Zlatý Grál

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 26.06.2017, 01:35 hod.

Díky všem. :wave:

Slw: Berserka jsem používal jen ve výjimečných situacích (PI), jinak to byl poctivej double swing, ale to je detail.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 26.06.2017, 02:13 hod.

Guardian Sentinelka
Assassinka
Build: Blade Sentinel, Shadow Master + Desert merc s Might.

Dokončeno na levlu 80.

Jako třetí guardian má být Assassínka. Na rozdíl od předešlých dvou, ta měla nástup naprosto v pohodě, třebaže to byly samé střílející bestie, které si lehce dával merc, občas i já. Jen na dropy byla holt smůla. Návštěvu Abaddonu jsem raději z bezpečnostních důvodů předčasně ukončil (Immune to physical - a tato postava s nimi měla velmi vážné problémy po celý akt, neboť zpravidla byla zdvojena s immune to poison, takže i venom byl k ničemu). Jinak to šlo jak nůž máslem a dvojnásobně rychle než u předešlých dvou postav. Největší radost jsem měl z carverů nebo kostlivců, které blade sentinely krájely jak chleba. A těch jsem měl hafo i v jeskyni. Celkem v pohodě (až na pár bossů) byl i Frozen River, kde byli zas kostlivci a chargující zombíci. Pak přišel docela horor u Pindla, protože jejich charge dávaly klidně i za 500 a párkrát jsem musel pro merce. Dole v doupěti Nihlathaka pak přišla opět řezačka, kdy si sentinely zařádily ještě víc, snad nejvíc z celého hellu. Byli tam devilkini, fetišové a další drobná havěť a ve velkém množství. A konečně taky něco dali, byť nad tím zůstal rozum stát, co to bylo. Jeden jedinec dal The Dragon Chang kopí. A o kus dál dal devilkiní boss boty Tearhaunch. O patro níž pak jeden bastard dal další Blacktongue bastardí meč. Mému řádění konec dali celkem rázně ve 3. patře ti neviditelní opičáci, co jsou immune to physical+poison. S tím se bojovat nedalo, jediný, kdo je byl schopen zabít, byla shadow masterka, a to bych musel mít štěstí, aby nabíjela fénix strike. Nihlathaka jsem tedy vynechal, a upaloval dál, kde to byla furt pohodička. Dokonce ani v Ancient's Way jsem nenarazil na problém, jen jsem nakoukl do Icy Cellar, z jedné strany šampioni hafanů, z druhé bosspack a ze třetí extra fast bosspack, tak jsem zůstal jen u nakouknutí, a mazal k ancíkům. Asi na 6. pokus, kdy nebylo žádné cursed, might nebo silné zbraně, jsem se s nimi pustil do boje. Respektive, merc a shadow masterka bojovali, já je podporoval, pokud to šlo. Asi 5 minut jsem běhal furt dokola před Madawcem a Korlicem, co šli jen po mně, a házel jsem jim do cesty sentinely, občas je píchnul merc. Jakmile byl Madawc mrtev, pustil jsem se do boje tváří v tvář s Korlicem, zatímco Masterka zabavila Talica. A Talic šel dolů dost ztuha, asi až za 10 minut, protože byl skoro imunní na fyzično. Moc jsem se k němu samozřejmě nepřibližoval. Sice to bylo dlouhé, ale jinak vcelku pohodové, jen 2 fullky pozřel merc. Pak ve WK jich už pozřel poněkud více. Ta pohodička předtím se mi vrátila nyní. A to v podobě 3 pěkně drsných bosspacků kousek od vchodů na každém patře (hadi, vampýři, defileři - cursed, might, enchanted vším možným, prostě hnus) a nebylo před nimi moc kam zdrhat. Merc vcelku pravidelně lehal a já se odvážil jít do boje až, když jich bylo málo. A nejhorší bylo dno WK, kde byli oblivion knighti s rytíři smrti a hlavně unraveleři a vampýři. Popravdě, tuto kombinaci jsem zažil snad vůbec poprvé, a tak jsem se dost divil, když mi unraveleři, kteří byli velmi dobře kryti neméně drsnými bosspacky vampýrů, oživovali rytíře i oblivion knighty. Trvalo kvůli tomu neskutečně dlouho, než jsem vyčistil nezbytně velký prostor. Další horor přišel s druhou vlnou, další unraveleři, navíc decrepifa a smrtící údery pro merce. Listera jsem jen vyvedl ven, protože mě ty drsoty tady už přestaly bavit, a šel rovnou na Baala, kterej byl neskutečně otravnej svým povoláváním bratříčka. Problém jsem vyřešil tím, že jsem mercovi střídavě nasazoval Kelpie Snare a jeho Insight, abych Baala měl paralyzovaného. I tak trvalo pižlání tak 10 minut. A dal mi další The Gavel of Pain. I tak mohu říct, že ze všech to byl dosud nejrychlejší průchod 5. aktem. A také mám obavy, že třeba paladin by s kombinací bosspacků, s jakou se potýkala Sentinelka, asi neuspěl.

Staty na konci:
Level 80
Strength 116, Dexterity 131, Vitality 288, Energy 35
Damage 614-1193
Attack Rating 6052
Defense 539 (45% Chance to Block)
Stamina 540
Life 1163
Mana 202
Fire resist 51, Cold resist 74, Lightning resist 47, Poison resist 29
Magic Find 39 %, +3 to Mana After Each Kill
+45% IAS, 10% Life Stolen per Hit, 20% Faster Run/Walk, 28% FHR
37% Damage Taken Goes to Mana, +2 to Light Radius, Damage Reduced by 11, Magic Damage Reduced by 9, Poison Length Reduced by 25%

Skilly: Claw Mastery 13 (11), Psychic Hammer 3 (1), Burst of Speed 3 (1), Weapon Block 3 (1), Cloak of Shadows 3 (1), Fade 3 (1), Shadow Warrior 3 (1), Venom 22 (20), Shadow Master 22 (20), Bash 23 (20), Fire Blast 3 (1), Blade Sentinel 22 (20), Wake of Fire 3 (1), Blade Fury 3 (1), Blade Shield 13 (11)

Merc: Level 80, Life 1567, Dmg 718-3547, Defense 3110, Resisty: 64, 64, 64, 64

Vybavení:
Bitter Fist Greater Claws (Jewel) - DMG 26-143, +12% Enh. Damage, +6 to Min Damage, +2 to Max Damage, +100 to Max Damage (Based on Character Level), +133 to Att. Rating, +1320 to Att. Rating (Based on Character Level), +1-39 Lightning Damage, Knockback, Socketed 1x
Sanctuary Ancient Shield (Ko Ko Mal) - Defense 203, +20% FHR, +20% Faster Block Rate, 20% Increased Chance of Blocking, +139% Enh. Defense, +250 Defense vs. Missile, +20 to Dexterity, All Resistances +56%, Magic Damage Reduced by 7, Level 12 Slow Missiles (60/60 Charges), Socketed 3x
Sentinelka's Lore War Hat (Ort Sol) - Defense 48, +1 to All Skills, +10 to Energy, Lightning Resist +30%, Damage Reduced by 7, +2 to Mana After Each Kill, +2 to Light Radius
Gemmed Full Plate Mail (4x Jewel) - Defense 190, +15% IAS, +30% Enh. Damage, +7-13 Damage, +1-61 Lightning Damage, +34 Defense, +7 to Life, Lightning Resist +16%, Poison Resist +23%, Socketed 4x
Megakiller's Amulet of Fortune - +1 to Assassin Skills, 25% Better Chance of Getting Magic Items
Stone Gyre Ring - +99% to Att. Rating, +5 to Dexterity, +3 to Vitality, +12 to Stamina, Fire Resist +29%, Damage Reduced by 2, Magic Damage Reduced by 2
Storm Touch Ring - +109 to Attack Rating, +12 to Life, Cold Resist +25%, Damage Reduced by 2, Poison Length Reduced by 25%, +1 to Mana After Each Kill
Sigon's Sabot Greaves - Defense 13, +20% Faster Run/Walk, Cold Resist +40%, +50 to Att. Rating +10% Life Stolen per Hit
Tal Rasha's Fine-Spun Cloth Mesh Belt - Defense 37, +20 to Dexterity, +30 to Mana, 37% Damage Taken Goes to Mana, 14% Better Chance of Getting Magic Items, Requirements -20%
Sigon's Gage Gauntlets - Defense 15, +20 to Attack Rating, +10 to Strength, +30% IAS +10% Life Stolen per Hit

Charmy celkem:
+2 to Max Damage, +3-8 Fire Damage, +1-7 Lightning Damage, +21 Poison Damage over 4 Seconds, +55 to Attack Rating, +6 to Strength, +1 to Dexterity, +1 Defense, +72 to Life, +2 to Mana, Fire Resist +36%, Cold Resist +23%, Lightning Resist +15%, Poison Resist +20%, 8% FHR

Merc:
Insight Colossus Voulge (Ral Tir Tal Sol) - DMG 69-589, Level 16 Meditation Aura when Equipped, +35% FCR, +257% Enh. Damage, +9 to Min Damage, 232% Bonus to Attack Rating, +5-30 Fire Damage, +75 Posion Damage over 5 Seconds, +5 to Critical Strike, +5 to All Attributes, +2 to Mana After Each Kill, 23% Better Chance of Getting Magic Items
Natalya's Totem Grim Helm - Defense 244, +169 Defense, +10 Strength, +22 to Dexterity, All Resistances +20%, Magic Damage Reduced by 3
Leviathan Kraken Shell - Defense 1699, Indestructible, +199% Enh. Defense, +133 Defense, +50 to Strength, Damage Reduced by 22%, Socketed 1x (prázdné)

Runy:
Normal: celkem 18 run
1. akt: Tal (Countess) - 1 runa
2. akt: El, Tir 3x, Nef - 5 run
3. akt: El 2x - 2 runy
4. akt: Eth + Thul (Hellforge) - 2 runy
5. akt: Nef, Ral, Amn, Sol, Dol + RalOrtTal (barbaři) - 8 run

Nightmare: celkem 31 run
1. akt: Amn, Sol, Dol + Tal (Countess) - 4 runy
2. akt: Tir, Ith, Ort 2x, Amn, Dol, Lum - 7 run
3. akt: Tir 2x, Tal, Amn - 4 runy
4. akt: Nef, Ral + Fal (Hellforge) - 3 runy
5. akt: Tir 2x, Nef, Ort 3x, Amn, Sol, Shael, Lum + RalOrtTal (barbaři) - 13 run

Hell: celkem 34 run
1. akt: El, Eld, Tir, Eth, Sol 2x, + Ort 3x (countess) - 9 run
2. akt: Tir, Ith, Tal, Ral, Amn, Sol - 6 run
3. akt: Eth, Ort, Thul, Amn 3x, Jo - 7 run
4. akt: Tal, Ral + Lum (Hellforge) - 3 runy
5. akt: Tal 2x, Ral, Ort, Jo, Lum + RalOrtTal (barbaři) - 9 run

Doba hraní:
Normal: 1. akt: 1h 18m, 2. akt: 1h 38m, 3. akt: 1h 15m, 4. akt: 0h 39m, 5. akt: 2h 25m, Krávy: 0h 09m. Celkem tedy 7h 24m
Nightmare: 1. akt: 2h 04m, 2. akt: 2h 33m, 3. akt: 2h 10m, 4. akt: 0h 45m, 5. akt: 2h 52m, Krávy: 0h 09m. Celkem tedy 10h 33m
Hell: 1. akt: 6h 26m, 2. akt: 7h 24m, 3. akt: 3h 52m, 4. akt: 2h 06m, 5. akt: 4h 31m. Celkem tedy 24h 19m

Celkově odehráno za všechny tři obtížnosti: 42h 16m
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Bemik » 26.06.2017, 20:21 hod.

Super!! Gratulace!
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 21.07.2017, 02:42 hod.

Guardian Convictor
Paladin
Build: Conviction + Sacrifice nebo Vengeance, bez štítu, obouruční zbraň + Lightning Iron Wolf.

Dokončeno na levlu 80.

Po zkušenostech, kterými si prošla Sentinelka, jsem začal mít strach o paladina, protože ona, barbar i nekro se mohli schovat za merce resp. vyvolané, palach nikoliv. No, venku mě prověřil boss prasat, která také obklopují Šenka, a ukázalo se, že to nebude zas tak hrozné. Pokud teda nenarazím na něco kouzlícího. A samozřejmě jsem na ně narazil o pár yardů dál, a to na rarachy. S -1 fire rezisty to s nimi bylo těžké, ale když drželi hezky na místě, merc se o ně postaral. Musel jsem si však dávat bacha na obklíčení, takže jsem u Šenka nejprve obešel celý jeho batalion, aniž by si mě všimli, a vyčistil schodiště výše, a pak se pro něj vrátil a tahal si jeho miniony po skupinkách. On sám nebezpečný nebyl, ani Eldrič. Ale nebezpeční byli dual enchanted bossové dále, ke kterým jsem se mohl přiblížit jen se zaplou salvou a doufat, že nebudu tolik missovat. Jeden takový boss rarachů mě mile i nemile překvapil tím, že dal Bartuc's Cut-Throat drápy. Zrovna když už mám assassinku dohranou, a já přitom celou dobu na tenhle drop čekal jak na smilování!!! :OXO No, šlo se dál. Navštívil jsem Abaddon, kde jsem přes řeku nechal, aby se merc činil a já ho podpořil proti bosspacku lordů konvou. Pak dál jsem si už na ty imunní na fyzično lordy tváří v tvář, když byl jen jeden, max. dva. Ale když jsem viděl salvu koulí od sirén, řekl jsem si, že na tohle nemám nervy, a šel jsem dál, až k Threshovi, který byl velmi nepříjemný. V Crystalline passage jsem se potýkal s hady a kostlivci, stejně jako ve Frozen Riveru, kde se k nim přidali duchové. Aby mi nesáli manu, používal jsem fintu, že jsem je záměrně lákal na merce (který měl šanci 50 na 50, že to přežije). Zde jsem se dostal i do ohrožení života, když jsem narazil na might bosse hada. Jeden zásah a mohlo být po mně. Tentokrát jsem byl rád, že merc provedl to, čím mě obvykle štval, a obětoval se pro můj život. Totéž pak udělal i u Frozensteina, kde jsem se dostal do stun locku. U Nihlathaka jsem zjistil, že tohle není nic moc pro mě, a tak jsem raději pokračoval dál v cestě ledovými jeskyněmi. V tundře jsem nalezl díru v zemi, kde padl Sigon's pásek a v Ancient's Way další Isenhart brnění. Po nalezení výlezu k ancíkům jsem to na skoro měsíc zabalil, protože jsem zamířil na dovolenou. A po návratu jsem uviděl, že jsem v Ancient's Way zapomněl zapnout waypoint, takže jsem musel zpět přes Frozen Tundru, kde mě u waypointu přepadl bosspack nepříjemných impů, jejichž boss dal Ondal's Almighty helmu z Breathen setu. K ancíkům jsem se za pomocí Spellsteelu proportil, abych tam zažil pravý, nefalšovaný horor. Pokaždé, když to vypadalo na skvělé staty těch tří, zkazily to nakonec jejich příliš silné zbraně, nebo stone skin na Madawcovi, na kterém jsem vychlastal celou zásobu fullek kvůli maně, a hlavně mi skoro vždycky zabili hned merce. Jednou už bylo skoro hotovo, ale došly zase lahvičky zdraví, takže zas a znova....až jednou se mi povedlo izolovat Korlica a spolu s mercem jsme ho dali. Pak mi ho sice Madawc zabil, ale povedlo se mi izolovat Talica, s nímž jsem si to rozdal 1 na 1. Byl to lítý boj, kdy jsem spotřeboval mnoho lahviček kvůli WW. A přitom jsem udělal rozhodující objev. Když ho nalákám dolů k jihozápadnímu rohu, tak tam je tak malý prostor, že jeho AI nespustí whirlwind, tak jsem toho využil. A pak už Madawc měl být lážoplážo. Jenže když už měl milimetr života, došly mi lahvičky, všechny. Jedna rána by ho dorazila, jenže on byl FE, takže kdyby mě během toho trefil, byl bych po explozi KO. Snažil jsem se nahealovat prayerem na nízkém levlu a běhat kolem něj. To mě brzy přestalo bavit a já zjistil, že on nemá fire imunitu, a na Spellstealu jsou charges do Firestormu. Tak jsem počkal, ža hodí sekyrky, uhnul jsem a poslal mu to pod nohy. Když mi zbylo asi tak 27 charges ze 60, uviděl jsem jeho CE a varování ancíků před Baalem....to jsem si tak oddychl jako nikdy - celé to trvalo hodinu a půl, nejmíň. Ale dole ve WK mě nečekalo nic lehkého. Obklíčen třemi bosspacky u vchodu. Zachránil mě akorát teleport ze Spellsteela do bezpečné oblasti. Ve 2. i 4. patře mě zas trápily bludičky, takže jsem to tam absolvoval se Salvation a missoval jsem jak na běžícím mpásu. Taky mi došlo zlato a já musel hrát bez merce. Cestou padly dva luky: Raven Claw a další Wizendraw. Vlny byly překvapivě celkem v pohodě, ale u Baala jsem musel být taktik. Ze 2/3 jsem ho umlátil CB z bonesnapu na switchi, zbytek klasika, přitom jsem čelil jeho klonu. Dal další Sander's rukavice a Blackoak Shield luna štít. Snad mohu říct, že nejhorší máme za sebou.

Staty na konci:
Level 80
Strength 131, Dexterity 69, Vitality 325, Energy 15
Vengeance Damage 1353-2481
Attack Rating 1868
Defense 870
Stamina 468
Life 1399
Mana 273
Fire resist 9, Cold resist 29, Lightning resist 25, Poison resist -12
Magic Find 25 %, +10% FCR, +20% IAS, 7% Life Stolen per Hit, 20% Faster Run/Walk, 30% FHR
Damage Reduced by 30%, Damage Reduced by 12, Magic Damage Reduced by 15, Poison Length Reduced by 75%

Skilly: Prayer 2 (1), Defiance 2 (1), Cleansing 2 (1), Vigor 2 (1), Redemption 21 (20), Salvation 2 (1), Might 2 (1), Holy Fire 2 (1), Thorns 2 (1), Holy Freeze 2 (1), Sanctuary 2 (1), Conviction 21 (20), Sacrifice 21 (20), Zeal 2 (1), Vengeance 21 (20)

Merc: Level 79, Life 1006, Dmg 171-260, Defense 1251, Resisty: 47, 38, 38, 68

Vybavení:
Convictor's Spellsteel Silver-Edged Axe (Amn) - DMG 164-291, +10% FCR, +165% Enh. Damage, 7% Life Stolen per Hit, +100 to Mana, Regenerate Mana 25%, Magic Damage Reduced by 15, Level 12 Firestorm (60 Charges), Level 10 Holy Bolt (100 Charges), Level 3 Decrepify (30 Charges), Level 1 Teleport (20 Charges), Requirements -60%
Imp Visor Tiara (Sol) - Defense 48, 12% Chance to Cast Level 4 Charged Bolt When Struck, +1 to Paladin Skill Levels, +37 to Life, All Resistances +15, Damage Reduced by 7, Poison Length Reduced by 75%, Socketed 1x
Shaftstop Mesh Armor - Defense 663, +210% Enh. Defense, +250 to Defense vs. Missile, +60 to Life, Damage Reduced by 30%
Prismatic Amulet of Protection - All Resistances +25, Damage Reduced by 2
Raven Frost Ring - +237 to Att. Rating, +15-45 Cold Damage, +19 to Dexterity, +40 to Mana, Cold Absorb 20%, Cannot Be Frozen
Scintillating Ring of Fortune - All Resistances +13, 25% Better Chance of Getting Magic Items
Tearhaunch Greaves - Defense 61, +20 Faster Run/Walk, +2 to Vigor (Paladin Only), +68% Enh. Defense, +35 Defense, +5 to Strength, +5 to Dexterity, All Resistances +10
Bladebuckle Plated Belt - Defense 51, +30% FHR, +82% Enh. Defense, +30 Defense, +5 to Strength, +10 to Dexterity, Damage Reduced by 3, Attacker Takes Damage of 8
Sander's Taboo Heavy Gloves - Defense 30, +20% IAS, +9-11 Poison Damage over 3 Seconds, +24 Defense, +40 to Life
Switch: Bonesnap Maul - DMG 172-245, +283% Enh. Damage, +10% Damage to Undead, 40% Chance of Crushing Blow, Cold Resist +30%, Fire Resist +30%, Ethereal (Cannot Be Repaired - zbývá 18/31 Durability)

Charmy celkem:
+ Fire Damage, +5-14 Cold Damage, +5-66 Lightning Damage, +1 to Strength, +17 to Attack Rating, +89 to Life, Fire Resist +21%, Cold Resist +41%, Lightning Resist +37%

Merc:
Spirit Broad Sword (Tal Thul Ort Amn) - DMG 7-14, +2 to All Skills, +30% FCR, +55% FHR, +1-50 Lightning Damage, +3-14 Cold Damage, +75 Poison Damage over 5 Seconds, 7% Life Stolen Per Hit, +250 Defense vs. Missile, +22 to Vitality, +94 to Mana, +6 Magic Absorb
Dire Visor Circlet - Defense 51, +1 to Paladin Skill Levels, +20% FCR, +65% Enh. Defense, Fire Resist +9%
Stealth Breast Plate (Tal Eth) - Defense 77, +25% Faster R/W, +25% FCR, +25% FHR, +12% Enh. Defense, +6 to Dexterity, Regenerate Mana 15%, +15 Max Stamina, Poison Resist +30%, Magic Damage Reduced by 3
Lidless Wall Grim Shield - Defense 456, +1 to All Skills, +20% FCR, +102% Enh. Defense, +10 to Energy, Increase Maximum Mana 10%, +5 to Mana After Each Kill, +1 to Light Radius, Ethereal (Cannot be Repaired)

Runy:
Normal: celkem 21 run
1. akt: Eth 2x + Tal (Countess) - 3 runy
2. akt: El 4x, Eld 2x, Tir, Nef, Ith, Tal - 10 run
3. akt: Eld - 1 runa
4. akt: Tal + Eth (Hellforge) - 2 runy
5. akt: Shael, Dol + RalOrtTal (barbaři) - 5 run

Nightmare: celkem 22 run
1. akt: Eth + Nef + Amn(Countess) - 3 runy
2. akt: Eth, Ith 2x, Amn - 4 run
3. akt: Eld, Ith, Ort, Amn, Sol, Hel - 6 run
4. akt: Ral, Sol + Fal (Hellforge) - 3 runy
5. akt: Nef, Eth, Ort, Sol, Fal + RalOrtTal (barbaři) - 8 run

Hell: celkem 29 run
1. akt: Eth 2x, Tal, Ral, Ort 2x, Thul 2x, Shael 3x, + Thul + Shael (countess) - 13 run
2. akt: Eth, Ith 2x, Tal - 4 runy
3. akt: Nef, Eth, Ort - 3 runy
4. akt: Eld, Nef + Ko (Hellforge) - 3 runy
5. akt: Eth, Ral, Sol + RalOrtTal (barbaři) - 6 run

Doba hraní:
Normal: 1. akt: 1h 38m, 2. akt: 2h 22m, 3. akt: 1h 37m, 4. akt: 1h 00m, 5. akt: 2h 35m, Krávy: 0h 16m. Celkem tedy 9h 28m
Nightmare: 1. akt: 2h 54m, 2. akt: 4h 51m, 3. akt: 2h 33m, 4. akt: 1h 39m, 5. akt: 3h 28m. Celkem tedy 15h 25m
Hell: 1. akt: 8h 36m, 2. akt: 7h 18m, 3. akt: 4h 56m, 4. akt: 3h 04m, 5. akt: 7h 06m. Celkem tedy 31h 00m

Celkově odehráno za všechny tři obtížnosti: 55h 53m
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Dark_Deamon » 21.07.2017, 10:43 hod.

Super akce! Zvlášť u Ancient's. Jinak ten magic ring rez+MF je suprovej :love:

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 21.07.2017, 11:50 hod.

Díky. Někdy se prostě zadaří. Předtím měl prsten jenom s tím MF, ty rezisty byly skutečně skvělej upgrade.

Jinak mohu říct, že ten Spellsteel sice nemá žádné super vlastnosti co se týče ofenzívy, ale ten teleport a decrepifa byly rozhodně skvělými taktickými vymoženostmi, díky kterým takového chara lze (v podstatě bez merce) vůbec dohrát.

Ještě dodám k těm Ancíkům, jak jsem měl nízký attack rating, tak to předtím díky konvě nebyl nikdy problém, ale u nich ano. To missování mě dovádělo někdy k šílenství. Když se nařvali, tak jsem měl šanci na trefu snad jen 25%.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od RIP » 22.07.2017, 11:34 hod.

Skvely fight...a souhlas ohledne toho ringu a Spelsteelu...GL

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 23.07.2017, 12:12 hod.

Guardian Pasivanka
Amazonka
Build: Valkirija, Critical Strike, Inner Sight, úhyby, boj s dýkou + Cold Rogue s Edge.

Dokončeno na levlu 80.

Boj za Amazonku byl na začátku celkem svižný a rychlý bez ohledu na to, co se mi vygenerovalo, ale měl jsem na začátku problémy s dropy. Vůbec nic užitečného nepadalo, až jsem měl obavy, že tato postava vyjde naprázdno. Naštěstí jsem se mýlil, i když první drop v tomto aktu v Arreat Plateau z šampuse byla jen Berserker sekera, která mě skoro až provokovala. Celkem přituhlo v ledových jeskyních, kde jsem se potýkal s brumlinkami a taky sirénami, kde mě neskutečně štvala mercyně i Valkiríja, které se uměly obě dvě postavit tak, že jedna nebojovala a ta druhá za 50k zlata si to namašírovala přímo mezi ně a hýbala. Jedna brumlinka dala další meč Cloudcrack. U Pindla jsem měl dost nahnáno, ty charge pořádně bolely, ale nic nedal, ani v doupěti, a 3. patro jsem vzdal. Na ty neviditelný opičáky s immune to physical+poison, kde mám jen tyto dva elementy k dispozici, a roguna s coldem jim ubírala jen milimetr za střelu, bych se tam zbláznil. V Glacial Trail padl po lítém boji s bossem Vidala luk a z brumlinky opodál něco mnohem lepšího: Immortal King's Stone Crusher macátko. Tundru jsem jen tak prolítl, zašel jsem tam do podzemí, kde nic nebylo, a v Ancient's Way na mě čekalo pěkné překvapení. Nejprve pěkně nepříjemné, protože ten bosspack brumlinek byl hned u vchodu, ale po boji příjemné, protože mi dal elitku Arkaine's Valor. :love: Rychle jsem našel vlez k aníkům. Ani jsem nešel do města doplnit lahvičky a šel rovnou na ně. Hned napoprvé měli pěkné staty, ale Madawc s Korlicem šli jen po mně, takže jsem se hezky proběhnul. Nakonec u vlezu do WK jsem zjistil, že mě pronásleduje už jen Madawc, tak jsme ho dali. Já si stoupl tak, aby neházel na mě nebo na mercyni, ale aby to schytávala Valkiríja, kterou jinak zcela ignoroval. Když už byl skoro mrtvý, začal se portit jak zběsilej a já měl strach, že Valkiríja naláká zbylé dva. Naštěstí to dobře dopadlo. Korlica s Talicem si už Valkiríja podala sama. Jakmile jsem se totiž schoval za sloup, tak už po mně Korlic nešel. Boj tak byl nakonec jednodušší, než jsem čekal. Všechno mi ale vynahradil WK. V 1. patře sirény, fanatici s hejrofanty a rodičky mláďat..ty tam fakt chyběly. :-x Zvláště bossové byli neskutečně otravní. Z jednoho šampóna ale vypadl pěkný Sazabiho meč - kobaltový vykupitel. Druhé patro bylo milosrdnější, ale ve 3. jsem si zas užíval, tentokrát s oblivion knighty. Ti mě čekali spolu s bludičkami a vampýry i u Baala. Jednotlivé vlny byly víc v pohodě, než jsem čekal, jen na Listera s fanou jsem se vykašlal a vyvedl ho ven. A Baal? Děsnej parchant, šel jen po mně nebo po mercyni a nikdy bych neřekl, jak jsou ty jeho chapadla otravná. Jeho taktika byla vysát manu, teleport a uvěznit mě, zatarasit cestu a tak, chapadlama, do nichž se pustila Valka i s mercyní a na Baala kašlaly. Vzhledem k tomu, že se tedy nemohl ubít sám o Valkiríju, jsem se do boje musel pustit sám. Nasadil jsem na switch bonesnapa (jediná věc s CB, co mi ještě zbývala potom, když jsem předměty nalezené předešlýma postavama už založil do sdílené truhly) a asi 10 minut do něj řezal. Zbytek dokuchal zas klasika kudlou, ale bylo to těžké, tentokrát zas volal bratříčka. A drop? Hnus jménem Stormstrike luk. :OXO

Staty na konci:
Level 80
Strength 89, Dexterity 117, Vitality 315, Energy 15
Damage s Venomem 481-783
Attack Rating 3694
Defense 463
Stamina 492
Life 1277
Mana 206
Fire resist 21, Cold resist 50, Lightning resist 1, Poison resist -5
Magic Find 85 %, 97% Extra Gold
+75% IAS, 10% Life Stolen per Hit, 25% Faster Run/Walk, 20% FHR, 10% Damage Taken Goes to Mana, Attacker Takes Damage of 3, Magic Damage Reduced by 3

Skilly: Inner Sight 21 (20), Critical Strike 21 (20), Dodge 2 (1), Slow Missiles 2 (1), Avoid 2 (1), Penetrate 12 (11), Decoy 12 (11), Evade 8 (7), Valkyria 23 (20)

Merc: Level 80, Life 1290, Dmg 226-325, Defense 1647, Resisty: 37, 37, 67, 37

Vybavení na konci:
Pasivanka's Bramble Cutter Stiletto (Socketed 1x) - DMG 58-116, +207% Enh. Damage, +6 Max Damage, +40 to Attack Rating, +1-3 Cold Damage, Level 4 Weaken (90 Charges)
Ancient's Pledge Large Shield (Ral Ort Tal) - Defense 18, +50% Enh. Defense, Cold Resist +43%, Lightning Resist +48%, Fire Resist +48%, Poison Resist +48%, 10% Damage Taken Goes to Mana
Sigon's Visor Great Helm - Defense 57, +25 Defense, +30 to Mana, +640 to Attack Rating (Based on Character Level), +10% Life Stolen per Hit, +100 Defense
Treachery Gothic Plate (Shael Thul Lem) - Defense 155, 5% Chance to Cast Level 15 Fade when Struck, 25% Chance to Cast Level 15 Venom on Striking, +2 to Assassin Skill Levels, +45% IAS, +20% FHR, +14% Enh. Defense, Cold Resist +30%, 50% Extra Gold from Monsters, Increased Durability by 13%
Rune Necklace Amulet - +1 to Amazon Skill Levels, +12 to Dexterity, +26 to Life, +31 to Mana, Fire Resist +10%
Dread Master Ring - +1 to Maximum Damage, +117 to Att. Rating, +1-17 Lightning Damage, Fire Resist +20%, Poison Resist +17%, 9% Better Chance of Getting Magic Items
Nagelring Ring - +62 to Att. Rating, Magic Damage Reduced by 3, Attacker Takes Damage of 3, 26% Better Chance of Getting Magic Items
Sigon's Sabot Greaves - Defense 15, +20% Faster Run/Walk, Cold Resist +40%, 50% Better Chance of Getting Magic Items, +50 to Attack Rating, +10% Life Stolen per Hit, +100 Defense
Storm Chain Spiderweb Sash - Defense 74, +19% Enh. Defense, +19 to Strength, +52 to Life, +12 to Mana, +5 to Stamina, 47% Extra Gold from Monsters
Sigon's Gage Gauntlets - Defense 15, +20 to Attack Rating, +10 to Strength, +30% IAS, +10% Life Stolen per Hit, +100 Defense

Charmy celkem:
+5 Max Damage, +15-49 Fire Damage, +3-5 Cold Damage, +2-68 Lightning Damage, +125 Poison Damage over 6 Seconds, +5% Faster Run/Walk, +29 to Stamina, +46 to Life, +5 to Dexterity, +24 to Attack Rating, Fire Resist +13%, Cold Resist +7%, Lightning Resist +23%

Merc:
Edge Short Siege Bow (Tir Tal Amn) - DMG 13-30, Level 15 Thorns Aura when Equipped, +35% IAS, +351% Damage to Demons, +280% Damage to Undead, +75 Poison Damage over 5 Seconds, 7% Life Stolen per Hit, Prevent Monster Heal, +5 to All Attributes, +2 to Mana After Each Kill, Reduced Prize 15%
Stone Veil Circlet - Defense 27, +1 to Paladin Skill Levels, +10% Faster Run/Walk, +23% Damage to Demons, +33 to Att. Rating Against Demons, +8-30 Cold Damage, Damage Reduced by 2
Sparking Mail Mesh Armor - Defense 539, +1-20 Lightning Damage, +81% Enh. Defense, Lightning Resist +30%, Attacker Takes Damage of 14, Ethereal (Cannot Be Repaired)

Runy:
Normal: celkem 28 run
1. akt: Nef +Tal +Ral (Countess) - 3 runy
2. akt: El 4x, Tir 2x, Nef 2x, Eth - 9 run
3. akt: Eth 3x, Ith, Tal - 5 run
4. akt: Ral, Thul + El (Hellforge) - 3 runy
5. akt: El, Eld, Tir, Thul, Amn + RalOrtTal (barbaři) - 8 run

Nightmare: celkem 26 run
1. akt: Eth 2x, Tal, Amn, Dol + Ral + Sol (Countess) - 7 run
2. akt: Ith, Tal, Ort 2x, Thul 2x, Sol, Dol - 8 run
3. akt: El, Tir, Ort, Ko - 4 runy
4. akt: Jo (Hellforge) - 1 runa
5. akt: Thul, Sol, Lum + RalOrtTal (barbaři) - 6 run

Hell: celkem 38 run
1. akt: Eth, Ral, Amn 2x, Sol, Hel, Jo, Fal + Tal + Shael (countess) - 10 run
2. akt: Eld, Ith 2x, Tal, Ort, Amn, Hel - 7 run
3. akt: Nef, Ith, Tal, Ort, Amn, Shael, Dol 2x - 8 run
4. akt: Ort, Amn + Jo (Hellforge) - 3 runy
5. akt: Nef 2x, Eth, Ith, Tal, Shael, Dol + RalOrtTal (barbaři) - 10 run

Doba hraní:
Normal: 1. akt: 2h 00m, 2. akt: 2h 40m, 3. akt: 1h 36m, 4. akt: 1h 14m, 5. akt: 2h 31m, Krávy: 0h 12m. Celkem tedy 10h 13m
Nightmare: 1. akt: 1h 58m, 2. akt: 3h 40m, 3. akt: 1h 33m, 4. akt: 0h 55m, 5. akt: 3h 20m, Krávy: 0h 13m. Celkem tedy 11h 39m
Hell: 1. akt: 6h 16m, 2. akt: 7h 10m, 3. akt: 5h 08m, 4. akt: 2h 03m, 5. akt: 5h 25m. Celkem tedy 26h 02m

Celkově odehráno za všechny tři obtížnosti: 47h 54m
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 25.07.2017, 21:17 hod.

Guardian Hajnej
Druid
Build: Glass cannon střelec (trochu síly + zbytek dex, žádná vit), vlci, medvěd, srdce rosomáka, cyklón + Might desert merc.

Dokončeno na levlu 80.

Poslední kus. Druidovi jsem naházel pár lajfových charmů a šel na věc. V podstatě až do ledových jeskyň jsem se všude potýkal s tím, co jsem tu vážně nechtěl, a to se střelci a hlavně s oštěpařkami, jejichž oštěpy prolétnou skrz merce i vyvolané, a já musel kolikrát házet takové piruety, abych jim uhnul, a do toho merc i vlci s Valkiríjou přestávali bojovat a šli házet piruety se mnou, z čehož pak byl ještě větší chaos, neboť pak ty oštěpy na mě létaly ze všech stran a každý zásah hodně bolel. Za takových podmínek jsem se pohnul každej den jen o kousek, protože jsem na to neměl nerva, rerolly potvor nepomáhaly, střelci se vygenerovali pokaždé. V Abaddonu, kde jsem se stejně moc nezdržel, však padla z obyč potvory éterická sekera Bladebone a z jednoho miniona toho bosse na hraně Frigid Higlands a Arreat Plateau pak Goldskin brnění. Po zdolání Thresh Socketa jsem zjistil, že v jeskyních bude také problém, pokud tam budu mít immune na fyzično. Tentokrát ve formě lordů, kterým ani s harmony, ani s mercovým enchantem pomalu nešlo nic ubrat. Save and Exit a reroll monster, kde jsem se ve formě duchů imunitě na fyzično nevyhnul, ale furt lepší než s 600 životy slalomovat mezi lordy. Celkem rychle jsem ale našel vlez k Anče, kde mě boss kousek od vchodu a šampionů obdařil Iron Pelt brněním. Jenže dole jen, co jsem spatřil provazec blesků, dal jsem zase save and exit. Na až třetí pokus už to s potvorami vypadalo lépe. Bludičky by mi tohohle druida sfoukli jak svíčku. A cestou k Anče padl další Milabrega's Orb. Poté následoval Nihlathak, kde jsem zase skončil ve 3. patře, tentokrát jsem si řekl, že s 600 životy na ty háďátka fakt nervy nemám, a šel jsem dál v tunelech. Tam jsem nenarazil na nic zvláštního. V tundře pak padl z bosse další Spellsteel a v Ancient's Way Iratha's Coil helma. Měl jsem trochu strach, co přinese boj s Ancíky, ale vrhnul jsem se do toho po hlavě, nebyl jsem ani ve městě pro lahvičky ani šípy, a hned první pokus stál za to. Korlic a Madawc klasika mazali za mnou, Talic si všímal mého medvěda. Jak jsem běhal kolem dokola a snažil se vyhýbat Leapům a letícím sekerám, zemřel merc, kterého Talic chytnul ve WW. Medvěd ale naštěstí svou roli splnil, mně se povedlo provést manévry skvěle, a poté se mi navrch povedlo izolovat Korlica, kterého jsem udolal za pomocí médi a thorns z Edge. Když jsem měl na sobě Harmony, šel jen po mně, ale přepnutím na switch se staral jen o méďu. Jenže kvůli Stone Skinu jsem se koukal, jak bojují, asi 10 minut. A já musel šetřit šípy na Madawca, který byl extra silný a extra nebezpečný. Ale ta finta s Edge na něj fungovala také, a tak byl boj nakonec relativně v cajku, jen byl otravný tím utíkáním, a těsně před koncem mi došly šípy, dál ho musel dotlouct medvěd. Pak ve WK byli v 1. patře nechutní bossové, ve 2. a posledním patře zase nechutné bludičky. Ty ve 2. patře jsem mohl přeskočit portem z amuletu do dalšího patra rovnou, protože se vchod vygeneroval těsně u vlezu z 1. patra, ale u Baala jsem musel být extrémně opatrný, avšak trpělivost nesla ovoce v podobě Natalya's Mark drápků z šampiona. Hodně zlobila 2. Baalova vlna a také Lister s fanatismem. A samotný Baal? Boj trval děsně dlouho, protože šel po mně, když jsem měl Harmony i Edge, ale schovaný za sloupem jsem byl v bezpečí. Nakonec jsem použil dřívější fintu, a mercovi neustále měnil Obedience s Kelpie Snare, aby se skoro ani nehnul. Stejně na mě asi 10x vyvolal bratříčka, a to byl konec, TP a portem z amuletu zpět k němu. Po takové bitvě dal Infernostride boty a Wilhelm's Pride pásek.

Dokončena nejen tato postava, ale i celá sedmico-šestice statečných. :)

Staty na konci:
Level 80
Strength 109, Dexterity 405, Vitality 46, Energy 39
Damage s Wolverinem bez Mightu 593-1620
Attack Rating 5925
Defense 562
Stamina 883
Life 629
Mana 216
Fire resist -19, Cold resist -7, Lightning resist 2, Poison resist 9
Magic Find 74 %, 34% Extra Gold, +2 to Mana After Each Kill
+10% IAS, 25% Faster Run/Walk, 47% FHR, Regenerate Mana 20%, +2 to Light Radius, Damage Reduced by 3, Magic Damage Reduced by 2, Poison Length Reduced by 50%

Skilly: Arctic Blast 2 (1), Cyclone Armor 21 (20), Twister 3 (2), Tornado 2 (1), Hurricane 2 (1), Raven 6 (5), Oak Sage 2 (1), Summon Spirit Wolf 6 (5), Heart of Wolverine 21 (20), Summon Dire Wolf 21 (20), Summon Grizzly 16 (15)

Merc: Level 80, Life 1627, Dmg 835-1690 (bez Mightu, s Mightem a Enchantem dával skoro za 4k), Defense 2092, Resisty: 72, 75, 72, 72

Vybavení na konci:
Hajnej's Harmony Large Siege Bow (Tir Ith Sol Ko) - DMG 39-137, Level 10 Vigor Aura when Equipped, +205% Enh. Damage, +9 Min Damage, +9 Max Damage, +55-160 Fire Damage, +55-160 Lightning Damage, +55-160 Cold Damage, +5 to Valkyrie, +10 to Dexterity, Regenerate Mana +20%, +2 to Mana After Each Kill, +2 to Light Radius, Level 20 Revive (25 Charges)
Raven Circlet Spirit Mask (2x Perfect Topaz) - Defense 26, +1 to Druid Skills, +9 to Energy, +6 to Life, Poison Resist +17%, Poison Length Reduced by 25%, 48% Better Chance of Getting Magic Items
Lionheart Cuirass (Hel Lum Fal) - Defense 191, +20% Enh. Damage, +25 to Strength, +15 to Dexterity, +20 to Vitality, +10 to Energy, +50 to Life, All Resistances +30, Requirements -15%
Wraith Necklace Amulet - +1 to Shape Shifting Skills (Druid Only), +9 to Life, All Resistances +10, 34% Extra Gold from Monsters, 25% Better Chance of Getting Magic Items
Doom Grasp Ring - +114 to Att. Rating, +1 to Vitality, Lightning Resist +11%, Damage Reduced by 3, Magic Damage Reduced by 2, Half Freeze Duration
Ghoul Master Ring - +1 to Max Damage, +94 to Attack Rating, +3 to Strength, Lightning Resist +14%, Poison Resist +22%, Poison Length Reduced by 25%
Waterwalk Sharkskin Boots - Defense 170, +20% Faster Run/Walk, +184% Enh. Defense, +100 Defense vs. Missile, +15 to Dexterity, +60 to Life, +40 to Stamina, Heal Stamina plus 50%, +5% to Maximum Fire Resist, Ethereal (Cannot Be Repaired)
Brimstone Clasp Sharkskin Belt - Defense 56, 10% Chance to Cast Level 3 Nova when Struck, +17% FHR, +60% Enh. Defense, +38 to Life, +27 to Stamina, Cold Resist +11%
Bloodfist Heavy Gloves - Defense 18, +10% IAS, +30% FHR, +5 Min Damage, +17% Enh. Defense, +10 Defense, +40 to Life
Switch: Edge Short Siege Bow (Tir Tal Amn) - DMG 13-30, Level 15 Thorns Aura when Equipped, +35% IAS, +351% Damage to Demons, +280% Damage to Undead, +75 Poison Damage over 5 Seconds, 7% Life Stolen per Hit, Prevent Monster Heal, +5 to All Attributes, +2 to Mana After Each Kill, Reduces All Vendors' Prices 15%

Charmy celkem:
+10-12 Fire Damage, +5-10 Cold Damage, +1-64 Lightning Damage, +115 Poison Damage over 6 Seconds, +151 to Life, +1 to Strength, +33 to Attack Rating, Fire Resist +11%, Cold Resist +12%, Lightning Resist +7%, +5% Faster Run/Walk, 1% Better Chance of Getting Magic Items

Merc:
Obedience Partizan (Hel Ko Thul Eth Fal) - DMG 239-526, 30% Chance to Cast Level 21 Enchant When You Kill an Enemy, +40% FHR, +370% Enh. Damage, -25% Target Defense, +3-14 Cold Damage, -25% to Enemy Fire Resistance, 40% Chance of Crushing Blow, +227 Defense, +10 to Strength, +10 to Dexterity, All Resistances +28%, Requirements -20%, Ethereal (Cannot Be Repaired)
Soul Crest Crown (Sol Sol) - Defense 54, 10% Chance to Cast Level 3 Charged Bolt when Struck, +19% Enh. Defense, +7 to Energy, Cold Resist +16%, Damage Reduced by 14, Repairs 1 Durability in 20 Seconds
Shaftstop Mesh Armor - Defense 648, +203% Enh. Defense, +250 Defense vs. Missile, +60 to Life, Damage Reduced by 30%

Runy:
Normal: celkem 32 run
1. akt: +Tal +Ral (Countess) - 2 runy
2. akt: El 4x, Eld 2x, Nef, Ith, Tal - 9 run
3. akt: Eth 3x, Tal, Ort - 5 run
4. akt: Tir 2x, Tal, Ral 3x + Eld (Hellforge) - 7 run
5. akt: Ith, Tal, Ral, Ort, Thul + RalOrtTal (barbaři) - 8 run
Krávy: Shael - 1 runa

Nightmare: celkem 31 run
1. akt: Tal 3x, Amn 2x + Ort (Countess) - 6 run
2. akt: Nef, Ith, Ort, Amn, Sol, Shael, Dol, Jo - 8 run
3. akt: Tir, Ral, Ort, Sol, Dol - 5 run
4. akt: Amn, Sol + Ko (Hellforge) - 3 runy
5. akt: Tir, Tal 2x, Ral, Amn, Hel + RalOrtTal (barbaři) - 9 run

Hell: celkem 26 run
1. akt: Eth, Tal 2x, Ort, Amn 2x, Dol, Pul + Ral + Ort + Jo (countess) - 11 run
2. akt: Ith, Dol 2x, Hel, Ko - 5 run
3. akt: Tir, Tal, Sol, Jo - 4 runy
4. akt: Lem (Hellforge) - 1 runa
5. akt: Ith, Ko + RalOrtTal (barbaři) - 5 run

Doba hraní:
Normal: 1. akt: 1h 18m, 2. akt: 2h 27m, 3. akt: 1h 22m, 4. akt: 0h 54m, 5. akt: 3h 09m, Krávy: 0h 14m. Celkem tedy 9h 24m
Nightmare: 1. akt: 2h 02m, 2. akt: 3h 05m, 3. akt: 2h 09m, 4. akt: 1h 19m, 5. akt: 3h 05m, Krávy: 0h 12m. Celkem tedy 11h 52m
Hell: 1. akt: 5h 09m, 2. akt: 4h 22m, 3. akt: 3h 21m, 4. akt: 3h 03m, 5. akt: 4h 42m. Celkem tedy 20h 37m

Celkově odehráno za všechny tři obtížnosti: 41h 53m
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 26.07.2017, 16:02 hod., celkem upraveno 1 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.07.2017, 08:20 hod.

Tak nevím Fraxi, padne ti do grálu první TC87 item a věnuješ tomu pozornosti asi jak dalšímu Isenhart's brnění a z Arkaine's Valor (TC78) tu skáčeš metr dvacet. Měl by sis udělal revizi itemů :)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 26.07.2017, 13:37 hod.

Pozor na jaz....klávesnici. :lol:
Včera jsem sem tohle hodil po 22. hodině s tím, že ve 4 ráno vstávám do práce....takže revize itemů, stejně tak jejich roztřídění ve sdílené truhle i zápis run a časů do předešlého příspěvku a také celkové shrnutí proto počká.

A co se týče těch TC87 předmětů, tak vzhledem k tomu, že jsem je nikdy předtím cíleně nehledal, tak z toho, že mi padne, nejsem nijak zvlášť odvařenej, protože kolikrát ani nevím, že zrovna ten je TC87...proto to zmiňuji na rovni Isenhartu. A u Arkaine's Valor jsem to náhodou věděl. Asi tak.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 20.08.2017, 20:22 hod.

Guardian Yellowstone
Druid
Build: Armageddon fire druid + Oak Sage + Holy Freeze merc.
Screenshoty: zde

Konečný level: 88
Konečné staty:
Armageddon dmg: 5926-6839, Volcano dmg: 1311-1347
Str 90, Dex 31, Vit 437, En 20
Life 2468 (s Oakem), Mana 418
Defense 791
Resisty: 55, 59, 75, 41
MF: 109 %
Skilly:
Firestorm 21 (11), Molten Boulder 30 (20), Arctic Blast 11 (1), Fissure 22 (12), Cyclone Armor 11 (1), Twister 11 (1), Volcano 30 (20), Tornado 11 (10), Armageddon 30 (20), Hurricane 11 (1)
Oak of Sage 17 (10)

Na sobě měl:
Yellowstone's Spirit Crystal Sword (Tal Thul Ort Amn) - DMG 5-15, +2 to All Skills, +34% FCR, +55% FHR, +1-50 Lightning Damage, +3-14 Cold Damage, +75 Poison Damage over 5 Seconds, 7% Life Stolen Per Hit, +250 Defense vs. Missile, +22 to Vitality, +104 to Mana, +3 Magic Absorb
Moser's Blessed Circle Round Shield (2x Perfect Diamond) - Defense 174, +30% Faster Block Rate, 25% Increased Chance of Blocking, +211% Enh. Defense, All Resistances +63, Socketed 2x
Beast Circlet Spirit Mask (1x Perect Topaz) – Defense 46, 14% Chance to Cast Level 5 Charged Bolt when Struck, +2 to Druid Skill Levels, +28% Enh. Defense, Fire Resist +20%, Poison Length Reduced by 25%, 24% Better Chance of Getting Magic Items, Repairs 1 Durability in 33 Seconds, Socketed 1x
Yellowstone's Rain Wyrmhide(Ort Mal Ith) - Defense 436, 5% Chance to Cast Level 15 Cyclone Armor when Struck, 5% Chance to Cast Level 15 Twister on Striking, +2 to Druid Skills, +115 to Mana, Lightning Resist +30%, Magic Damage Reduced by 7, Socketed 3x
Gaean Amulet of Precision – +3 to Elemental Skills (Druid only), +11 to Dexterity
Sharkskin Gloves of Fortune - Defense 34, 18% Better Chance of Getting Magic Items
Scintillating Ring of Fortune - All Resistances +13, 25% Better Chance of Getting Magic Items
Nagelring Ring - +65 to Att. Rating, Magic Damage Reduced by 3, Attacker Takes Damage of 3, 17% Better Chance of Getting Magic Items
Grim Harness Demonhide Sash - Defense 44, +28% Enh. Defense, +15 to Strength, Lightning Resist +24%, Poison Resist +11%, Damage Reduced by 4, Magic Damage Reduced by 2, 78% Extra Gold from Monsters
Wraith Brogues Mesh Boots - Defense 50, +20 % Faster Run/Walk, +12% Enh. Defense, Lightning Resist +10%, 53% Extra Gold from Monsters, 20% Better Chance of Getting Magic Items

Charmy:
Coral Small Charm of the Icicle - +2-3 Cold Damage, Lightning Resist +9 %
Small Charm of Good Luck - 5% Better Chance of Getting Magic Items
Sapphire Small Charm of Inertia - 3% Faster Run/Walk, Cold Resist +10 %
Natural Grand Charm - +1 to Elemental Skills (Druid Only)
Azure Grand Charm of Sustenance - +29 to Life, Cold Resist +7%
Lizard's Small Charm of Sustenance - +14 to Life, +5 to Mana
Garnet Small Charm of Sustenance - +15 to Life, Fire Resist +8%
Rugged Grand Charm of Vita - +37 to Life, +17 to Stamina
Cobalt Large Charm - Cold Resist +12%
Small Charm of Life - +10 to Life
Sapphire Small Charm - Cold Resist +10%
Jade Small Charm - Poison Resist +8%
Lapis Small Charm - Cold Resist +7%
Ruby Large Charm of Fire - +2-5 Fire Damage, Fire Resist +14%
Shimmering Large Charm of Life - +11 to Life, All Resistances +7
Static Small Charm of Sustenance - +1-7 Lightning Damage, +13 to Life
Jade Small Charm - Poison Resist +9%

Merc měl:
Obedience Partizan (Hel Ko Thul Eth Fal) - DMG 239-526, 30% Chance to Cast Level 21 Enchant When You Kill an Enemy, +40% FHR, +370% Enh. Damage, -25% Target Defense, +3-14 Cold Damage, -25% to Enemy Fire Resistance, 40% Chance of Crushing Blow, +227 Defense, +10 to Strength, +10 to Dexterity, All Resistances +28%, Requirements -20%, Ethereal (Cannot Be Repaired)
Tal Rasha's Horadric Crest Death Mask - Defense 99, 10% Mana Life Stolen per Hit, 10% Life Stolen per Hit, +45 Defense, +60 to Life, +30 to Mana, All Resistances +15
Treachery Gothic Plate (Shael Thul Lem) - Defense 155, 5% Chance to Cast Level 15 Fade when Struck, 25% Chance to Cast Level 15 Venom on Striking, +2 to Assassin Skill Levels, +45% IAS, +20% FHR, +14% Enh. Defense, Cold Resist +30%, 50% Extra Gold from Monsters, Increased Durability by 13%


Nálezy:
Angelic Halo 2x, Angelic Sickle - Arctic Mitts - Berserker's Hatchet 3x, Berserker's Hauberk - Cathan's Seal 2x, Cathan's Mesh, Cathan's Rule - Death's Touch 2x - Iratha's Cuff - Isenhart's Case 3x, Isenhart's Lightbrand - Milabrega's Rod 2x, Milabrega's Orb 3x - Vidala's Fetlock, Vidala's Barb

Aldur's Rhythm - M'avina's Icy Clutch - Naj's Circlet - Natalya's Totem - Sander's Riprap - Tal Rasha's Horadric Crest


Gorefoot, Goreshovel, Goblin Toe, Griswold's Edge, Hellcast, Ichorsting, Nagelring, Serpent Lord, Shadowfang, Skull Splitter, Soul Harvest 2x, Stormeye, Stormstrike 2x, The Battlebranch, The General's Tan Do Li Ga, The Mahim-Oak Curio, The Ward 2x, Undead Crown, Woestave

Carin Shard, Husoldal Evo, Moser's Blessed Circle, Silkweave, The Spirit Shroud, Venom Grip, Warlord's Trust

Nord's Tenderizer, Sandstorm Trek, Schaefer's Hammer, Wizardspike


RW: Ancient's Pledge, Insight, Lore, Malice, Rain, Rhyme, Smoke, Spirit, Stealth

6x El, 4x Eld, 10x Tir, 4x Nef, 7x Eth, 7x Ith, 19x Tal, 8x Ral, 18x Ort, 6x Thul, 6x Amn, 7x Sol, 7x Shael, 5x Dol, 1x Hel, 2x Jo, 3x Lum, 3x Ko, 1x Mal - celkem 124 run

Normal
První akt firestormování, občas buldozerování, častý byl nedostatek many.
Druhý akt sílí fissure a pokračuje nedostatek many. Duriel dával pěknou čočku, protože prayer merc byl podlevlovaný a já taky.
Třetí akt na pl2 přinesl vylepšení fisury na lvl 10 a také zrychlení expění. U koncilů jsem si ale užil peklíčko, stejně ak přímo u Mephista, kterého jsem ufisúril z uctivé vzdálenosti přes tu černou řeku.
Čtvrtý akt na pl2 byl relativně v pohodě, až na Diabla, který mě štval tím, že furt zabíjel merce, a mě věznil pravidelně do Bone prisonu. Na ten byla perfektní zbraní dovednost Volcano, a na Diabla samotného také, třebaže bylo Volcano na slabém 3. levlu. Hellforge dala Eld.
Pátý akt na pl3 přinesl konečně hlavní skill Armageddon, s kterým to pak začalo odsýpat, jakmile byl na tak 3. levlu a víc. O horké chvilky však nebyla nouze, potrápili poněkud překvapivě Ancienti, kteří mi odpravili merce. A také Baal, kterému se nechtělo zemřít, ale když vyčaroval bratříčka, fissure se dobře uplatnilo. Nedal však nic, lakomec. Jen Diablo předtím aspoň ten Griswold meč, ale jiní akt bossové ani ťuk. U krav jsem získal Nagelring, ale jeho MF je 17%, tedy slabota.

Runy:
1. akt: Nef (countess) - 1 runa
2. akt: El, Ral - 2 runy
3. akt: El, Tir, 2x Ith, Tal, Ral - 6 run
4. akt: Eth, Ort +Eld (hellforge) - 3 runy
5. akt: 2x Eld, Eth, 2x Ort, Amn, Sol + RalOrtTal (barbaři) - 10 run
Celkem: 22 run za normal

Doba hraní: 1. akt: 1h 23m, 2. akt: 1h 11m, 3. akt: 1h 27m, 4. akt: 1h 07m, 5. akt: 2h 08m, krávy: 0:09m. Celkem tedy 7h 25m

Nightmare
1. akt na pl3 byl poněkud hektický, ale tím, jak armageddon sílil, byla hra čím dál tím svižnější a stal se zabijákem. Dokonce ani fissure nebo volcano nestačilo. Na konci aktu, kdy Andy nedala vůbec nic užitečného, jsem si konečně poskládal Spirita a spolu s Lore mám +3 skilly. Ale štve mě, jak často bludička umírá, asi ji přeci jen vymaxuju.
2. akt na pl4 byl opět svižný, ale musel jsem si často dávat majzla. Jednou se mi stalo, že mě obklíčil bosspack a já se ocitl ve stun locku a málem mě zabili. Zachránil mě aktivovaný armageddon, rejuvky a fissure seslaná ještě před obklíčením. Trochu trápili kostlivci odolní nebo imunní na oheň, ale Volcano, které maxuju po vymaxování Armageddonu, si s nimi poradí. Bitka s Durielem byla trochu o nervy, ale vydržely, a dal Sanders boty.
3. akt na pl4 byl procházkou růžovou zahradou, a to i v Great Marchi, kde jsem se nevyhnul bludičkám. Myslím, že vyjma portovacích sorcek jsem 3. akt NM pod dvě hodiny nikdy nedal. Trochu potíže nasdtaly jen u koncilů a Mephista, ale i ti byli nakonec jen obtížný hmyz.
4. akt na pl5 a začíná přituhovat, a to hodně. Seznamuji se s fire imunitami a hodně odolnými na fire monstry. Ale mercovi jsem nasadil Malici na éterickou Bec-de-Corbin, takže to nakonec šlo. Poprvé také hojně využívám Volcano, které bylo klíčové hlavně v Chaos Sanctuary, jedno skolilo Oblivion Knighta. Zde ale merc často chcípal, musím mu akutně sehnat lepší výbavu. Hellforge dala Lum. A celkem ostrý byl boj Diablem, asi 15 minut jsem bojoval bez merce (to nemělo cenu), nahodil jsem Armageddon a běhal kolem něj tak, aby ho to zasahovalo, a pouštěl mu pod nohy Volcano a každých 5 sekund čaroval nového Oaka. A skvělej drop pustil - The Spirit Shroud. Ten nasazuji, a jelikož už mám druhý CBF, mohu sundat Rhyme a nasazuji Moserův štít se dvěma dírami, jejichž prodiamantování mi dává skoro max rezisty.
5. akt na pl5 byl už oproti předešlému víc v pohodě, ale někde jsem se zdržel déle, když se vygenerovala "vhodná" kombinace mobů. Mercovi jsem konečně složil Insight a šel na věc. Dost zklamaly dropy, protože až do Glacial Trail nepadalo vůbec nic zlatého, zeleného, ale ani vůbec nic k užitku, až na Ko runu někde v Arreat Plateau. U Ancientů to byla poměrně akce, ale bylo to rychlejší, než jsem čekal, volcano je na ně skvělé domlouvadlo. Namále jsem měl ve WK, ve 2. patře u vchodu asi 10 kusů bludiček, paráda... ještě že mám 75% rezisty. A u Baala byl stejný problém jako na normalu.

Runy:
1. akt: 2x Tal, Ort, Thul, Shael, Dol + Ith + Shael (countess) - 8 run
2. akt: 2x Tir, Nef, 2x Ith, Ort, Sol - 7 run
3. akt: El, Tir, Eth, Ort, Thul, 2x Shael, Hel, Ko - 9 run
4. akt: Tir, 2x Tal, Amn, Shael, Jo + Lum (hellforge) - 7 run
5. akt: El, Tir, Nef, Ith, 4x Tal, 3x Ort, Thul, 2x Amn, Sol, Dol, Ko + RalOrtTal (barbaři) - 20 run
Celkem: 51 run za nightmare

Doba hraní: 1. akt: 2h 17m, 2. akt: 2h 23m, 3. akt: 1h 42m, 4. akt: 1h 33m, 5. akt: 3h 17m, krávy: 0:08m. Celkem tedy 11h 20m

Hell
1. akt hell na pl6 už hodně zpomalil. Po celý akt jsem neměl problémy s tím, že by byl někdo někde nebezpečný, ale logicky imunity a velmi vysoký počet životů. U některých grup monster jsem se proto dost zdržel. Volcano nebo Molten Boulder ale dokázal složit i ty nejhorší z nejhorších. Problematická byla někdy bludička, kterou jsem během aktu nabouchal na 10 levlů, která umírala při sebemenším kontaktu s čímkoliv, a ráda si lítala do hloučků nestvůr, zrovna v momentě s amplifou na hlavě mé a merce. Merc ani tolik nechcípal, jako jiní freezerové, a jeho aura Holy Freeze mi dost usnadňovala situaci. Falleny jsem všude řešil tak, že odlákat od šamana, zabít jich tak polovinu, pak nalítnout na šamana, zabít ho dřív než se falleni vrátí zpět a pak dorazit zbytek, nebo tamty znovu. Mercovi jsem složil sice Insight, ale poohlížím se po Obedience, základ už mám, mám i 3 Ko runy, takže ještě jedna, nebo falka, a je to. Sám sobě jsem postupně nacházel +2 a pak +3 ele amulet. Stále sháním druidí helmu s +skilly, ideálně se 2 dírami na topazky, ale pořád musím mít lore. Na pozoru jsem se musel mít před Griswoldem, co se při$ral k boji s falleny a šamany, měl hnusné staty, a také u hraběnky, kde nebylo mnoho prostoru. Dala jen Tal, potvora. Problémy nastaly pak už jen u Andariel, která byla obklopena bosspackem psů, ale armageddon oba dva usmažil velice rychle, dokonce mi ani nezdechl merc. To ale bylo zapříčiněno tím, že od vstupu do kláštera šly meelečka jen po mně či bludičce, a ranged jen po mercovi. Nedala nic, mrcha lakomá.
2. akt hell na pl6 byl dost ostrý. Nejhorší nebyly ani tak fire imunity, jako spíš velmi vysoké životy některých jedinců. Problémy s unravelery jsem vyřešil tím, že jsem jeho doprovod lákal pryč od něj, pak to šlo, ale někdy to bylo o nervy, zvláště, když se k nim někdo při$ral. Nejvíce to bolelo od infidelů a těch tlustoprdů, naopak třeba duchové byli na pohodičku, armageddon s fissure s nimi udělaly krátký proces. Jinak jsem kombinoval moltena s volcanem dle situace. Celkem potěšily dropy: Z nějaké vrány padly Sandstorm Treky, a pak v jedné nepravé hrobce Tal Rashi Nord's Tenderizer macátko. Ještě zbývá dodat, že jsem vlezl jen do 3 hrobek. Tam to zvláště kvůli tlustoprdům, kteří i v normální formě dávali naprosto neuvěřitelné rány, bylo o nervy. Nakonec jsem se vykašlal na průchod hrou, co sám najdu, a rozhodl se sáhnout do sdílené truhly a mercovi dal Obedienci, co používal Druidův merc v předešlém projektu sedmice statečných, a pak Treachery, aby to trochu jelo. Jeho výkon se zvedl o 1000%, jeho chcípavost však zůstala stejná. A Duriel? Na pl6 dával takový perdy mercovi, bludičce i mně, že to bylo taky o nerva. A dal jen isenhart s milabregou, lakomec.
3. akt a pl7...v pralese to šlo, nebyly žádné fire imunity, ale u pavouků to bylo "no nazdar." Ale jako dalo se to, jen jsem mohl zapomenout na to vyčistiti to tam celé, nervy mám jen jedny, takže jen oko a pryč. Fetišové i na pl7 krásně rychle umírali, stejně tak ti létavci. Trochu horko bylo jen v 1. patře podzemí lidojedů, kde hned u vchodu bosspacky fana+konva+cursed+další chuťovky. Velký boj byl i se Stormtreem, který i se svými kumpány šli jenom po mně. Rozděl a panuj bylo nevyhnutelné, ale mráz od merce, moje volcano s ohnivým arma-deštěm a běhání kolem dokola něj je umravnilo. Lower Kurast jsem proběhl celý, ostatní lokace jsem bral jen ty, kam jsem musel, příliš mnoho fire imunit. A Sarina? Naštěstí se jí nevygenerovaly nijak zvlášť nechutné vlastnosti, ale ti pavouci a vampýři kolem, to byl hnus tam. Koncily klasika vytahat po jednom až dvou a byli jak na rožni hned. V Durance mě v 1. patře hodně trápily bosspacky dollek, protože rychle ukvedlávaly merce a já se k nim nemohl ani přiblížit, i se skoro 2300 životy bolely výbuchy hodně. Jedna z nich mě dokonce málem odkrouhla teleportem... nejprve k bludičce a pak ke mně, kde mě trefila, ubrala tak 300 života a zároveň ji sundal můj armageddon. A já z místa utíkal jen s asi 200 zbylými životy a slalomoval u toho před firebally vampýrů. Pak jsem si to ve 3. patře snad vůbec poprvé za mou diablo kariéru rozdal s Bremmem i Wayndem nebo jak se jmenuje najednou, ale s vampýry okolo to byla ještě větší prča tam. A Mephisto? Po 5 návštěvách ve městě pro lektvary a merce byl kaput. A dal Stormeye s Husoldal Eve.
4. akt na pl7 přinesl pár změn v charmech, dostal jsem rezisty, skiller i životy. Pokud nebyly fire imunity, bylo to velmi svižné i v této konfiguraci, z rodiček mláďat jsem měl dobrý den, stejně tak z duchů prázdnoty a bludiček a skákavců. Otrava byla jen u venom lordů, nemrtvých rytířů a hlavně u urdarů, kteří dávali ťafky mně i mercovi, kterého jsem mnohokrát musel oživovat. Nejhorší ale bylo, když se sešlo immune to fire+physical, to jsem parkoval pryč. Hellforge dala zase Lum, stejně jako v nightmaru. :OXO V Chaos Sanctuary hra výrazně zpomalila a musel jsem tam být opatrný, avšak tam mě nepotkalo nic, s čím bych se nedovedl vypořádat. Jen jsem měl strach z Infektora, aby se mu nevygeneroval Stone Skin, pak bych byl v pjordeli jak Baťa s dřevákama. A Diabla jsme si merc i já vychutnali. On nás také potom, jenom co jsem se podíval na drop, samý šunt.
5. akt, players 8 a fire imunní oštěpařky byly předzvěstí velkých problémů, po jejichž překonání začaly spadat do kategorie problémů malých. Stačilo dávat pozor na jejich pierce a být trpělivý. Totéž platilo i pro lučištnice výše, i pro prasata bičovaná ještě výše v kopci Arreat. Průzkum lokací jsem dělal na 95% celé, kromě Pit of Acheron, kde jsem na immune to physical lordy neměl nervy, ani prostředky k likvidaci, oheň jim nic nedělal. Zastavil jsem se těsně před Threshem a říkal si ráno moudřejší večera. A toho rána jsem pak splnil slib a přes twitch nechal nahlédnout můj gejmplej od Threshe až do konce. Dál už to byla spíše pohodička, byť jsem musel být trpělivý kvůli extrémně vysokým lajfům některých potvor, a u sirén. Pak u Nihlathaka jeho exploze vážně bolely. Pokaždé zmizela bludička a kdyby seslal další ještě předtím, než vyčaruji novou, zazvonil by mi umíráček. To byly perdy za nejmíň 1500. Dále v Glacial Trail mě potěšil nádherný drop: Shaefer's Hammer, opravdu vzácnost. Ale byl skutečně zasloužený, neboť to tam byl samý fire imunní lord, i bossí verze a šampioni, ačkoliv jsem se tedy snažil bojům s jejich packy vyhýbat, jak to šlo. Boj i jen s jediným obyčejným trval tak 2 minuty, přinejmenším. Proletěl jsem Ancient's Way a s ancienty jsem si užil svoje, zkysnul jsem tam asi hodinu, protože jsem se rozhodl, že i je dám na pl8. A ačkoliv jsem asi 50x rolloval (polovina s cursed, druhá polovina s fire imunitami). 5 kusů se povedlo celkem solidně, ale u 4 jsem si nechal odpravit merce, tak znova. Poslední kusy mě teda pořádně proháněly, neboť se mi nedařilo je od sebe izolovat. Nakonec se povedlo Talica nechat někde u vrat do WK a ostatní dva jsem si podal u vrat do AW. Ale musel jsem šetřit poty, neboť jsem na zem vyházel jen před prvním rollem a pak už jsem nic nedoplňoval. A měl jsem štígro, Talic byl ze všech nejslabší a zároveň mi zbyly 2 poty na život a many a jedna fullka. Ufff, tento ečívment byl splněn, třebaže to bylo těsné. Ale ve WK jsem neměl na růžích ustláno. Ve 2. patře to byla samá bludička a kousek od vchodu omightovaný had, kterému se mi nakonec povedlo vyhnout. Dost se to protáhlo u Baala, kde jsem se potýkal s horadrimy, s upíry a sirénami, a potom mi největší problémy dělaly překvapivě 1. vlna, ale hlavně 2. vlna, kdy jsem na jednoho zabitého horadrima musel 2x do města pro poty a merce. Další 2 už byly relativně v pohodě, ale Listera jsem extrafatního a fire imunního a nesmrtelného uklidil z dohledu Baala. Pak boj na pl8 se samotným Baalem byl asi půlhodinový, asi 30x na mě poštval bratříčka a neustále mě obkličoval chapadly. Byl dost otravný, ale armageddon spolu s volcanem mu nakonec pomalu, ale jistě, domluvily.

Dvanáctý guardian! a další platné předměty do grálu :)

Runy:
1. akt: El, Eld, 2x Tir, Nef, Eth, Tal, Ort, Shael, Jo, Lum, Ko + Tal (countess) - 13 run
2. akt: 2x Tir, 2x Tal, Ort, Sol, Dol - 7 run
3. akt: 2x Eth, Ith, 2x Tal, Ral, Ort, Thul, Sol, 2x Dol - 11 run
4. akt: Ort, Mal + Lum (hellforge) - 3 runy
5. akt: El, Eth, Tal, 2x Ral, 2x Ort, 2x Thul, 2x Amn, 2x Sol, Shael + RalOrtTal (barbaři) - 17 run
Celkem: 51 run za hell

Doba hraní: 1. akt: 8h 27m, 2. akt: 8h 56m, 3. akt: 4h 11m, 4. akt: 3h 25m, 5. akt: 10h 28m. Celkem tedy 35h 27m
Celkově odehráno za všechny tři obtížnosti: 53h 12m
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Dark_Deamon » 23.08.2017, 16:25 hod.

Fraxinus píše:Dále v Glacial Trail mě potěšil nádherný drop: Shaefer's Hammer, opravdu vzácnost.
Toto by tu mělo být napsáno velikostí písma 1000, křiklavě zelený a ještě by to mělo pulsovat :D Taková vzácnost ti padne a ty to jen tak zapíšeš do textu. To už je podruhý :shock: :D

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od dawemorraless » 23.08.2017, 17:34 hod.

Tak on je ohleduplnej k RIPovi víš jak :green: GZ brutus výkon něco sem viděl na twichi.... doufám že budou další jízdy.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 24.08.2017, 12:56 hod.

Dark_Deamon: tak po druhý? :D Já bych řekl, že tohle se stane ještě aspoň dvacetkrát.
A propo, tohle nebyla sedmice statečných. Vyznačený barevně je dole v sekci nálezů, kde mají elitky speciální řádek.
V tomhletom popisky v textu nevybarvuji.

Dawe: Snad budou. Už mám rozjeto něco nového, ale chvíli potrvá, než to bude takové, aby mělo nahrávání smysl.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od RIP » 24.08.2017, 14:08 hod.

Vzdyt ani nevis, jak vzacnou vec si nasel...U me je treba Shaeffers spolu s TM jedinej item, kterej mi NIKDY nepadl...Tim myslim ze setu/unikatu/run

Gratulace btw a GL s dalsimi chary ;)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 24.08.2017, 20:13 hod.

Zde stručně představím další koncept. Jedná se o něco podobného jako Sedmice statečných, ale půjde o 7 naprosto totožných buildů. Jediný rozdíl bude spočívat v tom, co budou mít na sobě, a budu je střídat po odehrání celé obtížnosti, a pořadí bude ve všech třech obtížnostech stejné.
Build bude pro všechny stejný: paladin - Zeal+fanatismus v základu + jeden ze 3 elementů na imunní.
Jedinou výjimkou bude Barbar Leaper, kterého pojedu proto, abych se z toho nezbláznil, a abych uspokojil zvědavost jednoho kolegy v práci. Avšak ten nebude mít s paladiny sdílenou truhlu.

Zde je jejich seznam:
Magič - obléká pouze magické předměty
Dobroslav - obléká pouze rare předměty
Setník - obléká pouze setové předměty
Zlatan - obléká pouze unikátní předměty
Klenotník - obléká socketované věci, kam vkládá gemy, jewely, runy, avšak nikoliv runová slova. Nesocketovatelné věci musí být 1 self-found magic, 1 self-found rare, 1 craft a 3 setové věci
Runolog - obléká socketované věci a vkládá pouze runová slova. Nesocketovatelné věci musí být 1 self-found magic, 1 self-found rare, 1 craft a 3 setové věci
Kutil - obléká pouze craftové věci

SCREENSHOTY :!:

Magič
1. akt nešel podle mých představ. Zaprvé, 1. verze magiče ripla kvůli obklíčení LE duchy u komtesy, a zadruhé byl celkem problém se sháněním dobrých magických věcí. Napadalo daleko víc rare než magických. A to byl problém pro oba Magiče. Ten druhý aspoň přežil. Padl akorát Cleglaw štít.
2. akt šel fajnově, pořídil jsem si defenzivního merce, a jediné problémy přinesli akorát skarabi, dost mi nakládaly. A dost jsem se zdržel v Tal Rashových hrobkách kvůli podlevlování. Měl jsem předtím štěstí na dobré trasy, to znamenalo málo expů. Lepší zbraň znamenala i zrychlení zabíjení, nejprve falchion, pak broad sword. Mám i první MF, ale nález byl jen ve formě Isenhart helmy odkudsi ze sklepení.
3. akt šel též fajnově, jen si člověk musel dát bacha na inferna šamanů. Nechodil jsem nikam, kam jsem nemusel, ale Mephisto pak byl krapet těžší. Padly z něj Sigon's boty.
4. akt znamenal krapet problém. Opět mě trápila inferna, nyní venom lordů. Měl jsem fire rezisty jen 16%, a to je na 25. levlu málo. Bohužel mám furt ten broad sword z 2. aktu, nic lepšího dosud nepadlo. Na Diabla se mi povedlo najít éterický circlet a prsten s lightning rezisty, takže to bylo méně ostré. A nedal nic. Hned na začátku aktu ale padl Pluckeye luk. HF dala El. Jinak si říkám, tenhle char jsem měl rozjet na rare věci... takový krásný kousky padají.
5. akt byl načat na levlu 25 a to bylo děsně málo. Moc často jsem missoval, a u rychlých seker jsem se nejednou dostal do ohrožení života. Trochu potrápili ancienti. Snad poprvé jsem je musel rerollnout na normálu, protože mi došly lahvičky. A Baal mrcha furt přivolával bratříčka. Bylo znát, že nemám pořádnou zbraň. Nakonec někde ve WK jsem sice sehnal modrý Rune Scepter, i to je ale pořád málo. Dropy: Eldrič dal The Face of Horror, nějakej boss v Crystalline dal Kinemil's Awl meč a u krav jsem dostal Umbral Disc.
Normal dokončen na levlu 33 a fakt, víc jsem toho viděl žlutého než modrého. :D No, druhý na řadě bude Dobroslav.

Dobroslav
1. akt proběhl poměrně svižně. Hned na začátku jsem nasadil rare bacátko, co nemělo požadavek na level, a jelo to. Pak od 3. levlu jsem nasadil brnění s paladinským štítem, a s takovou sestavou jsem dojel akt. Pak před koncem jsem mohl nasadit ještě prsten a pásek. Dropy však nepotěšily.
2. akt šel ještě lépe a ještě rychleji. Nasadil jsem silnější bacátko s amplifou, koupil blessed aim merce, čímž jsem nemissoval, dále lepší brnění. A nalezl jsem pěkný amulet s +20 lajf, a s rezisty. Dále potěšily nálezy rukavic a ještě lepšího brnění se 2 dírami, které prozatím nechávám prázdné. Chybí ještě obsadit druhý prsten a boty. Pak od Tal Rashových hrobek se to zelenilo. Padly z bosse Berserker's helma a pak z Duriela, kterého jsem si dal k svačině, Cathan's Sigil amulet a Isenhart's meč.
3. akt proběhl s prstem v nose. Žádný problém neproběhl. Nasadil jsem poslední dvě rare věci, co jsem měl v zásobě, mercovi slušivou exceptionální rare polearmu a sobě rare falchion s hodně přes 100 enhanced damage. A bylo to hodně znát. V džungli padlo Cathan's brnění, pod džunglí z bosse další brnění Angelic Mantle a z Mephista nic.
4. akt byl průvan jak s portující sosou, dal jsem to za něco kolem půl hodiny. Hellforge dala Eth a Diablo, kterého jsem stejně jak Mefa umlátil jednou krásnou rare palicí, kterou dal dřív jeden z koncilů, dal 2 amulety: Civerb's Icon a Vidala's Snare. Dále ještě meč Soulflay. Zatím to vypadá, že unikátníka pojedu asi obouruč.
5. akt trochu zpomalil, ale pořád to byl co do rychlosti dobrý výkon. V Pit of Acheronu padl z bosse ostrých lordů Sigon's Wrap pásek. V doupěti Nihlathaka kuš Leadcrow a ze samotného Baala, který tentokrát moc nezlobil, druhý Soulflay. Pak u krav ještě padl z nějakého miniona éterický nůž The Jade Tan Do.
Normal dokončen na levlu 33 a nalezl jsem něco málo modrého pro Magiče i pro crafťáka. Třetí na řadě bude Setník.

Setník
1. akt byl ve znamení trpělivosti, aspoň prvních 8 levlů, neboť jsem musel mít základní short sword. Od 3. levlu Berserkr helmu s Cleglaw štítem, a po vymaxování síly na 60 s levlem 8, do kdy to bylo dost o hubu s jen 60 životy, zvláště u Rakanisha a Griswolda, jsem nasadil Isenhart kombo a Sigon kombo. A pak už to jelo jak na drátku.
2. akt byl takový rozporuplný. Za svého chara mohu kladně hodnotit, ale mercyně nestíhala, neboť na sobě měla jen Berserkovu helmu. Býval bych si ji nechal, ale čekat na Vidaly nebo Arctic luk nechci, navíc zrovna s tímhle by to arci daleko nedopracovala. Nejlepší varianta se mi jeví Cold Iron Wolf, ale to až další akt. Jediný drop byl Arctic Furs brnění. Ten červ Duriel nic nedal, stejně jako Andy. Není MF, není drop...
3. akt byl svižný. Cold Iron Wolfovi jsem brzy v džungli navlékl Isenhart's meč, takže byl vybaven stejně jako já. Pak pod džunglí padlo z Witch Doctora Arcanna's Head helma. Koncilové i Mef byli na pohodu, ale drop škoda mluvit.
4. akt byl ještě svižnější, jen bylo třeba dávat majzla na inferna, rezisty zrovna nejsou Setníkova silná stránka. Hellforge dala Tir. V Chaos Sanctuary jsem 2x málem zařval vinou Infektorovou a 1x málem svou, kdy jsem použil špatný a obklíčený town portal (můj namísto ze šrajny). Pak u pečetě u Lorda de Seise padl konečně další Sigon, tedy Sigon's Guard štít. No, +1 skill taky dobrý, ale hlavně bylo dobré MF na botách. Škoda, že se neprojevilo u Diabla, který mě také několikrát málem sfoukl jak svíčku.
5. akt výrazně zpomalil, hlavně kvůli nízkému isenhartímu dmg. Na druhou stranu neexistence min dmg zaručovala, že budou útoky konzistentní, takže se nějaké skoro-missování nekonalo. Do Sigonu jsem propálil díru a dal tam perfect diamant na rezy. Dole v Pit of Acheronu z bosse lordů padl další Kinemil's Awl, tak si říkám, že unikátník asi pojede duo s barbarem. V Crystaline passage padl Arctic Horn luk a ve WK pak Isenhart Parry štít. Zde jsem si také všiml, že se merc podlevloval a nabírá jen asi 20 expů za potvoru...grrr. :OXO No, budu to muset vydržet. Baal moc nezlobil, ale dal jen samé žluťásky. Dva z nich možná využije Dobroslav.
Normal dokončen na levlu 33. Čtvrtý na řadě bude Zlatan.

Zlatan
1. akt jsem začal i skončil jako naked charakter. Nejprve až do 9. úrovně pouze s short swordem+štítkem, pak od 9. úrovně jsem se přeorientoval na kušníka, kdy jsem nasadil Leadcrow. A mercyni jsem dal to Pluckeye. Do té doby to docela bolelo, protože tak mále obrany znamenalo hodně inkasovaných ran. Od té doby jsem hrál pokud možno bezkontaktně, a směruji vývoj postavy na level 19, kdy budou k dispozici další možnosti. A Andariel dala dirk, spiked club a mace, vše samozřejmě ve žlutém, a ani jedno zlaté.
2. akt byl takový, že jsem pokračoval nahý a s kuší, dokud na levlu 19 nebylo možné nasadit Soulflay. Trápil mě nízký attack rating a missování, ale nejvíce růst hápéček monster, takže jsem postupoval poněkud pomaleji než s dosavadními paladiny. Pak dál už to jelo, zejména od 20. levlu, když jsem nasadil masku Face of Horror a zároveň našel GC s 9 ke všem rezistům. Tím odpadly problémy hned dva, nulové rezisty i nulová defense. S obouručákem pak skoro vše padalo na 1 ránu, i Duriel zemřel rychle, a dal vše žluté. Jediné, co padlo, byly z Eldera v Lost City rukavice Cleglaw's Pincers.
3. akt začal poněkud svižně, ale od Frayer džungle řádně přituhlo kvůli frayerům a soul killerům. Jakékoliv obležení těmi sviňkami ve větším množství, a k tomu docházelo často, smrdělo ripem, protože nemám pásek a mám malý attack rating i defense. U CE bosse frayerů jsem musel dát save and exit, s 12 životy. Pak dál už to bylo lepší, ale pořád nebezpečné. V Lower Kurastu padla akorát jen Cathan's Visage helma. Z Mefa stejně jako předtím jen žluté.
4. akt byl též řádně nebezpečný, tentokrát ne kvůli venom lordům a spol., ale kvůli všemu. Přesto byl průběh docela rychlý, jen mě začala štvát Face of Horror, protože mi až příliš často odháněla lordy a urdary, a já je pak musel nahánět jak falleny. Konečně ale padl i pěkný drop. Z Hellforge Thul, před Hellforge Ravenclaw luk pro mercyni, což mi zavdalo velké dilema, zda pak v 5. aktu jít do barbara, nebo si ji nechat. Každopádně její výkon byl o 500% nyní lepší, ačkoliv často chcípala, když se nechala obklíčit. Z lorda de Seise padl Skull Splitter, takže nyní bych mohl zase jít jednoruč se štítem, ale ukázalo se, že tomu škodí kvůli nízkému DMG Face of Horror, takže i nadále používám Soulflay. A z Diabla, s kterým to bylo hodně o hubu a utratil jsem skoro všechny prachy za lahvičky a mercyni, padla náhrada za Face of Horor, a to Undead Crown. Ale musím čekat na 29. levl.
5. akt už byla jinačí jízda, ale pořád jsem musel být opatrný, hlavně u lordů a brumlinek. V Abaddonu potěšil druhej Sigon's Guard štít z velké truhly a nahoře krátce poté z nějakého impa botky Gorefoot. Hned bylo lépe, jenom se kvůli absenci dalších věcí rychle opotřebovávaly. A kousek dál ještě Angelic Mantle brnění. Po osvobození barbarů jsem jednoho najal, dal mu upnutý Kinemil's Awl a na levlu 29 jsem mu přenechal Face of Horror a sám si nasadil tu Undead Crown. Musel jsem mu ale často hlídat životy, zlata mám málo. Pak před vchodem do Icy Cellar mě potěšil z těch šampionů tam Venom Ward. Aspoň jsem se u ancíků nemusel bát a u Baala už vůbec ne. Ten však nedal nic. A u krav pěkně padaly runy.
Normal dokončen na levlu 33. Pátý na řadě bude Klenotník.

Klenotník
1. akt začal svižně, protože jsem mu naházel z truhly všechno děrované, co mohl mít od 1. levlu. Pak od 4. levlu jsem mu dal 3dírné žezlo a 3dírné brnění. Žezlo jsem nechal prázdné, zatím, ale do brnění a dvojdírné helmy jsem nacpal chipped topazy. Mercyni jsem také dal děravé předměty, ale prozatím to nechávám prázdné. I přes MF však nic nepadlo, ani z Andariel.
2. akt byl poměrně vopruz. Ne kvůli obtížnosti zabíjení, ale drop byl frustrující, neboť jsem v brnění a helmě a amuletu měl přes 100% MF. A ono nic moc teda. Jinak jsem sehnal obyčejný magic pásek a pěkný rare amulet s +combat skillem a MF. Ruce, nohy i prsty jsou zatím furt prázdné. Až ve třetím patře sklepů padla z bosse Berserker's Headgear helma. Opodál z Okohně padla znova Berserker's Headgear. Jinak nic, ani z velečerva.
3. akt byl průlet jak uragán. Ve Spider Cavern dal boss jedových pavouků Stoutnail macátko a v Lower Kurastu truhla dala Isenhart's Case brnění. Óbrkostlivec dole pod chrámem nedal nic, hovado.
4. akt byl podobně jako předtím průlet, i díky mercyni, které jsem dal lepší luk s 3 ortkami. Hned před vchodem padla Isenhart's Horns helma. Hellforge dala Ort a Diablo, u kterýho bylo pěkně horko, Arctic Binding pásek.
5. akt jsem celý proběhl s dosud maximální MF, která dosáhla hodnoty až 135%. Ještě zbývá jedna prázdná díra v helmě, ale na další perfektní topaz musím čekat. V Abaddonu padla z hromady lebek Arcanna's Deathwand, pak i přes vysoké MF dlouho nic, jen samé žluté, až u Nihlathaka z jednoho prasete Civerb's Ward štít. Měl jsem poněkud překvapivě problémy u Ancientů, vygenerovaly se jim dost silné zbraně, navíc se projevil bug zmizení mercyně a tak tam brzy zařvala. Lister šel ze všech dosud nejvíc na pohodičku, a Baal taky, ani jeden bratříček. A dal nádherný macátko pro Zlatana: Fleshrender, dále Hellplague meč. Z Cow Kinga padla Arcanna's Head helma.
Normal dokončen na levlu 33. Šestý na řadě bude Runolog.

Runolog
1. akt šel stejně jako s Klenotníkem. Ale až do konce jsem neměl žádné vlastnosti. Oklika přes 2. patro Undergroud Passage přinesla z truhly Arctic Furs brnění a v 1. patře věže hořící mrtvola skrývala Gull dýku. 8-)
2. akt přinesl první runová slova díky 13. levlu. Do širokého meče jsem složil Steel a do masky Nadir, mercyni vyměnil za prayer merce a dal mu Malice do píky, jakmile dostal levl. Sobě jsem složil na 15. levlu Stealth brnění a mercovi také Stealth. Pak v Tal Rashových hrobkách vypadla Berserker’s Hatchet sekera. A speciálně na Duriela, ale pak i na obyč monstra, protože Steel už nebyl efektivní, jsem do obří palice složil Malice. Zbytek doplněn o 1 rare prsten a magický šitoidní pásek.
3. akt přinesl od lidojedů Iratha’s Cord pásek, a tak jsem mohl nasadit druhý magic prsten. V Lower Kurastu pak Sander’s Superstition hůlku. A Mephisto byl tak laskav a dal hůl Cathan’s Rule.
4. akt, ve kterém jsem se těšil na další runové slovo, přinesl kousek za vchodem do Pandemonia Bladebone sekeru a z Hephasta vypadlo brnění Arcanna’s Flesh. Hellforge hodila runu Ort. V River of Flame přišel 25. levl a já si složil do žezla King’s Grace. V samotné Chaos Sanctuary bylo dost nebezpečno, hlavně kvůli skoro nulovým rezistům. Diablo skapal na OW a nedal nic zajímavého.
5. akt byl poněkud překvapivý, jelikož i bez téměř žádného MF jsem nalezl kupu věcí. Jen za Harrogathem padl z prasete Bonesnap, z toho impa na té římse pak Skull Splitter a z Eldriče Cathan’s Visage helma. Ve Frozen River překvapila jedna brumlinka tím, že dala Kuko Shakaku. :love: Jsem ani netušil, že může padnout už tam. Po zdolání Frozensteina, kde to bylo nebezpečné, jsem si postavil Lore. Cestou k Nihlathakovi padla Isenhart’s Horns helma a po jeho porážce jsem si složil konečně Rhyme do 12% Targe. Mimochodem, do té doby jsem ve štítu žádné RW neměl. Pak už to jelo svižně až do konce. Baal ani moc nezlobil a dal Isenhart’s Lightbrand a 2 Sigon’s Wrap opasky. Jeden z těchto Sigon’s Wrap jsem nasadil místo Irathy. Pak u krav ještě padla Iratha’s Coil helma.
Dokončeno na levlu 34.

Kutil
1. akt jsem začal a téměř i dokončil jako naháč jen s původním mečem a štítkem. Zpočátku to nevadilo, protože jsem investoval hodně do vitality, ale ve věži u komtesy jsem se potýkal v každém patře s bossy duchů a ti byli nepříjemní. Stejně tak i v katakombách kdokoliv enchanted. Často jsem musel do města pro lahvičky a pro mercyni, protože ta byla zcela bez výzbroje. A já také. Ještě předtím, než jsem se vůbec vydal na levlu 1 ven, jsem si půjčenou horadrickou kostkou udělal několik prvních craftů a jsou to zaprvé šity, a zadruhé rukavice a dva prsteny potřebovaly level 14, na míň se mi nepovedlo stáhnout ani jeden. Samozřejmě, největší šit byl palcát, co neměl skoro žádnou vlastnost a vyžadoval levl 29... Na levlu 16 se mi odemkne amulet s žezlem, ale to si ještě počkám. Kdesi v divočině jsem sehnal ještě magické botky, které také co nevidět kraftlé nasadím, byť vlastnosti zatím nic moc. Zatím mám jen 10% CB, celkem asi +30 života, +1 max dmg, něco k dexterity, nějaký ten hit power a damage redukce. Pak v katakombách z bosse padl Felloak kyj. Andariel dala jen šrot.
2. akt byl zezačátku celkem peklo, u Radamenta jsem trpěl, a trvalo šíleně dlouho, než jsem se k němu s prayer mercem bez jakékoliv výzbroje dostal. Pak ale buch, 16. levl, a konečně zbraň, co má solidní dmg, která by mi měla vydržet tak do 4. aktu, a amulet. Nyní se ukazuje, že taková, skoro bych řekl až zbytečná vlastnost %šance na seslání Frost Novy, když je nastackovaná, dovede hru výrazně usnadnit. Na levlu 17 jsem nasadil konečně pásek a po nalezení příslušných základních předmětů jsem si později udělal helmu, štít, a také brnění, které jsem ale svěřil mercovi, aby aspoň něco vydržel, když jeho útoky stojí za starou belu a vše řežu v podstatě sám…nemám holt perfect emerald. :( Takže na mojí postavě je už vše kromě brnění. Docela dost vysoký je bonus k životům, lajf stýl a už zmíněná Frost Nova, i OW se občas projeví. Nevýhodou jsou téměř žádné rezisty, ale kupodivu i zvýšená šance na blok (podpořená vyšší dexterity, protože skoro nemám předměty s attack ratingem), neboť to redukuje počet spuštění Frost Novy. Co se týče dropů, tak z Fangskina padl pásek Snakecord a z Duriela sekera Axe of Fechmar.
3. akt šel o něco rychleji než ty předešlé. Zkusil jsem nějaký craft ještě udělat, ale nic významného se mi nepovedlo, jen šitoidní helmu, co jsem dal mercovi. Perfect Emerald furt v nedohlednu…nafackoval bych si za to, že jsem si jeden nenechal a všechny je spotřeboval v 1. aktu na levlu 1. Merc proto dost často chcípal obklíčen fetiši, šamany, koncily, nebo upíry. A u Mephista si už vůbec ani neškrtl. V durance padla akorát další Sander’s Superstition hůlka, jinak nic.
4. akt šel svižně, ale musel jsem dávat zas bacha na inferna a na obklíčení, pokud měl někdo z nepřátel chladivý útok. Nasadil jsem o něco lepší opasek a v Izualovi našel Angelic Mantle brnění. V kovárně jsem doufal tentokrát ne v runu, ale v perfektní smaragd. No, dostal jsem diamant a Nef. V Chaosu Sanctuary jsem si musel dávat extrémního bacha na Infektora, asi nejtěžší duel ze všech paladinů. I jeden jediný minion měl potenciál mě sfouknout. Musel jsem počkat, až zinfernuje merce a pak zezadu zaútočit. Samotný Diablo byl velice nepříjemný, takže jsem musel naházet na sebe všechny odpadní lajfové charmy, co jsem našel ve sdílené truhle 7 paladinů. Merce ani nebylo třeba řešit. Z Diabla padly Sander’s Taboo rukavice.
5. akt znamenal přelom. Zaprvé jsem konečně nasadil na levlu 27 lepší blood štít a mohl se zbavit toho neužitečného castera. A zadruhé jsem kdesi v Crystalline Passage nalezl gem šrajnu, v níž jsem si konečně vytvořil perfekt emerald. Píka vzešla se dvěma dírama, kam jsem narval dvě ortky, a předal s úlevou mercovi…na levlu 29 až, kvůli čemuž jsem musel do 2. aktu pro merce nového, ale je to zase prayer. Hra, kdy to bylo jen na mně, byla pomalá, ale jakmile merc dolevlil zhruba u Nihlathaka, tak to už jelo, jak když bičem mrská. Cestou k němu padlo ze stojanu Darkglow brnění a pak z první vlny u Baala další brnění, tentokrát Heavenly Garb. Baal zas takové potíže nedělal, ani vlny před ním. A dal další kusy brnění: Arcanna’s Flesh a Angelic Mantle. Pak u krav padla z kinga další helma Arcanna’s Head.

Shrnutí:
Skilly u všech jsou rozděleny následovně (počítáno u levlu 33):
Salvation 1, Might 1, Blessed Aim 1, Concentration 1, Fanaticism 4, Sacrifice 18, Zeal 10.

Lokace jsem se snažil čistit konzistentně, zpravidla jsem v co nejkratší době nacházel Den of Evil i Blood Raven + jsem hledal Bišiboše. Pak dál jsem hledal waypoint a dál se nikde moc nezdržoval. Ve 2. aktu jsem zpravidla blouděním stejnak vyčistil 2. a 3. patro stok, třebaže jsem to neměl v plánu. Venku jsem ale z důvodu podlevlování čistil úplně, i hrobky. Červy jsem trochu zanedbával, Lost City, zmijí palác i lut gholeinský palác také. V Arcane Sanctuary jsem zpravidla našel na 1. nebo 2. pokus Summonera a Tal Rashovy hrobky jsem procházel všechny tak, abych končil akt na levlu 22. Ve 3. aktu jsem prosvištěl nejkratší možnou trasou džungli a navštívil obě pavoučí doupata, na lidojedí hrobku jsem se vykašlal, na great march taky, pokud to šlo. Kurast jsem vyčistil jen dolní, k Mefovi jsem to dále bral nejkratší cestou. K Diablovi pak také, jen jsem si dal podmínku, že musím být na levlu 26 nebo skoro 26, než jsem šel na něj. A 5. akt jsem čistil kromě Frozen Tundry a Ancient’s Way kompletně. Krávy jak kdy, někdy jsem čistil úplně, jindy dokud jsem nenalezl Cow Kinga. To stačilo na levly 33 nebo 34.
A nyní jako oddychovka barbar leaper. A se streamem.
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 23.10.2017, 16:39 hod., celkem upraveno 15 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Slw » 25.08.2017, 08:35 hod.

Fraxinus píše:Jedná se o něco podobného jako Sedmice statečných, ale půjde o 7 naprosto totožných buildů.
>:o >:o >:o nemám slov :green: já po těch letech mám problém dohrát 1 fananatika, né 7 naráz >:o >:o >:o GL
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Dark_Deamon » 25.08.2017, 13:58 hod.

Jako všechna čest Fraxovi, ale obávám se, že tady to vychcípá jedno po druhým, protože Cannot be Frozen.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Zlatý Grál

Příspěvek od Fraxinus » 28.10.2017, 23:13 hod.

NIGHTMARE
SCREENSHOTY

Magič

1. akt jsem začal výbavou předměty, co našli ostatní paladinové: MF čelenkou, lightning rezist +30 prstenem, MF rukavicemi, lepším rezistovým štítem a brněním a helmou pro merce s vyšší obranou. Problémem se ukázala být zbraň, protože nikdo nenašel nic, co by vyhovovalo, a oprava tohoto exceptionálního žezla stála skoro 80000 zlata, a to jsem neměl. Po rozprodání úplně celé části truhly s magickými předměty jsem to těsně dal, a mohl jsem vykročit. I přes nízký levl a attack rating mě potěšilo, že je to celkem snadné, a tak jedu full clear. Ani Coldcrow nedělala problémy. V druhém patře její díry potěšil krásný MF amulet s +12 rezisty. Také jsem vytáhl díky botám cold rezisty nad nulu. Pak ale začalo jít o život, když jsem potkával multišot střelce, jako třeba u komtesy, co dala 2x Sol. Občas ale i něco padlo, v Underground Passage Berserker’s Headgear helma, pak ve věži od jedné z těch náročných lučištnic bossyně Bonesnap, kterému se vygenerovala snad nejnižší ED, jakou jsem u toho kdy viděl. A z Andariel, co mě docela prohnala, zejména díky jejímu doprovodu, padla Isenhart’s Horns helma.

2. akt jsem začal s jasným úkolem, a to vymaxovat fanatismus, a pořídit schopného Holy Freeze merce, což se ukázalo být výborným nápadem. Mnoho nebezpečných bosspacků je tak o něco méně nebezpečných. V průběhu aktu jsem kdesi našel lepší brnění s +životy a o něco silnější žezlo, takže to zase kosím o něco málo rychleji a bezpečněji, ale zde potvory už potřebují v průměru 3-4 zásahy. V Halls of the Dead padlo z té potvory, co hlídá Horadrickou kostku, Angelic Mantle brnění, tedy sběr šrotů pokračuje. Průběh byl jinak celkem v pohodě, ale v paláci jsem se u některých bosspacků zapotil, zejména kvůli jejich ohromnému množství. Nic ale nedali, parchanti. Jedem z upírů v Arcane Sanctuary ale dal pěkný luk Witchwild String, který by ocenil ten, co má rogunu. V samotných Tal Rashových hrobkách to mnohdy bylo o hubu kvůli kombinacím vlastností bossů. Nejhorší byl jeden takový blbý růžek, kde jsem měl 2 bosspacky unravelerů, okolo nich asi 8 obyčejných unravelerů, k tomu duchové a mumie. Jako bonus k tomu jeden z nich byl cursed, a když to člověk roztahal, aby pak picnul ty dva bossy, tak jenom zjistil, že tam jsou další a další kostry, a ostatní unravíci mezitím oživili to, co jsem od nich odtahal. Ale překonal jsem to. Pak v jedné hrobce padl Cathan’s Seal. A v jiné zase Dark Clan Crusher macátko a v ještě jiné z urny Death’s Touch meč. A ten červ Duriel? Nedal nic, co by stálo za zmínku, parchant.

3. akt byl ve znamení pohodlného postupu a pomalého bouchání Holy Fire aury, kterou jsem vybral jako alternativu na imunní potvory. Povedlo se mi sehnat pásek s trochy životů a už nemám záporné poison rezisty. Pěkné překvapení na mě čekalu u Sszarka, jenž mi přenechal to, co mi měl dát už Duriel, tedy svou vlastní schránku Duriel’s Shell. V podzemí u lidojedů padly botky Hsarus Iron Heel a pak ze Sariny Visceratuant štít. Jeho zisk byl ale zasloužený, protože na mě hned u vchodu naběhl bossák s LE+Cursed a nebylo kam zdrhat, krom ven. Pak jsem si to šinul rovnýma nohama rovnou za Mephem, ale trápily mě dollky i upíři. Mephisto dal sekyru The Chieftain, brnění Sigon’s Shelter a rukavice Cleglaw’s Pincers.

4. akt znamenal podstatné ztížení. Trápily mě nízké (ale ne záporné) rezisty a také časté chcípání merce. To však vyřešilo bojové nasazení hůlky s Life Tapem, kterou jsem našel už dříve. Jediným nálezem byla krásná kosa Athena’s Wrath, která se bude líbit Zlatanovi a hlavně jeho mercovi. V River of Flame mě potěšil nález nádherného štítu s +35 rezisty, což mě hodně potěšilo poté, kdy jsem opakovaně nacházel jiné dobré štíty (i magic se 2 dírami), ale všechny ethereální. Hellforge dala Jo runu. Sám Diablo nedal nic, ale zvládl jsem to skvěle, ani jsem nemusel pro merce nebo pro lahvičky, ta Life tap mu skvěle domluvila. Nedal ale vůbec nic užitečného.

5. akt ze začátku nebyl tak těžký, jak jsem čekal, ale… První boss před Harrogathem a další Kinemil’s Awl. Pak z Eldriče padl další Cathan’s Seal prsten a v téže lokaci z prasete i brnění Sparking Mail. V Arreatské plošině padl z truhly pěkný luk Riphook a tím pohoda skončila. Dál už to bylo kolikrát o hubu a merc byl chcípač na kvadrát, a to i když jsem mu sehnal pěkné magické defence věci. Problémem byla furt jeho zbraň, co má max dmg jen 80. Časem jsem sehnal modrou Bec-de-corbin, takže se to drobet zlepšilo, ale i tak nic moc. V doupěti u Nihlathaka padl z prasete Arctic Horn luk a z Nihlathaka docela pěkná ogří sekera pro merce….ale potřebuje ještě 50 síly… :( Pak z toho chodícího mrtvoláka v Glacial Trail padly botky Tearhaunch a venku v tundře Milabrega’s Orb štít. Před Ancíky pak ještě další Isenhart’s Horns helma, nutno říct, že "zaslouženě." Boje s lordy byly pořádně ostré. Jak merce, tak mne trápila nízká dmg zbraně. Sice jsem dvě vyměnil, čímž jsem nakonec získal very fast attack speed, a v magickém truncheonu i celkem nízký min dmg, pořád to ale nebylo ono a bitky kolikrát byly dlouhé. I ta u ancíků, asi na 5. pokus se vyrolovalo něco bez cursed nebo bez aur a po izolování Madawca, který byl nebezpečný, jsem si to rozdal se zbylýma dvěma, z nichž jeden byl immune to physical, a trvalo to dlouho. Potom dole u Baala celkem pohodička, ale ta 4. vlna mě málem sfoukla jak svíčku. Samotný Baal byl otravný jak cikánka na pavlači. Jako první věc, co udělá? Samozřejmě bratříček a udělal mi to ještě několikrát po návratu z města. Boj s ním byl otrava, protože trval díky nízkému dmg dlouho, a hlavně nemám nic jako OW, CB a tak. Zachraňovala to stejně jako v celým aktu hůlka s Life Tapem, bez toho bych byl v riti úplně. Dal Bverrit Keep štít a Arctic Binding pásek. Kvůli malému dmg a faktu, že jsem to jel na full clear, akt trval skoro 5 hodin. U Larzuka jsem nechal do štítu dát dvě díry a do nich dva perfekt diamanty. Pak jsem namířil ke kravám, s Life Tapem to šlo, ale pomalu. Pak v momentě, kdy mi sundali merce a po návratu z města se mi jedna kráva postavila přímo před portál a já na ni klikl levým myšítkem (přičemž jsem chtěl dát life tap) a pomalinku zazíloval. Mezitím byly u mě ostatní krávy houfu, bum, já fullka, esc a pryč ze hry. Uff. A to jsem myslel, že mě nic horšího než lordy nemůže potkat.
Jinak nálezy parádní, na to, že jsem měl jen 70 MF. Ale aby padlo aspoň něco pořádnýho modrýho pro mě, to ne!!
Dokončeno na levlu 64.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“